Just2Trade - poplatky za prevody

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
mmmato
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 10 06, 2014 11:54 am

Just2Trade - poplatky za prevody

Príspevok od používateľa mmmato »

Dobrý deň,

mal by som záujem si otvoriť účet u brokera a rozmýšlal som nad Just2Trade alebo Sogotrade. Nejde mi o trading, skôr o investovanie.

Viete niekto ako je to s poplatkami? Angličtina nie je problém. Našiel som na ich stránke, že nespoplatňujú,, account transfer,, pri prijmaní. Neni tam však napísané či to platí aj pre zahraničné prevody a ako je to z odchádzajúcimi platbami v prípade dividendových akcií alebo predaji?

Ide o to či sa mi v prípade pravidelného mesačného zasielania a investovania 200 EUR neoplatí radšej FIO alebo Lynx. Lebo aj keď zaplatím oveľa viac za obchod, ale za prevod toľko nezaplatím. Či sa mýlim?

Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Just2Trade - poplatky za prevody

Príspevok od používateľa filip glasa »

Pri 200 eurách sa ti naozaj neoplatí riešiť brokera v Amerike. Poplatky našej banky za posielanie tej sumy zaplatíš tak či tak.

Môj návrh je aby si tie peniaze posielal napr. po 500-1000 eurách. Resp. sumu, ktorá sa ti oplatí vzhľadom na poplatky za prevod do US.

A dividendy si nevyberaj. Vyberať si dividendy zo sumy pár tisíc eur nedáva podľa mňa význam. Všetky dividendy reinvestuj a vyberaj až keď budeš bohatý a na dôchodku :D
mmmato
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 10 06, 2014 11:54 am

Re: Just2Trade - poplatky za prevody

Príspevok od používateľa mmmato »

Práve som nad tým cez noc rozmýšlaľ, že posielať štvrťročne peniaze má asi väčší zmysel a hlavne ušetrím. Lebo aj nákupom akcií menej často ušetrím na poplatkoch za obchod.

Dividendové akcie ma záujímajú z titulu, že by som potom preinvestoval tie peniaze ďalej. Je mi jasné, že pritom prichádzam o časť svojích investícii cez dane... Tento koncept ešte nemám premyslený úplne do podrobna...

Dôchodok mám ešte 40 rokov daleko, tak snad sa mi podarí byť bohatý dovtedy :DD

Čo si myslíte o to investovať iba do akcií. Veľa sa píše o diverzifikácii aj do dlhopisov (pri 40 ročnom horizonte samozrejme nie), ale mna skôr zaujíma čo si o tom myslíte, keby som proste investoval iba do akcii napr. najbližších 35 rokov a potom až začal realokovať svoje investície do dlhopisov, dividendových akcií atd

Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Just2Trade - poplatky za prevody

Príspevok od používateľa filip glasa »

Do dlhopisov s malými sumami ani investovať nevieš. Jedine do dlhopisového fondu.

Tak či tak máš okrem akcií aj nejaký termiňák, stavebko, druhý pilier a podobne. Tam máš konzervatívnych investícií dosť.

Celý zbytok môžeš kludne dávať do akcií.
mmmato
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 10 06, 2014 11:54 am

Re: Just2Trade - poplatky za prevody

Príspevok od používateľa mmmato »

Nedajú sa americké dlhopisy kúpiť aj za nižšiu nominálnu hodnotu ?

Ak som teda správne čítal. Malo by to byť v prvej vete:

https://www.treasurydirect.gov/indiv/re ... _rates.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Just2Trade - poplatky za prevody

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ak dlhopisy, tak radšej v eurách kvôli menovému riziku. Ale tie za malú sumy nekúpiš.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"