Dan z prijmu z Interactive brookers.

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Lubo23
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 12 08, 2009 11:59 pm

Dan z prijmu z Interactive brookers.

Príspevok od používateľa Lubo23 »

Dobry den,

Mohli by ste vysvetlit ako to funguje s platenim dani z prijmu,ked mate ucet otvoreny so zahranicnym brokerom Interactive brookers. Pokial budem mat zisk za 2014 musim to zaplatit na SK?

Pokial to musim zapltit na SK, musim platit aj odvody?

Dakujem,
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Dan z prijmu z Interactive brookers.

Príspevok od používateľa rasto800 »

Lubo23 napísal:Dobry den,

Mohli by ste vysvetlit ako to funguje s platenim dani z prijmu,ked mate ucet otvoreny so zahranicnym brokerom Interactive brookers. Pokial budem mat zisk za 2014 musim to zaplatit na SK?

Pokial to musim zapltit na SK, musim platit aj odvody?

Dakujem,
Ak si danovy rezident (=platis dane) na slovensku tak dan z pripadneho zisku z obchodovania cez hocijakeho zahranicneho brokera musis zaplatit na slovensku.
Co sa tyka odvodov, tak tie tiez musis zaplatit, ak si uz nezaplatil max ciastku (max suma odvodov je ohranicena, je tam strop). Viac ti urcite Dana napise (potvrdi/vyvrati co ti tu pisem). Ja som sa jej nedavno toto pytal tu v tomto vlakne. Tak si to tam precitaj a urcite budes mudrejsi.
sanimirza
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 01 12, 2014 1:13 pm

Re: Dan z prijmu z Interactive brookers.

Príspevok od používateľa sanimirza »

Budem rád ak mi niekto dá k tomu nejaké vysvetlenie, lebo som rozmyslal o ucte prave u nich, ale po tomto mam pochybnost
Worried about http://www.braindumps.com/LX0-102.htm" onclick="window.open(this.href);return false; exam & Benjamin Franklin Institute of Technology preparation? We offer up-to-dated Isaca practice questions and Massachusetts Institute of Technology (MIT) with 100% exam pass guarantee of Youtube.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15809
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1402 times

Re: Dan z prijmu z Interactive brookers.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

sanimirza napísal:Budem rád ak mi niekto dá k tomu nejaké vysvetlenie, lebo som rozmyslal o ucte prave u nich, ale po tomto mam pochybnost
Posurfuj diskusiu. V diskusiách to tu už bolo x krát vysvetlené. Len zadaj hore do ,,hľadať,, slovo ,,dane,, a máš to.

Takisto to bolo x krát popísané v článkoch:
http://ako-investovat.sk/index.php/dane-a-investovanie" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"