DEGIRO: Nový broker v Cechach

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Fund
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 17 times

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Fund »

...no,asi treba zacat porovnavat EU brokerov,nejak ich pribuda pre Slovensko :-) (TradeRepublic vs Degiro)
seven
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Št 26 07, 2007 2:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa seven »

flatexDEGIRO pod značným tlakom: BaFin počas špeciálneho auditu zistil nedostatky v flatexDEGIRO – varovanie pred ziskom je ďalším šokom

Akcie dnes -36%

https://www.finanzen.net/nachricht/akti ... h-11962646
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 13907
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 311 times
Been thanked: 544 times

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík za info. Tu je volný preklad toho článku z nemčiny. Neviem skontrolovať správnosť, kedže neviem po nemecky.

__________________________________________________________________
Nemecký orgán finančného dohľadu BaFin podrobil spoločnosť osobitnému auditu a zistil nedostatky v organizácii a riadení spoločnosti, ako spoločnosť prekvapivo oznámila v sobotu večer vo Frankfurte. Broker reaguje na kritiku a rozširuje svoje predstavenstvo. Každodenné hospodárenie sa pritom vyvíja ešte horšie, ako sa nedávno predpokladalo: predstavenstvo znížilo svoju už aj tak nevýraznú prognózu na tento rok. Pravdepodobne nebude ani dividenda. Akcie sponzora dresov Borussie Mönchengladbach a účastníka španielskej Ligy majstrov FC Sevilla na začiatku pondelkového obchodovania výrazne stratili na hodnote.
Jeden z obchodníkov s cennými papiermi hovoril o "katastrofálnych" správach. Analytici Deutsche Bank teraz očakávajú, že priemerné očakávania trhu týkajúce sa tohtoročného zisku na akciu (EPS) by mohli klesnúť o 15 %. Znížili svoju cieľovú cenu na deväť eur a potvrdili rating "držať". Predtým optimistické domy ako Exane BNP a Oddo BHF stiahli svoje nákupné odporúčania.
Cena akcie kótovanej na burze SDAX klesla na začiatku obchodovania až o 38 % na približne 6,31 eura. Naposledy sa hodnota akcie znížila približne o 25 % na 7,69 eura. Medzitým sa cena dostala na najnižšiu úroveň od apríla 2020 - od prepadu v dôsledku prvej vlny Corony. Potom sa karta rýchlo obrátila v prospech flatexDEGIRO. Dlhý čas boli akcie jedným z najväčších víťazov pandémie Corona..
V dôsledku boomu obchodovania s akciami v druhej polovici roka 2020, ako aj na začiatku roka 2021 sa cena v lete 2021 zvýšila na takmer 30 eur. V tom čase bola hodnota brokera vyčíslená na viac ako tri miliardy eur. Odvtedy to však išlo postupne dolu vodou. Naposledy mal maklér na burze hodnotu len približne 850 miliónov eur.
Najväčším akcionárom je stále podnikateľ a vydavateľ Bernd Förtsch, ktorý spoločnosť založil v roku 1999 a dnes priamo i nepriamo vlastní takmer 19 %. Okrem toho bývalí akcionári a manažment spoločnosti Degiro vlastnia väčšie balíky akcií.
Podľa víkendového oznámenia BaFin už v novembri predložil sprostredkovateľovi svoju audítorskú správu. flatexDEGIRO neuviedol presný dátum. Na základe auditu však BaFin "okrem iného uloží spoločnosti, aby zabezpečila riadnu obchodnú organizáciu". Okrem toho "nariadila dočasné dodatočné kapitálové požiadavky".
Podľa vlastných vyhlásení spoločnosť medzitým "iniciovala rôzne opatrenia na splnenie regulačných požiadaviek v stanovenom časovom rámci". Spoločnosť bude naďalej úzko spolupracovať s BaFin. Interná flatexDEGIRO Bank už prijala vedúceho oddelenia rizík Matthiasa Heinricha. Okrem toho došlo k organizačným zmenám vo vedení oddelení vnútornej kontroly, riadenia rizík a regulačného výkazníctva.
Okrem toho dozorná rada a predstavenstvo rozhodli o kapitalizácii flatexDEGIRO Bank AG ďalšími 50 miliónmi eur z vlastných zdrojov. Základný kapitál skupiny flatexDEGIRO je zatiaľ 180 miliónov eur. Prebytok bežného roka sa tiež ponechá v plnej výške. Vďaka tomu vidí vedenie všetky budúce rastové snahy "dostatočne financované" a bez "potreby kapitálových opatrení".
Posilní sa aj výkonná rada. Muhamad Chahrour, súčasný finančný riaditeľ, bude od 1. januára povýšený na zástupcu predsedu predstavenstva a vedúceho každodennej prevádzky (COO). Tieto funkcie má vykonávať v samotnej spoločnosti flatexDEGIRO aj v banke flatexDEGIRO. Spolu s generálnym riaditeľom Frankom Niehageom bude naďalej zodpovedný za prevádzkový a obchodný rozvoj spoločnosti Degiro a za strategický rozvoj skupiny. Novým finančným riaditeľom skupiny bude Benon Janos, ktorý predtým zastával rovnakú pozíciu v banke flatexDEGIRO.
Z doterajších dvoch pozícií vo výkonnej rade sa tak stanú štyri: na prelome rokov totiž spoločnosť získa technologického riaditeľa (CTO) v osobe Stephana Simmanga. Rovnako ako nový finančný riaditeľ Janos, aj tento manažér pochádza z vnútra spoločnosti - obaja predtým pôsobili v americkej investičnej banke Goldman Sachs. Okrem toho sa súčasná vedúca oddelenia ľudských zdrojov Christiane Strubel presunie do výkonnej rady hneď po splnení všetkých zákonných požiadaviek.
Martin Korbmacher, predseda dozornej rady, zhodnotil tieto kroky ako logické. "Úspešný rast spoločnosti flatexDEGIRO na popredného európskeho online brokera si vyžaduje aj prispôsobenie našich vnútorných štruktúr a riadiacich orgánov tejto novej veľkosti."
V súčasnosti je však na flatexDEGIRO vidieť len málo zo strmého priebehu rastu v rokoch Corona. Vysoká miera inflácie, ceny energií a geopolitické napätie majú naďalej negatívny vplyv na obchodnú aktivitu súkromných investorov v Európe, uviedla ďalej spoločnosť flatexDEGIRO. Už po treťom štvrťroku sa predstavenstvo muselo rozlúčiť s časťou svojich ročných cieľov.
Napriek prvým náznakom oživenia na akciovom trhu v októbri sa obchodovanie súkromných investorov ešte nevrátilo k bežným sezónnym zvyklostiam, ako sa teraz uvádza. Vedenie preto v tomto roku očakáva obrat len vo výške približne 380 miliónov eur. Len v októbri Niehage znížil cieľ zo 400 až 440 miliónov na "aspoň" 400 miliónov.
Je tiež nepravdepodobné, že upravený prevádzkový zisk dosiahne cieľovú úroveň. Výkonná rada teraz očakáva upravenú prevádzkovú maržu (Ebitda) len vo výške približne 37 %. Predtým mala na pamäti údaj z predchádzajúceho roka, ktorý predstavoval dobrých 42 %.
Napriek tomu Niehage nevidí dôvod na to, aby sa vzdával. "Vonkajšie faktory spôsobili, že obchodná aktivita súkromných investorov klesla z rekordne vysokých hodnôt na začiatku roka 2021 na rekordne nízke hodnoty v roku 2022". Podľa neho je to najťažší rok pre odvetvie online maklérstva v Európe. Napriek tomu očakáva v roku 2022 najvyšší čistý zisk v histórii. V nasledujúcom roku bude čistý zisk opäť výrazne profitovať z rastúcej úrovne úrokových sadzieb. Vyjadril preto "veľkú dôveru v pokračovanie nášho ziskového rastu v roku 2023 a neskôr".
akcie flatexDEGIRO prudko klesajú
Jeden z burzových obchodníkov hovoril o "katastrofálnych" správach od spoločnosti so sídlom vo Frankfurte. Analytici Deutsche Bank teraz očakávajú, že konsenzuálny odhad tohtoročného zisku na akciu (EPS) by mohol klesnúť o 15 %.
Cena akcií bola výrazne nižšia a v porovnaní s piatkovou uzávierkou nakoniec stratila vo Frankfurte 36,71 % na 6,46 eura.

___________________________________________________________________

Čo som ja pozrel, tak v sobotu DeGiro vydali firemnú správu, v ktorej znížili odhady tržieb a zisku a popísali tie zistenia bafin, aj opatrenia. Čiže nie je to nejaký šok, žeby firma išla do kytek. Pripomeniem, že DeGiro je pôvodne holandský broker, ktorý bol v roku 2020 plne akvirovaný nemeckým online brokerom flatex AG.

Píšu, že tak vyrástli, že dohľad sa sprísnil:

Akvizíciou spoločnosti DEGIRO a zrýchleným organickým rastom sa spoločnosť flatexDEGIRO transformovala
z nemecko-rakúskeho špecializovaného hráča na celoeurópskeho lídra v oblasti online sprostredkovania.
Od roku 2019 do2021 skupina zaznamenala viac ako sedemnásobný nárast počtu vyrovnaných transakcií, pričom počet transakcií vzrástol z 12 miliónov na 91 miliónov, zatiaľ čo objem aktív jej klientov v správe sa takmer strojnásobil zo 14,5 miliardy EUR na viac ako 40 miliárd EUR. Do konca septembra 2022 účty klientov vzrástli o viac ako 500 percent z 390 000 v roku 2019 na 2,4 milióna. Vďaka tomuto transformačnému rastu Nemecký regulačný orgán už nepovažuje flatexDEGIRO za "malý a nekomplexný" inštitút, čo má za následok zvýšené regulačné požiadavky na skupinu spolu so všeobecne vyššou úrovňou dohľadu.https://flatexdegiro.com/media/pages/in ... embers.pdf
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
iGz
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Št 15 12, 2016 1:20 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa iGz »

Ahojte,
prišiel mi mail, že si mám dokončiť registráciu, ktorú som začal kedysi dávno a v maily bolo napisané, okrem iného, aj toto :
We have increased the number of supported countries of residence from 19 to 41.
Nemáte niekto zoznam tých krajín ? Na ich webe som sa k nim nedopátral (okrem tých, ktoré boli podporované aj doteraz). Či náhodou nepribudlo aj Slovensko ?

/edit : Ok, tak čítam o stránku späť, že už by to malo ísť. Skúsim dokončiť registráciu a dám vedieť.
Fund
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 17 times

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Fund »

...nebola reakcia trhu na Degiro prehnana?...mozno dobry cas na nakup prepadu akcii?
Croven
Active Member
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Croven »

iGz napísal: Ut 06 12, 2022 11:45 am Ahojte,
prišiel mi mail, že si mám dokončiť registráciu, ktorú som začal kedysi dávno a v maily bolo napisané, okrem iného, aj toto :
We have increased the number of supported countries of residence from 19 to 41.
Nemáte niekto zoznam tých krajín ? Na ich webe som sa k nim nedopátral (okrem tých, ktoré boli podporované aj doteraz). Či náhodou nepribudlo aj Slovensko ?

/edit : Ok, tak čítam o stránku späť, že už by to malo ísť. Skúsim dokončiť registráciu a dám vedieť.
tak ako to dopadlo?
wonks
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ne 10 07, 2022 3:56 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa wonks »

Mne registracia presla.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"