DEGIRO: Nový broker v Cechach

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Janik11
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 30 09, 2016 12:37 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Janik11 »

Degiro Ti nedáva podmienky, dávajú Ti postačujúce (nie nutné) informácie na zrealizovanie prevodu.
Neviem, čo máš za banku, ale proste vyklikaj si SEPA prevodový príkaz a vyplň "ohviezdičkované" kolonky. U mňa (FIO) to sú IBAN, čiastka, dátum a typ platby (štandardná alebo prioritná).

Citát z banky.sk
BIC je skratka vytvorená z angličtiny – Bank Identifier Code. Je to identifikačný 8 alebo 11-miestny kód banky používaný taktiež predovšetkým pre medzinárodné účely. Bez tohto kódu dnes prevod peňazí neurobíte - od 1.2.2016 ho však už nebudete potrebovať. Marta Cesnaková uvádza: "Od 1.februara bude BIC kód pre všetky SEPA krajiny nepovinný. Napríklad v Slovenskej sporiteľni BIC kód úplne zmizne z formulárov, klienti budú po novom zadávať iba IBAN."
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa amalfi »

Nechcem pisat co mam za banku........Cize si to poslal bez BIC?.................Ten citat vela vysvetluje........No aj tak som opatrnny a mozno im tam este napisem.......
Pozri dole nizsie toto ma banka uvedene na ich nemeckej stranke...........Ja som myslel ze to posielam do Nemecka ale ked pisu Deutsch Bank Amsterdam to mam poslat do holandska? NL je predsa Holandsko.Lebo ja som uz myslel ze to budem posielat do Nemecka ked je to nemecke Degiro..........toto maju uvedene na stranke Nemci
Wenn Sie Geld per SEPA-Überweisung transferieren, ist dieses in der Regel innerhalb von zwei Werktagen im Webtrader verfügbar. Die Bankverbindung hierzu lautet:


IBAN: NL53DEUT0265206456

BIC: DEUTNL2N / DEUTNL2A

Empfänger: Stichting DEGIRO

Bank: Deutsche Bank Amsterdam

Verwendungszweck: (letzte drei Ziffern/Buchstaben Ihres Benutzernamens, z.B. ***xy1)

Währung: EUR. Überweisungen in Fremdwährungen werden automatisch in EUR konvertiert.

a toto maju zas cesi

Platba v CZK

Proveďte tuzemskou platbu na účet číslo 4042500001/7910 ve jménu Stichting DeGiro. Tento bankovní účet je veden v CZK. Standartní doba pro připsání platby na investiční účet je 2-3 pracovní dny po odeslání platby.



Důležité: V případě platby v cizí měně hradí veškeré náklady na zpracování této platby klient.



Číslo účtu: 4042500001/7910

IBAN: CZ1179100000004042500001

BIC: DEUTCZPXX



Platba v EUR

Číslo EUR účtu: CZ3279100000004042500108 (BIC: DEUTCZPX).

Platbu je nutné zasílat z českého účtu (bankovní účet s českým IBAN kódem) vedeného na Vaše jméno. Také je potřeba nás informovat e-mailem na adresu klienti@degiro.cz a je potřeba uvést IBAN účtu, z kterého byla platba v EUR odeslána. Rádi bychom Vás upozornili, že v případě zapnuté funkce AutoFX u měny EUR Vám budou všechna zaslaná EUR zkonvertována do CZK. Pokud se této skutečnosti chcete vyhnout, nastavte prosím v nastavení Manuální vypořádání měny.

Standartní doba pro připsání platby v EUR je o něco delší než v případě tuzemské platby v CZK.



Vezměte prosím na vědomí, že výběry z investičního účtu je možné provádět pouze v CZK a to na Váš registrovaný bankovní účet (registrovaný bankovní účet může být pouze jeden).



Platby v USD a v dalších zahraničních měnách není možné zasílat.
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa amalfi »

Ty tam davas do poznamky posledne tri znaky z tvojho uzivatelskeho mena alebo do poznamky uvedies meno a priezvisko ked riesis nemecke Degiro?.........Pri registracii tam neuvadzaju tie posledne tri znaky ze treba uviest hoci hoci to maju na stranke uvedene ako som ti to poslal teraz?
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa hokaido »

Ako novy investor na akciovy trhoch som chcel hlavne pasivne investovat do ETF, najma americkych a teda v USD. Tiez som preto zvazoval DeGIRO. Aj som si vytvoril ucet, no neplanujem ho vyuzivat a tu su dovody:

Potrebujem pre navysenie konta ako zakladnu menu EUR a pre mna zrozumitelny jazyk(svk/eng) a tuto kombinaciu ako jedina splnala irska verzia. Jazyk sa mimochodom neda prepnut :(

Prevody su mozne len z jedneho uctu a teda iba v jednej mene. Kazdy prevod do Degiro musi byt navyse este potvrdeny screenshotom z IB, ze kvoli irskym zakonom, ked sa prevadza zo zahranicia.
Nemoznost mat multimenove ucty, je tam sice AutoFx / ManualFx, ale podla mna je to slaba nahrada. Navyse ak budem chciet o 20r vybrat peniaze, bude to musiet byt v EUR alebo v mene aku bude mat v tej dobe Irsko.

Ochrana aktiv a hotovosti pred krachom len do 20k Eur

Pripisanie prostriedkov pri prevodoch cca 2-3 dni.

Co ma k nim pritiahlo bolo, ze obchody do ETF ktore som chcel obchodovat boli zadarmo. Myslim si ale, ze poplatky maju zaratanie niekde inde v spreade, lebo mi pride podozrive mat take mnozstvo Free ETF, no je to len moj nazor.

Co som videl ine nazory tu na fore tak spomeniem len par co si pamatam:
Chybajuce trhy
Problemy pri konverzii s USD dividendami v spojeni s autofx/manualfx

Ak ma niekto ine preferencie ako ja, moze mu Degiro vyhovovat ale ja davam od nich ruky prec
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa amalfi »

Darum habe ich bei DEGIRO kein Konto - Fakten und ... - YouTube
Luciano
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 04 12, 2017 12:51 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Luciano »

Caute,

chcem sa opytat niekoho kto uz ma DEGIRO (irske) nejaku tu dobu a boli mu vyplatene dividendy , ci ich mal hned automaticky zdanene ak ano akou sadzbou je to pri non-residentovi Irska?

Ak to teda zdanuju automaticky ja uz nebudem na SR podavat /priznavat dividendy kedze tie mi budu zdanene v Irsku ( mame s nimi dohodu o zamedzeni dvojiteho zdanenia)

Vdaka
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa hokaido »

Luciano, neuviedol si, ze v ktorej krajine by si investoval. Napr v USA ti to zrazia automaticky nez ti to degiro pripise.
Dalej v irskom degiro ti USD dividendy prevedu automaticky na eura pri zapnutom autofx. Ak ho mas vypnuty pre USD, tak ti pridu dividendy a ostanu v USD. Ak budes chciet ale dokupit za USD, tak mas dve moznosti. Previest EUR na USD za poplatok 10EUR a potom nakupit v USD. Alebo zapnut autofx, USD z dividendy sa ti premenia na EUR a mozes nakupit uz bez problemov(autofx ti premeni EUR na USD).
Luciano
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 04 12, 2017 12:51 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Luciano »

Nazdar Hokaido,

vdaka za informacie. 8)

No jedna sa mi o US Akcie a ETFka (tie o ktore mam zaujem vyplacaju dividendy), ked mi to strhnu automaticky ja som s tym ok, aspon nemusim nic riesit s nasimi danovakmi.

Mas pravdu pozrel som ten cennik, pre mna ako zacinajuceho investora, mi pride vyhodnejsie Autofix 0.10% (strhnute pri nakupe/predaji). Platit pri manualnej zmene 10Eciek mi pride dost. Ono pre niekoho kto bude nakupovat za tisice to ma urcite zmysel, pre mna momentalne nie.
SomPanko
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa SomPanko »

Mimochodom zdá sa mi, že aj keď vám zdania dividendy v USA, tak máte povinnosť to oznámiť aj na Slovensku. No neviem, či to reálne aj niekto potom kontroluje alebo nie a čo by sa stalo, keby ste to nespravili...
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa hokaido »

Ano, tiez si myslim, ze tam oznamovacia povinnost je. Ale uz som stretol ludi tu na fore, co so mnou nesuhlasili. Tak si mozes vybrat, koho nazor ti viac vyhovuje :)
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Dana »

Treba podať DP, aj keď sa daň platiť nebude. V ňom sa uvedie výška dividendy a urobí zápočet dane :-)

Nemyslím, že by sa im chcelo to kontrolovať, ale ak náhodou by na to prišli, že DP nebolo podané, pokuta asi 66 €, aj keď tam majú voľnosť a môžu ju dať aj o dosť vyššiu.
Ak sa DP podá po limite (po 31.3.) a priznáte to sami, pokuta 33€ u FO.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Luciano
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 04 12, 2017 12:51 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Luciano »

Ahoj Dana,

DP podane budem mat, u zamestanavatela. Ako uprimne dane z prijimu platim, odvody platim. Kedze zacnem ivestovat az v januari 2018, nejake prtave dividendy mi dojdu na broker ucet v priebehu roku 2018 ak vobec, ktore budu automaticky zdanene (pri US div.).
Neviem kde by som potom nasledne uvadzal vysku uz zdanenych dividend, neviem ci vobec take policko je v danovom priznani pre FO, na co im to vobec je?
Nasim danovakom oznamovat ze mam zdanene dividendy, osobne v tom nevydim vyznam (aj ked v nasej fikogubernii ma nic neprekvapi), potom sa ma chytia a nenechaju ma na pokoji, tam nech riesia smeracku bandu :lol:
Teraz vazne este sa o tom poradim s nejakym danovakom ci je to naozaj nutne.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Dana »

Zamestnávateľ nepodáva DP, robí iba ročné zúčtovanie. To stačí, pokial nemáš okrem zamestnania iné príjmy resp. máš len príjmy, ktoré sa u nás zdaňujú zrážkovou daňou alebo sú od dane oslobodené. Vtedy DP nemusíš podávať, stačí len to ročné zúčtovanie od zamestnávateľa.

Problém je v tom, že tie dividendy sa sice zdaňujú zrážkovou daňou, ale nie u nás. Tak sa musia v DP uviesť, lebo podliehajú zdaneniu a daň zaplatená v zahraničí sa započíta, takže už ju platiť nebudeš.

Blbostí to sú, podávanie 0-vých DP. Koľkí to musia riešiť, čo pracujú v zahraničí a tiež u nás dane neplatia.

Tie dividendy budeš riešiť až v DP podávanom v r. 2019, tak máš na to ešte čas, ak si v tomto roku ešte žiadne nemal. :-)
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Luciano
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 04 12, 2017 12:51 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Luciano »

Ahoj Dana,

jasne mas pravdu robia len rocne zuctovanie. Dakujem vsimol som si, ze si tu expert na dane 8)
Ostatnym sa ospravedlnujem za spam o daniach (kedze je na to uplne ina sekcia) tam sa vidime o rok.
andrejp
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 01 01, 2018 2:45 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa andrejp »

Hľadal som informacie o degiro a našiel som link https://www.degiro.ie/login/sk#/login" onclick="window.open(this.href);return false;. Zjavne to nie je hotové, ale možno niečo chystaju na sk? Okrem lokalizácie stránok sa mi nezdá, že by tam boli iné špecifické rozdiely ako tu niekto spomínal. Tímy majú podľa job openings v Amsterdame a Sofii.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Ladis »

:( Degiro slibuje neuvěřitelně nízké poplatky, klidně si ale naúčtuje poplatek 9.700 korun za nákup akcií :(
Jestli někdo zvažuje nákup akcií na burze, mohla by ho zlákat nabídka brokerské firmy Degiro. Ta se chlubí tím, že její poplatky jsou pro investory neuvěřitelně nízké. Bohužel realita je odlišná. Poplatek ve výši 41% z celkové hodnoty transakce není nízký, ale neuvěřitelně vysoký.

Špatnou zkušenost s poplatkovou politikou nizozemského Degira udělal malý investor z Prahy. Rozhodl se koupit akcie malé těžařské firmy na kanadské burze TSX Venture Exchange, která se orientuje na začínající společnosti.
Investor koupil za 24 tisíc korun 50.000 akcií těžaře. „Pak jsem ale nevěřícně koukal na můj účet na Degiru, z něhož zmizelo o 9.700 korun víc, než byla hodnota toho obchodu."

Za nákup akcií v hodnotě něco přes 24 tisíc korun si Degiro strhlo 9.700 korun poplatek, tedy 41% z ceny investice. „Chlubení s neuvěřitelně nízkými poplatky mi v tomto kontextu zní jako hodně špatný vtip," dodal pražský investor. Tyto akcie také bude chtít jednou prodat, takže ty dva poplatky ho vyjdou na 20 tisíc korun.

Investor si pořádně neprostudoval ceník poplatků, který má Degiro na svém webu. Z něj vyplývá, že poplatek za Kanadu je dvě eura plus jeden kanadský cent za akcii. Při 50.000 akciích dělá poplatek 500 kanadských dolarů, v přepočtu výše zmíněných 9.700 korun = 373 euro. :(
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa hokaido »

Chcel by som doplnit ze od 1.1.2018 neplati to, co som pisal o screenshotoch pri prevodoch do irskeho Degiro. Prisiel mi mail, ze to zrusili. Takze ked poslete prachy do irska uz po vas nechcu screenshot z inet bankingu, ze ste to skutocne poslali vy :lol:
Prakticky som to ale netestoval, kedze cez nich neobchodujem. Tiez netusim ako sa zmenila doba spracovania prevodu.
rogue_trader
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Po 25 04, 2011 6:56 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa rogue_trader »

Screenshoty uz netreba to je pravda. Doba pripisania sa skratila z D+2 na D+1 - takze to tiez potesilo.
dute
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St 14 02, 2018 10:30 am

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa dute »

Ako sa tak hrabem ponukou ETF v čerstvo založenom účte, vidím tam len nejakých 63 produktov a všetky do jedného v rámci Európskych trhov. Kde robím chybu, keď nevidím ETF aj na mimoEÚ burzách?

Edit: tak som hľadal a zistil, že je to podľa nejakých tých nových EÚ pravidiel...
Luciano
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 04 12, 2017 12:51 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Luciano »

dute napísal:Ako sa tak hrabem ponukou ETF v čerstvo založenom účte, vidím tam len nejakých 63 produktov a všetky do jedného v rámci Európskych trhov. Kde robím chybu, keď nevidím ETF aj na mimoEÚ burzách?

Edit: tak som hľadal a zistil, že je to podľa nejakých tých nových EÚ pravidiel...
Nazdar, nerobis ziadnu chybu a je to kvoli Mifid 2, lenze podla mna DEGIRO k tomu pristupilo az prilis striktne kedze som uz pocul ze napr taky SAXO bank resp nejaky dalsi brokeri vobec neobmedzili obchodovanie s US ETFkami. Chystam sa tam pisat na support ked nieco zmysluplne poslu dam to aj sem.
Janik11
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 30 09, 2016 12:37 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Janik11 »

Mne odpísali pred nejakým časom, že politika implementácie tej smernice, či čo to je, je ich vec a nemám sa do toho starať.

Celkom ma tá odpoveď zarazila. Moja otázka bola, či to neplánujú prehodnotiť resp. či tlačia na veľkých ETF emitentov.
Carfo
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 27 06, 2014 12:22 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Carfo »

Ahojte. Ak si urobim účet Degiro Irsko, môžem kupovať akcie na NYSE? A taktiež by som sa chcel opýtať čo su tie Currency Costs čo mi calculator ráta na ich stranke?
rogue_trader
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Po 25 04, 2011 6:56 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa rogue_trader »

Ano kupovat akcie na NYSE mozes. Currency costs su naklady na prevod EUR na USD, kedze ucet mas v EUR a akcie na NYSE sa obchoduju v USD. Currency costs su 0,1% z transakcie - t.j. pri nakupe akcii za 1000 EUR su currency costs 1 EUR.
demorez
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: So 20 10, 2012 10:39 pm
Been thanked: 1 time

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa demorez »

ako riesite vyber toho penazneho fondu u degiro? chapem to tak ze ide o fond kde su ulozene peniaze poslane do degiro ale nezainvestovane do instrumentov. ked chapem spravne tak ked vyberiem Morgan Stanley tak degiro bude kompenzovat negativne depozitne uvery, pri FundShare nie. evidentne chcu zakaznikov tlacit do Morgan Stanley a FundShare utlmit (co ak spravne chapem je ich vlastna spolocnost zalozena len za tymto ucelom).
Morgan Stanley mi pride ako jasna volba, akurat neviem preco to degiro tak pushuje, pripadne preco peniaze nepreklopi automaticky.
Marwox
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 03 09, 2018 6:50 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Marwox »

Zdravím,chcem sa spýtať,či DEGIRO je vhodný pre úplných začiatočníkov v investovaní. Dlhšie sledujem tieto fóra,zbieram info o všetkom a DEGIRO sa mi zdá celkom vhodný na overenie toho čo som zatiaľ zistil a vyčítal :D Zo začiatku by to neboli väčšie sumy,no ak by boli nejaké zisky tak by som do toho vrazil viac. Ďakujem za odpoveď.
Marwox
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 03 09, 2018 6:50 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Marwox »

vďaka :) už som založil účet,len čakám kým dôjde platba a aktivujú mi účet
demorez
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: So 20 10, 2012 10:39 pm
Been thanked: 1 time

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa demorez »

akurat mam problem s tou strategiou "ak by boli nejaké zisky tak by som do toho vrazil viac". pri zodpovednom pristupe k dlhodobemu investovaniu nemozes ocakavat zisky v rade mesiacov. alebo ked nahodou dostavia tak to moze byt dost silnym znakom prichadzajuceho padu
Marwox
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 03 09, 2018 6:50 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Marwox »

demorez napísal:akurat mam problem s tou strategiou "ak by boli nejaké zisky tak by som do toho vrazil viac". pri zodpovednom pristupe k dlhodobemu investovaniu nemozes ocakavat zisky v rade mesiacov. alebo ked nahodou dostavia tak to moze byt dost silnym znakom prichadzajuceho padu
Áno s tým pádom počítam,ale nemyslel som to az tak doslovne,pokial sa mi overi strategia a nebudem na tom prerabat,tak do toho vrazim viac... :)
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa hokaido »

@Marwox a ta tvoja strategia zahrna akcie alebo ETF?
Marwox
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 03 09, 2018 6:50 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Marwox »

hokaido napísal:@Marwox a ta tvoja strategia zahrna akcie alebo ETF?
Akcie by boli väčšina
Marwox
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 03 09, 2018 6:50 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Marwox »

A ešte otázka,viem(hlúpa), no ak by akcia dosiahla výnos aký by som chcel, tak ako ju predať v Degire?
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa hokaido »

V DEGIRO uz nie je mozne otvorit ucet pre Slovakov. Cesi su v pohode. Nasiel som to nahodou tu https://www.papucovyinvestor.sk/cez-koh ... r-brokera/" onclick="window.open(this.href);return false;
A tiez som skusal otvorit na irskej verzii(kvoli ENG verzii a EUR mene).

Existujuce ucty ostavaju nedoknute, mozete ich nadalej vyuzivat.
buyer
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 29 09, 2017 5:01 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa buyer »

Len pre info. DEGIRO už ruší účty klientom, ktorí nie sú z krajín kde pôsobí.
demorez
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: So 20 10, 2012 10:39 pm
Been thanked: 1 time

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa demorez »

WTF? tiez by som privital blizsie info. aj nejake tipy kam s peniazmi dalej
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 750 times
Been thanked: 81 times

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa rmaly »

len pripominam pri rozhodnovani, ze FIO umoznuje nakupy americkych ETF... odskusane teraz...
rogue_trader
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Po 25 04, 2011 6:56 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa rogue_trader »

Mne zatial neprislo ziadne info ohladom rusenia uctu a ucet funguje ako ma. V priade zeby to bola pravda tak by som zvazoval Lynx alebo Captrader - oba su to sprostredkujuci brookeri pre interactive brookers. Captrader je trochu menej znamy (neposobi priamo na CZ/SK ako Lynx), asvak ma vyhodnejsie poplatky.
demorez
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: So 20 10, 2012 10:39 pm
Been thanked: 1 time

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa demorez »

kde mas degiro? v irsku? mozno je tam rozdielny pristup podla krajin, ja mam nemecky, zatial nic mi neprislo. kam prechadzas?
samo
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št 05 11, 2015 7:58 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa samo »

Taktiez mam nemecke Degiro a doposial som si ziadny rozdiel nevsimol.
Aku 30% US tax myslis? Z dividend?
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 750 times
Been thanked: 81 times

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa rmaly »

este budete vdacni za drahe a zastarale fio :) :) :)
samo
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št 05 11, 2015 7:58 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa samo »

Popri Degiru mam aj Lynx ucet, cize Fio pripadne nieco ine je na rade az potom... :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"