Etoro

Výber, skúsenosti, poplatky

Etoro

Poslaťod yxxk » Str 09 03, 2014 12:50 pm

V prípade, že sa chcete pridať k ETORO, môžete tak spraviť cez link http://etoro.tw/WaBcr8 .Dostanete ku vkladu nad 100 dolárov bonus 50 dolárov.

Prajem pekný deň
yxxk

Re: Etoro

Poslaťod Istiach » Str 09 03, 2014 3:47 pm

Pockaj pridat k eToro znamena otvorit si ich ucet?
Istiach

Poslaťod Aurelio » Štv 12 14, 2017 4:28 pm

pribudol nam tu novy uzivatel, ktory ma na etoro konto s trojrocnou historiou. pise, ze staci dat kopirovat jeho obchody a nic viac nemusim robit. mna to zaujalo. nie konkretne on, ale ta stranka. pozna niekto tu platformu? funguje vam? da sa tam nejak sikovne filtrovat ludi podla nejakych kriterii ako obchoduju? nezaujimaju ma sialene vysoke vynosy, lebo niekto trafil biotech v 2012-2015, ale chcem si najst nejakeho dividendoveho investora s dobrou a hlavne velmi dlhou historiou, idealne aspon od 1995. proste niekto, kto investuje do dividendovych akcii a nechal ho chladnym rast internetovych akcii v 97-99 a nasledne ho nechala chladnym dotcom kriza v 2000-02 , potom prezil subprime crisis v 2007-08 a nechali ho chladnym biotech a bitcoin manie po roku 2012.
Power of Knowledge
Aurelio

Poslaťod JUGGLER » Pia 12 15, 2017 1:00 am

Asi také jednoduché to tam nebude. Tá platforma je podľa mňa naviazaná na určitého brokera a všetko niečo stojí...Pokial sa pametám, oni robili hlavne forex a preto v akciách nemajú dlhú históriu.

Skôr si pozri collective2.com. Tí sú objektívni a majú viac ako 10 ročné track recordy. Orientovaní sú na trading a pre retail.

Pre pro-investing bol OK tzv. Covestor. Oni šli takým vývojom, že z retailových investorov a traderov prešli na manažérov hedge fondov ( z dôvodu zvýšenie objemu peňazí v správe ) a napokon ich kúpil Interactive brokers. Takže tam skôr nájdeš portfólia profíkov..http://ibkram.com/
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Poslaťod Aurelio » Pia 12 15, 2017 2:38 pm

vdaka za info i nove linky! :)
Power of Knowledge
Aurelio

Poslaťod FreedomFund » Pon 12 18, 2017 10:21 am

Aurelio píše:pribudol nam tu novy uzivatel, ktory ma na etoro konto s trojrocnou historiou. pise, ze staci dat kopirovat jeho obchody a nic viac nemusim robit. mna to zaujalo. nie konkretne on, ale ta stranka. pozna niekto tu platformu? funguje vam? da sa tam nejak sikovne filtrovat ludi podla nejakych kriterii ako obchoduju? nezaujimaju ma sialene vysoke vynosy, lebo niekto trafil biotech v 2012-2015, ale chcem si najst nejakeho dividendoveho investora s dobrou a hlavne velmi dlhou historiou, idealne aspon od 1995. proste niekto, kto investuje do dividendovych akcii a nechal ho chladnym rast internetovych akcii v 97-99 a nasledne ho nechala chladnym dotcom kriza v 2000-02 , potom prezil subprime crisis v 2007-08 a nechali ho chladnym biotech a bitcoin manie po roku 2012.

eToro v roku 1995 ani neexistovalo...vyfiltrovat obchodnikov podla akcii je tam mozne.

Ale podla toho co pises, preco napr neinvestujes do indexovych fondov? Poplatky su fajn, kopiruju vybrany index, mozes tam investovat a nechat to pracovat pocash dlheho obdobia.

Myslim ze napr. firma Across je na to fajn.
FreedomFund

Poslaťod Aurelio » Pon 12 18, 2017 1:45 pm

FreedomFund píše:eToro v roku 1995 ani neexistovalo...vyfiltrovat obchodnikov podla akcii je tam mozne.

Ale podla toho co pises, preco napr neinvestujes do indexovych fondov? Poplatky su fajn, kopiruju vybrany index, mozes tam investovat a nechat to pracovat pocash dlheho obdobia.

Myslim ze napr. firma Across je na to fajn.

to viem, ze neexistovalo. ale ze by som si nasiel niekoho s historiou na etoro a ten clovek by mal este svoj blog ako napr dividendgrowthinvestor.com a mohol by som si dohladat jeho info a clanky spatne do hlbsej minulosti ... idealne presne takeho cloveka ako je ten blogger hladam. keby on bol na etoro, tak mam problem vyrieseny :)

ziadny z indexov ani zdaleka nekopiruje moju strategiu, preto :-( existuju sice ETF na dividendovych aristokratov, ale ti beru iba do uvahy jedno kriterium a to ako dlho je dividenda vyplacana - co je dost blbe, lebo potom v zlozeni takeho ETF sa nachadzaju aj Caterpillar alebo Coca Cola, s ktorymi to velmi ruzovo nevyzera. a na druhu stranu sa tam nedostanu take hviezdy ako Visa alebo Mastercard, lebo tie firmy de facto nie su ani 10 rokov na burze.
Power of Knowledge
Aurelio

Poslaťod JUGGLER » Uto 12 19, 2017 2:04 am

FreedomFund: ked už si sa pochválil s tvojím 3 ročným trackrecordom, tak by si mohol napísať , čo obnáša copytrading akcií na Etore pre záujemcov. Mám na mysli podmienky a poplatky pre záujemcov. Mne sa EToro vždy videla ako shitová stránka určená pre forexové naivky, ktoré ošklbávali na poplatkoch.
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Poslaťod FreedomFund » Uto 12 19, 2017 8:01 am

Juggler,

porovnavat etoro s inymi podobnymi zahranicnymi brokermi neviem. Poviem ti len tolko, ze pre mna osobne je to lepsie ako napriklad Patria , kde za otvorenie aj zavrenie americkej akcie platim 16usd.

Na etoro si mozem dovolit tradovat aj male pozicie a poplatky ma nezozeru.

Tu su vsetky etoro poplatky pre akcie
FreedomFund

Poslaťod Aurelio » Uto 12 19, 2017 12:10 pm

FreedomFund píše:Tu su vsetky etoro poplatky pre akcie

tie poplatky nejako nechapem. pozeram na stocks a nikde ziadny poplatok iba nejake spready. z toho mam pocit, ze to budu nejake CFD a nie akcie /je tam dokonca overnight fee/. mozes pls dat info k tomu, ci sa daju vobec na etoro akcie obchodovat? a ak ano, za kolko?
Power of Knowledge
Aurelio

Poslaťod FreedomFund » Uto 12 19, 2017 1:25 pm

Len tak ako vravíš...platíš spread
FreedomFund

Poslaťod Aurelio » Uto 12 19, 2017 3:58 pm

cize etoro teda ani neni normalny broker? ak by som chcel kopirovat obchody nejakych dividendovych investorov, tak ja vlastne akcie ani nemam, iba CFD na akciovy podklad? to by som pri ich overnight fee asi velmi rychlo skoncil, ked planujem drzat naveky a nikdy nepredat...
Power of Knowledge
Aurelio

Poslaťod Istiach » Uto 12 19, 2017 4:04 pm

tak dividendovi investori tam asi ani moc nebudu
Istiach

Poslaťod FreedomFund » Uto 12 19, 2017 4:24 pm

Overnight fee pri x1 leverage neplatim...nejaké refundy som pri Volkswagene dostal
FreedomFund

Poslaťod FreedomFund » Uto 12 19, 2017 4:47 pm

[img=https://drive.google.com/file/d/162BuDHb2L-ErFbqktDQYguGMep7LRCIO/view?usp=drivesdk][/img]
FreedomFund

Poslaťod JUGGLER » Str 12 20, 2017 12:57 am

FreedomFund píše:Výnos 7-25% p.a. >> Stačí kliknúť na Copy tlačítko

Lanáriš, lanáriš... :roll: Nestačí kliknúť. Dotyčný si musí založiť účet u toho brokera. Celý ten tvoj copytrading naháňa klientov tomu brokerovi a ten ich potom šklbe na poplatkoch. Je to slabý broker a je to CFD broker...neviem, či tomu rozumieš..to je podobný shit ako napr. XTB u nás. CFD sú pseudoderiváty..je to len kopírovanie skutočného trhu... dokopy ten tvoj broker umožnuje trading cca 100 amerických akcií..len tých najväčších firiem. V reále je ich okolo 10 000. Tie spready sú hrozné a títo brokeri šudia aj na exekúcii..proste nehodí sa to ani na trading, ani na investície. Je to také malé kasíno pre začiatočníkov...ked to budeš chcieť robiť seriózne, tak CFD len cez originálnych prime londýnskych marketmakerov..alebo cez IB..to proste kótuje reálny trh a neotravuje ťa so spreadmi a oneskorenou exekúciou.

Ty obchoduješ mini množstvá, na páku 1:10...pri takom pici trejdení v desiatkách dolároch sa ani nedá hovoriť o výnose..nemáš pri tom žiadne emócie. Tie sa dostavia, ked budeš mať klientov... Ďalej, ak by ťa niekto nastavil na kopírovanie s väčším účtom, pravdepodobne by vznikali disproporcie vo výnosoch ...hlavne ked trejdíš a nie investuješ.
Ďalej sa porovnaj s trhom..tento rok je investične mimoriadne dobrý...indexy dali cca +20%. Tebe čo urobilo +30%....nie náhodou jeden trejd na bitcoine? Skús to na collective2... tam si urob track record zopár mesiacov a môžeš potom nastaviť nech ti platia dajme tomu 50-100 USD mesačne... Ale predtým sa objektívne vyhodnoť a porovnaj s chlapcami čo tam majú 5 a viac ročné track rekordy.
JUGGLER

Poslaťod JUGGLER » Str 12 20, 2017 10:51 pm

JUGGLER píše:...pri takom pici trejdení v desiatkách dolároch

Niektorí to pochopili, že som vulgárny. To ,,pici,, nie je z mäkčeňom, ale z východňárskeho žargónu, ktorý to prebral z maďarčiny: https://webslovnik.zoznam.sk/madarsko-slovensky/pici
JUGGLER

Poslaťod Chris » Štv 12 21, 2017 12:27 pm

FreedomFund, preco nezobere pozicku, alebo si nenajdes solventnejsieho investora ? Ved ak trvdis, ze si taky dobry a veris si (za tie 3 roky), tak preco zobronit o micro-investovorov v podobe followingu na tretotriednych brokeroch ? :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Obrázok užívateľa
Chris

Poslaťod Aurelio » Štv 12 21, 2017 1:00 pm

jak echt vyhodnar musim potvrdit, ze pici trejdenie = mini trejdenie ... ani som si neuvedomil, ze to je vychodnarske :D
Power of Knowledge
Aurelio

Poslaťod FreedomFund » Štv 12 21, 2017 10:57 pm

Juggler, ale si sa rozbehol :)

ale vsak v pohode

Chris, ja netvrdim, ze som dobry. A ak sa jedna o microinvestorov, su typci co na proviziach za kopirovanie dali $200,000 usd rocne. Takze preto etoro. Ak mas copierov tak mozes zarobit viac ako svojim vlastnym tradingom.
FreedomFund

Poslaťod FreedomFund » Štv 12 21, 2017 10:58 pm

Juggler...a nie..30% mi neurobil jeden trade na bitcoine
FreedomFund

Poslaťod FreedomFund » Štv 12 21, 2017 11:03 pm

Juggler, ano, nemam pri tom emocie...a o to ide, preto riskujem na trade iba 2% uctu...trading nie je o emociach, ak ich chces, chod do kasina ;)
FreedomFund

Poslaťod JUGGLER » Pia 12 22, 2017 1:15 am

FreedomFund píše:...su typci co na proviziach za kopirovanie dali $200,000 usd rocne. Takze preto etoro. Ak mas copierov tak mozes zarobit viac ako svojim vlastnym tradingom.

Nesranduj. Obchoduješ 100 dolárový účet a myslíš, že zarobíš 200 tisíc copytradingom? :roll:

Nemám nič proti malým účtom. Je pekné začať tak, ako si začal. Ale keď už trejdíš 3 roky a cítiš sa na investorov, tak by si mal začať od seba. Navýšiť o jednu nulu, mať seriózneho brokera a trejdiť miesto stoviek minimálne tisícky. Keď aj budeš mať šťastie a naberieš nejakých klientov, začne na teba pôsobiť ten istý tlak akoby si riskoval svoje. Preto musíš začať od seba. Zabudni na to, že to takto uhráš.

Teraz prežívaš eufóriu lebo sa ti 2 mesiace darí, ale to sa zmení a ty to tušíš. Keby si veril svojmu tradingu, tak do toho vrazíš viac.

No nevadí. Nebudeme o tom polemizovať. Daj tu linku, čo si dal už inde a budeme sledovať ako sa ti darí. Ja tipujem, že v priamom prenose uvidíme ako vyhasne tvoja hviezda. Chýba ti kuráž. Nemysli si, že po troch rokoch na trhu si hotový trader.Trhy sa zmenia a uvidíš.
Prílohy
Freedom Fund trading.PNG
JUGGLER

Poslaťod FreedomFund » Pia 12 22, 2017 10:37 am

JUGGLER píše:Ale predtým sa objektívne vyhodnoť a porovnaj s chlapcami čo tam majú 5 a viac ročné track rekordy.

praveze som sa snazil objektivne zhodnotit a tak som tu svoje stats nepostoval uz po par mesiacoch ale az po 3 rokoch. Myslel som si ze mam co ponuknut.
Ale ok...pockajme teda este 2 roky a potom mozme pokracovat v debate :)

JUGGLER píše:Nesranduj. Obchoduješ 100 dolárový účet

To kde si vzal ze stodolarovy?...zato ze na ten ford trade som alokoval $60? To aspon dokazuje aky zaujaty a zaslepeny si ty. Uz som ti vravel ze na jeden trade riskujem 2% celeho uctu...a 2% myslim nie tu alokovanu sumu ale SL aky tam je na zaciatku tradu nastaveny

JUGGLER píše:a myslíš, že zarobíš 200 tisíc copytradingom? :roll:

Najskor si nastuduj problematiku a potom sa vysmievaj...etoro plati popular investorom (to su ti ktorich ludia kopiruju a splnili urcite podmienky) fixnu mesacnu sumu $500 alebo $1,000 usd (podla levelu) + v najvyssom leveli aj 2% rocne z AUM (amount under management) , niektorí popular investori maju AUM par tisic, niektori aj milion a ti top aj mnoho milionov

JUGGLER píše:Teraz prežívaš eufóriu lebo sa ti 2 mesiace darí, ale to sa zmení a ty to tušíš. Keby si veril svojmu tradingu, tak do toho vrazíš viac.

preco myslis ze prezivam euforiu..tu nejde o posledne 2 mesiace..mam tam track record 3 roky, zazil som aj stratove mesiece. A ta jedna nula navyse tam je.

Nechapem, stale ma tu opisujes ako keby som zacal pred par mesiacmi.

A nejakych 10 copierov tam uz mam, takze viem aj to yk je to pocit tradovat peniaze inych ludi. ....o ano...urcite teraz povies, pockaj ked ich bude viac ...to sa zmeni , vsak :)

A svoj kapital navysujem kazdy mesiac...nieco ako sporenie.

JUGGLER píše:Ja tipujem, že v priamom prenose uvidíme ako vyhasne tvoja hviezda. Chýba ti kuráž. Nemysli si, že po troch rokoch na trhu si hotový trader.Trhy sa zmenia a uvidíš.

Aka kuraz mi chyba?

Mimochodom...mam z teba pocit, ze nedoprajes druhym. Len by si sa tesil keby sa mi nedarilo. Ja netvrdim, ze budu vsetky roky taketo. Moze byt kludne aj stratovy. Ziskova equity line nie je priama ciara hore pod 45 stupnovym uhlom. No ja tradujem s dlhodobym cielom.
FreedomFund

Poslaťod JUGGLER » Sob 12 23, 2017 1:05 am

FreedomFund píše:To kde si vzal ze stodolarovy?...zato ze na ten ford trade som alokoval $60? To aspon dokazuje aky zaujaty a zaslepeny si ty. Uz som ti vravel ze na jeden trade riskujem 2% celeho uctu...a 2% myslim nie tu alokovanu sumu ale SL aky tam je na zaciatku tradu nastaveny

Ukludni sa. Prečo ma obviňuješ zo zaslepenosti, ked píšem o tom čo vidím na vlastné oči. Veď ty sám si tu postoval trejd v ktorom zisk +12% = +7 USD (slovom sedem) a svieti tam SL 2 USD... Ked máš SL 2 USD a riskuješ 2% na účet v jednom trejde, tak logicky je výška kapitálu 100 USD. A prepáč mi, ked to nie je 100, ale 200 alebo 300. Chcem povedať len toľko, že je to žalostne málo ked sa prezentuješ takto..citujem: I am a semi-PRO trader, with over 10 years of experiences.

Zaregistroval si sa tu 13 decembra a na druhý deň si vyzval ľudí, aby ťa kopytrejdovali.

Asi treba citovať, lebo povieš že to nie je pravda:

FreedomFund » Štv Dec 14, 2017 9:17 am

Ak by si chcel obchodovat na burze ale netrufas si, su aj ine moznosti ako to urobit.
Existuje platforma kde mozes automaticky kopirovat uspesnych obchodnikov.
Pozri napriklad na moje statistiky za poslednych par rokov a ak sa ti paci, staci otvorit ucet, kliknut na COPY tlacitko a frcis.

Najskor si nastuduj problematiku a potom sa vysmievaj...etoro plati popular investorom (to su ti ktorich ludia kopiruju a splnili urcite podmienky) fixnu mesacnu sumu $500 alebo $1,000 usd (podla levelu) + v najvyssom leveli aj 2% rocne z AUM (amount under management) , niektorí popular investori maju AUM par tisic, niektori aj milion a ti top aj mnoho milionov

Neboj sa. Za dlhé roky som toho dosť naštudoval, aby som vedel, že eToro je shit broker a celá tá platforma slúži na vyciciavanie tých čo tam vkladajú peniaze. Žiadny profi obchodník by sa cez takého brokera neuživil... je to úplne to isté, akoby si sa v SR hral na profíka a obchodoval cez XTB. Keď E Toro platí takým ako si ty, robí to len preto, lebo mu robíš medvediu službu.

Spoločným znakom týchto affiliate brokerov je, že im nezáleží na objektívnosti. Oni umožňujú trejdovať 100 dolárový účet, ale v performance profile to nevidno. Všetko robia tak, aby bol vytvorený ten najlepší dojem. Nedá sa tam pozrieť stav všetkých účastníkov..aj tých, čo krvácajú, či zbankrotovali...alebo takých, čo z desiatich účtov po 100 USD ukazujú len tie čo sa im uchytili...Filtre neumožňujú filtrovať dlhšie trackrecordy a pod.

Nechapem, stale ma tu opisujes ako keby som zacal pred par mesiacmi.

Ako ťa mám vidieť, ked tu robíš promo na shit brokera, sám obchoduješ cez shit brokera a vrázaš do obchodu 60 USD so SL 2 USD ? :roll:

Ty si tu prišiel predávať svoje služby, preto ja mám právo povedať svoj názor. Či sa ti to páči, alebo nie. Je mojou povinnosťou vystríhať obyčajných ľudí pred shit brokermi a vidinou ľahkých ziskov.

A nejakych 10 copierov tam uz mam, takze viem aj to yk je to pocit tradovat peniaze inych ludi. ....o ano...urcite teraz povies, pockaj ked ich bude viac ...to sa zmeni , vsak :)

Vidím, že tam máš refund 2,10 USD od brokera. Ešte si ďaleko od 200 000 :wink:

Aka kuraz mi chyba?

Kuráž trejdiť svoje peniaze! Ved preboha, v živote som nevidel ,aby niekto ponúkal služby verejnosti a sám trejdil desiatky dolárov !

Druhá vec je, že si musíš uvedomiť, že ako profík musíš mať pre seba a ponúkať ľuďom len to najlepšie. Čiže nerobiť opičku shitovému brokerovi, ale prezentovať sa cez nezávislú a objektívnu platformu ako je napr. Collective2.

Mimochodom...mam z teba pocit, ze nedoprajes druhym.

Hlúposť. Nie mať pocity, ale treba vidieť veci reálne. Kariéra profíka je dokázať niečo, byť dobrý a ísť do veľkých peňazí.
V tomto fachu sa nezaobídeš bez špičkového brokera a pri klientoch ti netreba retailovú množinu, ale serióznych investorov.

Povedal som ti, že daj linku a budeme ťa sledovať. Prečo si nedal?

A teraz dobre počúvaj: zatial je tvoja performance dubiózna a vzhladom na výšku kapitálu nevyhovujúca. Ked nedôjde k tomu, čo som tipol ( že vyhasne tvoj pocit úspechu, ked sa trh zmení) a performance bude naozaj pekná, tak ti osobne sľubujem, že ti zabezpečím velkého investora - miliónového. A môžeš profitovať seriózne , z podielov na zisku.. nie zo žoldu shit brokera. Ale najprv musíš brať tento biznis seriózne - žiadny velký investor ti na mini trading u eTora neskočí.

Sranda je, že ja tu píšem veci ktoré ťa môžu posunúť vpred, ale ty to vždy otočíš naopak a vidíš v tom hejt, závisť etc. :roll:
JUGGLER

Poslaťod Chris » Sob 12 23, 2017 1:37 am

temeraf ! :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Chris

Poslaťod FreedomFund » Sob 12 23, 2017 9:32 am

Juggler, vidim ze si na fore aktivny mozno aj 10 rokov a mas kopec skusenosti...respekt.

To ale neznamena , ze sa nemozes mylit. Ak mas zle vstupy, dostanes aj zle vystupy

JUGGLER píše: Veď ty sám si tu postoval trejd v ktorom zisk +12% = +7 USD (slovom sedem) a svieti tam SL 2 USD... Ked máš SL 2 USD a riskuješ 2% na účet v jednom trejde, tak logicky je výška kapitálu 100 USD. A prepáč mi, ked to nie je 100, ale 200 alebo 300. Chcem povedať len toľko, že je to žalostne málo ked sa prezentuješ takto..citujem: I am a semi-PRO trader, with over 10 years of experiences.

Pravda, SL je 2USD...slovom dva dolare :) Ale kedze si si hned od zaciatku (neviem z akych dovodov ) zobral do hlavy ze som 100 dolarovy trader (ked ako sam hovoris, etoro neukazuje stav uctu), asi si si nevsimol, ze ten 2USD SL svieti na zeleno a nie na cerveno. Cize uz je davno posunuty do zelenych cisel a preto z neho nemozes nic usudzovat o vyske mojho uctu ;)

Ako vravim, ak je predpoklad chybny...

Mimochodom moj ucet ma par tisic a nie 100 ani 200 ani 300 usd

JUGGLER píše:Vidím, že tam máš refund 2,10 USD od brokera. Ešte si ďaleko od 200 000 :wink: [/i].

Dalsi chybny predpoklad....ano refund je tam 2 usd, no ten je zo spreadov (pre 1 uroven programu)

Som daleko od 200,000 ...tu ti dam za pravdu, pretoze este z copierov nezarabam nic...musel by som ich mat min 50.

JUGGLER píše:Kuráž trejdiť svoje peniaze! Ved preboha, v živote som nevidel ,aby niekto ponúkal služby verejnosti a sám trejdil desiatky dolárov ! [/i].

Trejdim svoje peniaze, par tisic a kazdy mesiac doplnam dalsie. To ze nemam hned kapital v desiatkach tisic ma znamenat ze som zly trejder? Ked ich nemam tak nemam. Mam kapital umerny vyske svojho platu. Nenarodil som sa ani bohatym rodicom ani nemam lukrativny job kde by som si mohol za rok usetrit desattisice a ani nekradnem.

JUGGLER píše:Povedal som ti, že daj linku a budeme ťa sledovať. Prečo si nedal?

Aku linku? Ved odkaz na moje statistiky je stale v podpise.

JUGGLER píše:A teraz dobre počúvaj: zatial je tvoja performance dubiózna a vzhladom na výšku kapitálu nevyhovujúca. Ked nedôjde k tomu, čo som tipol ( že vyhasne tvoj pocit úspechu, ked sa trh zmení) a performance bude naozaj pekná, tak ti osobne sľubujem, že ti zabezpečím velkého investora - miliónového. A môžeš profitovať seriózne , z podielov na zisku.. nie zo žoldu shit brokera. Ale najprv musíš brať tento biznis seriózne - žiadny velký investor ti na mini trading u eTora neskočí.

Sranda je, že ja tu píšem veci ktoré ťa môžu posunúť vpred, ale ty to vždy otočíš naopak a vidíš v tom hejt, závisť etc.

No povedat niekomu po 3 rokoch ze jeho performance je dubiozna...ok (prosim posli mi link na tvoje stats nech sa poucim od majstra)

A ze to otacam a ze ta povazujem za hejtera?

Tak mi uprimne povedz, co si mam o tom mysliet ked ma od zaciatku hejtujes ze som shit trader pretoze trejdujem 100 dolarovy ucet (co mimochodom je zly predpoklad ako uz po niekolky krat opakujem)a vyhlasujes ze moja hviezda zhasne (na zaklade coho? ked ani nepoznas moj trading system, moj RRR, moj money management, moju psychologiu, stav mojich emocii...).

Tak len tolko preco mam z teba taky pocit.
FreedomFund

Poslaťod JUGGLER » Ned 12 24, 2017 3:07 am

FreedomFund píše:Mimochodom moj ucet ma par tisic a nie 100 ani 200 ani 300 usd

V poriadku. Povedal som ti, že nemám nič proti malým účtom... len som vyjadril údiv, že ,,polovičný profík s 10 ročnou praxou,, tu postol trejd , kde 11% zisk znamená 7 USD.

To ze nemam hned kapital v desiatkach tisic ma znamenat ze som zly trejder? Mam kapital umerny vyske svojho platu.

Ja som nikdy nepovedal, že si zlý trejder.

Som daleko od 200,000 ...tu ti dam za pravdu, pretoze este z copierov nezarabam nic...musel by som ich mat min 50.

Hrôza. Ale do toho ma nič. Je mi jedno kolko kopírovačov získaš z tých, čo u eToro už majú účet. Ale nie je mi jedno, že tu robíš promo shitovému a zlodejskému brokerovi.

Aku linku? Ved odkaz na moje statistiky je stale v podpise.

OK. Prepáč. To som nevedel. Nezvyknem klikať do podpisu. Tak je to v poriadku.

No povedat niekomu po 3 rokoch ze jeho performance je dubiozna...

Sme na diskusnom fóre a je to môj názor. Videl som stovky trackrecordov a nemám nič proti tomu ak sa ľudia prezentujú cez social trading. Naopak, ja to podporujem a odporúčam. Je to výborná cesta pre serióznych traderov i pre investorov.

Lenže, bohužiaľ, zneužíva sa to. Pochybní brokeri si urobili zo social tradingu vlastný biznis. Nerobia to objektívne...ale o tom som už písal... nebudem sa opakovať...Zaujímave, že o tom nechceš diskutovať...len stále ti ide o seba.

co si mam o tom mysliet ked ma od zaciatku hejtujes, ze som shit trader

Nikdy som nepovedal, že si shit trejder! Neprekrúcaj. Od začiatku vravím, že lanáriš ľudí na SHIT BROKERA...treťotriedneho cfd brokera, ktorý OKRÁDA ľudí cez vysoké poplatky.

Keby si bol fair trader, tak sa nad tým aspoň zamyslíš. Lebo škodíš za prvé SEBE...lebo žiadny seriózny profi trader nebude trejdovať cez NEVÝHODNÉHO brokera .Za druhé škodíš ľudom, ktorých nahováraš, aby sa nechali okrádať od brokera...ten ťa mimochodcom odmeňuje za to, že mu dohadzuješ klientov.

Ale aby sme tu diskutovali konštruktívne...nie v rovine, že ty si chudák, ktorému ja závidím...ale v rovine faktov ako nevýhodný je ten broker:

1. FOREX.
Trading EUR/USD má náklady 3 pipsy...čo je 3 x viac ako u bežného retailového brokera ( napr.OANDA) a 6 x viac ako trejduje väčšina profíkov ( štandard je 0,2 až 0,8 pipsu).

V rovine nákladov to znamená, že jeden EUR/USD nákup za 100 000 USD ( 1 lot) stojí 30 USD a zavretie obchodu tiež 30 USD. To je minimum, lebo eTORO nemá fixné spredy, ale roztiahne ich hocikedy na viac. Ďalej si účtuje 6 USD overnight fee.

2. INDEXY

Spread na SP500 u eToro je 100 pipsov. Čiže jedna tisícina. Takže obchod za 130 000 čo je zhruba 1 x ES stojí 130 USD vstup a 130 USD výstup. Plus dalšie fee. Takže kolko to máme? 260 USD (bez overnight poplatkov)

Tú istú pozíciu otvorí a zavrie profík u seriózneho brokera za 5 USD !.

3. AKCIE. K tomu si treba prečítať toto:

When trading CFD an additional fee is applied for investors holding their position overnight. This is the so-called overnight fee which can be a hefty fee for a buy and hold investor. Let’s take an example as of March 2017. Let’s say you go long with a single Apple stock for one year. The overnight fee is 0.021USD per share. As you bought a single share this is also the overnight fee. The Apple stock price is ~140USD. So, 365*0.021USD = 7.7USD is your yearly fee on a 140 USD stock. Roughly 5.5%.

Ak kúpite u e TORO 100 akcií Apple po 140 USD bude vás to stáť okolo 8 USD na spreade...ale ked ich budete držať 1 rok, tak vás tento broker okradne o 5,5% !

Takže pri investícii 100 000 sú poplatky cca 100 USD + pri držaní jeden rok je 5500 USD overnight fee = 5600 USD !!

Kolko to stojí u seriózneho brokera? Na 100 000 treba cca 700 akcií.,..to u IB stojí nejakých 3,50 za nákup... 3,50 za predaj a iné náklady za rok (ak sa neide na margin) neexistujú.

Ideme dalej?

Poplatky u eTORO za Dow Jones: 200 pipsov
za ZLATO: 50 pipsov...
za ETfká ...napríklad nákup SPY stojí 0,24% a predaj 0,24% a pri držaní zlodejina cez overnight fees..

Čo ešte povedať k eTORO?

Vysoké poplatky, webová platforma, neviem si predstaviť tú exekúciu, hlavne ked každú chvílu rozťahujú spready. Nuž a perlička: ak máte účet v inej mene ako USD, tak pri konverzii účtujú spready 100 až 250 pipsov! Skrátka zlodejina, kam sa len pohneš..

a vyhlasujes ze moja hviezda zhasne

Povedal som, že tvoja performance je pochybná, neistá a že tipujem, že pri zmene trhov tvoja hviezda vyhasne. Mimochodom, eTORO existuje viac ako 10 rokov a nie je tam ani jedna hviezda, ktorá doteraz nevyhasla. Vyhasnú všetky, pretože pri takých nevýhodných podmienkách nedokáže nikto dlhodobo profitovať...Iba zlodeji, ktorí chcú profitovať z toho, že im zlodejský broker odovzdá časť lupu, ktorý má od klientov. Všetko platia chudáci klienti. A ty to dobre vieš.

Povedal som ti, že ak si myslíš, že si hviezda, alebo ak živíš v sebe ilúzie, že by ťa ľudia odtiaľ mali kopírovať , tak sa porovnaj s výsledkami na serióznych portáloch. Ďalej som ti povedal, že tvoje nadšenie asi vyplýva s posledných dvoch mesiacov, čo sa ti zadarilo a nech si ľudia kliknú a povedia, či to nie je pravda. Bez tých dvoch mesiacov by si mal toho roku okolo 6-7%, zatial čo index SP500 dal +20%. Tak čo je také úžasné na performance bez tých posledných 2 mesiacov?:

+1..+1,7%..-2%...+3%...-1,5%..+5,5%...+3,3%..-5,5%..0%...0%..

Keby si rozmýšlal o tom , čo som napísal, tak by si dospel k tomu, že ak ti záleží na sebe a na ľudoch ktorým ponúkaš eToro ....tak nenecháš okrádať seba, ani tých ľudí a poďakuješ mi za to čo som napísal. Veď čo z toho vyplýva?: že u seriózneho brokera by si mal dvojnásobne lepšie výsledky. Na serióznej social trading platforme by si mal miesto 2,20 USD za 10 folowerov dajme tomu 10 x 50 USD mesačne od 10 serióznych folowerov, a tí by zarábali s tebou ( nie s tebou sa dali okrádať! )

prosim posli mi link na tvoje stats nech sa poucim od majstra

Prečo mám dávať nejaké stats, keď na social tradingu nie som aktívny? Ty sa chceš so mnou porovnávať?
Dlhodobo, teda napríklad za čas čo tu prispievam ( cca 10 rokov) ti môžem povedať akurát tolko, že i napriek horším rokom som stále nad +1000%. A to je fakt shit, čo trejdím posledné roky. Momentálne sa mi ani obchodovať nechce, nevyhovuje mi stav trhov. Počkám, kým ovce a prasatá začnú krvácať, vtedy sa mi vždy darí, aj ma to viac baví ...

Nie som majster, ani zďaleka...ale môžem ti povedať, že cez eToro by som v živote neobchodoval. A nikdy by som nikoho nenahováral, aby si u eToro otvoril účet. A prepáč, ale pokiaľ by som sám mal vrážať do obchodov po 60 USD, tak by som sa ani len neodvážil ľuďom povedať nech riskujú svoje peniaze kopírovaním môjho tradingu. A môžem ti povedať , že i ja som začínal tak, že som do toho vložil 2 tisícky..

Mimochodom, na záver znova opakujem: ty si tu prišiel ponúkať ľuďom svoje služby. Ja neponúkam nič, len prispievam.

Tu máš stats za posledných 7 dní, aby si náhodou nepochyboval, že vôbec trejdím. Z toho som trejdil 3-4 dni, zhruba po 2 hod...nevenoval som tradingu dokopy viac ako 8 hodín za celý týždeň.
Prílohy
last 7 days.JPG
JUGGLER

Poslaťod FreedomFund » Ned 12 24, 2017 9:58 am

Kedze su dnes tie vianoce tak prajem tebe aj vsetkym pekne a pokojne sviatky.

Len strucne sa vyjadrim:

1. Akeho brokera mi doporucujes kde obchoduju profici? Kukal som IB...min ucet je $10,000 , to este nemam

2. eToro by mohlo mat poplatky nizsie to je pravda. Ja trejdim 1D alebo 1W charty, takze ma poplatky nikdy moc netrapili. Keby som bol intraday s desiatkami tradov denne asi by som to bral inak.

3. O akej inej social platforme hovorime? Kukal som collective2...tam by som platil 20-30usd mesacne len za zobrazenie ponuky, co by rocno zhltlo znacnu cast mojich ziskov a ci by ma niekto nasledoval by bolo neiste ked najviac ich ziskaju ti co maju aspon 100% rocny zisk

4. To o tych akciach neviem kde si zobral...ked drzim akcie bez leverage tak neplatim ziadne overnight fees

5. Kde by som bol tento rok bez 2 poslednych mesiacov? To co je za poznamku..netusim co ti na to povedat...asi len ze rok ma 12 mesiacov a nie 10. Alebo ze su ziskove strategie ktore maju napr. 70% uspesnost, ine maju 40% uspesnost....Mark Dougles napr. rozpraval o jednom mega uspesny traderovi, ktori mal usoesnost iba 5%...95 obchodov zo 100 bolo stratovych..a aj napriek tomu zarobil miliony.
FreedomFund

Poslaťod Alo Bunda » Ned 12 24, 2017 1:12 pm

to FreedomFund namiesto IB pokiaľ nemáš taký kapitál tak Degiro. (min. suma na otvorenie účtu je 0). A nebudeš musieť cálovať Etoro tak vysoke spready.
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Obrázok užívateľa
Alo Bunda

Poslaťod FreedomFund » Ned 12 24, 2017 2:08 pm

Ďakujem Alo Bunda za tip....kuknem
FreedomFund

Poslaťod Chris » Ned 12 24, 2017 4:16 pm

Ak obchoduje primarne fx , tak fx brokera nie?
Obrázok užívateľa
Chris

Poslaťod FreedomFund » Ned 12 24, 2017 4:26 pm

Obchodujem fx, komodity a akcie...takže keby mal toto by bolo ideálne
FreedomFund

Poslaťod JUGGLER » Ned 12 24, 2017 6:10 pm

Šťastné a veselé všetkým.

FF:
1. to si musíš zistiť ty. Takého, čo ťa nebude okrádať. A čo môžeš vrelo odporúčať iným. Akcie, indexy, komodity a forex all in one, aj vo forme CFD má jedine IB...ale IB má retailových spoločníkov ako je Lynx ...pozri kolko má ten. Ináč to všetko čisto v cez CFD sa oplatí len cez prime anglických brokerov...to musíš presurfovať.

2. tie poplatky sú zlodejské, hlavne tie overnight fees. Ved to majú v cenníku pri každom inštrumente (mínus je poplatok na akciu a to sa ešte strojnásobí na víkend: The daily fee will be multiplied by 3 for positions carried over Friday night

https://www.etoro.com/en/customer-service/fees/

3.o výhodnej pre tradera i pre investora. Najlepšie je, ked trader obchoduje cez svojeho brokera a jeho trading sa bud automaticky kopíruje, alebo sa rozosielajú signály. Investor nesmie byť okrádaný...jeho performance musí byť dosahovaná pri čo najnižších nákladoch.

4. CFD je samo o sebe pákový inštrument. Obyčajne 1:10. Vôbec nezáleží na tom, čo robíš a kolko máš na účte ..automaticky platíš to, čo majú v cenníkoch. A tie overnight fees sa strojnásobujú určitý dň aj pri iných ako akcie.

5. Pozri sa, Ty nie si zlý trader. Máš systém, si disciplinovaný...je škoda, že si sa upísal diablovi. Tvoja performance nie je zatiaľ ideálna na kopírovanie, ale u deep discount brokera by zrejme bola oveľa lepšia. Neviem ako to má premakané eToro...ale skutočný diabol by bol, keby ti s počtom copierov znižoval cost. V každom prípade, nie je problém ked sa v eToro k tebe hlásia klienti. Problém je, ked ty sám eToro ponúkaš iným.
JUGGLER

Poslaťod JUGGLER » Pon 12 25, 2017 1:49 am

Prebehol som tých treťotriednych CFD brokerov. EToro je fakt zlý. Na druhej strane má 2 výhody: obrovský počet klientov, až 5 miliónov a najmasovejší social trading. Paradox.

Z pohľadu tvojej kariéry, je zbytočné riskovať svoje dobré meno tým, že budeš lákať nových klientov na eToro.
Ked má eToro 5 miliónov už existujúcich klientov, to je obrovská masa, aby si ťa našli sami ..nikoho nemusíš presviedčať, nikto ti nebude nič vyčítať. Prekonávaš však obrovský nákladový handicap...to ťa z najväčšou pravdepodobnosťou v budúcnosti položí a takisto tvojích followerov.

Z hľadiska social tradingu, keď sa tam boríš už tri roky, tak sa ti možno oplatí ďalej skúšať šťastie - bez náboru. Viac peňazí tam však nedávaj - svoju kariéru radšej orientuj správnym smerom. Ideálne by bolo keby si čím skôr prešiel ku IB a v social tradingu na úplne nezávislú platformu akou je napr. C2.

K tomu IB ti možno netreba 10K...podľa mňa by ti za istých okolností stačilo 5K. Treba si uvedomiť, že tí treťotriední CFD brokeri fungujú ako kasíno...oni nie sú len sprostredkovatelia...majú priamy záujem oholiť čím viac ľudí. Broker ako IB to nerobí..ten má záujem udržať si ťa cez čo najlepšie podmienky. A je neuveritelné, že IB má aj CFD...to robí z neho fakt špičku.

Keď iné CFD, tak jedine v mekke CFD - Anglicku. Anglicko je zaujímavé aj z toho hľadiska, že je tam velká konkurencia a to tlačí dole spready a poplatky. Ďalej stojí za zamyslenie, že temer každý CFD broker v Anglicku prevádzkuje i tzv. SPREADBETTING. To je úplne to isté ako CFD, ale oni dostali do legislatívy, že ide o stávkovanie. Rozdiel tam ani nezbadáš, ale málokto zvonku si uvedomuje výhodu, že z daňového hľadiska stávkovanie nepodlieha dani z príjmu.

Ked si pozrieš porovnanie spreadbettingových brokerov, tak ti hned udrie do očí o kolko nižšie majú spready ako eToro.
Napríklad EUR/USD je v rozmedzí 0,6 až 0,9 pips.(eToro 3 pipsy). A pozor, mnohí z nich majú FIXED...to znamená, že spread nerozťahujú ako sa im zachce. Pokial viem, väčšina z nich umožnuje obchodovať široký sortiment nástrojov a u akcií idú do stoviek aj tisícov..proste majú široký záber aj na americký trh.

https://www.money.co.uk/financial-spread-betting.htm

P.S. Treba pozrieť, či nemajú aj iné , skryté náklady. Môžu mať, ale určite nemajú také zlodejské ako eToro. Ked už tu strácam čas diskusiami, tak by som privítal každé nové info čo hocikto presurfuje. Poviem vám len tolko, že kým doteraz bol v daniach bordel a nikto nikomu nič nehlásil, tak teraz sa všetko mení..každý bude hlásiť každému. A bude sa to týkať aj takých malých hráčov, ktorých sú milióny u takých ako eToro, XTB a pod. Z toho hladiska sa môže stať spreadbetting výbornou volbou
JUGGLER

Poslaťod FreedomFund » Pon 12 25, 2017 9:07 am

Wow....parádny príspevok....ďakujem pekne za túto analyzu
FreedomFund

Poslaťod FreedomFund » Uto 12 26, 2017 10:18 am

Kukal som ten spread betting...zda sa, ze je to iba pre UK residentov

"Spread betting is exclusive to UK traders"

"All profits made in spread betting are exempt from UK Capital Gains Tax"
FreedomFund

Poslaťod JUGGLER » Str 12 27, 2017 12:17 am

Nie je to tak. Sám som mal založený spreadbetting účet a dodnes ho nemám zrušený. Len mi ho kvôli neaktivite zmrazili a chceli po nejaké formality aby som ho obnovil..čo som dodnes neurobil. Aj tam ostali nejaké peniaze.

Ono je to tak, že niektorí brokeri to umožňujú, niektorí nie. V každom prípade si pametám, že kvôli založeniu mi dokonca volali domov, skrátka nebolo to len také benevolentné založenie ako u treťotriednych brokerov. Ale v tom ich treba chápať...briti sú prísnejší pri trejdení na páku.

CFD a spreadbetting majú zakázané američania...v USA je online gambling zakázaný.

In the United Kingdom spread betting is regarded as gambling (although it is still regulated by the Financial Services Authority), therefore is not subject to tax. Despite being regulated by the FSA in the UK, the US considers spread betting to be internet gambling which is forbidden. It is also worth noting that all income in the USA is taxable (including gambling winnings).

Ja mám účet asi u týchto: https://www.financialspreads.com/financ ... ccount.php
Oni sa predtým volali ináč, preto to neviem na 100%.

Všeobecne by to malo byť tak, že EU je OK pokial to nezakazuje legislatíva danej krajiny. A pre klientov z krajiny EU je dôležité, aby takisto u nich doma nebol gambling a stávkovanie zdaňované. A pokiaľ viem, u nás príjmy z gamblingu, ani zo stávkovania nepodliehajú dani z príjmov ( tuším okrem štátom organizovanej lotérie atd. ). Ale to si už musí preveriť každý sám. V niektorom vlákne sme to niekedy preberali a pametám sa, že verdikt bol, že u nás také príjmy nemusíme zdaňovať.Čo sa týka CFD s tým by nemal byť problém u nijakého britského brokera, CFD je klasifikované ako trading derivátov. Jedine USA CFD neuznávajú. Ono to fakticky ani pre mňa derivát nie je...je to taký nepravý derivát, alebo pseudoderivát. Pravé deriváty sú futures, opcie atd.

Can you trade a spread betting account from other EU countries (as non UK resident)?

You do not really have to live in the United Kingdom to spread bet, all you need is to create a spread betting account with a FSA regulated provider. However, be warned that not all providers may accept international spread betting applications - for instance CMC Markets and Cantor won't allow it - they will ask you to open a CFD trading account instead. Other providers like Ayondo accept international applications but gains may not be (offically, at least ) tax-free as in the UK and Ireland. You should check the laws of your country if you are in doubt and this is your responsibility as the tax status of spread betting may vary depending on your residence. Generally spread betting/cfds also available in Canada, Australia and EU countries and you will need to check the regulations in your own country regarding tax.
JUGGLER

Späť na Brokeri - cez koho na burzu

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť