Jak obchodovat na české burze?

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Jak obchodujete s českými akciemi?

ve SPAD-u
0
Žiadne hlasovania
v RMS (Easy Click)
0
Žiadne hlasovania
v Kobosu (AOS)
7
100%
jinak
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 7

Používateľov profilový obrázok
outlier
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 08 01, 2007 6:09 pm

Jak obchodovat na české burze?

Príspevok od používateľa outlier »

Po korekci mě jen tak napadlo, že bych mohl zkusit i investování do českých akcií. Teď je ale otázka, jak to udělat. Nejde ani tak o brokera (mám Fio), ale o formu. Obchodování s českými cennými papíry vypadá docela draze, oproti zahraničním burzám. Ceníky jsou taky dost nepřehledné... Co jsem zjistil, tak jsou celkem tři možnosti:

1) Spad - pro drobného investora nepoužitelné kvůli velkým velikostem lotu

2) RM-systém - loty jsou menší, není to úplně ideální, ale kolem 50tis. Kč už se do jedné akcie investovat dá. Poplatky nejsou úplně malé (snad 0.3%), dají se ale zkousnout. Moc ale nechápu, jak se na RM systému tvoří kurz a jestli obchodování přináší nějaká rizika.... Taky tam chybí některé tituly - Zentiva, Orco, ECM, CME atd.

3) Kobos (AOS) - zde je velikost lotu 1ks, což je fajn, ale poplatky jsou oproti RMS o dost větší (do 100 000 0.6% + nějaký poplatek přímu Fiu) to znamená že nákup a prodej vám hned vezme 1.2% z hodnoty, to už skore je jak poplatky ve fondech

Jak to děláte vy?
... to the happy few
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3766
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 12 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Jak obchodovat na české burze?

Príspevok od používateľa Ladis »

http://www.investujeme.cz/?object=topte ... sekce=0020
Tady taky vedou diskusi o cesky burze.
Používateľov profilový obrázok
outlier
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 08 01, 2007 6:09 pm

Re: Jak obchodovat na české burze?

Príspevok od používateľa outlier »

RM systém teď dost rozšířil nabídku akcií, včetně Deutsche Telekomu. Teď vypadá docela výhodně.

http://www.rmsystem.cz/inf/akt2.asp?xjak=2697
... to the happy few
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Jak obchodovat na české burze?

Príspevok od používateľa Ferin007 »

outlier napísal:Po korekci mě jen tak napadlo, že bych mohl zkusit i investování do českých akcií. Teď je ale otázka, jak to udělat. Nejde ani tak o brokera (mám Fio), ale o formu. Obchodování s českými cennými papíry vypadá docela draze, oproti zahraničním burzám. Ceníky jsou taky dost nepřehledné... Co jsem zjistil, tak jsou celkem tři možnosti:

1) Spad - pro drobného investora nepoužitelné kvůli velkým velikostem lotu

2) RM-systém - loty jsou menší, není to úplně ideální, ale kolem 50tis. Kč už se do jedné akcie investovat dá. Poplatky nejsou úplně malé (snad 0.3%), dají se ale zkousnout. Moc ale nechápu, jak se na RM systému tvoří kurz a jestli obchodování přináší nějaká rizika.... Taky tam chybí některé tituly - Zentiva, Orco, ECM, CME atd.

3) Kobos (AOS) - zde je velikost lotu 1ks, což je fajn, ale poplatky jsou oproti RMS o dost větší (do 100 000 0.6% + nějaký poplatek přímu Fiu) to znamená že nákup a prodej vám hned vezme 1.2% z hodnoty, to už skore je jak poplatky ve fondech

Jak to děláte vy?
Mně teda přinde i Kobos cenově docela v pohodě, vyjde to určitě levněj, než operace na zahraničních burzách. Teda pro běžnýho investora. Pokud budu nakupovat a prodávat ve stotisících (naráz), tak to je pak jiná.
Pokud je Xetra za +/- 12 €, tak aby se člověk dostal na kobosovských 0,6 %, musel by nakoupit jednu akcii aspoň za 2 000 €. Což sice není nereálný, ale já třeba preferuju větší diverzifikaci a nákupy v čase. A 20 000 € měsíčně na investice nemám.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Jak obchodovat na české burze?

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://www.penize.cz/42230-patria-zacal ... -investory
Začátkem března vstoupila do boje o menší investory společnost Patria. Nabízí systém miniSPAD, ve kterém je možné nakoupit akcie firem obchodovaných na pražské burze, a to v objemu zhruba od 100 tisíc korun.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Jak obchodovat na české burze?

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Jinak Kobos u brokerjetu spadl na 0,4 %.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Jak obchodovat na české burze?

Príspevok od používateľa filip glasa »

o RM-systéme

http://ekonom.ihned.cz/c1-25070340-rm-s ... narozeniny
Mimoburzovnímu trhu je 15 let a chlubí se slušnými výsledky - dosavadních 3,5 milionu uživatelů tu proinvestovalo celkem 823 miliard korun.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"