Lynx

Výber, skúsenosti, poplatky

Re: Lynx

Poslaťod Vlad » Sob 12 08, 2018 10:03 pm

Ahoj,
Ja mam Lynx a aj dake cinske akcie kupene na hong kongskej burze a ide to v pohode cez nich. Musis najprv kupit cez nich HK dolare a potom mozes obchodovat. Poplatok bol tusim okolo 5€ za zmenu HK dolarov a 5€ poplatok za nakup akcii.
Co sa tyka tych zivych dat, tak podla mna pokial to mas na dlhodobe investovanie a nie rychly trading, tak ti budu stacit tie o daco opozdene data, co tam mas zdarma, ten rozdiel bude minimalny.
Vlad

Poslaťod vaguHazu » Pia 07 12, 2019 4:33 pm

Zacinam sa zoznamovat s Lynx (webova aplikacia) a mal by som par zaciatocnickych otazok, ak by mi niekto vedel prosim pomoct a poradit.

1. Aky je rozdiel medzi klasickymi ETF a UCITS?
2. Nikde neviem vyhladat iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc), hadze mi rozne AMUNDI, HSBC. Robim nieco zle alebo ich Lynx neponuka? Nie je jedno od koho si zoberiem MSCI WORLD UCITS ETF Acc?
3. Mam vyhladat primarne ETF, ktore obchoduju v Eurach alebo je to jedno?

Dakujem
vaguHazu

Poslaťod Spaceman » Pia 07 12, 2019 8:59 pm

Ahoj vaguHazu,

1. UCITS ETF zodpovedajú predpisom EU na ochranu drobných investorov, napr. aktíva UCITS ETF musia byť oddelené od aktív poskytovateľa ETF pod dohľadom nezávislého správcu, teda tvoje aktíva nemôžu byť použité na vyrovnanie finančných záväzkov poskytovateľa, pokiaľ by sa dostal do finančných ťažkostí.

2.+3. Odporúčam ti najprv vyhľadať ETF na stránke justetf.com, tam si navolíš kritéria ktoré požaduješ (ACC, mena, veľkosť fondu) a následne podľa ISIN vyhľadať v Lynxe. Pokiaľ chceš nakupovať aktíva v eurách, vyberieš si dané ETF na nemeckej, holandskej, alebo talianskej burze. Ak to chceš v dolároch, librách, alebo švajčiarskych frankoch, obchoduješ na londýnskej, alebo švajčiarskej burze.

Neviem či som bol dosť zrozumiteľný, tiež som v podstate len začiatočník, ale rád pomôžem.
Spaceman

Poslaťod vaguHazu » Sob 07 13, 2019 3:16 pm

Dakujem pekne Spaceman, uz som sa v tom zorientoval.
vaguHazu

Predchádzajúci

Späť na Brokeri - cez koho na burzu

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť