Výber brokera

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Výber brokera

Príspevok od používateľa filip glasa »

Zdravim FIlip,

Prave dnes som sa zaregistroval na Vase forum, chcem zacat pomaly investovat..presvedcilo ma to ze som si vsimol nizku cenu akcii urcitej spolocnosti a hovoril som si ze tak teraz je cas poriadne nakupit tato firma urcite porastie.. a zatial mi tipy vysli..firmy rastli (jedna az o 400% za rok) ..skoda len ze som nemal ich akcie:) Preto by som sa chcel zacat venovat investovaniu do akcii, jediny problem mam s vyberom online-brokera.

Napadlo ma ze by som sa spytal kde mas online ucet zriadeny ty. Samozrejme viem ze vyber brokera zavisi od toho ako chcem investovat. Akcie chcem nakupit viac jednorazovo a podrzat dlhsiu dobu. Ide mi o to aby broker pokryval dost burz - okrem standardnych nasdaq a pod. aj napriklad AIM.

Vedel by si mi poradit s vyberom brokera?

Rovnako si nie som celkom isty ako je to so zdanovanim ked akcie predam so ziskom (viem ze do zakladu sa mi zaratava rozdiel medzi cenou za ktoru nakupim a za ktoru predam - i.e. zisk, a tiez som do istej sumy oslobodeny). Akym sposobom fungujes ty, da sa to nejako sikovne spravit?

Velmi pekne dakujem za tvoj cas investovany do odpovede. Urcite mnozstvo odpovedi najdem aj vo fore, idem si ho poriadne prestudovat:) Pisem ti kvoli tomu aby si mi mozno dal nejaku svoju first hand experience.

Dakujem.
Ja som mal Fio, Broker Jet a Interactive brokers. Ak ma clovek cca tych 8000 tis eur na otvorenie uctu u interactive brokers, tak tam by to bolo najlepsie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2836
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 112 times

Re: Výber brokera

Príspevok od používateľa Rokosák »

Blahozelam k snahe o investovani do akcii, co sa rovna poskytnutiu kapitalu sukromnym spolocnostiam. Svoj kapital mozes investovat vo svojej krajine, kde prispievas k uspesnosti kapitalizmu sebe, svojim susedom, krajanom a rodine pokial ziju na Slovensku, alebo sa hodlaju na Slovensku usadit. Takisto mozes investovat do zahranicnych firiem v ktorom pripade poskytujes kapital cudzincom a ich rodinam.
Brokeri su tiez sukromne spolocnosti, ktore potrebuju kapital na ich existenciu. Otvorenim uctu u brokera vsak neposkytujes brokerovi kapital priamo, ale vytvaras mu zisk z ktoreho firma plati dane a majitelia si mozu kupit pivo, Lamborghini, ci ist na vylet.
V pripade brokerov, ktore spomina Filip, jeho ucet prispel k zisku ceskych firiem Fio a Broker Jet. Teda nejaky Pepa z Depa si z Filipovho zisku dal Budvar v miestnej hospode, prispel k platu ceskeho ucitela ci policajta a prispel k zisku opravovne na auta a podobnych podnikov v jeho okoli. To iste plati o IB, iba v tom pripade ide o USA, vyssie sumy a zakladatelovi prispievas na vysoke hodvabne ponozky, ktore rad nosi s kratasmi.
Vybrat si IB moze takisto priniest vzrusenie, keby Ti nahodou zmrazili ci dokonca zhabali ucet kvoli sankciam USA proti Slovensku (malo pravdepodobne), alebo (pravdepodobnejsie) celej EU. To by sucasne znamenalo, ze by si sa mohol viac venovat frajerke.
Skus slovenskeho brokera. Mam podozrenie, i ked nezarucujem, ze k nim patria Capital Markets, RM Market a Trim Broker. Podporis slovensku firmu, kapitalizmus na Slovensku, ucitela a policajta. Ak budes potrebovat policajta predsa nebudes volat newyorsku ci prazsku policiu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Výber brokera

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

no, myslim ze u nas kazde euro dane podpori najma mafiu s nazvom SMER
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"