FIO - prevod penazi

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
chRachel
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Po 22 02, 2021 10:05 am

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa chRachel »

Adammd napísal: Po 22 02, 2021 11:54 am Určitě napiš, aké boli poplatky.



Skúšal si? Aké boli poplatky na strane fio? Resp koľko usd sa "stratilo" po ceste (korespondencne banky)

Depozit z euro uctu na Kraken je bezplatny. Dolarovy ucet nemam sparovany s Krakenom takze to nemam osobne vyskusane, avsak ked si zvolim withdrawals v $ tak vyber cez Signature Bank je $4 alebo cez Bank Frick je $13. Ci su potom nasledne poplatky po vybere cez korespondencne banky neviem, v ramci SEPA krajin by som tipol ze uz nie.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa Adammd »

Usd ale nie je v systéme SEPA. Na 99% by sa niečo po ceste ešte odpísalo. Dokonca i pri OUR platbe nie je garantované, že daná čiastka nepríde pokrátená.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa Glogol »

v podstate sme sa zhodli ze USD z fia von a potom niekde zamenit ci uz on-line znenaren alebo revolut je jedno. Dolezite su cim mensie poplatky za prevod do tej externej entity. Tu bude pes zakopany lebo vyslednu presnu sumu kolko USD dojde na druhu stranu do tej externej entity bude extremne tazko sa vopred dozvediet. Treba si uvedomit ze to bude aj min 1 den trvat takze zamena za udeje za min T+1 den a za min 1 den den sa da na kurze aj zarobit aj prerobit….kludne aj pol percenta za den ak su turbulentne dni
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa Lex »

To áno, otázka teda stojí ako ta platba vlastne pôjde. Revolut aktuálne používa číslo účtu z Litvy, platba teda nebude SEPA keďže nepôjde v eurách ale bude v rámci EU. Neviem či je teda nutné aby fio použilo korešpondenčnú banku a ktorú poplatkovú schému je najlepšie zvoliť.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa rmaly »

Asi radsej nepojdem 1x na nejaky fancy hamburger a spravim prevod priamo v ebrokerovi ako to tak citam :) :) Nech to stoji co to stoji
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa Glogol »

v eb sa prave ze da presne spocitat co to stoji
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa Adammd »

Konkretnu korespondencnu banku mnohorat ani banka nevie dopredu menovat a nevedia cez kolko bank to vobec pojde. Kazda USD platba v europe ide cez SWIFT a kludne sa moze stat, ze to procesuju aj 2-3 banky a jedna z toho bude v USA i ked to ide zo slovenska do ceska.
Ale k tomu sa musi vyjadrit nejaky konkretny oodbornik, ako to vlastne prebieha a preco v dnesnej dobe je tam tolko neznamych premennych a nepozname dopredu jasne pravidla...
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa Glogol »

Tak som pozrel 3 prevody - poplatky od 22 - 25 USD za 1 prevod. Na moj vkus vela ale som mudrejsi do buducna.
Typ prevodu kazdy svojej banke bol najdrahsi pri najmensej sume - prisla suma o 25 USD mensia ( Revolut uvadza ze on stiahol 0)
Lacnejsi bol typ - vsetko odosielatel cca 22 USD a suma bola vacsia. Tam to rovno Fio stiahlo a do revolutu prisla cela odoslana suma. To budem pouzivat. Ale ako bolo spominane nie je to malo ale zasa keby som menil o tyzden neskor tak mam ovela lepsi kurz ale zase keby o polroka neskor alebo dnes tak mam ovela horsi. Takze vsetko je relativne. Ked je to raz za x rokov skoda casu sa tomu venovat a ked je to castejsie tak si treba najst niekoho ineho.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa jogo »

V tomto cenníku FIO nepíše nič o platbách sprostredkovateľským bankám. https://www.fio.sk/docs/sk/Fio_banka_SK_cennik.pdf

h) medzinárodná platba v inej mene než EUR
I. s poplatkovou dispozíciou SHA alebo BEN 8 €
II. s poplatkovou dispozíciou OUR 20 €
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa Adammd »

Ostatné medzinárodné
odchádzajúce platby(OUR):
Odosielateľovi je
samostatne účtovaný
poplatok podľa
cenníka, príjemca
obdrží celú odoslanú
čiastku; pri tejto platbe
je aj napriek zvolenej
poplatkovej dispozícii
OUR možné, že
príjemca neobdrží
odoslanú platbu v plnej
výške (čiastka môže
byť znížená o poplatky
sprostredkujúcich bánk
a bankou príjemcu) a
zvolenej mene, napr. z
dôvodu, že
korešpondenčné banky
budú k platbe
pristupovať ako k
platbe s dispozíciou
SHA alebo vykonajú
konverziu do národnej
meny; s ohľadom na
platobný styk mimo
EU/EHP alebo v mene
odlišnej od meny
krajiny EU/EHP banka
za takto realizované
transakcie
nezodpovedá
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa Lex »

Nakontaktoval som sa na známeho, čo robí v banke (nie fio), ten to prešiel s ich ľuďmi z platobného styku. Vec sa má tak, že banka nevie presne ako pôjde medzinárodná (=nonSEPA) platba (ak nejde priamo v rámci bankovej skupiny, napr čsob eur-czk a pod). Nezisťoval som hlbšie prečo to nevie, ako funguje swift atď, beriem to teda ako fakt.

Odhad poplatkov korešponednčným bankám za transakciu do litvy kde aktuálne funguje revolut bol cca 20-25 dolárov, ktomu samozrejme ešte poplatok banky. V prípade ak je platobná inštrukcia OUR, mala by kryť všetko poplatky po ceste, klient by teda okrem tohto poplatku nemal platiť nič viac. Zdá sa teda, že je nutné rátať s 20 dolármi vo FIO ako tou lacnejšou možnosťou a zohľadniť to pri preposielaní peňazí a prepočte výhodnejšieho kurzu.

edit: tiež mi ale potvrdil, že niekedy sa tá poplatková inštrukcia skrátka cestou pokazí a stane sa, že ju niektorá korešpondenčná banka zmení na SHA a poplatok zúčtuje. Neviem si v takom prípade predstaviť reklamáciu, ale teoreticky by to možné byť malo, no ustanovenie citované vyššie by určite bolo citované aj v minimálne prvej odpvoedi banky, že to zamietajú. Pokiaľ však všetko prebehne korektne, nemalo by sa to stať.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa jogo »

Ako je to s posielaním iných mien ako Euro do Fio-brokera?
Iní brokeri majú pre každú menu vedený samostatný účet a FIO-broker ma len jeden účet pre všetky meny? Nevznikne na tom účte dáka nevýhodná konverzia, ak tam pošlem USD?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 186 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa Martin7 »

Jogo, klikni v účte na ,,@ Fio servis" a radšej sa opýtaj (či tam netreba niečo zakliknúť). Do 24 hodín ti pošlú odpoveď na mail. Hore z ľavej strany máš tretiu záložku ,,peniaze" - tam vidíš čo máš v akej mene. Malo by to ale fungovať. Ja som zatiaľ inú menu nikam neposielal - nemám odskúšané.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
dany
Príspevky: 23
Dátum registrácie: So 23 01, 2021 10:40 am
Been thanked: 11 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa dany »

jogo napísal: Pi 14 05, 2021 5:18 pm Ako je to s posielaním iných mien ako Euro do Fio-brokera?
Iní brokeri majú pre každú menu vedený samostatný účet a FIO-broker ma len jeden účet pre všetky meny? Nevznikne na tom účte dáka nevýhodná konverzia, ak tam pošlem USD?
Obchodný účet u FIO-brokera je multimenový, ak na účet pošleš Eura, pripíšu ti Eura, ak pošleš USD, pripíšu ti USD, v takom prípade na účte vidíš sumu v Eurách aj sumu v USD, čiže žiadna konverzia sa nerobí, poplatok za prijatú platbu je 0, platí aj pre Eura aj pre USD. Poplatok za odoslanie platby, prípadne poplatok korešpondenčnej banky už zavísí od toho odkial to posielaš.
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa Lex »

Neskusali ste niekto vyriesit vec tak, ze si otvorite bezny ucet v USD vo Fio, na ktory poslete USD z e-brokera, co je vramci Fio zadarmo. K tomuto uctu zaroven poziadate o platobnu kartu a tou zas nadotujete Revolut priamo v USD? Teoreticky by sa tak malo dat vyhnut akymkolvek poplatkom za prevod a zaroven menit v revolute za prakticky medzibankovy kurz. Neviem ale ci Fio bezne vydava karty pre USD ucty a ci platba kartou/apple pay v revolute v USD nezbehne cez nejaku prapodivnu korespondencnu banku a nezuctuje sa nejake automaticke fee. Aj ked nevidim dovod preco by sa malo.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa rmaly »

Lex napísal: Pi 02 07, 2021 11:47 pm Neskusali ste niekto vyriesit vec tak, ze si otvorite bezny ucet v USD vo Fio, na ktory poslete USD z e-brokera, co je vramci Fio zadarmo. K tomuto uctu zaroven poziadate o platobnu kartu a tou zas nadotujete Revolut priamo v USD? Teoreticky by sa tak malo dat vyhnut akymkolvek poplatkom za prevod a zaroven menit v revolute za prakticky medzibankovy kurz. Neviem ale ci Fio bezne vydava karty pre USD ucty a ci platba kartou/apple pay v revolute v USD nezbehne cez nejaku prapodivnu korespondencnu banku a nezuctuje sa nejake automaticke fee. Aj ked nevidim dovod preco by sa malo.
Toto neviem potvrdit ani vyvratit. Ale viem napisat s istotou, ze ja mam (okrem ineho) ucet v CZK vo FIO a k tomu mam kartu (nijako sa to neda rozlisit od inej karty, len ze je k tomu uctu vedenemu v CZK). V CR s tym viem vyberat z bankomatov normalne ceske koruny zadarmo (vramci podmienok).
Ja predpokladam, ze to iste by malo ist v inej mene, ktoru Fio ponuka. Pre jednoduchost, keby som mal ucet vedeny v nejakej dalsej europskej mene z tychto dole (napriklad CHF), tak predpokladam, ze keby som vyberal vo Svajciarsku tou kartou k tomu CHF uctu, tak to je tiez bez kurzu...
K dispozícii v 15 menách:
AUD, CAD, CZK, DKK, EUR, GBP, HRK, HUF, CHF, JPY, NOK, PLN, RUB, SEK, USD.

Tak snad by to fungovalo rovnako na USD.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Fio USD kartu neponuka, aspon mne ju nedali. (zaciatkom 2021)
Odoslané z počítača
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa Lex »

Zistoval som. Nevydavaju kartu k USD uctu, cize z mojho napadu nic nebude.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa Adammd »

Roklen fx
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa rmaly »

pokus napísal: St 03 11, 2021 12:21 pm Moze nejaka dobra dusa zosumarizovat, kolko stoja prevody do fio brokera €->$ a potom spat prevod z $ v brokerovi na eurovy ucet? Niekde sa tu rozoberal aj najlacnejsi sposob, ale nemozem to najst.
Ako pisal Adammd cez RoklenFX (napriklad... tusim tu nekto spominal este jednu asi tiez cesku firmu...)...
1, zalozis roklen online za par hodin a posles 1 euro aby ta overili (pre Slovakov staci obciansky nascanovat a vodicak napriklad
1b, predvyplnis si "adresata" - fio ebroker ucet pre dolare v dolaroch (CZ0820100000001300137505 - FIOBCZPPXXX)...
2, z FIO euroveho uctu posles prachy na RoklenFx... to je zdarma a malo by to prist "hned" (20minut - hodina), lebo to posles na jeden z ich uctov vedenych vo FIO (eurovy)...
3, das si (idealne cez pracovne hodiny) zmenit eura na dolace. Su 2 sposoby. Bud "predavas" eura (to znamena ze predas fixny pocet eur a kolko dostanes USD tolko dostanes - podla kurzu co sa meni neviem kazdych 5 sekund... Ukaze ti to pred zmenou ci suhlasis, ze dostanes tolko a tolko dolarov... Alebo druhy sposob, ze "nakupujes dolare"... to znamena, ze povies, ze chces presne tolko a tolko dolarov a oni si ztrhnu prislusny pocet v EURach... Ja to robim tym prvym, ze proste chcem investovat 3000 eur, tak to zmenim na USD...
4, vramci toho kroku ti rovno ponukne "poslat peniaze" na tebou vytvoreneho adresata "fio ebroker - USD" (tak nejak si to nazvi)

Prachy na ebrokera by mali prist vramci zopar minut / hodin

Spat som to este nerobil, ale tipujem, ze si musis vo FIO najprv nahlasit dalsi "bezpecny ucet" ktory mas v USD vo fio (alebo pre jednoduchost rovno u roklenu???)
Posles peniaze bud teda na svoj fio usd alebo do Roklenu z ebrokera ak to pojde tak spravit a zopakujes konverziu na EUR...

V Roklene si vies pozriet rovno ake su poplatky (cim viac menis, tym su percentualne nizsie; konvertovanu sumu uz ti ukazuje ako finalnu, aj s poplatkami)...
Tak isto tam maju niekde zoznam uctov v roznych bankach pre rozne meny

Este ma napadlo..ze Roklen umoznuje ako keby menit "na dlh"... ale z toho by som bol nervozny. Znamena to, ze zmenis a doposles peniaze do 2 dni ak nemas na tom ich ucte dostatok...
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa Lex »

Skúšali ste už niekto ten prevod USD(Fio)->Roklen->K Sebe(EUR) ? Presne ma zaujíma tá vec, či je lepšie to poslať ku nim na USD účet alebo mať v E-Brokerovi USD účet nastavený ako bezpečný a teda posielať peniaze von z môjho účtu vo fio (sú tam nejaké poplatky?).

Nie je mi jasné ani ako to funguje v RoklenFX - tam sa registrujem a otvorím si účty v rôznych menách na moje meno (teda v tomto prípade mám dva účty USD a EUR) a medzi týmito účtami sa udeje konverzia alebo posielam na nejaké zberné účty RoklenFX a ja mám len jeden účet kde mi už chodí hotoví produkt?
Predpokladám totiž, že RoklenFX nemá bankovú licencniu a teda musí tie účty u niekoho otvárať - nemôžu potom nabehnúť transakčné poplatky pri prevodu Fio->Účet RoklenFX?
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa Adammd »

tu mas vsetky poplatky
608fae1844c1e.pdf
(156.29 KiB) 256 stiahnutia
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa rmaly »

Lex napísal: St 03 11, 2021 5:00 pm Skúšali ste už niekto ten prevod USD(Fio)->Roklen->K Sebe(EUR) ? Presne ma zaujíma tá vec, či je lepšie to poslať ku nim na USD účet alebo mať v E-Brokerovi USD účet nastavený ako bezpečný a teda posielať peniaze von z môjho účtu vo fio (sú tam nejaké poplatky?).

Nie je mi jasné ani ako to funguje v RoklenFX - tam sa registrujem a otvorím si účty v rôznych menách na moje meno (teda v tomto prípade mám dva účty USD a EUR) a medzi týmito účtami sa udeje konverzia alebo posielam na nejaké zberné účty RoklenFX a ja mám len jeden účet kde mi už chodí hotoví produkt?
Predpokladám totiž, že RoklenFX nemá bankovú licencniu a teda musí tie účty u niekoho otvárať - nemôžu potom nabehnúť transakčné poplatky pri prevodu Fio->Účet RoklenFX?
1, neviem ti odpovedat, spat som nic este neposielal... Ale tak pocitovo... ak ti fio umozni pridat roklen ako bezpecny ucet, radsej by som isiel priamo (nikdy nevies a mensia cesta mensie riziko poplatkov)
2, V roklene si otvoris ucet a ono to uz samo spravuje - tvari sa ako multimenovy. Co posles, to tam mas (teda ja som videl CZK, EUR a USD lebo s tym som robil..., neviem ako je to z HUF alebo AUD apod...). Roklen ma nejakych 15-20 uctov (u fio v 3 roznych menach, v komercnej banke alebo CSOB x uctov... )... inac tie pdfka su podla mna pristupne aj bez registracie...
Roklen nejak garantuje (ma to niekde napisane), ze jeden prevod ku konverzii nad 1000 eur (alebo hodnoty v tej vyske) mas zdarma (myslia asi mimo sepa platby, ktore su asi zdarma vzdy)... Podla mna aj cennik maju prehladny...

inac... neviem sem nejak pastnut pobrazky (neviem ako to chalani robite)... inac by som dal snapshoty
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa rmaly »

Skusali ste uz niekto nastavit si roklenFX ucet ako "bezpecny" pre prevody z fio brokera? Ci to vobec ide? Ani vlastne netusim, ci mozem mat len 1 bezpecny ucet priradeny k fio ebrokerovi (moj ucet) alebo viac (mojich, popripade moj + roklen ucet)?
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa glengoolie »

rmaly napísal: Ne 30 01, 2022 1:44 pm Skusali ste uz niekto nastavit si roklenFX ucet ako "bezpecny" pre prevody z fio brokera? Ci to vobec ide? Ani vlastne netusim, ci mozem mat len 1 bezpecny ucet priradeny k fio ebrokerovi (moj ucet) alebo viac (mojich, popripade moj + roklen ucet)?
nie ale myslim ze by to malo ist v pohode. ja si prevadzam na usd ucet, co je instantne a odtial na roklen cez sablonu.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa glengoolie »

pokus napísal: St 02 02, 2022 6:10 pm Ja som nedávno skúšal nainštalovať FIO Smartbroker appku. Nefungovala. Až potom som si všimol, že posledná aktualizácia bola 30. júla 2013. Hneď som to odinštaloval. Trochu dosť sa zasekli v čase
fio apky su uplne pripecene, nepouzivam ani jednu. portfolio si sledujem cez yahoo finance widget.
for the best of times
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa rmaly »

glengoolie napísal: St 02 02, 2022 6:49 pm fio apky su uplne pripecene, nepouzivam ani jednu. portfolio si sledujem cez yahoo finance widget.
ano, tiez mi na sledovanie portfolia vyhovuje yahoo finance... Oni snad jedini dokazu aj ceske akcie v CZK... Fio ebroker len cez pocitac a aj to len naucene pohyby :) :)
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa rmaly »

glengoolie napísal: St 02 02, 2022 6:48 pm nie ale myslim ze by to malo ist v pohode. ja si prevadzam na usd ucet, co je instantne a odtial na roklen cez sablonu.
Spravne tomu rozumiem, ze mas fio ucet v USD +> prevadzas usd z multimenoveho v ebrokerovi na svoj fio USD a odtial na Roklenfx?
A ten fio USD ->roklen multimenovy je zdarma prevod?
Tiez ma to napadlo, len som sa obaval, ze ci nebude manipulacia s tymi usd (poslanie) nejak brutalne spoplatnene (akoze manipulujes s USD v Europe). Ak by to fungovalo, tak mega super :)
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa glengoolie »

rmaly napísal: St 02 02, 2022 9:43 pm Spravne tomu rozumiem, ze mas fio ucet v USD +> prevadzas usd z multimenoveho v ebrokerovi na svoj fio USD a odtial na Roklenfx?
A ten fio USD ->roklen multimenovy je zdarma prevod?
Tiez ma to napadlo, len som sa obaval, ze ci nebude manipulacia s tymi usd (poslanie) nejak brutalne spoplatnene (akoze manipulujes s USD v Europe). Ak by to fungovalo, tak mega super :)
Mam CESKE Fio. V nom mam USD, CZK a EUR ucty. CZK bol defaultny, lebo cz fio, eur pre bezne veci a usd pre akcie. Ked prevadzam peniaze tak idem:
hotovost -> eur ucet -> roklen -> usd ucet -> ebroker a potom zase ebroker -> usd ucet -> roklen -> eur ucet.

Roklen ma ucty v mnohych bankach, aj vo fio, takze prevod je zdarma a nie je tam ziadna konverzia lebo pre rozne meny maju samostatne ucty.

Stale plati ze cz fio a sk fio maju unifikovane cisla uctov, aj ked spadaju pod samostatne fio entity v odlisnych jurisdikciach, takze z SK fia je mozne previest priamo na cesky fio ucet roklenu akoby lokalne len s tym ze sa pouzije kod banky ceskeho fia.

tu su cisla roklen uctov https://www.roklen.cz/permalink/cs/file ... kovni_ucty
for the best of times
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa rmaly »

glengoolie napísal: St 02 02, 2022 9:51 pm Mam CESKE Fio. V nom mam USD, CZK a EUR ucty. CZK bol defaultny, lebo cz fio, eur pre bezne veci a usd pre akcie. Ked prevadzam peniaze tak idem:
hotovost -> eur ucet -> roklen -> usd ucet -> ebroker a potom zase ebroker -> usd ucet -> roklen -> eur ucet.

Roklen ma ucty v mnohych bankach, aj vo fio, takze prevod je zdarma a nie je tam ziadna konverzia lebo pre rozne meny maju samostatne ucty.

Stale plati ze cz fio a sk fio maju unifikovane cisla uctov, aj ked spadaju pod samostatne fio entity v odlisnych jurisdikciach, takze z SK fia je mozne previest priamo na cesky fio ucet roklenu akoby lokalne len s tym ze sa pouzije kod banky ceskeho fia.

tu su cisla roklen uctov https://www.roklen.cz/permalink/cs/file ... kovni_ucty
No to je uzasna sprava, you made my day. Akoze vsetko ovladam, len som sa nejak bal, ze aj ked posles z jedneho europskeho uctu USD na druhy, ze to stale bude nejak strasne spoplatnene (byt aj vramci fio banky)... ale super...
Ja mam sice ucty na SK, ale myslim si, ze az na par detailov to funguje rovnako (v CR maju bohatsiu ponuku akurat) a zrovna ten prevod by vramci SK fio USD ->roklen fio usd mohol byt rovnako zdarma...

Este podotazka, len zo zvedavosti... uviedol si, ze prachy posielas z eur uctu na roklen a odtial na usd ucet a potom na ebroker... preco to neposielas z rokelnu priamo na ebrokera? Ja vlastne robim (cestou tam) fio (eur) -> roklen fio eur -> usd v roklene -> ebroker
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa glengoolie »

rmaly napísal: St 02 02, 2022 9:56 pm No to je uzasna sprava, you made my day. Akoze vsetko ovladam, len som sa nejak bal, ze aj ked posles z jedneho europskeho uctu USD na druhy, ze to stale bude nejak strasne spoplatnene (byt aj vramci fio banky)... ale super...
Ja mam sice ucty na SK, ale myslim si, ze az na par detailov to funguje rovnako (v CR maju bohatsiu ponuku akurat) a zrovna ten prevod by vramci SK fio USD ->roklen fio usd mohol byt rovnako zdarma...

Este podotazka, len zo zvedavosti... uviedol si, ze prachy posielas z eur uctu na roklen a odtial na usd ucet a potom na ebroker... preco to neposielas z rokelnu priamo na ebrokera? Ja vlastne robim (cestou tam) fio (eur) -> roklen fio eur -> usd v roklene -> ebroker
Popravde ani neviem. Ale zase aspon nepustam do sveta cislo eborker uctu ale len toho usd uctu takze keby doslo k nejakej blokacii niekde tak by som nebol odrezany od akcioveho uctu. A usd ucet je stale prazdny takze tam mi nic nehorzi. Proste taky bezpecnostny buffer.
for the best of times
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa rmaly »

glengoolie napísal: St 02 02, 2022 10:02 pm Popravde ani neviem. Ale zase aspon nepustam do sveta cislo eborker uctu ale len toho usd uctu takze keby doslo k nejakej blokacii niekde tak by som nebol odrezany od akcioveho uctu. A usd ucet je stale prazdny takze tam mi nic nehorzi. Proste taky bezpecnostny buffer.
to dava zmysel... velka vdaka... velmi si mi pomohol
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa Glogol »

Mam FIO uz vyse 10 rokov a stale si kratodobo pomaham s tym ich menovym uverom. Teraz ale investicny dotaznik s ktorym si neviem rady a stale mi vyhadzuje toto a z banky volaju ze musim znova spravit ok. V banke samozrejme poradit nemozu - nemate sajnu kde by mohol byt problem ? Uz som ho 4x aktualizoval a stale to iste.
Prílohy
d.JPG
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
GridBaby
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 27 04, 2022 4:22 pm

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa GridBaby »

vyklikaj všetko tak, aby ti to prešlo. Všetky dotazy odpovedz tak, aby si z toho vyšiel "priaznivo". Niečo čo si zodpovedal ťa bloklo.
Napr dotaz : Ako sa zmení váš život ak by ste prišli o 10 mil €? Odpovedz: Nijako, v takej smiešnej sume sa kúpem večer.
Len príklad ;)
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa Glogol »

Presne v tom style som aj poklikal. Ale na niektore sa ani neda - napr co je to akcia ....
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa Glogol »

Pomaly upratujem v brokeroch a s FIO-m koncim a kedze mi tam ostali leziaky co asi tak skoro nepredam a -830 usd. Tak som chcel ten mi minus zrovnat poslat si tam 850 USD a spravit klasicky prevod Tatrabanka_EUR->Revolut_EUR->Revolut->USD->FIO_USD. Najdrahsi a asi jediny spoplatneny bol prevod Revolut->USD->FIO_USD. Revolut stiahol pri posielani hned 3,50 USD a do Fia doslo namiesto 850 USD len 835 USD. 15 USD ako poplatok je sila. Celkovo z 850 poplatky 18,50 usd. 2,1 % a co pozeram ich kurzovy listok 2,9%. Takze pri malych sumach asi si zahryznut do jazyka a spravit prevod rovno u nich.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa rmaly »

Glogol napísal: Ut 16 08, 2022 8:08 am Pomaly upratujem v brokeroch a s FIO-m koncim a kedze mi tam ostali leziaky co asi tak skoro nepredam a -830 usd. Tak som chcel ten mi minus zrovnat poslat si tam 850 USD a spravit klasicky prevod Tatrabanka_EUR->Revolut_EUR->Revolut->USD->FIO_USD. Najdrahsi a asi jediny spoplatneny bol prevod Revolut->USD->FIO_USD. Revolut stiahol pri posielani hned 3,50 USD a do Fia doslo namiesto 850 USD len 835 USD. 15 USD ako poplatok je sila. Celkovo z 850 poplatky 18,50 usd. 2,1 % a co pozeram ich kurzovy listok 2,9%. Takze pri malych sumach asi si zahryznut do jazyka a spravit prevod rovno u nich.
A preco u nich koncis a ktorych brokerov si nechavas (ak mozes napisat)?
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa Glogol »

Na mensie obchody/trejdy/dokupovanie su jednoducho drahi. Aj obchody aj prevody, ten Roklen ako medzistupen som neriesil. Ako hlavny na dlhodobo mam Captrader co je nemecky Lynx / IBKR. A na gambling etoro.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa Rokosák »

SWIFT vylepsil pohyb penazi medzi USA a EU.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa rmaly »

Rokosák napísal: Pi 01 12, 2023 1:47 pm SWIFT vylepsil pohyb penazi medzi USA a EU.
neviem nic najst... co konkretne sa udialo, pls?
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"