Vyber brokera

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Vyber brokera

Príspevok od používateľa sufo »

U XTB je este jedna specialita s gapmi. Ak ide gap proti tebe a preskoci ti SL, tak ti to daju vyzrat cele ale ak ide gap s tebou a preskoci ti TP, uzavru ti poziciu na TP :mrgreen:

A ich spready robia dost velke percenta pre daytraderov.
Pri GBPUSD je spread 4 body. Ak daytrader urobi za den 5 obchodov a na kazdom chyti pohyb 40 bodov, tak spolu chytil 200 bodov a z toho daroval XTB 20 bodov teda 10% svojho zisku co je dost vela. Samozrejme, lepsie su na tom traderi co chytaju ovela vacsie pohyby a robia co najmenej obchodov.

Napriek tomu som sa rozhodol mat u nich ucet, lebo sa daju otvarat male pozicie a tym padom sa da fungovat aj s mensim uctom (kedze som velku cast z neho vygumoval behom 52 minut). Napriklad pri EURUSD pare sa ucim na poziciach s 0.1 lotu a tym padom pohyb o jeden bod znamena zmenu o 1$ co je psychicky prijatelnejsie ako 10$ ked to ide proti mne a prerabam.

Otvaranie malych pozicii, transakcie sa robia cez slovensku banku a moznost lahko kodovat automatizovane systemy boli pre mna tri rozhodujuce veci preco skusit XTB.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Vyber brokera

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Marketmaker ta môže upozorniť (margin call), ale spravidla ťa nechá ísť do mínusov. Tvoje straty sú jeho zisky.
Takže potrebuje stratových, ale hlavne solventných klientov.
Taký klient, čo mu narobí zisk ale nezaplatí je mu na houby. Hlavne, keď je niekde v zahraničí, že by to stálo veľa peňazí vymáhať to. A také skúsenosti zrejme majú.
Velmi dolezita informacia- teraz mam u MM len 10% prostriedkov a tak to aj ostane-priebezne budem vyberat, aby mi nedopatrenim nemohla vzniknut vecsia pozicia, ako by som mohol uniest, ak by vznikol GAP proti mne.
Skoda ze obchodovanie certifikatov je take drahe-ale ma to velku vyhodu,ak vznikne GAP a preskoci KO hranicu, dalsie straty ma netrapia, lebo rucim len peniazmi, za ktore som kupil certifikat. Je to vyhodne kupovat hlavne na vikend.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3852
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyber brokera

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Dost dolezite je na zaciatku si stanovit time frame, myslim, ze cim nizsi time frame tym lacnejsi musi byt broker.U xtb mimo eur/usd by som neobchodoval nic na H4 a nizsie.Inak cim vyssia paka tym pre zaciatocnika horsie, donedavna som si myslel opak.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Vyber brokera

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kocinavi napísal:Dost dolezite je na zaciatku si stanovit time frame, myslim, ze cim nizsi time frame tym lacnejsi musi byt broker.U xtb mimo eur/usd by som neobchodoval nic na H4 a nizsie.Inak cim vyssia paka tym pre zaciatocnika horsie, donedavna som si myslel opak.
Presne tak.

P.S. S tým sledovaním spreadu musíš mať dáta. Možno sa to dá vyčítať aj s oneskorených, keď si nastaviš a budeš sledovať bid-ask.
Ale podstata je taká, že každý futures kontrakt má svoje detaily -stanovaný minimálny spread. A tie najobchodovanejšie, teda najlikvidnejšie sú počas obchodných hodín obchodované vždy v minimálnych spreadoch - ktoré robí trh.

Ale marketmaker - ten ti vytvára svoj vlastný trh. Len kótuje na základe cash aktív, alebo futures kontraktov. A ten spread závisi plne na ňom. Minimum je to, čo píše na svojích stránkach ...ale to je len minimum - lebo ako som si všimol, oni často rozťahujú spread podľa okolností. Napríklad pri kurzotvorných správach.
A okrem toho, keď som ja daytrejdoval marketmakera, tak som radšej mal otvorené aj dáta z burzy. Aby som si bol istý, že pokyn a exekúcia sedia. A tam som nemal dobré skúsenosti. Exekúcia není taká ako na burze - zlomok sekundy.
Mne to vysvetlili tým, že ja neotváram pozíciu priamo, ale len podla ich informatívneho kótovania žiadam od nich otvorenie pozície s príslušným limitom. Viem si predstaviť ako ryžujú na market pokynoch...
Preto mám pravidlo - daytrading striktne cez burzu.
Pozičné obchody kľudne cez hocikoho - aj bookmakera.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3852
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyber brokera

Príspevok od používateľa osamely chodec »

dakujem za odpoved, ale mne ide v podstate o toto uvediem priklad. GCZ08 uzavrelo 10.12.08 na 807,1 .Cash ktory som odcital z platformy xtb uzavrel v ten isty den na 809,7/neviem ci je to spravne cash/.Spread medzi futures a cash je -2,6 cize cash je vyssie co nie je normalne.Spready medzi jednotlivymi futures sledujem na brite futures, ale daju sa zobrazit len za 3 mesiace.To iste by som chcel sledovat medzi futures a cash.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Vyber brokera

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kocinavi napísal:dakujem za odpoved, ale mne ide v podstate o toto uvediem priklad. GCZ08 uzavrelo 10.12.08 na 807,1 .Cash ktory som odcital z platformy xtb uzavrel v ten isty den na 809,7/neviem ci je to spravne cash/.Spread medzi futures a cash je -2,6 cize cash je vyssie co nie je normalne.Spready medzi jednotlivymi futures sledujem na brite futures, ale daju sa zobrazit len za 3 mesiace.To iste by som chcel sledovat medzi futures a cash.
Nejak podrobne sa v tom nevyznám, ale ked sa dobre pametám tak niečo podrobnejšie okolo toho vysvetloval BGuru.
Jedna vec by mala byť, že tam je niečo zahrnuté v cene (nejaké náklady) a druhá vec by mala byť, že cena futures , keďže ide o termínovaný kontrakt odzrkadluje očakávania do budúcnosti ( k tomu termínu). Takže, keď očakávania sú nižšie, tak aj cena je nižšia.

Ináč bacha, na budúci piatok expiruje hromada futures a opcií, teraz sa kontrakty rolujú do ďalších termínov, takže aj s toho dôvodu vznikajú rozne abnormality a pohyby na trhoch.
Taká hromada expiruje naraz len 4x do roka - volá sa to Triple Witching Day.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3852
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyber brokera

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Poradte seriozneho brokera, ktory pouziva meta trader.Potreboval by som hlavne akcie a futures usa, europa.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Vyber brokera

Príspevok od používateľa jogo »

Kocinavi, uz sa ti nepaci u XTB ?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Vyber brokera

Príspevok od používateľa JUGGLER »

K: pokial viem u nás cez metatrader ide cikomodity.sk , zo zahraničných si pozri futuresbetting, nedavno mi jeden povedal, že trejdi cez globalfutures (ale tam som videl 3 pips na eurodolár a to je veľa).... ja by som ti najviac poradil presurfovať kolísku cfd - anglických marketmakerov. Ale všetci marketmakeri viacmenej ťahajú daytraderov za nos cez flexi spready a exekúciu...takže ked ich chceš poraziť, tak len na swing tradingu (daytrading jedine cez burzu). Ja jedného holím na swing...toho roku +70% a oholím ho aj na investingu. Teraz práve púšťa žilou na Citigroupe.. :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3852
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyber brokera

Príspevok od používateľa osamely chodec »

ahoj Jogobela
forex je u xtb celkom ok i ked tie poplatky by mohli byt nizsie. Na moj sposob tradingu zatial vyhovuju.Samozrejme, ze kto chce skalpovat u xtb, tak oskalpovany bude on. Nemaju ale akcie, a poplatky u futures su nevhodne aj pre tak tolerantnych klientov ako som ja.Pretoze som sa naucil pracovat s MT4, a som lenivy tak som napisal uz uvedenu prosbu ohladom brokera s MT4. Inak celkom sa mi z nasich paci saxo trader , maju vsetko, akcie,foxer,futures,opcie.Su prikryty bankou a maju celkom dobre analyzy.Ak nezozeniem niekoho zahranicneho s MT4, tak asi budu moj prvy broker s ktorym skusim akcie a futures.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3852
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyber brokera

Príspevok od používateľa osamely chodec »

ahoj Juggler
cikomodity maju, ak som spravne pochopil ich stranku MT4 iba u brokerov, ktorí robia forex. To nechcem.Ja totiz chcem redemovat moje "vyhodne " podielove fondy a nakupit futures bud sp500, alebo DAX.K tomu daxu ma to taha z dovodu menoveho rizika,predsa len je predpoklad ze budem minat eura.A ked uz niekde mam dat uspory tak dost zvazujem aj kreditne riziko.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Vyber brokera

Príspevok od používateľa jogo »

Kocinavi: Ak chces dlhodobo investovat peniaze z podielovych fondov, lepsie je kupit ETF alebo indexove certifikaty ako futures na indexy. Napriklad ak kupis ES na long, tak na rolovani kontraktov stracas 3b kazde tri mesace.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3852
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyber brokera

Príspevok od používateľa osamely chodec »

ahoj Jogobela
Indexovy certifikat nedoporucujem, pretoze emitent moze a aj to robi, ze natahuje spred ask bid. ETF podla mna musi mat tiez v sebe zahrnute poplatky za rolovanie a navyse je tu kreditne riziko emitenta.Futures su jasne poplatky a ja mam rad ked viem presne za co kolko platim.Ak mate niekto ine skusenosti napiste, pomoze mi to v rozhodovani.Filip prepac, viem ze som mimo temy, ak chces presun to.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Vyber brokera

Príspevok od používateľa jogo »

Kocinavi: Obchodujem indexove certifikaty a spred bid/ask emitent nenatahuje. Napriklad Deutsche Bank mala na svojom indexovom certifikate na DAX spred nulovy. HSBC ma spred 2 centy pri cene 40 Euro za certifikat.
Ak budes obchodovat futures na americke indexy, mas tam tiez kurzove riziko, ako by si kupil ETF. Znizovanie ceny SPY oproti SP500 z dovodu rolovania som nezistil na dlhorocnych grafoch. Neni na to dovod. Oni nakupia akcie, cize tam nic nemusia rolovat. A ich poplatok su asi dividendy z tych akcii, lebo neviem, ci SPY vyplaca dividendu.

P.S: ETF na americke indexy sa daju kupit aj na Xetre za eura.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyber brokera

Príspevok od používateľa filip glasa »

ETF podla mna musi mat tiez v sebe zahrnute poplatky za rolovanie a navyse je tu kreditne riziko emitenta.
ETF je fond, ktorý nakúpi priamo akcie. Neroluje teda nič. Kreditné riziko sa týka zase skôr certifikátov ako fondov. Majetok fondu (vrátane ETF) patrí podielnikom/akcionárom a v prípade krachu správcu sa buď to rozpredajú akcie z majetku, alebo častejšie správu fondu preberie iný správca a fond beží ďalej.

Certifikáty sú štrukturované dlhopisy - čiže preto je tam kreditné riziko. Roztiahnutie spreadu u certifikátov a warrantov tiež hrozí - ale len v prípade, že sa vývoj obráti proti emitentovi, ktorý trebars nie je dobre krytý. Sem tam sa to niekomu stalo.

Čo sa týka rolovania v ETF, tak to platí iba pre tie ETFondy, ktoré nutne musia nakúpiť Futures - čiže asi iba komoditné fondy, keďže nie je jednoduché ani lacné kúpiť a skladovať priamo komoditu. Akciové fondy nakúpia priamo akcie indexu a nie derivát vo forme futures na daný index.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Vyber brokera

Príspevok od používateľa jogo »

Kocinavi: Tu mas zoznam METATRADER brokerov.
http://www.financnik.cz/wiki/metatrader

P.S: Jan Brzobohaty na http://www.traders.cz si ty?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3852
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyber brokera

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ahoj Jogobela
dakujem za ten zoznam, prejdem si ho.
Jan Brzobohaty nie som, ale ked marec bude takto pokracovat asi si zmenim meno na Brzochudobny i ked vo forexe nikdy nevies :?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Vyber brokera

Príspevok od používateľa jogo »

kocinavi napísal:Ahoj Jogobela
dakujem za ten zoznam, prejdem si ho.
Jan Brzobohaty nie som, ale ked marec bude takto pokracovat asi si zmenim meno na Brzochudobny i ked vo forexe nikdy nevies :?
To asi preto, ze tu nepises svoje obchody.
Ja odkedy som ich tu prestal pisat, naopak rastiem. Chytil som ten rast na indexoch, SL mi nevyraza a z -5% pred par dnami som na +3 % teraz. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
imvestore
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 30 04, 2009 1:15 pm

Re:

Príspevok od používateľa imvestore »

http://www.investore-trader.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Re:

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Maďarský broker, Saxo platforma...niekolkokrát zdôraznené, že ide o profesionálnu platformu...len zaboha neviem zistiť to, čo zaujíma každého profesionála: náklady
Cost u akcií min. 15 USD - drahota.
Spread EUR/USD 2,3 pipíkov - ok, lepšie než tri ale horšie než jeden.
Sú aspoň fixné?
Zaujíma ma cost u indexov: SPX, Nasdaq a Dow.
Pochválte sa, nech máme aspoň porovnanie s XTB a cikomodity.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"