Brokerjet - aroganty

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Faidron
Silver Member *
Príspevky: 161
Dátum registrácie: Po 19 03, 2007 2:23 pm

Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa Faidron »

Po vyplneni ziadosti na registraciu som ju poslal do Rakuska. Za cely ten cas trvania registracie 1 a pol mesiaca som bol kontaktovany Brokerjetom.cz. Pocas celeho obdobia som na brokerjet.at poslal 5 emailov. Ani na jeden mi neodpovedali.
Pan na brokerjet.cz mi oznamil, ze ako obcana Sk, ma v Rakusku nezaregistruju, a vsetku komunikaciu preposielaju do CZ. Dovod pre nemoznost registacie v .at mi nevedel povedat, ale ze by to uz tam neskusal.
Tak som si vypisal, ziadost na cz, ale mam tiez niekolko otazko tak som im 3 krat pisal email. S tym istym textom. Nereaguju neodpovedaju. Ziadne info spat.
Stava sa to len mne, alebo ma este niekto podobne skusenosti? To ma privadza k myslienke ci je brokerjet.cz tak naozaj seriozna firma. Po predstave ze po registracii budem u nich a nieco potrebovat ma budu ignorovat?
Ake su vase skusenosti? Po registracii je to s tou komunikaciou OK? Alebo je lepsie si najst inu formu ak tak aku?
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa Bobikpp »

Mam zatial s nimi len dobre skusenosti - ale je pravda, ze moc s nimi nekomunikujem - raz som od nich chcel pridat pre nich dosial neobchodovany titul do portfolia a vyhoveli pomerne rychlo - s registraciou taktiez neboli problemy - zaregistroval som sa na nete a potom na pobocne nieco podpisal - ten pan bol aj celkom ochotny a spolupracoval :) Ale je pravda, ze som sa registraval ako obcan CR a nie SR (este ze mam na vyber :)) - ale myslim, ze by nemal byt problem ani pre obcanov SR ...
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa Ladis »

Možná , že má na starosti e-maily nějaká blondýna , nebo call-center v Indii u Brokerjet.at
Tedy bylo by lepší si tam dojeti osobně na Brokerjet Wien nebo Salzburg.
A pak bere Brokerjet.AT za nákup akcií na burzách v Německu 16,50 euro poplatek a za každou akcii asi 3 euro ročně za skladování a z dividend asi 1% a za stěhování akcií na jiné konto 36 euro poplatek.
Tedy bude lepší , jako jeden profesor z Pardubic , dojeti si na Citibank.de do města Rosenheim ( na dálnici mezi Mnichovem a Salzburgem ) a vyhnouti se blondýnám a u nějakého pána si to konto otevřít zadarmo a snad za 2 hodiny je už možno vložit přes 2.500 euro , aby bylo konto zadarmo. Pak je depo na akcie i girokonto zadarmo a jediný poplatek je 10 euro netto až do nákupu akcií za 10.000 euro na Xetra a asi 11.50 euro za burzu Frankfurt. A stěhování akcií na jiné konto je zadarmo jen , když se žádá banka o vtáhnutí akcií odjinud. To ale nelze u Brokerjet. Tedy když jsem žádal Citibank o vtáhnutí několika akcií od Brokerjet , chtěl brokerjet 36 euro za vyslání akcií , i když nebyl ode mne žádán. Jakmile se 2010 odstěhuju z Německa do Španělska , přestěhuju všechny akcie z Brokerjet.at na Citibank.de , jestli nebude 2010 Citibank i v Salzburgu , protože Brokerjet mne obírá o dost peněz za to , co je u Citibank zadarmo. A pak snad je stěhování akcií od Brokerjet zadarmo přece , jestli se už tim konto zruší. A jestli by byl i při zrušení konta 36 euro poplatek za stěhování akcií , pak už bude hnedle jedno , zda prodám za 16,50 poplatek u Brokerjet a koupim akcie zpátky za 11,50 u Citibank ( 11,50+16,50= 28 ) nebo jen přestěhuju akcie z Brokerjet na Citibank za 36 euro poplatek.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa Dana »

Bobikpp napísal: Ale je pravda, ze som sa registraval ako obcan CR a nie SR (este ze mam na vyber :))

Tak tomu nerozumiem. Môže mať niekto 2 občianske preukazy, či ako mať na výber? Daň. priznanie potom podávaš v Čechách? /ak nejaké podávaš/
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Faidron
Silver Member *
Príspevky: 161
Dátum registrácie: Po 19 03, 2007 2:23 pm

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa Faidron »

Ale nie je to v Cechach lacnejsie. EUR za akciu za rok je by som povedal vcelku dost tiez 1% z divident Hm. Odomna chcu podpisanu zmluvu a potvrdenie o danovom domicile. Tu na Slovensku posobi este skupina FIO, alebo Bartolomej finance, cize nie je vela moznosti komu sa da peniaze zverit. Este raz ak poslete ziadost do Rakuska tak Vas nezoberu. Plati, to len pre mna, alebo to plati pre Vsetkych obcanov SR, CR?
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa Bobikpp »

Dana napísal:Tak tomu nerozumiem. Môže mať niekto 2 občianske preukazy, či ako mať na výber? Daň. priznanie potom podávaš v Čechách? /ak nejaké podávaš/

V dobe, ked som zakladal ucet u brokerjetu som bol na prechode zo slovenskej statnej prislusnosti k ceskej - obcianstvo mam dvojite, statna prislusnost podla miesta trvaleho pobytu - takze vlastne mam na vyber ake obcianstvo budem mat - kvoli tomu, ze uz dlhsiu dobu zijem v CR a este asi par rokov zit budem, zvolil som si cesku statnu prislusnost - danovy domicil mam v CR - a dane tiez udvadzam tu - i ked radsej by som asi na SR :wink:
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Komunikace je velkej problém brokerjetu, bez odpovědi mi už zůstalo docela dost dotazů.
Jinak jednou mně neprávem naúčtovali nějakej poplatek (po reklamaci ho vrátili), jinak OK. Co jim eště vyčítám je to, že realizace nákupu/prodeje jejich vlastních fondů (ISČS) trvají absolutně nejdelší dobu (3-4x dýl, než třeba Pioneer). Nevím, co tím sledujou, ale je to absolutní diletantismus. Zároveň mají u vlastních fondů nejhorší podmínky (min. investovaná částka, nákupní poplatek (Top Stocks),... :?
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa Honzajs »

Já za sebe bych jim za komunikace dal jedničku.
Na emailové požádání přidávají akcie do obchodování. Když požádám dopoledne, stíhají to ještě před otevřením US trhů.
S fondy přes ně nemám zkušenosti.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa Ferin007 »

U mě teda za komunikaci 4-(i vzhledem k tomu, že se jedná o oblast z velké části postavené na vzájemné důvěře). Komunikační šumy jsou u brokerjetu bohužel poměrně častý. :(
Faidron
Silver Member *
Príspevky: 161
Dátum registrácie: Po 19 03, 2007 2:23 pm

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa Faidron »

Pred mesiacom som im poslal vsetko potrebne pre registraciu, pretoze ladis to velmi chvali. Posielal som uz do Ciech kedze v Rakusku ma nechcel;i momentalne celu vec s registraciou vybavujem treti mesiac. Za tri mesiace ma nie su schopny zaregistrovat aby som mohol obchodovat. Tam to musi byt nieco strasne nie je lepsia spolocnost? Mam v USA ale posielanie do US je velmi drahe!
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Brokerjet neprožívám (viz další trampoty v jiným vlákně), ale k mým účelům bohužel nic lepšího asi není.
8x
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Ne 10 12, 2006 9:30 pm

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa 8x »

Faidron napísal:Mam v USA ale posielanie do US je velmi drahe!
Myslis zo SR? Tak to bude rovnako do USA ako do CR, zahranicie ako zahranicie.
"Greed is... good" [Gordon Gekko]
"You got a dream... You gotta protect it" [Christopher Gardner]
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa filip glasa »

Rovnako drahe to nebude. Do CR sa dajú podslat peniaze aj pomerne lacno. Hlavne ako ide o banky jednej zahraničnej matky.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa Ferin007 »

8x napísal:
Myslis zo SR? Tak to bude rovnako do USA ako do CR, zahranicie ako zahranicie.
To se pleteš. Už sem to tady několikrát psal. "Zahraničí" má tři stupně:
1. ČR
2. Zbytek EU
3. Zbytek světa
8x
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Ne 10 12, 2006 9:30 pm

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa 8x »

Filip napísal:Rovnako drahe to nebude. Do CR sa dajú poslat peniaze aj pomerne lacno. Hlavne ako ide o banky jednej zahraničnej matky.
To ano, ta moznost tu je, ale neznamena to automaticky, ze do Ciech je to vzdy lacnejsie ako do USA. Ked posles napr. z CSOB do napr. Raiffeisen banky, vyjde ta to rovnako draho, ako keby si z tej CSOB posielal do napr. JPMorgan Chase v USA. Nerozlisuje sa tam CR, USA ani EU.
Ferin007 napísal: To se pleteš. Už sem to tady několikrát psal. "Zahraničí" má tři stupně:
1. ČR
2. Zbytek EU
3. Zbytek světa
Viem, ze si to tu niekde pisal, ale to plati u Vas v CR (tie 3 stupne). U nas v SR je jeden stupen (vacsina bank, TB, SLSP, VUB, CSOB, ...) a to takto:
1. CR, EU, Svet (cize sa nerozlisuje kam do krajiny, poplatok je rovnaky)
Jedine, co sa rozlisuje su zlavy, ako ste spominali ty aj Filip, prevody v ramci bank jednej skupiny (Erste, KBC, Raiffeisen, UniCredit a pod.), nic viac, nic menej.
Ked ma niekto u nas ucet v TB, a BrokerJet ma v CR ucet napr. v ČS, tak zaplati rovnaky poplatok akokeby tie peniaze posielal do napr. Interactive Brokers, kt. ma ucet v USA napr. v Citibank. Ano, keby si v SR zradil ucet v SLSP, tak v ramci Erste group ho to vyjde lacnejsie do Ciech ako do USA.
A tato tema nie je o tom, ze vsetci maju ucet v SLSP, preto to maju lacnejsie, najdu sa aj taky co nemaju ucet v SLSP a mozno si ho ani nedaju, a mi ich budeme zavadzat ze to maju automaticky lacnejsie, lebo je do do Ciech. :wink:
"Greed is... good" [Gordon Gekko]
"You got a dream... You gotta protect it" [Christopher Gardner]
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Europřevod platí v celé EU, vyplývá to z evropské legislativy.
MartinK
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 22 03, 2007 9:55 pm
Bydlisko: Praha
Has thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa MartinK »

Brokerjet mi napisal, ze ako Slovak potrebujem doklad o danovom domcile. Kde prislusny doklad mozem ziskat? Som student, ak je v tom nejaky rozdiel oproti pracujucej osobe.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa Dana »

Ja veľmi neviem, ale asi by trebalo napísať žiadosť, že žiadaš o potvrdenie o daňovom domicile, keďže chceš investovať u zahraničného on-line brokera, ktorý tento doklad vyžaduje k registrácii.. A ísť s ňou na najbližší daňový úrad, nech povedia čo ďalej. Môžeš nás potom informovať ako si dopadol.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa filip glasa »

Trvalé bydlisko + škola na Slovensku je dostatočný doklad toho, že tu tráviš viac ako polovicu roka.
MartinK
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 22 03, 2007 9:55 pm
Bydlisko: Praha
Has thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa MartinK »

Trvale bydlisko mozno, ale studujem v Prahe :)
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa Dana »

Podľa mňa by trebalo poslať žiadosť hoci aj poštou na daňový úrad, kde podľa trvalého bydliska patríš, príp. skúsiť poslať mail alebo zavolať tam, veď možno aj rodičia by to vedeli vybaviť príp. by ti to poslali na adresu kde si teraz. Neviem čo môžu k tomu chcieť, či by im stačila kópia občianskeho.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa Bobikpp »

MartinK napísal:Trvale bydlisko mozno, ale studujem v Prahe :)

Ja myslim, ze najlepsie urobis, ak si s nimi nebudes dopisovat po maily, ale najdes si chvilku a skocis ich osobne navstivit na pobocku co je Na Prikope...ukazes im obcanku (ta sa vztahuje k trvalemu pobytu = danovy domicil), podpises zmluvu a mozes zacat obchodovat :)
MartinK
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 22 03, 2007 9:55 pm
Bydlisko: Praha
Has thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa MartinK »

Zmluvu mi uz poslali, aj som si otvoril ucet, tak neviem preco mi pisali, ze potrebuju ten domcil. Aj tak im ho za nejaky cas poslem, az ho doma ziskam.
malvig
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne 25 03, 2007 3:13 pm

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa malvig »

taky jste dostali od brokerjetu mily email?

mohli k tomu taky dopsat nejake vysvetleni
Vážený zákazníku,

Chtěli bychom Vás informovat, že jsme nuceni pozastavit elektronické obchodování s akciemi obchodovanými na amerických trzích, jejichž cena je menší než 1,40 USD, tzv. „penny stocks“, prostřednictvím obchodní aplikace brokerjet.

Od 31. října 2007, 17,00 hod. bude možné zadávat pokyny k obchodům s „penny stocks“ pouze prostřednictvím aktivované služby pro telefonické pokyny nebo prostřednictvím faxového pokynu. Od 19. listopadu 2007 bude možné zadávat pokyny k prodeji „penny stocks“ prostřednictvím obchodní aplikace brokerjet, a nákupní pokyny pouze prostřednictvím telefonických nebo faxových pokynů. Od 31. října 2007 do 18. listopadu 2007 nebudou účtovány poplatky za telefonické pokyny, které činní 5 USD. Faxové pokyny nejsou zpoplatněny.

K zadání pokynu prostřednictvím telefonického pokynu („Voice Channel“) je nutné nejdříve tuto službu aktivovat v obchodní aplikaci v sekci „nastavení“, záložka „Voice Channel“. Faxové pokyny je nutné zaslat na fax. číslo 222 004 400, na formuláři brokerjet ZDE.

Omlouváme se za zavedené opatření.

Váš brokerjet tým
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa Bobikpp »

Velmi ma to nepotesilo :( Asi chcu, aby sme im castejsie telefonovali :)
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa Bobikpp »

Tak - zase uz som zadal svoj prvy telefonicky pokyn :) Bola to pruda - internetova aplikacia bola jednoduchsia, praktickejsia, rychlejsia...:( Na otazku, ze preco zrusili internetove obchodovanie s "penny stocks" bolo, ze vraj cez nich islo velke mnozstvo pokynov, ktore neboli zrovna koser (pravdepodobne tie, co boli nad/pod 20% od aktualnej ceny akcie, alebo neviem co :roll: Dobra zprava je, ze vraj to nejak systemovo osetria a potom to zas bude mozne obchodovat normalne cez internet. aplikaciu...ked nie asi sa poobzeram po novom brokerovi, lebo "penny stocks" to je moja parketa :lol:
bezuk
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 07 01, 2013 2:53 pm

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa bezuk »

Zdravim,

mam konto u brokerjet.cz. Zakladal som v r. 2012 a v r. 2013 by som mal odviest dane Slovensku.
Doteraz som im neposlal danovy domicil. Musim to urobit alebo im to je jedno?
Musim odviest dane Slovensku? Aké?

Dakujem za odpovede Peter
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa JUGGLER »

bezuk napísal:Zdravim,

mam konto u brokerjet.cz. Zakladal som v r. 2012 a v r. 2013 by som mal odviest dane Slovensku.
Doteraz som im neposlal danovy domicil. Musim to urobit alebo im to je jedno?
Musim odviest dane Slovensku? Aké?

Dakujem za odpovede Peter

Treba to urobiť.

Ako slovenský občan si v prvom rade povinný zdaňovať sa na Slovensku a to z celosvetových príjmov. Výnimkou môže byť ak máš trvalý pobyt v inej krajine, alebo sa tam zdržiavaš viac ako 6 mesiacov v roku.

Ak im nenahlásiš, že máš daňový domicil na Slovensku , zoberú to podľa mňa tak, že si povinný zdaniť sa v Česku. Brokeri hlásia zdanitelné zisky svojmu daňovému úradu a ten skôr, či neskor zistí, že si sa nezdanil.

Ak pošleš, že máš daňový domicil na Slovensku a broker z dokladov vidí, že si slovenský občan, tak to tak nahlási svojím daňovákom a v Česku nemáš už žiadnu povinnosť.

Ak by si sa však zdanil v Česku ( tam sú na tieto zisky menšie dane a žiadne odvody), tak Ti ešte stále hrozí, že by šiel po Tebe aj náš daňový úrad. Mohol by od Teba žiadať, aby si preukázal dôvody prečo si sa zdanil v Česku ( mal tam trvalý pobyt, či pobyt viac ako pol roka ).
Aby sa zamedzilo dvojitému zdaneniu, máme z Čechmi podpísanú Zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia a spolupráci. Tá vymedzuje práve to za akých okolností sa môžeš zdaniť tam a za akých u nás...aby nepýtali od Teba dane obidva krajiny. Ak by si sa chcel nezdaniť, tak si všimni to druhé slovo názvu v zmluve: spolupráca. A to znamená, že medzi daňovým úradom ČR a SR existuje spolupráca a výmena informácii. Vzhľadom na to, že sme boli pred 20 rokmi jedna krajina a kopa Slovákov robí a študuje v Česku a naopak, tak je podľa mňa tá spolupráca na vysokej úrovni. Takže Ti radím nešpekulovať a zdaniť sa. Tu na stránke v Magazíne máme odborné články o zdaňovaní kapitálových výnosov. Z malých ziskov by to nemalo tak bolieť – je tam nezdanitelný základ a pod.

P.S. Nie som daňový expert. Ale máme ľudí a prispievatelov ako Dana a tá pani, čo píše články je tuším Cmorejová.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa Dana »

Tiež nie som daňový expert ale myslím, že ten daňový domicil nepotrebujú k ničomu. A ak im ho treba mohli by vysvetliť na čo to potrebujú. Z trvalého pobytu by malo byť jasné, kde si daňovým rezidentom .
Voči ČR žiadna daňová povinnosť nie je a ak, budeš mať urobenú zrážku dane. Zisky z obchodovania, príp. úroky si zdaníš u nás na Slovensku.

P.S. Ja veľmi neverím, že česko-slovenskí brokeri niečo hlásia. Ale ak by aj a doklad nepredloží, nebudú ho žiadni daňováci z ČR naháňať, že mal tam platiť dane. Aj ked koľkí by radšej zdaňovali zisky z obchodovania v ČR, len ten trvalý pobyt nepustí.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa jogo »

Dana napísal:P.S. Ja veľmi neverím, že česko-slovenskí brokeri niečo hlásia. Ale ak by aj a doklad nepredloží, nebudú ho žiadni daňováci z ČR naháňať, že mal tam platiť dane. Aj ked koľkí by radšej zdaňovali zisky z obchodovania v ČR, len ten trvalý pobyt nepustí.
Minule som na nejakom fore cital, ze USA Broker nahlasil ceskemu danovemu uradu dividendy, ktore boli vyplatene tomu chlapikovi. Kedze sa dividendy dania pri zdroji, tak on ich uz do danoveho nepisal, kedze myslel, ze to ma vybavene. A teraz musi spetne danovemu uradu dokazovat, ze tie dividendy uz boli zdanene v USA a dan bola vyssia ako v Cesku.
Mam 2 brokerov v Cesku. Jeden po mne danovy domicil chcel, druhy nie. Druhy zase po mne kazde 3 roky chce W-8BEN a prvy nie.
Aky problem, poslem im co chcu a mam pokoj.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Broker (alespoň na území ČR) nemá žádnou povinnost cokoliv kamkoliv hlásit. Vztahuje se na něho pouze povinnost spolupráce, pokud si ji daňový orgán vyžádá.
Pokud jde o dividendy vyplacené v USA, ty jsou vypláceny na účet brokerjetu, který je až následně rozdistribuuje mezi svoje uživatele-akcionáře.
Echoes
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Ut 11 09, 2012 2:27 pm

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa Echoes »

V novom Forbse (1/2013) chlapik vysvetluje rozdiel investicie v slovenskom fonde a v zahranici. Ak investujete ako fyzicka osoba cez slovensku banku do nejakeho fondu, alebo na terminak a uzavriete ho, banka zo zisku strhne 19% a zvysok da klientovi. Ten v danovom priznani nepise nic. Ak ale investuje clovek v zahranici (fondy,akcie...) broker mu posle cely zisk a v marci treba toto zahrnut do danoveho priznania. Z toho zisku sa potom zaplati dan 19%, ale aj odvody 14%!!! T.z. 33%
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Brokerjet - aroganty

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Řeč ale byla byla o dividendách a ty se srážejí vždy u zdroje, ať se jedná o domácí, nebo zahraniční akcie (případně fondy, vyplácející divi).
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"