brokerjet.cz, prevod penazi

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Faidron
Silver Member *
Príspevky: 161
Dátum registrácie: Po 19 03, 2007 2:23 pm

brokerjet.cz, prevod penazi

Príspevok od používateľa Faidron »

Ako to robite s peniazmi? Mam otvoreny ucet u brokerjet v EURO, USD, CZ.
Ak chcem previest peniaze (SK) z CSOB na ucet u BRJ (EURO) co je najlepsie spravit?

Prevediem SK na EURO UCET u BRJ? alebo si v CSOB otvorim devizovy ucet v EURO. Prevediem peniaze z SK uctu na EURO ucet cez deviza predaj kurz. A z EURO UCTU prevediem eura na ucet u BRJ?

Co je najlacnejsie na poplatky, alebo koko si berie BRJ za konverziu meny?
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: brokerjet.cz, prevod penazi

Príspevok od používateľa Bobikpp »

Ja to robim tak, ze proste poslem CZK z ceskeho uctu na USD, EURO ucet u brokerjetu - co sa tyka prevodu (oficialne si neberu nic, ale urcite to maju zaratane vo vymennom kurze - myslim, ze sa to tu uz v jednej diskusii preberalo a vychadzalo to tam minimalne 1% pre nich - skus prelistovat diskusie alebo sa spytaj LAdisa (myslim, ze to prepocitaval)
Asi sa to da robit aj ze budes prevadzat zo svojho EURO uctu na ich - to uz neviem - tam by si nemali brat ziadne % Ale zase to je len moj nazor na vec - nemam s tym skusenosti
Poplatky za prevod na ich ucet myslim niesu - alebo sa mylim? to zase neviem - ja to vacsinou robim tak, ze ked mam nejake volne peniaze na investovanie, tak im ich tam poslem a cakam kolko mi za nich daju :) Ale asi casom zalozim nejaky USD a EURO ucet, aby som mal kam posielat zisky :))
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: brokerjet.cz, prevod penazi

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Konverze vynde tak na +/- 0,30 Kč za Euro. :cry:
Bohužel, při založení účtu u brokerjetu je založení podúčtů v různých měnách zadara, ne tak už pozděj. Já to trochu podcenil a nezaložil si hned podúčet i v USD, kerej by teď docela bodl. Za dodatečný vytvoření si berou myslím 200,- kč, pokud se dobře pamatuju.
8x
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Ne 10 12, 2006 9:30 pm

Re: brokerjet.cz, prevod penazi

Príspevok od používateľa 8x »

Ak chces poslat peniaze zo SR do zahranicia (CR, USA,...), tak musis to spravit cez zahranicny platobny prikaz. Kvoli tomu si vsak u nas v banke nemusit zakladat eurovy, dolarovy, alebo czk ucet. Staci ti bezny korunovy ucet. Poplatky sa pohybuju okolo 300 az 1200 SKK za prevod, zalezi od banky a od objemu prevadzanych penazi.
"Greed is... good" [Gordon Gekko]
"You got a dream... You gotta protect it" [Christopher Gardner]
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: brokerjet.cz, prevod penazi

Príspevok od používateľa Ferin007 »

8x napísal:Ak chces poslat peniaze zo SR do zahranicia (CR, USA,...), tak musis to spravit cez zahranicny platobny prikaz. Kvoli tomu si vsak u nas v banke nemusit zakladat eurovy, dolarovy, alebo czk ucet. Staci ti bezny korunovy ucet. Poplatky sa pohybuju okolo 300 az 1200 SKK za prevod, zalezi od banky a od objemu prevadzanych penazi.
Jen bych upozornil, že zatímco do zemí EU jsou převody zdarma, či za (relativně) mírný paušální poplatek, do USA se skutečně jedná o "zahraniční platbu".
8x
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Ne 10 12, 2006 9:30 pm

Re: brokerjet.cz, prevod penazi

Príspevok od používateľa 8x »

Jen bych upozornil, že zatímco do zemí EU jsou převody zdarma, či za (relativně) mírný paušální poplatek, do USA se skutečně jedná o "zahraniční platbu".
No neviem ako v CR, ale v SR si vsetky banky uctuju poplatky cez zahr. platobny prikaz aj do krajin EU. Pozrel som si sadzobnik napr. Ceskej sporitelny a tam sa pise: "ostatni platby do zahranici a platby do tuzemskych bank v cizi mene" - "1 %, min. 220,- max. 1 500,-." Nerozlisuje sa tam USA s EU.
Tak neviem, ci mame na mysli to iste...
"Greed is... good" [Gordon Gekko]
"You got a dream... You gotta protect it" [Christopher Gardner]
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: brokerjet.cz, prevod penazi

Príspevok od používateľa Ferin007 »

1. Nevím jak v SR, ale v ČR některý banky zahr. platební styk nezpoplatňují (typicky Citibank).
2. Ty, co je zpoplatňují, tak rozlišují mezi paušálním "europříkazem" (do zemí EU, tuším že teď je to do 12 500 €) a standardním zahr. příkazem (kerej je dražší a je to procentní sazba).
3. Mezi ČR a SR mají některý banky (ČSOB, ČS) převody za tuzemskou nebo zvýhodněnou sazbu.

PS: Jinak brokerjet.cz mi v poslední době dost pije krev, asi tři týdny mi vůbec nechodí potvrzení o transakci a na moje tři reklamace se vůbec nenamáhali reagovat! :evil:
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: brokerjet.cz, prevod penazi

Príspevok od používateľa Ladis »


Já myslel , ze se kupují u Brokerjetu americké akcie na burze New York z korunového konta a dolarové konto neni vubec potreba.
Ja bych se ale vyhnul dolaru a kupoval bych americke akcie na burze Frankfurt , kde jsou za euro ale taky ovlivneny padajícím dolarem.
A proto bych se snazil míti akcie jen z Nemecka a Britanie a CR a americkým se vyhnout.
Taky Benjamin Graham doporucoval vyhnouti se zahranicním akciím a to pro nás znamená zustati spokojeni s akciemi z Evropské Unie a neriskovat USA ani Hongkong.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
peterle
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Po 19 11, 2007 10:26 pm

Re: brokerjet.cz, prevod penazi

Príspevok od používateľa peterle »

Prave som si spravil ucet na Brokerjetu a neviem ako konkretne tam poslem peniaze. Lebo ked to od nas zo SVK banky posielam ako zahranicny prevod nemam tam polozku VARIABILNY SYMBOL tak kde mam vypisat to moje cislo klienta? Nemate s tym skusenosti posielal uz niekto z vas? Diki.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: brokerjet.cz, prevod penazi

Príspevok od používateľa filip glasa »

Je tam niečo ako poznámka, alebo správa pre príjemcu. Tam daj VS.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: brokerjet.cz, prevod penazi

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Jasan. Tvoje ID se dává do zprávy pro příjemce. :wink:
peterle
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Po 19 11, 2007 10:26 pm

Re: brokerjet.cz, prevod penazi

Príspevok od používateľa peterle »

Dakujem Vam.
A mam este jednu otazku ako je najlepsie previezt peniaze so Slovenskeho uctu:
1. poslat to na CZ ucet brokerjetu v ceskych korunách, alebo slovenskych?
2. Alebo na Eurovy ucet u brokerjetu v Eurach?
3. alebo azda v dolaroch?
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: brokerjet.cz, prevod penazi

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Už se vám někdy stalo, že vám do brokerjetu nedošly peníze?? Mně tam teď eště nedošly ani po 9 dnech!! Normálně tam sou bohatě do 4 dnů. Na reklamace opět (jako tradičně) nereagují. :?
Platba byla identifikována správně, takže fakt nevím, kde je chyba. Doufám, že je eště uvidím.
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: brokerjet.cz, prevod penazi

Príspevok od používateľa Bobikpp »

To sa mi este nestalo - ale stalo sa mi, ze mi jednu platbu co som im poslal 2 x pripisali na ucet :lol: Ale prisli na to za par dni :roll:
Inak - k Brokerjetu - informoval som sa dneska u nich ci robia, resp. planuju robit shorty a opcie - Nerobia a neplanuju :? Co je skoda - zrovna v toto pekne shortovacie obdobie :) Vraj maju akesi certifikaty a warranty, ktore v praxi vraj nahradzaju opcie. Ale mozno casom zavedu shorty na ceske akcie - na USA akcie urcite nie
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: brokerjet.cz, prevod penazi

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Jak to myslíš?? Dyť opce u brokerjetu normálně nakoupíš. Včetně short.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: brokerjet.cz, prevod penazi

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Tak se mi konečně ozvali! Zvorali to prej v jejich účtárně, tudíž je to už snad bezpředmětný. Eště to du zkontrolovat.
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: brokerjet.cz, prevod penazi

Príspevok od používateľa Bobikpp »

Mas pravdu - pozeral som na to - chyba u mna :) Pytal som sa toho chlapika na opcie a ci sa daju shortovat US akcie...Hovoril mi ze sa to da cez waranty a certifikaty - co su vlatne ako keby opcie - alebo nie? Mozno som si mal najprv ujasnit pojmy a potom pisat prispevok - pardon :roll:
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: brokerjet.cz, prevod penazi

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Však se nic neděje. Jo jo, takle to pěkně zaobalili. :wink:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: brokerjet.cz, prevod penazi

Príspevok od používateľa filip glasa »

Opcie sú put a call. Put sú práve akoby na ten "short". Nemysleli to tak? Warrant a certifikát už je ubalený derivát trebars z opcií.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: brokerjet.cz, prevod penazi

Príspevok od používateľa Ferin007 »

To jo. Ale třeba některý certifikáty nejsou nic jiný, než obyčejná put nebo call opce. Rozlišování je pak docela těžký.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"