Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky

Re: Interactive Brokers

Poslaťod jogo » Uto 10 01, 2019 10:32 am

Jasne, podobne to testujem aj ja pri MT4, v programe, čo som ukázal, som to odmazal, aby bol prehľadný.
Raz sa mi stalo, že som zle nastavil podmienky, prišiel som domov z práce a v histórii obchodovania som mal niekoľko tisíc otvorených a zatvorených čakajúcich príkazov. Proste na jednom tiku čakajúci príkaz otvoril, na druhom zatvoril a tak to robil celý deň. Každý program by sa mal spustiť najprv na deme, ale ja som si moc veril, keď som si myslel, čo už môžem pokaziť na úprave tak jednoduchého kódu. :)
Preto vždy mám v programe nemeniteľnú podmienku, ak sa už otvorila pozícia, zastavím natvrdo až do resetovania programu možnosť otvorenia ďalšej pozície. Podobne to robím aj s čakajúcimi príkazmi, aby sa mi nehromadili. Tieto podmienky sú v samostatnom security podprograme a do neho pri nastavovaní podmienok obchodu nezasahujem, jedine že si zmenu dostatočne overím na deme.
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo

Poslaťod jaja » Uto 10 01, 2019 8:03 pm

IBKR Lite is the hassle-free way for clients in the US and India to trade.
Takže to asi zatím u nás nepůjde, ne?
Jinak taky používám API, hlavně pro alarmy, historii a fundamentální data - mají tam v XML docela velké kvantum informací.
jaja

Poslaťod yurij » Uto 10 01, 2019 9:09 pm

jaja píše:Takže to asi zatím u nás nepůjde, ne?
Jinak taky používám API, hlavně pro alarmy, historii a fundamentální data - mají tam v XML docela velké kvantum informací.

Suhlasim, ze API ponuka kvantum zaujimavych fundamental dat v XML formate ale ich dotazovanie je znacne obmedzene. V priebehu intervalu 10 minut si mozes vyziadat fundamental data maximalne k 60 titulom. Celkovo mi niektore obmedzenia vychadzajuce z IB api pridu znacne spiatocnicke a obmedzujuce...
yurij

Poslaťod jaja » Uto 10 01, 2019 10:11 pm

Má to logiku, abys je netěžil příliš a nepřetěžoval servery. Být jima, taky to tak udělám, zvlášť když je to zadarmo. Dá se to bez problémů ošetřit a sbírat průběžně.
jaja

Poslaťod JUGGLER » Uto 10 01, 2019 11:42 pm

MartinPillar píše:Revolut tiez tento tyzden prisiel s tradingom na americke akcie zadarmo.
A uz predtym mal platobny styk, fx, crypto zadarmo.

Niečo sa deje...IB sa len pridalo...

dnes: big story today was Charles Schwab (SCHW 37.76, -4.07, -9.7%) announcing it will eliminate commissions for stocks, ETFs, and options listed on U.S. or Canadian exchanges.

tí, čo sa nepridávajú letia dole:

Shares of E*Trade (ETFC 36.51, -7.18, -16.4%) and TD Ameritrade (AMTD 34.64, -12.06, -25.8%), which derive more of their revenue from trading fees than Schwab, plunged accordingly.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Poslaťod hokaido » Pia 10 04, 2019 8:01 pm

JUGGLER píše:IB bude mať od októbra novú platformu pre investorov do amerických akcií a ETF (IBKR Lite ) :

nákupy/predaje zadarmo,
žiadne poplatky,
žiadne limity na výšku účtu,
zadarmo dáta,
budú platiť úroky za držanie hotovosti
úroky za požičiavanie akcií na short .

Na fore IBKR pisu: As per the announcement, we will start offering LITE accounts this month, however, an exact start date has not yet been announced. This date will be made public via our website, once available. Also note that the offering is only available to individuals residing in the US and India. In addition, we have a number of brokers who introduce clients residing outside of these two countries to IBKR and, if those brokers elect to offer LITE accounts, any of their individual clients will also be eligible.

Nebude to teda plosne pre vsetkych. Uvidime koho sa to bude tykat.
hokaido

Poslaťod jaja » Pon 11 04, 2019 4:59 pm

Můžete někdo kouknout v TWS u nějaké akcie na Company Fundamentals - Analyst Forecasts, zda tam máte aktuální data?
Já tam mám teď u všeho "as of Aug31 2019" a jsou tam fakt zastaralý informace. Stejně tak v API. A to jsem letos neměnil žádný subscriptions.
Řešil jsem to přes chat a přijdou mi tam dost neschopní. Zaktivoval jsem si i IBIS Research Bundle s Reuters Fundamentals (to jsem měl ale předplacený naposled někdy loni) a taky to nepomohlo.
jaja

Poslaťod JUGGLER » Uto 11 05, 2019 12:58 am

Aj ja mám "as of Aug31 2019".

Ked to porovnám s yahoo, ktoré berie od Reuters (ale nevieme ako často refreshuje ),
tak eps current a next Q mi sedia,
ale FY je tam malý rozdiel:
FY 020 na Y: 12,96 ..na IB 12,98
FY 021 na Y: 14,77..na IB: 14,48
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Poslaťod amalfi » Uto 11 05, 2019 2:41 am

Aj Lynx by sa mohol umudriet kedze su poplatkovo takmer na rovnakej urovni a dufam ze moju dôveru nesklame.Ale co z toho ked kriza nechodi a nechodi a nejako sa nam pasivnym investorom nechce nic nakupovat.
amalfi

Poslaťod JUGGLER » Uto 11 05, 2019 2:25 pm

Jaja: môže to byť tým, že zaviedli novú research platformu, ktorá ešte nie je dostupná v desktopoch.

Toto došlo v News from IBKR:

Use Our Redesigned Fundamentals Explorer for Free

Redesigned from the ground up, our fundamentals research platform is now available - for free - to all IBKR clients. Get access to fundamentals data from Thomson Reuters on more than 30,000 companies, reports and newswires from 82 firms and over 5,500 analyst ratings from TipRanks.

Dive deeper with over 300 financial statement and ratios data points, plus historical trends and industry comparisons. Additionally, review company background, ESG scores, analyst ratings, analyst forecasts and more.

Fundamentals Explorer is available now on IBKR Mobile and Client Portal and coming soon to Desktop TWS.
JUGGLER

Poslaťod jaja » Uto 11 05, 2019 4:08 pm

Koukal jsem na data a stalo se to někdy mezi 16.8. a 18.9. Mezitím jsem cestoval, tak jsem negeneroval, tak přesněji nevím. Asi to tedy zastavili přímo 31.8.
IBIS Research Bundle nepomohlo - vyhozených 33$. Aspoň že už teď nejsem Professional, to by asi bylo o dost dražší.
jaja

Poslaťod jaja » Uto 11 05, 2019 7:24 pm

Tak dle nových informací z chatu to je nejnovější update, co jim Reuters dalo. To je dost smutný, další zdroj dat je v čudu. Snad se to prý někdy začne aktualizovat, ale kapku pochybuju.
jaja

Predchádzajúci

Späť na Brokeri - cez koho na burzu

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia