Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%

Celkom hlasov: 25

Alojz
Dátum registrácie: Ut 02 11, 2021 8:51 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Alojz »

Neboj sa nic, nemusis im stacit. Stale budes ale potrebny :) Samotne koder mi pride kus ako murar uz dnes. Kym cele IT ako stavebny priemysel.
Na ten chrbat existuju aj pohyblive stoly ktory si vies dvihat a menit poziciu zo sedu na stoj. Plus existuju aj special stolicky pripadne sa da striedat sedenie aj na fit lopte.

Joki
Active Member
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm

Príspevok od používateľa Joki »

Ja som mal tiež účet v eur a to bola “katastrofa” , ak som chcel zameniť eur za usd.
Mne sa najlepšie osvedčilo, zmeniť účet na usd a zasielať stále eur cez banka na IB.
Zostatky sú potom v usd a aj eur, keď tam príde platba.
Potom to ide úlpne jednoducho zamieňať eur za usd.
Cez ten zápozný zostatok IB tam stále vypisuje oznámenie…
Ak má niekto záujem o referral link IBKR
(ešte 14 možností)
https://ibkr.com/referral/jozef719
Investujem do akcii a etf, aby som mal príjemný život.

segi
Dátum registrácie: So 27 02, 2021 5:29 pm

Príspevok od používateľa segi »

Čaute,
ja som si v Account Settings v Trading Experience & Permissions nastavil Asset class Currency/Forex povolenie na Currency Conversion a nemám problém robiť zmenu meny. Je pravda ale že naposledy som robili konverziu asi v septembri.

Chcel by som sa ale spýtať že ako zistím kde mám vedený účet či Írsko, alebo Maďarsko? Zakladal som ho tento rok takže na 99% je to Maďarsko ale len tak pre zaujímavosť kde sa to dá overiť.

hokaido
Silver Member *
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am

Príspevok od používateľa hokaido »

segi napísal:
Po 22 11, 2021 3:15 pm
Chcel by som sa ale spýtať že ako zistím kde mám vedený účet či Írsko, alebo Maďarsko? Zakladal som ho tento rok takže na 99% je to Maďarsko ale len tak pre zaujímavosť kde sa to dá overiť.
Vidis to napr vo vypisoch.

Kasmen
Dátum registrácie: Ne 15 11, 2020 9:48 pm

Príspevok od používateľa Kasmen »

Ahojte,
tak dnes mi zbehla tranzakcia. Nakupil som USD akcie na EUR ucte o 15:30 a nasledne o 15:32 mi samo zmenilo menu z EUR na USD podla aktualneho kurzu v celych jednotkach na uhradenie platby. Zbytok z tranzakcie ostal pripisany uz USD. Pri zmene meny nebolo uctovane ziadne commission fee.

samuel
Dátum registrácie: So 03 07, 2021 1:42 pm

Príspevok od používateľa samuel »

Za pár hodin/dni ti zmenia na EUR aj ten zvysok. Aspoň teda mne tak vždy prehodilo naspäť. A zakaždým chodí notifikácia, preto Joki spomínal vyššie, že to stále vypisuje oznámenie.

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Príspevok od používateľa JUGGLER »

segi napísal:
Po 22 11, 2021 3:15 pm
Čaute,
ja som si v Account Settings v Trading Experience & Permissions nastavil Asset class Currency/Forex povolenie na Currency Conversion a nemám problém robiť zmenu meny. Je pravda ale že naposledy som robili konverziu asi v septembri.

1. Pozrel som u seba. Mám nastavené Currency Conversion. Ale ked chcem predať EUR mám hlášku: FX conversion is allowed to base currency only
2 chod do reports - Activity..klikni na šípku a vygeneruje ti statement za posledny deň. Nemusíš ani rozbaliť a v hlavičke je:

Interactive Brokers Central Europe Zrt.
Madach Imre ut 13-14, Floor 5, Budapest, 1075, Hungary

Nemáš dúfam CASH účet, ale MARGIN, hej?
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

segi
Dátum registrácie: So 27 02, 2021 5:29 pm

Príspevok od používateľa segi »

Vďaka. Mám Hungary.

Hej mám CASH účet. Netradujem iba nakupujem ETF... Som nováčik a financiami sa zaoberám asi pol roka. Takže sa len vzdelávam zatiaľ :)

Joki
Active Member
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm

Príspevok od používateľa Joki »

Zdravim vás, vie niekto čitať, vysvetliť výpis
(Stock Yield Enhancement Program) Ďakujem.
Prílohy
3420FE1F-D077-4B73-8426-09FD37E7C808.jpeg
Ak má niekto záujem o referral link IBKR
(ešte 14 možností)
https://ibkr.com/referral/jozef719
Investujem do akcii a etf, aby som mal príjemný život.

gardenerr
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 9:41 pm

Príspevok od používateľa gardenerr »

Nemáte niekto skúsenosť s IB trial account? Skúšam to pár dní, už to chvíľu aj išlo, ale väčšinu času mi pri pokuse o nákup píše, že: "trading is not allowed on the selected account". Čomu nerozumiem, lebo po prvé je to len demo účet a po druhé mi to pred pár dňami fungovalo. Dík.

miror
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm

Príspevok od používateľa miror »

Mal niekto problem pri registracii s MIFIR ? Pisem do Personal Number rodne cislo, neberie ani bez lomitka ani s lomitkom. Podla navodu bluenumers.sk tam ma byt rodne cislo.

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Príspevok od používateľa JUGGLER »

miror napísal:
Pi 26 11, 2021 4:33 pm
Mal niekto problem pri registracii s MIFIR ? Pisem do Personal Number rodne cislo, neberie ani bez lomitka ani s lomitkom. Podla navodu bluenumers.sk tam ma byt rodne cislo.
MiFIR Transaction Reporting applies to European Economic Area (“EEA”) Investment Firms. As a client of an investment firm that uses the platform, you may be required to provide additional information to allow the proper transaction reports to be filed.

To by sa ťa podľa mňa nemalo týkať. Nezadal si niekede že si investičná firma? Aj keby si mal firmu tak tuším sa tam zadáva LEI number ( požiadaš cez CDCP )
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"