Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

biker421
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 16 12, 2021 10:22 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa biker421 »

Ahojte, mozno trochu odveci otazka, ale nemate niekto volny referal code pre registraciu na Interactive Brokers?
tom13
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 10 12, 2021 5:29 pm
Has thanked: 8 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa tom13 »

Pls nemate niekto nahodou skusenost, ci sa da vytvorit na IBCE (Madarsko) "joint account", ktory by som vlastnil spolu s manzelkou? Na stranke https://www.interactivebrokers.hu/en/in ... structures je uvedeny iba moznost "Individual". Na stranke IBIR (Irsko) je uvedeny aj "Joint account" https://www.interactivebrokers.ie/en/in ... structures. Je mozne, ze v buducnosti by sa nam taky typ uctu hodil. Dik.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 997
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 220 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

biker421 napísal: So 15 01, 2022 10:59 pm Ahojte, mozno trochu odveci otazka, ale nemate niekto volny referal code pre registraciu na Interactive Brokers?
Kludne sa pripoj :like:
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jaja »

biker421 napísal: So 15 01, 2022 10:59 pm Ahojte, mozno trochu odveci otazka, ale nemate niekto volny referal code pre registraciu na Interactive Brokers?
máš to v SZ
Pal
Príspevky: 1
Dátum registrácie: So 15 01, 2022 10:53 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Pal »

jaja napísal: So 15 01, 2022 11:45 pmmáš to v SZ
Mohol by som poprosit jeden referral link aj pre mna? Vdaka

Este jedna otazka: Je niekde spisany zoznam otazok, ktore sa IB pyta pri zakladani uctu? Konkretne si chcem zakladat margin ucet, tak pokial viem, bude sa ma pri zakladani uctu pytat formou testu, ci viem ako funguje margin ucet. Tie otazky vedia byt "tricky" aj pre toho, kto vie o co ide, takze rad by som mal odpovede potvrdene.

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 997
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 220 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

Pal napísal: Ne 16 01, 2022 5:33 pm Mohol by som poprosit jeden referral link aj pre mna? Vdaka

Este jedna otazka: Je niekde spisany zoznam otazok, ktore sa IB pyta pri zakladani uctu? Konkretne si chcem zakladat margin ucet, tak pokial viem, bude sa ma pri zakladani uctu pytat formou testu, ci viem ako funguje margin ucet. Tie otazky vedia byt "tricky" aj pre toho, kto vie o co ide, takze rad by som mal odpovede potvrdene.

Dakujem
Kludne sa pripoj :like:

https://ibkr.com/referral/jozef719
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Ahoj,
podarilo sa vám niekde prosím nastaviť, aby chodili výpisy v PDF mailom?
Resp. ktoré a v akom formáte si archivujete?

Je potrebné odkladať daily, alebo pre daňobé/iné učely stačí monthly activity report?

Som zvyknutý z xtb, že posielajú denné v pdf, ale neviem či to nie je až zbytočné.

Díky :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Stačí ti ročný výpis.

ALL: Ked už sme pri tom ročnom výpise, stačí aj ten annual activity statement, čo sa dá u IB vygenerovať teraz?
Lebo IB zvyklo koncom januára poslať email, že annual statement je k dispozícii, nie?

Ešte mám jednu otázku.

Pozeral som výpis a vidím Broker Fees -3000
Poplatky za dáta sú Other Fees a za trading Commissions.

Čiže tie Broker Fees sú asi úroky za požičanie pri shortovaní LTCN a BCHG , lebo tie som držal dlhšie.

Teraz sa chystám na jeden arbitrážny trejd, tak ma napadlo pozrieť borrow fees.

Kliknem napr. na AMD - analytical Tools - SLB a vidím: today rates - Fee rate : -0,25%.
To by malo byť, že mi naúčtuju 0,25% p.a. za požičanie (plus ako viem tak platím všetky dividendy )? Správne ?

Pozriem na LTCN a odpadávam: 78,2%
Ak je to 78,2%p.a. za požičanie keby som dnes začal short...tak upozorňujem, že to treba kontrolovať a nielen raz.
Lebo ked si dobre pametám, tak pri mojom shorte LTCN som začínal na SLB 4%.

Teraz ked pozriem BCHG, čo je v podstate taký istý crypto fond ako LTCN ,vidím, že za počičanie chcú iba 1,45%.
2 podobné fondy a jeden short má úroky 78% a druhý 1,45%. Neuveriteľné !

Takže otázky sumár:

1. Stačí na daňové zúčtovanie terajší annual activity statement? Yes/No
2. tie SLB sú ročné úroky za požičanie ? Yes/No

Dík za odpovede.

P.S. Tak už stačí len otázka 1. Pri tej 2 odpovedal Gúgeľ: Stock Loan Borrow (SLB) Rates.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Hazelhof
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 06 12, 2021 12:18 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Hazelhof »

Ahoj,
chalani mate niekto skusenost s posielanim penazi do a z IBCE cez USD ucet z Fio banky ?
Pitam sa ci nahodou neni nejaky problem s touto bankou.
dik
miror
Gold Member **
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 140 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa miror »

Ak neratam poplatky desiatky € na poplatkoch za prevod, tak iny problem nie je. Riesil som to pred par tyzdnami, ani do ceskej Patrie neposlu bez poplatku, ktory dopredu nevedia povedat (kolko si nauctuje jedna ci dve korespondencne banky). Dopredu mi ani nevedeli povedat, cez kolko bank to planuju posielat, ze to sa rozhodne pracovnik ked prikaz podam. Tak som dolare nikam neposielal. Bohuzial aj pri vybere v hotovosti maju poplatok v % z celej sumy, co by bolo este nasobne viac.
Hazelhof
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 06 12, 2021 12:18 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Hazelhof »

miror dik. A nevies kolko cca 5 ci 50$ :O. To sa potom vyhoda vedenia uctu zadarmo dost zmazava. :(
Ja mam dolare teraz v Paypale ale do IB to z Paypalu zial neviem poslat. Nevies poradit ktora banka by bola najvyhodnejsia pre komunikaciu IBCE - USD? Alebo tam posielat z euro uctu a previest az v IB?
miror
Gold Member **
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 140 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa miror »

Oni maju poplatok 8€ pri "SHA" alebo 20€ pri "OUR" poplatkovej dispozicii. Korešpondenčné účtujú od 20 do 40€ väčšinou ale je tam hrozba, že to pôjde aj cez viac korešpondenčných. Kedysi som posielal z Prima banky, kde mali v podmienkach, že dopredu pred platbou presne povedia poplatky a aj som to využil, odpísali mi cez akú banku to pošlú a koľko presne to bude stát. Fio má v podmienkach len, že stiahnu poplatky kor.bánk, ktoré nie sú dopredu známe a zákazníkovi ich strhnú- dopredu nič nezistia.

Ja som chcel posielať väčšiu sumu ale nakoniec som vo Fio založil obchodné účty pre ženu aj deti a rozložil riziko kvôli fondu na ochranu investícií, lebo mi medzitým odpísali, že alternatíva SRX8 v USD sa dá u nich kúpiť ako CSTNL (predtým som tento ticker nenašiel). Ale aj tak som to mal radšej poslať do Patrie, ktorá vie kúpiť ETF v USD na burze, lebo ten CSTNL kupujú na mimoburzovom trhu.

Konverzia u brokera - záleží od jeho kurzov a sumy akú posielaš. Ak to bude aspoň pätciferná suma, určite bude poplatok za poslanie o dosť menší ako poplatky za konverziu u brokera ak by si poslal € a tie potom menil.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Načo posielať USD do americkej banky ( američania majú iný platobný systém ), ked môžete poslať eurá cez IBAN za pár centov a máte to na účte na druhý deň. Stačí v account manažmente (AC ) vygenerovať deposit v EUR a ono vám vyhodí platobné údaje do banky v Nemecku ( myslím JPMorgan, predtým Citi ). Ked vám eurá priradia na IB účet tak ich zmeníte na USD cez IB zmenáreň, alebo si ich necháte ..podľa potreby. To isté, ked máte u IB ucet v USD a potrebujete vybrať, tak vygenerujete withdrawal v EUR a pošlite si eurá. V IBCE by mal byť oproti IBKR rozdiel len v tom, že predtým som si mohol zmeniť USD na EUR a tak ich poslať...a teraz možno zámenu nedovolí, ale výber v EUR dovolí. Po takom výbere v položke Account pozriete či nemáte tie eurá požičané od brokera a ked máte tak right klik do toho riadku a spýta sa či chcete tú non base currency zmeniť do base curency. Dáte OK a vygeneruje market príkaz na zámenu v zmenárni.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Hazelhof
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 06 12, 2021 12:18 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Hazelhof »

Dakujem za reakciu. Tak som to aj predtym robil v IBUK - eur do IB a tam konvertovat na USD, len som si nebol isty ake su tam teraz podmienky (aky ma spread IB zmenaren u madarov, dufam ze lepsi jak v banke :O (a IDEALPRO uz asi neni v IBCE).
Teraz som ale potreboval poslat dolare z Paypalu, ze zalozim USD ucet v banke a cez neho aby som sa vyhol konverzii. Ale pri tychto poplatkoch co tu pisete sa to fakt asi oplati radsej previest v Paypale do eur a poslat ako eur.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

IBCE má len formálne sídlo v Maďarsku. Platforma a všetko okolo vrátane customer servisu je po starom. Sú len obmedzenia vdaka inej legislatíve v Maďarsku ( nap. žiadny forex, žiadne úroky, vklady nad 25K s video session ) a niektoré vďaka EU.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
miror
Gold Member **
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 140 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa miror »

JUGGLER napísal: St 19 01, 2022 8:31 pm vklady nad 25K s video session
To je ako myslené alebo realizované ?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Video verification v IB (IBCE): viewtopic.php?f=9&t=24602
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 997
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 220 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

Zdravim vas, vie niekto aké Trading Permissions by malo byť spustné, keď mam akcie cez FWB2 ? Pri inych akciach mam graf a zobrazenie. Akurat pri tejto konkretnej burze nie alebo časti burze nie? Spada pod FWB.
Diiik
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
MattieuOdd
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 16 01, 2022 9:33 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa MattieuOdd »

Zdravicko. Davnejsie sa riesilo vo vlaknach LYNX aj IBKR to, ci je moznost prejst z LYNXu do IBKR v pripade, ze momentalne mam ucet v LYNXe. Viete mi povedat sucasny stav veci? Je tam nejaka casova lehota kedy musim cakat alebo sa da migorvat normalne bez akychkolvek problemov?
rastislaf
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Ut 21 10, 2014 10:07 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 9 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rastislaf »

MattieuOdd napísal: Št 20 01, 2022 3:24 pm Zdravicko. Davnejsie sa riesilo vo vlaknach LYNX aj IBKR to, ci je moznost prejst z LYNXu do IBKR v pripade, ze momentalne mam ucet v LYNXe. Viete mi povedat sucasny stav veci? Je tam nejaka casova lehota kedy musim cakat alebo sa da migorvat normalne bez akychkolvek problemov?
Ja som mal ucet v Lynx a cca pred rokom otvoril ucet v IB bez problemov. V sucasnosti mam aktivne oba.
lepka
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 11:04 pm
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa lepka »

Tiez potvrdzujem. Aj ked ja som radsej Lynx hned aj zrusil. Tusim, ze to zmenili niekedy v obdobi, ked rusili aj mesacne poplatky.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 406
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

...zaujimave,ze ak pouzijete login a heslo co mate pre IBKR cez LYNX,dostanete sa na svoj ucet v IBKR :-)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

lepka napísal: Pi 21 01, 2022 1:08 pm Tiez potvrdzujem. Aj ked ja som radsej Lynx hned aj zrusil. Tusim, ze to zmenili niekedy v obdobi, ked rusili aj mesacne poplatky.
Výborne, už viem, kde presuniem peniaze z XTB, ak zavedie poplatky za nákup ETF. :palec_hore: Lebo ja mam LYNX a tam su určite vyššie poplatky ako v IB.
Btw. aký je v IB poplatok za nákup eurového ETF na XETRE a USD ETF v Londýne?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
locke
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Po 20 10, 2014 3:22 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa locke »

Obrázok

pre fixed je to 3E, takze nezabudnut sa prekliknut na tiered pricing
samuel
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: So 03 07, 2021 1:42 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa samuel »

jogo napísal: So 22 01, 2022 8:30 am Btw. aký je v IB poplatok za nákup eurového ETF na XETRE a USD ETF v Londýne?
Pre malé upresnenie toho, čo písal locke, pripajam: viewtopic.php?f=6&t=24704&p=153341&hilit=Xetra#p153341
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa hokaido »

jogo napísal: So 22 01, 2022 8:30 am Btw. aký je v IB poplatok za nákup eurového ETF na XETRE a USD ETF v Londýne?
Vcera som nakupoval cez tiered na Xetre za 1.45e(V preview ukazovalo 1.25-1.95e) a $1.92 na londynskej burze + auto konverzia na USD za $0.02.
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Nishin »

Dnesok bol jeden z klucovych dni, kedy chcete mat spolah na technicku uroven vaseho brokera. Ja som sa dnes tretinu dna nevedel prihlasit do IBCE, druhu tretinu bola stranka spomalena az nefunkcna a plna roznych errors... Myslim, ze po dnesku koncim s IBCE a necham dobehnut svoje konto. Ostatni brokeri ficali dnes ako hodinky...
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Ahoj Nishin, kedy si sa cca hlásil?
Okolo obeda som mal otvorený tws a šiel bez najmenšieho zaváhania.
Tým ich samozrejme neobhajujem. Vieš ale poradiť niečo lepšie, s podobnou úrovňou ochrany vkladov?
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jaja »

TWS celý den ok. Ale nemám IBCE ale IBUK (server ndc1.ibllc.com)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mne včera padal. Dnes ide dobre ( od 14,30 som online ). Týžden mi vyhlasovalo chybu API , ako keby som mal zapnute 2 TWS... ja API nepotrebujem , tak som to znefunkčnil a ide. Môžeš skusiť FILE - SETTINGS RECOVERY ( posunieš sa dozadu ), ale najlepšie je mať stiahnutú STABLE verziu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tomcat7
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pi 08 01, 2021 5:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Tomcat7 »

Mám schválený nový margin účet u IBCE a po prihlásení mi zobrazilo "Election to share KHR data".
"You have an investment loan contract and/or a margin account with IBCE. Please note that IBCE is required to transfer client data and some data of the loan ("Reference data") to the Central Credit Information System, KHR. We are providing you detailed information on KHR on IBCE website under Forms and Disclosures here, please read this communication carefully. Before you proceed, we need you to decide whether or not to consent on disclosing your Reference data existing in the KHR, to third party loan provider.

I consent for having my data disclosed from the KHR to another loan provider
I do not consent for having my data disclosed from the KHR to another loan provider"


Musím to potvrdiť alebo nie?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kludne daj, že nesuhlasis. to je madarsky kreditný zhromaždovač informáci...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
palo14
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 24 04, 2019 9:31 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa palo14 »

Dajte nejake typy ake ETF sa tu oplati kupit? Viem, ze NASDAQ a S&P500 ale co konkretne?
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

SXR8 alebo QDVE napriklad..
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ten prevod je zaujimavy, zrejme mas dobru banku, mne vnutrostatne nepresla platba medzibankovo ani do 3hodin zatial..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 997
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 220 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

Ja používam napr. mBank, ak posielam okolo 11-12h.platbu tak platba do Ib pride v ten deň okolo 15:30h.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 746 times
Been thanked: 81 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rmaly »

iceberg8 napísal: Ut 01 02, 2022 12:31 pm Ten prevod je zaujimavy, zrejme mas dobru banku, mne vnutrostatne nepresla platba medzibankovo ani do 3hodin zatial..
Len nezabudni, ze len 3-4 banky to pouzivaju zatial (bezplatne)... Tusim TB + ich Raiffaisen, a asi VUB a SLSP? Takze len tie banky (otazka je ci iba medzi sebou alebo aj smerom k bankam, ktore to este nemaju)...
miror
Gold Member **
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 140 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa miror »

Ono aj banky, ktoré ešte nepodporujú od dnes zrýchlené platby, sú celkom rýchle. Minulý týždeň som si posielal na účet IB z J&T Banky a obyčajná SEPA platba do iného štátu prebehla behom troch hodín a už IB notifikovalo príjem depozitu. Škoda že po Slovensku to banky zdržujú, keď do zahraničia chodia platby častokrát rýchlejšie ako tu medzi bankami.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

rmaly napísal: Ut 01 02, 2022 1:43 pm Len nezabudni, ze len 3-4 banky to pouzivaju zatial (bezplatne)... Tusim TB + ich Raiffaisen, a asi VUB a SLSP? Takze len tie banky (otazka je ci iba medzi sebou alebo aj smerom k bankam, ktore to este nemaju)...
Tam bude problem, ano, na toto som zabudol, dik za upresnenie :)
Odoslané z počítača
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Nishin »

Existuje nejaka nevyhoda kupy akcie mimo otvaracich hodin burzy (Outside RTH) v IBCE?
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"