Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%

Celkom hlasov: 25

heet258
Dátum registrácie: Št 14 03, 2024 10:48 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa heet258 »

Baba Jaga napísal: Pi 15 03, 2024 11:09 am
heet258 napísal: Št 14 03, 2024 10:53 pm Ahojte,

asi sa to tu uz preberalo ale vedel by ma niekto nasmerovat na navod, ako previest akcie a ETFka z LYNX do IB?
Mam otvorene oba ucty ale pouzivam len IB.

Problem je, ze ked na strane IB dam Transfer funds --> Incoming, tak pod Financial Institution neviem najst LYNX.

Dakujem za radu.
v AM chod to Transfer and Pay- Transfer position a následne vyber internal transfer (Lynx drží účty u IBKR)
Asi to nebude take jednoduche:
Screenshot 2024-03-15 133659.png
Screenshot 2024-03-15 133659.png (9.64 KiB) 1445 zobrazenia
mapper
Active Member
Dátum registrácie: Ut 05 01, 2016 4:11 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 4 times

Príspevok od používateľa mapper »

Lynx to asi nedovoli - v podmienkach maju nieco take ze 6 mesiacov po zatvoreni uctu by si nemal byt klientom IB.

Take "neprenosne" riesenie ale vies spravit velmi rychlo:
1. predat (cast portfolia) na Lynxe
2. da sa spravit prevod penazi z Lynx do ineho IB uctu vramci platformy (nemusis si to posielat na svoj ucet a potom na IB ucet) - trva to par sekund max minut
3. na IB ucte za to nakupit spat co si mal
capitalcapital
Gold Member **
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 45 times
Been thanked: 53 times

Príspevok od používateľa capitalcapital »

heet258 napísal: Pi 15 03, 2024 1:37 pm Asi to nebude take jednoduche:
Screenshot 2024-03-15 133659.png
Ako ti to pokračuje, podarilo sa niečo?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Príspevok od používateľa jogo »

Niekde som čítal, že IB pobočku v Maďarsku zatvára a účty budú migrovať pod írsku pobočku. Už to prebehlo? A aké poistenie investícii teraz platí na tých zmigrovaných účtoch? 20 000€ podľa írskeho práva?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 76 times

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

jogo napísal: St 03 04, 2024 8:31 am Niekde som čítal, že IB pobočku v Maďarsku zatvára a účty budú migrovať pod írsku pobočku. Už to prebehlo? A aké poistenie investícii teraz platí na tých zmigrovaných účtoch? 20 000€ podľa írskeho práva?
Zatiaľ ešte neprebehla migrácia pod IBIE. Áno, keď dôjde k migrácii do IBIE tak bude do 20litrov. Podľa mňa sa IBCE rušiť nebude.Tak ako pre japonských,singapurských,indických,hongkonských daňových rezidentov majú pobočky tak budú mať aj pre maďarských daňových rezidentov IBCE a pre nich úž majú aj TBSZ účet(tax-advantaged Long-term Investment Account).
PredsaJa
Active Member
Dátum registrácie: Po 25 04, 2022 9:27 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 66 times

Príspevok od používateľa PredsaJa »

Ak si dobre spomínam, tak sa nejedná o zatvorenie, ale o zlúčenie. IBCE by sa malo zlúčiť do IBIE.
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 419 times
Been thanked: 339 times

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

ahojte, otázka: ako to funguje, keď napr nie je na ucte ziaden volný cash /vsetko napr v akciach/, ale IB potrebuje stiahnut nejaky mensi poplatok? Asi nemozu len tak uzavriet nejaku otvorenu poziciu a na nej si uplatnit svoj narok.?
Lebo to sa lahko moze stat, ze clovek omylom si preposle cely cash na svoj osobny bankovy ucet a zabudne tam nechat aj nieco na pripadne buduce poplatky.
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1026 times
Been thanked: 1379 times

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Trumpeta1978 napísal: St 03 04, 2024 4:23 pm ahojte, otázka: ako to funguje, keď napr nie je na ucte ziaden volný cash /vsetko napr v akciach/, ale IB potrebuje stiahnut nejaky mensi poplatok? Asi nemozu len tak uzavriet nejaku otvorenu poziciu a na nej si uplatnit svoj narok.?
Lebo to sa lahko moze stat, ze clovek omylom si preposle cely cash na svoj osobny bankovy ucet a zabudne tam nechat aj nieco na pripadne buduce poplatky.
CASH účet

If your account has insufficient cash, then debit of fees, interest, and/or taxes could result in a negative cash position. This may put the account at risk of liquidations, as described in the terms and conditions of the Customer Agreement.

Additionally, clients with a cash account can use the proceeds from the sale of a security to purchase a different security under the condition that the second security is held until settlement of the initial sale. If the client sells the second security prior to settlement of the initial trade, they will be in violation of the Free Riding Rule and their account will be locked for 90 days from utilizing this exception.

Account holders who wish to have access to unsettled funds prior to the settlement day may do so by electing an account type of 'Margin'. Under this account type unsettled funds may be used for trading purposes but may not be withdrawn until settlement. Account holders maintaining a 'Cash' account may request an upgrade to a 'Margin' type account by logging in to Client Portal and selecting the User menu (head and shoulders icon in the top right corner) followed by Settings. Under Account Settings find the Account Configuration section and click Account Type. Then click on the word Cash and select Margin. Next, answer all of the presented questions. A review of the request can take a few days.

You can find details of the procedure in the Client Portal Users' Guide.
https://www.interactivebrokers.com/lib/ ... t/28219793
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jancik
Dátum registrácie: Ut 15 12, 2015 5:40 pm
Has thanked: 1 time

Príspevok od používateľa jancik »

Chlapi, ktorý report z IB sťahujete každý mesiac pre účtovníču z IB?

Ďakujem
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 342 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa osamely chodec »

jancik napísal: Pi 05 04, 2024 8:49 am Chlapi, ktorý report z IB sťahujete každý mesiac pre účtovníču z IB?

Ďakujem
naco kazdy mesiac, nestaci rocny? Tiez je rozdiel ci si FO alebo s.r.o.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jancik
Dátum registrácie: Ut 15 12, 2015 5:40 pm
Has thanked: 1 time

Príspevok od používateľa jancik »

Sorry, zabudol som napísať, že ide o s.r.o.
Ešte doplním, že nakupujem čisto acc ETF každý mesiac.

Akože budem s ňou, tak sa jej opýtam ako často a čo potrebuje, ale zaujímalo ma info od niekoho, kto obchoduje cez IB s s.r.o.-čkou.
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1026 times
Been thanked: 1379 times

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Firma priebežne investuje volné peniaze zarobené v inej podnikateľskej činnosti?
Lebo ináč môžeš mať investovanie/trading (účet u brokera ) oddelené ako kapitálový fond.
Ten stačí zúčtovať po skončení kalendárneho roka ( podľa ročného výpisu od brokera).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 342 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa osamely chodec »

jancik napísal: Pi 05 04, 2024 12:23 pm Sorry, zabudol som napísať, že ide o s.r.o.
Ešte doplním, že nakupujem čisto acc ETF každý mesiac.

Akože budem s ňou, tak sa jej opýtam ako často a čo potrebuje, ale zaujímalo ma info od niekoho, kto obchoduje cez IB s s.r.o.-čkou.
ak nakupujes acc ETF kazdy mesiac , nechapem z danoveho hladiska je to urcite lepsie robit ako FO , uplatnis si danovy test a nic neuctujes nic nikomu nehlasis. S.r.o. uctuje podla zakona v podvojnom uctovnictve cely majetok firmy k 31.12. uctovneho roku.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"