Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

mgulka napísal: Ja som zmysel a potenciál CFD spozoroval ihneď napr. pri tejto stratégií:

https://winpes.cz/chcete-system-s-90-uspenosti-obchodu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Zmysel CFD? Myslel si hadam zmysel paky. Ano paka zvysuje zisky n-nasobne pri spravnom vyvoji trhu ale zaroven zvysuje straty n-nasobne pri nespravnom vyvoji trhu.

Kedze si tu hodil verejny odkaz na stranku xZajica, ktoreho ako jedneho z mala "burzianov" uznavam, tak tu hodim verejnu
"polemiku" na jeho system a nech si kazdy robi co uzna za vhodne.Tuto polemiku som zatial posielal len sukromne, lebo aj odkazy boli sukromne.
Pozeram, ze si nasiel "Kralikovcov" aj bez mojho prispenia. :)

Nuz ked si uz tam, tak Ti napisem male upozornenia, lebo sa chces vrhnut do 90-ky.
-najprv, admin na forach znamy ako xzajic je velmi zbehly a jeden z mala, ktorych citam, lebo ma nazory podobne mojim

Teraz k 90-ke

Ak pominiem riziko, ked si v extremnom pripade nalozeny bez SL v 2 akciach z toho isteho odvetvia,tak je tu dalsie obmedzenie.
Da sa zmysluplne obchodovat len s velkym kapitalom.Pozri si aprilove vysledky.
zisk=2598$ po odcitani poplatkov 60$, cize bez poplatkov 2658$. Po odratani poplatkov to robi 1.29% za april zo sumy 200 000$. Poplatky zoberu tak 2% zisku.
To sa da, ale obchoduje pozicie velkosti 200 000$, ked je plne nalozeny, bez SL.

Ak by si chcel obchodovat primeranejsie poziciu 20000$, co sa mi zda aj tak na zaciatocnika vela, zisk bude 265.8$ po odcitani poplatkov 205.8$ tj skoro stvrtinu zisku zoberu poplatky.
To bude 1.02% za april zo sumy 20 000$.

Vidis, ze poplatky su tu pri malych poziciach dost podstatne. Zamysli sa nad tym, ake velke pozicie otvoris.
Nezabudni, budes v trhu bez SL a pozri si krizu v 1987 roku, ked indexy spadli tusim 20% za den.
Kvoli tomu som nikde nedaval odkaz na tuto stranku, aby zaciatocnici nezacali obchodovat velke pozicie, ako im radi xzajic.

Jogo
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Marcos »

ked uz sa tu kralikovci zverejnuju, aj to tu niekto obchodujete? zaujimalo by ma co vam tato strategia generuje posledne dva tyzdne - pripadne poslite SS :)
mgulka
Active Member
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Ut 25 06, 2013 10:11 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa mgulka »

áno zmysel páky, ale zároveň použiteľnosť CFD

k danej stratégie sa vyjadrovať nebudem. Zaujala ma, ale keďže si to neviem zbacktestovať, tak to nechávam bokom. Ale na pochopenie princípu páky je to dobrý príklad
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15776
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1385 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zaujimavé. Tá stratégia je podobná ako u Nobodyho. Kôš akcií SP 100 a nákup na market-on-close nie sú spoločné črty, ale to nie sú podstatné veci...Spoločné je, že sa nakupujú väčšie a bezpečnejšie akcie, ktoré sú po poklese, resp. prepredané, sú niekde pri supporte a majú tendenciu odraziť sa hore (bargainhuntingom, short coveringom..)
Ďalej majú spoločné, že long only , dokupy len pri poklese , žiadne SL a použitie CFD. Risk/reward je obrátený (menší limitovaný zisk a potenciálne nelimitovaná strata), to je však kompenzované vysokým winning pomerom (90% - 100%).

P.S. Argumenty zvýšených poplatkov mi nepripadajú opodstatnené. Aj riadenie rizika nemusí byť že ,, žiadne SL,,...stačí mať dopredu stanovenú nejakú terminálnu SL. Dôležité je aby tie väčšie straty, aj ked sú zriedkavé, nespôsobili neúmerný downdrawn. Mimochodom, u toho králika som si všimol nejakú stratu. Pri akom kritériu vlastne uzatvoril obchod ked nepoužíva stop lossy?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Airmike »

ja som si tu strategiu pozrel a myslim si ze 90% win ratio sa da dosiahnut aj daleko bezpecnejsou cestou ako je dokupovanie do straty. vela sme tu o tom diskutovali a tento postup je relevantny vtedy, ak ste ochotny riskovat fakt vela. ja osobne by som do toho nesiel. je to v podstate podobny pristup ako vypisovanie naked opcii. jeden flashcrash a polka uctu odide. 90% win nam potom bude na nic. ale nekritizujem , len sa mi zda , ze podobne pristupy su popularne len preto ze skupina ludi este nezazila na burze poriadny Rock N Roll. zoberme si priklady z trhov

2008, flash crash US a SNB event. som si isty ze pri podobnom "NE"riadeni rizika v podstate clovek nema sancu.
aj preto ma prekvapuje ta pozornost ktoru tieto pristupy maju
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa miroslav12 »

JUGGLER napísal: Pri akom kritériu vlastne uzatvoril obchod ked nepoužíva stop lossy?
Výstup na EOD nastává v momentě, kdy cena akcie je větší než pětidenní klouzavý průměr.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:P.S. Argumenty zvýšených poplatkov mi nepripadajú opodstatnené.
Pri 20 000$ pozicii poplatky znizia zisk zhruba o 22%. Je to vela alebo malo, to musi kazdy posudit sam.
Hedge fondy si zhruba tolko uctuju poplatok zo zisku...:)

p.s: Strategia, odkedy je realtime zverejnovana, ma po "ocisteni" od paky, cize vydeleni troma, vynos velmi podobny ako SPY s dividendami.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Nobody
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: St 09 10, 2013 11:11 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Nobody »

Včera se mi stala taková žertovná věc. Nechal jsem si poslat trošku větší (ne astronomickou na US poměry) čásku domů z IB. Přišel okamžitě email s žádostí o verbal potvrzení " This is an advisory to help manage your Interactive Brokers account UXXXX........

We've detected an attempt to update information on record for this account which we consider sensitive in nature and critical to transferring funds or receiving communications (e.g., a banking instruction or email address).

For your protection and security, we will postpone updating your records with this revised information until it has been verbally confirmed with an authorized individual on the account. To expedite this confirmati "

Potud žádný problém - malý suk se zapletl už v jejich automatu, a pak velký s američkou, která nějak nechtěla ani za nic uvěřit, že nejsem podvodník. :)
Jenže kontrolní otázky typu "kde jste se ženil??? !!! :( " mne dostali......mám ten účet cca 15 let a fakt už nevím, co jsem tam nablábolil. (obřad byl úřední, nábožen, hostina--- každé v jiném městě ), přezdívka za mlada....nešla ji moc ani naspelovat a pak už jsem vůbec nebyl přesvědčenej, že je to ta, co jsem původně uvedl.....atd atd....
A pak dotazy typu, datum posledního transferu peněz...??? (dohledám, jsem připojen - aha, přes duble ac. který nemá na manag. přístup...) , fundování účtu při jeho založení !! Uchhh...měl jsem za těch 15 let asi 10 bank....
No a navíc naše vzájemná ingliš + fon. Pak jsem si přečetl na helpu, že stačí třeba napsat SAN DIEGO...a potom SANDIEGO a může to vést i k zablokování účtu :) :)
Otázka na rok a datum založení účtu už mne nechala chladným.....poněkud teda. ( po fuck serii jsem se slečny zeptal, jestli by si sama na něco takového dokázala po 15 letech vzpomenout )
No dnes už jsou peníze zase tady. Ale pro srandu a poučení....:)

(jinak ty vstupní questions jsou neměnitelný a nedohledatelný)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Moje názory, analýzy a zveřejněné obchody mají pouze informativní charakter a nemohou sloužit jako doporučení k obchodování na burze.
mgulka
Active Member
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Ut 25 06, 2013 10:11 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa mgulka »

Toto čo popisuje Nobody robí IBčko len keď človek vyberá "netradične" veľké sumy, alebo keď človek vyberá sumu po dlhej dobe alebo to robí námatkovo len tak alebo ako? Načo to je vlastne dobré, keď IBčko posiela peniaze iba na účet, ktorý bol zadávaný pri registrácií? Nejak mi nedáva zmysel táto bezpečnostný úkon...
Nobody
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: St 09 10, 2013 11:11 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Nobody »

no problém je, že za 15 let nebudeš mít jen jeden účet....notabene ty banky už neexistují :)

A je to dobré na to, aby ti třeba někdo pár mio prostě neukradl. Jsem rád, že mne tak scenovali...:) Jen jsem netušil, že to bude o tom....:)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Moje názory, analýzy a zveřejněné obchody mají pouze informativní charakter a nemohou sloužit jako doporučení k obchodování na burze.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Rado »

mgulka napísal:Toto čo popisuje Nobody robí IBčko len keď človek vyberá "netradične" veľké sumy, alebo keď človek vyberá sumu po dlhej dobe alebo to robí námatkovo len tak alebo ako? Načo to je vlastne dobré, keď IBčko posiela peniaze iba na účet, ktorý bol zadávaný pri registrácií? Nejak mi nedáva zmysel táto bezpečnostný úkon...
Za všetkým hľadaj Compliance. Sú v každej fin. spoločnosti. Veľa logiky v tom nehľadaj. Majú pravidlá na všetko. Ja som mal aj smernicu pre boj s terorizmom a niekedy som mal pocit, že bude aj smernica na použitie toaletného papiera. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jpeg »

To: JUGGLER
Bracket sa dá pridať aj k existujúcej pozícii. Urobíš malý dokup s vygenerovaním bracketu a potom zmeníš počet akcií v bracket ordere na celkový počet. To je alternatíva k tým OCA orderom, ktoré IB prezentuje tak komplikovane...
.

Ahoj chcel by som ťa poprosiť o vysvetlenie. Ako zmením počet akcii v bracket ordere na celkový počet.
Mám napr. nakúpených 100 akcii. Rozhodnem sa , že tam pripojím bracket order , kde si dodatočne zadám SL a PT, to znamená spravím dokúp napr. 1 akcie , pripojím si ohraničený príkaz , kde si zadám SL a PT. Len ďalej neviem ako zmeniť počet akcii na tých 101 v bracket ordere. Mne to tam nedovoľuje zmeniť, proste sa ten dokúp 1 akcie nedá meniť.

Ak som to zla pochopil tak sa vopred ospravedlňujem.

Mohol by si to prosím vysvetliť.

Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15776
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1385 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Bracket order sa pripája ešte pred exekúciou. Takže ked už mám kúpené a chcem k tomu pripojiť bracket, tak k tomu orderu na prikúpenie pripojím bracket a potom potom order vyplním. Po dokupe zmením len počet akcií v brackete (čiže SL a PT) na aktuálny stav. Ja neviem, či sa to dá z 1 akciou. Ja prikupujem zvyčajne po 100 (loty).

To je taká skrátená verzia ako to robím ja. Oficiálne sa mal bracket pripojiť k už existujúcej pozícii tak, že pripojíš OCA ordery (One cancel Another...jeden ruší druhý). To si najprv musíš urobiť nastavenie, aby si takúto kolónku a možnosť mal...Pripájam linku na video ako sa to robí ..Pre mňa je to zložité, preto som si vymyslel vlastnú cestu.

http://ibkb.interactivebrokers.com/video/1029" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jpeg »

Ďakujem.

už tomu rozumiem, treba to zmeniť až po dokúpe. Ja som to skúšal ešte pred vyplnením orderu a preto mi to nešlo.

Ešte raz ďakujem.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Istiach »

Caute,

Viete mi niekto vysvetlit aky je rozdiel medzi Nasdaq total view a NYSE openbook datami?

Rozumiem tomu dobre ze to to iste len jedno je pre Nasdaq burzu a druhe pre NYSE?

A ktore by ste mi odporucili ked chcem tradit akcie.

PS: k NYSE a NASDAQu som nasiel napriklad toto: http://www.diffen.com/difference/NASDAQ_vs_NYSE" onclick="window.open(this.href);return false;

Na nete je toho samozrejme viac. Akurat neviem nejako nic najst o tych datach.

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15776
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1385 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Istiach napísal:Rozumiem tomu dobre ze to to iste len jedno je pre Nasdaq burzu a druhe pre NYSE?
Hej. Rozumieš tomu dobre.
Čo sa týžka odporúčania, ja nepoužívam ani jedno, ani druhé. Nevravím, že sa to niekedy nezíde, ale skús najprv pozrieť ,,market depth,, ktorý je zadarmo. Ďalej môžeš zadarmo sledovať pásku, čiže time and sales.

Nechcem to posudzovať, ale platil som to ,keď to prišlo do môdy. A nemožem povedať, že by to za tie peniaze dávalo nejaký extra edge. Podľa mňa sa dnes ten systém orderov zneužíva , je tam kopa falošných orderov, ktoré zmiznú v stotine sekundy ked majú byť exekuované...Takže ja tomu moc neverím. Ale spýtaj sa Dejva, ten to tu jeden čas ospevoval a nedávno zase písal ako sa to zneužíva... takže pre mňa dosť nepochopitelné protirečenie, že niečo čo sa zneužíva môže byť užitočné... ale to si už zisti sám.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa davoo »

Na ts máš máš všetko konsolidované, tam by som svoj zrak najviac zameral, keď máš nejakú normálnejšiu platformu tak ti to ukáže kde konkrétne to bolo ztrejdené, ordre exekuované v dark markete sú tie s jednou cifrou naviac potom. Book-ov máš viac, dám ti aj rebríček tých signifikantných 1. Totalview 2. Arca 3. Openbook 4 Bats (ok bats má najväčší marketshare v lit markete ale sú to zmrdi). Pozor i keď NYSE je Arca, tak orderbooky majú stále rozdielne. Treba si uvedomiť, že equities sa trejdia na 13 burzách a v 50 darkpooloch(kde sa trejdí 40% volume a na orderbook môžeš samozrejme rovno zabudnúť)Nejaký agregátor všetkých dostupných feedov v lite očividne nie je. Musiš si platiť všetky tieto booky a aj to budeš mať pokrytých len cca polku overall marketu.

A neodporúčal by som ani jedno. Byť profitabilný sa dá aj pohodlne bez toho a majorita ľudí to vôbec nepoužíva. Tí čo to skúsia sa do toho väčšinou úplne zamotajú, nevedia čo majú hľadať, robia úplne hlúposti a škodí to ich tradingu.

Juggler naznačil, že to (bol)je módny trend. Ono si každý myslí v tomto bize, že tape reading je nejaký superior prístup voči ostatným z nejakého záhadného dôvodu... Je skutočne jedno, či budeš napr. trejdiť "primitívne" breakouty flagov na tickroch s pozitívnymi fundamentami alebo tape reading.

prikladám menší prehľad o market share jednotlivých venues.
lit
Obrázok

dark
Obrázok
Naposledy upravil/-a davoo v St 26 08, 2015 11:15 pm, upravené celkom 2 krát.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Istiach »

Dik za rady chlapi
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Peter Em »

Čaute. V TWS ked kliknem hore na Account a Account window, pri Daytrades left mi neukazuje nič. (Viď obrázok)
Neviete niekto prečo?
Aj keď som vkladal peniaze prvýkrát a chcel som zmeniť na USD, vôbec som nemal zobrazenú takú možnosť ako mi povedala slečna zo supportu že kliknúť pravým tlačidlom na sumu v EUR a dať Close. Musel som spraviť normálne forexovú operáciu, teda sell EUR/USD.

Nemám nejaký divný účet ? :D

Len dodám, že mám Cash účet, nie margin.
Prílohy
TWS.png
TWS.png (9.01 KiB) 18380 zobrazenia
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15776
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1385 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ak mas TWS standalone (čiže TWS vo svojom PC a od nich ťaháš len dáta), tak si urob update na najnovšiu verziu. Mali verziu kde tieto veci dočasne nefungovali. Ak sa napájaš ku ním a máš u nich uložené svoje nastavenie, tak by si nemal mať takýto problém. Proste uisti sa, že sa loguješ do poslednej verzie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jaja »

Pokud se nepletu, tak u cash účtu se daytrady nepočítají (pravidlo zavedli jen pro margin účty) - prostě když uděláš trade, peníze z toho tradu budeš mít k dispozici až za 3 dny.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15776
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1385 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hej. Pravda. Cash účet. To som si nevšimol. Cash účet je rarita. Ako kôň v mestskej premávke...
3 dni na vysporiadanie. Nemožnosť hrať na pokles a pod...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Peter Em »

Díky hoši za pomoc.

JUGGLER:
Nevedel som, že Cash účty sú až tak zriedkavé...
Keď som si zakladal účet, schválne som si vybral Cash účet, aby som nemohol shortovať -aj vďaka tomu, čo si napísal o shortoch ty :)
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Airmike »

.

prave som reagoval na 5 rokov stary prispevok :D
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jpeg »

Dobrý deň.

Chcel by som sa s Vami poradiť. Spravil som obchod (short sell)
Vstup bol na cene 51.77 USD momentálne je cena 48.88. Môj pôvodný SL bol na cene 52.40.
Nakoľko sa cena posúva mojím smerom, chcel by som posunúť SL na break evan no bohužiaľ mi to nedovoľuje. Ak tam zadám hodnotu SL na 51.77 a potvrdím , tak mi to samo prepíše na cenu 52.74. Ak zadám dokonca nižšiu cenu , tak to prepíše na ešte vyššiu. Skúšal som aj iné hodnoty, no neviem prečo prepisuje ich na iné hodnoty a nie na tie čo tam zadávam. Vedeli by ste mi prosím poradiť kde môže byť problém.

V pred nastaveniach som dal všetky odchýlky a posuny na 0.00 atm.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3850
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 343 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa osamely chodec »

zadavas typ obj. buy stop?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jpeg »

Pri vstupe do obchodu som zadal pripojiť Ohraničený príkaz (Attach a Bracket Order). obojstraný buy : PT je LMT a SL je STP
long
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 10:34 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa long »

Dobrý den.
Můžete mi prosím vysvětlit různou výši commissions při stejných nákupech 1000ks VMEM.
Děkuji.
UTOROK.JPG
PONDELOK.JPG
PATEK.png
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa davoo »

Zalezi na order type, na equties je maker-taker pricing model a na týchto ordroch mas aj rozlicne routes (IBKRATS/NYSE) to ti spravilo ten rozdiel, keďže tieto dve položky sú flexibilné v rámci fee. Feečko na equties sa sklada potom aj z SEC, CLR, TAF, NSCC čo je fixne dané nie je to len komisia pre samotného brokera. Netreba sa lakať toho rozdielu. :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15776
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1385 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hej. Minule sme rozoberali, že aj pri OTC som videl rôzne poplatky. Záviselo, či to šlo cez marketmakera (MM), alebo nejakú elektronickú burzu (ECN ). Broker má svoje fixné poplatky, ale upozorňuje, že MM a ecn majú svoje poplatky.

Príklad: predal som 80 000 RXMD po 0,9 a stálo ma to 3,61 USD. Dalej som mal nákup 20 000 APYP cez NITE za poplatok 0,68 USD (to je ECN)...ale aj nákup 10 000 APYP od MM za poplatok 1,00 USD.

Pri OTC sa riadim tým, že to stojí okolo 0,5%..takže najvýhodnejšie je pre mňa brať cca po 200 USD za 1 USD.
Ak by som bral napr. 10 x po 10 000 akcií v cene 0,002 tak ma to stojí 10 x 1 USD.
Ked zoberiem naraz 100 000, je to len za 1 USD.

Ďalej sa poplatky u brokera dajú nastaviť dvojako. To sa už nepametám...je tam nejaký bundle a potom podľa %. Závisí od toho aké objemy obchoduješ a čo je pre teba najvýhodnejšie. Ja sa ináč o poplatky veľmi nestarám. Staral som sa na začiatku - ked som vyberal brokera.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
ERA
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 27 08, 2015 10:32 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa ERA »

neviem kde som to mal zaradit tak snad nevadi ak to dam sem.

Mam jednu otazku ohladne spôsobu vyplnenia prikazu. Dajme tomu ze mimo burzovnych hodin zadam nakupny LMT order na cenu napr 15 a SL nastavim napr na 14,5. Prikaz sa s otvorenim burzy zaktivuje avsak v pripade ze burza otvori s gapom na open cene napr 14 ako mi vyplni prikaz? nakupi za 14 ale hned ma aj vyhodi koli SL nastavenom na 14,5 alebo sa prikaz vobec nevykona? :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15776
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1385 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ERA napísal:neviem kde som to mal zaradit tak snad nevadi ak to dam sem.
Mam jednu otazku ohladne spôsobu vyplnenia prikazu. Dajme tomu ze mimo burzovnych hodin zadam nakupny LMT order na cenu napr 15 a SL nastavim napr na 14,5. Prikaz sa s otvorenim burzy zaktivuje avsak v pripade ze burza otvori s gapom na open cene napr 14 ako mi vyplni prikaz? nakupi za 14 ale hned ma aj vyhodi koli SL nastavenom na 14,5 alebo sa prikaz vobec nevykona? :)
Zaujímavá otázka. LMT buy order sa ti vyplní za najlepšiu cenu, čiže ak je open za 14, tak za 14. Ten SL príkaz by sa mal vygenerovať až po vyplnení BUY ordera a u väčšiny brokerov funguje tak, že sa aktivuje pri bid cene rovnej, alebo nižšej ako SL. Ak by si mal akciu kúpenú vyššie, tak je to jasné: pri 14,50 sa aktivuje SELL MKT. Ak sa však akcia kúpi nižšie, tak ako si položil otázku, tak sa podľa mňa okamžite predá za MKT ( bid, ktorý je už nižšie aktivuje SELL MKT ).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

ERA: Najlepsie je to otestovat s 1 akciou. Zadas LMT prikaz so SL na 1akciu ktora ma hodnotu 1$ (aby skuska nebola draha) pred vyhlasenim vysledkov a pozries co sa udeje ked GAPNE.
Ak vysledok bude nejasny skusis to s 10$ akciou, ale tam uz skuska bude trochu drahsia. :)

Aj ja by som potreboval jednu radu. Ake parametre musi splnat pocitac, aby mu TWS-platforma bezala rozumnou rychlostou. Velky pocitac mi skolaboval a notebook si s TWS nevie poradit. :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Rado »

jogo napísal: Aj ja by som potreboval jednu radu. Ake parametre musi splnat pocitac, aby mu TWS-platforma bezala rozumnou rychlostou. Velky pocitac mi skolaboval a notebook si s TWS nevie poradit. :?
Chyba asi bude niekde inde. Mne TWS fičí na mobile, či tablete a predpokladám, že majú horšie parametre ako tvoj NB.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: Chyba asi bude niekde inde. Mne TWS fičí na mobile, či tablete a predpokladám, že majú horšie parametre ako tvoj NB.
Chyba asi bude medzi klavesnicou a obrazovkou (teda vo mne :D ).
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15776
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1385 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nepoužívaj TWS standalone (teda TWS v tvojom PC) ale loguj sa ku nim na server. Na ich stránke je login TWS latest, logovaciu ikonku si daj na pracovnú plochu a zašrtni v nej ,,store settings on server,,. Tak budeš mať mať prístup z každého PC, notebooku, tabletu atd. a u nich stále svoje nastavenie a poslednú verziu. Tá ikonka sa teraz otvára iba ked si online.
Problémy s TWS bývajú, keď nemáš novú verziu Javy. Podľa toho čo vravíš , môže byť problém v tvojích strojoch, alebo internete. Stroje prečisti (vírusy, spyware, cookies, defragmentácia disku..) a rýchlosť internetu premeraj. Ak máš staršiu verziu IE, tak radšej používaj Google Chrome, Firefox, alebo Operu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
bp
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 07 03, 2007 9:01 pm
Bydlisko: Slovakia

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa bp »

JUGGLER napísal: Pri OTC sa riadim tým, že to stojí okolo 0,5%..takže najvýhodnejšie je pre mňa brať cca po 200 USD za 1 USD.
Ak by som bral napr. 10 x po 10 000 akcií v cene 0,002 tak ma to stojí 10 x 1 USD.
Ked zoberiem naraz 100 000, je to len za 1 USD.

Ďalej sa poplatky u brokera dajú nastaviť dvojako. To sa už nepametám...je tam nejaký bundle a potom podľa %. Závisí od toho aké objemy obchoduješ a čo je pre teba najvýhodnejšie. Ja sa ináč o poplatky veľmi nestarám. Staral som sa na začiatku - ked som vyberal brokera.
.
Dobrý deň,
Poraďte mi prosím, ktorý je dobrý broker pre OTC trading, čo sa týka poplatkov. je niečo za 5 usd , prípadne menej ?
Mám Fio a Sogotrade, ale v obidvoch prípadoch je cena pokynu min 10 usd. Hovorím o objeme obchodu od cca 300 -1500 usd.
Netradujem príliš často, resp. neflipujem :), ale veľakrát som vyliezol so stratou práve vďaka tomu, že pri menšom objeme sú poplatky vysoké.
Väčší objem je na OTC zas riziko kvôli likvidite .. atď..
Vďaka
The stock market is a means of transferring wealth from the impatient to the patient
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rasto800 »

U IB mas 1$ poplatok na 200$ akcii (tj. napriklad nakup 100000akcii po 0,0020$ ta bude stat 1$ poplatok).
Ale ci je to najlepsi broker na OTC, to netusim. To ti tu niekto iny urcite napise. Hlavne ak by si to otacal castejsie tak potrebujes mat na ucte aspon 25000$ (lebo americke pravidla pre americkych brokerov a daytrading). Ale tak to asi vsetko vies.
bp
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 07 03, 2007 9:01 pm
Bydlisko: Slovakia

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa bp »

ok, dik.
Juggler vyššie píše :
" Príklad: predal som 80 000 RXMD po 0,9 a stálo ma to 3,61 USD. Dalej som mal nákup 20 000 APYP cez NITE za poplatok 0,68 USD (to je ECN)...ale aj nákup 10 000 APYP od MM za poplatok 1,00 USD. "
- 80000 RXMD x(malo byť asi 0,009?) =cca 720$ = poplatok 3,61$ ?
Keď je suma vyššia, napr. v objeme cca 2000 - 2500$ je cez IB aký asi poplatok ?
The stock market is a means of transferring wealth from the impatient to the patient
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15776
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1385 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

BP - na OTC sa neorientuj. To nie sú normálne akcie, nie sú obchodované na burze. To sú akcie takých malých netransparentných firiem, ktoré sú obchodované cez maklérov a robí sa tam množstvo podvodov.

Aby si pochopil, pozri si film Vlk z wall Streetu.

https://www.youtube.com/watch?v=MQPOaytxQx4" onclick="window.open(this.href);return false;


Na akcie obchodované na burze si pozri normálny cenník IB.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"