Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

yurij
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št 02 06, 2016 5:19 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa yurij »

jogo napísal:Dík, pozriem sa na to, to by vyriešilo moje nedeľné polnočné seansy. A zložitejšie podmienkové príkazy budem musieť riešiť ako doteraz cez MT4.
Chcem sa ťa opýtať, či máš reálne urobený nejaký program, ktorý obchoduje cez API IB.
IB umoznuje zadavat rozne typy prikazov. Zalezi co su pre teba zlozitejsie podmienkove prikazy, mozno velku cast z nich budes schopny riesit priamo cez IB ( napr conditional order )

Mam vlastnu platformu pre zadavanie prikazov do IB cez API. Automat ktory by visel 24/7 a obchodoval na IB nepouzivam od isteho momentu datujuceho sa do roku 2016 :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

yurij napísal: Mam vlastnu platformu pre zadavanie prikazov do IB cez API. Automat ktory by visel 24/7 a obchodoval na IB nepouzivam od isteho momentu datujuceho sa do roku 2016 :)
Vieš mi pár slovami vysvetliť, ako spustiš obchodovanie pomocou tej tvojej platformy?
Moja naivná predstava je:
-Otvoríš TWS
-Otvoríš tu tvoju platformu vo forme xxxx.exe programu
-V tvojej platforme nastavíš podmienky
-Povoliš v TWS prepojenie s tvojou platformou pomocou API
-Tvoja platforma začne obchodovať cez TWS
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
yurij
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št 02 06, 2016 5:19 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa yurij »

Tvoja naivna predstava sa zhoduje so skutocnym svetom :)

Dovolil by som si trochu objasnit posledny bod a sice "Tvoja platforma začne obchodovať cez TWS". API IB umoznuje posielat informacie o roznych zmenach a udalostiach ktore sa deju na ucte. Pri zmene PNL pozicie, pri zmene ceny podkladu, pri vyplneni ordru, historicke data, ziskanie option chain pre akciu a podobne. Je na mne ako na programatorovi aby som sa napojil na tie spravne udalosti a podla potreby si ich osetril. Uvediem priklad.

Predpokladajme, ze cielom platformy je, aby v momente ked sa uzavrie 1000 akcii AAPL pomocou vopred zadaneho prikazu ( SL alebo TP) zadala cakajuci prikaz 200 akcii NFLX za cenu o 1 usd nizsiu ako market. Co pre to musim urobit:
- spojit sa s IB API, ostat v spojeni a pocuvat na:
- vykonanie orderu
- market data
- vypadok platformy alebo dat

Pri pocuvani na udalost o vykonani prikazu treba sledovat, ci sa vyplnil cely prikaz ( nenastal partial fill ). Ak mame vsetky akcie AAPL z uctu prec, mozme IB poziadat o market data pre NFLX. IB si to preberie a dalsim kanalom mi zacne posielat market data nflx

Ked zistim, cenu o 1 usd nizsiu od market NFLX, mozem vytvorit prikaz na nakup NFLX a nasledne ho poslat do IB ( a pockat kym ma notifikuje o prijati ). Ak by som chcel miesto ceny o 1 usd nizsiu od marketu pouzit napriklad cenu o 5% vyssiu od SMA 200, musel by som si od IB vyziadat > 200 sviecok, nad ktorymi rucne (! rozumej moj kod) vypocitam SMA a urcim cenu na ktorej ma byt zadany prikaz.

Vyssie uvedeny priklad je iba ilustrativny. V takomto pripade je zrejme, ze napajat sa na informacii o option chain podkladu alebo o zmene PNL na ucte pre mna nema zmysel. Na druhu stranu musim osetrit vypadky ( platforma, data), ziskavanie aktualnej ceny podkladu a info o vyplneni poziadavky
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

Jasne, podobne to testujem aj ja pri MT4, v programe, čo som ukázal, som to odmazal, aby bol prehľadný.
Raz sa mi stalo, že som zle nastavil podmienky, prišiel som domov z práce a v histórii obchodovania som mal niekoľko tisíc otvorených a zatvorených čakajúcich príkazov. Proste na jednom tiku čakajúci príkaz otvoril, na druhom zatvoril a tak to robil celý deň. Každý program by sa mal spustiť najprv na deme, ale ja som si moc veril, keď som si myslel, čo už môžem pokaziť na úprave tak jednoduchého kódu. :)
Preto vždy mám v programe nemeniteľnú podmienku, ak sa už otvorila pozícia, zastavím natvrdo až do resetovania programu možnosť otvorenia ďalšej pozície. Podobne to robím aj s čakajúcimi príkazmi, aby sa mi nehromadili. Tieto podmienky sú v samostatnom security podprograme a do neho pri nastavovaní podmienok obchodu nezasahujem, jedine že si zmenu dostatočne overím na deme.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jaja »

IBKR Lite is the hassle-free way for clients in the US and India to trade.
Takže to asi zatím u nás nepůjde, ne?
Jinak taky používám API, hlavně pro alarmy, historii a fundamentální data - mají tam v XML docela velké kvantum informací.
yurij
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št 02 06, 2016 5:19 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa yurij »

jaja napísal:Takže to asi zatím u nás nepůjde, ne?
Jinak taky používám API, hlavně pro alarmy, historii a fundamentální data - mají tam v XML docela velké kvantum informací.
Suhlasim, ze API ponuka kvantum zaujimavych fundamental dat v XML formate ale ich dotazovanie je znacne obmedzene. V priebehu intervalu 10 minut si mozes vyziadat fundamental data maximalne k 60 titulom. Celkovo mi niektore obmedzenia vychadzajuce z IB api pridu znacne spiatocnicke a obmedzujuce...
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jaja »

Má to logiku, abys je netěžil příliš a nepřetěžoval servery. Být jima, taky to tak udělám, zvlášť když je to zadarmo. Dá se to bez problémů ošetřit a sbírat průběžně.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MartinPillar napísal:Revolut tiez tento tyzden prisiel s tradingom na americke akcie zadarmo.
A uz predtym mal platobny styk, fx, crypto zadarmo.
Niečo sa deje...IB sa len pridalo...

dnes: big story today was Charles Schwab (SCHW 37.76, -4.07, -9.7%) announcing it will eliminate commissions for stocks, ETFs, and options listed on U.S. or Canadian exchanges.

tí, čo sa nepridávajú letia dole:

Shares of E*Trade (ETFC 36.51, -7.18, -16.4%) and TD Ameritrade (AMTD 34.64, -12.06, -25.8%), which derive more of their revenue from trading fees than Schwab, plunged accordingly.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa hokaido »

JUGGLER napísal:IB bude mať od októbra novú platformu pre investorov do amerických akcií a ETF (IBKR Lite ) :

nákupy/predaje zadarmo,
žiadne poplatky,
žiadne limity na výšku účtu,
zadarmo dáta,
budú platiť úroky za držanie hotovosti
úroky za požičiavanie akcií na short .
Na fore IBKR pisu: As per the announcement, we will start offering LITE accounts this month, however, an exact start date has not yet been announced. This date will be made public via our website, once available. Also note that the offering is only available to individuals residing in the US and India. In addition, we have a number of brokers who introduce clients residing outside of these two countries to IBKR and, if those brokers elect to offer LITE accounts, any of their individual clients will also be eligible.

Nebude to teda plosne pre vsetkych. Uvidime koho sa to bude tykat.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jaja »

Můžete někdo kouknout v TWS u nějaké akcie na Company Fundamentals - Analyst Forecasts, zda tam máte aktuální data?
Já tam mám teď u všeho "as of Aug31 2019" a jsou tam fakt zastaralý informace. Stejně tak v API. A to jsem letos neměnil žádný subscriptions.
Řešil jsem to přes chat a přijdou mi tam dost neschopní. Zaktivoval jsem si i IBIS Research Bundle s Reuters Fundamentals (to jsem měl ale předplacený naposled někdy loni) a taky to nepomohlo.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Aj ja mám "as of Aug31 2019".

Ked to porovnám s yahoo, ktoré berie od Reuters (ale nevieme ako často refreshuje ),
tak eps current a next Q mi sedia,
ale FY je tam malý rozdiel:
FY 020 na Y: 12,96 ..na IB 12,98
FY 021 na Y: 14,77..na IB: 14,48
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa amalfi »

Aj Lynx by sa mohol umudriet kedze su poplatkovo takmer na rovnakej urovni a dufam ze moju dôveru nesklame.Ale co z toho ked kriza nechodi a nechodi a nejako sa nam pasivnym investorom nechce nic nakupovat.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jaja: môže to byť tým, že zaviedli novú research platformu, ktorá ešte nie je dostupná v desktopoch.

Toto došlo v News from IBKR:

Use Our Redesigned Fundamentals Explorer for Free

Redesigned from the ground up, our fundamentals research platform is now available - for free - to all IBKR clients. Get access to fundamentals data from Thomson Reuters on more than 30,000 companies, reports and newswires from 82 firms and over 5,500 analyst ratings from TipRanks.

Dive deeper with over 300 financial statement and ratios data points, plus historical trends and industry comparisons. Additionally, review company background, ESG scores, analyst ratings, analyst forecasts and more.

Fundamentals Explorer is available now on IBKR Mobile and Client Portal and coming soon to Desktop TWS.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jaja »

Koukal jsem na data a stalo se to někdy mezi 16.8. a 18.9. Mezitím jsem cestoval, tak jsem negeneroval, tak přesněji nevím. Asi to tedy zastavili přímo 31.8.
IBIS Research Bundle nepomohlo - vyhozených 33$. Aspoň že už teď nejsem Professional, to by asi bylo o dost dražší.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jaja »

Tak dle nových informací z chatu to je nejnovější update, co jim Reuters dalo. To je dost smutný, další zdroj dat je v čudu. Snad se to prý někdy začne aktualizovat, ale kapku pochybuju.
cico29
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: St 16 05, 2018 11:35 am
Has thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa cico29 »

Ahojte,

rad by som si otvoril IBKR lite. Avsak mam uz otvoreny ucet v Lynx.

Myslim ze tam boli alebo su obmedzenia a je potrebne uzavriet ucet v Lynx a pockat cca 6mesiacov a az potom sa da otvorit ucet v IBKR.
Ma s tym niekto skusenost?

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nemyslím si, že IBKR Lite funguje pre europskych klientov. Čítal si čo som citoval vyššie?

...only available to individuals residing in the US and India. In addition, we have a number of brokers who introduce clients residing outside of these two countries to IBKR and, if those brokers elect to offer LITE accounts, any of their individual clients will also be eligible.

Prever si to. Druhý háčik je v tom, že americké etfs nemôže (teraz) nakupovať retail z Európy (kvôli Mifid).
Obchodovanie bez poplatkov sa určite netýka európskych verzií amerických indexových etfs..
Tretí chyták, čo si retail neuvedomuje je PDT rule. Nemôžeš daytrejdiť akcie, kým nemáš na účte 25 000.

Dá sa ale daytrejdiť cez CFD. Lenže CFD akcie sú iba tie likvidné a fungujú iba počas trading hours.

P.S. Ozaj, zaujíma ma, či Lynx umožnuje daytrejdiť akcie pod 25K? ( nelimitované DT )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
cico29
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: St 16 05, 2018 11:35 am
Has thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa cico29 »

Juggler dik.
ten Lite som prehliadol

Co sa tyka daytradingu cez Lynxbroker.cz
Napisat na Livechat a pravdepodeobne hned aj zodpovedia Tvoju otazku
Osobne nemam skusenost s daytradingom <25k
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

Viete niekto o alternatíve ku IB, kde by boli poplatky porovnateľné?
Nechcem všetky úspory držať u IB, tak hľadám porovnateľnú alternatívu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
yurij
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št 02 06, 2016 5:19 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa yurij »

jogo napísal:Viete niekto o alternatíve ku IB, kde by boli poplatky porovnateľné?
Nechcem všetky úspory držať u IB, tak hľadám porovnateľnú alternatívu.
Jogo, skus sa pozriet na tastyworks, info o poplatkoch: https://tastyworks.com/pricing/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nevyhody:
- primarne zameranie opcni obchodnici ( ale dostupnost stk/etf/fut je bez problemov )
- ucet vedeny iba v USD

Inak som s nimi spokojny. Pouzivam ich rok a pol ako druheho brokera
martinpa
Active Member
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št 23 05, 2019 9:16 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa martinpa »

Skusali ste uz niekto Interactive Brokers Lite?
Oplati sa to viac ako Lynx, ak nepotrebujem podporu v cestine?
Je potrebne tiez cakat niekolko mesiacov po tom, ako by som si zrusil Lynx a chcel zalozit IB Lite alebo to plati len pre povodny Pro ucet?

EDIT: Oh, zle som si to pozrel a SK zjavne nie je dostupne, aj ked mi to pri registracii ponukalo. Trochu ma to zmiatlo.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa hokaido »

IBKR zacala ponukat nakup ciaskovych akcii na US trhoch. Znamena to, ze si mozete kupit aj menej ako jednu akciu tj. zlomok. Treba si to aktivovat v rozhrani podla FAQ. Aplikuje sa na to aj na reinvestovanie dividend, ktoru IBKR ponuka. Este raz pripominam, ze len pre US trhy.

Teraz trosku z inej oblasti. Vsetci europsky klienti automaticky spadaju pod IBKR UK. Buduci rok nas vsak caka Brexit, co znamena, ze IBKR bude presuvat svojich klientov z IBKR UK na nejaku inu pobocku v EU. Zatial sa spominalo Irsko alebo Luxembursko(cakaju na pridelenie licencie). Ak sa tak stane, znizi sa ochrana na europske aktiva z £50.000 na €20.000(Ako ma aj Degiro). Na assety v UK sa bude zrejme aj nadalej vztahovat 50k ochrana. Pre US assety sa nic nemeni. Na eur cash sa nadalej bude vztahovat ochrana do vysky €100.000.

Co sa LITE tyka, tak ten nema byt preco dostupny pre klientov mimo US. IBKR ma velke mnozstvo introducing brokerov ako je aj Lynx a keby nieco taketo uviedol na trh, tak by tito brokeri asi neboli radi. Predpokladam, ze to maju aj zmluvne osetrene a preto je tam aj ta cakacia lehota pri prechode z Lynxu na IBKR. Mimochodom, ta cakacia lehota sa da obist, len treba mat stastie :)
Tusim, ze ten LITE je dostupny este v Indii. Predpokladam, ze tam nemaju introducing brokera cez IBKR, z coho vyplyva ak bude LITE aj v inych krajinach, tak len v takych, kde nebude konkurovat svojim zakaznikom(brokerom).
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

hokaido

mohol by si to prosim trochu blizsie vysvetlit, celkom som to nepochopil?

"Na eur cash sa nadalej bude vztahovat ochrana do vysky €100.000."
"Ak sa tak stane, znizi sa ochrana na europske aktiva z £50.000 na €20.000"

ďakujem
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

100K je celoeurópsky limit na ochranu vkladu na jednom účte v jednej inštitúcii. Je logické, že sa to vzťahuje na cash...aktíva sú už investícia.

Tých 50 tisíc je podľa garančný fond investícii, ktorý je u nás 50 000. Británia asi má teraz tiež 50K na európske aktíva a to sa zrejme zníži.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa hokaido »

Trumpeta1978 napísal:mohol by si to prosim trochu blizsie vysvetlit, celkom som to nepochopil?
IBKR UK spada pod FCA, podla ktorej su ucty chranene do vysky £50.000. A v ramci tejto licencie funguje na celom EU trhu. Ked si zriadis licenciu v inej krajine EU platia na teba regulacie tej krajiny, ale mozes poskytovat svoje sluzby v ostatnych krajinach EU. Napr: Degiro ma matersku firmu v NL, kde je ochrana €20.000. Na SVK mas tusim €50.000 pre o.c.p. atd.
V podmienkach na strankach IBKR toto nenajdes, musis si stiahnut cele znenie podmienok, bol tu o tom clanok, ktory o tom hovoril. IBKR pise, ze mas ochranu cez SIPC do vysky $500k + este cez poistovnu do $30M. Lenze SIPC ochrana sa vztahuje len na US assety. Je to tam jednoznacne napisane.

Neviem co presne ti nie je jasne, tak ak som nezodpovedal tvoju otazku, skus byt konkretnejsi.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa hokaido »

JUGGLER napísal:100K je celoeurópsky limit na ochranu vkladu na jednom účte v jednej inštitúcii. Je logické, že sa to vzťahuje na cash...aktíva sú už investícia.
Presne tak. Ja som to tiez nevedel, ze do akej vysky to je, ale pred par dnami som nieco hladal a v jednom clanku o tom pisali.
JUGGLER napísal:Tých 50 tisíc je podľa garančný fond investícii, ktorý je u nás 50 000. Británia asi má teraz tiež 50K na európske aktíva a to sa zrejme zníži.
Ano, to ze sa to znizi je moja domnenka, rovnako aj to, ze nas presunu pod novu pobocku. Ale z rozhovorov s IBKR v clankoch prave toto vyplyva a dava to zmysel. Proste musia mat licenciu na pode EU. Ak to chcete mat na beton, treba napisat do IBKR.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Chapem ochranu cashu, ale stale mi nie je celkom jasna ochrana aktiv. Pretoze ak mam nakupene akcie, tak broker predsa nema ako to zneuzit, ci hej? S cashom moze teoreticky urobit nejaku lumparnu. Ma to byt ochrana, keby broker svojvolne povedzme predal moje akcie bez mojho vedomia?
zea
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Po 01 04, 2019 1:23 am
Been thanked: 5 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa zea »

>>100K je celoeurópsky limit na ochranu vkladu na jednom účte
Toto sa vzťahuje len na banky nie na brokerov. Cash sa rata do toho celkoveho brokerskeho limitu.

Keď má niekto veľa $$$, môže si zapnúť cash sweep program , potom je ochrana na cash vyššia. aj ked nie som si istý či to nie je len pre US klientov.

>>Británia asi má teraz tiež 50K na európske aktíva a
Británia zvýšila limit (tuším na tento rok) na 85K. Vzťahuje sa to na všetky aktíva ktore spravjuje eviduje daný broker (musí byť britský). Nezáleží aké aktívum je to či britské, erópske atď.


>>Lenze SIPC ochrana sa vztahuje len na US assety.
Aj keď mi európania máme zmluvu s IBUK tak väčšina našich assetov je evidovaná/ spravovaná IB US. Aj tie neamerické. Čiže sa na to vzťahuje SIPC limit 500K.
Niektoré veci ktoré sú v USA zakázané (CFD a tak) tak len tie sa obchodujú cez IB UK účet . Teda tie potom majú tú UK ochranu a nie US.
Čiže nie je to podľa toho ktorej krajiny je asset ale ktorej krajiny broker ti ho drží.

Takto píšu na Lynxe
>>Investičný účet je otvorený u spoločnosti Interactive Brokers (UK) Ltd. („IB UK“). Pokyny spojené s nákupom, predajom či >>ďalším zaobchádzaním s investičnými inštrumentmi sú prenášané spoločnosti Interactive Brokers LLC („IB US“). Investičné >>nástroje aj peňažné prostriedky sú držané u IB US na oddelených majetkových účtoch, ktoré sú oddelené od majetku >>spoločnosti IB US.
https://www.lynxbroker.sk/klienti/caste ... portfolia/" onclick="window.open(this.href);return false;

Aj vo svojom výpise vidím pri akciách že všade je custodian IB LCC.

Country CSD Custodian
Australia Australian Clearing House and Electronic Sub-register System (CHESS) Interactive Brokers LLC
Austria Österreichische Kontrollbank (OEKB) Interactive Brokers LLC
Belgium Euroclear Interactive Brokers LLC
Canada Clearing and Depository Services Inc (CDS) Interactive Brokers LLC
..
>>Proste musia mat licenciu na pode EU.
Som sa tešil že keď UK vystúpi tak mi ako UK klienti za konečne zbavíme tých hlúpych EU regulácií. Očividne som sa tešil priskoro
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa hokaido »

Trumpeta1978 napísal:Chapem ochranu cashu, ale stale mi nie je celkom jasna ochrana aktiv. Pretoze ak mam nakupene akcie, tak broker predsa nema ako to zneuzit, ci hej?
Ochranu potrebujes mast len v pripade, ze prides o svoje aktiva podvodnym konanim brokera. V pripade, ze broker zbankrotuje, ale svoje ucty ma oddelene od uctov klientov, tak tie sa len presunu pod ineho brokera. Chvilu by si malaktiva nedostupne, kym prebehnu tie byrokraticke tanecky.
zea napísal:Toto sa vzťahuje len na banky nie na brokerov. Cash sa rata do toho celkoveho brokerskeho limitu.
Cital som to v clanku, ktory uz neviem dohladat. Google tiez nepomaha. Nevylucujem, ze som si to zle zapamatal :roll:
zea napísal:Británia zvýšila limit (tuším na tento rok) na 85K.
Hej v aprili zvysili limity. Ja som si pamatal este staru hodnotu z r. 2017.
zea napísal:Aj keď mi európania máme zmluvu s IBUK tak väčšina našich assetov je evidovaná/ spravovaná IB US. Aj tie neamerické. Čiže sa na to vzťahuje SIPC limit 500K.
Niektoré veci ktoré sú v USA zakázané (CFD a tak) tak len tie sa obchodujú cez IB UK účet . Teda tie potom majú tú UK ochranu a nie US.
Pokial je to takto, tak super. Ja som tuto info cerpal z clanku, ktory som uz raz linkoval sem na forum. Uz je aj aktualnejsia verzia, kde to pisu viac specificky. Po precitani podmienok SIPC, vidim ze som zavadzal. Vsetkym sa ospravedlnujem. :oops:
Doteraz som si myslel, ze SIPC ochrana sa nevztahuje na EU assety.
Drzim assety aj v Australii a bol som v tom, ze tam nemam ziadnu ochranu. Ochrana pod australskou autoritou ci zdruzenim sa vztahuje len na rezidentov Australie a Noveho Zelandu. Cize aj na australske aktiva mam ochranu, pokial tieto assety su drzane pod IB US.
Este raz dakujem za opravu.
zea napísal:>>Proste musia mat licenciu na pode EU.
Som sa tešil že keď UK vystúpi tak mi ako UK klienti za konečne zbavíme tých hlúpych EU regulácií. Očividne som sa tešil priskoro
Este nic nie je stratene. Ako som pisal, je to len moja domnenka. Viem si predstavit aj situaciu, ze len novych zakaznikov budu pridelovat pod IBKR EU.
lucas03
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Št 06 02, 2014 8:03 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa lucas03 »

Ahojte, niekto kto tu uz prechadzal z degiro.cz na interactivebrokers? Da sa to vobec? Ako to funguje, presun akcii aj hotovosti mi zariadia, alebo su tam poplatky a nie je to easy?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja som kedysi pomohol kámošovi prejsť od brokera v Kanade, do IB USA (EU).
Kanadský broker mu liezol na nervy, lebo od neho chcel aby prišiel osobne niečo podpísať.
Urobili sme to tak, že sme najprv online založili účet u IB. Ked bol účet schválený, urobil sa transfer akcií a cashu.
Robilo sa to takým spôsobom, akoby sa robil deposit peňazí. Je tam taká voľba ( asi ten ACATS )
Kanadský broker musel urobiť presun, lebo tak mu kážu dohody medzi USA a CAN. Viem, že sme úspešne presunuli všetko, čo bolo na regulovanej burze. Nedal sa urobiť presun tých akcií, čo medzitým vypadli z burzy a skončili na OTC. Tie ukončovali v Kanade ručne.

Treba poštudovať, či IB má vôbec nejaké dohody s EU. Resp.stačí keby v EU fungoval taký systém, lebo my máme účty vedené cez IB UK...resp. IB UK zastupuje eu klientov pre IB US.

Na stránke IB môžete jednotlivé témy študovať , že dáte hore do políčka SEARCH výraz, ktorý súvisi s témou...

Dal som asset transfer a máte odpovede: https://www.interactivebrokers.com/en/? ... 20transfer" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
lucas03
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Št 06 02, 2014 8:03 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa lucas03 »

JUGGLER napísal: Treba poštudovať, či IB má vôbec nejaké dohody s EU. Resp.stačí keby v EU fungoval taký systém, lebo my máme účty vedené cez IB UK...resp. IB UK zastupuje eu klientov pre IB US.
Dal som asset transfer a máte odpovede: https://www.interactivebrokers.com/en/? ... 20transfer" onclick="window.open(this.href);return false;

Diky, pozrel som to uz aj predtym, ale nie je mi z toho jasne, ci su tam nejake skryte poplatky za tu tranzakciu. No zistim najprv, ake som schopny tam mat dane z dividend a mozno to potom presuniem

Aha, tak som prave vygooglil, ze degiro to ma spoplatene 10 eur za kazdu poziciu. a to este interactive brokers tam moze mat poplatky :( https://www.degiro.ie/data/pdf/ie/IE_Feeschedule.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Kód: Vybrať všetko

Transfer portfolio from DEGIRO
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 209
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa airwolker »

Ahojte, prosim vedeli by ste mi niekto poradit mam nasledovny problem v IB. Niekolko rokov obchodujem OTC pink "shit-y". Kedze nakupujem vacsie pozicie napriklad 0,5% - 1% - 2% - 3% - 4,99% z celkoveho mnozstva akcii AS, tak ma zacal Broker blokovat a dava mi restrictions na mojom ucte. Uvediem priklad, nakupil som 14milionov kusov akcii na cene 0,001USD ticker EMBR https://www.otcmarkets.com/stock/EMBR/security. Po tyzdni Vam IB posle spravu ze mate viac ako 1% z AS a spyta sa Vas, ak ste affiliate tak budete zablokovany k obchodovaniu s tymto instrumentom. Potom im odpisem, ze nie som affiliate a ani nemam nic spolocne s dotycnou firmou EMBR ale Interactive Brokers Vas aj tak zablokuje. Potom sa neda tento ticker vobec predavat ani nakupovat. Neskor ide cena hore na 0,004USD, ale ja nemozem predavat ani nakupovat a jedine co mozem kazdy den im posielat maily a ziadat o zrusenie restricticion for EMBR. A ked sa im bude chciet tak ma odblokuju na 2 tyzdne ale nikdy neviem kedy ma odblokuju. Niekedy to trva 2 tyzdne niekedy cakam 4 tyzdne a nic. Kazdy den posielam emaily a nic. Jedine riesenie vidim, ze by som zmenil brokera. Momentalne mi zablokovali poziciu v NSPX kde ide cena za posledne 2 tyzdne z 0.002 na 0.03 a ja nemozem nic robit ani predat ani nakupit, len im vypisovat emaily. Ak mate niekto podobny problem prosim poradte riesenie. Dakujem.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Airmike »

ja by som si urychlene zacal hladat ineho brokera a pokusil by som sa tam presunul pinksheet portfolio.
cez IB totiz nic nevybavite. maju brutalny napor klientov. vsetko niekolko dni a sustredia sa na standardnych klientov.
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 209
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa airwolker »

Nad tym som uz zacal premyslat. Len pokial sa nemylim tak jediny broker, ktory ma prijatelne poplatky za OTC je Interactive Brokers. Inych Americky brokerov neviem zalozit ucet, chcu mat bankovy ucet v spojenych statoch a tak daleko som sa zatial nedostal a ak sa nemylim tak pozaduju aj statne obcianstvo USA. Kedysi davno som mal lokalnych brokerov SK a CZ ale ti uctovali za nakup v hodnote 1000USD OTC akcii poplatok okolo 130USD. A to este som musel cakat kym ticker vedeli vyhladat a zaradit do obchodneho systemu. Na OTC v statoch pouzivaju najcastejsie ETrade a TD Ameritrade.

https://investorshub.advfn.com/Best-OTC ... KER-15250/

Neviem teda na ktoreho brokera by som sa mohol obratit so zalozenim noveho uctu. Ak mate niekto skusenosti s inym brokerom ako IB a robi aj OTC pink sheets za nizke poplatky, prosim dajte vediet.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Airmike »

clapi mam dotaz.

kamos si otvoril teraz ucet u IB a chce postupne investovat do SPY. a vyhadzuje mu to hlasku

This product is currently unavailable to clients classified as 'retail clients'.
Note: Individual clients and entities that are not large institutions generally are classified as 'retail' clients.
There may be other products with similar economic characteristics that are available for you to trade.

ako to riesite?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

Da sa to nákupom hlboko ITM opcie na SPY a priradením s následným odpredajom prebytočných SPY.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Airmike »

poprosil by som odpoved na to co sa pytam.

kamos si otvoril teraz ucet u IB a chce postupne investovat do SPY. a vyhadzuje mu to hlasku

This product is currently unavailable to clients classified as 'retail clients'.
Note: Individual clients and entities that are not large institutions generally are classified as 'retail' clients.
There may be other products with similar economic characteristics that are available for you to trade.

ako to riesite?
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa osamely chodec »

priamo to kupit nevie, je odpoved na otazku.

Ja to kupujem postupne tiez , cez vypis put opcie , bud OTM, ATM, ITM . ITM delta 1 je vlastne long pozicia na podklade cize SPY, ked da blizku expiraciu , napr. dnesnu tak ma nakupeny spy na strike aky chcel.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa hokaido »

Airmike napísal:This product is currently unavailable to clients classified as 'retail clients'.
Note: Individual clients and entities that are not large institutions generally are classified as 'retail' clients.
There may be other products with similar economic characteristics that are available for you to trade.


Je to regulacia EU platna od roku 2018. https://www.justetf.com/ch/news/etf/us- ... -etfs.html
Nevie nakupovat US ETF. Jediny broker, u ktoreho sa to da a je dostupny pre slovakov je FIO.

Moze nakupovat na lodnynskej burze VUSD alebo VUAA. Niektori to riesia, ze nakupuju Buffetta BRK.B
Pripadne cez opcie ako bolo spomenute vyssie. Len tam je to o trosku komplikovanejsie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"