Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

@JUGGLER:free trial ucet som otvaral na iny email (kde som zabudol meno-heslo),normalny ucet som otvaral na iny email (vsetko funguje,nemam tam aktivne ziadne platene sluzby)tento ucet som neotvaral z free trial uctu,takze otvarane uplne oddelene,len ako som pisal vyssie,mali by automaticky po case uzavriet free trial ucty.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Fund napísal: Ne 08 08, 2021 11:48 am @JUGGLER:free trial ucet som otvaral na iny email (kde som zabudol meno-heslo),normalny ucet som otvaral na iny email (vsetko funguje,nemam tam aktivne ziadne platene sluzby)tento ucet som neotvaral z free trial uctu,takze otvarane uplne oddelene,len ako som pisal vyssie,mali by automaticky po case uzavriet free trial ucty.
Ak si to otváral tak, že majú odkial stiahnúť peniaze, tak nič nebudú zatvárať automaticky:

While there is no charge for subscriptions during the free trial period, if you do not cancel your subscription prior to the trial end you will automatically receive and be billed for the subscriptions originally selected each month thereafter. If you do not wish to be billed for these subscriptions, you would need to log into your account at any time prior to the end of the free trial and cancel the subscription.

Počas bezplatného skúšobného obdobia sa síce predplatné neúčtuje, ale ak predplatné nezrušíte pred skončením skúšobného obdobia, budete automaticky prijímať predplatné, ktoré ste si pôvodne vybrali, a každý nasledujúci mesiac vám bude účtované. Ak si neželáte, aby vám boli tieto predplatné účtované, musíte sa kedykoľvek pred skončením bezplatnej skúšobnej lehoty prihlásiť do svojho účtu a predplatné zrušiť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

...pri otvarani free trial zadavate iba email a heslo,takze jedine ak by sa z free trial uctu otvoril real ucet,potom by mohlo strhnut poplatky za sluzby ktore boli aktivovane na freetrial a v real ucte stale aktivne.
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Nishin »

Nedávno som si na IBCE otvoril nový účet v EUR a chystám sa vytvoriť si USD podúčet. Podľa manuálov stačí v Trade>Convert Currency prvý krát zameniť eurá za doláre a podúčet sa automaticky otvorí.
Prax je trochu komplikovanejšia, vyskúšal som a po kliknutí na Preview a Submit sa nič neudeje. Neprebehne žiadna akcia, ani pop-up okno. Helpdesk samozrejme pomôcť zatiaľ nevie, dokonca tvrdí, že v IBCE nie je možné vykonávať FOREX akcie...
Vie mi poradiť niekto fundovanejší ako helpdesk IB ako si otvoriť podúčet v USD mene? :D
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Lex »

A načo konkrétne ti je práve podúčet? Keď nakupujem USD akcie len zrealizujem konverziu a obchod zbehne z konvertovanej meny. Následne mi účet ukazuje zostatky v eurách a dolároch ako časť portfólia, ale všetko v rámci jedného účtu.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Riesili ste niekto Islamsky ucet u nejakeho brokera? Nechcem platit swapy na jednom ucte na swingy..

Kludne aj u IB.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Lex napísal: Po 09 08, 2021 12:30 pm A načo konkrétne ti je práve podúčet? Keď nakupujem USD akcie len zrealizujem konverziu a obchod zbehne z konvertovanej meny. Následne mi účet ukazuje zostatky v eurách a dolároch ako časť portfólia, ale všetko v rámci jedného účtu.

Tj, nakupujes USD/GBP akcie bez toho, aby si pred tym nieco urobil? Tj, system ti to zrealizuje sam, tu konverziu?
Uplne polopatisticky, prihlasim sa, dam ticker napr prvy v abecede AAPL, ten je v USD, tak len zadam ze BUY 1 share, a tym to konci, nic ine nemusim urobit, nie? :)
Odoslané z počítača
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Lex »

Nie, idem do "zmenárne" v mojom používateľskom rozhraní, nakúpim doláre za eurá, tie sa následne pripíšu do portfólia a keď nakupujem dolárové akcie, tak sa míňajú. Ak by som to robil tak ako popisuješ ty, obchod by zbehol, ale doláre si požičiam od brokera a platím mu za to niečo myslím, niekto to tu už riešil...
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Aha, dik, ano chapem, takze najskor nakupit USD, priblizne o par dolarov viac ako mienim nakupit akcie a potom nakup akcii
Tusim JUGGLER to pisal, ze toto je lepsie takto, pri daytradingu nevadi ale pri dlhom drzani je to ine..
To je dobry tip pre novacikov..
Odoslané z počítača
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Nishin »

Lex napísal: Po 09 08, 2021 3:22 pm Nie, idem do "zmenárne" v mojom používateľskom rozhraní, nakúpim doláre za eurá, tie sa následne pripíšu do portfólia a keď nakupujem dolárové akcie, tak sa míňajú. Ak by som to robil tak ako popisuješ ty, obchod by zbehol, ale doláre si požičiam od brokera a platím mu za to niečo myslím, niekto to tu už riešil...
Práve pre toto to tak chcem. Chcem mať vlastné USD, nechcem si požičiavať na kúpu USD akcií. Nepotrebujem teda asi podúčet, ale chcem skonvertovať menu. To mi ale nefunguje, nič sa po "submit" neudeje a IBCE mi tvrdí, že v IBCE nie je možné robiť FOREX operácie. (Idem cez Trade > Convert Currency)
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Lex »

Nishin napísal: Po 09 08, 2021 3:48 pm Práve pre toto to tak chcem. Chcem mať vlastné USD, nechcem si požičiavať na kúpu USD akcií. Nepotrebujem teda asi podúčet, ale chcem skonvertovať menu. To mi ale nefunguje, nič sa po "submit" neudeje a IBCE mi tvrdí, že v IBCE nie je možné robiť FOREX operácie. (Idem cez Trade > Convert Currency)
Skontroluj, či si všetko robil ako treba tu https://www.bluenumbers.sk/interactive- ... t-peniaze/

Podľa tohto návodu som išiel ja, a všetko funguje.
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Nishin »

Ak idem podľa manuálu, nemám v "Transfer Funds" na výber Convert Currency. Mám tam iba "Make a Deposit" a "Make a Withdrawal".
SomPanko
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa SomPanko »

Otvor si stranku IB, klikni na Trade vo vrchnom menu a na pravej strane v malom okienku, ktore ti vyskoci, by si mal mat Convert currency. Na novom okne si uz len na lavej strane vyberies, ktoru menu chces zamenit za aku inu menu + zadas sumu a mas to :)

Edit: Zda sa mi, ze predtym bol ten postup podobny tomu, co ti poslal Lex, no zjavne sa ich stranka trosku pomenila.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Toto by mohlo ist, priamy link na to
https://www.interactivebrokers.co.uk/po ... t-currency
Odoslané z počítača
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Nishin »

Ďakujem za pomoc páni, po 10 dňoch čakania sa mi konečne ozvali zo support centra, že ide o chybu v IB... Odstraňujú ju.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Mne to tiez nejde, kliknem na submit/accept a nic sa neudeje.. To som zvedavy ako dlho im to bude trvat to opravit..
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Hm, mne to napise, "Rejected by System: FX trade would expose account to currency leverage"
To pod "Orders & Trades"
Pricom nie je to hlupost, ved ked nakupim USD akciu, tak ci tak ma to vystavi "riziku" "currency leverage" , alebo chapem zle ich logiku?
Potom co mi napada je ze poziadat o " Complex or Leveraged Exchange Traded Products "
Alebo ako sa vlastne da kupovat USD akcie, tak, aby som ich nekipoval za pozicane USD ? :)
Odoslané z počítača
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa andre »

Franto: urcite tired. Ale taky velku poziciu v 1 akcii by som naraz nerobil. Ked si si isty vyberom aspon to rozdel na viac nakupov.

Pri US burzach a 2 nakupoch ten rozdiel nie je az taky velky. Proste cim viac obchodujes tym viac sa to oplati.

Pri tom Alphabete by bol rozdiel 0.31-0.4(tired) vs. asi 1USD fixed.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Update k tomu zamienaniu EUR na USD...
Tak som skusil kupit 1 akciu USA akciu za EUR.. Potom sa objavil USD ucet v minuse (cena akcie plus fee). EUR zostalo asi nedotknute. A o minutu neskor mi to automaticky zamenilo EUR na USD, aby to pokrylo ten USD dlh (resp minusovy balance). pricom mam teraz EUR aj USD balance, kde USD balance je 0.50USD. Cize to zamenilo zaokruhlenim na najblizsiu celu EUR sumu.
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Franto, a ked si v IB vyplnal tu sumu, pri otvarani uctu(?) a zadal si tam, ze vlozis 25000, tak ti to nieco vypisalo? Alebo nevyplnil si nic take? Mna sa to pytalo pri registracii, kolko chcem vlozit, ale az 25k to nebolo. Mne na Google nic nenaslo, jedine Limitations. ACH deposits initiated at IBKR are limited to $100,000 over seven business days. Only available for US currency deposits from an account held in your name at a US bank that allows ACH deposits. Funds may be withdrawn after the four-day credit hold. A potom There is a USD equivalent 20,000 limit on EFT deposits for customers without an IBKR security device. This limit applies to the first EFT deposit only.
Odoslané z počítača
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

@Franto
- poplatky nastavis : kliknes na panacika v pravo-hore --> Manage Account --> IBKR Pricing Plan --> ozubene koliecko a tam mas na vyber
- Shares su akcie,USD peniaze,znamena to kolko kusov akcii(shares) chces nakupit alebo chces nakupit akcie za tvoju urcenu cenu(USD)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

V Ib by to malo byt tiez automaticke pri registracii..
Tam co sa vyplnovala krajina Slovakia pri nejakych Tax Treaty (a este sa tam dalo vybrat Canada a Australia, cize tieto tri krajiny na jednej strane sa vyplnovali, zvolilo sa vsade Slovakia a nie "nesplna" alebo nieco take)

A este sa to da aj overit
How do I verify the tax status of my account?

VERIFY TAX STATUS

Use the button above to log into Client Portal and verify the tax status of your account or request a change:

Log into Client Portal
Click the User menu (head and shoulders icon in the top right corner) followed by Manage Account
Under Profile(s), click on the Edit (pencil) icon to the right of the account holder’s name
Your current status may be verified on page 2 under the section titled Tax Residency.
If the country of tax residency is the United States, the tax form will be a W-9. The tax form for all other countries will be a W-8.

To make a change, enter any update to your Residential Address on page 1
Under the Tax Residency section on page 2 you will be provided the option to remove/change your existing tax residency or add another tax residency.

Changes are subject to review and may require the submission of documentation to verify your new or additional tax residency.

PS pre tu exchange mne odpisali, ze
IB-CE account. We will allow an FX transaction in the following circumstances:

• FX Conversion: Converting a positive currency balance to base.
• Debt Reduction: Reducing the net of negative currency balances.
• Debt Consolidation: Trading a negative currency balance from a non-base currency to base currency.
Odoslané z počítača
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

Tax Identification Number je rodne cislo...
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Lex »

Chapem to spravne, ze mozem menit len cudzie meny do base currency a ostatne transakcie v inej mene nejdem do zmenarne, spravi mi to debet v danej menej a ten prekonvertujem?
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Lex, no ja som to pochopil tak, ze EUR nemozem menit na nic ine, len s nimi nakupovat. Ale naopak to ide, tj, ak sa mi nejak podari mat USD alebo GBP balance, tak to zamenit naspat ide (ale len cele, mne neslo zamenit 50centov USD na eura).
Len potom neviem, neodpovedali mi na pod otazku ktoru som im polozil a to ak si tam naklikam ze chcem obchodovat forex na leverage, ci budem moct nakupit USD a ine meny... Podla mna logicky by to tak malo ist, ale zatial som to neskusal..
Odoslané z počítača
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Lex »

Ako potom prebiehaju nakupy v cudzich menach? Podla aktualneho forex kurzu sa to zmeni automaticky na pozadi? Plati sa fee za conversion?
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Lex napísal: Št 12 08, 2021 3:26 pm Ako potom prebiehaju nakupy v cudzich menach? Podla aktualneho forex kurzu sa to zmeni automaticky na pozadi? Plati sa fee za conversion?
Pravepodobne ano (odpoved na Podla aktualneho forex kurzu sa to zmeni automaticky na pozadi?) , mne to takto vyskocilo (1 minutu po nakupeni akcie na NYSE) na Orders & Trades historii
sold 137@1.17260 on IDEALPRO
A odpoved na "Plati sa fee za conversion? " = nie, podla mna.

Platil som 160.55USD (z toho 0.35USD za nakup), a dostal som 160.6462USD a mam 0.62USD balance (predtym som mal cca 0.54USD), cize pouzil som 160.55 a prislo mi 160.64 a balance isiel z 54c na 62c cize +8c a 160.64-160.55 je 9centov, cize mne to sedi, ze som za tu auto konverziu nezaplatil nic. Ale ruku do ohna za to nedam, pretoze nie som si na 100% isty, ako sa mi pohlo base EUR balance, no hadam/dufam ze take skryte poplatky IB nema...
Naposledy upravil/-a iceberg8 v Št 12 08, 2021 8:42 pm, upravené celkom 1 krát.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Franto napísal: Št 12 08, 2021 9:06 am Pozrel som to a mám tam Tax Residency Slovakia. Ale nevypĺňal som žiadne tlačivo (tak ako vo FIO). Nemám o to požiadať?
Býva to predvyplnené. len sa tam niečo dole odklikne a podpíše textom.
A ešte jedna vec, niekde som čítal, že ako Tax Identification Number treba dať rodné číslo. Ja som ale dal DIČ, ktoré mám na Slovensku pridelené ako osoba - prenajímateľ nehnuteľností. Mám si to tam zmeniť na rodné číslo alebo si v kolonke Tax Identification Number mám nechať to slovenské DIČ?
To je jedno.Môžeš aj zaškrtnuť, že nemáš pridelené. To je na výmenu informácii..ale podla dohody, ked nemajú číslo, tak stačia základné údaje ako meno, datum narodenia, adresa.
Včera som skúšal viackrát zmeniť EUR na USD, bez úspechu, ako keby to bolo zablokované. Potom som skúsil zmeniť účet z EUR na USD, s tým, že som dúfal, že sa tým automaticky premenia EUR na USD. Po čase sa účet zmenil na USD, ale cash zostal v EUR. Dnes ráno, keď som sa prihlásil, som našiel na účte už USD.
Niekto tu hlásil že v IB priznali poruchu. Forex trading je pre IBCE zakázaný, tak asi majú problém oddeliť konverzie. Do výšky trvojho účtu by ti mali umožniť zmeniť hocikoľko. Na margin a páku by už išlo o forexový obchod.

ALL: ked chcete robiť forexové obchody tak obchodujte cez futures, alebo CFD. Dajte do riadku EUR a vyhodí vám túto možnosť.
Ja som vždy trejdil forex, indexy, komodity cez futures. CFD pozrite poplatky...naposledy sa mi zdali velké. Pre tých čo trejdia menšie účty, pozrite či nie sú microfutures...to v posledných rokoch často zavádzajú..naposledy aj pri Bitcoine.

Vo verzii TWS konverziu robím jednoducho. V riadku mám EUR.USD ako normálny ticker. Ked máš USD účet a kúpiš EUR.USD, tak sa ti suma EUR objaví v sekcii Account - Market value - real forex balance. Celý účet je stav v USD, ale na účte máš EUR + USD.
Ak rightkliknes na to EUR alebo USD v real forex balance tak sa ti objaví možnosť ,,close currency balances, alebo ,,close all non-currency balances,,.
Ked to umožníš tak sa ti vygeneruje order na predaj EUR a účet ostane v USD.

Ak by ti na EUR účte neumožnili konverziu na USD...čo môže byť kvoli poruche..tak jednoducho nakúp, čo potrebuješ. Ak je to akcia, alebo etf v USD, tak sa ti to proste kúpi. V takom prípade ti broker USD požičal a ty tie USD uvidíš v real forex balance ako,, -USD,,. Vrátiš to brokerovi jednoducho: rightklikneš ,,,close all non currency balances,, a ono ti to kúpi USD už za tvoje.

Neviem či som to jasne napísal, ale ja trejdím len cez TWS PC verzia a v telefone si pozeram len stav. Tam nič neriešim, tak neviem či mobilná verzia nie je odlišná.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Hm, nevie niekto nahodou, ci dividendy z akcii na LSE maju tiez 15% dan ako tie ostatne? Niekde som cital, ze UK ma 0% tax, ale neviem, ci som to spravne pochopil...
Odoslané z počítača
Jozki
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 29 10, 2010 3:49 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Jozki »

Caute, mam ucet na LYNXe (lebo vzdelavanie), XTB (lebo webinare a vzdelavanie) a najnovsie uz aj na IB (lebo zruseny inactivity fee a nizke poplatky). Popri svojich € investujem aj priatelkine a budem aj sestrine (vsetky investicie su a budu buy and hold) ale kvoli prehladnosti by som to chcel na oddelenych uctoch. V IB je moznost zalozit si dalsi ucet (alebo viacero), ktore budu s mojim prepojene (ja som majitelom vsetkych uctov) a teda prihlasim sa do svojho uctu a rychlo a jednoducho sa viem prepnut na priatelkin/sestrin a nakupovat/predavat. IB ponuka aj moznost uctu „Priatelia a Rodina“ kde priatelka a sestra budu majitelmi svojich uctov a ja im ich budem spravovat. Ani priatelku ani sestru investovanie nezaujima a prihlasovat sa do uctu a nieco tam riesit urcite nebudu. Mate niekto skusenosti s jednou alebo druhou moznostou a ake su vyhody/nevyhody ? A este otazka : je mozne na IB ucet poslat € z viacerych bankovych uctov a potom aj poslat naspat na rozne ucty ? (ak by sa mi nieco stalo tak urobim navod ako z mojho IB uctu € poslat na iny bankovy ucet lebo moj bezny ucet bude zablokovany). Ano viem, ze existuje IB podpora kde mi na to vedia odpovedat ale ide mi o realne skusenosti skusenejsich. Vdaka za info.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Rado »

Účty môžeš spravovať iba rodine. Priateľom už nie.
Platbu môžeš poslať aj na iný ako tvoj účet, ale bude ťa kontaktovať compliance a pokiaľ nevysvetlíš akú operáciu robíš, tak platba neodíde. Jednoduchšie je posielať to na svoj účet. (obmedzenie kvôli praniu peňazí)
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa andre »

iceberg8 napísal: Št 12 08, 2021 2:13 pm Lex, no ja som to pochopil tak, ze EUR nemozem menit na nic ine, len s nimi nakupovat. Ale naopak to ide, tj, ak sa mi nejak podari mat USD alebo GBP balance, tak to zamenit naspat ide (ale len cele, mne neslo zamenit 50centov USD na eura).
Len potom neviem, neodpovedali mi na pod otazku ktoru som im polozil a to ak si tam naklikam ze chcem obchodovat forex na leverage, ci budem moct nakupit USD a ine meny... Podla mna logicky by to tak malo ist, ale zatial som to neskusal..
Dnes som menil EUR za USD a v pohode to preslo. Ucet je u IBCE.
iceberg8 napísal: Pi 13 08, 2021 8:29 am Hm, nevie niekto nahodou, ci dividendy z akcii na LSE maju tiez 15% dan ako tie ostatne? Niekde som cital, ze UK ma 0% tax, ale neviem, ci som to spravne pochopil...
Nezalezi na burze ale na krajine kde sidli firma. Inak si to dal podla mna do zleho vlakna.. a ked pozres to k danaim najdes to tam X krat
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa andre »

IB znizuje sumy na ktoru neuplatnuje zaporny vynos:

Notice of Change to IBKR Rate Policy for Negative Rate Currencies
Dear Client,

For several years, many central banks around the world have instituted a zero to negative interest rate policy in order to promote their economic growth priorities. When these policies were first implemented, Interactive Brokers believed them to be transitional and established its own rate policy for our clients to insulate them to some degree from these central bank strategies.

We now recognize that the zero-negative rate policies appear to remain the prevailing strategy for the foreseeable future. Accordingly, Interactive Brokers will adjust our own rate policies.


Effective 1 September 2021, IBKR will reduce the size of deposited funds that are protected from negative rates (and have been 'floored’ at zero percent (0%) from 100K USD/EUR/CHF or approximate equivalent in other currencies) as follows:



Currency New Credit Interest Threshold
EUR 50,000
CHF 50,000
CZK 1,000,000
DKK 300,000
SEK 400,000
JPY 5,000,000

Deposited funds (“credit balances”) in excess of these amounts will be exposed to the prevailing negative rate regimes.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Hrozi inflace?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Nechcem spamovat temu v IB, ale znizili beztrestnost hotovosti zo 100K na 50K (nad tuto hranicu budu uplatnovat zaporne uroky), tak namiesto toho vlakna reagujem tu "Tesim sa na cashless system." :-)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Hrozi inflace?

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

iceberg8 napísal: Po 16 08, 2021 5:52 pm Nechcem spamovat temu v IB, ale znizili beztrestnost hotovosti zo 100K na 50K (nad tuto hranicu budu uplatnovat zaporne uroky), tak namiesto toho vlakna reagujem tu "Tesim sa na cashless system." :-)
https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=46385
Osobne som dlhodobo full long
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hrozi inflace?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík za info.
Čiže od 1.9.2021 záporné úroky na cash nad 50 000 € : > 50,000 starting 9/1/21 -0.835% (BM - 0.25%)

P.S. Na žiadne pozitívne úroky sa u IBCE netešme, ani pri EUR, ani pri USD...pokial sa pametám, upozornili, že v Maďarsku je to zakázané na investičných účtoch
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hm. Chcel som predať predať EUR/USD aby som sa dostal pod limit 50K a ono to fakt nejde. Štve ma to IB. :(
Pred niekolkými mesiacmi som menil násobne viac za USD..rovnakým spôsobom, tak tomu fakt nerozumiem. :roll:
Taraz čo? Jediné čo ma napadá je kúpiť niečo za EUR a potom to predať...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Este by mozno pomohol depozit v cudzej mene?
Napr, z uctu poslat USD na IBKR USD balance..
Tu je ale otazne, kto ma ucet v USD, aby tam nebol poplatok a bol tam "FX kurz"

Alebo potom zmenit base currecny z EUR na USD, ale to zmeni vsetko, tak vybrat EURa ktore nechceme zamenit, a potom si ich poslat naspat..
Otazne je, ci je to prakticke.
Odoslané z počítača
zea
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Po 01 04, 2019 1:23 am
Been thanked: 5 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa zea »

JUGGLER napísal: Ut 17 08, 2021 7:02 pm Hm. Chcel som predať predať EUR/USD aby som sa dostal pod limit 50K a ono to fakt nejde. Štve ma to IB. :(
Pred niekolkými mesiacmi som menil násobne viac za USD..rovnakým spôsobom, tak tomu fakt nerozumiem. :roll:
Taraz čo? Jediné čo ma napadá je kúpiť niečo za EUR a potom to predať...
Mne sa to da zmenit cez webowu stranku. Je tam convert currency . Zmenil som si tak peniaze medzi czk a usd ako pokus a pritom ani jedna z toho nie je mena mojho uctu.

https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=47638
Prílohy
zmena_meny.png
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa andre »

JUGGLER: skus napisat na support. Kedze mne to 13.8. slo, ocividne to nie je nejaky globalny problem..
Prílohy
eur.usd_13.8..png
eur.usd_13.8..png (3.36 KiB) 6095 zobrazenia
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"