Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa kubik »

Díky,pročetl jsem asi 5 návodů na internetu o založení účtu u IB a nikde nebyla adresa banky kam zaslat eura a protože samo že si netisknu co mám,tak jsem myslel,že do banky v usa můžu poslat eura,no a to není pravda,takže reklamace mě bude stát víc jak 50eur,ale lepší než to měnit na usd.Budiž to varování pro ostatní.
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jan »

Juggler, aky je prakticky vyznam zmeny penazi na USD cez forex po poslani na ucet?

Ja mam ucet vedeny v eurach, obchodujem s akciami v USD a nevidim ziadne poplatky ani nic obmedzujuce.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15809
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1402 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jan napísal:Juggler, aky je prakticky vyznam zmeny penazi na USD cez forex po poslani na ucet?

Ja mam ucet vedeny v eurach, obchodujem s akciami v USD a nevidim ziadne poplatky ani nic obmedzujuce.

Ja píšem pre tých, čo majú účty v USD.
Keď máš účet v eurách a obchoduješ americké akcie, tak po uzavretí obchodov ti na účte ostávajú doláre ( ale stav účtu je v eurách ).
A tie doláre ti menia výsledok na účte lebo kurz eur/usd sa mení.
Mne toto vadí, lebo ja si po každom tradingu zapisujem stav a nechcem aby mi do toho kafrali forexové zmeny.
Okrem toho, kým tie USD nezmeníš na EUR (základnú menu tvojho účtu) tak zato niečo platíš. Nie je to veľa, Coudy to raz rozoberal.
Coudy má tiež eur účet a obchoduje Ameriku.
Ja nevidím na tom nič zvláštne , ale mne to nevyhovuje.
Okrem toho, teraz dolár posilňuje , tak nechcem držať nič v eurách.
Naposledy upravil/-a JUGGLER v St 14 04, 2010 8:14 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Coudy »

Ako píše Juggler, je to rozobrané hneď na prvej strane tohoto threadu.

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 155#p27155" onclick="window.open(this.href);return false;
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa kubik »

Ještě jeden problém se u mě vyskytl,ode dneška to po mě chce kodovací kartičku,ale ta mě zatím nedošla,nebo aspon mně ji nehodili do schránky,měl bych dotaz jestli to přišlo jako doporučená zásilka nebo jenom obyčejná přímo do schránky(tudíž by se mohla stratit) a jestli někdo řešil strátu či nedodání této karty?Díky.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Coudy »

Myslím, že mi to prišlo ako obyčajná zásielka. Ale neviem to na 100 percent, bolo to dávnejšie.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 552
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Myk »

A nebyl to spíš FEDex?
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Coudy »

Tuším nie, obyčajná zásielka.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Je to obycajna zasielka.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa kubik »

Nedíval jsem se na emaily(bezstarostně jsem nakupoval),tak toto mě poslali před pár dnama,poslal jsem jim žádost o dočasné heslo,doufám mě potom pošlou novou kartu.

URGENT, Account access may be interrupted

You should have recently received an IB Security Code Card or Secure Login Device through post mail for your account UXXXxxx. This card/device is a critical part of IB's account protection system. It appears you have not yet logged into Account Management and activated the card. In the next 24 hours, the card or device will be automatically activated. Its use will be required to access any password controlled services from IB.

If you have not activated, or received your card by that time you will need to contact IB and request a temporary passcode which will give you temporary access to all IB password controlled services for 2 days. During the 2 day period you can log into Account Management and activate a online version of the Security Code Card which will give you access for 21 days.This should allow for enough time to request a new card or SLS device.

Once the device is received to prevent any service interruption, please log into Account Management, navigate to the User Management section, click on Security Code Card Activation link and follow the activation instructions on that page. If you have any questions about this process, please call our Security Support line 1-877-442-2757, options 6, and 3 during US business hours or your local help desk numbers during European and Asian business hours.


Please activate your card immediately to avoid problems accessing your IB account. Activation requires only a few minutes.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

Chcem sa opytat, ci cez Interactive Brokers sa musi kupit 100 ks akcii jednej firmy alebo sa da kupit aj menej. Ide hlavne o drahe akcie ako napr. IBM.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Coudy »

Môžeš kúpiť aj 1 ks.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

kazdu chvilu mi posielaju z Interactive Brokers, postou z Nemecka, rozne vyrocne spravy a podobne srandy. Je to mozne nejako zrusit alebo poziadat o zasielanie mailami ? nic som tam take nanasiel. Rad by som setril lesy a IB peniaze za postovne. A nestrhavaju za to posielanie nejake poplatky alebo postovne ?
konikv
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po 28 06, 2010 6:08 pm

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa konikv »

to: peter.cmorej

Ja som u IB od 2005. Nemusis sa bat za info , za vyrocne spravy nebudes platit nic.
Myslim si ze je to spravne ze to posielaju. Je vsak pravda ze na ucte by mohol byt prepninac email/paper alebo nieco podobne. Mne chodia cele knihy od vecsich spolocnosti. Mozno by sa to dalo vyuzit na fundamentalnu analyzu ale az tak dobry nie som :-) zatial to viem vyuzit na zalozenie ohna pri grilovani :-)

to all: zaujalo ma co tu pisete , ja som zatial posielal do US priamo. Koli tomu mam dolarove konto vo VUB. Moj € ucet je v mbanke, a ta nema zahranicne prevody.
Aspon o tom neviem ci sa nieco zmenilo.
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa west »

konikv > mbank uz ma zahranicne prevody v ramci eu, minule som platil do belgicka a islo vsetko v poriadku

mam jednu otazku, prosim vas vedel by mi niekto ozrejmit tuto hlasku u IB?

A commission minimum of USD 2,000 (or non-USD equivalent) per month will be applied. In addition, a USD 10,000 (or non-USD equivalent) up front deposit will be required that will be applied against commissions during the first five months of business. The USD 2,000 (or non-USD equivalent) monthly minimum will be waived during this period.

http://www.interactivebrokers.com/en/p. ... umDeposits

dakujem pekne
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15809
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1402 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

west napísal:
mam jednu otazku, prosim vas vedel by mi niekto ozrejmit tuto hlasku u IB?

A commission minimum of USD 2,000 (or non-USD equivalent) per month will be applied. In addition, a USD 10,000 (or non-USD equivalent) up front deposit will be required that will be applied against commissions during the first five months of business. The USD 2,000 (or non-USD equivalent) monthly minimum will be waived during this period.
Podľa mňa to platí pre tých, čo chcú cez nich fungovať ako broker.
Môžeš cez nich fungovať ako jednotlivec, inštitúcia, ďalej ako advisor, ktorý spravuje klientske účty a ako broker, čo využíva ich služby.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa filip glasa »

inak teraz som posielal na ucet IB do nemeckej Citi peniaze ako ten regulovany zahranicny prevod v EUR. Im to prislo na 3 den a mne zatial banka nestrhla ziadny poplatok. Mozno len za uctovnu polozku. Ak mi uz nic nestrhnu, tak je to posielanie v ramci EMU dost jednoduche a lacne (ale posielal som eura samozrejme).

Otvaranie uctu bolo relativne jednoduche - papiere som poslal emailom a nieco som poslal aj zle a bez problemu sme to vykomunikovali. zda sa mi to este jednoduchsie ako otvarat si konto niekde v CZ a SK banke.
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa west »

JUGGLER dik za ozrejmenie , potom sa to individualneho jednotlivca niako netyka...

chcem investovat do akcii len zatial hladam brokera, uvazujem o brokerjet alebo IB. mienim investovat skor dlhodobejsie na dividendove akcie ale i na kapitalovy zisk.
u IB mam jeden dotaz, vedeli by mi asi poradit ty co uz maju u nich ucet. Ako je to s priznanim prijmu, lebo pozaduju neaky rocny zarobok alebo aktiva.... v reale sa moze stat, ak clovek zada, ze nezaraba moc tak nemusia otvorit ucet, mozu si to , respektive overuju si to potom neako? aku hodnotu je tam realne uvies? vedel by mi v tejto veci neako zmysluplne odpovedat?
ostatne veci dokumenty ma az tak netrapia, tie si vybavim , skor ma zaujima tato vec, aby sa v buducnosti nahodou nestalo ze som neako nepravdivo zadal svoj prijem a podobne veci, samozrejme prijem 30 ci 40 tis rocne memam , ale mam ciastku cca 10 -15 tis eur, ktoru by som chcel dat do akcii a zhodnocovat.

Dakujem za odpoved
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15809
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1402 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Určitú výšku príjmov a majetku broker požaduje kvôli tomu, že ide o margin účet. Čiže tvoje peniaze fungujú ako kolaterál a máš umožnené obchodovať na páku, teda požičiať si od brokera. U akcii cez obchodné hodiny ide o páku približne 4x a keď nechávaš na noc 2x. U futures a forexe táto páka narastá. Normálne ti broker vždy včas zatvorí pozície, keď už nemáš dostatočný kolaterál.
Ale stávajú sa prípady, kedy sa to brokerovi nemusí podariť. Napríklad tak sa stalo minulého roku, keď z nedele na pondelok indexové futures otvorili o 10% nižšie a niektorí trejderi prišli o celý účet a ešte ostali dlhovať brokerovi.
Tie požiadavky brokera sú teda oprávnené. Ich výška pravdepodobne závisí od toho aké ciele máš pri zakladaní účtu. Tam by sa ťa mali pýtať, či ideš robiť napr. investovanie, trading, špekulácie a pod. A potom to závisí od toho aké povolenia od nich žiadaš. Či len na akcie, či aj na futures, opcie, forex a pod. Myslím, že v priemere by im mal stačiť ročný príjem v USD okolo 20 000 a výšku majetku dajme tomu 70-100 tisíc ( čo je napríklad panelákový byt ). Tie sumy sa udávajú, ale nepreverujú. Niektorí brokeri to majú urobené tak, že softvér ti vyhlási, že to nestačí a môžeš to prepísať na vyššie.
Ak by si žiadal o cash účet, tak tam sa na majetok a príjmy asi nepýtajú. Ale CASH účet znamená, že môžeš trejdovať len do výšky svojho účtu, nemôžeš obchodovať na short ( na pokles) a nemôžeš trejdovať ani futures, forex a neviem či aj opcie. Cash účet znamená aj to, že každý obchod sa vysporiadava tri dni ,takže po uzavretí pozície musíš čakať tri dni, kým sa ti uvolnia peniaze.
IB je broker vhodný pre profesionálov a tých, čo obchodujú častejšie. Pri investovaní ti tam budú sťahovať mesačne asi 10 USD za dáta a asi 10 za neaktivitu (spýtaj sa na presné sumy chlapcov, rozoberali to tu aj na traders.cz). Keď im urobíš 30 USD na poplatkoch tak pokial dobre viem, tak ti nesťahujú nič.
Na akcie môžeš ešte pozrieť Sogotrade, Lightspeed a MB Trading.
U nás je ešte rmsfinport.sk, fio.sk a cikomodity.sk.
Počul som, ale možno sú to len chýry, že niekto sa chystá na spoluprácu z IB v pozícií brokera, takže taký broker by bol u nás asi najlepší. Asi pred 2-3 rokmi to jedna firma u nás aj rozbehla, ale asi nemali dosť klientov, aby naplnili tie minimálne 2000 commisions, čo IB žiada. Mali tie isté ceny ako Ib, čo som dosť zíral...ale potom som o nich už viac nepočul.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ja som pred casom riesil to iste co ty west a otvoril som si ucet v Brokerjete. Ako som vsak zistil, brokerjet je podla mna vhodny akurat na pasivne buy and hold. Ja som robil niekolko mesacne swingy, s nie prilis vysokymi sumami a tie poplatky 9-10 Evri za kazdy pohyb ma dost "boleli".

Tak som si otvoril ucet u IB a som spokojny. Minimalne 120 USD (12x10) som v brokerjete tak ci tak kazdy rok nechal, navyse to beriem ako poplatok za vedenie uctu. Vsak pri beznom ucte zaplatim banke skoro to iste.

Vyuzivam vsak oba ucty. Cez IB sa nedaju obchodovat certifikaty a nemaju tam napriklad ani vsetky ETF zo Xetry. XETRU ako burzu sice maju, ale na obchodovanie ponukaju iba obmedzeny pocet titulov, ktore su tam listovane. Ja som si kedysi myslel, ze ked broker ponuka nejaku burzu, automaticky sa da cez neho obchodovat vsetko co sa na tej burze obchoduje, no nie je to tak. Napriklad som chcel kupit CEZ a cez IB sa nedalo.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa filip glasa »

ak by si chcel každý kvartál reinvestovať tie dividendy, tak sa ti viac oplatí IB ako drahý Brokerjet. Aj keď teda tá ich webová aplikácia ma moc neoslnila (to už FIO má prehladnejšiu). Desktopovú TWS som neskúšal. Ale na zobrazovaní až tak nezáleží.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ked porovnam TWS a Saxo Trader, tak TWS je stabilna dobre fungujuca, so saxom mam stale nejaky problem/ uz asi 5 krat som si musel nastavovat prac. plochu od piky/.A poplatkova politika - saxo je nasobne drahsi.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa west »

JUGGLER > velmo pekne dakujem za dalsie vysvetlenie :-D uz mi to je jasnejsie,
co sa tyka marginov, tak z mojho pohladu na to este vobec nepozeram, chcem nakupovat iba do vysky svojho kapitalu, ziadnu paku. V podstate ide tiez o skusenosti, a ak sa mi podari do roka urobit cca 5 % budem velmiiii spokojny. Nechcem mat v tomto velke oci spociatku.
Cize ak by som pozadoval otvorenie margin uctu co je asi nepochybne vyhodnejsie na rychlost vykonania operacie a pri zadani ze chcem investovat dlhodobo do iba do akcii a ako spominal Peter neake tie swingy s akciami tak by som nemusel zadavat ani vysoke prijmy a aktiva? ci to uz je jedno v pripade margin uctu.

Vyhoda u IB este moze byt pri zmene EUR na USD ktore by som si najskor poslal do pobocky v DE, respektive pri zlom kurze naspat relativne rychlo,
tu dam tiez otazku , poskytuje nieco take i Brokerjet aka je skusenost?
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa west »

ja som pred casom riesil to iste co ty west a otvoril som si ucet v Brokerjete. Ako som vsak zistil, brokerjet je podla mna vhodny akurat na pasivne buy and hold. Ja som robil niekolko mesacne swingy, s nie prilis vysokymi sumami a tie poplatky 9-10 Evri za kazdy pohyb ma dost "boleli".

Tak som si otvoril ucet u IB a som spokojny. Minimalne 120 USD (12x10) som v brokerjete tak ci tak kazdy rok nechal, navyse to beriem ako poplatok za vedenie uctu. Vsak pri beznom ucte zaplatim banke skoro to iste.
Peter zjavne uvazujeme rovnako, tiez rozmyslam este aj o brokerjet, ale tych 10 e sa mi zda kazdym smerom tiez moc, uvazujem o nich aj koli jazyku zo zaciatku (ak by bol neaky problem skor to vykecam, nie ze by s anglinou bol neaky problem ale je to blizsie), nachytat neake skusenosti, rozkukat sa, a casom otvorit IB.

Peter zrejme platis iba 10usd za tu neaktivitu, ci platis mesacne i za data (10usd)? tie su tusim volitelne a nemusis ich platit, tak? A tych 120 usd rocne myslim ze das u brokerjet tak ci tak.

ak by si chcel každý kvartál reinvestovať tie dividendy, tak sa ti viac oplatí IB ako drahý Brokerjet
Filip dik aj za tento nazor, na to som az tak nemyslel, u BJ by to bolo zase dalsich 10 e, kdezto sa chcem vyhnut vysokym poplatkom. Alebo si BJ stahuje i nieco za pripisanie dividendy?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa filip glasa »

za pripísanie dividend neplatíš. Len klasický poplatok za nákup ak za tú vyplatenú dividendu niečo ďalšie kúpiš. Ten jeden dolár je v tomto prípade akceptovateľný.
Plus mysli na to, že nebudeš nakupovať len jeden krát, ale s pravidelných úspor (z výplaty) budeš dokladať nejaké peniaze a jeden titul dokupovať asi viacej krát do roka.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

za data neplatim, nemam data
platim v podstate iba tych 10 usd mesacne, malokedy moje poplatky za obchodovanie presiahnu 10 usd mesacne
frakan
Silver Member *
Príspevky: 259
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 21 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa frakan »

môže mi niekto vysvetliť, ako v TWS aplikácii nastavím naraz takeprofit a stoploss? diky
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Coudy »

http://www.interactivebrokers.com/en/tr ... racket.php" onclick="window.open(this.href);return false;
frakan
Silver Member *
Príspevky: 259
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 21 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa frakan »

OK ďakujem
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa kubik »

Potřebuju vyměnit eura na usd v platformě IB,nikdy jsem to nedělal a mám strach abych neotevřel nějakej obchod na forexové záložce třeba s pákou 1:100,může to někdo kdo má skušennosti to trochu popsat?Díky.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Coudy »

Do Underlying napíš EUR, enter, zvoľ FOREX a podľa veľkosti účtu ťa to pustí buď na IDEAL PRO, alebo IDEAL. Ideal Pro ma menší spread.
Klikni pravým na EUR a zvoľ TRADE a SELL. Do quantity napíš sumu v EUR, ktorú chceš zmeniť. Type si daj LMT (limit) a do price daj cenu, za akú to chceš zmeniť. TRANSMIT. V prílohe je príklad na zmenu 50000 EUR.
Prílohy
eur.png
eur.png (14.24 KiB) 19122 zobrazenia
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa kubik »

Díky Coudy,měl jsem trochu problem,potřeboval jsem proměnit 900eur,co mě vypadlo za vypsané opce,bylo ale to málo na IDEAL PRO,tak jsem to přehodil na IDEAL a už to bylo OK.
Prílohy
for.jpg
for.jpg (296.02 KiB) 19083 zobrazenia
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

neviem ci to spravne chapem (Coudy porad), ale to co ti tam kubik vypisalo, ze "your order size is smaller .." neznamena, ze by ti ten prikaz nezrealizovalo. Tych 20000 je defaultne nastavenych v TWS ako "tebou nastavena" minimalna hodnota. Ja som si to uz napriklad zmenil na menej. Prikaz som normalne transmitol. Realizacia este nenastala, kedze som ho daval ako SL.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Coudy »

Možno by to prešlo, najlepšie je to vyskúšať. Neviem ti takto z hlavy povedať.
milanr1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 02 09, 2010 9:21 pm

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa milanr1 »

Zdravim vas pani? Mozete mi prosim poradit? Typ uctu mam Reg T Margin. Co znamena Margin Impact v Order Preview pri zakladani noveho pokynu na nakup/predaj?
Znamena to, ze ten pokyn sa uplatni aj s marginom? Ak ano, co musim nastavit, aby som mohol kupit nejaky titul bez marginu. V pripade, ze chcem na nieco konkretne uplatnit buy&hold, mi pride margin zbytocny.

Dik
cmota
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Ut 02 10, 2007 2:27 pm

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa cmota »

do marginu pojdes az vtedy, ked minies cely svoj cash a budes dalej nakupovat
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Lobista »

Neviete niekto, ci sa daju cez IB shortovat akcie na burze v Hongkongu a ci su tam nejake poplatky za pozicanie akcii? Diky.
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jan »

daju sa shortovat:
http://interactivebrokers.com/en/tradin ... ty=llc&ln=" onclick="window.open(this.href);return false;

za pozicanie akcii na shortovanie sa obycajne plati, pozri oddiel Mechanics:
http://interactivebrokers.com/en/p.php? ... ableStocks" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Lobista »

vyborne, diky moc.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Lobista »

Este taka otazka, ked chcem tie akcie shortovat, tak musim dat najskor ze pre-order shares for shorting a pockat, kym mi to fillne a az potom to predat, alebo staci dat normalne ze sell a oni to vybavia?
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"