Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

Neregistrovaný

Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Chcem sa ťa opýtať Ladis aj ostatných na tému brooker. Ak chceme obchodovať krátkodobo tak, veľmi dôležité sú aj poplatky. Najlacnejší
a často diskutovaný je IB / Interactive Brokers/. Mesačný poplatok na amerických trhoch je 10 USD a za pokyn nákup prípadne predaj je 1 USD.
Chcem sa opýtať aký je tento poplatok u tohto brokera IB mesačný a za pokyn , ak obchodujem napríklad na Xetre prípadne na iných nemeckých burzách? Kde sa posielajú peniaze, ak chcem obchodovať cez tohto brokera v eurách. Aké sú poplatky, pri zakladaní účtu? Cez ktorú banku
na Slovensku je to najlepšie? A ešte sa chcem opýtať , cez ktorého brokera je výhodné obchodovať na nemeckých burzách. Aké sú tam poplatky? a aký je detailny postup ak chcem obchodovať cez tohto brokera .
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

o Interactive Brokers nájdeš veľa na týchto weboch:
http://www.trader.cz a na ich fóre
http://www.usakcie.com/interactive_brokers.htm

Nevýhoda je zahraničný platobný styk a min. mesačný objem poplatkov 10USD.
Na Xetru sa dostaneš aj cez FIO a brokerjet.cz
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Ale nepochopil som, alý je presne mesačný poplatok cez Interactive Brokers na Xetre
a za pokyn. Píše sa tam o dvoch leveloch. Level I a level II. Aký je medzi
nimi rozdiel.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://www.interactivebrokers.com/en/ac ... entity=llc

Pre xetru je tam napísané 0.1% z transakcie, ale min. 4EUR a max. 29Eur
Neregistrovaný

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Anonymous napísal:Kde sa posielajú peniaze, ak chcem obchodovať cez tohto brokera v eurách. Aké sú poplatky, pri zakladaní účtu?.
€ posielas na konto IB, ktore maju u CITIBANK vo Frankfurte/M., dalsie udaje su tu: http://www.interactivebrokers.com/en/ge ... entity=llc

Poplatky pri zakladani nie su ziadne.
Anonymous napísal:A ešte sa chcem opýtať , cez ktorého brokera je výhodné obchodovať na nemeckých burzách. Aké sú tam poplatky? a aký je detailny postup ak chcem obchodovať cez tohto brokera .
Zavisi od toho, kolko obchodov urobis napr. za mesiac + ake volume a co chces obchodovat, ci napr. akcie cez Xetru, ci Eurex /opcie & futures, warranty alebo k.o.-zertifikaty priamo s emittentom atd. Na Xetru staci IB, niektore veci ale cez IB nejdu a treba nem. brokera.

Napr.
http://www.sino.de
http://www.flatex.de
http://www.brokerjet.cz
http://www.comdirect.de atd.
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

A ktorý broker je pre Xetru respektíve pre Nemecko najlacnejší na poplatkoch? Mylím na časté obchodovanie , napríklad denne.
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Anonymous napísal:A ktorý broker je pre Xetru respektíve pre Nemecko najlacnejší na poplatkoch? Mylím na časté obchodovanie , napríklad denne.
Napr. Interactive Brokers staci, nenapisal si ake objemy obchodov a kolko "denne" ? Denne moze byt jeden obchod s 2x1000 Euro, ale aj 200 obchodov za hodinu s 50.000 Euro/trejd, to potom treba poriadny soft a telefonicky support, aky IB nema (ale napr. sino.de a pod. maju). Ale na zaciatok staci IB. Ak by si robil viac nejake derivaty a len sem tam Xetru, tak na to staci aj nejaky discountbroker ako flatex, brokerjet ci comdirect.
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

A ako krok po kroku je potrebné vybaviť IB brokera, ak chcem obchodovať v Nemecku. Myslím hlavne postupnosť krokov pri vybavovaní
bankového účtu v Nemecku. Z ktorej banky zo Slovenska posielať peniaze
/zrejmä eura/.Nie je to príliš komplikované?
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Nemusíš si vybaviť účet v nemecku. Len si otvoríš obchodný účet u IB. Peniaze potom pošleš na účet do Nemecka z tvojej slovenskej banky. Ako si otvoriť ten účet u IB je napísané v odkazoch vyššie na samotný IB na webe a jeho fóre trader.cz a na webe usakcie.com
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Anonymous napísal:A ktorý broker je pre Xetru respektíve pre Nemecko najlacnejší na poplatkoch? Mylím na časté obchodovanie , napríklad denne.
Lacna je aj talianska directa, poplatky xetra:

http://www.directa.com/de/gebuhren/gebuhren6.html
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

Chcem sa opytat, aky je poplatok u Interactive Brokers, za nakup a predaj(myslim dokopy nakup+predaj) jedneho kontraktu ES.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogobela napísal:Chcem sa opytat, aky je poplatok u Interactive Brokers, za nakup a predaj(myslim dokopy nakup+predaj) jedneho kontraktu ES.
Tam a späť (volá sa to RT = round trip) je to 4,80 (2x2,40).
U emini forexu 2x2,10 a YM niečo menej než ES.
Skrátka máš to pod 5 USD, čo je iba 10% z ceny jedného bodu.
Takže akoby si mal spread 0,1.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin52
Active Member
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 02 09, 2008 8:17 am

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Martin52 »

Ahojte,

ako funguje v IB margin account? Akcie maju na margin 25% (resp. 50% overnight). Ked mam napr. konto 10 000 USD, kupim akcie za 1000 USD (teda used margin mam 250 USD predpokladam a 750 USD mi "pozicaju"). Budem za tych 750 USD platit urok? Alebo budem som platit , az ked pozicana suma prekroci hodnotu mojho konta?

Z dokumentacie som to nepochopil, zato tam maju navrh "lacnejsieho financovania akcii" prostrednictvom Single Stock Futures, resp. odvodenych EFP - co by prichadzalo do uvahy, keby clovek musel pri dlhodobejsom nakupe cvakat uroky.

A ten Round Trip, ako sa spomina aj v predchadzajucom prispevku, asi funguje aj pri akciach? Teda clovek plati komisiu pri otvoreni aj zatvoreni pozicie?

Dakujem vopred
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Tam a späť (volá sa to RT = round trip) je to 4,80 (2x2,40).
U emini forexu 2x2,10 a YM niečo menej než ES.
Skrátka máš to pod 5 USD, čo je iba 10% z ceny jedného bodu.
Takže akoby si mal spread 0,1.
Takze, ak pocitam bid/ask 0,25 bodu pre ES tak to robi 4,8$+12,5$=17,3$ na zaobchodovanie jedneho kontraktu.

Ta suma 4,80$ sa pocita za kazdy kontrakt samostatne, takze ak kupim 2 kontrakty tak platim 9,60$ ?

Bid/ask sa zvykne drzat na urovni 0,25b alebo sa v mimoburzovych hodinach zvecsuje(hlavne v noci)?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ano. je to na 1 kontrakt a kontrakt ES sa kotuje po 0,25 bodu.
Bid/ask robí trh, takže ked amerika spí, tam je rozpätie rôzne - aj niekolko bodov. Ale to je pravá burza a ES je jeden z najlikvidnejších nástrojov na svete.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
duto
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 18 08, 2009 9:31 am

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa duto »

Zdravim
pri registracii u IB som sa dostalna sekciu "Funds and Banking".
info: http://www.interactivebrokers.com/en/p. ... entity=llc" onclick="window.open(this.href);return false;

:: Deposit Notifications
- wire
- Check
- Online Bill Payment Check
- US Automated Clearing House (ACH) Transfer Initiated at IB
- atd

:: Account Type Specifics
- IRA Accounts
- Advisor Accounts
- atd

Priznam sa vsak, ze velmi neviem co vybrat v tejto casti.
Mam zaujem na ucet previest cash - GBP a EUR.
Mozete prosim poradit?

Vdaka
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Honzajs »

já používal "wire" pro bankovní převod.
duto
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 18 08, 2009 9:31 am

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa duto »

diky diky,
trochu som sa pohrabal vo fore (je tu toho uz dost a clovek straca prehlad) a nasiel topic: Interactive Brokers - navod k registraci
Forum: http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... ?f=9&t=111" onclick="window.open(this.href);return false;

je tu aj navod so screenshots:
http://www.usakcie.com/interactive_brokers.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ahojte,
precital som si niekolko diskusii o IB a chcem sa uistit ci som to pochopil spravne. U IB si je mozne zalozit ucet v EUR, poslat EUR na ucet IB v Nemecku, pozicat si od IB USD a nakupovat tak USD akcie a pod. Tz. zahedgujem sa voci pohybu USD a stoji ma to iba urok za pozicanie USD.

Presne som vsak nepochopil ten sposob "pozicania si" USD. Niekto tam spominal margin, niekto Ideal pro. Moze mi to niekto napisat polopatisticky ?

Dalej sa chcem spytat na prevod penazi z a do IB. Nasiel som si, ze prevod do IB ide spravit za 0,13 Eur ako prevod v ramci EHS, takze to je ok, ale nasiel som zopar staznosti na prevod penazi z IB naspat do domacej banky, ze je to drahe. To vsak boli prispevky z 2008, takze rad by som vedel aky je stav teraz.

Juggler, ty si tam vtedy pisal, ze to je problem domacej banky, ktora si uctuje vysoky poplatok za prichadzajucu platbu a ze ty ten problem nemas. Mozes pls. napisat aku banku pouzivas ? Dik
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Peter. Môžeš si založiť účet v eurách a trejdit v hociktorej inej mene.
Len ked budeš naložený v dolárových aktívach, bude sa ti výška účtu meniť aj podla kurzu eur/USD.
Dnes sú banky v EU na lopatkách - neúčtujú si skoro nič.
Pritlačila ich k tomu EU.
Ale musíš robiť prevody v eurách a cez IBAN.
Prevody v eurách sa u brokera dajú robiť aj ked máš účet v USD (alebo inej mene). Jednoducho si zmeniš USD na EUR vo forexovom kurze pri nízkom spreade a pošleš si domov eurá.
Ja naše banky až tak nevyužívam, za posledných 20 rokov som žil 10 rokov v zahraničí, takže v biznise som doma tam.
Ale mám účty aj v SR, však sme o tom rozprávali, len ked chces zistit, čo si tie naše banky účtujú, tak pozri do ich cenníka na nete a zisti si poplatok za ,,incoming transfers,,...prichádzajúce prevody, ale tie v rámci IBAN..teda v EU.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa mircof »

JUGGLER napísal:... len ked chces zistit, čo si tie naše banky účtujú, tak pozri do ich cenníka na nete a zisti si poplatok za ,,incoming transfers,,...prichádzajúce prevody, ale tie v rámci IBAN..teda v EU.

Poplatky za prichádzajúce platby z EHP /niekde "regulovaná platba", niekde "europlatba"/, v každom prípade v EUR a presne identifikovaný účet /IBAN, SWIFT, .../ sú symbolické - max. cca 0,30 €.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Juggler, Euro asi nehedgujes, ze ?
najde sa niekto, kto mi este odpovie na tu prvu cast ?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

peter.cmorej napísal:Juggler, Euro asi nehedgujes, ze ?
najde sa niekto, kto mi este odpovie na tu prvu cast ?
Nehedžujem.
Načo?
Za posledných 5 rokov oslabil dolár voči euru presne o 12%.
To je úplný bagateľ so zhodnotením v tradingu.
Stačí vyberať zisk vo vhodnom kurze.

Niekoľkokrát som to zamenil rovno na účte, keď to vyzeralo na dobrý obchod.
Ale nerobím to rád, lebo to nabúra tradingové účtovníctvo.

K tej prvej časti: ÁNO. Coudy to tak robí.
Spýtaj sa ho na skúsenosti.

a ešte jedna vec:
ani na dolárový účet netreba posielať doláre.
Načo?
Zbytočne to ide cez korešpodenčné banky do USA.
A zbytočne sa stratí na kurzovom rozdiele za ktorý mení banka eurá na doláre.
Stačí poslať eurá do filiálky v EU (nemecka), cez IBAN to stojí 30 centov, oni to pripíšu na účet a tam sa to dá zameniť v najlepšom forexovom kurze na USD.
Keď sa ponechá polovica účtu v eurách, už si viac menej zahedžovaný do oboch strán.
Prílohy
eurodolár.GIF
eurodolár.GIF (8.75 KiB) 60643 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Coudy »

Peter, mám účet u IB, hlavná mena je €, ale tú hlavnú menu si môžeš hocikedy zmeniť.
To je len na to, aby sa ti výsledná suma ukazovala na účte v €.
Čiže môžeš mať hlavnú menu v € a všetky peniaze v $, bude sa ti celková suma na účte zobrazovať v €, aj keď tam máš $.
Peniaze posielaj rovno v €, nemeň na $. Potom si to tam môžeš priamo a lacnejšie zmeniť, ak budeš chcieť.

Trejdim len US akcie.
Potom to vyzerá nejako nasledovne.

príklad :

mám 10000 €

kúpim 100 ks ATW po 38 $ a za pár dní ich predám za 40 $, zisk 200 $ - 2 $ poplatok
úrok za požičanie $ bol za tých pár dní cca 0,00niečo

účet vyzerá potom takto:
10000 €
198 $

-keby som potom kúpil napríklad 10000 ks kanadskej akcie LBE.TO za 0,15 CAD a so stratou predal
za pár dní 0,13 CAD tak strata by bola 200 CAD, poplatok neviem, dajme tomu 4 CAD, úrok za požičanie CAD bol za tých pár dní cca 0,00niečo


celkový účet by vyzeral potom

10000 €
198 $
-204 CAD

Od určitej sumy v €, $, CAD ... pripisuje IB úroky a aj opačne, pokiaľ máš na konte nejakú menu v mínuse, tak IB pýta tiež nejaký interest.
Kukni sem
http://interactivebrokers.com/en/accoun ... terest.php" onclick="window.open(this.href);return false;.
http://interactivebrokers.com/en/accoun ... st.php?p=e" onclick="window.open(this.href);return false;

Keby si po čase nechcel mať na konte $ alebo CAD, tak za poplatok okolo 2 $ si priamo v trading platforme cez IDEAL (zmenáreň) prevedieš peniaze na €.
Je to úplne triviálne. Vyskúšať si to môžeš napríklad na demo účte, ktorý ti bude pridelený, keď budeš mať ostrý účet.

*****
Na demo účte mám momentálne 102618 $ a - 9,85 €. Keďže je vedená ako hlavná mena €, tak sa mi zobrazuje, že mám tam 68851 €, ak keď sú tam len doláre.
Prílohy
demo.png
demo.png (54.77 KiB) 60655 zobrazenia
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

super, dakujem za vysvetlenie. Takze to zhrniem: nemusim ziadat o ziadny "menovy uver", ale len co nakupim akcie v inej mene ako mam na ucte, tak IB mi danu sumu automaticky poziciava.

Dolezite bolo pre mna hlavne ci to nema nieco spolocne s marginom. Jeden z uctov bude totiz na osobu mladsiu ako 21 rokov, co ma vyhodu v nizsom minimalnom mesacnom poplatku, iba 3 Eura, ale nevyhodu, ze nemoze vyuzivat margin. Margin mi nevadi, ale ak by tam nebola ani moznost zahedgovat sa, to by mi vadilo.

btw. co sa spominalo na chate, ze IB vraj zvysuje min. mesacny poplatok, som na ich webe nikde nenasiel.
JUGGLER napísal: Nehedžujem. Načo? Za posledných 5 rokov oslabil dolár voči euru presne o 12%.
To je úplný bagateľ so zhodnotením v tradingu.
u teba to samozrejme nema zmysel. Mne vsak ide o take kratkodobe buy and hold na niekolko mesiacov, asi ako u teba investing a tam som sa uz na kurzoch popalil. Nastupil som dobre (ropa, zlato) ale dolar zhltol polovicu zisku.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa filip glasa »

ale ak by tam nebola ani moznost zahedgovat sa, to by mi vadilo.
keby tam nebola možnosť požičať si menu, tak by si to hedžoval priamo cez forex - shortol by si dolár v rovnakom objeme ako máš dolárové pozície.

Na komodity je určite dobré sa zahedžovať, keďže podstatná časť ich posilňovania je len vďaka oslabovania doláru. Pri firmách už treba dávať pozor na to, v akej mene firma robí tržby: prípadne zjednodušene - aspoň kde podniká. Veľa ľudí robí chybu, že si kvôli akcii maďarský telekom obchodovaný na americkej burze zahedžuje dolár (lebo sa obchoduje samozrejme v UAS keďže je to americká burza). Pritom by sa mal zaujímať o forint.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Podľa mňa ti ani nepožičia, ale len automaticky zmení.
Kúpiš za USD (zmení sa to automaticky) a po uzavretí pozícií ti ostávajú USD, ktoré je už na tebe, kedy zmeníš späť na eurá.
Veď aj zmenáreň je biznis, hoci tam ide len o 0,5 pipsa.
Ono je to nakoniec jedno, lebo ked sú úroky a musíš to prijať, tak aj to je ok.
Ale to by mal vedieť podrobne Coudy.
Čo sa týka to ho margin účtu a nemargin účtu..teda cash účtu, tak pozor: cash účty majú clearing (vysporiadanie obchodu) 3 dni... to je dosť nepraktické, zvlášť keby si zistil, že si tak trochu aj trejder, nielen investor.
Ďalej na cash účte nemôžeš trejdiť deriváty (futures, opcie) a nemôžeš shortovať ( hrať na pokles).
Ale treba si to preveriť, či nenastala zmena... moje vedomosti sú staré niekedy aj 10 rokov.
Naposledy upravil/-a JUGGLER v St 18 11, 2009 2:29 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3795
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Filip hedzovat cez forex sa nevyplati kvoli swapovym bodom idu vacsinou proti tebe.Lepsie by asi bolo menove futures , ale to som este neobchodoval.Inak zasielka dosla ok,vsetko ok.Dakujem
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa filip glasa »

hedzovat cez forex sa nevyplati kvoli swapovym bodom idu vacsinou proti tebe.
hedge ťa vždy bude niečo stáť - v každej metóde ti niečo utečie.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Coudy »

Príklad:

mám 10000 € a nakúpim za 10000 € US akcie a držím celý rok. Nič nezamieňam, IB mi automaticky požičia.
Takže broker mi požičal cca 15000 $. (Výkyv kurzu nebudem ďalej rátať).
Broker mi požičal rád, lebo ručím eurami.

Za tých 10000 €, ktoré mi ležia na účte mi IB platí úroky, ktoré sú

http://interactivebrokers.com/en/accoun ... terest.php" onclick="window.open(this.href);return false; (interest paid)

do 8000 € = nič
nad 8000 (BM - 0.5%) = momentálne nič, lebo BM pre € = 0.347%

A ty platíš za požičanie $ (interest charged)

do 100000 $ je to momentálne 1.62% (BM + 1.5%), lebo BM pre $ je 0.120%.

Čiže za rok by si zaplatil za požičanie 15000 $ x 0,0162= 243 $

--------------------

Keby si to na začiatku vymenil všetko za $, tak neplatíš brokerovi žiadny poplatok za požičanie $, lebo sú tvoje,
ale zase sa vystavuješ menovému riziku.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3795
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Lacnejsie je na zaciatku zmenim eur na usd.V tom okamihu si to zahedzujem cez menove futures napr. ja som nasiel ticker E7H0 /MAREC 2010/, naklady su u ib predpokladam menej ako 10usd spolu tam a spat.Jedina potiaz je ze nominal tohto futures je 62500 eur, cize za tolko by si musel zamenit aby to bolo neutralne.Mozno su aj nizsie nominaly no nenasiel som.Ale naklad hedzovania je do 10usd .
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Coudy »

Je to možné, ale ja nikdy nedržím 100% v akciách a ani po celý rok.
Hedžovanie a futures nie je nič pre mňa. :) Takže to neriešim.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Dakujem Coudy, dakujem Juggler, pomohli ste mi.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ak niekoho zaujimaju podrobnosti o tom cash ucte, su tu:
http://www.interactivebrokers.com/en/p. ... figuration" onclick="window.open(this.href);return false;
polozka cash, a porovnanie uctov je hned vedla v polozek comparison

Juggler ma pravdu, cash ucty maju clearing 3 dni a nie je mozne shortovat.
Opcie a Futures sa obchodovat daju, ale Futures sa zrejme tiez nedaju shortovat. Aj ked to tam nemaju napisane uplne exaktne.

Nebudem vymyslat a otvorim normalny ucet.

Este jedna vec ma zaujima. Mate niekto skusenosti s Friends and Family Advisor Account ? Su tam nejake komplikacie o ktorych by som mal vediet ?
http://individuals.interactivebrokers.c ... alMain.php#" onclick="window.open(this.href);return false;
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Istiach »

jogobela napísal:
Takze, ak pocitam bid/ask 0,25 bodu pre ES tak to robi 4,8$+12,5$=17,3$ na zaobchodovanie jedneho kontraktu.

Ta suma 4,80$ sa pocita za kazdy kontrakt samostatne, takze ak kupim 2 kontrakty tak platim 9,60$ ?

Bid/ask sa zvykne drzat na urovni 0,25b alebo sa v mimoburzovych hodinach zvecsuje(hlavne v noci)?
Caute,

Toto som nepochopil.

Ako dostal jogobela tento vysledok? 17,3$ ? Co v tom znamena tych 12,5 $ ?

Okrem toho toto plati? Ta suma 4,80$ sa pocita za kazdy kontrakt samostatne, takze ak kupim 2 kontrakty tak platim 9,60$ ?

Dik
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3795
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa osamely chodec »

pre 1 kontrakt ES

nakup 2,4usd
predaj 2,4usd
spred 1 bod=0,25= 12,5usd
-----------------------------
spolu 17,3usd


VELMI NIZKE POPLATKY.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Istiach napísal:
Toto som nepochopil.

Ako dostal jogobela tento vysledok? 17,3$ ? Co v tom znamena tych 12,5 $ ?

Okrem toho toto plati? Ta suma 4,80$ sa pocita za kazdy kontrakt samostatne, takze ak kupim 2 kontrakty tak platim 9,60$ ?

Dik
Vysvetlím ti to po lopate.

Tých 12,5 je 1/4 teda 0,25 bodu to je tzv. spread, čiže rozdiel medzi nákupom a predajom.
ES ako derivát indexu SP 500 sa kótuje po štvrť boda, napríklad
práve teraz 1094,25-1094,50.
NQ - derivát Nasdaqu sa kótuje po 0,5 bodu a YM- derivát Dow Jonesu po 1 bode.
1 bod u ES je 50 USD, u NQ 20 a u YM 5 USD
Ty kupuješ tzv. kontrakty.
Keď otvoriš 1 kontrakt ES, tak každý bod znamená stratu/zisk 50 USD.
Keď kupiš/predaš 10 kontraktov naraz, tak za každý bod o ktorý sa pohne ES ti nabiehava na účte 500 USD zisku/straty.
Ale za každý kontrakt ti broker naúčtuje 2,40.

Čiže, keby si chcel v tomto okamihu kúpiť a predať ES, tak kúpiš po 1094,50 ale predať môžeš len za 1094,25 takže prichádzaš o štvrť bodu. A keďže 1 bod u ES znamená 50 USD tak štvrť bodu je 12,5 USD.
Ten spread je to na čom zarába burza a nákup 2,40 a predaj po 2,40 sú poplatky brokerovi.
Spolu je to akoby si prekonával spread 0,346 (= rozdiel medzi nákupom a predajom)

Dôležité je, že tieto finančné nástroje sú obchodované na burze.
Broker je sprostredkovateľ, má svoje poplatky , burza má svoj spread a ty máš svoj zisk alebo stratu oproti iným hráčom.
Nikto teda nemá záujem obrať ťa o peniaze, zdržovať tvoje pokyny, rozťahovať ti spready a pod.

Dnes som v meste len tak zo srandy pozrel po čom sa kotuje USD v zmenárni a videl som 1,42-1,46.
To je spread z ktorého žije zmenáreň.
Keby si bol idiot a chcel obchodovať cez zmenáreň tak prekonávaš spread 400 pipsov.
Bežní marketmakeri na forexe majú 2 pipsy.
Profík obchoduje dajme tomu za 0,5 pipsu.

Zmenáreň dnes: 1,4200-1,4600
Profík teraz: 1,4332.5 - 1,4333.0
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Myk
Gold Member **
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Myk »

JUGGLER napísal: Ten spread je to na čom zarába burza a nákup 2,40 a predaj po 2,40 sú poplatky brokerovi.
Spolu je to akoby si prekonával spread 0,346 (= rozdiel medzi nákupom a predajom)
Dovolím si tě opravit, na spreadu zarába broker na forexu, protože on je protistranou, která poskytuje plnění.

Burza pouze páruje bid a ask jednotlivých obchodníků, bere poplatek za obchod, ale ze spreadu nic nemá.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Myk napísal: Dovolím si tě opravit, na spreadu zarába broker na forexu, protože on je protistranou, která poskytuje plnění.

Burza pouze páruje bid a ask jednotlivých obchodníků, bere poplatek za obchod, ale ze spreadu nic nemá.

Nie som v tom expert, ale keď ma chceš opraviť nemôžeš miešať futures obchodované na burze (burzový trh) a forex.
Forex je mimoburzový trh (OTC), takže spread je záležitosťou brokera.
Na burze spread robia marketmakeri a broker by mal byť len sprostredkovateľ.
Pokiaľ ja viem, tak napríklad NYSE by mala žiť zo spreadu, lebo je zároveň aj marketmaker.
Aj ES má povinný minimálny spread 0,25 bodu, čo by mala byť zárobková výhoda pre burzu futures CME.
Z čoho by žili, keby to párovali bez spreadu?
Pokiaľ viem, tak tí, čo majú kúpené miesto priamo na burze, tak môžu obchodovať pre seba bez spreadu.

Pre vyjadrenie likvidity by sa mal používať ešte výraz bid/ask spread. Ten určuje trh. Napríklad mimo burzových hodín je rozdiel medzi askom a bidom často taký, aký nahodím ja. V tom momente de facto fungujem ako marketmaker, alebo spread trader.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"