Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík. Možno to je preto, že mám doláre hedžované cez futures EUR/USD. Skúsim zajtra cez web rozhranie , kde to vyzerá na možné rozlíšenie medzi forex a convert currency. Teraz ma tam nechce pustiť lebo mám otvorenú TWS ( double session.. ). Nesúri mi to. Len chcem znížiť podiel EUR pod 50K, aby som nezabudol v septembri. Pekné svinstvo od ECB že drží neg. rates aj ked sme v inflácii. Mohli dať aspoň nulu ako u USD...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa andre »

JUGGLER: kolko cca. ta rocne stoji ten hedging cez futures?
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3884
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 151 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Mensi update pre novacickov.. Ako nie az tak prehladne su tie fee..

Mne strhli 3.69GBP fee za 20 akcii BATS.. pricom mam nastavene Tiered.. To je trochu mimo od toho 1.00gbp, ako som si myslel, ze to bude stat, tak som hladal, a ide pravdepodobne o "stamp duty" vo vyske 0.5% to by davalo zmysel cca 536*0.005=2.68+1.00 = cca 3.69gbp total fee za nakup. (v reporte to uvidim az zajtra)

Zevraj sa tam neplati 0.5% stamp duty, ak sa to obide cez CFD, ale ten nespada pod danovy casovy test, ak som dobre hladal. (opravte ma ak sa mylim, prosim)

USD ekvivalent BAT mal fee 0.35USD za nakup, ale tam je to ADR, co moze byt fee cca US$0.03 cize 3 centy na akciu rocne. (este nevidim nikde v reporte tento fee)

SXR8 co som kupil v mnozstve 2ks mi strhol fee 2.1eur "SXR8 ISHARES CORE S&P 500 IBIS2" v reporte vidim CSPX.

QDVE strhlo 1.25eur (presne ako bolo ocakavane)
Odoslané z počítača
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Lex »

Inak zo sxr8/cspx som si vsimol aj ja. Preco to tak je pls? A to fee 2.1 ako vzniklo?

Edit: conversion mi nejde tiez, rovnake spravy ako tu pisali ostatni. Obchod v usd sa realizoval tak ako pisali ostatni - zaroven s nakupom akcii sa realizoval forex obchod v pozadovanom mnozstve usd-eur bez fee.
samuel
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: So 03 07, 2021 1:42 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa samuel »

tych 2.1 eur by aj mna zujimalo. ked som kupil jeden kus, islo to cez "GETTEX2" a tam bol commission 1.25, ked dva kusy, tak cez "AEB" a bolo 2.1eur.
tu https://www.interactivebrokers.com/en/i ... &p=stocks2 pisu, ze:
Tiered pricing is not available for all exchanges. Please review the list of exchanges below.
link na AEB: https://www.interactivebrokers.com/en/i ... 1265&nhf=T ale aj tak mi to nesedi
Fund
Gold Member **
Príspevky: 406
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

...je to teda pekne poschovavane a clovek sa musi snazit aby nasiel vsetky poplatky,novacik nema sancu.
rogue_trader
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Po 25 04, 2011 6:56 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rogue_trader »

Poplatky ma IB pri nakupe ETF nasledovne (Tiered):
zakladny poplatok 0.05% z investicie (minimalne 1.25EUR) + poplatky jednotlivych burz.

Najlacnejsi je Gettex - tam je poplatok iba 1.25 EUR, poplatky za burzu nie su ziadne
AEB ma poplatok: 1.25 EUR + Poplatok burzy 0.75 EUR + clearing poplatok 0.1EUR = spolu 2.1 EUR
Xetra ma poplatky spolu 1.9 EUR.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

andre napísal: Št 19 08, 2021 10:32 am JUGGLER: kolko cca. ta rocne stoji ten hedging cez futures?
Toho roku tisíce. Dolár posilnil o 4,5%. :lol:

Kupujem kontrakty na 2-3 mesiace dopredu. Takže rátam s rolovaním cca 5 x ročne.
Poplatky neviem...tipujem RT 5USD..tak možno 25 USD ročne?

Idem podľa toho ako to zhrnul Martin:
MartinPillar napísal: Ut 20 04, 2021 11:02 am Ticker 6E je Euro FX futures 1 contract = 125 000 EUR
Ticker E7 je E-mini Euro FX futures 1 contract = 62 500 EUR
Ticker M6E je E-micro Euro FX futures 1 contract = 12 500 EUR

Môžeš si to skombinovať
P.S. ALL: toho roku bez hedžovania dolárové aktíva prinášajú zisk v EUR o 4,5% vyšší. Pri hedžovaní cez futures sa účet v EUR nemení, ale na futures máte stratu. Ak však hrozia reálne kurzové straty v eurách, vyrovnáva ich zisk na futures :roll:

,, most prominent banks predict the Euro will strengthen against the US Dollar in the second half of 2021,,.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa andre »

Thx. Nebolo by to jednoduchsie s continuous kontraktom? Usetris si starosti s rolovanim a drobne napoplatkoch.

E6 sa mi nepodarilo najst ani v 1 ucte, tebe ho najde?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

andre napísal: Ne 22 08, 2021 12:00 pm Thx. Nebolo by to jednoduchsie s continuous kontraktom? Usetris si starosti s rolovanim a drobne napoplatkoch.
Ked zvolíš continuos, tak ti bude v TWS meniť aktuálny za nový. Ale k tomu, aby ti to IB aj fyzicky prerolovalo asi potrebuješ nastaviť auto rollover, alebo tak nejak. Ja som si zapametal, že sa v tomto neoplatí spoliehať na brokera, že je lepšie urobiť si to sám.

Ked bola kríza na rope, tuším Jogo mal ropu na paper accounte a zavreli mu to v najhoršej strate, pričom nový kontrakt neotvorili.

Ja sa hedžujem prvýkrát v živote, takže to robím podľa sedliackého rozumu. Dám si do TWS SEP, OCT, NOV a DEC 2021.
Vidím rozdiely a likviditu a podľa toho sa rozhodnem či idem na kontango OCT ( +80 ) alebo NOV ( +145 ) alebo dokonca DEC ( +215 )
Najmenšie straty z kontanga by mali byť tesne pred expiráciou a do najbližšieho. Ja som nebral vždy najbližší..asi to nerobím práve najlepšie.

Zatiaľ mi celý hedžing lezie na nervy, lebo ma pripravil o kurzové zisky. Zároveň pri pohľade na to contango si uvedomujem, že to asi dlhodobo nestojí zato. Takisto nemám dôveru v budúcnosť eurozóny. Experti ale vravia, že dolár bude mať tendenciu k oslabovaniu a euro k posilnovaniu. Neviem síce prečo, ale nerád by som sa vystavoval takým výkyvom ako minulého roku.

Na druhej strane: zlatých 20 rokov, ked som mal účet len v USD a o nič sa nestaral ! Ani kurz eura k 1,60 som nebral tragicky. Prekryl som to výnosmi. Teraz však výnosy nemám také vysoké ako predtým..kurzové straty s posilnenia eura k 1,60 by ma mrzeli.
E6 sa mi nepodarilo najst ani v 1 ucte, tebe ho najde?
Ja sa hedžujem práve cez E6. U IB je to klasické futures bez označenia: daj ticker EUR - European Monetary Union Euro - Ideal Pro a pod tým máš forex a futures. Klikni na tie ,,futures,, a objavia sa kontrakty podla expirácie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3795
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa osamely chodec »

EUR.png
Ako hruba pomocka celkom staci sledovat tieto lokalne extremy. Conti kontrakt sa neda obchodovat. Treba rolovat na vzdy novy.
term.png
a contango stoji peniaze
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3884
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 151 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Dnesna skusenost.. Ak by to potrebovalo komentar, mozem dat.. (to este k teme "kupim akcie, predam akcie, zamenil som EUR na cudziu menu")
Prílohy
Interactive Brokers.png
Odoslané z počítača
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Po 23 08, 2021 2:27 pm Zatiaľ mi celý hedžing lezie na nervy, lebo ma pripravil o kurzové zisky. Zároveň pri pohľade na to contango si uvedomujem, že to asi dlhodobo nestojí zato. Takisto nemám dôveru v budúcnosť eurozóny. Experti ale vravia, že dolár bude mať tendenciu k oslabovaniu a euro k posilnovaniu. Neviem síce prečo, ale nerád by som sa vystavoval takým výkyvom ako minulého roku.
Prečo to nerobíš tak ako Rado. Účet v Euro a nakupuj akcie na úver za USD. Pozície pri tvojom daytradingu málokedy držíš cez polnoc, respektíve len malú časť z nich, tak ti úrok snáď ani nezarátajú. A keby aj, tak úrok na úver ma IB malý, porovnateľný s hedžingom.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

iceberg8 napísal: Po 23 08, 2021 6:19 pm Dnesna skusenost.. Ak by to potrebovalo komentar, mozem dat.. (to este k teme "kupim akcie, predam akcie, zamenil som EUR na cudziu menu")
Kde si došiel k tomu FXConversion? Lebo ja som sa dnes slávnostne (prvý krát v živote ) prihlásil do web tradera a tam som našiel len IdealPro.
Zaujíma ma len IBCE. Nie Lynx, lebo ten nie je v Maďarsku.
jogo napísal: Po 23 08, 2021 6:56 pm Prečo to nerobíš tak ako Rado. Účet v Euro a nakupuj akcie na úver za USD. Pozície pri tvojom daytradingu málokedy držíš cez polnoc, respektíve len malú časť z nich, tak ti úrok snáď ani nezarátajú. A keby aj, tak úrok na úver ma IB malý, porovnateľný s hedžingom.
Držal som dlho to LTCN a robím aj swingy. A popri tradingu snívam o tom, že budem mať aj zainvestované. Škoda, ked peniaze ležia len tak..
Ale čoraz viac rozmýšlam, že to urobím tak, ako vravíš, alebo prehodím base currency do USD. Dík za pripomenutie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3884
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 151 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Isiel som cez Trade > Convert Currency. (IBCE) resp co.uk ale ono domena asi nehra rolu...

EDIT: ale povolilo mi to zamenit len z toho dovodu, ze som tam mal minusovy zostatok na GBP. Vzdy mi zamenili do 1 minuty, USD aj GBP, ak som mal minusovy, tentokrat im to trvalo 45 minut, a potom si hovorim, ze skusim ci to ide "splatit" aj manualne, a islo, ale za 2USD fee. Potom po cca 130 minutach vyrovnali ten minosuvy zostatok automaticky, uz "zadarmo". Tak som len hcel varovat ludi, ak by chceli zamenit cez akcie, da sa to, len treba si byt na 100% isty, ze IB uz vyrovnal ten minusovy zostatok, inak by predali akcie a splatili by minusovy zostatok z nakupu a nezamenili by nic.
Prílohy
FX.png
FX.png (14.89 KiB) 5088 zobrazenia
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

iceberg8 napísal: Po 23 08, 2021 8:47 pm Isiel som cez Trade > Convert Currency. (IBCE) resp co.uk ale ono domena asi nehra rolu...
Ja Convert Currency nemám. Nie o doménu ide, ale kde máš účet. Máš v IBCE?
Kým sme mali v USA - U.K. nič sme neriešili...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
samuel
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: So 03 07, 2021 1:42 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa samuel »

Skús si pozrieť, či máš v "Account settings - Trading experience and permissions" povolenie pre "Currency/Forex":
Permissions to Trade: Currency Conversion
JeyJey
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut 24 08, 2021 9:02 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JeyJey »

Caute,

mam otazku, neviem, ci vam to funguje, ale snazil som sa setupnut si account u IB, cez referal link, ktory tu niektori z Vas sharli, a ked som si u IB overoval, ci je account linknuty na referal, tak povedali, ze nie....tak som si myslel, ze som spravil chybu, uzavrel account, otvoril novy cez iny referal link a opat na supporte hovoria, ze nie je linknuty na referal. (Pre istotu som si uz skopiroval link, ked mi vygenerovalo account id (aj v tom linku je dokaz,ze bol account vytvoreny cez referal link)...Ti co ste skusali referal link, mate to linknute a mate narok up to 1000$ shares? Overoval si to niekto z Vas? Vdaka
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa andre »

JUGGLER: ja mam to "Trade > Convert Currency" v osobnom ucte, vo firemnych to nie je. Cele menu account managementu je ine..
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3884
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 151 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ak ste prihlaseni na IB webe, za aky cas was to vyhodi, ze treba novy log in ? "You are currently logged in without Trading/Market Data permissions"
Mna asi tak po 1 hodine, a je to neuveritelna otrava sa prihlasovat stale dookola, neda sa to na stavit niekde, aby to drzalo aspon 8 hodin?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

iceberg8

je to z bezpecnostnych dovodov a zmenit ten interval sa asi neda. Ak nepotrebujes aktivne obchodovat tak na mobile sa prihlasis iba raz a si prihlaseny stale v apke. Investory oproti traderom maju aj v tomto lahsi zivot :D
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3884
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 151 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No, myslel som si, lenze ono niekedy to odhlasi skor, niekedy neskor, pritom mam stabilny internet, metalika, ping dobry, packetloss ziadny, nikde inde sa mi to nestava, i ked moze hrat rolu aj firefox, lebo on blbne a musim ist cez sukromne okno a nie to bezne okno (to fungovalo, potom sa to pokazilo), niekde som cital ze IB vyhodnocuje nieco a ked zaznamena mozny utok "man in the middle" a podobne, tak radsej odhlasi. Este by som to bral, ak by to bolo fixne napr 3600 sekund, ale ono niekedy som tam aj 2.5hodiny, niekedy len 30 minut.. Skusal som aj autorefresh, ale nema vplyv a kedze ma to vie odhlasit aj priamo pocas nakupu (ako vcera, isiel som dat BUY a pise ze neprihlaseny), ale tam to nastastie islo prihlasit tym 1 klikom na to modre upozornenie (nie vzdy to ide a vtedy musim napisat meno heslo, co urobim do 5 sekund, ale SMS je dalsich 5 sekund).
Nemam smartphone, takze tam neviem obchodovat, preferujem klavesnicu a mys :) stara skola.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Rado »

Tak si kúp tablet. :D
Ja obchodujem iba cez mobil a do "read only" módu sa dostanem iba v nedeľu. Keď otváram apku, tak stačí otlačok prsta a som hneď pripravený obchodovať.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JeyJey
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut 24 08, 2021 9:02 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JeyJey »

JeyJey napísal: Ut 24 08, 2021 9:11 am Caute,

mam otazku, neviem, ci vam to funguje, ale snazil som sa setupnut si account u IB, cez referal link, ktory tu niektori z Vas sharli, a ked som si u IB overoval, ci je account linknuty na referal, tak povedali, ze nie....tak som si myslel, ze som spravil chybu, uzavrel account, otvoril novy cez iny referal link a opat na supporte hovoria, ze nie je linknuty na referal. (Pre istotu som si uz skopiroval link, ked mi vygenerovalo account id (aj v tom linku je dokaz,ze bol account vytvoreny cez referal link)...Ti co ste skusali referal link, mate to linknute a mate narok up to 1000$ shares? Overoval si to niekto z Vas? Vdaka
UPDATE: vyzera to tak, ze nato aby ste mali referalovy ucet, tak ten co poskytuje referal, musi mat splnene podmienky ako min. na ucte 2000$ a mat nakupenu aspon jednu securitu, inak to neprejde. AK jedna z tych requirements nie je splnenia, referal neprejde ako v mojom pripade, aj ked pouzijete referal link.

Ma niekto z vas prosim fungujuci referal ucet, ktory vie sharnut do PM?

vdaka vopred
funky
Príspevky: 27
Dátum registrácie: So 09 01, 2021 8:30 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa funky »

Ešte teda pre úplnosť citujem presné znenie, ako to aspoň mne ukazuje:
By clicking one of the actions above, you acknowledge and agree that:
  • You will not have any involvement with a referred client's IBKR account after the initial referral. Specifically, you agree not to do any of the following:
    • help set up the referred client's account;
    • train referred clients to use IBKR's trading platform, solicit or place orders or have any other ongoing involvement in the referred client's trading of their IBKR account;
    • act as financial advisor or hold power of attorney or discretionary trading authority over a referred client's account;
    • act as a point of contact between the referred client and IBKR; or distribute advertising or marketing materials about IBKR without IB's written consent.
  • You will not hold yourself out as an employee or agent of IBKR.
  • You will be paid a flat fee Payout of $200 per eligible referral and may refer up to 15 friends or family in a year or 30 total. You will only receive this payment if the referred account maintains a balance of at least USD 10,000 for one year.
  • Payouts are limited to one payment per person or entity that opens an account, regardless of how many accounts they open.
  • You are not a resident of Spain or Japan or Israel and understand that you will not receive a Payout for referring clients who are domiciled in Spain, Japan, Israel or other ineligible countries.
  • IBKR may change the terms of the program for legal or commercial reasons. The current terms of the program are specified on the IBKR public website and on the FAQ Page.
Aj tie informacie za odkazmi, co su na konci su dolezite.
Prepáčte, ale niekedy odpovedám s významným oneskorením. No lepšie neskôr, ako vôbec.
netlik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 05 02, 2021 10:52 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa netlik »

Ahoj, referral link splňující podmínky odeslán do PM
JeyJey napísal: Št 26 08, 2021 1:27 pm UPDATE: vyzera to tak, ze nato aby ste mali referalovy ucet, tak ten co poskytuje referal, musi mat splnene podmienky ako min. na ucte 2000$ a mat nakupenu aspon jednu securitu, inak to neprejde. AK jedna z tych requirements nie je splnenia, referal neprejde ako v mojom pripade, aj ked pouzijete referal link.

Ma niekto z vas prosim fungujuci referal ucet, ktory vie sharnut do PM?

vdaka vopred
Fund
Gold Member **
Príspevky: 406
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

...da sa otvorit v IB aj viac poductov,kvoli tomu aby som mal investicie rozdelene?Mate s tym niekto skusenosti?
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Rado »

Áno. Dá sa.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Ahoj,

prosím vedel by mi niekto poskytnúť funkčný referal na IB?

Ďakujem,
mh.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 997
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 220 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

Zaslal som ti link do súkromnej správy.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 997
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 220 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

Zdravím vás, ak by mal ešte niekto záujem o https://ibkr.com/referral/jozef719

Tiež som sa tu na fóre dostal k referral linku IB.

Už dlhšie sledujem fórum a robíte skvelú prácu.
Ja som začínal v podielových fondoch, potom Finax, následne Revolut a teraz som prešiel do IB. Aj vďaka vašim príspevkom som o niečo múdrejší. 👍
Ďakujem
Joki
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Ahoj,
díky všetkým, dostal som do PM viacero referalov, regnúť sa žial môžem len raz :)
Všetky oficiality boli prefixované ako IBCE, aj prvý prevod šiel na Maďarskú adresu v Nemeckej banke.

Každopádne, držím palce a prajem veľa šťastia na trhoch.


Ja som začínal s XTB, sú jednoduchí a zatiaľ mi postačujú. Čo mi tam však chýba je dvojfaktorová autentifikácia. Myslím, že v dnešnej dobe je to samozrejmosť. Keď som sa dopytoval, dostalo sa mi vyhýbavej odpovede po telefóne, otočili tému či nechcem začať nakupovať komodity..

Dúfam a verím, že IBKR a ich support budú iní, lepší :) Plus teda 2FA podporujú cez sms, app.
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Ahojte,

Po prihlásení do IB ma privíta takáto chybová hláška.
Neviete, v čom by mohol byť problém? Heslo je určite správne keďže sa ním prihlasujem do platformy samotnej.
Vypýta aj token z 2FA, prihlási ma, viem spravovať účet, ale problém je s trade platformou. Nevidím cash, ktorý mi tam už došiel (potvrdili mailom), neviem hľadať symboly..
unable-to-connect.png
unable-to-connect.png (7.8 KiB) 5787 zobrazenia

Ďalej by som sa chcel spýtať, ako nastaviť markety v skúsenostiach? Chcem obchodovať ETF na nemeckých, príp holandských trhoch - xetra, euronext.
Nechal som to vo východzom nastavení. Predpokladám, že tam bude treba naklikať aj ostatné krajiny? Ako to máte nastavené vy?
stocks-markets.png
stocks-markets.png (10.96 KiB) 5787 zobrazenia
permissions-stocks.png
Ďakujem,
mh.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3884
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 151 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Dal som si zaskrknut vsetky a klikol na save.

Tu hlasku som ale nemal, obcas sa mi tam da taka hlaska, ale nie ze invalid user/pass. Kliknem na nu alebo dam znovu nacitat stranku, pripadne sa znovu prihlasim. Obcas im to blbne podla mna, pretoze nevidim ziadny dovod na take "spravanie" serveru - nikde inde nemavam problem, i ked obcas to moze byt cookies napr Firefox je u mna velmi problemovy a niekedy sa viem prihlasit len v inkognito/private mode v tom firefoxe (ale toto sa mi deje aj na aliexpress).
Odoslané z počítača
ATHena
Active Member
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Pi 20 11, 2020 1:02 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa ATHena »

michalhornicheck napísal: Ut 31 08, 2021 11:02 am Ahojte,

Po prihlásení do IB ma privíta takáto chybová hláška.
Neviete, v čom by mohol byť problém? Heslo je určite správne keďže sa ním prihlasujem do platformy samotnej.
Vypýta aj token z 2FA, prihlási ma, viem spravovať účet, ale problém je s trade platformou. Nevidím cash, ktorý mi tam už došiel (potvrdili mailom), neviem hľadať symboly..
Ahoj,
ak si si ešte len otvoril účet tak tomu daj čas, trvá to aj dva dni zakiaľ sa všetko spropaguje do všetkých databáz, cachiek etc. Ak máš starší účet tak píš na support
ATHena
Active Member
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Pi 20 11, 2020 1:02 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa ATHena »

V poslednom čase ma IB masívne serie, prerábajú web a kopa vecí nefunguje, kliknem na messages a ostanem na prázdnom okne, vyhľadávanie tickerov ma tiež pár krát sklamalo. Navyše mi začali chodiť maily o tom ako nemám potvrdený účet nech kliknem na link a nahrám dokumenty (po kliknutí na link mi napíše že účet bol dávno overený). Písal som im na support, samozrejme we are sorry, should not happen again. Na druhý deň zasa. Kvalita IB ide s ich množstvom klientom riadne dole, rozmýšlam že odídem, toto sem píšem ako výstrahu pre tých čo sa rozhodujú medzi IB a alternatívami. V IBUK boli takéto veci nemysliteľné. Oveľa radšej by som bol keby tam nechajú $10 poplatok (kľudne aj viac) a namiesto na kvantite (a orderflowe) zarábali na kvalitných službách.

Po tom čo tam mám účet už dlhšiu dobu mi prišla povinnosť absolvovať videohovor. Nekonečné trápenie, ukazovanie OP v x polohách. Potom mi týpek povedal, že ok mi na druhý deň prišiel mail, že ešte im chýbajú nejaké údaje tak znova. Neuveriteľné.

Nehovoriac o tom, že mi začali chodiť totálne invazívne otázky o pôvode môjho majetku. Čo chápem, že je regulačná povinnosť ale žiaden iný broker to nerobí v rozsahu ako oni. Možno to bude súvisieť s tými pokutami čo dostali za nedostatočné potieranie prania peňází.

Celé zle, fakt pri nich ostávam len preto že sa mi nechce otvarať s.r.o účet inde a FIO nemá opcie.

Ak sa rozhodujete otvoriť si účet u IB tak sa zamyslite či nemáte schodnejšie alternatívy, dúfam, že riadne pocítia to, že s nami jednajú po migrácii z UK ako s hnojom.

rant off
Fund
Gold Member **
Príspevky: 406
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

...a ake su tie alternativy?
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Nishin »

Môžem potvrdiť, že IB je zatiaľ moja najhoršia investičná user experience v živote. Najzložitejší registračný proces ever, 15x reupload dokumentov zamietnutých z rôznych dôvodov, pomalý helpdesk, neprehľadnosť, chyby chyby chyby a čo je najhoršie, už dva mesiace pretrvávajúce.
Zažívam skúsenosti, ktoré sa pri iných brokeroch nediali, od špičky očakávam vychytaný systém. Toto by mal uviesť každý recenzent ako jednu z nevýhod.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3884
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 151 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ten povod majetku, to robi aj Lynx, ja som tam vzdal otvorenie uctu z toho dovodu (momentalne nezamestnany si chcel vlozit 5 tisic eur na ucet, aby obchodoval, red flag, asi terorista).
Mimochodom toto som predpokladal este roku 2009-2010, ze pride az urazlive overovanie klienta selfieckami, ludia sa mi smiali, ze ved co riesis, over sa. Alebo zvykaj si. No over sa teraz. (nemam FB, nerobim si selfie, som skaredy-nefotogenicky, neverim internetu, nefotim sa, red flag, asi terorista)
Ale [sem vlozit meno nepriatela z wall street] mozu manipulovat trhom lubovolne za smiesnu pokutu "ktora pojde do predpokladanych nakladov", red flag, heroes, no terorist. No zvykaj si.
Tiez by ma zaujimalo aka je alternativa, avsak je otazne, ci je 10eura viac za obchod opravnene v case, ked takmer vsetku pracu za brokera urobi dizajn a server a klient sam nakupuje. Pri mensich fee ludia maju tendenciu nakupovat a predavat viac, pretoze poplatok 35centov na US trhu neznamena prakticky skoro nic, no "it adds up" pre brokera. Bohuzial, do dnes som nezazil banku, ktora by so mnou nejednala ako s hnojom*. Sme im tu pre zisk, taky je kapitalizmus.
* obcas ma tu a tam nejaka korporacia (alebo aj s.r.o) extremne milo a prijemne prekvapia, takze ich rad odporucim a znovu nakupim, ale brokera poznam zatial len jedneho.

EDIT: u IB som ucet otvoril do asi 24 hodin, vratane jednej noci a prevodu penazi (nutnost pred samotnym otvorenim uctu), asi som mal stastie. Vsetky dokumenty schvalene na prvy krat (mojou chybou som jeden musel znovu poslat, ale odpisali do vramci tych 24hodin, pricom tam maju varovanie, ze to moze trvat dni, lebo maju enormny narast klientov), takze asi to naozaj zalezi, ktory pracovnik sa chopi daneho overenia uctu. Ale som si veodmi, ze kazdym dnom mi mozu napisat, ze potrebuju znovu verifikovat, uz som to cital na mnohych miestach.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 997
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 220 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

ATHena napísal: Ut 31 08, 2021 1:01 pm Ahoj,
ak si si ešte len otvoril účet tak tomu daj čas, trvá to aj dva dni zakiaľ sa všetko spropaguje do všetkých databáz, cachiek etc. Ak máš starší účet tak píš na support
Zdravím, áno, potvrdzujem, tiež sa mi to hlásenie paaar dní zobrazovalo. Potom to prestalo, ako píše ATHena.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"