Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

ATHena
Active Member
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Pi 20 11, 2020 1:02 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa ATHena »

Ad alternatívy, nechcem derailnúť thread o IB na diskusiu o ich konkurencii, odporúčam pozrieť dedikované thready jednotlivým alternatívam.
Na fyz. osobu som mal tastyworks a bol to o dosť lepší experience (so far), na sro mám ešte FIO a to má svoje muchy (otrasné UI, žiadne opcie) ale aspoň majú hotline, kde ti vedia všetko rýchlo vyriešiť, navyše registračný proces pozostáva z podpísania pár papierov na pobočke a už ťa neotravujú.

Ale ako vravím checknite dedikované thready vyhľadávanie vpravo hore, popísalo sa tu o nich dosť, pár čo ma z hlavy napadá - XTB, Degiro, trading212, Etoro. Všetko má svoje pre a proti, treba si vybrat čo vám pasuje, u IB ostávam lebo majú stále superior execution a ponuku nástrojov.

Ad Lynx, well Lynx == IB cez sprostredkoteľa takže ma to neprekvapuje.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Athena, Nishin: môžem potvrdiť to isté. Nočná mora trvajúca niekoľko mesiacov. Ten ich selfie soft je špión. Všimnite si ako sa to krúti, len aby si čo najdlhšie nastavoval selfie a oni zdokumentovali okolie, čo ťa obklopuje. Ked som to pochopil, skončil som zo selfie z pracovne a posielal selfie z kuchyne, z WC, zo záhrady, z chodby kde mám bielu stenu..atd...Asi 7 x ma vyzvali nech to zopakujem, lebo je to ,,rozmazané,,.
Oni pochopili, že EU je totalita, nesloboda a buzerácia, tak sa prispôsobili, aby vyhoveli eurobyrokratom. Salámovou metódou prídu občania EU o všetky práva. To je mi už teraz jasné.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Selfie som vzdy robil s pozadim "biela stena" z dovodu, aby 1. nikto nevidel moj bordel, a za 2. aby mali "clear picture" :)
JUGGLER, toto je ale od teba velmi velmi divny prispevok, az konspiracny :) Ale to je dobre... Si open minded.
Odoslané z počítača
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Ahojte,

dík za tipy, to isté mi povedali aj na supporte, že komplet aktivácia môže trvať "1 business day".
Dnes to už nabehlo, môžem potvrdiť :)

Inak škoda, že som sa o vašich zlých skúsenostiach nedočítal skôr, možno som mal viacej prelúskať toto vlákno.
Od IB ako to jedných z, ak nie najväčších, "nepotrebujú reklamu - ich meno je samo reklama", som čakal že budú špička a fungovať bezchybne. Nie zbytočné overovačky, rozbitý web.
Dnes som chcel doplniť markety pre Stocks. Zrazu chybová hláška že nemám vyplnené Years-of-experience pre bondy, cfd atp.. Tak som doplnil všetko na 0 - nechcem to obchodovať. Potom zas chýbalo Total Assets - ktoré pri reg nepýtali. Po refreshi tam Total Assets už zas nemám, a keď som chcel vyhodiť jeden market, Total Assets predvyplnený na inú hodnotu ako som nastavil - a zas chybová hláška, že Total Assets nemôže byť nižší ako Liquid Assets :D :D :D

Verím, že to chlapci dotiahnu. Držím im palce.
ATHena
Active Member
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Pi 20 11, 2020 1:02 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa ATHena »

michalhornicheck napísal: St 01 09, 2021 8:33 am Potom zas chýbalo Total Assets - ktoré pri reg nepýtali. Po refreshi tam Total Assets už zas nemám, a keď som chcel vyhodiť jeden market, Total Assets predvyplnený na inú hodnotu ako som nastavil - a zas chybová hláška, že Total Assets nemôže byť nižší ako Liquid Assets :D :D :D
Toto je už u mňa pravidelné kolečko, zakaždým keď mením niečo v nastaveniach sa resetne total assets a poserie sa liquid assets. Som rád, že aspoň nie som sám. Možno je to hindsight bias ale pokiaľ sme boli v UK tak takéto problémy neboli.
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Ahoj,

zaujalo ma, možno zle hľadám.
Na stránkach fondu+justEtf som si našiel že iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc) - https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 83#listing sa v EUR obchoduje na burzách: Xetra, Stuttgart, Euronext NL, Borsa Italiana.

Z tých mi najlacnejšie vychádza práve Xetra, na ktorej by mal byť daný etf pod tickerom EUNL.

Keď však hľadám v IB EUNL, nič mi nenájde. Pod tým tickerom by to mal mať aj Stuttgart, na ktorom IB tiež obchoduje.
Keď pozerám na stránke Interactive Brokers -> Xetra, eunl tam nie je v zozname obchodovaných inštrumentov.

Otázka je - prečo? Je to štandard, že broker má prístup na danú burzu, ale neobchoduje konkrétny, resp. všetky produkty?

Tento etf neviem nájsť dokonca ani podľa Isinu.
Podarí sa nájsť len podľa IWDA, SWDA. Aj tu je však problém, lebo IWDA mi nájde viacero výsledkov, pričom nezobrazuje menu v ktorej sa obchoduje. Podľa ceny to viem tipnúť ale to by takto zrejme nemalo byť?

Okrem toho, že Euronext je drahší ako Xetra, riešim aj zámenu tickerov (v osobitnom vlákne tu na fóre - viewtopic.php?f=3&p=150890#p150890). Zvažujem prenos akcii od môjho brokera do IB - avšak tam som ich nakupoval ako EUNL, na IB sú dostupné len ako IWDA.

edit: formátovanie
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa andre »

Ked vyhladam EUNL najde mi tieto burzy - FWB2,SWB2,IBIS2,GETTEX2. IBIS2 je xetra, takze neviem co riesis?

btw. najlacnejsia z burz v Nemecku je GETTEX.

A ked zadas SMART order, najde ti to najlepsiu cenu na vsetkych burzach, nemusis nic riesit.

Pripadne hladaj podla isinu, to ti najde akciu aj v inych menach..
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Na xetre som hľadal pod EUNL, nakoľko sami to majú pod takýmto symbolom.
https://www.boerse-frankfurt.de/en/etf/ ... -ucits-etf

Tu pozerám listingy xetra podľa IB:
https://www.interactivebrokers.com/en/i ... ies=ETF&q=

Pozri screeny odomňa:
Eunl nič.
eunl.png
Iwda niečo, ale nie na Xetre.
iwda.png
Podľa isinu som to otvoril ale našlo mi to v Londýne, netuším akej mene. Tipujem, že to budú GBX, ale nikde tam nevidím že je to práve v tejto mene.
IE00B4L5Y983.png
Čo prosímťa znamená smart order?
ATHena
Active Member
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Pi 20 11, 2020 1:02 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa ATHena »

V tws (ich desktopovej appke) to bez problémov nájdem (aj keď ako IWDA ale na xetre), tak skús pozrieť tam. Ako vraví andre, chceš použiť smart, dostaneš to za najvýhodnejšiu cenu. Je to jedna z killer features IB, oplatí sa to používať.
tws_search.png
Ten ich web je nakurvený to by som nepoužíval.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa andre »

Ked chces vyuzit vsetky features IB pouzivaj TWS. Netusim ako funguje ten web, zrejme ti to da automatcky cez smart routring.
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Ahoj, tak som tu opäť.

Vyzerá, že mi aktualizovali práva, avšak stále mám pocit, že robím niečo zle.
Práva mám nastavené:
permissions.png
permissions.png (8.16 KiB) 5339 zobrazenia
Na webe keď hľadám podla ISINU IE00B4L5Y983 stále mi nájde len LSEETF v GBX.
Keď si vyhľadám EUNL, tak síce niečo nájde, ale na burze AEB:
web.png
Skúšal som nahodiť aj TWSko, kde keď vyhľadám podla ISINu / EUNL, tak mi nájde všetko ako na screene od ATHena, avšak keď rozkliknem čokoľvek iné ako AEB, hodí mi "No market data permissions for <názov burzy>".
Keď zvolím SMART, tak mi vyberie práve AEB, pri ktorom zobrazuje aj graf, a ktorý mi doťahuje aj na webe.
aeb_ibis2.png
Kde prosím robím chybu??

Výpisy - dnes mi došiel email, že vraj mám nachystaný monthly výpis (zrejme tam nič nemám, len iniciálne nabitie účtu). Nikde ho však neviem nájsť. Viem ísť do Reports a odtiaľ si vygenerovať podľa dátumu. Nerozumiem ale k čomu potom ten mail ?? Viem vygenerovať monthly - do HTML. Stiahnuť v PDF však nedovolí?
ATHena
Active Member
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Pi 20 11, 2020 1:02 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa ATHena »

Dáta na nemecké burzy nemáš kúpené. Ak right clickneš tú akciu a vyberieš launch data subscription manager tak ťa to dá na stránku ako v prílohe a môžeš si ich kúpiť. Celé je to ale podľa mňa zbytočné ak chceš len pasívne hromadiť iwdu, proste použi smart, dostaneš zaručene najnižšiu cenu a vybavené.

>Viem vygenerovať monthly - do HTML. Stiahnuť v PDF však nedovolí?
stlač ctrl+p alebo ikonku tlačiarne vpravo hore.

>- dnes mi došiel email, že vraj mám nachystaný monthly výpis (zrejme tam nič nemám, len iniciálne nabitie účtu). Nikde ho však neviem nájsť.

>- dnes mi došiel email, že vraj mám nachystaný monthly výpis (zrejme tam nič nemám, len iniciálne nabitie účtu). Nikde ho však neviem nájsť.
pozri sa či máš v reports nakonfigurovaný statements delivery. Aj keď nemáš tak ti budú chodiť tie maily. Odporúčam na ne poklikať unsubscribe aj na daily activity a blbosti, keby ma to zaujíma tak si to vygenerujem rovno na webe.
2021-09-02_19-40.png
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Díky ATHena,

a tie AEB dáta (tiež som nekupoval) sú voľné / automaticky?
Platiť za market data určite nechcem teraz.

Inak ešte ma zaujalo v tom searchi - čo znamená IWDA AEB @IBIS2?
Rozumiem tomu správne že to je Symbol / Odkiaľ zobrazuje cenu / @cez ktorú burzu pôjde?

Teda IWDA AEB - zoberie IWDA, cenu z AEB a burza nešpecifikovaná = smart?
order_entry.png
order_entry.png (4.56 KiB) 5318 zobrazenia
Je prosím v TWS niekde order preview? Kde by som videl poplatok, burzu cez ktorú to pôjde keď volím smart?
Na webe viem spraviť order preview - je tam odhadovaný poplatok, burza nie.

Edit: Order preview som našiel :) Bál som sa kliknúť na buy, nevedel som že tam je ešte zvlášť potvrdzovacie okienko na Transmit order.

Maily mám nastavené, nevadí mi že to chodí. Rád zakladám a zaberám miesto na disku. Škoda že nie pdf, ale tak budem si to aspoň tlačiť cez ikonku ako radíš.
ATHena
Active Member
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Pi 20 11, 2020 1:02 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa ATHena »

>Škoda že nie pdf, ale tak budem si to aspoň tlačiť cez ikonku ako radíš.
Veď si tam daj že uložiť ako pdf (vo výbere tlačiarne) a máš to stiahnuté ako pdf.

>a tie AEB dáta (tiež som nekupoval) sú voľné / automaticky?
sú zadarmo a oneskorené o 20 minút. Nemal by to byť problém keď to budeš kupovať tak daj limit o nejaké 3% viac ako je cena ktorú vidíš a budeš ok (vykoná sa ti nákup za najnižšiu dostupnú cenu)

>Inak ešte ma zaujalo v tom searchi - čo znamená IWDA AEB @IBIS2?
neviem na isto môj tip by bol IWDA AEB ako symbol kupovaný na burze IBIS2. Všimni si že to @xy je iba tam kde nevyberieš smart routing tak odhadujem, že to @ bude explicitný override. Možno niekto vie lepšie, nenašiel som to ani v manuáli.
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Tak sa mi podarilo dopátrať, pravý klik na symbol -> Financial Instrument Info -> Descripition
instr_info_description.png

Sranda je, že keď vyhľadám podľa ISINu, nájde to smart (tento symbol) - kde píše SMART (IBIS, AEB, SWB atp..). Keď ale rozkliknem hovorí, že symbol je IWDA.

Keď vyhľadám rovno EUNL, smart už neponúka, len nemecké burzy - Ibis, SWB. Tam keď rozkliknem Financial Instrument Info, už píše Symbol EUNL.

Asi to bude opäť súvisieť s mojou otázkou "zameniteľnosti tickeru pri rovnakom isine". Asi to bude jedno keď to pri rovnakom isine takto mieša dokopy.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

Zdravím vás, na IBKR som našiel etf QQQ, ktoré môžem nakúpiť aj v USD. Ma to prekvapilo lebo iné etf v mene USD sa nedajú kúpiť podľa tej EU smernice. V IBKR sú blokované. Máte niekdo skúsenosť?
Prílohy
A86B8CE2-FD46-4280-8A0E-E28905A18646.jpeg
21D26B19-5D81-417C-BC81-B15469C886BC.png
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
samuel
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: So 03 07, 2021 1:42 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa samuel »

s tymi zlymi IB prihlaseniami, vypadavajucim portalom, uploadom dokumentov a niekolkonasobnymi dodatocnymi overeniami som sa nastastie nestretol 🤞. ale som teda len sviatocny investor.

jedine, co je trochu otravne, ze sa neviem zbavit toho "Getting Started" bannera:
Obrázok

ked kliknem zavriet, tak v network tabe v devtools vidim, ze je tam 404 (not found)
Obrázok

najskor som si myslel, ze je to kvoli adblocku, ale nepomohla ani zmena browsera, nestretli ste sa s tym niekto?
segi
Príspevky: 60
Dátum registrácie: So 27 02, 2021 5:29 pm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 8 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa segi »

Ahoj samuel,
ja som s tým nemal problem. Klikol som X, opýtalo sa ma či naozaj chcem zatvoriť Getting Started okno a už sa nezobrazuje.
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Nishin »

samuel napísal: Pi 03 09, 2021 9:10 am najskor som si myslel, ze je to kvoli adblocku, ale nepomohla ani zmena browsera, nestretli ste sa s tym niekto?
Mas odsuhlasene vsetky cookies? Povolene uchovavanie v browseri?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dnes mi vyskočila reklama na mobile, že fractional stocks na IBCE. Že by povolili IB LITE aj v EU?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
ATHena
Active Member
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Pi 20 11, 2020 1:02 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa ATHena »

Joki napísal: Pi 03 09, 2021 7:45 am Zdravím vás, na IBKR som našiel etf QQQ, ktoré môžem nakúpiť aj v USD. Ma to prekvapilo lebo iné etf v mene USD sa nedajú kúpiť podľa tej EU smernice. V IBKR sú blokované. Máte niekdo skúsenosť?
skús ísť ešte o krok ďalej a tam ti napíše, že nemôžeš
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

JUGGLER napísal: Pi 03 09, 2021 3:54 pm Dnes mi vyskočila reklama na mobile, že fractional stocks na IBCE. Že by povolili IB LITE aj v EU?
tak to by bola parada...
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

ATHena napísal: Pi 03 09, 2021 5:04 pm skús ísť ešte o krok ďalej a tam ti napíše, že nemôžeš
Ďalej som veru neskúšal. Ďiiiiiik :palec_hore:
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
samuel
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: So 03 07, 2021 1:42 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa samuel »

Nishin napísal: Pi 03 09, 2021 11:03 am Mas odsuhlasene vsetky cookies? Povolene uchovavanie v browseri?
nepomohlo, ale vdaka. vsetko povolene, cache vymazane, cookies vymazane, skusal som rozne prehliadace, incognito okna, mobilne browsery, ine siete, vypnut adblock, antivir. pisal som im nakoniec na support, nejake tipy mali, ale neuspesne. zadal som im teda ticket ako technical issue aj s nejakym debugom, tak uvidime.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

IBCE zaviedlo fractional, ale nebude zrejme zadarmo ako v USA. Týka sa však len amerických akcií obchodovaných v USD.

https://www.interactivebrokers.hu/en/in ... wpEALw_wcB
Prílohy
IB fractional.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Dnesny pre-market +spread BID-ASK?
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

iceberg8 napísal: Ut 10 08, 2021 9:20 pm Update k tomu zamienaniu EUR na USD...
Tak som skusil kupit 1 akciu USA akciu za EUR.. Potom sa objavil USD ucet v minuse (cena akcie plus fee). EUR zostalo asi nedotknute. A o minutu neskor mi to automaticky zamenilo EUR na USD, aby to pokrylo ten USD dlh (resp minusovy balance). pricom mam teraz EUR aj USD balance, kde USD balance je 0.50USD. Cize to zamenilo zaokruhlenim na najblizsiu celu EUR sumu.
Zdravím vás, ja som to robil presne tak isto, kúpil akcie v USD a automaticky sa to zamenilo z EUR do USD. Tiež tam zostal balance 0.50USD. Nešiel som do zmenárne, ako tu niekto popisoval. Priamo som kupoval akcie za USD cez účet v EUR.
Akurát mi potom prišla správa:
Currency Conversion Notification
This is to inform you that Interactive Brokers executed a currency conversion in your account because a negative cash position is not allowed in this account type. Such an account type becomes subject to automatic currency conversions when the cash balance in the account is negative.

In order to protect our customers and the firm, it is IBKR's policy to cover negative cash positions in non-compliant portfolios, as specified in the IBKR Customer Agreement and on the IBKR website. If you wish to avoid automatic currency conversions in the future, you may perform your own conversions on any of IBKR's trading platforms found here.

Instructions for converting currency (FX Orders) on IBKR platforms can be found here.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Franto napísal: Ut 07 09, 2021 4:02 pm V sobotu som zadal nákup akcií ADBE a teraz mi to zobrazilo, že už sú kúpené (Filled 3:30 PM) za cenu 667,04 USD.
Ale nerozumiem, ako prišli k tej cene, keď od piatka do tohto momentu klesá cena. V piatok večer bola cena 666,50 USD a odvtedy to išlo len dole.
nasiel som ti to:
https://chartexchange.com/symbol/nasdaq-adbe/
668 USD bol pre market, tkaze este si celkom usetril :D
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jaja »

Předpokládám, že dal market order a ten je aktivní jen během trading hours. Ale dnešní high je 668.87 (nad 667 to bylo prvních 15s po open), takže cena sedí s grafem.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Mne to vysvetlovat nemusis, on sa divi ze zadal order v sobotu a cakal cenu z piatku alebo lepsiu :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Franto napísal: Ut 07 09, 2021 4:02 pm V sobotu som zadal nákup akcií ADBE a teraz mi to zobrazilo, že už sú kúpené (Filled 3:30 PM) za cenu 667,04 USD.
Franto, v sobotu sa lepšie nakupuje v supermarketoch ako na burze :)

V pondelok bol v USA sviatok. Akcie sa neobchodovali.

V utorok trebalo začať tým, že si skontroluješ cenu. Obchoduje sa už od 10,00 am nášho času...ak nemáš real-time dáta, stačí pozrieť na yahoo Finance. Tam ukazujú zatváraciu cenu z piatku a novú cenu v tzv. premarkete ( to je elektronický trh pred otvorením burz ). Burza otvára až 3,30 p.m.

Cez víkend sa môže kadečo stať. Je lepšie vidieť v akom stave je firma a trh. Na yahoo vidíš aj futures indexov...to je taký indikátor, či trh otvorí dole, alebo hore. Raz za čas sa stane extrém, že sa niečo stane a trh otvorí v gape -10%..alebo aj väčšom. Povestný je Black Monday s poklesom -20%, ktorý odštartoval panický výpredaj. Aj voči tomu nás chráni regulácia, ale treba mať prehľad.

Ten premarket, to je také obchodovanie medzi nami..bez veľkých hráčov, bez marketmakerov...Amerika ešte spí, alebo sa zobúdza. Nie všetky akcie sa vtedy obchodujú, spravidla iba väčšie firmy alebo likvidné.

Broker ťa chráni prednastavením orderov na tzv. trading hours ( 3,30 pm - 10 pm ). Ak chceš obchodovať skôr, alebo neskôr, zaškrtáva sa políčko alow trading premarket, alebo after market..tak nejak. Market ordery sú prednastavené výlučne na burzové hodiny...bolo by nebezpečné žiadať trhovú cenu, ked trh je nelikvidný. Broker ťa chráni aj určitým limitom...myslím, že -3% z ceny. Aby si nemal zbytočné straty a oni reklamácie.

Ak ti môžem poradiť, nikdy nenakupuj za market cenu. Ty si urči limit a buď pánom nad cenou, ktorú zaplatiš. Pri otvorení je trh najmenej stabilný, nemusíš dostať férovú cenu. Ale je pravda, že sú aj také ordery, ktoré sa nastavujú na open, alebo close cenu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
ATHena
Active Member
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Pi 20 11, 2020 1:02 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa ATHena »

Franto napísal: St 08 09, 2021 9:02 am Čo tým myslíš, že sa môže kadečo stať cez víkend? Čakal by som, že ak je trh zatvorený, nemalo by sa nič diať.

Takže čas na obchodovanie s akciami je len medzi 15:30 hod - 22:00 hod.?
Ak ešte nemáš otváracie hodiny búrz v hlave, silno odporúčam https://market24hclock.com/
Adobe je na nasdaqu, čiže 15:30-22:00 nášho času.

A pokiaľ ľuďom nezakážeš rozmýšľať cez víkend tak sa stále bude niečo diať :lol:
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Castokrat napr cez vikend spolocnosti zverejnuju rozne nove rozhodnutia ktore maju nasledne vplyv na cenu akcie.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Franto napísal: St 08 09, 2021 9:02 am Pokyn na nákup som zadal najprv v piatok o 22:30 hod. (to ešte mala byť burza otvorená), dal som MidPrice. Všimol som si, že v piatok ku koncu dňa idú ceny dole, preto som zadal pokyn až tesne pred zavretím burzy.

V sobotu som pozrel do IB a objednávka tam nikde nebola zobrazená. Tak som zadal znova nákup Limit 667 USD. V obidvoch prípadoch som nastavil Limit.
Neviem ako to ma konkretne IB, pisem vseobecne:

Mas 2 typy limit objednavok s platnostou:
1, EOD - end of day - vyprsi nakonci dna (niektori brokeri maju dokonca konkretny cas ktory vies nastavit)
2, GTC - good til canceled - kym rucne nezrusis, ta objednavka tam moze byt otvorena aj tyzden, mesiac... rok atd., ak to cenu netrafi.

Tvoja bola pravdepodobne EoD.

Zbytok ti zodpovedali. Pre market ceny mozu byt ine z vela pricin - prirodna katastrofa mimo trhovych hodin - moze vyhoriet sklad cez vikend, byt nejaka konferencia.. prist razia do firmy, nejaky rumor sa zacne sirit, hack serverov, alebo niekto usudi ze posle masovu objednavku pred trhom atd. Banky a klienti mozu vyuzit pre-market tzn. ceny z piatkovej uzavierky a vlozit objednavku, podla objemu sa zmeni cena. To iste sa moze stat aj medzi beznymi pracovnymi dnami.. staci post-market report, ci nejaka konferencia alebo vyhlasenie - aby sa predislo vysokej volatilite pocas otvorenej burzy. (ako bude mat dnes GME) Moze nastat aj extrem ako napr. GME nedavno zo dna na den gap 150%, potom zase gap down o 80% :D Ale bezne sa moze stat ze kombinacia after-hours a pre market cenu pohne niektorym smerom o nejake %.

Obrázok
Iron
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 18 02, 2018 1:22 pm

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Iron »

Zdravím,

prešiel som si vlákno, ale aj tak celkom nerozumiem tej mene v IB. Mám cash účet v EUR. Predtým som obchodoval v Lynx. Tam som si poslal EUR, následne som urobil konverziu cez FXCONV cez SELL príkaz z EUR na USD a potom som kupoval US akcie. Teraz som si založil účet v IB. Ako píšem je to cash účet v EUR. Keď však dám spraviť konverziu meny z EUR na USD tak mi vyhodí hlášku "FX conversion is allowed to base currency only."

Keď zadám kúpiť nejakú akciu tak mi to hodí poplatok a cenu akcie v USD, ale predpokladaný zostatok na účte mi dá v EUR. Keď som si to tak prepočítal sedí to cca na kurz EURUSD. Píše mi tam ale, že to zahrňuje už aj poplatok za konverziu meny. Lenže ja nechcem pri každej kúpe US akcie platiť poplatok za konverziu meny. Rád by som zmenil všetky EUR na USD a obchodoval potom už len s nimi.

Prosím Vás viete mi objasniť ako to funguje v IB, keďže v Lynx to bolo zjavne iné. Dík moc
Coudy napísal: St 18 11, 2009 8:02 am Peter, mám účet u IB, hlavná mena je €, ale tú hlavnú menu si môžeš hocikedy zmeniť.
To je len na to, aby sa ti výsledná suma ukazovala na účte v €.
Čiže môžeš mať hlavnú menu v € a všetky peniaze v $, bude sa ti celková suma na účte zobrazovať v €, aj keď tam máš $.
Peniaze posielaj rovno v €, nemeň na $. Potom si to tam môžeš priamo a lacnejšie zmeniť, ak budeš chcieť.

Trejdim len US akcie.
Potom to vyzerá nejako nasledovne.

príklad :

mám 10000 €

kúpim 100 ks ATW po 38 $ a za pár dní ich predám za 40 $, zisk 200 $ - 2 $ poplatok
úrok za požičanie $ bol za tých pár dní cca 0,00niečo

účet vyzerá potom takto:
10000 €
198 $

-keby som potom kúpil napríklad 10000 ks kanadskej akcie LBE.TO za 0,15 CAD a so stratou predal
za pár dní 0,13 CAD tak strata by bola 200 CAD, poplatok neviem, dajme tomu 4 CAD, úrok za požičanie CAD bol za tých pár dní cca 0,00niečo


celkový účet by vyzeral potom

10000 €
198 $
-204 CAD

Od určitej sumy v €, $, CAD ... pripisuje IB úroky a aj opačne, pokiaľ máš na konte nejakú menu v mínuse, tak IB pýta tiež nejaký interest.
Kukni sem
http://interactivebrokers.com/en/accoun ... terest.php" onclick="window.open(this.href);return false;.
http://interactivebrokers.com/en/accoun ... st.php?p=e" onclick="window.open(this.href);return false;

Keby si po čase nechcel mať na konte $ alebo CAD, tak za poplatok okolo 2 $ si priamo v trading platforme cez IDEAL (zmenáreň) prevedieš peniaze na €.
Je to úplne triviálne. Vyskúšať si to môžeš napríklad na demo účte, ktorý ti bude pridelený, keď budeš mať ostrý účet.

*****
Na demo účte mám momentálne 102618 $ a - 9,85 €. Keďže je vedená ako hlavná mena €, tak sa mi zobrazuje, že mám tam 68851 €, ak keď sú tam len doláre.
Iron
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 18 02, 2018 1:22 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Iron »

Ešte ma napadlo. Bolo by riešenie zmeniť si cash EUR účet na cash USD? Tým pádom keď by mi tam prišli EUR čo si posielam z môjho účtu, vždy by som si spravil konverziu do base currency, čo by bolo v tom prípade USD - dúfam, že takto by to potom už šlo ako sell príkaz EURUSD. A teda by som mal na účte iba USD, keďže obchodovať chcem iba US akcie. A keby som si chcel poslať peniaze do banky tak by som zmenil USD na EUR a poslal by som si ich - to by predpokladám tiež išlo cez buy príkaz na EURUSD. Uvažujem správne?

Dík za pomoc.
Iron
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 18 02, 2018 1:22 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Iron »

A ešte posledný príspevok :)

Ak si zmením účet na cash USD budú všetky roporty v USD? To by asi nebolo veľmi vhodné kvôli prílohe k daňovému priznaniu. Alebo sa to dá potom nastaviť, že výpisy budú v EUR? Dík
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa hokaido »

Iron napísal: St 08 09, 2021 4:37 pm Predtým som obchodoval v Lynx. Tam som si poslal EUR, následne som urobil konverziu cez FXCONV cez SELL príkaz z EUR na USD a potom som kupoval US akcie. Teraz som si založil účet v IB.
Nebol problem otvorit ucet v IB, ked si mal predtym v Lynxe? Uz neplati ten polrok?
Iron napísal: St 08 09, 2021 8:37 pm Ak si zmením účet na cash USD budú všetky roporty v USD? To by asi nebolo veľmi vhodné kvôli prílohe k daňovému priznaniu.
Ano budu v USD. K danovemu priznaniu ich ale neprikladas. Potrebujes ich pre vypocet DP a potom pre pripadnu dan. kontrolu.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

Franto napísal: St 08 09, 2021 9:02 am Ďakujem za rady.

Pokyn na nákup som zadal najprv v piatok o 22:30 hod. (to ešte mala byť burza otvorená), dal som MidPrice. Všimol som si, že v piatok ku koncu dňa idú ceny dole, preto som zadal pokyn až tesne pred zavretím burzy.

V sobotu som pozrel do IB a objednávka tam nikde nebola zobrazená. Tak som zadal znova nákup Limit 667 USD. V obidvoch prípadoch som nastavil Limit.

Len teda ešte raz ohľadom tej ceny. Na úrovni 667 USD to nebolo za celý ten čas od kedy som zadal pokyn. Cena išla dole. Zatváracia cena bola pod 667 USD. Preto sa čudujem, ako mi mohli dať tú cenu. Nejde mi o tie drobné, ale o pochopenie, aby som vedel v budúcnosti s čím rátať. Ceny pozerám na yahoo finance.

To, že majú amíci sviatok práce v pondelok, som sa dozvedel až v pondelok a aj to, že ho slávia tiež leňošením.

Kde na yahoo finance nájdem tie futures indexov?

Čo tým myslíš, že sa môže kadečo stať cez víkend? Čakal by som, že ak je trh zatvorený, nemalo by sa nič diať.

Takže čas na obchodovanie s akciami je len medzi 15:30 hod - 22:00 hod.?
Pripadne aj inak, ak je pri akcii sivý kosoštvorec, burza je zatvorena, resp. akciu nekúpiš v tom čase. Otvorená je ak tam je červená bodka (akcia klesá) alebo zelená
bodka (akcia stúpa) a môžeš nakupovať, burza je otvorená.
Prílohy
3E317756-B686-4DBB-9942-9B60689B91C3.jpeg
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Iron
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 18 02, 2018 1:22 pm

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Iron »

Dá sa to obísť tak, že som pri registrácii do IB použil iný mail a namiesto OP a vodičáku som dal pas. Teraz mám účet aj v Lynx aj v IB. Ale do budúcna budem rušiť Lynx resp. to nechám na ženu a nechám tam eurové ETFka čo mám historicky nakúpené.

Len keď budú všetky statements v USD tak to budem musieť všetko prepočítavať nejakým kurzom, aby som to správne uviedol v daňovom... Keď som volal na daňový povedala, že je to potrebné priložiť, tak to tam radšej chem dávať.

Ale stále tomu nerozumiem prečo nie je možné urobiť konverziu meny z EUR do USD keď mám EUR base cash účet. Nejak mi to hlava neberie. Veď IB účet je multicash, tak aký s tým je problém. Včera som ešte niečo googlil na IB stránke a vraj môže byť problém keď nemám povolenie na forex obchody. Som včera dal permission na forex obchovanie tak uvidím, či to pomôže. Ale platforma Lynx je rovnaká ako IB, takže stále tomu nerozumiem...



hokaido napísal: St 08 09, 2021 8:51 pm Nebol problem otvorit ucet v IB, ked si mal predtym v Lynxe? Uz neplati ten polrok?


Ano budu v USD. K danovemu priznaniu ich ale neprikladas. Potrebujes ich pre vypocet DP a potom pre pripadnu dan. kontrolu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"