Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Lex »

Presne z justetf som vychádzal. Aj na yahoo.finance som našiel EUNL. Nerozumiem tomu
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Máme potvrdené, že LynX premigroval do IBIE a klienti IB do IBCE.

IBCE tvrdí, že EU regulácia zakazuje účty Family & Friends Advisor (FFA)...čo znamená neprofesionálny správca účtov pre rodinu a známych.
IBCE povoľuje iba tzv Family Advisor, kde môže človek z jednej platformy spravovať viac účtov, ale len blízkej rodine bývajúcej v spoločnej domácnosti.


Česká regulácia však umožňuje zakladať investičné neverejné fondy každému. Lynx o tom priamo informuje:

https://www.lynxbroker.cz/vzdelavani/ja ... agrafu-15/

Zmenilo sa niečo pre klientov Lynxu, čo sa týka účtov Family & Friends Advisor? Funguje niekomu FFA pod IBIE?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Lex »

Ahojte, neviete mi niekto prosím prakticky vysvetliť ako fungujú sub-accounts v IB? Pregooglil som sa s ktomu, že nejakú sú ponúkané, ale informácie sa rôznia.

O čo mi ide? Chcel by som zjednotiť všetky svoje investičné stratégie pod jedného brokera, t.z. eliminovať finax ktorý som využíval na odkladanie pre dôchodok a zabezpečenie detí. Chcel by som mať teda aspoň na oko oddelené podúčty pre svoj hlavný investičný/trading účet, svoj dôchodkový účet a zabezpečenie detí. Podobne ako to je vo finaxe - teda aby sa mi pri nákupe etf neukladali na jednu kopu ale aby som ich vedel ukladať na tri rôzne kôpky. Existuje niečo také? Ideálne samozrejme aby to neúčtovalo inactivity fee za každý account, ale jednotne len pre všetky podúčty.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Rado »

Otvor si jeden účet a potom ďalší. Poplatky pôjdu iba z jedného. Po prihlásení uvidíš všetky účty a vyberieš si medzi nimi cez, ktorý budeš robiť aktuálny obchod. Funguje v pohode.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa hokaido »

https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=4969
ib_multiple.PNG
Ja to chapem takto:

za kazdy ucet $10 inactivity fee. Ak spravis na poplatkoch viac ako je pocet uctov * $10, tak neplatis ani na jednom.
Cize ak mas 7 uctov tak by si normalne mal platit $70/m ale ty spravis $100 na poplatok, tak ziaden inactivity fee uz nie je.

To iste s odpustenim ak je hodnota nad $100k
Ak mas viac uctov zase sa to nasobi.
Cize aby si na 7 uctoch neplatil inactivity fee, musis mat na nich priemernu mesacnu hodnotu > $700k.
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Lex »

K tomuto presne som sa nasledne preklikal aj ja. Ja som googlil nieco ako poducet cize “sub-account” a dogooglil som sa ku kadecomu cudnemu. Zda sa ale, ze jedina moznost je mat proste viac uctov cize spravne treba pozerat “multiple accounts” a to sa spravuje tak ako je vyssie. Teda kazdy vyzaduje vlastnu inactivity fee, ale zaroven ak na jednom spravis n poplatkoch dost pre vsetky staci to, bo absolutna ciastka je nutna fee x pocet uctov. Cize pre nizsie sumy pravidelneho sporoinvestovania sa to hned neoplati.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

zdravím, mal by som otazku: v app IBKR na mobile sa zjavila hláška "Funds on hold" ktoru som si tam za tie roky nikdy este nevsimol. Co to moze znamenat? Nerobil som ziaden deposit ani withdrawal. Jedine co ma napada je ze by to mohli byt dividendy na ceste ale este nepripisane. Neviete pls niekto blizsie?/na margin neobchodujem/
locke
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Po 20 10, 2014 3:22 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa locke »

..trosku off-topic ale par stran dozadu sa tu vo velkom riesila migracia IE vs madarska pobocka, poistenie, ochrana vkladov atd.

Kedze vacsina dostupnych brokerov aj tak spada pod EU legislativu kde vo vacsine krajin sa coveruje max. 20K, niekde 100K z cashu a zainvestovanych prostriedkov, diverzifikovali by ste svoje investicie medzi viacerych brokerov napr low costovejsi a po prekroceni uz nejakej vyssej sumy odkladat to do IBKR (vnimam asi ako najbezpecnejsie co je pre nas k dispozicii) ?

Samozrejme s akceptovanim toho, ze inactivity fee pri nizsich pociatocnych investiciach (cca 3 nakupy mesacne) sa trosku odrazi na percentualnej vyske poplatkov.

Ako to riesite, preferujete jedneho (IBKR) alebo viacerych brokerov na long-term investovanie ?
Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Skrblík »

Ahoj, mám problém. Kvůli Brexitu jsem změnil pobočku z uk do Maďarska, bohužel fakticky to znamenalo ukončení starého účtu a založení nového. Teď se nemůžu dostat k historii účtu někdy před únor, kdy změna byla provedená. Nevíte co s tím?

edit: Áá, tak už jsem to našel. Pokud by měl někdo stejný problém, tak v "reports" je v modrém oválu váš účet, na který lze kliknout a vybrat tam i již zavřené (z uk)
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

IB CFD.
Som otvoril Nasdaq intraday cez CFD ( US100 ) 15 ks, spravil 10 bodov a takmer 3 body zmizli na poplatky. Presne 20,70 USD in a 20,70 out :shock:
Hned som otestoval shares: 100ks AMD 1 USD...na tiered som zaplatil 0,35 USD

Riadna drahota.

Nové účty znova neschvalujú. Na 2 týždne zmrzli so všetkým. Máte rovnaké skúsenosti? Už mám z nich nervy...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Danisk
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 6:26 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Danisk »

Ahojte,
otvoril som si ucet u Interactive Brokers ale zatial som tam nepreviedol peniaze. Niekde som tu zahliadol ze po novom su negativne uroky na EUR ucte aj pod 100k, ale na IB stranke to nevidim. Mam margin ucet zatial som ho dal v dolaroch. Budem kupovat prevazne US akcie. Potreboval by som prosim poradit. Mam nechat ucet v USD a posielat si z USD uctu v banke alebo prevadzat EUR na USD ucet v IB alebo prevadzat EUR na EUR v IB a potom to zamenit?Eura by som pripadne menil cez RoklenFX.
Co je prosim najvyhodnejsie,mam v tom zmatok,doteraz som pouzival FIO.
Dakujem moc.
Marc
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Po 17 08, 2009 6:30 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Marc »

Chcel si otvorit osobne IB konto a konto na firmu.

Je mozne obchodovat na firemnom ucte a zaroven platit Non-pro market data fees? (kedysi davno @JUGGLER spominal ze sa to da ak budem robit "advisora" svojmu firemnemu kontu, funguje este tento trik?)
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Tu k tomu uroceniu
https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=46385

EUR 0 ≤ 100,000 0% 0%
> 100,000 -0.824% (BM - 0.25%) -1.824% (BM - 1.25%)

podla toho ci IBKR Pro alebo Lite
Danisk
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 6:26 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Danisk »

Trumpeta1978 napísal: Ut 27 04, 2021 6:17 pm Tu k tomu uroceniu
https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=46385

EUR 0 ≤ 100,000 0% 0%
> 100,000 -0.824% (BM - 0.25%) -1.824% (BM - 1.25%)

podla toho ci IBKR Pro alebo Lite
dikes,takto som to nasiel aj ja ale potom som tu videl niekde este prispevok od JUGGLERA ale uz neviem ze kde a spominal tam ze aj mensie ucty su na euro urocene negativne a potom este nieco hovoril o kupovani americkych akcii s eurovym uctom, to sa teda pytam ze v akej mene mat ucet pokial neriesim dlhodobe kurzove riziko.
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Lex »

Z mojej doterajsej skusenosti je to z pohladu IBKR jedno, lebo vies realizovat konverziu meny za medzibankovy kurz bez spreadu, za fixny poplatok 2,-€, ktory sa rata do inactivity fee. Cize ked vies niekde zabezpecit konverziu eur na usd lacnejsie A ZAROVEN to previest do IBKR za nizsiu sumu (kedze treba upozornit ze platba v USD nie je SEPA, takze ak ide zo slovenska bude zrejme dost draha) tak moze byt prakticke mat USD, v opacnom pripade by som asi volil EUR ucet, kedze platby v EUR su sepa a teda zo slovenska asi vsade zadarmo a nasledne prevadzas eur-usd za prakticky bezkonkurencny kurz.
Danisk
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 6:26 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Danisk »

Lex napísal: Ut 27 04, 2021 7:28 pm Z mojej doterajsej skusenosti je to z pohladu IBKR jedno, lebo vies realizovat konverziu meny za medzibankovy kurz bez spreadu, za fixny poplatok 2,-€, ktory sa rata do inactivity fee. Cize ked vies niekde zabezpecit konverziu eur na usd lacnejsie A ZAROVEN to previest do IBKR za nizsiu sumu (kedze treba upozornit ze platba v USD nie je SEPA, takze ak ide zo slovenska bude zrejme dost draha) tak moze byt prakticke mat USD, v opacnom pripade by som asi volil EUR ucet, kedze platby v EUR su sepa a teda zo slovenska asi vsade zadarmo a nasledne prevadzas eur-usd za prakticky bezkonkurencny kurz.
tak to je vyborne,dakujem presne toto som potreboval pocut :D otazka 2,ked potom tie peniaze zamenim na USD v IBKR tak potom automaticky sa mi tam vytvori USD poducet a tradujem z neho?
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Danisk
ja to tak robim v IB roky: ucet v €, zmenim na Usd a za to nakupujem akcie. A rovnako mozes zamenit USd za € a poslat si na bankovy ucet- ziaden problem.
Danisk
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 6:26 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Danisk »

Trumpeta1978 napísal: Ut 27 04, 2021 8:36 pm Danisk
ja to tak robim v IB roky: ucet v €, zmenim na Usd a za to nakupujem akcie. A rovnako mozes zamenit USd za € a poslat si na bankovy ucet- ziaden problem.
Dakujem :D
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Lex »

Danisk napísal: Ut 27 04, 2021 7:40 pm tak to je vyborne,dakujem presne toto som potreboval pocut :D otazka 2,ked potom tie peniaze zamenim na USD v IBKR tak potom automaticky sa mi tam vytvori USD poducet a tradujem z neho?
Nie, máš jeden účet, kde vidíš ako časť portfólia USD cash, EUR cash, ako aj pozície v akciách s hodnotou v príslušnej mene, pričom ak pozíciu zavrieš pripíše sa to zas len mena v ktorej bola pozícia otvorená. Pozor ale - ak chceš nakupovať v USD a na účte máš len EUR, musíš ísť do zmenárne v rámci svojho účtu a manuálne zameniť EUR-USD, inak ti ich IBKR nejak požičia a bude účtovať úrok (vyššie to juggler vysvetľoval, pohľadaj).
Danisk
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 6:26 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Danisk »

Lex napísal: Ut 27 04, 2021 10:39 pm Nie, máš jeden účet, kde vidíš ako časť portfólia USD cash, EUR cash, ako aj pozície v akciách s hodnotou v príslušnej mene, pričom ak pozíciu zavrieš pripíše sa to zas len mena v ktorej bola pozícia otvorená. Pozor ale - ak chceš nakupovať v USD a na účte máš len EUR, musíš ísť do zmenárne v rámci svojho účtu a manuálne zameniť EUR-USD, inak ti ich IBKR nejak požičia a bude účtovať úrok (vyššie to juggler vysvetľoval, pohľadaj).
dakujem moc za vysvetlenie :)
Jari
Platinum Member ***
Príspevky: 778
Dátum registrácie: St 28 01, 2015 6:01 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 44 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Jari »

Nemate nahodou posledne dni problem, ze mrzne apka IB, resp. je to take spomalene?
Time in the market beats timing the market…
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Rado »

Nie.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Jari napísal: Po 03 05, 2021 9:31 pm Nemate nahodou posledne dni problem, ze mrzne apka IB, resp. je to take spomalene?
áno. Ale tento problem, aj ked mensi, mavam obcas aj inokedy. Ze som v apke, pripojeny, vsetko, ale neukazuje mi chvilu ziadne aktualne udaje. Idem na Androide.
brugi13
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 11 01, 2021 12:36 pm
Has thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa brugi13 »

Zdravim ctenu komunitu,
mate skusenosti v Interactive Brokers s konverziou meny EUR na inu menu ako USD?
Zadaval som prikazy na konverziu na AUD, HKD aj JPY - poslali mi spravu o realizacii konverzie resp videl som na ucte zaznam o prevedenej sume,
do par hodin vsak cudzia mena zmizla z prehladu cash pozicii a bola vratena spat na EUR (zakladnu menu). Moze ist o funkcionalitu uctu (nastavitelna v profile uctu)? Existuje zakaznicka podpora v IBKR, ktora by zodpovedala vzniknute otazky?
funky
Príspevky: 27
Dátum registrácie: So 09 01, 2021 8:30 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa funky »

Ahoj,
tipnem si ze mas IB CE. Potom to podla mna suvisi s tymito obmedzeniami: https://ibkr.info/article/3643. Asi sa to riesilo aj niekde tu na fore, ale ak si dobre pamatam, jednoducho mas smolu...

Pripadne si pozri napr. aj https://ibkr.info/article/3587.
Prepáčte, ale niekedy odpovedám s významným oneskorením. No lepšie neskôr, ako vôbec.
brugi13
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 11 01, 2021 12:36 pm
Has thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa brugi13 »

Vdaka, to nepotesi, ale vysvetluje ich postup - samotna investicia v AUD nakoniec prebehla, konverzia meny do AUD sa realizovala spolu s nakupom akcie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

brugi13 napísal: So 08 05, 2021 1:35 pm Vdaka, to nepotesi, ale vysvetluje ich postup - samotna investicia v AUD nakoniec prebehla, konverzia meny do AUD sa realizovala spolu s nakupom akcie.
Hej. Ale tým pádom si AUD požičiavaš od brokera za nejaký úrok. Treba pozrieť kolko.

IBCE currently only supports for the following currencies: EUR, USD, CZK, HUF, PLN.
GBP and CHF are expected in the near future.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
brugi13
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 11 01, 2021 12:36 pm
Has thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa brugi13 »

Budem to sledovat - zatial neevidujem ziadnu urokovu zlozku vo vykazoch IBCE, ale tym, ze som mal zamer drzat akciu dlhodobo, tak to je potencialne riziko do buducnosti. Dufam, ze zavedu podporu aj pre ine meny v dohladnom horizonte.
stryko_drzgros
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 11 01, 2021 10:30 pm
Has thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa stryko_drzgros »

Vie niekto ako funguju kompenzacne schemy ak mam Lynx aj Interactive Brokers? Ak to spravne chapem Lynx spada pod irsku schemu a IB pod madarsku a tieto by sa mali aplikovat nezavisle od seba.
Napr:
30 000 v Lynx -> krytie 20 000 z Irska
50000 v IBCE -> krytie 45000 z Madarska
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

IBCE je krytie do 100 000 €...malá čiastka do 100%, velká na 90% ...teda do cca 90 000 € (môže byť menej ak HUF oslabí a nestihnu dvihnut limit )

Hungary's compensation scheme is similar to the compensation scheme you have access to in Luxembourg. The purpose of the Fund is to pay compensation to you in the event that:

The Central Bank of Hungary initiates liquidation proceedings of IBCE, or
A court orders the liquidation of IBCE.

IBCE is a member of the Fund (please see https://bva.hu/en/ipf/ipf-members/).

The compensation provided by the Fund covers claims arising from contracts entered into within the agreement with IBCE of brokerage activity, securities custody, securities account management and client account management activities performed by IBCE.

You can only make a claim after a firm goes out of business and its assets have been liquidated and distributed to those who are owed money. Please check the details of the schemes for any limits that apply – not all losses will be covered as there are maximum levels of compensation. The Fund will pay you compensation for the amount you have lost up to a maximum of EUR 100,000.

The amount paid by the Fund is:

100% up to the limit of the EUR equivalent of one million forints (EUR 2,800 on 12th May 2021),
Above one million forints: 1 million forints and 90% of the part above one million forints to a maximum of EUR 100,000.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
stryko_drzgros
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 11 01, 2021 10:30 pm
Has thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa stryko_drzgros »

Podstata otazky bola ci cerpanie zo schemy pre Lynx resp IBCE ovplyvnuje narok na cerpanie z tej druhej. Ak dobre chapem tak by to nemal byt ten pripad, ale predsalen pre istotu.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa andre »

nie, legislativne su to 2 samostatne subjekty v roznych krajinach
stryko_drzgros
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 11 01, 2021 10:30 pm
Has thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa stryko_drzgros »

Akurat ma IB pravdepodobne nepusti k registracii ak uz mam Lynx. :( Teda vraj dalsich 6 mesiacov od zrusenia. Takze toto nie je viable.
stryko_drzgros
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 11 01, 2021 10:30 pm
Has thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa stryko_drzgros »

stryko_drzgros napísal: Po 31 05, 2021 4:48 pm Akurat ma IB pravdepodobne nepusti k registracii ak uz mam Lynx. :( Teda vraj dalsich 6 mesiacov od zrusenia. Takze toto nie je viable.
viewtopic.php?p=103049#p103049 som pozeral, skvely napad/postup, ale zial tiez nic pre mna.
martinpa
Active Member
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št 23 05, 2019 9:16 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa martinpa »

na reddite sa objavil nejaky klep, ze luxemburg migruju do madarska. nema niekto nejake overenejie info? google nic nenasiel, tak mozno je to bullshit
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Rokosák »

Áno, migrujú a vysvetlenie tu: https://ibkr.info/article/3959
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

mozno tam casom presunu aj IBIE
martinpa
Active Member
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št 23 05, 2019 9:16 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa martinpa »

Ti, co mate IB, viete potvrdit zrusenie mesacneho poplatku?

https://www.interactivebrokers.eu/en/index.php?f=38234
Fund
Gold Member **
Príspevky: 406
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

martinpa napísal: Št 08 07, 2021 6:57 pm Ti, co mate IB, viete potvrdit zrusenie mesacneho poplatku?

https://www.interactivebrokers.eu/en/index.php?f=38234
...vyzera to tak,ze zrusili poplatok 10$ za inactivity fee,na reddite je nejake info...
https://www.reddit.com/r/interactivebro ... d_monthly/
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"