Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

yurij
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št 02 06, 2016 5:19 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa yurij »

Dalsia moznost v pripade investovania je vyuzitie opcii. Vypisat tyzdennu PUT na ATM. Ak expiruje v peniazoch tak sa mi na ucte zjavi Nx100 kusov ETF ktore ako europan nemozem normalnou cestou nakupit :) Vyskusane, funguje.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Tilbur »

Podla mna je vypracovanie KID dokumentu velmi jednoducha zalezitost a netusim, preco to ti velki nechcu spravit.
Minule som rozoberal jedno ETFko, konkretne PSLV. A bolo mi divne, preco sa toto obchodovat da. Tu je vzor toho, co maju ostatni spravit a neurobia to.
http://sprott.com/media/1718/pslv-kid.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Idu este obchodovat este aj uzavrete fondy /Closed-End Funds/
Tito maju aj screener: https://www.cefconnect.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

tilbur napísal:Podla mna je vypracovanie KID dokumentu velmi jednoducha zalezitost a netusim, preco to ti velki nechcu spravit.
Minule som rozoberal jedno ETFko, konkretne PSLV. A bolo mi divne, preco sa toto obchodovat da. Tu je vzor toho, co maju ostatni spravit a neurobia to.
Amíci to berú asi tak ,že každé ETF ma predsa Factsheet a Prospectus & Product Highlights Sheet však tam sú všetky potrebné informácie na čo ešte treba KIDs takže to majú u riti a dosť ma prekvapuje,že nestoja o naše prachy každý dollar v správe je zisk pre nich, že by už neboli tak nenažratý? :D
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Zdravim,
rozhodujem sa pre zmenu brokera z Degiro + Fio na IB. Rad by som pouzival najma na stocks. Otazka ma IB nejake zasadne nedostatky pre dane pouzitie ak splnam minimum 10k? ( ak clovek nema 100k tak monthly activity fee 10USD, inak 0,005 usd per share pri US stocks, max 1% z jedneho trade )
Su nejaki rozumni konkurenti ktori stoja za zvazenie?

Vdaka vopred.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Rado »

Neviem, s tými poplatkami sa mi to nezdá. Myslím, že pokiaľ neurobíš na poplatkoch 30 USD za mesiac, tak platíš 10 USD. Inak len za obchody. Dosť dávno som sa tým zaoberal, tak sa to mohlo medzičasom zmeniť.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Malo by to byt tak, minimum pre individual investora je 10k, inak ti neotvoria ucet.
Do 100k usd je monthly activity fee .. 10 USD, z coho sa ti odpocitavaju poplatky za obchody .. cize ak urobis na poplatkoch 4USD zaplatis 6USD za activity. Proste min maju 10USD akokolvek .. Ak mas 100k+, neplatis activity fee.
Je tam ale este nejaky broker ktory stoji za zvazenie ako alternativa?
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rasto800 »

tak myslim, ze iny broker za zvazenie ked porovnavas s IB tak asi neexistuje. Este nezabudni, ze ak chces predavat kupovat akcie castejsie ako 2-3 krat za tyzden, tak to sa berie uz ako pattern day trader a treba mat na ucte aspon 25k! Viac info tu: https://ibkr.info/tag/pattern-day-trader-pdt" onclick="window.open(this.href);return false;
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Jo, dik.
Co ma zaraza, ze je to drahsie ako degiro :)
Commissions maju 0,005 per share , max 1% z trade, min 1 usd pre US stocks
Flat vlastne nemaju ziaden. Vzdy sa plati per share resp. mozno per order pri vacsich objemoch.

Degiro ma 0,004 .. to som necakal. V com je to caro IB co sa tyka poplatkov?
Na stranke maju ze su lowcost ale demonstruju to na takom priklade aby to urcite bola pravda :)
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rasto800 »

No a ked nechces poplatky ziadne platit este mozes skusit RobinHood. Tam je to 0.000$ :)
Este mozno zalezi ci cez Degiro by si vedel tie trhy robit ktore chces. Lebo v tom je IB asi stale najlepsi.
A teda vlastne preco chces z Degiro ist prec?
Tu je este take velmi jednoduche porovnanie roznych brokerov. Asi nie uplne kompletne ale celkom pekne a jednoduche: https://brokerchooser.com/broker-comparison" onclick="window.open(this.href);return false;
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa lukas-svk »

IB aspon plati uroky za cash na ucte co je zaujimave.
No primarne asi kvoli pokynom mimo standardnych hodin a aby to bolo trosku pouzitelne nie ako napr platforma FIO.
IB Webtrader a TWS su aspon pouzitelne aj ked zasa Degiro ma imho lepsiu web platformu ako IB.
O Robinhoodovi zatial moc toho neviem. Tiez je otazne ako velmi spolahlivi su ti ostatni (mensi) brokeri oproti IB.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Tilbur »

Cauko, tak v skratke.
Urok na ulozkach je momentalne okolo 1,48% p.a. Prvych 10k sa tusim nezapocitava.
Urok z pozicania na margin USD je cca 3,5%p.a.
10$ mas za neaktivitu kazdy mesiac, ak tych 10$ u nich neminies. /Ak minies 3$, tak Ti strhnu 7$ za neaktivitu/
Plati sa aj za realtime data. Mali niekedy bundle, kde ak si minul 30$/mes. tak data boli zadarmo. Teraz neviem. Ale sa zrejme z kazdej burzy platia data zvlast.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa hokaido »

tilbur napísal: Urok na ulozkach je momentalne okolo 1,48% p.a. Prvych 10k sa tusim nezapocitava.
https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=1595" onclick="window.open(this.href);return false;
Ak som to dobre pochopil tak ten vynos za cash dostanes, len ak mas hodnotu uctu vyssiu ako 100k, z coho cash musis mat nad 10k a tych prvych 10k sa nezapocitava.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Tilbur »

Je tam aj kalkulacka. Myslim si, ze tych 100k je limit na nieco ine. Ak by mal niekto skusenost s tym, ze neplatia urok pre ucty do 100tis, dajte vediet. Pripisane uroky sa daju pozriet v Account statement.
Prílohy
IB uroky.jpg
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa hokaido »

To je len kalkulacka ked splnas podmienky 100k+ NAV
Tu vo videu to tiez spominaju https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=31080" onclick="window.open(this.href);return false;
a aj tu https://www.interactivebrokers.com/en/i ... lculations" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja by som bol rad, keby som sa mylil :D
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

lukas-svk napísal:Malo by to byt tak, minimum pre individual investora je 10k, inak ti neotvoria ucet.
Do 100k usd je monthly activity fee .. 10 USD, z coho sa ti odpocitavaju poplatky za obchody .. cize ak urobis na poplatkoch 4USD zaplatis 6USD za activity. Proste min maju 10USD akokolvek .. Ak mas 100k+, neplatis activity fee.
Je tam ale este nejaky broker ktory stoji za zvazenie ako alternativa?
To minimum 10K na otvorenie uctu pre individuals je už zrusene
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

rasto800 napísal:tak myslim, ze iny broker za zvazenie ked porovnavas s IB tak asi neexistuje. Este nezabudni, ze ak chces predavat kupovat akcie castejsie ako 2-3 krat za tyzden, tak to sa berie uz ako pattern day trader a treba mat na ucte aspon 25k! Viac info tu: https://ibkr.info/tag/pattern-day-trader-pdt" onclick="window.open(this.href);return false;
-pocul som o tom, ale celkom tomu nerozumiem: musim mat neustale na ucte volnych 25k Usd, alebo staci ked hodnota celeho nakupeneho portfolia je 25kUsd? Robim swingtradeing takze som si to zatial nemal ako vsimnut..
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hodnota celého účtu mínus zablokovaný margin na komodity. Čiže stačí ked účet z nakúpenými akciami je nad 25K, ale ked držíš komodity, napr. futures za 3000, tak už akoby si mal len 22 000 a nemôžeš daytrejdovať, ani ti nedovolia nakupovať. V takom prípade ti treba mať na účte nad 28 000.

Z praktického hladiska mávajú problémy ľudia čo sú v rozmedzí 25 až 30 000 a chcú trejdovať aj futures, alebo CFD. Pri CFD sa automaticky presunie časť peňazí z US na UK podúčet a tie aj po ukončení trejdu zostávajú tam. Na US účte tým pádom môže byť menej ako 25 000, aj ked balance celého účtu je nad 25 000. Tento problém sa odstraňuje tak, že sa robí internal transfer zostatku z UK podúčtu (je tam písmenko myslím že F ) na US účet. Pri komoditách tiež po predaji ostáva niečo z marginu na komoditnom podúčte...to sa presúva odkliknutím, že prebytok má byť presunutý na akciový účet. Tie termíny si už presne nepametám, musel by som kuknúť do account manažmentu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa pedro.v »

ked obchodujes iba akcie tak staci ked hodnota tvojho konta - hodnota akcii je nad 25000 USD. A to v realnom case. Napr kupis akcie za 25000 a ich hodnota klesne na 24990 - nedovoli ti to urobit nakup. ak je hodnota o par minut 25010 tak mozes opat nakupit (lebo mas paku)
ked mas konto v tomto mode (margin type) tak to funguje takto.
ak mas konto v mode Portfolio margin tak mas limit na 3 daytrady za 5 tradovacich dni. T.j. ak robis swing trading nepotrebujes mat 25k na konte. Ako daytrade sa rata kazda operacia ktoru vykonas v dany den oproti predchadzajucej. T.j. ak kupis 1000 akcii v jednej objednavke a predas 1000 akci v jednej objednavke, urobil si 1 daytrade.
Ak ale kupis 1000 akcii a predas ich na 2x po 500 tak si urobil 2 daytrady.
Ak sa v tom este nevyznas tak ti odporucam nechat si to v tom mode portfolio margin kde nemas ziadnu paku takze ta to chrani pred sebou samym a dovoli ti to urobit len 3 daytrady za tych 5 dni. Len si treba dat pozor aby si neurobil 3 daytrady a nezostala ti otvorena pozicia lebo si ju budes musiet nechat do dalsieho dna.
Tieto veci su v zasade nezavisle od brokera a platia pre vsetkych, jediny rozdiel moze byt leverage ktoru ti tvoj broker ponuka. IB dava 1:4 cize ak mas 25000 tak mozes nakupit za 100000 (buying power). Urcite si ale neotvaraj konto kde budes mat presne 25000 lebo rychlo sa mozes vyblokovat pod 25000.
K daytradingu budes potrebovat este realtime maret data subscription ktore su v IB lacne - 1,50 USD
poplatky v IB su taketo:

nakup aj predaj do 500 akcii - 5 USD
nakup aj predaj 1000 akcii - 10 USD
nakup aj predaj 2000 akcii - 20 USD cize 40 za jeden trade
ked ale kupujes na paku tak su tam este percentualne poplatky z tvojho zisku
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pedro: nesúhlasím v niektorých bodoch, ale nehádam sa, tiež to nemám na 100% preverené:

... 1 x nákup 1000 a predaj po 2 x 500 by nemal byť 2 x daytrade.
Na 2 x daytrade musí byť podľa mna 2 x nakup ...predávať môžeš hoci i po lotoch na 10 x.

...páka 1: 4 je iba cez deň, v tzv. trading hours. Na noc je 1:2 . Aj tých 1:4 a 1:2 je len zaokrúhlene, lebo tam dali nejakú rezervu....myslím že cca 10% z celkovej sumy

...ceny: fixed: 0,005 per share ...tie som práve preveril : https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=1590" onclick="window.open(this.href);return false;

príklady:

100 Shares @ USD 25 Share Price = USD 1.00
1,000 Shares @ USD 25 Share Price = USD 5.00
1,000 Shares @ USD 0.25 Share Price = USD 2.50

Portfólio margin je iná vec ako bežný Reg T- Margin

To čo sme rozoberali je bežný REG-T margin. Investori, ktorí držia portfólio a majú na účte viac ako 110 000 USD - tí si môžu požiadať o tzv. Portfolio Margin. Ked im však klesne hodnota účtu pod 100 000, tak ho stratia.

Princíp by mal byť taký, že ti pridelia individuálny margin, ktorého výška závisi na tom, čo držíš. Ak máš diverzifikované portfólio málo volatilných akcií, alebo pozície ktoré sa navzájom hedžujú, tak ti pridelia vyššiu hodnotu marginu ako T-Reg a zrejme ti ani nezatvárajú pozície (margin calls )tak nekompromisne ako bežne.

Ak držíš málo akcií a dajme tomu small caps, tak ti môžu vypočítať že budeš mať ešte menší margin ako trejderi...

An existing account must have at least USD 110,000 (or USD equivalent) in Net Liquidation Value to be eligible to upgrade to a Portfolio Margin account (in addition to being approved for uncovered option trading). Existing customers may apply for a Portfolio Margin account on the Account Type page in Account Management at any time and your account will be upgraded upon approval. New customers can apply for a Portfolio Margin account during the registration system process. It should be noted that if your account drops below USD 100,000 you will be restricted from doing any margin-increasing trades. Therefore if you do not intend to maintain at least USD 100,000 in your account, you should not apply for a Portfolio Margin account.

P.S. Margin dokonca po novom rozkúskovali podľa krajín a nástrojov:
https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=24176" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa pedro.v »

Juggler,
tie daytrade sa rataju na 100% tak ako som pisal
po zatvoreni burzy neviem nakupovat (ani ma to nezaujima) tak neviem aka je paka vtedy

ceny sa nehadam lebo ja mam vlastne LYNX tak mozem mat ine ceny teoreticky.
ale realne v Lynxe je to takto
Screen Shot 2018-10-12 at 10.02.20.png
ale teda vsimni si

Kód: Vybrať všetko

100 Shares @ USD 25 Share Price = USD 1.00
1,000 Shares @ USD 25 Share Price = USD 5.00
1,000 Shares @ USD 0.25 Share Price = USD 2.50
ze tam nie je 1000 shares @ 25 USD price. Tak aby to aj nahodou nebolo tak ze pri vyssej cene to bude naozaj tych $10 ako v Lynxe
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

LYNX má vyššie ceny. Je to len partnerský broker IB. Používa platformu IB, ale má vlastné ceny. Tie ceny bývajú spravidla dvojnásobné. Musia predsa pokryť vlastné náklady a snažiť sa o zisk. Ináč by to nerobili. Na druhej strane ti poskytujú pridanú hodnotu ako komunikáciu a zákaznický servis v SJ. To isté sa týka CFD brokerov, aj o.c.p.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Lynx ma jednu malu vyhodu /pre buy and hold investorov/ ze na rozdiel od IB tam myslim nie je mesacny poplatok za neaktivitu.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa wolf25 »

Neviete či ten časový limit 6 mesiacov pri "prechode" z Lynxu do IB platí aj pre business účty ?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

IB bude mať od októbra novú platformu pre investorov do amerických akcií a ETF (IBKR Lite ) :

nákupy/predaje zadarmo,
žiadne poplatky,
žiadne limity na výšku účtu,
zadarmo dáta,
budú platiť úroky za držanie hotovosti
úroky za požičiavanie akcií na short .

Interactive Brokers to launch commission-free, unlimited trade platform 'IBKR Lite'

IBKR Lite was designed to meet the needs of investors who are seeking a simple, cost-free way to trade US exchange-listed stocks and ETFs and do not wish to consider efforts to obtain greater price improvement through the IB SmartRouting system. The new offering will complement Interactive Brokers' existing services, which will be rebranded as IBKR Pro. IBKR Lite will be available in October.

Key IBKR Lite features will include:

Zero commissions on US exchange-listed stocks and ETFs
No account minimums
No inactivity fees
Free market data for US exchange-traded stocks
High interest rates paid on idle cash balances (1.5% under Fed Funds rate)
Low margin borrowing rates (2.5% over Fed Funds rate)
Simple-to-use desktop Client Portal and IBKR Mobile trading platforms
Trading non-US stocks, options, futures and fixed income at the lowest commissions
Stock Yield Enhancement Program to earn money by lending fully-paid shares
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa hokaido »

Dik za dobre spravy JUGGLER, tu je k tomu link https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=45196" onclick="window.open(this.href);return false;. Na konci najdete porovnanie.
Maju byt dva typy uctov Pro(to co ponukaju aj teraz) a tento novy LITE. PRO bude mat stale vyhody oproti LITE, napr lepsie urocenie na idle cash, pristup k TWS a pod. viac najdete v tom porovnani.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

JUGGLER napísal:IB bude mať od októbra novú platformu pre investorov do amerických akcií a ETF (IBKR Lite ) :

nákupy/predaje zadarmo,
žiadne poplatky,
žiadne limity na výšku účtu,
zadarmo dáta,
budú platiť úroky za držanie hotovosti
úroky za požičiavanie akcií na short .
Zivia majitelov a zamestnancov IB tym padom poplatky za pozicanie penazi na pakove obchody? Alebo nejake dotacie od vlady?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

IB sa vždy profiloval ako pro broker s platformou pre trading. To ostáva. Ale nie každý si mohol dovoliť vklad 10 000 a platiť za dáta, či inaktivitu. Teraz prilákajú iných klientov. Jednak drobný retail, ktorý chce zadarmo investovať, jednak drobný retail ktorý chce trejdiť s pár stovkami až tisícami a jednak gamblerov, ktorých sú tisíce až milióny u premnožených cfd brokerov.A prečo sa premnožili? Lebo to vynáša.

Ja tipujem, že pri ,,lite,, tradingu a investingu budú žiť so spreadov na vlastnom DARK routingu. Nebudú routovať cez spoplatnené burzy. Úroky za požičiavanie píšu že budú o 1,5% nižšie ako fed. Pro platforma má o 0,5% nižšie. Šup - už majú ďalšie 1% vo vrecku. Požičiavanie akcií na short a takisto úroky za shorting vlastných akcií bude určite s discountom pre brokera. Úroky pri shortingu na menej likvidných akciách - to sú to desiatky % p.a., videl som aj také čo majú 100% p.a.

Ja, keby som bol majiteľ ,tak monitorujem drobných gamblerov a tých, čo chronicky strácajú peniaze obchodujem na vlastný účet. Priemer stratových trejderov je okolo 70%. Je z čoho vyberať. Sekundárni CFD brokeri, takisto primárny spredbetting fungujú ako kasína. Straty trejderov sú ich ziskami. Možno aj IB vie a môže presmerovať malých gamblerov na vlastnú cfd, alebo spreadbettingovú platformu. Tá CFD platforma čo majú teraz je fantastická. Skoro žiadne spready. Rovno kopírujú burzu, žiadne zdržiavanie, rekotácie... Ale lite klientom by som dal spready ako inde na cfd. V cfd kasínach ako XTB a Instaforex platíš spreadami, pákuješ, ovetrejduješ, gembluješ... Nemáš systém, nemáš edge = systematicky odovzdávaš peniaze brokerovi až kým nepredrbeš všetko...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

No ved zdroj zisku u brokerov ako XTB a Instaforex som chapal. Doteraz aj IB som chapal, ze teda len (snad poctivo) sprostredkuju obchody za bezkonkurencne nizke ceny a vynahradzaju si to zase velkym poctom klientov. A zrazu zahlasis, ze polovicu doterajsich (vcelku nizkych) poplatkov zrusili. Tak ma zaujimalo, kde je pes zakopany. Lebo istotne to nerobia pre pekne modre oci klientov.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nič nezrušili. Všetko ostáva po starom. Klasická trejderská platforma bude naďalej šlapať, len sa bude volať Interactive Brokers Pro.

Zahlásil som len to, že vytvorili aj novú platformu, výhodnú pre tých čo investujú a hľadia na každý náklad. Doteraz takých klientov nechceli. Teraz zrejme využijú, že majú vlastný routing systém, vlastné cfd dáta, kopu klientov, likviditu, programátorov, všetko majú vymakané.

Je to dobrá správa pre ľudí, ktorí chcú investovať cez špičkového brokera. Takisto pre drobných klientov, čo chcú poctivo trejdiť. Ľudí nemusí zaujímať ako IBKR zarobi. Zarobí poctivo, nebude robiť svinstvá ako robia treťotriední cfd brokeri. Pri IBKR vždy platilo že je transparentný, spoľahlivý a že majú dobrý servis. Nepoznám lepšieho brokera.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mimochodom, IBKR sa len vracia tam, kde už raz bolo. Ked som ja začínal, bol som rád, že môžem začať s pár tisícmi. Minimum bol vklad 2000 USD, čo je v USA minimum pre margin trading, shorty, deriváty... Teraz je u IB minimum 10 000, ale majú CFD.
Keby nemali CFD , tak na daytrading ľuďom treba 25K. IBKR sa teda zbytočne odrezalo od drobného retailu, ktorý môže u nich daytrejdovať malé sumy cez CFD. Druhá vec prečo nechceli drobný retail boli zrejme dáta. Veľký objem dát potrebovali dostať rýchlo ku klientom. Viem že im vadilo ked mali ľudia nahádzané v platforme veľa tickerov, pootvárané grafy atd...stále sa to updatuje. Teraz je cloud...technologie pokročili a zlacneli...už ich to zrejme nebude zaťažovať.

Treťotriední CFD brokeri sú o tom, že potrebujú stále nových klientov. Každý nový klient raz skončí, buď kvôli stratám, alebo že pochopí princíp a odíde k lepšiemu brokerovi. IB má unikátnu šancu chytiť nových drobných klientov, z ktorých raz vyrastú väčší dlhoroční klienti. Môže to byť podobná filozofia ako ked banky dávajú zadarmo účty študentom, alebo športové kluby keď si vychovávajú vlastný dorast.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Revolut tiez tento tyzden prisiel s tradingom na americke akcie zadarmo.
A uz predtym mal platobny styk, fx, crypto zadarmo.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

Presúvam to tu z tohto vlákna: https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... start=1200" onclick="window.open(this.href);return false;
JUGGLER napísal:
Je to taký hypotetický účet (Special Memorandum Account), kde ti ukazuje ,,line of credit,, teda koľko prostriedkov máš k dispozícii na margin účte vzhľadom na to, aby si mohol pozície držať cez noc.

Pri akciách je margin na noc 50%, teda 1:2. Pri CFD pozri kolko je.

Ked máš na účte svojích 10 000 a nemáš kúpené nič, tak SMA bude 10 000. Ukazuje, že si môžeš požičať ešte 10 000.
Ak nakúpiš za 20 000, tak SMA bude 0
Keby ti účet stúpol o 20%, čiže na 24 000, tak kredit linka sa ti zvýši o 2000. SMA bude 2000.
Ked ti ale účet klesne, SMA by šla do negatívnych čísel a to by znamenalo, že 10 minút pred close ti začnú likvidovať pozície.

Čiže Buying power(kúpna sila ) ti ukazuje kolko máš k dispozícii v danom okamihu - na daytrading.
SMA ukazuje koľko máš k dispozícii na držanie na noc. Dôležité je vedieť, že SMA musí byť vždy pozitívna , ináč dostaneš ,,margin call,, a broker ti pred close uzavrie časť pozícii, aby tvoj účet vyhovoval margin podmienkám na noc.
Tak som si to SMA v piatok na deme odskúšal.
Mal som tam 1 mil USD, nakúpil som 13500 SPY za 4mil USD. SMA bolo záporné asi 10000USD, ale dovolilo mi nakúpiť. Pred 10 hodinou mi odpredali asi 100 SPY, SMA sa dostalo do plusu a pozíciu mi nezavreli. Čo som pozeral regulation T z ktorej vychádza SMA, tak to mali zatvoriť aspoň polovicu pozícii, takže tomu akosi nerozumiem.
Netrápi ma to až tak, lebo páku používam len na futures a tam sa SMA nevzťahuje, ak som správne pochopil. A voľným prostriedkom na margin rozumiem, resp. chápem, ako ich počítajú.

to all: Máte niekto zdrojový kód nejakého funkčného programu, ktorý obchoduje cez API Interactive Brokers? Mal by som o neho záujem, nezaujíma ma obchodná stratégia, stačí mi, aby tam boli nejaké príkazy a podporné nastavenie pre spoluprácu s API IB. Zbytok si už doprogramujem. Tak nejak som sa naučil programovať aj Metatrader 4 na akomsi funkčnom programe, z ktorého som mal zdrojový kód.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
yurij
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št 02 06, 2016 5:19 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa yurij »

jogo napísal:to all: Máte niekto zdrojový kód nejakého funkčného programu, ktorý obchoduje cez API Interactive Brokers? Mal by som o neho záujem, nezaujíma ma obchodná stratégia, stačí mi, aby tam boli nejaké príkazy a podporné nastavenie pre spoluprácu s API IB. Zbytok si už doprogramujem. Tak nejak som sa naučil programovať aj Metatrader 4 na akomsi funkčnom programe, z ktorého som mal zdrojový kód.
zdar, zalezi v akom jazyku ten kod chces.
- pre c# je velmi pekny krok po kroku tutorial ktory usti v kompletny kod na http://holowczak.com/ib-api-socket-csharp-realtime/" onclick="window.open(this.href);return false;
- oficialna dokumentacia k metodam je: https://interactivebrokers.github.io/tws-api/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

len upozornujem, ze ib api je asynchronne . ak by si mal konkretne otazky kludne pis spravu
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

yurij napísal: zdar, zalezi v akom jazyku ten kod chces.
Ideálny by bol MLQ4, ktorý funguje na platforme MT4, ale neviem, či sa to dá spojiť s API InterActive Brokers.
Program stačí úplne jednoduchý napríklad takýto, ktorý používam na obchodovanie v MT4. Do neho si len doplňujem podmienky.

#property copyright "2005-2014, MetaQuotes Software Corp."
#property link "http://www.mql4.com"
#property description "MSA expert advisor"

#define MAGICMA 12345678

int stop=0;

void OnTick()
{
if(stop==1) return;
if(Ask>3000)
{
double res=OrderSend(Symbol(),OP_BUY,0.1,Ask,0,0,0,"",MAGICMA,0,CLR_NONE);
stop=1;
}
}
p.s: Robil som programy ešte aj v DELPHI.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
yurij
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št 02 06, 2016 5:19 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa yurij »

Zial, nejestvuje jediny jazyk pre komunikaciu s IB podobne ako to ma MQL. Ak sa chces rozpravat s IB, musis v prvom rade zvolit jazyk ktory na stavbu programu pouzijes

Oficialne podporovane jazyky su c#, c++, java, visual basic, python. Ak si pracoval s delphi, tak by pre teba mohol byt najviac citatelny visual basic. Skus sa pozriet na tutorial vo visual basicu ( na konci je opat funkcny program ) : http://holowczak.com/ib-api-vbasic-historical-data/" onclick="window.open(this.href);return false;

Treba sa ale pripravit na to, ze u IB mas k dispozicii velmi jednoduchy kanal na komunikaciu a vela ( skutocne vela ) veci musis riesit po vlastnej ose. Nechcem ta nijak odradzat ale pokial nie si kovany v programovani, zvazil by som ci sa do toho pustat alebo nie. Aka je vlastne tvoja motivacia pre podobne pohnutky? :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

yurij napísal: Aka je vlastne tvoja motivacia pre podobne pohnutky? :)
Keď mám veľké pozície, tak ich na víkend zatváram, aby mi negapli a potom ich v nedeľu o polnoci musím otvárať. Nedá sa to cez čakajúce príkazy, lebo o polnoci sú veľké sklzy v plnení... Tak by mi ich otvoril program.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
zea
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Po 01 04, 2019 1:23 am
Been thanked: 5 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa zea »

jogo napísal:Tak som si to SMA v piatok na deme odskúšal.
Mal som tam 1 mil USD, nakúpil som 13500 SPY za 4mil USD. SMA bolo záporné asi 10000USD, ale dovolilo mi nakúpiť. Pred 10 hodinou mi odpredali asi 100 SPY, SMA sa dostalo do plusu a pozíciu mi nezavreli. Čo som pozeral regulation T z ktorej vychádza SMA, tak to mali zatvoriť aspoň polovicu pozícii, takže tomu akosi nerozumiem
Nedalo mi to, a vyskúšal som u seba na deme. Tiež som včera nakúpil cca 13700 SPY. SMA bolo hneď cca -950 000 +- ( mám účet v eurách) .Dnes ráno mi už ostalo len 6800 SPY , SMA okolo 8 000 , broker sám pred záverečnou US trhov odpredal aby boli podmienky splnené. Takže všetko funguje tak ako má
Možno si mal na deme už predtým viac peňazí z nejakých predchádzajúcich experimentov - mi to pripadá ako jedno z možných vysvetlení prečo ti toho nezavreli viac.
yurij
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št 02 06, 2016 5:19 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa yurij »

jogo napísal:Keď mám veľké pozície, tak ich na víkend zatváram, aby mi negapli a potom ich v nedeľu o polnoci musím otvárať. Nedá sa to cez čakajúce príkazy, lebo o polnoci sú veľké sklzy v plnení... Tak by mi ich otvoril program.
Skus sa pozriet na typ objednakvy good after time - https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=587" onclick="window.open(this.href);return false;. Ked zatvaras cakacku v piatok vecer, rovno si nastavis novu, ktora bude validna povedzme v pondelok od 18:00 a nemusis to riesit programom. Jedine cim si nie som isty, ci je mozne GAT nastavit ako limit
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

zea napísal: Nedalo mi to, a vyskúšal som u seba na deme. Tiež som včera nakúpil cca 13700 SPY. SMA bolo hneď cca -950 000 +- ( mám účet v eurách) .Dnes ráno mi už ostalo len 6800 SPY , SMA okolo 8 000 , broker sám pred záverečnou US trhov odpredal aby boli podmienky splnené. Takže všetko funguje tak ako má
Možno si mal na deme už predtým viac peňazí z nejakých predchádzajúcich experimentov - mi to pripadá ako jedno z možných vysvetlení prečo ti toho nezavreli viac.
Stále mám pozíciu otvorenú...napadlo ma, či na tom deme nemám aktivovaný Portfólio-margin účet a nie T-margin účet.
Predtým som veľa obchodov neurobil, možno 2-3 kontrakty ES som nechal expirovať, aby som videl, čo sa stane a to je všetko.
Prílohy
Bez názvu.png
Naposledy upravil/-a jogo v Ut 01 10, 2019 9:03 am, upravené celkom 2 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

yurij napísal: Skus sa pozriet na typ objednakvy good after time - https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=587" onclick="window.open(this.href);return false;. Ked zatvaras cakacku v piatok vecer, rovno si nastavis novu, ktora bude validna povedzme v pondelok od 18:00 a nemusis to riesit programom. Jedine cim si nie som isty, ci je mozne GAT nastavit ako limit
Dík, pozriem sa na to, to by vyriešilo moje nedeľné polnočné seansy. A zložitejšie podmienkové príkazy budem musieť riešiť ako doteraz cez MT4.
Chcem sa ťa opýtať, či máš reálne urobený nejaký program, ktorý obchoduje cez API IB.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"