Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

michael89
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi 04 02, 2022 4:30 pm
Has thanked: 115 times
Been thanked: 5 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michael89 »

Na IB mám dva účty, ktoré si medzi sebou viem prepínať.
Na "vedľajšom" účte mám 120€ a dnes som si chcel na "hlavný" účet previesť 450€. Omylom som si ich však previedol na vedľajší.

Vo hlavnom menu IB mi pripísané prostriedky na vedľajšom zobrazuje (dokopy teda 570€), avšak ak chcem tých 450€ z vedľajšieho účtu previesť na hlavný, nedá sa to. Dá sa previesť len tých 120€, ktoré tam už mám.
To isté aj vtedy, keď chcem z vedľajšieho účtu vyberať - môžem vybrať iba 120€, hoci mi ukazuje celkovú hodnotu účtu 570€.
Nemám na ňom kúpené žiadne akcie, opcie, CFD atď.

Stretli ste sa niekto s týmto?

Ešte by som mal otázku, či neviete niekto, prečo ak chcem kúpiť akciu z hlavného účtu, poplatok bude 1.92 ale ak ju chcem kúpiť z vedľajšieho, ukazuje mi poplatok 4, pritom obe kontá sú typu cash.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

To musis prepnut "login/menu" "stranku/web" alebo ako to napisat, na ten vedlajsi, aby z neho bolo mozne previest na ten hlavny..
K tomu poplatku, nebudes mat na vedlajsom nastavene ine spoplatnenie (fixed?) ako na hlavnom?

Vedla
Transfer Funds
mas U1234567
klikni na to a tam zvol ucet z ktoreho chces posielat. Potom by to mohlo ist, ak som pochopil problem...
Odoslané z počítača
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa andre »

Obcas to blbne a neukazuje prostriedky co prisli v dany den, ale stav den dozadu. Pockaj do zajtra, alebo pondelka a zrejme to uvidis korektne.
Jari
Platinum Member ***
Príspevky: 780
Dátum registrácie: St 28 01, 2015 6:01 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 44 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Jari »

Je mozne vramci 2 roznych uctov v IB (2 rozni ludia) presunut akcie? Ak ano, aky je postup a ci je to spoplatnene?
Time in the market beats timing the market…
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jari napísal: So 26 02, 2022 11:28 am Je mozne vramci 2 roznych uctov v IB (2 rozni ludia) presunut akcie? Ak ano, aky je postup a ci je to spoplatnene?
Nie je to možné. Presunú iba v rámci jedného majiteľa.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
michael89
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi 04 02, 2022 4:30 pm
Has thanked: 115 times
Been thanked: 5 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michael89 »

Vedel by mi niekto poradiť, kde v IB nájdem presný výpis doteraz zaplatených poplatkov?

Zdá sa mi, že mi suma Excess Liquidity (resp. Buying Power) kolíše, momentálne je 400, pritom pred pár dňami bola 401 a nič som nedokupoval. Teraz bola chvíľu 399.90.
Od čoho toto kolísanie závisí? Mám typ účtu cash.
michael89
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi 04 02, 2022 4:30 pm
Has thanked: 115 times
Been thanked: 5 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michael89 »

iceberg8 napísal: Pi 25 02, 2022 7:19 pm To musis prepnut "login/menu" "stranku/web" alebo ako to napisat, na ten vedlajsi, aby z neho bolo mozne previest na ten hlavny..
K tomu poplatku, nebudes mat na vedlajsom nastavene ine spoplatnenie (fixed?) ako na hlavnom?
Ďakujem, naozaj som mal druhý účet nastavený ako fixed, už som to zmenil na tiered a ukazuje mi krajšie poplatky :)
andre napísal: Pi 25 02, 2022 8:31 pm Obcas to blbne a neukazuje prostriedky co prisli v dany den, ale stav den dozadu. Pockaj do zajtra, alebo pondelka a zrejme to uvidis korektne.
Ďalší deň som to tam už videl, avšak prostriedky ešte stále neviem vybrať ani presunúť, na nete som vyčítal, že tam býva niekoľkodňová fixácia, takže skúsim o pár dní.
Neviem, s čím to súvisí a trochu ma to rozladilo, napriek tomu dúfam že IB bude ten najlepší broker akého som si mohol vybrať :)
Plutonium
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 24 09, 2021 4:11 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Plutonium »

Je možné nakúpiť na IB zlomkové akcie? konkrétne https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 00B53SZB19 , mám cash účet a v nastaveniach zakliknuté/povolené US (fractional shares), napriek tomu mi to nedovolí nakúpiť.
Korelácia nieje kauzalita.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ktory ticker konkretne sa snazis kupit?
na tom lniku su
CNX1
SXRV
CNDX
CSNDX


What products can I trade in fractions?

U.S. stocks listed on NYSE, AMEX, NASDAQ, ARCA, or BATS, as well as OTC Pink U.S. penny stocks with average daily volume above $10 million and market cap above $400 million are available for fractional shares trading. Non-U.S. stocks are not available for fractional shares trading at this time. A list of stocks that can be traded in fractional shares is available via this link. Please note, this list is subject to change without notice.

Nebude problem, ze nie su na "NYSE, AMEX, NASDAQ, ARCA, or BATS, as well as OTC Pink U.S" ?
Odoslané z počítača
Plutonium
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 24 09, 2021 4:11 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Plutonium »

iceberg8 napísal: Št 03 03, 2022 1:22 pm Ktory ticker konkretne sa snazis kupit?
na tom lniku su
CNX1
SXRV
CNDX
CSNDX


What products can I trade in fractions?

U.S. stocks listed on NYSE, AMEX, NASDAQ, ARCA, or BATS, as well as OTC Pink U.S. penny stocks with average daily volume above $10 million and market cap above $400 million are available for fractional shares trading. Non-U.S. stocks are not available for fractional shares trading at this time. A list of stocks that can be traded in fractional shares is available via this link. Please note, this list is subject to change without notice.

Nebude problem, ze nie su na "NYSE, AMEX, NASDAQ, ARCA, or BATS, as well as OTC Pink U.S" ?
Xetra SXRV, dik za odpoveď
Korelácia nieje kauzalita.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Nie je zac, preto som sa pytal, ze ktore, aby som to skusil a mne to tiez nejde. Pise ze tento ticker nie je podporovany na frakcie...

Mozno by sa to tak dalo riesit, ze najdeme nejake alternativne ETF ktore bude v absolutnych sumach lancejsie..

Ale v tomto nie som odbornik, urcite niekto da lepsi tip,
mozno napr
https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 00BYVQ9F29

Mozno teoreticky aj QDVE ? To je SP500 Tech sector..
Odoslané z počítača
Plutonium
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 24 09, 2021 4:11 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Plutonium »

iceberg8 napísal: Št 03 03, 2022 1:34 pm Nie je zac, preto som sa pytal, ze ktore, aby som to skusil a mne to tiez nejde. Pise ze tento ticker nie je podporovany na frakcie...

Mozno by sa to tak dalo riesit, ze najdeme nejake alternativne ETF ktore bude v absolutnych sumach lancejsie..

Ale v tomto nie som odbornik, urcite niekto da lepsi tip,
mozno napr
https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 00BYVQ9F29

Mozno teoreticky aj QDVE ? To je SP500 Tech sector..
Asi tento kvôli veľkosti fondu a priateľnejšej cene https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 4#overview akurát poplatok za správu 0.3 , mohlo by byť aj menej
Korelácia nieje kauzalita.
segi
Príspevky: 60
Dátum registrácie: So 27 02, 2021 5:29 pm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 8 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa segi »

Ak sa nemýlim tak IBKR dovoľuje nakupovať frakcie iba na amerických burzách. Na tých však európania nemajú možnosť kupovať ETF.
V skratke ETF môžeš nakupovať iba v EÚ (teoreticky ak by US fondy na ETF spĺňali nejaké veci tak aj tam, ale to asi nikto nespĺňa) a frakcie možno nakupovať iba v US.
Ak sa mýlim tak ma opravte.
lepka
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 11:04 pm
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa lepka »

Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

lepka napísal: St 09 03, 2022 11:23 pm Nova appka https://globaltrader.interactivebrokers.hu/en/home.php
uz maju tri appky a vsetko na jedno kopyto...
Martan
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi 04 02, 2022 7:34 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Martan »

Môžete mi niekto pls poslať platný ref. link na IB?
(Čiže niekto kto má menej ako 15ref tento rok a menej ako 30 celkovo)
Niektorí to tu máte v podpise, ale počet použití neviete (keďže IB to vraj neumožňuje kontrolovať).

Už asi nastal čas presunúť sa k niekomu spoľahlivému (aj keď si asi budem ťažko zvykať na tie viditeľné poplatky :D )
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Tilbur »

lepka napísal: St 09 03, 2022 11:23 pm Nova appka https://globaltrader.interactivebrokers.hu/en/home.php
Som si ju vcera stiahol. Pre mna je nepouzitelna. V stave portfolia nevidis ani denny P&L. Je to pre buy and hold traderov.
Mozes si zamenit pozicie. Nepaci sa ti AMZN, tak kupis AAPL. A staci ti na to jeden prikaz.
Na denny trading vsak asi nie je vhodna.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Erik
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 04 03, 2022 6:24 pm
Has thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Erik »

Ahoj chcel by som sa spýtať ako je to s poplatkami pri nákupe jedného ETF , či je rozdiel či sa poplatok vzťahuje zvlášť za každé jedno ETF nakúpene alebo sa jeden poplatok vzťahuje na celý obchod teda príklad nakúpim 10 ETF naraz ale poplatok bude ako za jedno ETF
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Erik napísal: Pi 11 03, 2022 7:38 pm Ahoj chcel by som sa spýtať ako je to s poplatkami pri nákupe jedného ETF , či je rozdiel či sa poplatok vzťahuje zvlášť za každé jedno ETF nakúpene alebo sa jeden poplatok vzťahuje na celý obchod teda príklad nakúpim 10 ETF naraz ale poplatok bude ako za jedno ETF
Pravdepodobne to zalezi od sposobu, akym mas nastaveny ucet, ci mas "fixed fee" alebo "tiered fee"
(fixed su napr 3EUR za nakup do 6000EUR a potom 0.05% a 4USD do 8000USD potom 0.05% toto na burzach Belgium, France, Germany, Spain, Italy, Netherlands, Switzerland, United Kingdom
Ak som dobre pochopil tak na US ETF by malo byt takmer 0.00 poplatok)
(tiered su 0.35USD na nakup plus minus rozne drobne poplatky (ale toto moze byt akcie, kedze ETF by mohli byt takmer zadarmo, alebo zadarmo, a tiered v EU burzach by mal byt 1.25EUR za nakup plus nejake drobne fee)

https://www.interactivebrokers.com/en/i ... commission "Tiered fee"

A este pravdepodobne zalezi, ci je to US ETF alebo EU ETF. (resp na ktorej burze sa nakupuju)

Tiez som hladal podobne odpovede, aj ked skor na rozne akcie (nez ETF), a jediny sposob ako som dostal odpoved bol ten, ze som skusil nakupit aj tak, aj tak :) Pretoze tie poplatky su tak zlozite, ze tazko im pochopit.

Novinku tam maju aj "US exchange-listed stocks and ETFs" , "IBKR Lite provides unlimited, commission-free trading in US listed stocks and ETFs while enjoying a simplified trading experience via Client Portal and IBKR Mobile."

Zial, konkretnejsie odpovedat neviem, no dobra sprava pravdepodobne bude, ze tie poplatky su vseobecne slusne nizke, cize nemalo by nastat nieco ako "poplatkový chyták".

Konkretne u mna, co som kupoval 20ks QDVE tak poplatok bol 1.25EUR a SXR8 2ks bol za 2.10EUR. Ono to vlastne tesne pred nakupom ukaze orientacne fee - este podal toho by sa to dalo odhadnut. Ak zadas napr 1 alebo 10 alebo iny pocet kusov konkretneho ETF, nezadas prikaz, len zadas ake ETF a kolko kusov, pred tym nez ho odosles tak tam napise "estimated fee" alebo "comm"
Odoslané z počítača
Erik
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 04 03, 2022 6:24 pm
Has thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Erik »

Zdravím ešte sa spýtam , je nejaký rozdiel keď si založím účet cez írsku pobočku alebo maďarskú ?
Erik
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 04 03, 2022 6:24 pm
Has thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Erik »

iceberg8 napísal: Pi 11 03, 2022 8:31 pm
Erik napísal: Pi 11 03, 2022 7:38 pm Ahoj chcel by som sa spýtať ako je to s poplatkami pri nákupe jedného ETF , či je rozdiel či sa poplatok vzťahuje zvlášť za každé jedno ETF nakúpene alebo sa jeden poplatok vzťahuje na celý obchod teda príklad nakúpim 10 ETF naraz ale poplatok bude ako za jedno ETF
Pravdepodobne to zalezi od sposobu, akym mas nastaveny ucet, ci mas "fixed fee" alebo "tiered fee"
(fixed su napr 3EUR za nakup do 6000EUR a potom 0.05% a 4USD do 8000USD potom 0.05% toto na burzach Belgium, France, Germany, Spain, Italy, Netherlands, Switzerland, United Kingdom
Ak som dobre pochopil tak na US ETF by malo byt takmer 0.00 poplatok)
(tiered su 0.35USD na nakup plus minus rozne drobne poplatky (ale toto moze byt akcie, kedze ETF by mohli byt takmer zadarmo, alebo zadarmo, a tiered v EU burzach by mal byt 1.25EUR za nakup plus nejake drobne fee)

https://www.interactivebrokers.com/en/i ... commission "Tiered fee"

A este pravdepodobne zalezi, ci je to US ETF alebo EU ETF. (resp na ktorej burze sa nakupuju)

Tiez som hladal podobne odpovede, aj ked skor na rozne akcie (nez ETF), a jediny sposob ako som dostal odpoved bol ten, ze som skusil nakupit aj tak, aj tak :) Pretoze tie poplatky su tak zlozite, ze tazko im pochopit.

Novinku tam maju aj "US exchange-listed stocks and ETFs" , "IBKR Lite provides unlimited, commission-free trading in US listed stocks and ETFs while enjoying a simplified trading experience via Client Portal and IBKR Mobile."

Zial, konkretnejsie odpovedat neviem, no dobra sprava pravdepodobne bude, ze tie poplatky su vseobecne slusne nizke, cize nemalo by nastat nieco ako "poplatkový chyták".

Konkretne u mna, co som kupoval 20ks QDVE tak poplatok bol 1.25EUR a SXR8 2ks bol za 2.10EUR. Ono to vlastne tesne pred nakupom ukaze orientacne fee - este podal toho by sa to dalo odhadnut. Ak zadas napr 1 alebo 10 alebo iny pocet kusov konkretneho ETF, nezadas prikaz, len zadas ake ETF a kolko kusov, pred tym nez ho odosles tak tam napise "estimated fee" alebo "comm"
Ďakujem pomohlo
Erik
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 04 03, 2022 6:24 pm
Has thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Erik »

Zdravím ešte sa spýtam , je nejaký rozdiel keď si založím účet cez írsku pobočku alebo maďarskú ?
segi
Príspevky: 60
Dátum registrácie: So 27 02, 2021 5:29 pm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 8 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa segi »

Ty si nevyberáš pod ktorú pobočku budeš spadať. Na 99% spadneš pod maďarskú pobočku ak si teraz založíš účet.
frakan
Silver Member *
Príspevky: 258
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 58 times
Been thanked: 21 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa frakan »

Martan napísal: Št 10 03, 2022 7:46 am Môžete mi niekto pls poslať platný ref. link na IB?
(Čiže niekto kto má menej ako 15ref tento rok a menej ako 30 celkovo)
Niektorí to tu máte v podpise, ale počet použití neviete (keďže IB to vraj neumožňuje kontrolovať).

Už asi nastal čas presunúť sa k niekomu spoľahlivému (aj keď si asi budem ťažko zvykať na tie viditeľné poplatky :D )
https://ibkr.com/referral/frantisek542
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

Martan napísal: Št 10 03, 2022 7:46 am Môžete mi niekto pls poslať platný ref. link na IB?
(Čiže niekto kto má menej ako 15ref tento rok a menej ako 30 celkovo)
Niektorí to tu máte v podpise, ale počet použití neviete (keďže IB to vraj neumožňuje kontrolovať).

Už asi nastal čas presunúť sa k niekomu spoľahlivému (aj keď si asi budem ťažko zvykať na tie viditeľné poplatky :D )
V IB je mozné skontrolovať počet aktivacii referal.
Prílohy
5725F73B-01BA-45F7-968D-1E15D1285234.jpeg
B0575DD9-1F2F-435C-B3CF-B3A482DF87E8.jpeg
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
samuel
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: So 03 07, 2021 1:42 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa samuel »

Erik napísal: Pi 11 03, 2022 7:38 pm Ahoj chcel by som sa spýtať ako je to s poplatkami pri nákupe jedného ETF , či je rozdiel či sa poplatok vzťahuje zvlášť za každé jedno ETF nakúpene alebo sa jeden poplatok vzťahuje na celý obchod teda príklad nakúpim 10 ETF naraz ale poplatok bude ako za jedno ETF
Tu som dal sumarne poplatky so všetkými fees pár najčastejších jednotlivých búrz (platí pre nákupy do pár tisíc, potom sa hitnu % namiesto minimum fee, ale dramatický sa to nelíši): viewtopic.php?f=6&t=24704&p=153341#p153341
Erik
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 04 03, 2022 6:24 pm
Has thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Erik »

Ahoj chcel by som sa spýtať je nejaká možnosť nastaviť účet tak aby keď si dám vyhľadať ETF fond a dám si ho do watch listu aby mi tam ukázalo ISIN alebo či je to akumulačny fond a pod. , niekde som čítal že by sa tieto informácie mali dať zobraziť , pri nastavení účtu . Skratka aby som vedel čo kupujem . Iný brokery to máju , malo by sa to dať aj na IB snáď .
Erik
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 04 03, 2022 6:24 pm
Has thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Erik »

Zdravím pri vyhladavaní ETFka na Interactive Brokers mi pri tomto etfku vypísalo namiesto ETF - IBIS2
QDVE ISHARES S&P 500 IT SECTOR IBIS2
chcel by som sa spýtať čo znamená to IBIS 2 za názvom etf-ka ... pri klasických etf fondoch je tam len skratka ETF ale tu je toto IBIS 2 - je to trochu mätúce , teraz premýšľam či je to klasicky ETF Fond . Vedeli by ste niekto poradiť ?
Prílohy
Screenshot 2022-03-17 at 16-47-49 Client Portal.png
Screenshot 2022-03-17 at 16-47-49 Client Portal.png (9.72 KiB) 3540 zobrazenia
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

The IBIS2 system as an integrated stock exchange trading and information system was part of the Frankfurt Stock Exchange (FSE) since April 5 1991. later swtiched to xetra
https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=1262
Xetra (IBIS) Cost Plus Stock Fees
Len burza :)
Odoslané z počítača
Erik
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 04 03, 2022 6:24 pm
Has thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Erik »

iceberg8 napísal: Št 17 03, 2022 6:08 pm The IBIS2 system as an integrated stock exchange trading and information system was part of the Frankfurt Stock Exchange (FSE) since April 5 1991. later swtiched to xetra
https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=1262
Xetra (IBIS) Cost Plus Stock Fees
Len burza :)
OK ďakujem trochu ma len mýlilo to že IBIS bolo nahradene XETROU ale na konci ETF ka je IBIS 2 - takže aj tak ide o klasické ETFko akurat to IBIS 2 znamená len systém ktorý sa používa na tej danej burze od kial Interactive Brokers nakupuje :) , myslím že by malo isť asi o nemecku burzu
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Zhodou okolnosti mam to QDVE tiez nakupene a za nou svieti ten IBIS2 :)
Odoslané z počítača
Erik
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 04 03, 2022 6:24 pm
Has thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Erik »

iceberg8 napísal: Št 17 03, 2022 8:13 pm Zhodou okolnosti mam to QDVE tiez nakupene a za nou svieti ten IBIS2 :)
a len taka otazočka .... je to Akumulačne ETF ? len tak pre istotu sa pýtam :D
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

Všade, kde je Acc tak sú akumulačné.
https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 4#overview
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Erik
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 04 03, 2022 6:24 pm
Has thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Erik »

Ahoj chcem sa len spýtať , pri nákupe sa mi zobrazí ikona .... v preklade to znamená niečo ako - zadávate objednávku bez údajov o trhu. Dôrazne to neodporúčame, pretože to môže viesť k chybným a neočakávaným obchodom . Ide len o to že Interactive brokers nemá aktuálne údaje k jednotlivým ETF a akciám ? Môže dojsť k tomu že nákupná cena môže byť iná od tej ktorú akurát zobrazuje ? alebo to môže znamenať ešte niečo iné ?
Prílohy
Screenshot 2022-03-22 at 09-40-15 Client Portal.png
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nemáš real time dáta, teda info aká je v čase nákupu reálna cena ( kotovanie nákup-predaj ). Tie dáta sú spoplatnené a musíš ich platiť (data subscription ) čo je pár dolárov mesačne, alebo máš snapshot, kde pozrieš iba posledné kótovanie, alebo ked si investor, tak sa môžeš na to vykašlať, pozrieť si cenu niekde inde ( zvykne byť 20 min. spozdená, ale na yahoo zvykne byť aj reálna ) a odklikneš Accept. Bez reálnej ceny radšej daj limit order na nižšiu cenu, alebo ju pomaly dvíhaj ( aby si v nelikvidnom trhu nekúpil zbytočne draho )

https://www.interactivebrokers.com/en/i ... am&amref=1
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

Ja ho tiež použivam “ snapshot” je super, aktualna cena.
Pripadne nakupujem cez MidPrice resp. zadavam pokyn.
Prikladam ti aj foto, kde nájdeš snapshot.
Prílohy
D67FEF76-E424-4111-A2FF-CD8B9964BC0A.jpeg
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

...aky je limit na pocet bezplatnych snapshotov?
segi
Príspevky: 60
Dátum registrácie: So 27 02, 2021 5:29 pm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 8 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa segi »

Záleží od toho z akej burzy budú dáta. malo by to byť minimálne 33
https://ibkr.info/node/2830
Na webe ti to myslím ukazuje koľko máš snapshotov ale tuším to ráta po dňoch.
Erik
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 04 03, 2022 6:24 pm
Has thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Erik »

Ahoj akurát mi nechce poskytnúť market data , vypísalo mi niečo ako ... You are not connected to our trading and market data system ako to napraviť , nemôžem sa dostať na burzu ani watch list , dá sa to nejako zresetnuť ?
Erik
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 04 03, 2022 6:24 pm
Has thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Erik »

Stáva sa to aj vám občas , možno to súvisí s tým že som bol zároveň na inej stránke kde som pozeral aktuálne ceny a grafy ETF fondov , pretože niečo také mi tam tiež vypísalo... môže niekto prosím poradiť ? Ďakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"