Brokersky ucet a smrt vlastnika

Výber, skúsenosti, poplatky

Brokersky ucet a smrt vlastnika

Poslaťod hokaido » Sob 12 02, 2017 5:14 pm

Caute, nevedel som do akej sekcie to zalozit tak to skusam tu.
Zaujimalo by ma, ci viete, ako je to s brokerskym uctom pri smrti vlastnika. Ide mi hlavne o pripad, ked pozostali si nie su vedomi, ze zosnuly nieco take mal.
Viem, ze pri bankovych uctoch na to existuje nejaky register, tak som chcel vediet, ci aj u brokerskych je nieco obdobne. Alebo ci sa to potom musi riesit cez zavet...
Dik za kazde info
hokaido

Re: Brokersky ucet a smrt vlastnika

Poslaťod JUGGLER » Ned 12 03, 2017 12:09 am

hokaido píše:Ide mi hlavne o pripad, ked pozostali si nie su vedomi, ze zosnuly nieco take mal.

Zosnulý by si mal byť vedomý, že také niečo môže nastať. Takže keď nemá záveť, tak aspoň by mal niekde do obálky napísať, že má účet u brokera, peniaze vo Švajčiarsku a kde zakopal 100 l slivovice...

Niekde sme to rozoberali a mali sme k tomu stanovisko od brokera, že sa to stáva pomerne často. My sme to rozoberali z pohľadu vyrúbenia špeciálnych daní, čo sme zistili, že sa týka občanov a rezidentov USA. Táto komplikácia sa netýka naších, to broker potvrdil. Broker vravel, že ked pozostalí vedia, oni nerobia problémy. Viac sme to nerozoberali.

Naše názory boli také, že treba , aby rodina o účte vedela a mala inštrukcie ako peniaze previesť a účet zavrieť. Ak by nevedela, ja predpokladám, že broker sa po čase ozve. Najprv cez emaily, kde posiela bežné inštrukcie ohladom legislatívnych updatov ( zmena adresy, čísla OP..teraz vyžadujú doplniť rodné čísla, alebo čísla pasov..atd ). Takisto raz štvrťročne posielajú výpis z účtu listom..takže skôr či neskôr by došlo niečo aj cez normálnu poštu.

Ale stretol som sa aj s prípadom, že chlapík mal založený účet u brokera v Kanade a tí sa velmi neotravovali, aby zistili či vôbec žije. Učet ležal asi 10 rokov bez aktivít a polovica malých akcií na ňom bolo delistovaných a bezcenných... Teraz je iná legislatíva a možno by sa to nestalo...Ale radšej odporúčam, aby sa o to postaral každý majitel účtu sám , kým je teda nažive...
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Späť na Brokeri - cez koho na burzu

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 4 hostia