BFX

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
faboo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St 19 09, 2007 7:33 pm

BFX

Príspevok od používateľa faboo »

Ma niekto skusenosti s obchodovaním cez BFX Bartolomei finance?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: BFX

Príspevok od používateľa filip glasa »

No majú len deriváty. Ja osobne neobchodujem a asi ani väčšina ľudí čo sa zaujíma skôr o akcie. Ani tomu presne nerozumiem. Namiesto akcií obchoduješ s CFD kontraktami na mimoburzovom trhu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: BFX

Príspevok od používateľa filip glasa »

Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: BFX

Príspevok od používateľa Bebe »

Bartolomei Finance slúbil vyrovnať záväzky vyplývajúce z vkladov do bfxindexu, ktorého predaj bol pozastavený a spätný odkup je pozastavený na základe podnetu uft. Teraz pravdepodobne potrebuje na to získať peniaze, možno aj o súdnych sporov. Zaujímavosťou je, že index sa stále zhodnocuje. Keďže nie je oddelený od majetku firmy, nie je jasné, či ozaj existuje, alebo nie. Ak by sa zhodnocoval reálne, bol by aj likvidný a teda vyplatiteľný vkladateľom. Pravdepodobne sa zhodnocuje iba fiktívne a ak sa podarí bfx získať nejaké peniaze, začne s vyplácaním. Jedinou pohnútkou k tomu bude zachovať si dobrý kredit a pôsobiť aj naďalej na tomto trhu. Ak sa mu to podarí, zrejme očistí svoje meno od podozrení, ale niekto na to doplatí. Žeby tým obetným baránkom mal byť Trend?
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: BFX

Príspevok od používateľa Andrej »

Pekne je ze BF vytasil na vykrytie straty nejake stare dlhopisy za 20 mega z roku 1924, ktore boli splatne v roku 1946, a firma co ich vydala uz neexistuje. Predtym si zase sam od seba pozical 45 mega na navysenie imania, uplni carodejnici :D
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: BFX

Príspevok od používateľa jonatanus »

a z coho ten bartolomei vobec caruje te miliony? (ked ma 140milionov usleho zisku vdaka trendu?)
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: BFX

Príspevok od používateľa Andrej »

jonatanus napísal:a z coho ten bartolomei vobec caruje te miliony? (ked ma 140milionov usleho zisku vdaka trendu?)
No to je tiez velmi zaujmave, lebo pred uverejnenim vraj boli v strate, a zrazu je tu usly zisk 140 mega. No a vtipne je, ze ten usly zisk vyratali za obdobie az do roku 2012 myslim :D
danielkrizian
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 28 10, 2007 10:34 pm

Re: BFX

Príspevok od používateľa danielkrizian »

Bebe napísal:Zaujímavosťou je, že index sa stále zhodnocuje. Keďže nie je oddelený od majetku firmy, nie je jasné, či ozaj existuje, alebo nie.
Tiez je zaujimave ze ma performance takmer bez ziadnej volatility. Zeby risk-free return?

Ak by to mala byt realna performance, takuto nizku volatilitu by vedeli spravit napr, cez predaj kratkodobych opcii out-of the-money a naslednym investovanim pravidelnych option premiums do US Treasury.

Takato strategia (short volatility) je vsak ako ked predavate poistenie - kratkodobo vyzera ze stabilne dokazete zarabat pravidelne peniaze (zbieranim option premiums), raz vsak pride podobne ako pri poisteni malo pravdepodobna udalost a v momente stratite vacsinu hodnoty portfolia (uplatnenie opcie protistranou).

Zaujimalo by ma ci BFX robi short volatility strategiu - marketingovo velmi dobre predatelnu (pekny stabilne rastuci graf), ale dlhodobo velmi rizikovu
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: BFX

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ja by som sa čudoval, keby BFX vôbec nejakú stratégiu používal. Možno to bola len taká habaďúra bez nejakého reálneho pozadia.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: BFX

Príspevok od používateľa Bebe »

Ci to bola strategia, alebo habaďúra sa asi nikdy nedozvieme, ibaže by sa pán inžinier Andrei Bartolomei rozhodol napísať svoje pamäti.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: BFX

Príspevok od používateľa jonatanus »

Bebe napísal:Ci to bola strategia, alebo habaďúra sa asi nikdy nedozvieme, ibaže by sa pán inžinier Andrei Bartolomei rozhodol napísať svoje pamäti.
ak to bola habaďúra tak by klientom mali chybat peniaze, ne? naky rozdiel by tam byt mal :lol:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: BFX

Príspevok od používateľa filip glasa »

no chce klientov vyplatiť z toho odškodného :-)

v týždni som čítal, že sa objavili ponuky na odkúpenie tejto pohľadávky od bartolomeia.
kopec1
Silver Member *
Príspevky: 160
Dátum registrácie: So 19 05, 2007 1:05 pm

Re: BFX

Príspevok od používateľa kopec1 »

Dobry den,
mate niekto skusenosti s tymito brokerskymi slovenskymi spolocnostami :MASK Investments a Smartbrokers?
Vdaka za info
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: BFX

Príspevok od používateľa filip glasa »

Dosť tu spamovali na fóre aj inde vôbec mi nepripadali seriózni. Namiesto webu majú blogspot.
Okrem toho nemajú žiadnu licenciu NBS. Tvária sa ako zahraničná LTD. Asi to bude len jeden človek.
kopec1
Silver Member *
Príspevky: 160
Dátum registrácie: So 19 05, 2007 1:05 pm

Re: BFX

Príspevok od používateľa kopec1 »

Ahoj Filip,
vdaka Ti za info.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: BFX

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://openiazoch.zoznam.sk/cl/117787/B ... se-mil-eur" onclick="window.open(this.href);return false;
"Uvedená spoločnosť si nárokuje náhradu škody voči štátu za nezákonné rozhodnutie Úradu pre finančný trh v Bratislave v spojení s rozhodnutím Rady úradu pre finančný trh v Bratislave, ktorým bola zamietnutá žiadosť uvedenej spoločnosti o povolenie na poskytovanie investičných služieb podľa zákona o cenných papieroch,“
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"