ETFmatic

Výber, skúsenosti, poplatky

ETFmatic

Poslaťod JUGGLER » Sob 01 26, 2019 2:13 am

Spomínal si https://etfmatic.com/ ...môžeš stručne povedať o čo tu ide?
Ked je to dobrá vec, možno to dám medzi brokerov. Aby ľudia vedeli...ked už teda máš s tým skúsenosti.

cico29 píše:ETFmatic je detto co slovensky Finax.
(Roboporadca)
Nastavis si svoju strategiu a pomer ako chces dokonca aj menu v ktorej chces investovat EUR USD GBP

Super pre zacinajucich investorov (co nemaju peniaze nazvys, ktory nic nevedia o investovani, pripadne nemaju cas).

Vyhody voci FINAXU:
Fee 0.58% fee/rocne (do 25000€)
0.29% fee/rok (od 25000€)
Tí co maju deti 0% fee, posles len kopiu pasu tvojho dietata.
+poplatok ETF 0.12%
Navyse sa zdokonalis v anglictine zdarma kedze ich web nie je v slovenskej verzii :)

Podla mna by si to mal zriadit kazdy kto nikdy neinvestoval, cita toto forum a potrebuje niekde zacat. A POZOR HLAVNE TÍ CO MAJU PODIELOVE FONDY (zrusit a prehodit sem).
Myslim ze ETFmatic nema ani minimalny vklad.

PS: chcel s nimi spolupracovat Vlado Jurik z peniazesucas.sk a neviem ci nie aj Noro Nepela z Papucovyinvestor.sk
Obaja teraz spolupracuju s Finaxom.
FINAX tiez mozem odporucit maju sice vyssi poplatok, ale hovoria slovensky a su seriozny.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Re: ETFmatic

Poslaťod Rokosák » Sob 01 26, 2019 2:34 am

Zaciatocnici, vedenie su seriovi zakladatelia firiem, povazuju UBS za anglicku banku, zbytocne komplikacie kvoli Brexitu aj bez neho. Ja by som im nedal ani haka. Su lacni, co moze vyjst draho.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Rokosák

Poslaťod andre » Pon 01 28, 2019 4:15 pm

Ja takymto startup-om celkom fandim, preto som si otvoril ucet aj u nich. Zatial ho mam skor na hranie ako realne investovanie.
Cokolvek co retailu pomoze investovat lepsia ako na Slovensku “popularne” IZP a podielove fondy berem ako plus..

Co sa tyka rizika, tal v pripade defaultu alebo fraudu existuje aj v UK ochrana investicii do vysky 50 000 GBP.

Este by som pridal:
    min. investicia je 100 Eur
    nakupuju len cele akcie danych ETFiek, oproti napr. Finaxu, ktory “nakupuje” aj casti. Teda zrejme ich delia medzi klientov v nejakom pomere.
    je mozno si pre kazde sporenie nastavit presne rozdelenie do ktorych ETF sa bude investovat. Vo finaxe si clovek vie zvolit len pomer medzi dlhopismi a akciami.
    pri rebalancingu moze vzniknut danova povinnost, kedze neberu v uvahu slovensky 1 rocny casovy test.
    Pri malych uctoch robia rebalancing 2x do roka pri velkych 2x za tyzden.
    0.12% je priemerny poplatok ETFiek v nejakom vzorovom portfoliu. Pre jednotlive ETF je fee 0.07 - 0.26%
    vlozit peniaze je mozne prevodom, debetnou kartou aj SEPA inkasom
    poducet pre deti je vedeny bez poplatkov teda plati sa len management fee ETFiek. Co sa teoreticky da vyuzit aj na to, ze investujes kratkodobo povedzme do 1 z ETF a vyuzijes to, ze do 50% nezdanitelneho minima nemusi dieta podat DP a teda ani zaplatit dan.
    maju aj mobilnu appku

vsetko dolezite (zoznam etf, ako funguje rebalancing..) maju popisane na webe, finax je oproti tomu nepriehladny (je vobec problem zistit do akych ETF investuju..)

inak mam takyto ucet na hranie aj u finaxu, som zvedavy ci dokazu vyuzit casovy test v prospech klientov
a v Cechach existuje portu.cz
andre

Poslaťod andre » Sob 06 08, 2019 10:02 am

UPDATE: etfmatic v od maja 2019 zacal tiez nakupovat casti ETFiek, takze tam zbytocne nezostavaju nezainvestovane peniaze, len nejake centy
andre

Poslaťod andre » Str 06 12, 2019 10:44 am

UPDATE: etfmatic upravil poplatok na 0.48% rocne pre vsetky ucty, cize pre ucty do 25 000€ ho este znizil.
andre

Späť na Brokeri - cez koho na burzu

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť