ETFmatic = Aion Bank

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

ETFmatic = Aion Bank

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Spomínal si https://etfmatic.com/" onclick="window.open(this.href);return false; ...môžeš stručne povedať o čo tu ide?
Ked je to dobrá vec, možno to dám medzi brokerov. Aby ľudia vedeli...ked už teda máš s tým skúsenosti.

cico29 napísal:ETFmatic je detto co slovensky Finax.
(Roboporadca)
Nastavis si svoju strategiu a pomer ako chces dokonca aj menu v ktorej chces investovat EUR USD GBP

Super pre zacinajucich investorov (co nemaju peniaze nazvys, ktory nic nevedia o investovani, pripadne nemaju cas).

Vyhody voci FINAXU:
Fee 0.58% fee/rocne (do 25000€)
0.29% fee/rok (od 25000€)
Tí co maju deti 0% fee, posles len kopiu pasu tvojho dietata.
+poplatok ETF 0.12%
Navyse sa zdokonalis v anglictine zdarma kedze ich web nie je v slovenskej verzii :)

Podla mna by si to mal zriadit kazdy kto nikdy neinvestoval, cita toto forum a potrebuje niekde zacat. A POZOR HLAVNE TÍ CO MAJU PODIELOVE FONDY (zrusit a prehodit sem).
Myslim ze ETFmatic nema ani minimalny vklad.

PS: chcel s nimi spolupracovat Vlado Jurik z peniazesucas.sk a neviem ci nie aj Noro Nepela z Papucovyinvestor.sk
Obaja teraz spolupracuju s Finaxom.
FINAX tiez mozem odporucit maju sice vyssi poplatok, ale hovoria slovensky a su seriozny.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Rokosák
Guru Member ****
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm

Re: ETFmatic

Príspevok od používateľa Rokosák »

Zaciatocnici, vedenie su seriovi zakladatelia firiem, povazuju UBS za anglicku banku, zbytocne komplikacie kvoli Brexitu aj bez neho. Ja by som im nedal ani haka. Su lacni, co moze vyjst draho.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.

andre
Gold Member **
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm

Príspevok od používateľa andre »

Ja takymto startup-om celkom fandim, preto som si otvoril ucet aj u nich. Zatial ho mam skor na hranie ako realne investovanie.
Cokolvek co retailu pomoze investovat lepsia ako na Slovensku “popularne” IZP a podielove fondy berem ako plus..

Co sa tyka rizika, tal v pripade defaultu alebo fraudu existuje aj v UK ochrana investicii do vysky 50 000 GBP.

Este by som pridal:
  • min. investicia je 100 Eur
    nakupuju len cele akcie danych ETFiek, oproti napr. Finaxu, ktory “nakupuje” aj casti. Teda zrejme ich delia medzi klientov v nejakom pomere.
    je mozno si pre kazde sporenie nastavit presne rozdelenie do ktorych ETF sa bude investovat. Vo finaxe si clovek vie zvolit len pomer medzi dlhopismi a akciami.
    pri rebalancingu moze vzniknut danova povinnost, kedze neberu v uvahu slovensky 1 rocny casovy test.
    Pri malych uctoch robia rebalancing 2x do roka pri velkych 2x za tyzden.
    0.12% je priemerny poplatok ETFiek v nejakom vzorovom portfoliu. Pre jednotlive ETF je fee 0.07 - 0.26%
    vlozit peniaze je mozne prevodom, debetnou kartou aj SEPA inkasom
    poducet pre deti je vedeny bez poplatkov teda plati sa len management fee ETFiek. Co sa teoreticky da vyuzit aj na to, ze investujes kratkodobo povedzme do 1 z ETF a vyuzijes to, ze do 50% nezdanitelneho minima nemusi dieta podat DP a teda ani zaplatit dan.
    maju aj mobilnu appku

vsetko dolezite (zoznam etf, ako funguje rebalancing..) maju popisane na webe, finax je oproti tomu nepriehladny (je vobec problem zistit do akych ETF investuju..)
inak mam takyto ucet na hranie aj u finaxu, som zvedavy ci dokazu vyuzit casovy test v prospech klientov
a v Cechach existuje portu.cz

andre
Gold Member **

UPDATE: etfmatic v od maja 2019 zacal tiez nakupovat casti ETFiek, takze tam zbytocne nezostavaju nezainvestovane peniaze, len nejake centy

andre
Gold Member **

UPDATE: etfmatic upravil poplatok na 0.48% rocne pre vsetky ucty, cize pre ucty do 25 000€ ho este znizil.

andre
Gold Member **

UPDATE:
- zaviedli minimalny depozit 1000 EUR / USD / GBP
- zrusili moznost otvarat detske ucty, ktore boli vedene bez poplatku

cico29
Dátum registrácie: St 16 05, 2018 11:35 am

Príspevok od používateľa cico29 »

super.

doplnim co mi prislo emailom

-We will no longer offer Corporate Accounts. However, existing corporate accounts will remain active.
-We will no longer offer Young Investor Accounts. However, existing Young Investor Accounts will remain active.
-We will only accept new clients who are residents of either the EU or the UK. This change does not affect any of our existing clients with funded accounts.
-We now require a minimum account value of 1,000 (one-thousand) EUR, GBP, or USD.
-We no longer accept deposits from bank accounts outside of the EU or the UK. We no longer offer the option to fund accounts using a Debit Card.

andre
Gold Member **

Aby sme mali realne porovnanie vysledkov, vytvoril som v etfmatic.com realne akciove portfolio viac info https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... 55#p134555" onclick="window.open(this.href);return false;

Kos3
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 5:52 pm

Príspevok od používateľa Kos3 »

Ako je to teraz, dobre citam, ze pre obcania EU si teraz nemozu zalozit novy ucet, iba spravuju tie co su mali otvorene pred Brexitom?

Mishes
Dátum registrácie: Ne 07 02, 2021 10:18 pm

Príspevok od používateľa Mishes »

Kos3 napísal:
So 06 02, 2021 4:36 pm
Ako je to teraz, dobre citam, ze pre obcania EU si teraz nemozu zalozit novy ucet, iba spravuju tie co su mali otvorene pred Brexitom?
asi to tak bude, vôbec sa mi nepodarilo nikde násť registrácu, ani v appke ani cez web browser...

Danisk
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 7:26 pm

Príspevok od používateľa Danisk »

ja som im pisal mail a odpisali mi ze to je kvoli brexitu pozastavene teraz

Kos3
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 5:52 pm

Príspevok od používateľa Kos3 »

Ok, skoda, uz som ich chcel posunut na odporucania znamym namiesto Finaxu, tak teda este idem cakat ci ten brexit nejak obidu :)

andre
Gold Member **

fyi.

We’re pleased to announce that we’ve recently been acquired by Aion Bank. Aion Bank is a full service European digital bank headquartered in Belgium and backed by global private equity firm, Warburg Pincus LLC (for more information, visit aion.be).

This does not have any impact on your account, and your investments will continue with business as usual.

We are excited to combine our two companies and resources and look forward to sharing more details in the coming weeks.

Zrejme tak ziskaju pristup na trhy EU.

Lex
Silver Member *
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 1:18 pm

Príspevok od používateľa Lex »

Pekne. Niekto predpovedal vo vlákne o Finaxe presne toto aj pre nich. Neviem sa dopátrať koľko má etfmatic majetku v správe, podľa ich pôsobenia na sociálnych médiách vyzerajú byť dosť nevýrazní.

capitalcapital
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 9:51 am

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Lex napísal:
Št 11 03, 2021 1:56 pm
Pekne. Niekto predpovedal vo vlákne o Finaxe presne toto aj pre nich. Neviem sa dopátrať koľko má etfmatic majetku v správe, podľa ich pôsobenia na sociálnych médiách vyzerajú byť dosť nevýrazní.
Možno tu niečo bude:
https://find-and-update.company-informa ... ng-history

capitalcapital
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 9:51 am

Príspevok od používateľa capitalcapital »

andre napísal:
Št 11 03, 2021 1:18 pm
We’re pleased to announce that we’ve recently been acquired by Aion Bank.
Admin, pridáte to do názvu alebo založíte nové vlákno pre Aion Bank
Ďakujem

andre
Gold Member **

Moc ma nepotesili, krytie bude podla Belgickeho prava. Ale zas budu moc otvarat nove ucty..

IMPORTANT: ETFMATIC’S EEA CONTRACTS ARE TRANSFERRED TO AION BANK

Dear Client,

As you may already have learned from recent press and our previous communication, we are delighted to announce that ETFmatic has joined forces with Aion Bank to continue to grow its offering of portfolio management services to its clients in the European Union. ETFmatic is now owned by Aion Bank. Aion is a full-service digital bank based in Belgium and supervised by the National Bank of Belgium (“NBB”) and the Financial Services and Markets Authority in Belgium (“FSMA”).

By partnering with Aion Bank, we can continue to service our clients in the European Union following Brexit. Our services will not change: we continue to use the same platform and technology, supported by the same experts.

In response to Brexit

ETFmatic will transfer its contracts with clients based in the European Economic Area (“EEA”) to Aion Bank.

What does it mean for me?

In practice, we have tried to limit the changes to a minimum but, unavoidably, a transfer of contract comes with a few changes that we summarise below.

i. You will have a new counterparty

The services previously delivered by ETFmatic will be delivered by Aion SA/NV, a credit institution incorporated as a limited liability company (“société anonyme”/”naamloze vennootschap”) under the laws of Belgium, having its registered office at Avenue de la Toison d'Or - Guldenvlieslaan 26/28, 1050 Brussels, Belgium, and registered with the Crossroad Bank of Enterprises under number 0403.199.306.

Aion will still rely on ETFmatic’s technology and know-how and ETFmatic will remain involved in the delivery of services.

ii. Your Terms and Conditions are updated

This transfer comes with an update of some of our terms and conditions to reflect Aion’s role and the fact that the terms and conditions will be governed by Belgian law. Please find the new terms and conditions here.

iii. The competent supervisors will be Belgian

Aion is supervised by the National Bank of Belgium (“NBB”) and must comply with rules of conduct when providing investment services, the control of which is entrusted with the Belgian Financial Services and Markets Authority (“FSMA”).

NBB boulevard de Berlaimont 14
1000 Brussels
Belgium
https://www.nbb.be/en FSMA Rue du Congrès 12-14,
1000 Brussels
Belgium
https://www.fsma.be/en

iv. Your assets will be protected by the Belgian Guarantee Fund

All sums held in accounts with Aion, savings certificates and financial instruments are respectively protected under deposit guarantee and investor compensation schemes:

All sums held in accounts with Aion and savings certificates are covered by the Guarantee Fund up to EUR 100.000 (regardless of the currency) per depositor; and
Financial instruments are covered by the Guarantee Fund up to EUR 20.000 (regardless of the currency of the financial instruments).

For more information, please consult: https://www.fondsdegarantie.belgium.be/fr (French version) or https://garantiefonds.belgium.be/nl (Dutch version).

...

Fund
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 3:46 pm

Re: ETFmatic = Aion Bank

Príspevok od používateľa Fund »

Zdravim,cital som Vase prispevky o ETFmatic,chcel by som sa opytat ako je to s platenim dani,bolo spomenute,ze sa nevztahuje na tieto investicie nas casovy test jeden rok.Treba potom dodatocne danit a priznavat investicie?Vdaka za odpoved.

andre
Gold Member **

V DP je potrebne uviest prijate dividendy, ktore na ucet prichadzaju. Kedze nemaju akumulacne ETF ale take, ktore vyplacaju dividendy. Tieto dividendy uz nezdanujes, kedze su zdanene pri zdroji. Ale treba ich uviest v DP.

Co sa tyka obchodov ked posielas peniaze ETFka sa len nakupuju. Nemam tam od 30.7.2019 ziadny predaj, cize nemam co zdanovat. Predtym sa kupovali len cele kusy ETF a robili rebalancing aj predajom casti pozicii.

Teda od 1.8.2019 nakupuju aj frakcie ETF. a rebalancing sa robi len pomocou novych investicii. Jedine, ze by si odpredal cast nakupenych ETF, pred uplynutim casoveho testu 1 rok.

Fund
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 3:46 pm

Príspevok od používateľa Fund »

..tak to je skoda,ze neponukaju akumulacne etf,nakolko som chcem najst lacnejsiu alternativu k finaxu v triede roboporadcov,ale riesit DP ma odradza,inak to vyzera dobre.

Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"