sluzba na posielanie penazi do zahranicia-moneybookers.com

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

sluzba na posielanie penazi do zahranicia-moneybookers.com

Príspevok od používateľa jan »

Ma niekto skusenosti s moneybookers.com?
Je to internetova sluzba na posielanie penazi do zahranicia. Poplatky su 1.80 Eur do vacsiny ponukanych krajin.
https://www.moneybookers.com/app/help.pl?s=fees

Princip je ten, ze si uzivatel otvori virtualny ucet na ich stranke. Na tento ucet posle bankovym prevodom peniaze (poplatok 0, zrejme uctovane ako vnutrozemsky prevod). Z virtualneho uctu si ich v zahranici prevedie na tamojsi svoj bankovy ucet (poplatok 1.80 Eur), pripadne na ucet internetoveho obchodu.
Viacere internetove obchody podporuju tuto sluzbu.

Pytal som sa aj v Interactivebrokers, u nich sa vsak neda vyuzit.
Vyuzit sa to da ak si v zahranici otvorite bankovy ucet (najlepsie bez poplatkov za vedenie uctu) a z neho prevediete peniaze internet bankingom v danej krajine kam potrebujete (uctovane by to malo byt ako vnutrostatny prevod cize najcastejsie zadarmo, pripadne velmi lacno).
Priklad:
Pri prevode 1000USD do USA sa teda da usetrit v Slsp 300Sk za odoslanie internet bankingom zo Slovenska a zrejme aj 20USD za prijatie penazi bankou, ktora Interactive spravuje ucty v USA. Miesto cca 750Sk by to teda bolo spolu 60Sk(1.80Eur).
Treba to vsak overit, ci nie je este v niecom hacik.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: sluzba na posielanie penazi do zahranicia-moneybookers.com

Príspevok od používateľa filip glasa »

Problém je v tom, že ešte tie peniaze potrebuješ dostať z moneybookers na svoj účet ak tebe platia a to, že má oproti paypal malú podporu obchodníkov a online služieb.
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: sluzba na posielanie penazi do zahranicia-moneybookers.com

Príspevok od používateľa Andrej »

S tymto nemam skusenosti, ale poslat na ucet vie aj paypal, tiez je to potom lokalny prevod v danej krajine. Vyhodu to ma tu, ze do paypalu si nemusis posielat ziadne peniaze, pri prevode si ich paypal strhne z karty (kreditnej alebo debetnej). Cize usetris cas a poplatky za jeden domaci prevod. Vyber penazi z paypalu je tiez easy - okrem prevodu na ucet vedia urobit aj prevod "na kartu", znovu kreditku aj debetku. Toto trva cca 5 dni u nas, mam oskusane.
Grankow
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Št 24 05, 2007 2:10 pm

Re: sluzba na posielanie penazi do zahranicia-moneybookers.com

Príspevok od používateľa Grankow »

Moneybooker som pouzil hlavne ked som si prevadzal peniaze zo svojho uctu v UK banke na SK ucet. Maju nizke poplatky za 1000 libier je tusim poplatok 1libra nie som si isty... Jaksi som neprisiel na to ci sa od nich da posielat aj na bankove ucty inych osob pretoze ked som si robil prevod ja museli byt oba ucty na moje meno.
http://forum.londyn.sk/viewtopic.php?p=23971

PayPal je siroko rozsireny, bezpecny ale podla mna ma dost vysoke poplatky.

Este je tu alternativa: PayPay funguje aj na prevody na zahranicne bankove ucty. Na nejakych forach som cital rady aby si tam ludia nenechavali vacsie sumy penazi pretoze firma so sidlom na Seychelloch neposobi velmi doverihodne. Ja som zatial s ich sluzbami spokojny. Dokonca Aukro.cz resp. Allegro.pl co su na tunajsie pomery velke aukcne domy podporuju platbu cez PayPay.
http://peterondrusek.blog.sme.sk/c/1121 ... stami.html
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"