Ethereum

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Ethereum

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Hm, keby zacnes tazit ETH, a on klesne na /3 spat niekam na 70usd, aj tak to bude ziskove? Predsa len, elektrina + obtianzost.. Pozeral som rozne bitcoin fora, a nikto uz neradi tazit, ani ETH, ale to ej divne, lebo tipujem ze sami tazia tiez, cize asi len nechcu zvysovat obtiaznost. Otazne potom je, ci nie je lepsie proste kupit ten ETH (podla mna nie, kedze je na maxime)
Odoslané z počítača
demorez
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: So 20 10, 2012 10:39 pm
Been thanked: 1 time

Etherum

Príspevok od používateľa demorez »

co som videl na susednom fore tak vytazit jeden ETH trva 2500 hodin pokial tazis sam na jednom GPU (v tom priklade bol R9 390, s nVidia to bude len horsie). podla mna mimo oblasti kde elektrika nestoji nic (cina) je tazba absolutne nevyhodna. tazko konkurovat v domacich podmienkach tym ktori to robia v toviarniach so stovkami grafik, osobne si myslim ze v nasich koncinach to velmi rychlo vsetci zistia a tie karty budu v bazaroch. akurat to mozno budu vykupovat nejaky cinania a posielat ich domov
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Este k bazaru, jak klesne cena po odpredaji10 000ks rx480 v bazosi? :D
Mining on Iceland
Samozrejme pojdu do drticky, pretoze logisticky je nerealizovatelny seconhand predaj, resp. min. costbenefit. A karty budu mat davno na seba zarobene....manik plati 1 mil EUR za elektrinu mesacne...


Inak, vo videu netazia Bitcoin, ale ethereum
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
demorez
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: So 20 10, 2012 10:39 pm
Been thanked: 1 time

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa demorez »

ten miner z izlandu ale nekupoval tie karty z alzy, ze nie? :) a ti zufalci co vykupili u nas predavat budu, myslim ze pomerne rychlo, bez ohladu na cenu kryptomien, teda ak nedojde k nejakemu dalsiemu extremnemu narastu na 5 ciferne sumy. aj ked uznavam ze moze tam byt pomerne velke zotrvacnost, zuctovanie za elektrinu chodi raz rocne....
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa iceberg8 »

To by ma zaujimalo, aka hra by sa adla rozbehnut na tych grafikach, mozno aj cela virtualna realita..
Ked do drticky, tak este OK, ale obavam sa ze to skonci niekde v afrike.
Inak je to riadny masaker.


http://ethpool.org/miners/85fdc336c3d20 ... a1e/blocks" onclick="window.open(this.href);return false;
tento miner zaraba cez 630K mesacne, este pred 2 tyzdnami to bolo 550K
a to ma len 763 workerov (ale neviem kolko GPU na to moze napojit, asi to nie je 1k1, ale mozno skor 1k6, tu len odhadujem), niekde som cital, ze niekto minuje az 1ETH mesacne na 1GPU, ale neviem na akom (asi R470/480)

mna to aj laka taky mining, ale jednak by som musel kupit aspon 3GPU, alebo 4, viac by som sa uz bal ci to rozchodim aby system nepadal a bol stabilny. A jednak aj to mam kam dat, kde nevadi hluk ani odpadove teplo, ale kedze by som tam nebol nonstop s tym, tak na dialku to ovladat, plus vypadky prudu su caste, takze asi je to nerealne. Plus nemam ponatia, ako sa to moze zmenit za 3 mesaice, co ak cena klesne, co ak bude obtiaznost privysoka, atd... pre 100 eur mesacne sa to asi neoplati, aj ekd kto by nechcel 100eur zadarmo mesacne - ale ta robota s tym, logistika, strazenie, to za tu 100vku asi ani nestoji... Ale mozno by to hodilo viac, keby to ide na 5GPU , alebo rovno 2-3 PC vedla seba..
Odoslané z počítača
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rokosák »

Presne tak, alebo predavaju po 50 tisic.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 186 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Jaroslav80, Rokosák:
Presne ten pocit som mal posledný týždeň, že hrám poker s podvodníkom ktorý švindľuje a ešte mi pozerá do kariet (GS). Ja samozrejme neviem, čo presne GS mieni a určite do toho nevidím a môže to byť oveľa komplikovanejšie ako si myslím, veď práve preto som sa odstrihol. Práve preto by som AMD skôr trejdoval ako investoval, žiadne zbytočne dlhé pozície. Zajtra idem na dovolenku, ešte to premyslím. V budúcnosti by som však radšej ostal pri investovaní.

K tomu miningu: (viac to už tu riešiť nebudem, len v príslušnom vlákne).
Ja som pôvodne rozmýšľal, že si nejaké kryptomeny zakúpim za eurá (max. 100 euro na jednu), avšak sú momentálne vysoko. Páčil sa mi (ešte dávno) Bitecoin, Litecoin, zo súčasných Ethereum a Z-cash. Neviem prečo by mal byť hneď človek gambler, keď uvažuje nad kryptomenou. FED a ECB si tlačia svoje peniaze, banky vyrábajú peniaze tak, že zadlžujú ľudí, prečo by som si nemohol ja vyrobiť peniaze pre seba? Sú azda tieto inštitúcie hlúpe? Netvrdím, že budem mať celý byt zaprataný množstvom počítačov, ale láka ma experimentovať v tomto smere. Mne sa tá myšlienka veľmi páči. Všetci čo sme na burze sa snažíme zarobiť peniaze. A niekto prišiel a povedal si: načo sa budem snažiť zarobiť peniaze, ja si ich vytvorím. Podľa mňa úžasné. To si asi povedalo viac ľudí, ale taký Bitcoin bol teda dobre dotiahnutý a stal sa mega úspešný. A veľmi sa mi páči tá anonymita. Prečo by sa mal štát a rôzne inštitúcie starať odkiaľ a prečo mám toľko peňazí a čo si za ne kupujem? Kryptomeny sú proste sloboda (ale aj riziko). Presne takto si predstavujem peniaze tohto storočia.
Ak EU zakáže cash a všetko sa bude dať platiť iba elektronicky, tak ja automaticky prestávam Euro používať a ak budú dovtedy kryptomeny ešte lepšie dotiahnuté, veľmi rád budem fungovať len na nich.

Ono je veľmi ťažko predpovedať ich vývoj, ale ak je toto len začiatok, môžu mať ešte obrovský potenciál. Pamätáte Cyprus 2013? Problémy Grécka, keď banky boli zatvorené. Veľmi dobre sa pamätám, keď po Gréckom dlhu sa začali problémy Španielska a v správach im ukázali podobný scenár ako Grécko. Španieli sa vtedy zľakli, vybrali peniaze z bánk a vymenili ich za Bitcoiny. Bitcoin vtedy cez noc urobil +100%! To bolo vtedy prvý krát čo tak prudko vyrástol. Ľudia sa snažili zachrániť si úspory a paradoxne ich hodnotu za jednu noc zdvojnásobili :-)

Čím bude viac neistoty a nestability vo svete, tým väčší potenciál kryptomeny majú.

PS: Jeden človek, čo ťaží Ethereum tvrdí, že jedna RX480 dokáže za jeden mesiac vyťažiť (v poole) 5,64 ETH. To znamená, že so 4 kartami by sa malo dať cca 20 ETH vyťažiť.
http://peniaze.digital/kryptomeny/zacin ... -vdaka-pc/" onclick="window.open(this.href);return false;
(ak je to náhodou nezmysel, tak ma neukameňujte)

Ak by to niekto zmeral povedzme s jednou kartou za deň, alebo ak to niekto skúsil, mohol by dať výsledok.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
demorez
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: So 20 10, 2012 10:39 pm
Been thanked: 1 time

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa demorez »

Martin7 napísal:PS: Jeden človek, čo ťaží Ethereum tvrdí, že jedna RX480 dokáže za jeden mesiac vyťažiť (v poole) 5,64 ETH. To znamená, že so 4 kartami by sa malo dať cca 20 ETH vyťažiť.
http://peniaze.digital/kryptomeny/zacin" onclick="window.open(this.href);return false; ... -vdaka-pc/
(ak je to náhodou nezmysel, tak ma neukameňujte)
to bolo takmer pred rokom s inou obtiaznostou. co na inom fore chalan skusal pokusne tazit tak mu vyslo ze na jednej grafike (R9 390) na vytaznie 1 ETH by potreboval 2500 hodin. tazil ale iba polhodku, bez akychkolvek optimalizacii, tak to moze byt velmi skreslene.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Podla mna, ale v skratke, bictoiny nevytvorili ani 1 realny cent. Cize nikto netlaci peniaze, ani engeneruje, ani netazi. PODLA MNA, sa len prelievaju FIAT peniaze z enthusiastov (rozumej ludia co kupia predaju BTC) od jedneho, k druhemu. Marketcap liet hore, ale kto by kupil 100% bitcoinov hoci za polovicu capu ? Co by s nimi robil? Jednotlivec si vygeneruje FIAT z nicoho vdaka BTC, ale vzdy to bude na ukor ineho.. resp spolocnosti, co tam dala peniaze. Alebo nie ? Na akom principe by tlacili coiny peniaze ?

Ale inak 100% suhlas... Kedysi na toto sluzilo zlato, ale blbo sa skalduje, takze asi to bude BTC, pokial ho nekriminalizuju. Inak ETH uz na 270$ - viem, je to len okamzity stav, ziadne dividendy, ale haluz to je teda riadna.
Odoslané z počítača
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Istiach »

Mozes platit mamutom :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"