Odpadkový kôš k vláknu ,,investor0002017 - list,,

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER napísal:
ALL: tak čo páni, páči sa vám trading investora? Zatiaľ samé zisky. Čo myslíte prečo sa ozývam?

Pozerám, že pán investor, ktorý prešiel na pozičný trading sa dnes zmenil na daytradera. A viete ako to chodí ,,z jedlom rastie chuť,, :roll: Preto kým sa z neho nestane daytrader-scalper a nebude nám tu trejdiť 10 kontraktov ES a nedajbože nevyhrá našu hitparádu dávam len jednu otázku do pléna:

Sledujete a kontrolujete, či je všetko v poriadku?
nesledujem a nekontrolujem ani len tych traderov, ktori su zaujimavi a nieto este noname investora o ktorom nic neviem a ktory ma vobec nezaujima. ako som sa uz raz vyjadril, cele to sledovanie by vam fungovalo ovela lepsie, keby ste sa vsetci co sa chcete hrat hru o najlepsieho, nahlasili do nejakej trackovacej platformy. usetrili by ste si kopec casu a hadok, ako to tak sledujem.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čaute.

S paralelným vláknom nesúhlasím. To čo sa priamo týka tradingu v tomto vlákne nech sa rozoberá tu. To čo je off topic, to mu odtiaľ vymažem. Aj tento príspevok.

Zhruba pred rokom som sa takto pohádal s Futurerom. Nachytal som ho na hruškách, podložil faktami a všetko ostalo pekne vysvetlené v jeho vlákne. Hádka sa vystupňovala, dostal sa do amoku. Nakoniec ma požiadal cez ss o zmier. Ja som to prijal a tie príspevky vymazal - veď sme ľudia. On sa odvtedy neozval, ani tú ss neprečítal a vrátil sa zhruba po roku ako super hejter s novým nickom. A ja dodnes ľutujem, že som tie príspevky, čo ho usvedčovali vymazal. To bolo typické ,,za dobrotu, na žobrotu,,.

Takže všetko nech je pekne tu. Ľudia čo netrejdia, alebo tomu nerozumejú, alebo to nesledujú sa nemusia vyjadrovať. Nech sa vyjadrujú tí, čo to sledujú a chcú aby to bolo fair-play a transparentné.

Mika. Takú trackovaciu platformu nepoznám. Trejdil som cez soft, ktorý prenášal trejdy z live tradingu u IB. Samé problémy. Takisto som trackovaný cez fundseeder. To funguje, ale nie pre trejdy. Ale nejde tu o to, že my chceme hrať hru o najlepšieho. Hitparádu som v prvom rade urobil pre investorov a ide v nej o rôzne štýly investovania, predovšetkým o porovnanie obyčajného investingu cez ETFky a investovanie cez fondy. Takisto stockpicking vs. indexové ETFka a pod. Trading je len na doplnenie, aby bol prehľad, aby bola predstava. Lebo ľudia čo tu chodia buď majú prehnané predstavy o tradingu, alebo prehnané predstavy o fondoch a HF, alebo vôbec nevedia, že investovaním cez ETF môžu dosiahnúť pekné výsledky. Len mi nepovedz, že tebe sa to nepáči, ..veď vidíš porovnanie naších HF, alebo takého Nesnídala v praxi. A vidíš aj mňa, no nie je to zaujímavé? A nemusíš ani prstom pohnúť. :wink:

Takisto v Hitparáde nejde o to, že zapojiť sa musia len live účastníci. Zapojiť sa môže hocikto. Hocikto nech si skúsi urobiť portfólio, hocikto nech si skúsi trading. Jediná podmienka je, aby sa to robilo real-time, aby to bolo transparentné a kontrolovatelné. Dlhé roky sme s tým nemali problémy, live trading je naše špecifikum. To, že to niektorí berú ako súťaž je len fajn spestrenie.. veď nech je zábava.

Ja tu nechcem a nemienim robiť policajta. Ale ak to má byť fair-play a máme to vyhodnocovať, tak tu musí byť vzájomná a verejná kontrola. Proste všade platí staré známe (aj medzi kamarátmi): dôveruj, ale preveruj. Ak zistím, že som jediný, čo to ako tak kontroluje, alebo že je tá dôvera zneužívaná, tak to proste nemá zmysel a môžeme to zabaliť. :(

Takže opakujem, ešte skôr ako sa tu ozve Investor:: všetky príspevky čo sa netýkajú tradingu v tomto vlákne pozdejšie vymažem. Všetko , čo sa týka tradingu v tomto vlákne musí byť tolerované, sme predsa diskusné fórum.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER napísal:
Mika. Takú trackovaciu platformu nepoznám. Trejdil som cez soft, ktorý prenášal trejdy z live tradingu u IB. Samé problémy. Takisto som trackovaný cez fundseeder. To funguje, ale nie pre trejdy. Ale nejde tu o to, že my chceme hrať hru o najlepšieho. Hitparádu som v prvom rade urobil pre investorov a ide v nej o rôzne štýly investovania, predovšetkým o porovnanie obyčajného investingu cez ETFky a investovanie cez fondy. Takisto stockpicking vs. indexové ETFka a pod. Trading je len na doplnenie, aby bol prehľad, aby bola predstava. Lebo ľudia čo tu chodia buď majú prehnané predstavy o tradingu, alebo prehnané predstavy o fondoch a HF, alebo vôbec nevedia, že investovaním cez ETF môžu dosiahnúť pekné výsledky. Len mi nepovedz, že tebe sa to nepáči, ..veď vidíš porovnanie naších HF, alebo takého Nesnídala v praxi. A vidíš aj mňa, no nie je to zaujímavé? A nemusíš ani prstom pohnúť. :wink:
musim sa priznat, ze ja tie porovnavania moc nesledujem. za posledny rok ma tu zaujala len jedina vec. diskusia s petrom balintom. ako som povedal uz predtym, balinta vidim ako jedineho zaujimaveho HF manazera u nas. takze preto.

to s tym trackovanim, to bol len napad. pokojne to ignoruj. ak ta to bavi robit , tak nieje dovod to nerobit :).
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa investor0002017 »

investor0002017 napísal: Požádám všemocného admina (neadmina) o to, aby mi sem už nepsal, neposílal videa, ani do sz. Děkuji předem. (ač asi marně :) )
JUGGLER napísal: Dávam si záväzok, že sa budem snažiť nepísať do tohto vlákna. Ale len za predpokladu, že majitel vlákna nebude rýpať a nebude podvádzať.
A teď ať si ti rozumem obdařenější udělají (pokud dávno nemají) jasno. Dále už bez reakcí..
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa investor0002017 »

sledujete to????? kontrolujete to????? :)
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa investor0002017 »

Dopředu se omlouvám, že asi bude zase zisk. Přemýšlím nad vláknem, které by chodilo do kontra obchodů některých Big traderu. A podle mne by to bylo win vlákno. Jen nevím, jak to nastavit.
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa investor0002017 »

ježíšmarja....:) znovu tedy požádám o nenavštěvování......
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa investor0002017 »

ale důkazům od podvodníka se rozhodně nebráním.....chutě do nich
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa investor0002017 »

JUGGLER napísal: /quote]

Len si rob srandu. Po tradingu dnes, alebo zajtra si nájdem čas a dám tu dôkazy ako podvádzaš na vstupoch i výstupoch.



Ale Vaše podvody už tady byly jasně dokázány, nebo ne? :)
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: ALL: Neobvinil by som niekoho bez jasných dôkazov. Venoval som tomu pár hodín a sú tri hodiny ráno. Tak budem rád, ked si to prečítate pozorne od začiatku a keď sa k tomu vyjadríte. Píšte podľa vedomia a svedomia, rešpektujem každý názor. Niekedy si pripadám ako idiot...nikto sa neozve, ale všetci chcú fair-play trading.
Zvolni... :)
Su veci dolezite a su veci menej dolezite... ohlasene trady urcite nestoja za par hodin prace, pokial to neni kauza rozmerov Bgurua.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa Airmike »

ked chces pocut nazor, tak ti poviem svoj. zverejnovanie trejdov ludi ako investor skoro nikto nesleduje. dovolim si tvrdit, ze na tomto fore nikto nesleduje zverejnovanie trejdov tak ako ty. preto sa citis ako idiot. pretoze minas drahocenny cas len preto, aby si usvedcil nejake decko z toho, ze ti trolluje forum. chalan sa na tom este aj dobre bavi, ze sa najde niekto, kto hodiny analyzuje blbosti, ktore on vypluje za 5 minut. je to ako ked nejaky dochodca prechadza clanky z magazinu zem a vek, alebo hlavne spravy a kazdu nepravdu a zavadzanie dokumentuje a hlada zdroje pouzitych hoaxov. trollovia tie clanky generuju rychlostou svetla. a chudak starky nad tym stravi cely den. taka je realita.
normalny clovek tie bullshity aj tak necita a clovek, ktory sa v tych clankoch vrta sice robi nejaku investigativu, ale tu v podstate tiez nikto necita. pretoze naco riesit hoax ked je jasne, ze je to hoax.

kazdemu staci to, ze noname magazin, ktory ma noname sponzorov a zaraba si na blbosti ludi proste nikto neberie vazne. je nedoveryhodny a preto nema vobec zmysel stracat cas ani obsahom, ani analyzou.

takze asi takto. preklop si to do svojej situacie. riesis tu typka o ktorom hovoris, ze je ten alebo onen. chalanko mozno ani nevie o com tocis. proste sa len bavi na tom, ze ta vytaca. nema historiu, ani meno ani kredibilitu. nema nic. riesis ho ty sam, pretoze nikoho ineho nezaujima. jeho trejdy si preklikaju len ludia, ktori sa v praci ukrutne nudia. ty ako "auditor" chces dokazat, ze mas pravdu. realne ale tato kauzicka skor nudi, pretoze kazdy tak nejak predpoklada, ze ty ako jediny, ktory sa stale snazi udrziavat toto forum v chode, mas zaujem na faktoch. skutocne sa ale clovek zamysli nad tym, ci si na tom fore neujizdis trosku moc. riesis nejaku edukaciu pre ludi, ktori ju mozno v zaplave spamu nenajdu. auditujes trejdy ludi , ktori obchduju na zaklade toho ako sa zobudia, ale realne ich trejdy nikoho nezaujimaju. proste sama vylozene neefektivna robota. ty to forum skutocne musis mat rad. mozno si si ani nevsimol, ze koncept diskusie je tak zastaraly, ze forum uz zomrelo.

takze za mna. a predpokladam, ze za drvivu vacsinu lud,i ktori si tvoje nocne posty precitali mi dovol vyslovit nazor. nabuduce hod trollovi smajlika,najlepsie zyvajuceho. popraj mu dobru noc, a do ruzova sa vyspi. urobis tak dobru vec pre seba a svoje zdravie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3824
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Toto forum nemoze pracovat na principe, ze kto chce si moze hocico na hocikoho hocikedy napisat.To co mu slina prinesie na jazyk. Forum musi byt moderovane v ramci elementárnej slusnosti.A zial nie je. Ludia ktori tu davaju pridanu hodnotu potom musia bojovat s roznymi ludmi ktori tu nedavaju vôbec nic. Jednoznacne treba zacat oddelovat zrno od pliev. Prispievat do fora je pravo a moze byt kedykolvek odnate.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa Aurelio »

ja si cenim jugglerovu investigativu, urcite su to prinosne prispevky a vela sa naucim aj o futures iba citanim tychto veci. mam ale otazku: to omeskanie nebude skor sposobene tym, ze clovek sa predsa venuje tradingu, sprta sa v platforme a az potom ide nahlasit vysledok niekam na diskusne forum? to by kludne sedelo na tych par minut meskania. keby bol naozaj uplne blby, tak by mu nemuselo pomoct ani tie 2-3 minuty meskania, lebo by jednoducho zle kupil a uz by sa na vstupnu cenu nedostal. ja by som nejake omeskania 10 minut vobec neriesil - ale to som asi deformovany tym, ze u mna je casovy horizont investovania na dekady, nie na minuty
Power of Knowledge
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa investor0002017 »

A víte proč se tento člověk bude hrabat a hrabat, protože zkrátka nedokáže pochopit, že to jde.
Když on sám má svoje (ještě k tomu demo obchody) VŠECHNY opět ve ztrátě. Později se podívám na to, co nazvracel a jestli bude fakt nutnost, dám výpis (ale to bude tak jak tak zpochybněno) :)
Tak ještě na porovnání aktuální pozice pana Jugglera (teda demo :) )
Prílohy
Juggler loser.jpg
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa investor0002017 »

osamely chodec napísal:Toto forum nemoze pracovat na principe, ze kto chce si moze hocico na hocikoho hocikedy napisat.To co mu slina prinesie na jazyk. Forum musi byt moderovane v ramci elementárnej slusnosti.A zial nie je. Ludia ktori tu davaju pridanu hodnotu potom musia bojovat s roznymi ludmi ktori tu nedavaju vôbec nic. Jednoznacne treba zacat oddelovat zrno od pliev. Prispievat do fora je pravo a moze byt kedykolvek odnate.
Asi budu za drzého floutka, nebo poblblého důchodce - ale zeptám se. Kolik procent, včetně zdanění a nákladů ,jste naobchodoval za posledních 5 let vy? Je to jen dotaz - jen kvůli tomu, že spousta lidí okamžitě pozná zrno a plevy. Jako vy jste hned rozpoznal ve mě člověka, kterého je třeba odstranit z fóra.

Jste tedy zdejší pleva , nebo zrno ?? A je vaše vlákno fakt velkým přínosem? Sleduje hu vůbec někdo? Jen se ptám.
Psal jste do mého vlákna a nejste loser.
Naposledy upravil/-a investor0002017 v Pi 09 06, 2017 7:29 pm, upravené celkom 1 krát.
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa investor0002017 »

ptejte se třeba na 11 000 vůči 70 000 kolik je to vlastně tedy ten DD , že jo?
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa investor0002017 »

Slovan_sk napísal:Aby si ma nechapal zle ja len chcem vediet dokedy to budes drzat aky mas SL pripadne ak je len mentalny kedy to zavries
lebo uz tu bol priatel z ciech ku ktoremu ta casto prirovnavaju a ten mal podobny styl bral vacsinou zisk cca +3% ale SL nemal
az prisiel trade ktory zahlasil ale nezavrel :)
Aby sme sa teda z toto vlakna aj nieco naucili ked uz si nas podctil svojim know how
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa investor0002017 »

Věřím, že tu asi ten člověk byl - ale možná je to jen legenda. Jistě mi sem dáte odkaz na jeho trade, který potom nezavřel. Rád bych se poučil.

Jen jestli to není další zdejší pohádka - tak jak , jako že Juggler je profitabilní obchodník :) Ale této pohádce už naštěstí věří jen pár " ".
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa investor0002017 »

Já teď mám cca 1% Juggler cca 15% ...možná i víc. Myslel jste jeho?? No on míval běžně i přes 20 000 , to znamená přes 20%.
Chcete scren? Naštěstí jsem si je uložil. - 20 000 :)
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Dokaz ? ok tak voilaaa

Tento "nikto" nakupil 200 x KORS za 69.48 a nasledne dokupoval 200 x KORS za 68.23 a nasledne ked sa na to ludia zacali pytat tak order canceled :D :D :D sucasna cena 35.86
dovtedy mu to celkom slo vzdy bez SL, obchodoval CFD akcie cca + 3 % TP

PS : JUGGLER tu niekolko krat dal print screen svojho uctu kde mohol kazdy vidiet jeho historiu v percentach a myslim ze minimalne na tomto fore si zasluzi trochu ucty aj z tvojej strany
Prílohy
KORS.png
KORS.png (3.25 KiB) 20539 zobrazenia
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa investor0002017 »

Slovan_sk napísal:Aby si ma nechapal zle ja len chcem vediet dokedy to budes drzat aky mas SL pripadne ak je len mentalny kedy to zavries
lebo uz tu bol priatel z ciech ku ktoremu ta casto prirovnavaju a ten mal podobny styl bral vacsinou zisk cca +3% ale SL nemal
az prisiel trade ktory zahlasil ale nezavrel :)
Aby sme sa teda z toto vlakna aj nieco naucili ked uz si nas podctil svojim know how
Rozumím, ale nechápu , proč tyhle otázky zároveň tedy nesměrujete i třeba směrem na Jugglera nebo na ostatní , kteří to rovněž neřeší??
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

investor0002017 napísal:Já teď mám cca 1% Juggler cca 15% ...možná i víc. Myslel jste jeho?? No on míval běžně i přes 20 000 , to znamená přes 20%.
Chcete scren? Naštěstí jsem si je uložil. - 20 000 :)
Priatelu , po prve vykanie si na anonymnom fore pokladam za prejav napolenskeho syndromu , takze prepac ale budem pokracovat v tykani

tu predsa nejde o nejaku sutaz ano sledujeme aj Jugglera a on sa len namocil do svojej vlastnej pasce a nikto mu to nezazlieva , chcel ukazat ze aktivny trading porazi fondy ale nikde netvrdil ze ich porazi on :) ved on tu stratu niak neskryva ,ani nemusi kazdy vie za shortuje trh a nieje jediny ...
tesi ta snad ze nejaky Juggler je vo fiktivnej strate - 20 000 alebo by ta tesilo viac keby bol aj real v takej strate a nech ma zisk radsej niekto v bangladesi ?? ? tak potom sme zase pri tom syndrome :)
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Rozumím, ale nechápu , proč tyhle otázky zároveň tedy nesměrujete i třeba směrem na Jugglera nebo na ostatní , kteří to rovněž neřeší??

pretoze nemusim , staci si toto forum prestudovat skutocne od jeho zalozenia , je tu Jugglerov styl popisany dopodrobna aj so SL aj s TP aj pocas rokov 2008-2009 aj ked ohlasoval tisicove straty , staci si to len precitat , kazdy tu vie ze Juggler sa specializuje na vysledkovu sezonu a skalpuje
ono to tu vsetko je len to treba popozerat
inak povedane Juggler tu uz ma nejaku tu doveru ;) je to len otazka dovery , mozno menej hejtovat a viac sa podelit ako spominany J... a budes aj ty vazena osoba tohto fora ...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa JUGGLER »

investor0002017 napísal: Rozumím, ale nechápu , proč tyhle otázky zároveň tedy nesměrujete i třeba směrem na Jugglera nebo na ostatní , kteří to rovněž neřeší??
Slovan: nepýtaj sa ho to, čo nevie. Proste netrejdí so SL a je to jeho vec.

Len počkaj a dočkáš sa tretikrát. Ako Nobody tu dával hviezdne trejdy s dvojitým dokupom do straty. Nenadarmo tu ako Investor spomínal Zajíca. Aj ako futurer to vysvetlil o akú stratégiu ide. Furt to isté... Tri nicky - jeden trejder. A ináč sme to vyhodnocovali ... viď vlákno Stratégia 90%. Je to stratégia kde bude krátkodobý winner a skončí presne tak ako Nobody a Futurer. Už sa trochu poučil a menej dokupuje. Nobody ušiel ked trhy padli, Futurer skončil pri podvodoch a nastúpil do zamestnania.
Máš to popísané v jeho vlákne. A teraz uvidíš tretie dejavú. Len trpezlivosť. Na začiatku veľký macher, na konci utečie od hanby. Aspoň v podvodoch sa už hádam bude krotiť...Nič viac od neho nechcem.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa investor0002017 »

Slovan_sk napísal: tu predsa nejde o nejaku sutaz ano sledujeme aj Jugglera a on sa len namocil do svojej vlastnej pasce a nikto mu to nezazlieva , chcel ukazat ze aktivny trading porazi fondy ale nikde netvrdil ze ich porazi on :) ved on tu stratu niak neskryva ,ani nemusi kazdy vie za shortuje trh a nieje jediny ... ( kecy )
tesi ta snad ze nejaky Juggler je vo fiktivnej strate - 20 000 alebo by ta tesilo viac keby bol aj real v takej strate a nech ma zisk radsej niekto v bangladesi ?? ? tak potom sme zase pri tom syndrome :)
No hodně velkej blud...takže když juggler smaže fiktivní účet, tak se nic neděje.....a on může dál poučovat a řešit ostatní. |super myšlení. A obecně, jestli Juggler dává trejdy demo, tak to v Bangladeši hodně těžko pocítí....takže bych se toho nebál :)
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa investor0002017 »

JUGGLER napísal: Futurer skončil pri podvodoch a nastúpil do zamestnania.
:) :) No a já už musím napsat jen - ses asi posral !! :) kde jste tohle vyčetl? :) Nepiješ ?
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa investor0002017 »

futurer. Lebo on si to presne tak nastavil, ked nás chcel odrbávať. Ostatné riadky vtedy zahmlil, ale urobil chybu a zahmlil to zle. Tak sa preukázalo, že to bol podvod.
Zkoušel jsem tohle někde najít - možná jen další lež ??
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa investor0002017 »

Doufám, že těch + 5% Juggler přijme...:)
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Už mi začínaš liezť na nervy. Nekecaj a trejdi. Súťaž/stávku som prijal, uvidíme dlhodobé výsledky. Máš tam 3 x ES v strate, tak sa staraj o to, aby si nezahučal.

Hlás čo chceš, len aby to bolo real-time. Zaujímavé, že to všetci vedia, len ty s tým máš problémy. Už som ti napísal aké sú princípy:
JUGGLER napísal: Trejdy, ktoré už nie sú na aktuálnej cene NEHLÁSIME. Keď sa niečo ohlási opozdene a je to z dôvodu, že si to ztrejdil u seba a nestihol si napr. nahlásiť real time výstup, tak sa prikladá scan. Aj mne sa stáva, že si nastavím target, nie som pritom, trejd sa ukončí, chcem nahlásiť exit, ale cena už nie je aktuálna. Tak bud oznámim, že som out a podložím to scanom, alebo poviem , že na požiadanie doložím scan. Alebo beriem na seba zodpovednosť, že som zanedbal nahlásenie a nahlásim iný exit, ale vždy real-time !. Scan nikdy nedávam nejaký vyrobený riadok bez dátumu a času, ale originál tradelog, ktorý je jasným dôkazom.
V minulosti si ako Nobody mal napr. problém s tým, že si KORS predal u seba, ale tu si to nenahlásil. Mal si možnosti:
1. buď nahlásiť pri aktuálnej cene
2. čakať na lepšiu cenu a nahlásiť pri aktuálnej cene (čo si aj urobil...trvá to dodnes)
3. priznať, že u seba si to už predal, ale nestihol nahlásiť - a to by si doložil scanom.

Všetky tri možnosti by boli legitímne a nikto by s tým nemal problém. Ja som ťa vtedy podržal, lebo mne si sa zveril, že si to u seba predal...ale povedal som ti jasne, že ked chceš aby ti to ľudia uverili, tak zverejni scan. Ty si scan nedal, nechcel si ani nahlásiť v strate, proste si chcel aby ti všetci uverili výber zisku bez dôkazu... Veril si, že cena pôjde hore, že raz to nahlásiš ako exit pri aktuálnej cene, ale cena už nikdy nešla hore ...Trhy padli a z nimi i pár iných neuzavretých pozícii a ty si zmizol...

Čo sa týka môjho tradingu futures, tak od začiatku 2016 máš v mojom vlákne minimálne 20 real-time trejdov a určite je tam kopec z nich doložených originálnym scanom. Pozri prvý kvartál 2016, vtedy som veľa trejdil ES. V súčasnosti ES u seba nedayjtrejdím, ale mám otvorené opcie na ES a to na pokles trhov.

Čo sa týka toho simulovaného tradingu: mne je jedno, či to ztrejdíš u seba, alebo len nahlásiš tu. Pokial je to nahlásené REAL-TIME, je to v poriadku. Máš tak slobodu trejdiť si u seba čo len chceš a tu dať takisto len to, čo chceš.

Ja som daytrejder akcií. Robím spústu trejdov na earnings, ale tie tu nehlásim, lebo je to za prvé zložité a za druhé sa mi to nechce. Z tých trejdov, čo mám ohlásené v mojom pozičnom vlákne mám otvorených pár pozícii aj u seba. Napr. aktuálne mám BSWN, futures na VIX, kopu opcií na ES, nejaké opcie na TZA, opcie na VIX... Dva posledné vstupy môžeš nájsť na scane, čo som dal tu ku tebe. Keď nahlásim ukončenie trejdu a ukončím ho aj u seba, tak kludne zverejním scan. Ak niečo uzavriem u seba a tu nie, tak beriem na seba zodpovednosť, že tu to musím nahlásiť real-time, alebo doložiť scan. A vždy sa ráta iba ten výsledok ktorý tu real-time nahlásim, alebo doložím real scanom.

Už sa neser s tým, čo trejdím simulovane a čo nie. Tu sa hodnotia iba real-time vstupy a real-time výstupy, prípadne nejaké opozdenie, keď sa doloží scanom. Tak je to férové a vždy kontrolovateľné. Ked chceš vidieť nejaký môj real-time daytrading, tak sa hocikedy ohlás a ja nemám problém ukázať scan. Už som to 100 x povedal a ty furt len melieš to svoje.

A ked ti na tom tak strašne záleží, tak povedz, či aj ja ťa môžem požiadať o scan tvojho daytradingu, ked budem niekedy zvedavý :lol: Nie KEDY to tebe vyhovuje, ale ked ja budem zvedavý! Tak čo povieš, ukážem ja scan, kedy si ty povieš a ukážeš ty mne kedy si ja poviem? Už počujem to ticho...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa investor0002017 »

Lžete : Všetky tri možnosti by boli legitímne a nikto by s tým nemal problém. Ja som ťa vtedy podržal, lebo mne si sa zveril, že si to u seba predal...ale povedal som ti jasne, že ked chceš aby ti to ľudia uverili, tak zverejni scan. Ty si scan nedal, nechcel si ani nahlásiť v strate, proste si chcel aby ti všetci uverili výber zisku bez dôkazu...
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa investor0002017 »

JUGGLER napísal:Už mi začínaš liezť na nervy. Nekecaj a trejdi. Súťaž/stávku som prijal, uvidíme dlhodobé výsledky. Máš tam 3 x ES v strate, tak sa staraj o to, aby si nezahučal.

Hlás čo chceš, len aby to bolo real-time. Zaujímavé, že to všetci vedia, len ty s tým máš problémy. Už som ti napísal aké sú princípy:
No jo, víme všichni, že já mám těžkou ztrátu kolem 1 200 a vy jen lehoučkou kolem 11 000 . Jistě všichni vědí o mém problému. No možná je ten problém jen v tom, že já to mám v reálu a vy v demu. :) :)

No a problém cítíte asi v tom, že já mám - cca 1,2% a vy ze 70 000 ....?????? malinko víc. Že ? :)
Naposledy upravil/-a investor0002017 v Po 12 06, 2017 10:49 pm, upravené celkom 1 krát.
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ten koncept "ohlasit uzatvorenie obchodu real-time alebo dodatocne ukazat scan" ma trhlinu.

Clovek by mohol real-time uzavriet poziciu, ale schvalne to nenahlasit. A cakat ci buduca cena pojde este do zisku alebo uz do straty. Ak by isla do zisku, o par hodin/dni by real-time uzavrel obchod vo velkom zisku. Ak by isla do straty, po par dnoch by dodatocne nahlasil jeho uzavretie pozicie a dolozil to scanom.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Všetko má svoje trhliny. Pred 15-17 rokmi bola na Slovensku súťaž , ktorú vyhral chlapík čo natrejdil milióny. A po celý čas nikto neprišiel na to, že on mal real-time dáta, kým ostatní trejdili na opozdených. Takže chlapík natrejdil milióny len na tom, že vedel, kde bude cena o minútu-dve.

Nebavíme sa o pár dňoch, ani o tom, že by šlo o zabehané pravidlo. Bavíme sa o ojedinelých prípadoch, kedy nahlásený obchod uzavrieš u seba a nestihneš to nahlásiť pri aktuálnej cene. Keď reálne obchoduješ, vtedy sa to stáva. Podstatou ale zostáva, že sa to nemôže týkať vstupov, lebo to sa dá systematicky zneužívať. Ovšem, všetko má svoje výnimky a každý má určitú dôveru. Ked nám Martin nahlásil, že kúpil AMD, bolo to o pár mesiacov neskoršie. Ale všetci vieme, že nám tu neklamal. Požiadal som ho, aby ukázal výpis, že to naozaj kúpil a odvtedy nikto nič nespochybňoval. A z radosťou som ho zaradil do vyhodnocovania. To isté bolo u Nobodyho. Z jednou akciou sa mi priznal, že už u seba predal, ale trejd mu ostal visieť tu a išiel do straty. Keby to priznal verejne a podložil scanom, všetci by to uznali. Ja som to vtedy uznal a nemal som žiadne pochybnosti až kým mi došlo, že žiadny scan k tomu nebude...

Tu nejde o nejaké puntičkárstvo, ide len o princíp. Vyhodnocujeme fondy, ktoré majú auditované výsledky. Porovnávame výsledky tých, čo reportujú poctivo. Sami sa navzájom kontrolujeme, musí to mať nejaké pravidlá i dôveru. Celé roky nám to funguje a nikdy sme z toho nerobili kovbojku. A zrazu máme problém, ktorý sa opakuje tretí krát? Nobody 1, futurer 2 a u Investora som len čakal kedy začne. A prižmuroval som oči od prvého trejdu, až kým to nerozbehol vo velkom štýle. Keby som ho nezabrzdil tak tu už daytrejduje 5 x ES a po každem pohybe hore by nám hlásil, že práve kúpil dole, alebo po pohybe dole, že shortol ,,na vrcholku,,.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa mm1809 »

Cele toto zverejnovanie ma podla mna len informacnu hodnotu. Co ten ktory obchodnik robi. Je logicke ze nemozem online na sekundu postovat co robim, lebo vela pozicii sa otvara/zatvara v noci, nemam pristup k webu,atd.. Vysledky by kazdy mal dolozit na konci hodnotiaceho obdobia scanom/vypisom od brokera a potom by mal niekto namatkovo preverit ci sedi zopar nahodne vybratych obchodov s tym co sa postovalo pocas roka. Inak sa to kontrolovat neda.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nemusíš tu reportovať a kopírovať svoj súkromný trading. K tomu som už písal. Ale to, čo tu reportuješ, to by malo byť real-time.

P.S. Dnes urobím osobitné vlákno a presuniem tam všetky off topic príspevky, aby sme to tu Investorovi nezahlcovali balastom.Nech tu má len trading a to čo sa týka len jeho tradingu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa mm1809 »

Je nieco ine ked niekto otvori 3 pozicie za rok alebo otvori 1000 pozcii. Daytrader nema sancu tu nic online reportovat lebo by sa zblaznil ;)
Podla mna je viac podstatne co je kto schopny zdokladovat na konci kazdeho kvartalu ako to ci sa to tu uvadza so sekundovym alebo par hodinovym oneskorenim.
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: investor0002017 - list

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

mm1809 napísal:Je nieco ine ked niekto otvori 3 pozicie za rok alebo otvori 1000 pozcii. Daytrader nema sancu tu nic online reportovat lebo by sa zblaznil ;)
Podla mna je viac podstatne co je kto schopny zdokladovat na konci kazdeho kvartalu ako to ci sa to tu uvadza so sekundovym alebo par hodinovym oneskorenim.
Ak má účet u IBKR tak si môže vytvoriť v PortfolioAnalyst na konci mesiaca,kvartalu , roku report. Zamaskuje osobné veci a necha len Cumulative Return.
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Odpadkový kôš k vláknu ,,investor0002017 - list,,

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Trackovať výsledky u IBKR si môžete zadarmo cez fundseeder.com. Ale pochopte, že tu nejde o to, aby sme si ukazovali, čo kto vytrejdil na súkromných účtoch. To si môžeme ukazovať na súkromných stretnutiach. Zídeme sa, nalogujeme k brokerovi a Portfolio Analyst za 20 sekúnd vygeneruje aktuálne výsledky Since inception, teda aj za celú históriu účtu. Ja s tým nemám problém - ked si chce niekto ,,merať, či ma väčší,, nech príde na live stretko a ja recipročne ukážem svoj štvorciferný kumulovaný výnos v %.

Ale zamyslite sa nad tým, čo by sme z toho mali, keby sme si tu len ukazovali minulosť, len výsledky. Ľudia chcú vidieť to čo sa deje v priamom prenose, chcú vidieť konkrétne trejdy, konkrétne portfólia, reálne možnosti. Chcú vidieť ako to prebieha, ako to funguje, chcú to vidieť real-time s plusami aj mínusami.

Ten real-time vznikol z toho, že voľakedy bola na fórach ukrutná NUDA, lebo každý sa len chvastal aký super trejd urobil. A z toho vznikal dojem, že všetci sú úžasní trejderi, alebo super investori... každý sa chválil len ziskami a zamlčiaval straty. Je to pochopiteľné, človek je už taký. Ked nereportuješ real-time, tak zamlčíš straty. Takže všetko to boli zbytočné kecy a teoretizovanie a takéto fórum nemá zmysel.

Real-time trading, či investing to všetko zmenil. Priniesol kus nefalšovanej reality, v reálnom čase. Už to nie je len teoretizovanie o tom čo sa udialo, alebo ako by sa to malo robiť. Už je to čistá PRAX. A až po rokoch vznikol nápad, že aj tie real-time trejdy môžeme nejak vyhodnocovať a zaradiť na porovnávanie k rôznym formám investingu. Trading je len sekundárny, na vyhodnocovanie je tu primárne investing a hlavne investovanie pre obyčajných ľudí ( cez etfká, alebo vlastné portfólia a porovnávanie z fondami ). Ale vcelku nás to začalo baviť a trejderi prejavili záujem, tak som proste zaradil i vyhodnocovanie tradingu. Druhá výhoda je, že tu nemusíte zverejňovať len to, čo trejdíte u seba. Nie ste viazaní reportovať všetko - to sa pri daytradngu vôbec nedá, ved mnoho trejderov chytá ceny, postupne nakupuje, postupne predáva, nastavuje postupný výber zisku, SL a to všetko v priebehu tradingu môžete meniť. Kolkokrát otvorím pozíciu a neviem, či ju zavriem za 5 sekúnd, alebo podržím týždeň. Kolkokrát skalpujem, mením rozhodnutia, v závislosi od správ, od bidov, askov a pod.

Takže výhoda je, že nemusíte tu kopírovať svoj trading, ale môžete sa pritom podeliť o kus praxe. A môžu si to vyskúšať aj tí, čo netrejdia, alebo neinvestujú na ostro. Proste zatrejdujú si real-time, alebo zostavia portfólio, vyskúšajú ako to ide. Kolkí ľudia mi už písali, že robiť niečo takto real-time, že reportovať verejne im nesmierne pomáha, robí ich to zodpovednými a cítia oveľa väčší tlak akoby to robili z vlastnými peniazmi. Toto je tiež zvláštny fenomén real-time tradingu. Proste, či to budete robiť u seba, alebo len real-time simulovane, vždy ste pod tlakom a robíte takmer identické rozhodnutia.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Odpadkový kôš k vláknu ,,investor0002017 - list,,

Príspevok od používateľa jogo »

Este dve noci spim v Brne. Nobody, ak si odtial, daj vediet, mozme skocit na pivo.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Odpadkový kôš k vláknu ,,investor0002017 - list,,

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Ale zamyslite sa nad tým, čo by sme z toho mali, keby sme si tu len ukazovali minulosť, len výsledky. Ľudia chcú vidieť to čo sa deje v priamom prenose, chcú vidieť konkrétne trejdy, konkrétne portfólia, reálne možnosti. Chcú vidieť ako to prebieha, ako to funguje, chcú to vidieť real-time s plusami aj mínusami.

Ten real-time vznikol z toho, že voľakedy bola na fórach ukrutná NUDA, lebo každý sa len chvastal aký super trejd urobil. A z toho vznikal dojem, že všetci sú úžasní trejderi, alebo super investori... každý sa chválil len ziskami a zamlčiaval straty. Je to pochopiteľné, človek je už taký. Ked nereportuješ real-time, tak zamlčíš straty. Takže všetko to boli zbytočné kecy a teoretizovanie a takéto fórum nemá zmysel.

Real-time trading, či investing to všetko zmenil. Priniesol kus nefalšovanej reality, v reálnom čase. Už to nie je len teoretizovanie o tom čo sa udialo, alebo ako by sa to malo robiť. Už je to čistá PRAX.

Suhlasim. Ohlasene obchody to je cista prax, ziskovy ucet jeden z n mozem spatne ukazat kedykolvek...aj 1000%. :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"