Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
IgorBR
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Št 26 01, 2017 7:09 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa IgorBR »

Tak potom radšej iba čítaj, a nekomentuj, prosím ťa. :) Pretože som ešte za tebou nikdy nič rozumné neprečítal, ale nie len v tomto vlákne, ale celkovo na tomto fóre. Vždy niečo odveci napíšeš.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa Istiach »

Este mi prosim porozpravaj ako treba pozatvarat burzoaziu. To sa tak dobre cita. Prosiiim
IgorBR
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Št 26 01, 2017 7:09 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa IgorBR »

Istiach napísal:Este mi prosim porozpravaj ako treba pozatvarat burzoaziu. To sa tak dobre cita. Prosiiim
No zlodejom majetok znárodniť, jednoznačne.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa Istiach »

Zlodejom, to je nuda. Zacali sme s predstavenstvom bank. Pokracuj tam.
IgorBR
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Št 26 01, 2017 7:09 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa IgorBR »

Istiach napísal:Zlodejom, to je nuda. Zacali sme s predstavenstvom bank. Pokracuj tam.
Povedal som čo som chcel. Ale áno, banky sú inštitúcie s najvyšším morálnym kreditom, ktorým ide o prosperitu, blahobyt, fungovanie ekonomiky, ale určite nie o chamtivé uspokojovanie iba svojich potrieb - očividne podľa teba.

Nehnevaj sa, ale s tebou sa mi určite nechce komunikovať.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa Istiach »

Tak mi prepac ze niesom pre teba dost progresivny a nepodporujem zatvaranie ludi ktori legalne podnikaju.

Odpustis mi to?
IgorBR
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Št 26 01, 2017 7:09 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa IgorBR »

Istiach napísal:Tak mi prepac ze niesom pre teba dost progresivny a nepodporujem zatvaranie ludi ktori legalne podnikaju.

Odpustis mi to?

Odpustím, lebo si ekonomický nezvdelanec.
IgorBR
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Št 26 01, 2017 7:09 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa IgorBR »

Istiach napísal:Tak mi prepac ze niesom pre teba dost progresivny a nepodporujem zatvaranie ludi ktori legalne podnikaju.

Odpustis mi to?

K tomu tvojmu carovnemu slovnemu spojeniu "legalne podnikaju" napisem asi toto:

"When plunder becomes a way of life for a group of men in a society, over the course of time they create for themselves a legal system that authorizes it and a moral code that glorifies it."
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa Istiach »

Skoda ze to nie je latinsky, to by bola urcite pravda.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa Istiach »

Tak a teraz ked uz mame obligatne recicky za sebou. Mozes pokracovat v tom kde si skoncil. V zatvarani ludi ktori neporusuju zakony. :lol:
IgorBR
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Št 26 01, 2017 7:09 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa IgorBR »

Istiach napísal:Tak a teraz ked uz mame obligatne recicky za sebou. Mozes pokracovat v tom kde si skoncil. V zatvarani ludi ktori neporusuju zakony. :lol:
Nie všetko čo je legálne, je aj správne. ;)

Politici by mali prijať taký zákon, ktorý by zakazoval poskytovať takéto druhy úverov. Ale tak čakať od politikov, žeby spravili niečo prospešné, tak to asi sa človek nedočká. A ešte v ekonomickej oblasti. Ktorý politik rozumie vôbec ekonomike?
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa Istiach »

TO by bolo super keby sme sa riadili tym co je spravne. Radost zit na takom svete. Hlavne ked je nas tu 7 miliard a kazdy si mysli ze je spravne nieco ine :lol:
IgorBR
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Št 26 01, 2017 7:09 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa IgorBR »

Istiach napísal:TO by bolo super keby sme sa riadili tym co je spravne. Radost zit na takom svete. Hlavne ked je nas tu 7 miliard a kazdy si mysli ze je spravne nieco ine :lol:
No vieš, každý má na niečo nejaký názor. Napr. aj ty, ekonomike nerozumieš, ale názor na to môžeš mať. :D
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa Istiach »

A keby som to praktizoval po tvojom uz sedis v base. To by bolo fajn. Nie? Musis s tym suhlasit, predsa ked povazujem za spravne ta zavriet do basy, tak ty proti tomu nemozes nic namietat.

Kedze mam pravo praktizovat to co je spravne.
IgorBR
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Št 26 01, 2017 7:09 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa IgorBR »

Istiach napísal:A keby som to praktizoval po tvojom uz sedis v base. To by bolo fajn. Nie? Musis s tym suhlasit, predsa ked povazujem za spravne ta zavriet do basy, tak ty proti tomu nemozes nic namietat.

Kedze mam pravo praktizovat to co je spravne.
Vieš, ono ty sa rád hraješ na filozofa a prekrúcaš veci z kontextu do kontextu, ale v skutočnosti si len hlupák.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa Istiach »

A co take som prekrutil.

Kludne ma pouc ked som taky hlupak a nevzdelanec.
Naposledy upravil/-a Istiach v St 21 06, 2017 8:48 pm, upravené celkom 1 krát.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Juggler sa snazi spojazdnit nejako chat na tomto fore a tu je priklad ako to ide bez akychkolvek uprav :) .
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa Istiach »

jaroslav80 napísal:Juggler sa snazi spojazdnit nejako chat na tomto fore a tu je priklad ako to ide bez akychkolvek uprav :) .
Presne ma to dnes napadlo. Ludia sa vacsinou "hadaju" len ked ide o hluposti :lol:
IgorBR
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Št 26 01, 2017 7:09 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa IgorBR »

Istiach napísal:A co take som prekrutil.

Kludne ma pouc ked som taky hlupak a nevdelanec.
Ak niekto niekoho zavraždí, zaslúži si basu; ak niekto niekoho okradne, zaslúži si basu - alebo minimálne odpracovanie si vzniknutej škody ak ide o krádež. Ak niekto znehodnocuje peniaze tým, že dáva do obehu nové peniaze, s ktorými nie je spojená žiadna PRODUKCIA reálnych statkov (napr. na kúpu už existujúcich domov/bytov), znehodnocuje tým peniaze. Okráda všetkých ostatných o prácu, ktorú mali uloženú v peniazoch. A teda vlastne o čas. Každý zlodej ťa koniec koncov okradne o čas, ktorý si venoval na získanie odcudzenej veci (či už priamo alebo nepriamo).

Ak sa majú dávať do obehu nové peniaze (úvery/pôžičky), tak jedine na také účely, ktoré prinesú produkciu nových statkov v ekonomike. Napr. úver na výstavbu domu áno, na kúpu existujúceho domu nie.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa Istiach »

Ty si asi nepochopil to, ze ja sa s tebou nechcem hadat o tom kto ma vacsieho. Ci kapitalisti alebo komunisti. Mne islo o to, ze si chcel zavriet ludi ktori neporusuju zakony. Debata sa potom niesla v duchu pravo vs moralka. To co je legalne vs to co je spravne.

A snazil som sa dopracovat k tomu, podla coho teda urcovat to co je spravne, kedze moralka je hodne ohybna.

PRetoze to co si v predchadzajucom prispevku napisal vystihnem aj ja citatom od jedneho velikana: https://www.youtube.com/watch?v=pWdd6_ZxX8c" onclick="window.open(this.href);return false;
IgorBR
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Št 26 01, 2017 7:09 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa IgorBR »

Istiach napísal:Ty si asi nepochopil to, ze ja sa s tebou nechcem hadat o tom kto ma vacsieho. Ci kapitalisti alebo komunisti. Mne islo o to, ze si chcel zavriet ludi ktori neporusuju zakony. Debata sa potom niesla v duchu pravo vs moralka. To co je legalne vs to co je spravne.

A snazil som sa dopracovat k tomu, podla coho teda urcovat to co je spravne, kedze moralka je hodne ohybna.

PRetoze to co si v predchadzajucom prispevku napisal vystihnem aj ja citatom od jedneho velikana: https://www.youtube.com/watch?v=pWdd6_ZxX8c" onclick="window.open(this.href);return false;
A potom sa pýtaš, že prečo si hlupák. No lebo jednoducho si, pozri sa čo píšeš a ako odveci. Škoda reči.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa Istiach »

Ad Hominem? Idem plakat do kuta :lol:
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

No ono peniaze tlaci stat podla vlastnej lubovole pravom silnejsieho. Vzdy to tak bolo. Cize mas moznost ist ako Che-Guevara ist premoct stat a potom pravom silnejsieho povies ze peniaze budu tlacene vzdy len vtedy ked sa nieco nove vyrobi. Pricom netusim preco by to tak malo byt, ked peniaze maju byt predsa na sprostredkovanie a zjednodusenie obchodov, aby som nemusel menit chleba za sliepku ale mal viac moznosti.
Jasne ze bankari system zneuzivaju aby mali nahrabane pre seba a aby inych na nich robili. Ale pravom silnejsieho (stoji za nimi armada so samopalmi a tankami) si to mozu dovolit. Tak ako ked kedysi faraon poslal ludi stavat nejaku nezmyselnu pyramidu.
IgorBR
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Št 26 01, 2017 7:09 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa IgorBR »

jaroslav80 napísal:No ono peniaze tlaci stat podla vlastnej lubovole pravom silnejsieho. Vzdy to tak bolo. Cize mas moznost ist ako Che-Guevara ist premoct stat a potom pravom silnejsieho povies ze peniaze budu tlacene vzdy len vtedy ked sa nieco nove vyrobi. Pricom netusim preco by to tak malo byt, ked peniaze maju byt predsa na sprostredkovanie a zjednodusenie obchodov, aby som nemusel menit chleba za sliepku ale mal viac moznosti.
Jasne ze bankari system zneuzivaju aby mali nahrabane pre seba a aby inych na nich robili. Ale pravom silnejsieho (stoji za nimi armada so samopalmi a tankami) si to mozu dovolit. Tak ako ked kedysi faraon poslal ludi stavat nejaku nezmyselnu pyramidu.
Ano, peniaze maju byt na sprostredkovanie vymeny, na jej zjednodusenie. Nie na to, aby sme zvyhodnovali tych, ktori si chcu nieco kupit a nemaju na to, pred tymi, ktori si uz na to nasetrili. Vravim, najprv praca, potom placa. Dnes je vsak spolocnost ucena na poziciavanie si a okamzity konzum - odpracujem/zarobim si to neskor.

Jasne ze bankari system zneuzivaju - no vidis, ze nie je asi spravne, aby banky mohli byt v sukromnych rukach. Banka ma sluzit na zveladovanie ekonomiky, nie na to, aby zveladovala vrecka niektorym, ktory maju kontrolu nad procesmi.

(Vidis Istiach? - toto je prispevok, ako jaro napisal)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa Istiach »

NErozumiem ako bankari zneuzivaju system. Ved predsa su jeho sucastou. Ak pominieme ze niektori z nich porusuju zakon a kradnu, insider atd. ALe ak si toto odmyslime, co je vlastne len klasicka kriminalita a korupcia, ktora je v spolocnosti zastupena v kazdej sfere, tak ako inak system zneuzivaju. Ak chces nejaky system zneuzivat, musis na neho podla mna posobit z vonku toho systemu.

Alebo co mas potom na mysli pod pojdemom bankari zneuzivajuci system.

PS: toto bola otazka na jara.
PS2: igor ja sa s tebou seriozne nebavim, lebo uz davno je mi jasne, ze si o sebe myslis ze mas patent na rozum a tam akakolvek zmysluplna debata konci. A TYM ZE CHCES zatvarat ludi do basy, na zaklade svojich utkvelych predstav, si mi to iba potvrdil.
IgorBR
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Št 26 01, 2017 7:09 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa IgorBR »

Istiach napísal:igor ja sa s tebou seriozne nebavim, lebo uz davno je mi jasne, ze si o sebe myslis ze mas patent na rozum a tam akakolvek zmysluplna debata konci
No v porovnaní s tebou som určite rozumnejší, ak sa s tým psychicky nevieš vyrovnať, tak tvoj problém. Dávno sa so mnou nebavíš, ale furt tu do mňa podpichuješ, aby som na teba zareagoval. To je také správanie... na diagnózu, nemyslíš? Na jednej strane ťa niečí názor nezaujíma, na strane druhej do neho podpichuješ. To robí chorý človek.

To ty si o sebe myslíš, že si neviem aký premudrelý filozofko, ktorý si myslí, že všetko funguje správne a ideálne. Si človek, ktorý stavia egoizmus a chamtivosť na najvyšší stupienok.

Podľa tvojej úchylnej logiky by nemali existovať ani dopravné značky, predpisy a šoférovať by človek mohol pred dovŕšením 18 roku života. Prečo by nemohol? Neobmedzujme človeka, veď má svoju slobodu. Načo nejaké pravidlá. - Toto praktizuje tvoja logika, takéto choré zmýšľanie.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa Istiach »

Ad1: Ja so nepovedal ze ma celkovo nebavi sa stebou rozpravat. Iba som povedal ze sa nebavim seriozne.

Ad2: slameny panaaaak
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

svet je ruz raz taky, dam ti priklad:
ked ta bodnem nozom do srdca, zomries, mna zabasnu, je to OK? no je to OK.
ked ti predam falosne brazilske maso, a ty dostanes o 10 rokov rakovinu, TO je REALNY svet. a ja si budem uzivat s babami niekde v karibiku na jachte za tvoje peniaze...
tych prikladov je viac - lieky, polnohospodarstvo, mineralne vody (z vodovodu), nabozenstva, dezinformacie, propagandy, ale tak isto, ako pises - FIAT money.
sucitim, a davam ti za pravdu, kedze sa nie som ani predstavenstvo, a nepodielam sa na ziadnom podvode, a svet by bol krajsi, lenze to by si musel zatvorit aspon miliardu ludi...
zmenit to mozes od seba
napr - neber uver, hypo, pozicku (ja to nerobim)
- cokolvek co sa ti nepaci, nerobim inym, ked ti to niekto robi, bud ignoruj, alebo protestuj (ignoruj lepica na kufor na ceste, ignoruj banky, protestuj proti susedovi co hadze ohorky z okna von, atd..)
nemas rad banky? jaroslav pise, ze stoji za imi armada - tak ignoruj armadu.
to mas ako v 1945 - bol by si vojak na strazi, z donutenia, a prikaz strielat do ludi ktori sa priblizia k plotu. co urobis? nezatrelis ich? zastreli ta velitel. no tak logicky treba zastrelit VELITELA.
ludia su bojazlive hovna, preto svet vyzera ako vyzera ..

proste ssytem nikto neodrbe, pozri sa na nemecko, rozputali DVE svetove vojny, OBE prehrali, a kde su ? a my kde sme ? a 80% sveta kde je ? pozri na Afriku, kazdy ich len plieni. bohaci si jazdia do safari si zastrielat.. ludstvo je svinstvo - pozri si serial Game of Thrones, je to nejake scifi, priblizne tredovek ci neviem co, ale vsimaj si tu liniu dejovu, vsimni si, ako si krali mohli robit co chcu, ake ojeby mali na otrokov - dnes je to to iste, len namiesto hradu maju kancelarie a LLC garaze s basketbalovym kosom. mali uzemia, z nich brali dane, dnes je to to iste, politici maju uzemia beru dane.

otazne je, co s tym.
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

No v mojom ponimani FED zneuziva to ze tlacit dolare smie len on - a istotne to nerobi v prospech ludi v Cine, v EU, na Arabskom poloostrove. Ale jedine v prospech USA - kedy a kolko im vyhovuje. Podobne ECB vyuziva svoj monopol na tlacenie EUR. A nerobi to v prospech ludi co makaju pri pasoch, ale v prospech tych par typkov v Bruseli so zopar ich prisluhovacmi.
Trebars to zadlzovanie je pekny priklad. Vytvorili propagandu aby si vsetci (skoro vsetci) ako blazni pobrali dlhy ... a uvidis za par rokov ako im dvihnu uroky a osklbu ich. Aby pekne makali a drzali jazyk za zubami.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa Istiach »

No nic s tym Iceberg. Tak to je. Pre cloveka tazko pochopitelne.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

PS:
osobne tiez vidim snad kazdeho, kto zije na dlh, pricom ja dlh nemam, ano, som v nevyhode, ale pockam si na krach, potom budem vo vyhode, pokupim nieco, snad budem mat cash. kazdy ma iphone, irituje ma to, lebo je to 1 mesacny plat, a oni t maju ako hracku, tamagoci, ja mam 14eurovy mobil, ale mam kopec inych starosti. ignorujem ich. kopec drahych aut vidim, ale ja mamsvoje 5 rocne, a ver, ze jedine drahe auto, ktore by som si kupil, by bol Ford F650. kazdy beha na dovolenky, nechapem odkial maju tolko prachov, zeby helikopter money ?

ono, problem bank je aj ten, ze pozicaju kazdemu (no dobre, nie kazdemu, ale pracujucemu s dobrym platom), toto uvidi kadeaky cigan (nie rasizmus, ale slang na zlodeja) a osklbe ho - napr sluzby. vsimli ste si tu inflaciu v cene prace zivnostnikov? ja rozhodne ano. 5 rokov dozadu, linka za 800eur, dnes 1500 a viac. kadernik pre psa, 5 rokov, 7eur, dnes 15 eur. ale naco to pisem, inflacia neexistuje, vsakze.. je DOPYT, lebo KAZDY do prdele ma KOPU PRACHOV, tak LOGICKY idu ceny nahor, toho co ludia DOPYTUJU. posledny rok objednavam kopec sluzieb, takze vidim len rozdiel...

Istaich, ano nic, jedine sa zmierit s tym, zit na samote, preco nie, je to relax :D
Odoslané z počítača
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa Istiach »

jaroslav80 napísal:No v mojom ponimani FED zneuziva to ze tlacit dolare smie len on - a istotne to nerobi v prospech ludi v Cine, v EU, na Arabskom poloostrove. Ale jedine v prospech USA - kedy a kolko im vyhovuje. Podobne ECB vyuziva svoj monopol na tlacenie EUR. A nerobi to v prospech ludi co makaju pri pasoch, ale v prospech tych par typkov v Bruseli so zopar ich prisluhovacmi.
Trebars to zadlzovanie je pekny priklad. Vytvorili propagandu aby si vsetci (skoro vsetci) ako blazni pobrali dlhy ... a uvidis za par rokov ako im dvihnu uroky a osklbu ich. Aby pekne makali a drzali jazyk za zubami.
Vidis, to je uz hned lepsie pomenovanie toho o com sa bavime. Lebo povedat ze za nieco mozu bankari nieje podla mna to iste ako povedat ze za nieco moze system frakcneho bankovnictva. Dufam ze tam vidis ten rozdiel ako ja. A paradoxne, asi jediny sposob ako sa branit fedu je vytvorit si nieco podobne. Sice nie idealny sposob, ale v praxi asi ucinny.

Kazdopadne ohladom FEDU ECB a inych som skepticky, lebo ludia su uz raz taki, ze keby sme to dnes zrusili, a ktomu zrusili napr aj stat. Tak o tyzden si to ludia vytvoria znova. A sme tam kde sme boli.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa Istiach »

iceberg8 napísal:PS:
osobne tiez vidim snad kazdeho, kto zije na dlh, pricom ja dlh nemam, ano, som v nevyhode, ale pockam si na krach, potom budem vo vyhode, pokupim nieco, snad budem mat cash. kazdy ma iphone, irituje ma to, lebo je to 1 mesacny plat, a oni t maju ako hracku, tamagoci, ja mam 14eurovy mobil, ale mam kopec inych starosti. ignorujem ich. kopec drahych aut vidim, ale ja mamsvoje 5 rocne, a ver, ze jedine drahe auto, ktore by som si kupil, by bol Ford F650. kazdy beha na dovolenky, nechapem odkial maju tolko prachov, zeby helikopter money ?

ono, problem bank je aj ten, ze pozicaju kazdemu (no dobre, nie kazdemu, ale pracujucemu s dobrym platom), toto uvidi kadeaky cigan (nie rasizmus, ale slang na zlodeja) a osklbe ho - napr sluzby. vsimli ste si tu inflaciu v cene prace zivnostnikov? ja rozhodne ano. 5 rokov dozadu, linka za 800eur, dnes 1500 a viac. kadernik pre psa, 5 rokov, 7eur, dnes 15 eur. ale naco to pisem, inflacia neexistuje, vsakze.. je DOPYT, lebo KAZDY do prdele ma KOPU PRACHOV, tak LOGICKY idu ceny nahor, toho co ludia DOPYTUJU. posledny rok objednavam kopec sluzieb, takze vidim len rozdiel...

Istaich, ano nic, jedine sa zmierit s tym, zit na samote, preco nie, je to relax :D
Neviem preco mas problem s tym ze si niekto kupi iphone alebo ide na dovolenku.
IgorBR
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Št 26 01, 2017 7:09 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa IgorBR »

Istiach napísal:Ad1: Ja so nepovedal ze ma celkovo nebavi sa stebou rozpravat. Iba som povedal ze sa nebavim seriozne.

Ad2: slameny panaaaak
Istiach, tvoj príspevok som si neprečítal, lebo ma nezaujíma.

iceberg8 napísal: otazne je, co s tym.
Už keď nič, tak jediné čo človek môže "spraviť" je aspoň to, že sa o tom rozpráva, poukazuje sa na niektoré veci. Vzdelávanie (ale nie inštitucionálne) je zrejme jediná cesta.

Taktiež by som chcel povedať, že peniaze ako prostriedok výmeny sú fajn, ale cieľom spoločnosti by malo byť umožniť človeku získať nezávislosť. A teda aj finančnú, ale nie tak, že teraz všetci chceme byť milionármi, ale napr. že vytvárame viac a viac mechanizmov, kde nebudeme potrebovať interakciu s peniazmi. Napr. získať energetickú nezávislosť - viem si nejakým spôsobom vyprodukovať sám energiu a teda nemusím platiť za elektrinu. Čisto hypotetický príklad - ak by veľa ľudí mohlo prísť k nejakému pomerne lacnému samostatnému zdroju výroby energie, v dnešnom svete by som očakával dýku do chrbta v podobe toho, že by sa za to musela platiť daň.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Istiach, ja som nikdy neinklinoval k tomu ze by som isiel menit existujuci system. Napr. za 20 rokov mojho volebneho prava som bol mozno na 2-3 hlasovaniach.
Je zjavne ze ludom za komunizmu chybalo klamanie sa reklamami. Oni su radi ako husi a radi zavidia susedom. Tak konecne to maju a mozu fungovat presne podla toho co im ukazu v telke.
A kedze im frakcne bankovnictvo nevadi, lebo >90% z nich ani netusi ze existuje, tak preco by to takto nemohlo fungovat este dalsich 10 rokov?
Ani Bitcoin a podobne veci tento system tak skoro nerozlozia. Typujem ze cash (tlaceny ECB z nicoho) budem mozno pouzivat este v mojom dochodkovom veku.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Z technickeho hladiska je porovnavat pristipkarov ktori si elektrinu vyrabaju solarnym panelom alebo veternou elektrarnickou s Mochovcami alebo vodnou kaskadou na Vahu to iste (ohladom efektivity) ako porovnavat obuvnika co doma vyraba topanky s fabrikou na topanky. Proste nema sancu. Je neefektivny - objektivne.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa Istiach »

jaroslav80 napísal:Istiach, ja som nikdy neinklinoval k tomu ze by som isiel menit existujuci system. Napr. za 20 rokov mojho volebneho prava som bol mozno na 2-3 hlasovaniach.
Je zjavne ze ludom za komunizmu chybalo klamanie sa reklamami. Oni su radi ako husi a radi zavidia susedom. Tak konecne to maju a mozu fungovat presne podla toho co im ukazu v telke.
A kedze im frakcne bankovnictvo nevadi, lebo >90% z nich ani netusi ze existuje, tak preco by to takto nemohlo fungovat este dalsich 10 rokov?
Ani Bitcoin a podobne veci tento system tak skoro nerozlozia. Typujem ze cash (tlaceny ECB z nicoho) budem mozno pouzivat este v mojom dochodkovom veku.
Tak ja stebou v podstate suhlasim.

Teda az na to ze frankcnemu bankovnictvu davam 100 rokov. Max 200 :)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

iceberg8 napísal:
proste ssytem nikto neodrbe, pozri sa na nemecko, rozputali DVE svetove vojny, OBE prehrali, a kde su ? a my kde sme ? a 80% sveta kde je ? pozri na Afriku, kazdy ich len plieni. bohaci si jazdia do safari si zastrielat.. ludstvo je svinstvo - ...
Ono my sme tie dve svetove prehrali spolu s Nemcami. Az na to ze v tej druhej sme neobetovali 10% populacie.
A Nemcom to co maju po vojne nepadlo same z neba. Ale na rozdiel od Grekov, Pobrezia Slonoviny a podobnych narodov/statov pracovali.
Afrika je kapitola sama o sebe. Kym im miestny kapo s jeho kumpanmi vsetko poberie a kupi si za to samopal a jeep nikam sa nepohnu. Za "humanitarnu pomoc" nakupi miestny kapo dalsie samopaly.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

[quote="Istiach"
Kazdopadne ohladom FEDU ECB a inych som skepticky, lebo ludia su uz raz taki, ze keby sme to dnes zrusili, a ktomu zrusili napr aj stat. Tak o tyzden si to ludia vytvoria znova. A sme tam kde sme boli.[/quote]


ved aj sa snazia tvorit, vid rozne cryptocoiny

Istiach napísal: Neviem preco mas problem s tym ze si niekto kupi iphone alebo ide na dovolenku.
privelky dopyt = ceny idu hore, ved porovnajme si ubytovanie niekde v zaprdenom chorvatsku alebo taliansku s karibikom, polyneziou.. alebo hoci aj len kanarskymi.. EU pobrezie je najdrahsie na svete, co sa dovolenky tyka(!)

INak tie frakcne peniaze, to je sranda, pretoze - logika hovori, ze nemoze ist vsetko hore donekonecna, a skor ci neskor sa svet musi presytit.. a ked to vybuchne, tak to bude sranda.. alebo to nebuchne a budeme skrkat nuly.. kazdy vieme, ako vyzera exponencionalny graf. otazne len je, v ktorom bode sme teraz. os Y a os X
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

iceberg8 napísal: INak tie frakcne peniaze, to je sranda, pretoze - logika hovori, ze nemoze ist vsetko hore donekonecna, a skor ci neskor sa svet musi presytit.. a ked to vybuchne, tak to bude sranda.. alebo to nebuchne a budeme skrkat nuly.. kazdy vieme, ako vyzera exponencionalny graf. otazne len je, v ktorom bode sme teraz. os Y a os X
Moze to fungovat trebars aj 70 rokov. Saudska Arabia - zdesatnasobenie populacie za 70 rokov a v pohode funguju. Spojene Arabske Emiraty - 100 nasobok povodnej populacie za 70 rokov.
Staci mat zaujimavy produkt, surovinu, sluzbu.
Slovensko je montazna dielna, Madarsko je zahradka ... z toho tu 100-nasobok nemozes ocakavat :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"