Začiatok investovania prosím o pomoc

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Peterr123
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 17 07, 2017 1:50 pm

Začiatok investovania prosím o pomoc

Príspevok od používateľa Peterr123 »

Dobrý deň/ čaute .. Chcel by som začať investovať do etf/ akcii vôbec sa v tom nevyznám ktoré je čo. Obchodujem forex už 5 rokov celkom slušne mi to vynáša dokážem sa s tým uživiť, ale chcel by som mať ďalšie aktívum. Forex ma neskutočne baví no jedinou chybou je že stále musím sledovať trh, testovať stratégie. Preto by som chcel mať aj niečo iné aby som nemusel tolko času tráviť pri PC. Viem že väčšina z vás mi tu napíše že prečítaj si knihu prećítaj si články na googli. Možno ano .. možno by som sa dozvedel niečo nové čo by mi pomohlo s investovanim. No myslím že žiadna kniha/článok neni tak dostačujúca ako mať mentora od ktorého sa učiť. Preto prosím niekoho kto má čas alebo trpelivosť mi všetko vysvetliť do čoho sa oplatí investovať atď. Nechcem tu konkrétne rady investuj do tej a tej firmy tam a tam. Ani vaše stratégie. .. žiadam len o vysvetlenie ako to funguje atď. Keď tak sa môžme dohodnúť na nejakej odmene :) ďakujem vopred.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Začiatok investovania prosím o pomoc

Príspevok od používateľa rmaly »

ako nie profik ti poviem
1, akcie - priamo akcie firiem (apple, microsoft atd)
2, etf - to su fondy (hocicoho). Akcii, dlhopisov, realit, mix

Vo vseobecnosti sa teraz po internete riesit, ze pre pasivneho (uplne) investora je najlepsie asi davat prachy do indexovych fondov (napriklad peniazesucas.sk)... tam mas na tom blogu priamo navod (aj pre laikov), priamo aj do coho investovat, aby si to mal +- bezpracne...
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Začiatok investovania prosím o pomoc

Príspevok od používateľa Airmike »

funguje to tak, ze si zalozis ucet u dobreho brokera napriklad interactive brokers. tento broker ti umozni obchodovat ako Fx , tak aj investovat do ETF. takze cast svjich profitov z Fx si mozes trebars stvrtrocne zainvestovat do ETFka SPY ( S&P 500), a toto mozes robit kazdy stvrtrok . nepotrebujes na to nic ine, len si otvorit ucet a robit to iste co robis teraz. data pokial investujes len sporadicky mas free.
Peterr123
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 17 07, 2017 1:50 pm

Re: Začiatok investovania prosím o pomoc

Príspevok od používateľa Peterr123 »

Prečo zrovna do SPY ( S&P 500) ?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Začiatok investovania prosím o pomoc

Príspevok od používateľa Airmike »

preco nie ? . mas tam dividendu, dobru likviditu, je to benchmarkovy trh. kazdopadne vybrat si mozes cokolvek. ja by som si vybral v tvojom pripade index preto , lebo tvoj core biznis je niekde inde, a SPY mozes mat ako dlhodobu investiciu na niekolko rokov.
Peterr123
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 17 07, 2017 1:50 pm

Re: Začiatok investovania prosím o pomoc

Príspevok od používateľa Peterr123 »

Mika napísal:preco nie ? . mas tam dividendu, dobru likviditu, je to benchmarkovy trh. kazdopadne vybrat si mozes cokolvek. ja by som si vybral v tvojom pripade index preto , lebo tvoj core biznis je niekde inde, a SPY mozes mat ako dlhodobu investiciu na niekolko rokov.
Ale z toho indexu nebudem mať mesačné prijmi alebo ano ?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Začiatok investovania prosím o pomoc

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Peter123 napísal:Dobrý deň/ čaute .. Chcel by som začať investovať do etf/ akcii vôbec sa v tom nevyznám ktoré je čo. Obchodujem forex už 5 rokov celkom slušne mi to vynáša dokážem sa s tým uživiť, ale chcel by som mať ďalšie aktívum. ..


...žiadam len o vysvetlenie ako to funguje atď. Keď tak sa môžme dohodnúť na nejakej odmene :) ďakujem vopred.
Ked obchoduješ forex 5 rokov a slušne ti to vynáša (že sa dokážeš uživiť) tak mi pri tých ETFkách pripadáš ako neurochirurg, čo sa pýta na čo slúži obsah lekárničky... :roll:

1 hodinu tu poštuduj príslušné témy, alebo si hore nájdi k tomu články a budeš v obraze. Investovanie do ETF je ľahká téma, vhodná pre úplných laikov a začiatočníkov.Na to nepotrebuješ mentora.

Za 3 x 5 minút ti Mr.Google vysvetlí, čo je akcia, čo je AKCIOVÝ INDEX a čo je INDEXOVÉ ETF.

Keďže je tvoj dopyt po zaškolení pri ETFs pre mňa zvláštny, som velmi zvedavý a rád by som sa ťa opýtal, či by si nám nepopísal, čo ti tých 5 rokov na forexe dalo: To znamená, cez koho obchoduješ, akým štýlom a kolko ti to zhruba vynieslo za tých 5 rokov (alebo priemerne ročne, mesačne ) a z akým kapitálom. Ked to popíšeš, nájdem ti linky s kompletným vysvetlením investovania cez ETFs, že si to len prečítaš.

Plus napíš čo si pod tým aktívom vysvetluješ. Lebo akciový trh to môže byť najbližších 10 rokov +10% ročne, ale aj nula, alebo -50%, ked príde kríza...Možno je pre teba vhodnejšia nejaká investícia do dlhopisov žralokov ( dajme tomu s 5-6% ročne), alebo také niečo ako realitný fond čo dáva 12% ročne. Žiadny výnos ale nie je dopredu na 100% garantovaný. Každý investor podstupuje istú mieru rizika.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Začiatok investovania prosím o pomoc

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Obchodujem forex už 5 rokov celkom slušne mi to vynáša dokážem sa s tým uživiť, ale chcel by som mať ďalšie aktívum.
Prečo?
Ak sa tým dokážeš uživiť, tak nemáš dôvod presúvať kapitál na pasívne investovanie. Reinvestuj vo forexe všetky zisky a hotovo. Ak sa forexom dokážeš dlhodobo živiť, tak tvoj rate of return cez ETF nemôže byť vyšší ako pri forexe, čiže svoj kapitál nevieš alokovať efektívnejšie.
Nedáva to logiku.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Začiatok investovania prosím o pomoc

Príspevok od používateľa Airmike »

Peterr123 napísal: Ale z toho indexu nebudem mať mesačné prijmi alebo ano ?
budes mat dividendy, stvrtrocne.

no toto su vazne veci. ak sa obchodovanim dokazes uzivit a za 5 rokov si si nenastudoval vsetky financne instrumenty , tak mi to signalizuje, ze asi nieje uplne vsetko v poriadku.

a inac to co tu hovoria chalani o tej neefektivnej relokacii penazi, tak to by si si asi mal zobrat k srdcu. v pohode uzivit znamena asi pre kazdeho nieco ine, ale v principe, by si mal nad investiciou do inych aktiv zacinat vtedy, ked uz ti hlava nedovoluje posunut sa dalej v oblasti, na ktoru sa specializujes. zakladom je skalovat, skalovat, skalovat a prachy nevyberat .

ak si za mesiac dokazes zarobit 2-3k eur tak to neznamena ze sa v pohode uzivis, pretoze nevies kedy pride blbe obdobie. viem si predstavit, ze ak sa trader dostane velmi rychlo napriklad na 20k za mesiac a dalej ho hlava nepusti, je cas si zacat hladat alokaciu kapitalu inde aby nelezal neefektivne na ucte, ale toto asi este nebude tvoj priklad.
Peterr123
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 17 07, 2017 1:50 pm

Re: Začiatok investovania prosím o pomoc

Príspevok od používateľa Peterr123 »

Peterr123 napísal: ...žiadam len o vysvetlenie ako to funguje atď. Keď tak sa môžme dohodnúť na nejakej odmene :) ďakujem vopred.
JUGGLER napísal: Ked obchoduješ forex 5 rokov a slušne ti to vynáša (že sa dokážeš uživiť) tak mi pri tých ETFkách pripadáš ako neurochirurg, čo sa pýta na čo slúži obsah lekárničky... :roll:

1 hodinu tu poštuduj príslušné témy, alebo si hore nájdi k tomu články a budeš v obraze. Investovanie do ETF je ľahká téma, vhodná pre úplných laikov a začiatočníkov.Na to nepotrebuješ mentora.

Za 3 x 5 minút ti Mr.Google vysvetlí, čo je akcia, čo je AKCIOVÝ INDEX a čo je INDEXOVÉ ETF.

Keďže je tvoj dopyt po zaškolení pri ETFs pre mňa zvláštny, som velmi zvedavý a rád by som sa ťa opýtal, či by si nám nepopísal, čo ti tých 5 rokov na forexe dalo: To znamená, cez koho obchoduješ, akým štýlom a kolko ti to zhruba vynieslo za tých 5 rokov (alebo priemerne ročne, mesačne ) a z akým kapitálom. Ked to popíšeš, nájdem ti linky s kompletným vysvetlením investovania cez ETFs, že si to len prečítaš.

Plus napíš čo si pod tým aktívom vysvetluješ. Lebo akciový trh to môže byť najbližších 10 rokov +10% ročne, ale aj nula, alebo -50%, ked príde kríza...Možno je pre teba vhodnejšia nejaká investícia do dlhopisov žralokov ( dajme tomu s 5-6% ročne), alebo také niečo ako realitný fond čo dáva 12% ročne. Žiadny výnos ale nie je dopredu na 100% garantovaný. Každý investor podstupuje istú mieru rizika.

Tak teda píšem od úplného začiatku. ZAčal som s kapitálom 1000€ moja prvá stratégia bola otvor obchod nastav SL (stoploss) TP (takeprofit). Na tejto stratégii som mal mesačne príjem cca 5%. Bola to prvá stratégia na ktorej som bol z celkového hladiska v pluse. Toto mohlo trvať rok najviac od vtedy som ZAčal šetriť a vkladať všetky financie do forexu. Páči sa mi na forexe to že aj keď "prehrate" váš obchod tak pri správnom moneymanazmente ste v podstate stratili iba 10% svojho účtu čo je oproti akciám veľká výhoda keďže tam môžete prísť o všetko. Dnes mám stratégiu ktorá mi vynáša 20% z počiatočnej marže mesačne(samozrejme je to dosť zaokruhlene číslo) niekedy je to viac niekedy menej. Podstatou chcem povedať to že forex mi berie neuveriteľnú čas môjho života. Kdež to akcie nie vyhliadnete firmu kúpite a nestarate sa :) ako hovorí jeden známi forex rozhoduje kedy budete obchodovat nie vy. Viem že mi žiadne akcie ani nič nebude tolko vynášať ako forex ide mi len o to mať príjem aj od inokadial aby som mohol trochu časovo obmedziť forex. Naozaj sa to nezdá ale keď obchodujete na 4hodinovom grafe tak je to dosť náročné :)
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Začiatok investovania prosím o pomoc

Príspevok od používateľa Aurelio »

Peterr123 napísal: ZAčal som s kapitálom 1000€ moja prvá stratégia bola otvor obchod nastav SL (stoploss) TP (takeprofit). Na tejto stratégii som mal mesačne príjem cca 5%.
jezisi to co su za kecy, ze 5% mesacne. urobime deal, dobre? zacni real time streamovat na youtube ako tradujes, po dvoch mesiacoch ked budes mat 5% mesacne, tak sa hlasim k tebe na koucing. aby si usetril cas, tak ti budem upratovat, robit nakupy, zehlit kosele a budem ti robit research v ETFkach. poskytnem ti svoju diplomovu pracu na temu Portfolio performance - orientovala sa sice na mutual funds, ale pripravim ti novu 100 stranovu pracu na ETFka a budem ti robit prezentacie, kde ta budem na danu temu skolit.

tesim sa na spolupracu.

teraz seriozne: toto co si popisal uz ostrielanejsi znalec hned vie, ze je bullshit. to neni strategia, to su iba prikazy na burzu pane boze. to si mozes davat SL a TP aj na etfka a robit si 5% mesacne, nech sa paci. neobchodujem forex a som nenormalny laik v investovani, specializujem sa na jednu dve oblasti a to je vsetko, ale aj so svojimi chabymi znalostami z forexu sa ta tu miestni diskutujuci pytali na nasledovne: ake mas vstupne kriteria, ake vystupne kriteria, ake menove pary obchodujes ... to je hole minimum, co tu chcu ludia pocut. nie, ze si zadaval SL a TP :D
Power of Knowledge
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Začiatok investovania prosím o pomoc

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Peterr123 napísal: Tak teda píšem od úplného začiatku. Začal som s kapitálom 1000€ moja prvá stratégia bola otvor obchod nastav SL (stoploss) TP (takeprofit). Na tejto stratégii som mal mesačne príjem cca 5%. Bola to prvá stratégia na ktorej som bol z celkového hladiska v pluse. Toto mohlo trvať rok najviac od vtedy som ZAčal šetriť a vkladať všetky financie do forexu. Páči sa mi na forexe to že aj keď "prehrate" váš obchod tak pri správnom moneymanazmente ste v podstate stratili iba 10% svojho účtu čo je oproti akciám veľká výhoda keďže tam môžete prísť o všetko. Dnes mám stratégiu ktorá mi vynáša 20% z počiatočnej marže mesačne(samozrejme je to dosť zaokruhlene číslo) niekedy je to viac niekedy menej. Podstatou chcem povedať to že forex mi berie neuveriteľnú čas môjho života. Kdež to akcie nie vyhliadnete firmu kúpite a nestarate sa :) ako hovorí jeden známi forex rozhoduje kedy budete obchodovat nie vy. Viem že mi žiadne akcie ani nič nebude tolko vynášať ako forex ide mi len o to mať príjem aj od inokadial aby som mohol trochu časovo obmedziť forex. Naozaj sa to nezdá ale keď obchodujete na 4hodinovom grafe tak je to dosť náročné :)
Pozri. Nechcem ťa sklamať, ale myslím, že máš skreslenú predstavu o všetkom: o forexe, o akciách i o akciových etfkách.
Darmo že ťa forex baví, pri tomto prístupe ťa nakoniec vynervuje a zruinuje. 20% mesačne je 240% ročne a to môžeš zarobiť iba s veľmi malým kapitálom, iba veľmi obmedzený čas a to len tak, že iba hazarduješ. Aj ked máš predstavu, že by ťa to uživilo, je to bohužial len predstava... S pár tisícmi sa proste neuživíš, môžeš mať iba obrovské šťastie...urobíš pár stoviek % a potom ťa forex dostane...

ETfká ťa asi sklamú. Musíš rátať s výnosom pár % ročne (priemer 5-10%) a mať dlhodobý horizont (10 rokov a viac ).
Dividendový výnos býva 2-4% ročne a je už súčasťou tých ideálnych dlhodobých 10% ročne. Žiadne mesačné výnosy neexistujú. Pri malom kapitále to nie sú peniaze za ktoré si môžeš niečo kúpiť, zisky by si mal reinvestovať a ani náhodou ťa to neuživí...Ľudia sa proste investovaním do etfiek snažia o vyšší DLHODOBÝ výnos.. buď aby si prilepšili, alebo našetrili na dôchodok a aby sa ochránili pred infláciou.

Tu máš pár liniek ktoré ťa dostanú do obrazu:

http://ako-investovat.sk/clanok/440/inv ... etf-fondov" onclick="window.open(this.href);return false;

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=6&t=5926" onclick="window.open(this.href);return false;

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... &start=160" onclick="window.open(this.href);return false;

https://peniazesucas.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.papucovyinvestor.sk/do-coho-investovat/" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Teslak
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po 02 04, 2012 1:14 pm

Re: Začiatok investovania prosím o pomoc

Príspevok od používateľa Teslak »

Asi se hloupe zeptam, existuji verejne dostupne systemy, s trackrekordy, ktere cili na napr 5 procent po komisich zisk rocne s minimalnim rizikem? Proste copy paste system? s kapitalem treba 20000 eur? Horizont klidne dlouhodoby
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Začiatok investovania prosím o pomoc

Príspevok od používateľa Casey »

Peterr123 napísal:Dobrý deň/ čaute .. Chcel by som začať investovať do etf/ akcii vôbec sa v tom nevyznám ktoré je čo. Obchodujem forex už 5 rokov celkom slušne mi to vynáša dokážem sa s tým uživiť, ale chcel by som mať ďalšie aktívum. Forex ma neskutočne baví no jedinou chybou je že stále musím sledovať trh, testovať stratégie. Preto by som chcel mať aj niečo iné aby som nemusel tolko času tráviť pri PC. Viem že väčšina z vás mi tu napíše že prečítaj si knihu prećítaj si články na googli. Možno ano .. možno by som sa dozvedel niečo nové čo by mi pomohlo s investovanim. No myslím že žiadna kniha/článok neni tak dostačujúca ako mať mentora od ktorého sa učiť. Preto prosím niekoho kto má čas alebo trpelivosť mi všetko vysvetliť do čoho sa oplatí investovať atď. Nechcem tu konkrétne rady investuj do tej a tej firmy tam a tam. Ani vaše stratégie. .. žiadam len o vysvetlenie ako to funguje atď. Keď tak sa môžme dohodnúť na nejakej odmene :) ďakujem vopred.
Waaaaaaaaaaaaaaau,super.Strategiu zalozenu na zadani SL+TP+Entry=5 rocny trading for living som este nevidel.
Takto si nejak predstavujem holy grail na forexe. :idea:
P.s. Dzrim palce a konecne sem zavialo uspesneho forexaka.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Začiatok investovania prosím o pomoc

Príspevok od používateľa Casey »

Teslak napísal:Asi se hloupe zeptam, existuji verejne dostupne systemy, s trackrekordy, ktere cili na napr 5 procent po komisich zisk rocne s minimalnim rizikem? Proste copy paste system? s kapitalem treba 20000 eur? Horizont klidne dlouhodoby
A co si predstavujete pod pojmem minimalne riziko?
Teslak
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po 02 04, 2012 1:14 pm

Re: Začiatok investovania prosím o pomoc

Príspevok od používateľa Teslak »

A co si predstavujete pod pojmem minimalne riziko?
Neorientuji se prilis ve financnich instrumentech ale treba kdyz se mrknu na cmegroup tak ze seznamu Agricultural, Energy, FX....bych radeji preferoval Interest rate products.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Začiatok investovania prosím o pomoc

Príspevok od používateľa Airmike »

Teslak napísal:Asi se hloupe zeptam, existuji verejne dostupne systemy, s trackrekordy, ktere cili na napr 5 procent po komisich zisk rocne s minimalnim rizikem? Proste copy paste system? s kapitalem treba 20000 eur? Horizont klidne dlouhodoby
myslim si ze na 5% rocne necieli vela systemov. tu je nejaka databaza, co by ta mohla zaujimat. mas tam rozne druhy CTA a AM

https://www.iasg.com/en-us/managed-futures/performance" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Začiatok investovania prosím o pomoc

Príspevok od používateľa Chris »

tolko srandy tunak :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Začiatok investovania prosím o pomoc

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ja mozem vencit psa, ak mas, alebo skladat nabytok pre novu pracovnu. Predam byt, zoberiem uver, zalozim vlastnu mamu, pre 5% mesacne, cize 60% rocne.
za 5 rokov je to 10 nasobok, cize mas 10k z toho 1k? resp potom si zvysil ROI, takze asi viac, pokial si reinvestoval.
Odoslané z počítača
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Začiatok investovania prosím o pomoc

Príspevok od používateľa Rokosák »

Peterr123 - tema: Ako investovať keď nič nevieš je otvorena.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
vratko
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Št 28 08, 2008 5:37 pm
Been thanked: 2 times

Re: Začiatok investovania prosím o pomoc

Príspevok od používateľa vratko »

Som prekvapeny, kolko ludi zabuda na silu zlozeneho urocenia.
5% mesacne je ~80% rocne a 20% mesacne je ~790% rocne.

takze vklad 1000 eur zhodnocovanych 5% mesacne po dobu 3 rokov a potom 20% mesacne po dobu 2 rokov dava vysledok skoro pol miliona eur. (462 tisic) Netvrdim, ze Peterr123 ma na ucte milion. mozno aj on potrebuje este raz prepocitat, ake zhodnotenie to vlastne dosahuje.


Co sa mesacnych vynosov tyka - su sice zriedkave, na druhu stranu spolocnosti nevyplacaju stvrtrocne dividendy v ten isty den, alebo ten isty mesiac. urcite je mozne namiesat portfolio akcii/etf, ktore bude vyplacat dividendu kazdy mesiac, alebo hoci aj 2x do mesiaca.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Začiatok investovania prosím o pomoc

Príspevok od používateľa Chris »

u tradingu niesu tieto % vobec nezvycajne, problem je ze malokto/skoro ziadny trader nedokaze dlhodobejsie udrzat...
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Začiatok investovania prosím o pomoc

Príspevok od používateľa iceberg8 »

vratko, myslim ze tu kazdy chape zlozity urok, len pre alibizmus som to osobne pocital miernejsie, aby tie cisla nevyzerali az priserne vysoko, k akym si dospel Ty, 462 nasobok za 5 rokov..
Keby su jeho cisla realne, a bolo by ich na svete len 10 kusov, uz by boli Rockefellerovci 2.
Jedine teda, ze by boli natolko skromni, ze by nereinvestovali, ale vzdy vyberali 50eur mesacne z tej tisicky.
Skoda no, ale mat 100 takych investorov, a nebolo by od koho tie zisky poberat, cize to je proti fyzike, podla mna...
Odoslané z počítača
Teslak
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po 02 04, 2012 1:14 pm

Re: Začiatok investovania prosím o pomoc

Príspevok od používateľa Teslak »

myslim si ze na 5% rocne necieli vela systemov. tu je nejaka databaza, co by ta mohla zaujimat. mas tam rozne druhy CTA a AM

https://www.iasg.com/en-us/managed-futures/performance" onclick="window.open(this.href);return false;
Diky. omrkl jsem to. Je tam toho fura. U hodne strategii neni moc velka historie a z popisu strategie toho moc nevim, tak vlastne takovej blackbox u kteryho se spoleham na historicke vysledky, neznam fundament.
Mel jsem ale spis na mysli strategii copy paste kterou bych ridil sam, nic narocnyho a relativne safe proto jsem napsal 5 procent rocne coz je samo pro managed futures asi vtipne malo.
Na strankach burz jsem asi blbe hledal, nic moc nenasel.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Začiatok investovania prosím o pomoc

Príspevok od používateľa Airmike »

https://quantpedia.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

skus pozriet tu
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"