Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Zadaný pokyn na kúpu 1000 AMD za 13,35. Ak sa vyplní, budem schopný potvrdiť až zajtra.
Ešte v piatok som rozmýšľal kúpiť za 13,09, dnes v predpredaji za 13,26, oba by sa vyplnili, tak nakoniec dávam 13,35.
Idem len s 1000 akciami viac budem dokupovať len v poklese. Na vaše príspevky budem reagovať v priebehu týždňa. Nestíham.
PS: Adam, držím palce s Nvidiou a s AMD nemaj strach. Ešte si ju dobre chytil, dnes začalo ,,huckanie" na earning :D
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
user27
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Št 09 02, 2017 10:32 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa user27 »

Q3 earningu by som sa neobaval. Threadripper je bestseller a Vega grafiky maju mat v minovani Etheru ~100 MHS (co je 3x viac ako terajsia generacia)...

Keby mam volny cash, tak dokupujem.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 1000 AMD za 13,50.
Včerajší pokyn sa nevyplnil, zadané 13,35 a najnižšie bolo 13,36 :evil:
Earning Nvidie bude zrejme ťahať aj AMD + TA. Vo štvrtok by malo byť uvedenie Threadrippera.
Tento vstup sa moc nepodaril.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin7 napísal:Earning Nvidie bude zrejme ťahať aj AMD + TA. Vo štvrtok by malo byť uvedenie Threadrippera.
Správne. NVDA je velmi vysoko. Aj do dobrého zverejnenia môžu vyberať zisky.A keďže jediný z peers je AMD, silné tržby Nvidie môžu nadvihnúť AMD. Tam je lepší target pri cca 14,50.

P.S. Len môj názor. Nehrám, ale budem pri tom.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Barclays znova zdôraznil, že očakáva u AMD 30% pokles, čo začalo sťahovať dole AMD aj Nvidiu. Niečo takéto som skôr čakal až po earningu Nvidie. To sa asi nebude páčiť Goldman Sachs. Dokupovať do All in budem zrejme v desiatke. Situácia z pohľadu niekoľkých najbližších mesiacov vyzerá výborne. Bitcoin stúpa, AMD sa na mining-mániu pripravuje výborne, myslím, že toto bude parádny short squeeze. Vy, čo ste investovali do AMD hlavne kľud. Najbližšie týždne môžu byť divoké, no koniec roka vyzerá výborne.

AMD vyladilo ovládače na VEGU, aby dosahovala čo najvyšší výkon pri miningu. AMD má proti Nvidii v tomto výhodu, AMD sa hodí na mining širokého spektra kryptomien, pričom Nvidia len na Ethereum. Asi naozaj najistejšia investícia (alebo skôr trejd) do kryptomien je kúpa akcii AMD.

AMD - Advanced Mining Devices :D
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ich finančný riaditel tiež predáva časť. Žeby bol v lufte offering? Mohol aj za lepšiu cenu, nie?

AMD CFO Devinder Kumar sold 130,217 shares of the firm’s stock in a transaction that occurred on Thursday, August 3rd. The stock was sold at an average price of $13.18, for a total transaction of $1,716,260.06. Following the sale, the chief financial officer now directly owns 850,107 shares of the company’s stock, valued at approximately $11,204,410.26.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Je možné, že ten offering povedia aj zajtra. Zajtra má AMD finančnú konferenciu s Canaccord-om, len som predpokladal, že to takto nenačasujú s Threadripperom a earningom Nvidie. Uvidíme. V každom prípade tá Mubadala problém byť nevyzerá. Cez víkend som po tom pátral a najpravdepodobnejšie je, že predávala 40 mil. akcií buď zo 171 mil. alebo z 340 mil. Tak či tak svoju pozíciu navyšuje a s časťou asi trejduje. Ten predaj ani nespôsobil veľkú paniku. Je teda pravdepodobný short, som zvedavý, čo bude robiť Nvidia. Toto bude zaujímavé.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Ja neviem ja už asi starnem alebo čo.
Založiť investičnú stratégiu na tom, že niekto produkuje devices na ťažbu cryptocurrencies? :shock:
Šak ja to ťaženie ani nedokážem žene vysvetliť, aby si o mne nemyslela, že mi nehrabe.
Gro dopytu po cryptocurrencies sú nelegálne zdroje od čínskych tunelárov alebo kolumbijských drogových dealerov.
Príjmy z tradingu a miningu cryptocurrenicies sa nijako a nikde nezdaňujú. Nejaké tokeny, ktoré dostaneš pri ICO a môžeš ich použiť na nejkých stránkach na to, aby si si kúpil nejké služby pri chatovaní? Wtf? :D
Neverím, že takýto business bude dlho trvať. Buď to prevezme štátna moc a potom z rally bude Baumgartnerova formácia (aka zoskok z orbitu) alebo prinajhoršom budú blokovať všetky stránky, kde sa to obchoduje (ako aj blokujú už iné v Číne).
Potom načo komu budú tie karty?
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Martin Pillar:
Moja investičná stratégia nie je postavená na ťažení kryptomien, beriem to len ako sprievodný jav, ktorý môže situácii pomôcť. To či sa ťažba zdaňuje, alebo to ťažia kriminálnici je úplne irelevantné. Je tu veľký trh a je legálny (predaj grafických kariet), možno ale nebude trvať dlho. Dve firmy na tom môžu zarobiť, ak sa správne nastavia. Z krátkodobého hladiska to môže priniesť zisk, z dlhodobého problém.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
user27
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Št 09 02, 2017 10:32 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa user27 »

Pokles o 30% neviem co si o tom myslet, Barclay sa snazi skupit lacno akcie... Intel zacina vydavat nove procesory a je nuteny konecne inovovat.

Oznacenie i3 (7 generacia procesorov) bolo donedavna pre 2jadrove procesory s 4 vlaknami.

Nadchadzajuca generacia i3 je 4 jadra 8 vlakien - co bol doteraz "high end" od intelu (core i7). Ludia na forach su znechuteny, ked vydia ako intel ryzoval a nebol nuteny zvysovat vykol.

Myslim, ze vacsina ludi si z principu kupi ryzen ci threadripper. Moj dojem, dojem z toho co som nadobudol pri crawlovani for a diskusii.

AMD ma velmi nasliapnutu zobrat velku cast marketshare intelu. Tu sa nebavme o kryptomenach (aj ked si myslim, ze tie len tak prec nepojdu - su iba v zaciatkoch).

Ak k by doslo k spominanej korekcii o 30% tak, navysujem poziciu na ukor nejakeho ETFka...
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa osamely chodec »

prepacte , ze sem pisem , pretoze o AMD neviem zhola nic. Viem len , ze dokupovanie do straty je traderska samovrazda.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Hawk
Active Member
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po 14 05, 2012 7:31 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Hawk »

JUGGLER napísal:Ich finančný riaditel tiež predáva časť. Žeby bol v lufte offering? Mohol aj za lepšiu cenu, nie?

AMD CFO Devinder Kumar sold 130,217 shares of the firm’s stock in a transaction that occurred on Thursday, August 3rd. The stock was sold at an average price of $13.18, for a total transaction of $1,716,260.06. Following the sale, the chief financial officer now directly owns 850,107 shares of the company’s stock, valued at approximately $11,204,410.26.
Predavali viaceri, aj Su Lisa CEO cca. 366k akcii http://finviz.com/quote.ashx?t=AMD
Hawk
Active Member
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po 14 05, 2012 7:31 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Hawk »

dole na stranke - insider trading
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Mierny OT, @user27, i3 4C/8T je fake

K tym predajom akcii AMD managementom. Ked nahodou pride offering, nie je to zneuzitie informacii predat tesne pred?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rokosák »

Vedenie firmy ma obmedzenia kedy mozu a (vacsinou) nemozu obchodovat s akciami vlastnej firmy.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
user27
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Št 09 02, 2017 10:32 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa user27 »

Inak este jedna vec. Asi to tu bolo spomenute, mozno rumor. Spocnosti ako Microsoft, Bidu, Dropbox etc. zvazuju AMD EPYC pre nasadenie v datacentrach.

Doteraz sme tu mali Intel ako monopol s 95% market sharom v oblasti datacentier. Poslednych 5 rokov na tu Intel serviroval mierne 5-8% zvysenie vykonu pri novych generaciach (7gen bola rebrand) s nehoraznymi cenami. Zrazu AMD vydalo Ryzen, EPYC, Threadripper. Poslednych 5 rokov sme mali od Intelu 4C/8T a zrazu mame 6C/12T.

Ak by AMD skrachovalo, trh ovladol Intel tak by nam tu ostal monopol - vysoke ceny, mierne inovacie...

Myslite, ze si toto uvedomuju velke spolocnosti (vussie spojene), ktore nakupuju hardware pre svoje datove centra, cloudy ?

Konecne po dlhych rokoch mame konkurenciu a je dobre vidiet ako sa veci zacali hybat, a ako sa zrazu vsetko da (Intel).

To len taka uvaha...
mikr
Gold Member **
Príspevky: 359
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa mikr »

Adammd napísal:Mierny OT, @user27, i3 4C/8T je fake

K tym predajom akcii AMD managementom. Ked nahodou pride offering, nie je to zneuzitie informacii predat tesne pred?


dokaž to..... dělají to všichni. Ty bys to neudělal??? Sice jde pouze o prachy,,,,,,,
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 2716 AMD @ 12,15

Rekapitulácia:
BUY 1000 AMD @ 13,50
BUY 2716 AMD @ 12,15
Celkovo držím 3716 AMD.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Začínam sa viac obávať, že akcia pôjde hore ako dole. Dnes som chcel po 14-tej nakúpiť 1000 v predpredaji za 11,62, ale najnižšie bola 11,72 a išlo to hore. Dúfal som ešte v pokles po otvorení, tak som to nechal, ale najnižšie išla na 11,88. Čaká ma dosť povinností cez týždeň a ten ďalší idem na dovolenku na ostrov, kde bude slabý internet, tak už som radšej nakúpený. Už som aj dosť vynervovaný či to nepôjde hore. Podľa týždňového grafu boli po sebe 4 týždne poklesu, Nvidiu môžu začať dokupovať a to môže ťahať hore aj AMD. Ozvem sa cez víkend.

Juggler: Mal si dobrý odhad s tou Nvidiou. Bola už moc vysoko a korekcia ju lepšie vyšvihne. Zároveň sa blíži oveľa lepší kvartál a potom vianočný. Koniec roka Nvidie tipujem okolo 200.

PS: AMD za nachádza relatívne tesne nad 200 MA, ale nevylučujem, že ešte pôjde do 11-ky aj desiatky. Ak by však nešla, nerád by som ju kupoval vyššie.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Držím palce Martin. Podla mňa si netrpezlivý, ale je to len môj názor. Nikto nevie, čo bude, len to odhadujeme. Ja si myslím, že AMD je teraz ocenená OK, ale akciový trh nie. Takže ked padne trh (precení sa do lepších cien), AMD sa bude dať kúpiť po 10 ( 9-11).

S tou Nvidiou som tiež nevedel, len som dobre posúdil risk/reward. Pri lepšej cene by som ju kúpil pred zverejnením, tak ako Adam. Akcie sú teraz vysoko a velmi ľahko padajú. Preto sa aj mne teraz trejdí velmi ťažko. Risk/reward je velmi zlý.
A sranda je, že reakcie sú často také, že akcia ide najprv dole, potom hore a niekedy znova dole...velmi ťazko robiť odhad.

Poviem 4 príklady z tohto týždna ktoré mám v pameti:

NVDA: typický príklad vyberania ziskov, lebo je velmi vysoko. Pri tom istom zverejnení by pri dobrej cene dala +20%...to sa stalo pred štvrťrokom.

AAOI: dobré zverejnenie po ktorom by pri dobrej cene išla +20%. Ale presne tak ako NVDA bola vyhecovaná z 50 na 100 za štvrťrok. A tak stačil outlook nižších tržieb ( strata jediného zákazníka ) a zosypala sa o -40%. Pritom outlook zisku dala vyšší a pri cene 60 bude mať eps za rok nad 5. NVDA je oproti nej dva a pol krát drahšia a jej eps za rok odhadujem na 3,50.

Nie je to sranda ten risk/reward. Aj väčšia firma sa vie zosypať. Napr. pametám sa ako minulého roku padol LinkedIn , alebo Tableau soft o -50% :roll:

LITE: ked naposledy zverejnovala bola cena 40 a dala +10%. Jej cena išla na 60 za štvrťrok. A teraz ked zverejnila ovela lepšie ako minule, trh nevedel čo robiť. Najprv padla -5%, potom šla na +10% a napokon zo 65 na 52, čo je -25%.

ANW: toto je úplne opačný príklad...demonštrácia , že pri veľmi nízkej cene vie akcia vyskočiť aj po zlom zverejnení. Minule ked zle zverejnila, zosypala sa z 10 na 5. Trh si ju prestal všímať a pred dalsím zverejnením šla po 4,30. Zverejnila slabo (sklamala v zisku ) ale nie až tak slabo ako minule a zázrak sa stal: dnes +20%. Upgrade a short covering ju začali dvíhať.

Je ťažké pri vysokých cenách robiť správne odhady. Lebo niekedy akcia ide ešte vyššie, inokedy sa zosype. Je oveľa lepšie, ked ceny sú vyrovnané, proste primerané fundamentom. Vtedy akcie idú jednoducho: hore po dobrom zverejnení a dole po zlom. A úplne najlepšia situácia je po velkých pádoch trhu, keď sú všetky ceny vyklesané. Vtedy takmer po každom zverejnení ide cena hore..resp. po dobrom letí hore, po slabšom nula až hore a dole len pri velmi zlom.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Juggler, s tými trhmi máš pravdu. August a september môžu byť ešte pekne divoké. Nie som nedočkavý, ale mám strach, aby mi AMD neušlo hore. Premýšľam nad tým celý víkend, zvažujem, že nechám len 2000 akcií a ešte počkám na väčší pokles. Uvidím aká bude zajtra situácia na trhu. Fakt je, že aj Čína a Severná Korea môžu robiť problémy. Zároveň v piatok big boys dokupovali vo veľkom. Lenže dokupovať budú aj v desiatke, keď bude. Vanguard dokúpil cca 6 miliónov akcií (z 87 mil. na 93 mil.). Tento týždeň tech depresia, v pondelok môže začať pumping. Uvidím zajtra. Ak začne pumping zatiaľ nechám, ak nie a trhy nebudú veľmi klesnuté od rána akcia bude v predpredaji zrejme vyššie, vzhľadom na piatkový aftermarket. Tak 1716 AMD ešte odpredám.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rokosák »

Zaujimave, ze sa obavas uteku ceny nahor viac ako poklesu na 11 ba dokonca 10. Pritom pri AMD za 10 ci 11 stracas realne peniaze, pri zmeskanom naraste iba virtualne.

Paci sa mi, ze rozmyslas v predstihu co robit pri roznom vyvoji ceny AMD. Nepaci sa mi, ze sa snazis predpovedat buduci vyvoj.

Cenim si, ze sa vyznas v technickych detailoch zalozenych na verejne pristupnych faktoch. To vsak nestaci. Trh musi interpretovat tie fakty ako Ty.

Okrem toho, na cenu AMD moze vplyvat aj celkovy trh ci aspon technologicky sektor, ktory ma obrovsky vplyv na indexy. Tusim 8 z desiatich najdrahsich firiem SP500 su technologicke firmy. Ak padne Intel je pravdepodobnejsie, ze padne aj AMD ako, ze narastie na ukor Intelu..
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
mikr
Gold Member **
Príspevky: 359
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa mikr »

Tyto prognózy taky nejsou ideal:
Patria:
3:22 Barclays: AMD ztrácí tržní podíl proti Nvidii zejména na trhu herních grafických karet a hospodaření utrpí. Po zhruba 100% růstu akcií za poslední rok očekáváme až třetinový propad (CNBC)
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 1716 AMD @ 12,49
(kúpené 1716 AMD @ 12,15, predané @ 12,49 = zisk 583,44 USD, je to len priebežné, vyhodnotím to na konci).

Držím 2000 AMD:
1000 AMD @ 13,50
1000 AMD @ 12,15
(zatiaľ 3x poplatky po 9,95)
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Martin, teraz nechápem ako to s amd myslíš. Skôr to berieš ako trejdovanie a nie ako investíciu? Viem, že im veríš a 20bude skôr či neskôr. Ale keďže to skáče hore dole, budeš vždy kupovať po poklese a predávať v určitom zisku? Trend/Pozicny trading?
Po akom % raste?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Adam: Len čo som ti napísal príspevok, že Nvidiu začne Goldman tlačiť hore, tak na finance.yahoo pribudol článok: You Must Buy Netflix and Nvidia Because of Their Explosive Growth, Goldman Says. :D Goldman bude tlačiť Nvidiu hore, hedžuje ňou veľa riskantnejších investícií. Keď Nvidia začiatkom roka klesla na 90 a ak by vraj išla až na 70, Goldman by vraj mal veľké problémy. Čítal som vtedy takú analýzu. O AMD sa neboj. Len nesmieš tak skákať ako do všetkého skáčeš. Jeden deň napíšeš, že burza je veľká hra, ktorá nie je pre teba a o dva dni nakúpiš Nvidiu za 70k USD :roll:
S AMD to myslím tak, že tento rok nás ešte istí Q3 kvartál + vianočný a veľké očakávania. Budúci rok už očakávania môžu byť na ústupe a oveľa viac budú podstatné výsledky. Ja myslím, že budú dobré a pôjde to dobre aj ďalej. Lenže tá fáza už nie je na All in. Zároveň bude obrovské riziko poklesu trhov, prípadne kríza. Tech sektor padne veľmi rýchlo a asi sa nechceš pozerať, ako sa ti majetok vracia 7-8 rokov na aspoň pôvodnú hodnotu. To je zároveň dôvod, prečo robím kratšie pozície. Už teraz si robím zoznam, aké firmy by som po kríze chcel mať v portfóliu. Hlavne preto si myslím, že koncom roka by si mal výrazne znížiť pozície v AMD aj Nvidie. Ak by aj korekcia trhu neprišla, akcie po prudkom stúpaní čaká väčší pokles. Vtedy je lepšie prikúpiť za predpokladu, že budú vyhliadky do budúcna výborné. Pozri si denný graf Nvidie z pred cca dvoch rokov. Akcia išla na 35, poklesla na 25 a išla hore. U AMD to také ružové tak skoro nebude. AMD sa bude vysporiadávať so svojím dlhom myslím, že do roku 2027 (podľa plánu).
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Uznávám, že som do amd išiel trochu nadrsno, kupoval som na špici(okolo 14),predtým predával v panike a stále som v strate, o to viac ma mrzí, že som nevybral zisk ako ty po earningu.

Ale do nvda som išiel po úvahe ako ty do amd, že earning a všetky fundamenty budú vynikajúce a preto nakúpil 600akcii.
To ze piatok zletela a bol "nonfundamental selloff" ako dnes píšu na Yahoo (opäť sú všetci múdri ako rádio po funuse, keď je akcia +10$, kde boli s článkami v piatok? ) s tým nikto nepočítal.
Podľa mňa to bola opäť akcia veľkých hráčov, ktorí len zpanukarili malých,aby nakúpili lacno.

Ja som po nvda pokukoval dávno (mám ešte pôvodných 20 akcií za 90) a premrhal vstup(išiel som do amd, kebyže išiel do nvda, som skoro 200%, ale viete, keby keby...) , tak chcel teraz, no. Kto mal vedieť, že bude pullback po jasnom nadupanom earningu? (amd earning som bral ako predpoveď, a potom si povedal, že nvda musí byť ešte lepší)

Inak ja sa bojím iba krízy a vojny, amd bude vždy ok, má defakto duopol s intelom, plus grafická divízia, nvidia moloch nonplusultra, kde z AI a automoto budú prúdiť také zisky, že akcia za 200 sa po rokoch bude zdať ako "once-in-a-lifetime opportunity" (moja sklenená vestecka guľa :D, ja viem, prianie otcom myšlienky )
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Chris »

myslis ze goldman by zverejnoval ake ma pozicie, ak by to nepotreboval pre jeho prospech a potom vybere zisky a vsetkym menej sikovnym ostanu oci pre plac ...
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 1000 AMD @ 12,70
(kúpené 12,15, predané 12,70, zisk 550,- USD)
Ešte urobím lepší vstup.

Držím 1000 AMD @ 13,50
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Ešte urobím lepší vstup.
Hlavne aby aj vystup bol lepší.
Popravde takéto vyjadrenia v štýle "ak to pôjde hore super a ak to pôjde dole ešte lepšie, lebo aj tak chcem dokúpiť" sa v reále moc nevyplácajú.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 1000 AMD @ 12,40

Držím 2000 AMD:
1000 AMD @ 13,50
1000 AMD @ 12,40

Viac plánujem prikúpiť nižšie alebo do zisku pri silnom stúpaní. Celkovo by som nerád navyšoval pozície v priebehu augusta a septembra. Toto je piaty týždeň červená sviečka, je veľká pravdepodobnosť, že budúci týždeň pôjde tech hore.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Uvazujes, ze pojdes out s 1000 AMD @ 12,40 nad 13?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

A report from Europe shows that AMD processors are outselling Intel’s
AMD is gaining ground on Intel faster than analysts had thought

http://www.marketwatch.com/story/amd-is ... =rss&rss=1" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
marcopolo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ut 19 07, 2016 12:51 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa marcopolo »

chlapci fandím vám .. ale skúste vziať do úvahy pár faktov: že racionalita na burze nefunguje, že veľká väčšina vecí ako analytických komentárov a iných bulshitov čo ci prečítate na bloomgergu, yahoo je zbytočná a zavádzajúca, že ratingy majú len cieľ viesť ovce na porážku, že treidy s goldman sachs zvyčajne prehráte, že nikto nič nevie, že fundamend je dôležitý ale iba z dlhodobého hľadiska, že AMD je zvyčajne druhá s naj volume a že vaše šance sú malé
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

a čo tým všetkým chceš povedať?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
marcopolo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ut 19 07, 2016 12:51 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa marcopolo »

nič v zlom, len svoj názor nato ako tú burzu Adam a Martin prežívajú na vlastnej koži
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

marcopolo napísal:nič v zlom, len svoj názor nato ako tú burzu Adam a Martin prežívajú na vlastnej koži
Martin pred rokom vrazil do AMD cca 20 tisíc a dodnes má z neho zisk okolo 45 tisíc...ťažko ho vystrašíš :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Dnešný graf (20.9. 2017) AMD je rozhodne zaujímavý. Záverečný extrémny rast spôsobila zrejme správa:
https://www.cnbc.com/2017/09/20/tesla-b ... dries.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Škoda len, že nie som zainvestovaný All in :D
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
user27
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Št 09 02, 2017 10:32 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa user27 »

Som rad, ze som drzal poziciu... kto chce vyskocit z vlaku, teraz ma moznost
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Teraz by som rozhodne z vlaku nevyskakoval. Správa sa dostala von 10 minút pred zavretím trhov, v aftermarkete sa to naakumuluje a zajtra bude zrejme rásť. Zároveň veľmi opatrne s vyskakovaním, môže byť potom problém aj naskočiť, čakajú nás veľmi dobré predajné výsledky a vianočný kvartál ktorý máva AMD vďaka retailu veľmi dobrý (tento rok bude obzvlášť dobrý).

Adam: To, že bude AMD robiť čipy pre Teslu zároveň znamená, že tie čipy nebude robiť Nvidia :wink:
A ty jej máš za viac ako 100k. Opatrne. Nvidia ale robí čipy pre Audi.

Aftermarket: AMD: +6,40%, NVDA: -2,44%

PS: 17,2 mil. volume som v aftermarkete AMD ešte nevidel.
Chalani, super, že ste podržali.
Mikr, držíš teraz aj ty? Ak áno, za koľko si kupoval?
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"