Amalfiho prihody a skusenosti & magia pri investovani

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
SomPanko
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Amalfiho prihody a skusenosti & magia pri investovani

Príspevok od používateľa SomPanko »

Aurelio napísal:ps: nikto sa nepricinil o zmenu nazvu tohto fora. vola sa rovnako ako pred 10 rokmi, ked som sem zacal chodit.
Predpokladám, že narážal na názov témy - "Amalfiho prihody a skusenosti & magia pri investovani", aj keď netuším ako sa to volalo predtým.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Amalfiho prihody a skusenosti & magia pri investovani

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Bolo to sucastou temy Sporenie Across Sporenie+
:)
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: Amalfiho prihody a skusenosti & magia pri investovani

Príspevok od používateľa amalfi »

Comu si pan Cmorej nerozumel?Tolkym veciam zo sveta ekonomiky rozumies a mojej jednoduchej otazke nerozumies?Tak terza uz viem ze si nazov zmenil ty.Cital som tvoje clanky.Ako klobuk dole mas dobry prehlad vo velmi vela veciach ktore dokazu pomôct beznym laikom.Napriklad clanok o zlate bol velmi dobry.Dokonca som zistil ze sa angazujes aj v komunalnej polite za Petrzalku pre SAS-----Ja ked nerozumiem tak sa spytam.Mozno mam vela otazok ale kto dnes nema? Kazdy chce predsa len to najlepsie.Vies musis ratat s tym ze sem nechodia len ludia co vlastnia firmy alebo su medzi prvymi v obchodnom registri.Sme tu aj my povedzme nizsi ci drobni investori.Mame skusenosti s podielovymi fondami ci dlhopismy ale chceme ist jednoducho dalej.Hladame nove moznosti.Zaujima nas vsetko.Co je na tom zle ze sa objavi myslienka alebo zvedavost ci ludia skusili aj nieco nezvycajne.Niekedy mam pocit ze je na tomto portali dost velke percento ludi ktori su moc silni materialisti a nie vizionari.No ale preco spajas moje skusenosti s nazvom tohto fora?Nebolo by lepsie vytvorit temu ezoterika verzus investovanie? Ale moje meno davat do nazvu? Ja nemam dar media.Netvrdim ze im iste veci nezavidim.Faktom je ze je fajn ked napisu ludia svoje realne skusenosti .Napriklad ako im siesty zmysel pomohol vybrat si dobre akcie.Alebo aky maju nazor jasnovidci na vyuzivanie vestenia v prospech investovania.Aj ked necakal som ze tu bude az tak vela ateistov.
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: Amalfiho prihody a skusenosti & magia pri investovani

Príspevok od používateľa amalfi »

Jaroslav.......Asi bude najlepsie zalozit temu jasnovidectvo......Presunut vsetky prispevky s ezoterickou tematikou a je to vybavene.Skratka som to trochu odbocil na ezotericku oblast.Reakcia prisla rychlo.No ale ten Across ci ETFka ma skutocne zaujimaju.No som v obdobi ze aj keby som chcel nejdem do toho.No niektori ludia mi ukazali velmi dobru cestu ako ist k ETFkam a ake nastroje lepsie od Acrosu môzem pouzit.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 750 times
Been thanked: 81 times

Re: Amalfiho prihody a skusenosti & magia pri investovani

Príspevok od používateľa rmaly »

amalfi napísal:Comu si pan Cmorej nerozumel?Tolkym veciam zo sveta ekonomiky rozumies a mojej jednoduchej otazke nerozumies?Tak terza uz viem ze si nazov zmenil ty.Cital som tvoje clanky.Ako klobuk dole mas dobry prehlad vo velmi vela veciach ktore dokazu pomôct beznym laikom.Napriklad clanok o zlate bol velmi dobry.Dokonca som zistil ze sa angazujes aj v komunalnej polite za Petrzalku pre SAS-----Ja ked nerozumiem tak sa spytam.Mozno mam vela otazok ale kto dnes nema? Kazdy chce predsa len to najlepsie.Vies musis ratat s tym ze sem nechodia len ludia co vlastnia firmy alebo su medzi prvymi v obchodnom registri.Sme tu aj my povedzme nizsi ci drobni investori.Mame skusenosti s podielovymi fondami ci dlhopismy ale chceme ist jednoducho dalej.Hladame nove moznosti.Zaujima nas vsetko.Co je na tom zle ze sa objavi myslienka alebo zvedavost ci ludia skusili aj nieco nezvycajne.Niekedy mam pocit ze je na tomto portali dost velke percento ludi ktori su moc silni materialisti a nie vizionari.No ale preco spajas moje skusenosti s nazvom tohto fora?Nebolo by lepsie vytvorit temu ezoterika verzus investovanie? Ale moje meno davat do nazvu? Ja nemam dar media.Netvrdim ze im iste veci nezavidim.Faktom je ze je fajn ked napisu ludia svoje realne skusenosti .Napriklad ako im siesty zmysel pomohol vybrat si dobre akcie.Alebo aky maju nazor jasnovidci na vyuzivanie vestenia v prospech investovania.Aj ked necakal som ze tu bude az tak vela ateistov.

Amalfi, podla mna sa trosku zbytocne paprcis. Problem na tomto fore je, ze ked niekto odbocuje od temy, tak castokrat je to nejaky "vymyselnik". A na to su tu ludia haklivi (ci ako sa pise toto slovo :) ).
Investovanie je vazna vec a tak by sa aj mala brat. Ked si vsimnes, tak tu naozaj vacsinou ludia dobre poradia, len velmi nemaju radi,ked sa do toho miesaju ine veci...
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Amalfiho prihody a skusenosti & magia pri investovani

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

amalfi napísal:Asi bude najlepsie zalozit temu jasnovidectvo......Presunut vsetky prispevky s ezoterickou tematikou a je to vybavene.Skratka som to trochu odbocil na ezotericku oblast.


Najlepsie riesenie.

Ja tiez suhlasim s Cmorejom ze to oddelil a usporiadal. Ja osobne by som tie techniky zaradil do kategorie potencialnych podvodov, aby to niekto nezobral vazne a zbytocne neprisiel o peniaze. Navyse je to jeho forum. Co sa off-topicov tyka on patri praveze k tym extra-tolerantnym. Ved vidis ze si tu kazdy moze pisat co sa mu zachce a diskutovalo sa uz 20-krat ci to nie je az prilis benevolentne. V kratkej dobre sa tu vymazavaju akurat spam-roboti a uplne jasni podvodnici, ktori chcu z ludi vytiahnut peniaze a stratit sa s nimi; pripadne si robit zadarmo reklamu na nejaky podivny projekt.
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: Amalfiho prihody a skusenosti & magia pri investovani

Príspevok od používateľa amalfi »

Jaroslav.Potencionalne podvody su jedna vec a overeni jasnovidci druha vec..Pravy jasnovidec Ti najprv povie tvoju minulost o ktorej nik iny okrem teba nevie.Nielen veci co sa hodia na kazdeho.Ja by som tiez nesiel k nejakemu podvodnikovi ale len k uznavanym a k tym je problem sa dostat.Casto sa v televizii prezentuju ti falosni.K tym overenym mam uctu.Len ma hneva ze z pohladu katolickej viery je to vlastne hriech.Co si budeme hovorit aj ludia co su jasnovidni maju v podstate informacie z druheho sveta.A pred tym mam aj ja respekt.
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: Amalfiho prihody a skusenosti & magia pri investovani

Príspevok od používateľa amalfi »

rmaly..........Faktom je ze kde inde sa da nezavisle poradit ak nie prave tu.Ale v podstate som cakal ze sa ozve niekto kto ma nejaku alternativnu skusenost pri investovani .Nieco podobne ako ked skusis alternativnu medicinu a lekari krutia hlavami ked medicina zaberie.
SomPanko
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Amalfiho prihody a skusenosti & magia pri investovani

Príspevok od používateľa SomPanko »

amalfi napísal:rmaly..........Faktom je ze kde inde sa da nezavisle poradit ak nie prave tu.Ale v podstate som cakal ze sa ozve niekto kto ma nejaku alternativnu skusenost pri investovani .Nieco podobne ako ked skusis alternativnu medicinu a lekari krutia hlavami ked medicina zaberie.
Obávam sa, že tu takých ľudí práveže vôbec nenájdeš, keďže pri investovaní sa všetci rozhodujú hlavne na základe nejakých podložených faktov, ktoré hrajú v prospech ich rozhodnutia, prípadne na základe možných budúcich inovácií/plánov. Ja sám som trochu veriaci v niektoré ezoterické javy, ale určite by som neinvestoval peniaze na základe toho, čo by mi povedal týpek po tom ako si poškrabal gule a vyveštil by mi z nich niečo.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Amalfiho prihody a skusenosti & magia pri investovani

Príspevok od používateľa Rokosák »

Dom by som nestaval na zaklade magie, ale fyzickych zakonov. Pri investovani na burze, ktora sa hybe iracionalne je aj magia dostacujuca. Staci sledovat vyvoj. Podobne ako alternativna medicina, pokial je liecba uspesna treba v nej pokracovat.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: Amalfiho prihody a skusenosti & magia pri investovani

Príspevok od používateľa amalfi »

Sompanko.........Dost ma trapi ze sa neviem dostat k obsirnejsim informaciam v casoch najznamejsieho spiaceho proroka Edga Caseyho.Casom ked ti ludia realne vyhravali a bohatli na zaklade Caseyho proroctiev.Aj ked on sam za to nebral peniaze vedel preco to robi..No podla toho co mi tu ludia pisu takych ludi som zatial nenasiel na tomto fore..Faktom je aj to ze aj taky jasnovidec nebude mozno stracat cas pre niekoho kto hlada len spekulaciu ale bude sa venovat cloveku ktory jeho pomoc daleko viac potrebuje.Zdravie,rodina,nestastia.Buducnost je sice menitelna ale len do istej miery.
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: Amalfiho prihody a skusenosti & magia pri investovani

Príspevok od používateľa amalfi »

Rokosak .Aj zakon pritazlivosti ci pozitivne myslenie robi vela.Aj ked v nasich problemoch sa lahko povie mysli pozitivne ked si v negativnom prostredi.Presne tak ked aj vidis ze to die treba to rozvijat.Ako v alternativnej medicine.(robis v oblasti mediciny?)Potom to ukaze smer.Asi by sme sa mali presunut do ineho fora lebo ked sa dostaneme k numerologii tak uz ludia padnu na kolena.Vid 11 september.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Amalfiho prihody a skusenosti & magia pri investovani

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

amalfi - Rokosak obycajne zastava teoriu ze vacsina verejnosti dostupnych informacii ma na buduci vyvoj ceny mizivy alebo neznamy vplyv. Cize vyjadrenia spickovych nastudovanych analytikov ze su pri investovani rovnako irelevantne ako magia. (A pre dosiahnutie rovnakych vysledkov je jedno ktore z toho pouzijes.)

Co sa krestanstva tyka. Ak chces peniaze a svetsku moc, tak v Biblii je jasne napisane kto ti to moze dat a komu sa mas ist za tym ucelom klanat.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Amalfiho prihody a skusenosti & magia pri investovani

Príspevok od používateľa Chris »

myslim, ze by ste mali zmenit nazov temy, lb jednak to neni adekvatne za niekoho vytvarat topic, za druhe tu je vela bordelu potom...
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Amalfiho prihody a skusenosti & magia pri investovani

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ved nazov je uz zmeneny a zmenila ho ta najkompetentnejsia osoba.
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"