Striebro

Komodity a komoditné akcie - ropa, energie, drahé kovy, zlato, striebro, priemyselné kovy, ťažobné spoločnosti
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Striebro

Príspevok od používateľa Andrej »

Aktuálna cena: 19.22 USD/oz. Podľa Howarda Ruffa môže ísť až na 100 USD / oz.
Silver is still the poor-man’s gold, and the time is not far away when the investment world finally wakes up to the shortages, and soaring demand will make it difficult to find any investment silver at any price this side of $100 an ounce.

Howard Ruff, http://www.kitco.com/ind/Ruff/ruff_feb182008.html
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Striebro

Príspevok od používateľa Honzajs »

Call warranty na stříbro jsou díky jejich růstu aktuálně moji největší pozicí - strike 25, exp. 3/2009.
Koupené (odrolované z minulého warrantu) loni v červenci - viz můj žurnál na traders
Další zhodnocení warrantů bude závislé na vývoji stříbra letos, té stovky letos opravdu těžko dosáhneme.


Další mé investice směr stříbro jsou např. GGC.V, SEG.TO
Stříbrná ložiska jsou obsažena i v mých jiných pozicích (např. MGH), kde jejich stříbrnou dcerku kupuji se slevou oproti tržní ceně.

Kdyby opravdu náhodou cena stříbra dosáhla v horizontu několika let hranice 100 USD, tyto akcie by při splnění svých business plánů byť jen z poloviny vyletěli oknem do statosféry a já měl do smrti vystaráno... :lol:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Striebro

Príspevok od používateľa filip glasa »

100 USD - tak to mi už pripadá poriadne pritiahnuté za vlasy.
cmota
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Ut 02 10, 2007 2:27 pm

Re: Striebro

Príspevok od používateľa cmota »

No oproti Honzajsovym 10.000$ za zlato je to stale v pohode. Dokonca 2x mensi rast striebra. Chcel by som vediet, za cca kolko rokov ocakavaju dosiahnutie tychto krasnych okruhlych cien.
:?:
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Striebro

Príspevok od používateľa Honzajs »

cmota napísal:No oproti Honzajsovym 10.000$ za zlato je to stale v pohode. Dokonca 2x mensi rast striebra. Chcel by som vediet, za cca kolko rokov ocakavaju dosiahnutie tychto krasnych okruhlych cien.
:?:
Omyl :lol:
Pokud bude zlato na 10 000 USD, pak by stříbro v té době mohlo být tak 300-500, ale spíše ještě víc

Co se týče odhadu času potřebného k dosažené hranice 100 USD za stříbro - každý zainteresovaný má jiný odhad. Někdo mluví o 3-5 letech nutných k dosažení stovky, jiný o hranici 80 USD již letos.

Člověk si musí udělat svůj vlastní názor. Já jsem "Bull", ale roční tipy nedávám. Růst ale podle mne ještě není u konce, i když pomalu začínám uvažovat o stažení kapitálu z mých call warrantů.

Je zde ale jedna věc z minulých pár let:
zlato rostlo mnohem plynuleji, stříbro v cca půlročních "skocích", kdy vyrostlo o více než 100% a potom nastala korekce. Pěkně to popsali hoši od Zeallu v jednom ze svých článků.
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Striebro

Príspevok od používateľa Andrej »

A potom vedci vymyslia premenu chemických prvkov pridávaním elementárnych častíc, a budeme všetci v keli aj s komoditami 8)

K tým skokom - to bude asi tým že striebra je málo, a vždy keď ho investori zbadajú, razom ho všetko vykúpia a cena vyletí. A potom zase dlho nič, lebo neni čo kupovať :wink:
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Striebro

Príspevok od používateľa Honzajs »

Zajímavá věc se děje u mého warrantu - CH0025092658
Cena stříbra dnes roste, ale cena warrantu klesá. Vzhledem k době do splatnosti přes 1 rok to nevypadá na pád časové hodnoty, ale spíše na změnu modelu...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Striebro

Príspevok od používateľa filip glasa »

To akože banka ti ho začala inak počítať, lebo sa ti začalo to striebro vyplácať?
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Striebro

Príspevok od používateľa Honzajs »

To nevím, ale dnes klesnul při rostoucí ceně stříbra, což nedává moc smysl.
I když, teĎ an něk koukám a už je v plusu, ale otevíral ve slušném mínusu i přes rostoucí stříbro.
rozhodně jezajímavý i rozptyl mezi burzovní cenou (1,64 EUR) a kotací banky 1,19/1,55 EUR

Jinak, ten se mi už vyplatil bohatě. Nákupku mám v 7/2007 po 0,19 EUR :lol:
Včera jsem 15% pozice prodal, abych stáhnul kapitál pryč.
Používateľov profilový obrázok
kadu
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 10:06 pm
Bydlisko: Prague
Kontaktovať používateľa:

Re: Striebro

Príspevok od používateľa kadu »

Honzajs napísal:To nevím, ale dnes klesnul při rostoucí ceně stříbra, což nedává moc smysl.
I když, teĎ an něk koukám a už je v plusu, ale otevíral ve slušném mínusu i přes rostoucí stříbro.
rozhodně jezajímavý i rozptyl mezi burzovní cenou (1,64 EUR) a kotací banky 1,19/1,55 EUR

Jinak, ten se mi už vyplatil bohatě. Nákupku mám v 7/2007 po 0,19 EUR :lol:
Včera jsem 15% pozice prodal, abych stáhnul kapitál pryč.
750% je moc peknych grats :!:
Jsem aktivni prevazne na nasem webu v sekci - forum pro-investory.cz
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Striebro

Príspevok od používateľa Honzajs »

Na mém webu přibylo něco ke stříbru:
http://goodie.porcus.cz/projectx/web/index.php?id=196
sanka_bebe
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 10:01 pm

Re: Striebro

Príspevok od používateľa sanka_bebe »

cau honzajs, este stale si myslis ze striebro porastie ? Vidis to ako kratkodoby pokles v dlhodobom bycom trhu ? ten warrant na striebro je uz hodne nizko, asi si ho z predal s tucnym ziskom vsak ? ci este stale dokupujes a si bullish na striebro ?
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Striebro

Príspevok od používateľa Honzajs »

Prodal jsem jenom malou část (ani ne 20%) - stahoval jsem kapitál. Po aktuálním pádu na něm mám "pouhých" 100%. :lol:
Jinak stříbro opravdu vidím jako korekci v dlouhodobém růstu. Nedokupuji, není za co :(
Honza
Príspevky: 53
Dátum registrácie: Ne 31 12, 2006 6:57 pm
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Striebro

Príspevok od používateľa Honza »

Chce-li člověk zainvestovat do stříbra, po čem se má dívat? Nějak se mi nedaří nic moc najít.
Podívám-li se na Brokerjet.cz, tak v surovinách je SIL/EUR (+ další měny), ale je to jen mimoburzovně Švýcarsko, bez možnosti koupit. A pak je tam celkem asi jeden a půl tisíce warrantů, obligací, indexů, apod, v tom aby se člověk vyznal (kor když nikdy nic podobného nekupoval).
Honzajs na svém webu píše o iShares Silver Trust (ETF), to ale na Brokerjet.cz není k nalezení. A nic moc dalšího jsem po webu ani na tomto fóru nenašel.
Poradíte :?:
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Striebro

Príspevok od používateľa Bobikpp »

Ten Trust co spominal Honzajs k nalezeni u brokerjetu je - len treba hladat :)

Skus si dat vyhladavat tento ISIN US46428Q1094 :wink:
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Striebro

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Honza napísal:Chce-li člověk zainvestovat do stříbra, po čem se má dívat? Nějak se mi nedaří nic moc najít.
Podívám-li se na Brokerjet.cz, tak v surovinách je SIL/EUR (+ další měny), ale je to jen mimoburzovně Švýcarsko, bez možnosti koupit. A pak je tam celkem asi jeden a půl tisíce warrantů, obligací, indexů, apod, v tom aby se člověk vyznal (kor když nikdy nic podobného nekupoval).
Honzajs na svém webu píše o iShares Silver Trust (ETF), to ale na Brokerjet.cz není k nalezení. A nic moc dalšího jsem po webu ani na tomto fóru nenašel.
Poradíte :?:
Přes brokerjet se dá koupit plno certifikátů na stříbro, dost z nich je i měnově zajištěných (do eura).
Honza
Príspevky: 53
Dátum registrácie: Ne 31 12, 2006 6:57 pm
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Striebro

Príspevok od používateľa Honza »

Něco třeba v korunách, abych se vyhnul měnovému riziku neexistuje?
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Striebro

Príspevok od používateľa Honzajs »

Honza napísal:Něco třeba v korunách, abych se vyhnul měnovému riziku neexistuje?
Nevím o ničem takovém
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Striebro

Príspevok od používateľa kubik »

Můžeš si ve fiu koupit futures na stříbro za usd a usd myslím za 2% si zajistíš,(nějaká smlouva s třetí stranou) že ti je vymění za koruny stejným kurzem po prodeji.
sanka_bebe
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 10:01 pm

Re: Striebro

Príspevok od používateľa sanka_bebe »

SEG.TO Silver Eagle Mines vcera takmer zdvojnasobila svoju trhovu kapitalizaciu, nakoniec zatvorila len o 56+% vyssie.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Striebro

Príspevok od používateľa Honzajs »

Objevují se příznaky hrozícího nedostatku fyzického stříbra pro průmysl. To by mohlo vést k rychlému nárůstu jeho ceny. Zkusím se na tom přiživit. :wink:

Chystám se na to dvěma směry - přes warranty a přes akcie
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Striebro

Príspevok od používateľa filip glasa »

přes warranty
len aby ti neskrachoval emitent :lol:
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Striebro

Príspevok od používateľa Honzajs »

Tohle riziko je podle mne nyní už relativně malé. Kdyby OPRAVDU ZKRACHOVALA banka typu UBS, Deutsche apod. a nebyla dostát svým závazkům, veze se v tom celý globální bankovní systém. Až takový pesimista nejsem.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Striebro

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Honzajs napísal:Tohle riziko je podle mne nyní už relativně malé. Kdyby OPRAVDU ZKRACHOVALA banka typu UBS, Deutsche apod. a nebyla dostát svým závazkům, veze se v tom celý globální bankovní systém. Až takový pesimista nejsem.
Za fšecky tyhle banky se už zaručily jednotlivý státy. I pád Lehmanů je dneska vnímanej jako chyba. Fšici děšlají fšecko pro pokles mezibankovních sazeb. Po pádu jakékoliv další banky by to mohli zabalit úplně.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Striebro

Príspevok od používateľa Honzajs »

Na titulní stranu svého webu jsem dal odkaz na článek dokazující manipulace COMEXu
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Striebro

Príspevok od používateľa Honzajs »

Stříbro z dlouhodobého pohledu, aniž by autor vycházel z "konce světa"
http://www.silverum.cz/news/stribro-z-d ... 18382e1204" onclick="window.open(this.href);return false;
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Striebro

Príspevok od používateľa Andrej »

Dobrý článok, len trochu divne pôsobí jeho umiestnenie na webe silverum. Naznačuje že je múdre nakupovať striebro, na webe ktorý robí pravý opak :D
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Striebro

Príspevok od používateľa Honzajs »

Co je na tom divného? :wink:
cmota
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Ut 02 10, 2007 2:27 pm

Re: Striebro

Príspevok od používateľa cmota »

Chcel by som kupit mince Silver Philharmoniker (alebo nieco podobne), ked budem vo Viedni.
Su s tym nejake komplikacie? DPH? Ze som zo SR?
Je tam potrebne nieco vyplnovat (dotaznik, dane)?
Da sa platit cashom aj trochu vyssi obnos?
Treba objednavat dopredu?
Je ProAurum OK, alebo je tam aj lepsi obchod?

Diky moc za odpoved.
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Striebro

Príspevok od používateľa Andrej »

cmota napísal:Chcel by som kupit mince Silver Philharmoniker (alebo nieco podobne), ked budem vo Viedni.
Munze Osterreich, hned pri Staddparku, prides, kupis, zaplatis, odides. Kupujes to spolu s danou, ktora je v Rakusku 20%. Nic dopredu nenahlasujes, a pre radovo stovky unci nie su ziadne obmedzenia - predavaju to v puzdrach po 20 unci.
cmota
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Ut 02 10, 2007 2:27 pm

Re: Striebro

Príspevok od používateľa cmota »

OK, vdaka.
Obcas pozeram proaurum stranku a tam som si vsimol 7%-nu DPH na strieborne mince. Ale to pre Rakusko asi neplati, hmm... A do Nemecka sa mi kvoli tomu nechce :wink:
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Striebro

Príspevok od používateľa Andrej »

Tu je prehľad, čo kde koľko stojí: http://bullionpage.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
dax
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St 02 04, 2008 10:20 pm

Re: Striebro

Príspevok od používateľa dax »

něco k dřívějším maximům stříbra (ceny vyhnány údajně uměle) :

http://www.minyanville.com/businessmark ... from=yahoo" onclick="window.open(this.href);return false;


"Silver (SLV) is also no surprise, but a quick word of caution: Almost every bullish article on silver I read suggests it has much more upside than the yellow metal, and they all cite the old highs back in the 1980s. Back then, the Hunt Brothers tried to corner the silver market and artificially pushed it to astronomical levels, so I personally think that set of data should be taken out. It definitely has more “juice” than gold, but about half of its demand is due to the industrial sector, making it a more GDP-sensitive metal."
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Striebro

Príspevok od používateľa Coudy »

Toto sa skončí jedného pekného dňa brutálnym selloffom. Načína to naberať peknú parabolu. Ale dlhodobo zlato a striebro up.
Prílohy
silver.png
silver.png (50.63 KiB) 16019 zobrazenia
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Striebro

Príspevok od používateľa jan »

Je to sice take male verejne tajomstvo, ze menej ako 5 velkych bank dlhodobo drzi takmer vsetky short pozicie v striebre, dokazat vsak manipulaciu bude asi nemozne, pretoze banky mozu donekonecna rozpravat o tom, ze uz cele roky veria v pokles ceny drahych kovov.

"Obchodníci s cennými kovmi aktuálne ostro sledujú súdny spor dvoch obchodníkov (Brian Beatty a Peter Laskari), ktorí zažalovali banky JPMorgan Chase & Co. a HSBC z manipulácie ceny striebra. "

"Angažovanosť bánk JPMorgan Chase & Co. a HSBC na krátkej strane trhu v súvislosti s narastajúcim investičným dopytom po cenných kovoch narastala aj naďalej. Do augusta 2008 tieto dve banky, nazývané aj „bullion banks“, držali viac ako 85% zo všetkých komerčných krátkych pozícií pri futures kontraktoch striebra obchodovaných na COMEXe."

http://finweb.hnonline.sk/c3-47909900-k ... anipulacie" onclick="window.open(this.href);return false;
Pinosol
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi 03 10, 2008 11:54 am

Re: Striebro

Príspevok od používateľa Pinosol »

http://www.akcie.cz/komentare-a-doporuc ... silenstvi/" onclick="window.open(this.href);return false;

tak uvidíme
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Striebro

Príspevok od používateľa jan »

"Následující rok ropa padala dolů a nyní je sotva na polovině od svého maxima. To samé uvidíme na zlatě. Jediná otázka je: přijde to zítra nebo až příští rok? "

Ja v zlate ani v striebre zatial nevidim ziadnu bublinu. Obidve su podla mna na rast. Striebru sa konecne po rokoch podarilo polamat rezistencie a vytvorilo si priestor smerom hore.
Ak tam niekto vidi bublinu, treba to zobchodovat.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Striebro

Príspevok od používateľa Coudy »

Teraz už bublina na striebre je, na zlate taká 3/4-ová. Neviem, kam sa striebro až pozrie, ale myslím, že nad 34 $ to nebude.
Včera striebro +3%, dnes futures +2% a to už moc zdravé na týchto úrovniach nieje.
Vždy sa striebro po korekcii vrátilo až ku SMA 200. Chystám si ETF ZSL na tento trejd. Je to proti trendu, ale RRR je tu veľmi vysoké v môj prospech.
Ale chce to dobrý timing a to je ťažké.
Budem sa snažiť podržať až ku SMA 200.

Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Striebro

Príspevok od používateľa filip glasa »

nevieš to šortnúť cez niečo iné?
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Striebro

Príspevok od používateľa Coudy »

Môžem shortovať SLV alebo priamo futures. Na futures nemám nervy.
Alebo nakúpiť putky a v nich sa nevyznám. :)
Striebro sleduje zlato a na zlate tu ešte nejaká rezerva smerom hore je, takže sa uvidí, kam to doleze,
ale každopádne striebro nad 30-32 $ už treba začať sledovať, zbaviť sa strieborných a zlatých akcií
a kto chce, môže hrať na pokles.
Napísať odpoveď

Návrat na "Komodity, komoditné akcie"