Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 1000 AMD @ 15,02
Strata: -600,- USD

Edit:
Som to zle vyhodnotil. Myslel som, že pri 15,22 sa začne otáčať späť a prinajhoršom predám za 15,42, ale prišiel silný short. Zrejme by som nepredal ani tam, proste som to najskôr odhadol na pokles pred zajtrajším stúpaním. Mal som natiahnutú linku na hodinovom grafe a po 15,22 to bolo v norme. Dnes som si na to výnimočne rezervoval deň, takže som to sledoval celé (mal som na to čas). Tam som čakal, že sa začne otáčať späť a aj sa otáčala, ale prišiel ten silný short. Predal som za 15,02, tušil som, že sa to ešte trochu vráti späť, ale už sa mi nechcelo s tým naťahovať a stresovať sa ak náhodou by to išlo nižšie. Normálne by som tento trejd celý už nechal tak a neriskoval, ale AMD dávalo von ,,deals" vždy tendenčne v správnej chvíli, tak som myslel, že usiluje o celkový breakout (myslel som, že väčší). Ak by sa náhodou dostala až nad 17, pullback mohol byť len po 15,50 a z rezistencie by už bol suport. To zrejme v priebehu roka nastane. Teraz skôr pôjde niekde na 13,50 a tam budem robiť vstup.

Teraz rozhodne tu nikde nie je investičný vstup. Keď budem mať pocit, že sa blíži, dám vedieť ako to bolo pri 9,80 s predstihom.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Tu je dnešný minútový graf. Tá linka je trendová čiara robená na hodinovom grafe. Myslel som, že sa to začne otáčať a tam prišiel ten silný short, ktorý to prerazil. Keby neprišiel, akcia mohla byť dokupovaná a zavrieť niekde 15,35-15,50. Ten short má zrejme otočiť trend. Tam kde je šipka som nakoniec predal.
Prílohy
amd76.jpg
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Kde sa da free realtime sledovat orderbook pre AMD? Kolko je bid vs ask, myslim nieco ako toto:
Prílohy
orderbook.jpg
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 500 AMD @ 14,50 (kúpené hneď v prvých dvoch sekundách v opene)

Edit: Je veľa dnešných opcií na CALL 15, na CNBC pumpovačka zrejme kvôli tomu, tak pre istotu.
Adam, ty máš dobrý vstup, ty už len drž.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Zadaný pokyn na kúpu: BUY 500 AMD @ 15,20. Potvrdím večer.

Edit:
BUY 500 AMD @ 15,30

Celkovo držím:
1000 AMD @ 14,90 (500 za 14,50, 500 za 15,30)
5000 PLX @ 0,88
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Dnes je veľké volume, bolo to dosť pumpované, akcia poklesom nazbierala dostatočnú energiu na breakout. Na budúci piatok je veľa opcí CALL 16. Zároveň je piatok s veľkým volume, cez víkend môžu byť pozitívne správy, v pondelok niekto dvihne price target, skrátka v pondelok je viac pravdepodobné, že akcia otvorí vyššie.

Je dosť možné, že akcia už nižšie nepôjde. Možno sa bude ešte akumulovať budúci týždeň v tomto pásme. Zrejme by mali investori urobiť prvý vstup ešte dnes. Nie je to ideálny vstup, no ten už možno nebude. Ďalšie vstupy (približne): 13,50-13,80, 12,42, 11,89 (200 SMA). Nižšie sa už zrejme nedostane a nemusí sa ani na žiaden, ktorý som napísal (ak vydržia trhy). Väčšie turbulencie na trhoch zrejme budú až na jeseň. Ak majú skúsenejší traderi iný názor, nech napíšu.

Tu sledujem tie opcie a interest:
https://www.nasdaq.com/symbol/amd/optio ... &money=all" onclick="window.open(this.href);return false;

Pre-market a after hours sa dobre sleduje tu:
https://www.marketwatch.com/investing/stock/amd" onclick="window.open(this.href);return false;
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Smart money disciplinovane stale nakladaju a nechavaju retail vyblbnut.
Prílohy
4A037D5D-C72C-4697-B41B-CE0DB2A679F1.png
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rokosák »

https://thefelderreport.com/2018/05/30/ ... ney-index/" onclick="window.open(this.href);return false; alternativny pohlad na uzitocnost Smart Money Indexu. Netvrdim, ze tak to je, ale dobre je pozriet sa aj do zakulisia.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 1000 AMD @ 15,10
Zisk: 200,- USD

Počkám na lepší vstup. Neviem ako dopadne Kim+Trump + je akcia vysoko.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 1000 AMD @ 15,45

Pôjde do breakoutu. Možno pár dní do strany, ale zrejme prerazí 16-ku.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Čakal som iný začiatok týždňa. Aspoň nejaké správy + pumpovanie počas predpredaju. To že pre-market klesal by problém nebol, ale bolo to za účasti silného volume. Keď som ale videl, že tech akcie padajú a AMD išlo do prvého trojuholníka s breakoutom pri 15,20 ešte som sa neponáhľal so spätným vstupom. Tam to zvyknú šortnúť. Potom rovnaká situácia pri 15,50. Na konci trojuholníka som už skoro kúpil, ale prišiel pokles na 15,38, myslel som, že nemá silu preraziť rezistenciu. Držala sa 15,42 a vyzerala, že by išla aj dole. Potom opäť skúsila 15,49. To bol signál. Volume rástlo tak som hneď za 15,45 kúpil. O pol hodinu prerazila. Ďalšia vec prečo som v predpredaji predal, nevedel som si dnes predstaviť dlhú zelenú sviečku. Takýto patern AMD nerobí. Mohla ísť dole alebo do strany. Toto je nezvyklé pri AMD. Ten breakout vyzerá byť už skoro tutovka, nie?
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 1000 AMD @ 15,50
Zisk: 50,- USD

Pre istotu som dal pokyn, ale keď som videl, že sa to točí už som nestihol zrušiť.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 1000 AMD @ 15,64

Edit: Vyplašil ma ten výpredaj na začiatku, ale akcia sa drží v pásme a akumuluje sa na prieraz. Predsa len uviaznuť s 1000 AMD v 15-ke nie je nič príjemné. Zároveň stúplo množstvo opcií na CALL 16, 16,5 aj pár na 17. Vo štvrtok má AMD nejakú konferenciu ohľadom EPYC-u, zrejme vtedy prerazí. Keď si budem úplne istý prikúpim. Zrejme do trendu.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Technicky vyzerá dobre. 50 SMA križuje 200 SMA. Je možné, že prerazí zajtra. Ten štvrtok to len doklepne aby nebol hneď výpredaj, ale pokračoval trend. Zrejme pôjde až na 17-20. Tých 20 bude maximum.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 2100 AMD @ 15,80 (AH)

Celkovo držím:
1000 AMD @ 15,64
2100 AMD @ 15,80
5000 PLX @ 0,88
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa jogo »

Martin7 napísal:BUY 2100 AMD @ 15,80 (AH)

Celkovo držím:
1000 AMD @ 15,64
2100 AMD @ 15,80
5000 PLX @ 0,88
Nákup za celý účet, v jeden deň, pred break-outom, po 10% korekcii, to "nem dobre vyzerá" z hľadiska money managementu.
Aj taký trader, ako Juggler, si dovolí naložiť do jednej akcie maximálne 10% účtu.
Vyššie riziko prináša vyššie zisky, ale aj vyššie straty. Počítaš so scenárom 10% GAP dole mimo burzových hodín alebo pri konferencii vo štvrtok?
Veľkosť tvojho účtu už ani pre teba není zanedbatelná(tuším dvojnásobok ročného platu). To je tak 10 rokov sporenia pri bežnej spotrebe primeranej platu.
Ak si to fundamentálne videl posledný mesiac na testovanie all-time high, tak si pozície nemal zatvárať, ale postupne dokupovať do rastu. Keďže si však zisky vyberal, tak navýšiť teraz veľkosť pozície na celý účet tj. trojnásobne väčšiu pozíciu, ako bežne otváraš je oneskorené. Čo sa včera zmenilo, že si zrazu ochotný otvoriť 3x väčšiu pozíciu, ako si bežne otváral posledný mesiac?
Zároveň stúplo množstvo opcií na CALL 16, 16,5 aj pár na 17.
Tu si daj otázku, kto má lepšie insider informácie. Nakupujúci alebo predávajúci?

p.s: Možno som ti svoje výhrady mal napísať až po uzavretí pozícii, aby som ťa neovplyvnil a neskaziť ti prípadný krásny zisk, ale mudrovať po funuse, čo si mal robiť, by mi pripadalo, ako hlásiť ziskové obchody po ich uzavretí. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT AMD 2100 @ 15,82
Zisk: 42,- USD

OK, nerisknem to. Hneď v úvode openu.

Držím: 1000 AMD @ 15,64
5000 PLX @ 0,88
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa jogo »

Martin7 napísal:OUT AMD 2100 @ 15,82
Zisk: 42,- USD

OK, nerisknem to. Hneď v úvode openu.

Držím: 1000 AMD @ 15,64
5000 PLX @ 0,88
V prípade, keď neodolám a mimo plánu otvorím pozíciu, ktorá porušuje môj money management, a ta sa dostane do zisku, tak aby som si potom nevyčítal, že som ju ja uzavrel kvôli MM, dávam SL na BE a nechám uzatvorenie na trh. Ak ju trh uzavrie, tak ma to nehnevá, keď potom ide do zisku, ak ju uzavriem ja, tak ma to hnevá.
Problém je, keď mi taká pozícia v piatok večer atakuje SL a nechce ho zasiahnuť, vtedy ju pred desiatou uzavriem.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Tak, Lisa zase rozdávala prachy. :)

Jogo píše:
Nákup za celý účet, v jeden deň, pred break-outom, po 10% korekcii, to "nem dobre vyzerá" z hľadiska money managementu.
Aj taký trader, ako Juggler, si dovolí naložiť do jednej akcie maximálne 10% účtu.


A kedy som mal nakúpiť? Za 16,48? Timing is everythink. Tá korekcia najprv vyplašila aj mňa, ale nakoniec tomu dala zmysel. Vyklesali oscilátory (RSI atď.) a akciu nabili. Technicky vyzerala dokonale nastavená na breakout. Hodinový graf, krásny trojuholník s potenciálnym prienikom nahor, 50 SMA cross 200 SMA, opcie atď. Hotová burzová idylka.

Viem, že napríklad Tilbur alebo chodec majú radi trend a nakupovanie do trendu. Lenže napríklad Tilbur nakupuje zdravé firmy, tam sa dobre nakupuje do trendu. Ja viac špekulujem, hľadám ,,bod zlomu", správny vstup. Tam kde je trend už treba predávať. Ďalšia vec je, že ja v princípe nemám rád ideálne, krásne rastúce grafy, mám pocit, že keď tam nakúpim, nakupujem na vrchole. To je skôr pocit, neriadim sa samozrejme dojmami. Keď som si raz pozeral nejaké fondy a banky, aké robili vstupy do AMD, našiel som veľa takých, čo 3 alebo 4x už urobili vstup do AMD na vrchole. Tiež sledovali trend. Ja sa chcem držať ,,timing is everythink" a to je v rozpore s trendom. Priznávam, že niekedy aj ja na malý trend čakám, ale nechcem prepásť momentum.

Ešte Jogo a Mikr, jasné, že som to celé mohol potiahnúť naraz, ale ja som nevedel kam až to pôjde. To, že som predpokladal nárast AMD na 20 som písal, ale nečakal som, že pôjde tak vysoko v tomto konkrétnom stúpaní. Ďalšia vec je (tá najpodstatnejšia), ako vyzerali vtedy trhy. ER bolo v stredu 25.4. Pozri si SPY k 25.4. Technicky čistý šort ako z učebnice. Ja som bol ešte v piatok pred ER rozhodnutý ísť do toho s 3000 akciami (písal som to tu). Trhy ešte neboli až tak zlé. Cez víkend som videl debatu, kde boli predstavitelia Goldman Sachs a hovorili ako by 30% korekcia trhu veľmi prospela. V nedeľu som zas našiel článok ako to písal Barclays. Pondelok malo ER IBM (malo možno ešte v piatok, presne si to nepamätám) a TSM, prepad akcií, hovorím si ,,mali zlé výsledky" v utorok Google alebo Amazon, tiež prepad (všetko veľké červené) a v stredu malo ísť AMD. Výsledky boli dobré, AMD išlo hore a v AH som ja aj Juggler predali po 1000. 1000 som stále držal. Kľudne to mohlo ísť všetko dole aj napriek výborným očakávaniam a výsledkom. Nakoniec z toho bola pumpovačka a práve ER AMD pomohol trhy otočiť do býčieho trendu. Ak by vtedy trhy prepadli, dnes mohlo byť AMD za 6. Napriek tomu, že akcie nakoniec išli hore, rozhodol som sa vtedy správne a znova by som sa tak v rovnakej situácii rozhodol. Treba si aj uvedomiť, že tie vstupy som mal urobené vyššie. Ak by AMD kleslo na 9, bol by som v mínuse 6000,- USD. Do toho by prišiel pád trhov a Juggler by ma už v hitparáde umiestňoval za Nesnídala. Je mi ľúto, že mi ten vstup ušiel, ale ja som vtedy kalkuloval ako budem dokupovať až na 6. Pokles SPY o 30% znamená pád tech odvetvia o 50-60%!!!

Ďalšia vec je Jogo, ja tieto peniaze nemám akože na hranie. Ja ich beriem veľmi vážne. Sú to moje úspory. Ale zároveň si uvedomujem, že trejdami za sto dolárov svoj účet nikam neposuniem. Nepotrebujem mať 10 miliónov na účte keď budem mať 90 rokov a budú ma zaujímať len plienky a lieky.

Môj názor na AMD:

ALL+Adam: Zatiaľ AMD bude rásť alebo sa držať v tomto pásme zrejme do piatku. Kto nekúpil, nech už ani nekupuje. Pokles by pravdepodobne mohol prísť najskôr v pondelok, ale nemusí. Keď už raz teraz vystúpite, nevstupujte späť. Nech akcia teraz pôjde či 17 alebo až 20, bude sa nakoniec vracať buď na 15,60 alebo až niekde 13,50. Pod 13 už zrejme nebude. Tam budem nakupovať do plna. Odtiaľ by technicky a pravdepodobne aj fundamentálne mohla ísť až na 27. Ja to zoberiem ako investíciu (aj kvôli odvodom). Big boys sú nakúpený, nikto ju nešortuje, Nvidia už hore tak nevládze, tak aj niektorí investori už preskakujú na AMD. Ak vydržia trhy a všetko ostatné do budúceho leta bude 27 (možno aj skôr).

PS: Škoda že som to predsa dnes neriskol naplno. :( Na druhej strane aj preto, že je teraz strašne predražená, nič tak zásadné sa nezmenilo aby jej hodnota vyletela cez 70%.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa jogo »

Martin7 napísal: A kedy som mal nakúpiť? Za 16,48? Timing is everythink. Tá korekcia najprv vyplašila aj mňa, ale nakoniec tomu dala zmysel. Vyklesali oscilátory (RSI atď.) a akciu nabili. Technicky vyzerala dokonale nastavená na breakout. Hodinový graf, krásny trojuholník s potenciálnym prienikom nahor, 50 SMA cross 200 SMA, opcie atď. Hotová burzová idylka.
Ja som sa viac vyjadroval k tvojmu money managementu, ako ku časovaniu nákupu, ale musím si u teba zvyknúť, že si ochotný staviť všetko na jednu akciu, lebo ju maš detailne preskúmanú. Asi by si časovo nestíhal sledovať tak detailne ešte ďalšie dve akcie, aby si aspoň trochu diverzifikoval riziko na viac akcii.
Kedy si mal nakúpiť?
Pri tak veľkej pozícii by som nakupoval radšej na Open ako na Close dňa, aby som sa vyhol riziku nočného GAPU a SL ma mohol ochrániť počas burzových hodín. Ale aj tak po Close by si bol naplno exponovaný s vysokou nákupnou cenou, ktorú by nočný GAP mohol preskočiť.

Pozrime si tvoje nákupy, ktoré si urobil, keby si ich nebol zatváral.
Pia 02 16, 2018 11:03 pm
BUY 1000 AMD @ 11,85 (posledné sekundy v opene)

Pia 03 23, 2018 5:08 pm
BUY 1000 AMD @ 10,75

Pia 04 06, 2018 4:52 pm
BUY 1000 AMD @ 9,80

Uto 05 22, 2018 10:06 pm
BUY 1000 AMD @ 12,97 (posledné sekundy v opene)

Uto 06 05, 2018 10:29 pm
BUY 1000 AMD @ 14,85 (AH)

Str 06 06, 2018 9:28 pm
BUY 1000 AMD @ 15,62
Ak by si bol nakupoval 500 akcii namiesto 1000, tak by si možno nepredával, lebo hroziace poklesy by menej boleli.
Teraz by si mal priemernú nákupku 12.64 a ani 20% nočný GAP by ťa neohrozil. A mohol by si ďalej dokupovať na margin, ak by AMD rástlo ...
Podľa mňa otváraš príliš veľké pozície na jeden nákup a nákupné ceny máš často veľmi blízko seba a to ťa potom núti zatvárať a otvárať pozície.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Martin, zda sa mi, ze sa v tebe bije trader vs investor. Mozno by bolo dobre rozdelit sumu, ktoru si mozes dovolit stratit na polovicu, jednu zainvestovat a s druhou trejdit. A na konci dna si porovnat vysledky :wink:

Osobne som necakal takyto vzostup a drzanie po earningu. Ale zda sa, ze sa meni sentiment na AMD, hoci pocet shortov defakto neklesa. S velkou pravdepodobnostou k nejakemu pullbacku pride, ale ja sa to neodvazujem nacasovat.

A preto, ako pise jogo, DCA mozno nie je zly napad, jak na jednu ci druhu stranu, robim to tak v crypto a celkom to funguje. Clovek sa tym chrani od zbrklych reakcii.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Martin7 napísal:...nič tak zásadné sa nezmenilo aby jej hodnota vyletela cez 70%.
S tym by som az tak nesuhlasil. Mozno nie su velke zmeny, ale pomaly sa ''hopes'' stavaju realnejsimi, resp. buducnost vyzera lepsie ako trebars na zaciatku roka. Takisto prekonanie guidance(narast trzieb a marze). Poslednou dobou za najvacsiu pozitivnu zmenu je pripustenie intelu, ze AMD ma so svojim (7nm) EPYCom sancu na 20% server market share koli problemom prechodu na 10nm u Intelu. To su drobne spravicky, ktore pomahaju drzat akciu vysoko. Trebars v r 2006 mal AMD 20% poddiel so svojimi Opteronmi a vieme kde bola akcia :wink:
...Krzanich(Intel CEO) "was very matter-of-fact in saying that Intel would lose server share to AMD in the second half of the year,” which is not news, but he thought it significant that "Mr. Krzanich did not draw a firm line in the sand as it relates to AMD’s potential gains in servers; he only indicated that it was Intel’s job to not let AMD capture 15-20% market share."

The problem is that Intel’s move of its chips to the next-smallest feature size, 10 nanometers, is stuck in production issues and therefore the parts continue to be late to market.

That means "the burden is on [estimate] revisions to drive continued outperformance” of Intel’s stock, and "we are less confident about further multiple expansion.”
https://www.barrons.com/articles/tech-t ... 1528724509" onclick="window.open(this.href);return false;
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

A sme naspat v starych kolajach, to je skoro panic selling, za ''5min'' o 4% dole

Cha cha, to je ako crypto dnes :lol:
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 1000 AMD @ 16,14 (AH)
Zisk: 500,- USD

Edit: Naposledy som videl stav 16,70 a keď som prišiel domov bolo 16,08 a klesalo to. Zrejme sa opäť dobíja, ale na zajtra je veľa opcií už aj na PUT 16, takže sa zrejme prebehne veľkým spektrom. Predával som za 16,24 a cena skočila 16,25 no aj tak mi to nezobralo. Zajtra čakám, že skôr otvorí v mínuse a podľa situácie ju zrejme v 15-ke kúpim. Musí nabrať zrejme ešte viac energie na rast. Páni, zareagujem na vás zajtra.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Jogo, nemohol som ísť systémom dokupovania do zisku. Nečakal som, že pôjde tak vysoko. To, že som ju neustále predával a kupoval bolo, lebo som si myslel, že už je vždy na vrchole. Nikto z nás asi nečakal, že pôjde v tomto stúpaní tak vysoko. Ak by boli trhy v aspoň normálnej kondícií, tak by som ju hneď kúpil ako investíciu. Tesne pred ER som počítal, že by mi vyšlo 4400 AMD. Myslel som, že to bude ešte skákať, tak som sa rozhodol tradovať to.

Viac akcií by mi nesedelo. Načo aj. Keď som bol presvedčený, že AMD môže urobiť dvojnásobok tak načo to kaziť niečím ďalším.
Skúsil som to vtedy s AAOI, ale boli to len nervy navyše. Jedna akcia je pre mňa ideálna.

Martin píše:
...nič tak zásadné sa nezmenilo aby jej hodnota vyletela cez 70%.


Tu som myslel cena, nie hodnota (písal som to neskoro v noci, ach, tie moje nočné príspevky :-) )

Adam píše:
S tym by som az tak nesuhlasil. Mozno nie su velke zmeny, ale pomaly sa ''hopes'' stavaju realnejsimi, resp. buducnost vyzera lepsie ako trebars na zaciatku roka. Takisto prekonanie guidance(narast trzieb a marze). Poslednou dobou za najvacsiu pozitivnu zmenu je pripustenie intelu, ze AMD ma so svojim (7nm) EPYCom sancu na 20% server market share koli problemom prechodu na 10nm u Intelu. To su drobne spravicky, ktore pomahaju drzat akciu vysoko. Trebars v r 2006 mal AMD 20% poddiel so svojimi Opteronmi a vieme kde bola akcia :wink:


Píšeš, že by si s tým nesúhlasil, ale zároveň s tým súhlasíš :-)

Adam píše:
To su drobne spravicky, ktore pomahaju drzat akciu vysoko.


To je práve ten optimizmus. Keby AMD dosiahlo dvojnásobné zisky za kvartál oproti tomu ako sa čakalo, to by sa cena hore aj udržala. AMD veľmi pláva na náladách, je to sqeezová akcia, ktorá ide do rastu, tie striedania raz hore, raz dole ju budú vyháňať vyššie. Pozor na tieto správy na Barrons, Market Watch atď. Drvivá väčšina tých správ je tendenčná, keď je trend hore píšu pozitívne, keď trend dole, tak negatívne. Nikdy neklamú, ale hovoria vždy A a nepovedia B. Je pri tom jedno, či píšu pozitívne, alebo negatívne. A hlavne nerozumejú problematike do hĺbky. Niektorí sa mi aj zdali, že píšu objektívne, ale časom stratili kredit. Keď som sa zaujímal o PLX, nezaujímal ma názor analytika ktorý o tom písal v súvislosti s burzou a akciami, ale vyhľadával som informácie na fórach, kde to riešili vedci a medici (teda bez komerčného úmyslu).

Inak s tým traderom vs. investorom máš pravdu. Musím si dať na to pozor.

Sentiment sa zmenil, to je jasné. S tým šortovaním máš pravdu, ich počet neklesol, myslel som to tak, že to vyslovene nikto nedával extrémne dole.

Čo je DCA? :shock:

K AMD:
Dnes som hneď v opene zadal pokyn 1000 AMD @ 15,80, ale najnižšie boli 15,82 a priznám sa, že sa mi do toho vôbec nechcelo. Nemal som chuť na burzu. Ešte som rozmýšľal pri 15,90, vedel som, že to dnes spektrom pod 16 až 16,50 musí prebehnúť, ale nechcelo sa mi tým dnes stresovať. Je vysoko, počkám na pokles. Technicky má potenciál ísť ešte hore aj sa tak stavia, má dostatočné volume, zároveň je nadhodnotená a rastie pravdepodobnosť, že príde výpredaj. To, že je nadhodnotená ešte neznamená, že nemôže byť viac nadhodnotená.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Dollar-Cost Averaging
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa jogo »

Martin7 napísal:Jogo, nemohol som ísť systémom dokupovania do zisku. Nečakal som, že pôjde tak vysoko. To, že som ju neustále predával a kupoval bolo, lebo som si myslel, že už je vždy na vrchole. Nikto z nás asi nečakal, že pôjde v tomto stúpaní tak vysoko. Ak by boli trhy v aspoň normálnej kondícií, tak by som ju hneď kúpil ako investíciu. Tesne pred ER som počítal, že by mi vyšlo 4400 AMD. Myslel som, že to bude ešte skákať, tak som sa rozhodol tradovať to.
Žiaľ, v kratkodobom tradingu ti neporadím, ten som skúšal od roku 2007 a postupne som od neho upustil, lebo mi len požieral zisky z dlhodobých obchodov.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 1000 HMNY @ 0,355 (pre-market)

špekulácia s malou pravdepodobnosťou zisku avšak obrovským ziskom. Pravdepodobne to bude pozičný trejd.
(mám v tom len 355 USD)
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 500 AMD @ 16,60

Celkovo držím:
500 AMD @ 16,60
1000 HMNY @ 0,355
5000 PLX @ 0,88
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Mrkol som na tu HMNY, ako to bolo ine lietadlo, ze akcia za 30USD pred necelym 3/4 rokom, ta firma to je normalny ''podvod'' na akcionaroch :D
Ale na spekulaciu asi dobre
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Hej, padla poriadne. Tá sieť kín urobila veľké straty tento rok. Plánujú to celé inovovať (aj know-how) a dostať do zisku. Nie som o tom veľmi presvedčený, že sa im to podarí, ale to nevadí. Podstatné je, že vedia urobiť okolo toho veľké ,,teatro". Stačí, že urobia dojem, že to bude ziskové. Je to small cap, takže rýchlo padne, rýchlo ide hore keď sa darí. Prečítal som si zopár analýz na seekingalfa.com (tu sa musím spoľahnúť na takúto analýzu, nakoľko špecializované fóra na kino problematiku nie sú :D )
Vidím to tak, že možno niečo prerobím, viac pravdepodobné je, že niečo zarobím a asi 20% šanca, že urobím pár tisíc. Mám v tom len 355 USD, takže dlhé skúmanie sa mi robiť neoplatí. Technicky vyzerá, že by sa už mohla držať. Možno ju do roka predám za 40 :D

AMD som kúpil, lebo zajtra ma ER Micron, skôr ho tipujem pozitívne a rastom to zas môže posunúť AMD vyššie. Podľa Fib. retr. mi vychádza, že rezistencia je 17,82. Ak ešte pôjde hore, toto bude zrejme strop. Ale nemusí.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Martin, tak to ti tentokrat vyslo :wink:
Ked som pisal povodny prispevok,som nevedel ako akcia vystrelila, lebo robil research firmy na googli. A teraz pozeram, ze poslednu polhodinu obchodovania vystrelila o 25% :shock:
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

A v pre-markete -33%. S tou akciou bude vacsia sranda ako s AMD.

K AMD, ak sa toto potvrdi, bude to velka slava pre AMD, na to Intel odpoved tak skoro nenajde, kym neopravi 10nm proces...

benchmark 12nm Threadripperu
AMD Threadripper 2990X Revealed: Leaked Benchmarks Show 32-Core Shockingly Fast Performance
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Tilbur »

Martin, ak si myslis, ze MU vysledky budu dobre, preco nekupis rovno MU, ale hras na to, ze AMD porastie spolu s MU?
HMNY ma sluzbu, ktora ponuka za cenu jedneho listka moznost ist do kina 30x za mesiac. Maju 91% kinosal v ponuke, co je super. Dosiahli 3mil. predplatitelov. Najvacsi problem celej firmy je, ze spáli tusim 21mln $ kazdy mesiac. Ak toto nezastavia, tak firma skrachuje.
Dobre je, ze si dal to takejto spekulacie len malu ciastku. Ak cela firma skrachuje, nebude to mat velky vplyv na pokles tvojho uctu.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 500 AMD @ 16,80 (SL)
Zisk: 100,- USD

Keď išla nad 17 zadal som SL na 16,80, tu hore už som opatrnejší.
Už počkám na pokles.
Dnes menil Morgan Stanley price target z 8 na 11.
Sestre som predal AMD ešte predvčerom úplne všetko za 17,30, budú sa sťahovať, tak aby menší úver zobrali.

Tilbur: Micron je strašne riskantný, práve tu mi vyhovuje, že na AMD sa prejaví jemnejšie. Netrúfam si naňho, i keď je možné, že sa na tú 100-ku čoskoro dostane. Ale včera ho big boys kupovali za stovky miliónov USD (miliónové ordre za closovú cenu).
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Adam: keď som písal ten príspevok ja, tiež som nevedel, že išla hore :D . Keď som dopísal svoj, tak už bolo divoké after hours a došlo mi že je ER. Keď som ju kúpil, nevedel som, že bude v ten deň aj ER. Tieto pohyby moc nesledujem, je to dlhodobejší trejd, kým nebude pár dolárov, tak ju vôbec neriešim. Myslím, že tých 355 USD je tak akurát na takúto špekuláciu. Hravo prežijem pokles 30% :D .

Vďaka Tilbur za stručnú analýzu HMNY. Niečo podobné som našiel aj ja, len v tých analýzach je veľa rozdielov. Peniaze na to, aby to utiahli vraj ešte majú, tak som zvedavý, ako budú úspešní s opatreniami.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Tilbur, správne si ma opravil, ja som z jednej analýzy mal dojem, že oni nejaké kiná aj vlastnia + movie pass, ale oni len ponúkajú movie pass + iné aktivity. Vďaka za upozornenie.

AMD je technicky 50:50. Neznášam takéto situácie. MACD sa už pomaly zatvára, ale RSI je dokonale pripravené na ďalší rast. Dnes Morgan Stanley trochu AMD stiahol price targetom, ale to mohlo byť aj kvôli potrebnému dobitiu akcie. Opcií je veľa CALL 17, ale aj PUT 16. Micron momentálne v poklese. Zajtra zrejme bude prudší pohyb a zrejme aj správy, aby to rozhýbali ,,správnym smerom".
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rado »

Pozdravujem vás. Po dlhšom čase som zavítal na fórum a vidím tu toto:
tilbur napísal:Martin, ak si myslis, ze MU vysledky budu dobre, preco nekupis rovno MU, ale hras na to, ze AMD porastie spolu s MU?

Aj ste niekto MU obchodovali? Čisto zo zvedavosti lebo ja som ER na MU využil. Čítam tu niečo o opciách, tak sa musím kuknúť, čo to tu obchodujete. :wink:

Dobré obchody.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Chris »

a Iron Condor (Rado) is back ! vitaj :mrgreen:
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Pred mesiacom som písal, ako by mal Krzanich odísť z Intelu, lebo tam len škodí a je to tu. Vraj mal pletky s kolegyňou, čo je vo firme zakázané (má manželku a deti). Média špekulujú, že je to v skutočnosti za zmrvený 10 nm proces. Lenže on zmrvil úplne všetko. 10 nm proces bol len definitívna bodka. Dočasne bude viesť Intel Robert Swan. Problém je, že ľudia, o ktorých sa pred tým na pozíciu CEO uvažovalo, už vo firme nie sú. Pre spory s Krzanichom už odišli. Samozrejme ich hneď zobrala konkurencia, kvôli niektorým dokonca vznikli nové firmy len preto, že boli títo ľudia na trhu! Intel by mal uvažovať o niekom zvonka, v Inteli sú zamestnanci príliš ,,skostnatelí". Ja som si pri niektorých jeho krokoch hovoril, že ho snáď platí AMD :D .
Len aby teraz náhodou Intel aj Lisu nezlanáril :!:

Akcia krásne padá, dúfam, že toto tempo vydrží aspoň na 13,50. Pokles o viac ako 4% znamená veľkú pravdepodobnosť, že zajtra bude predpredaj o 20-40 centov nižšie ako dnešný close. Technicky to tiež tak vyzerá, MACD to bude ťahať dole. Zmenili by to jedine správy.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"