Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Výborne ! Ďakujem za vzorné vyhodnotenie. :D
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 186 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 500 AMD @ 27,60

Držím:
500 AMD @ 31,20
500 AMD @ 27,60
5000 PLX @ 0,88
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 186 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 500 AMD @ 27,65 (chytený SL)
Zisk: 25,- USD (prakticky poplatky)

Držím:
500 AMD @ 31,20
5000 PLX @ 0,88
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 186 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 500 AMD @ 27,20
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 186 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 500 AMD @ 27,25 (kúpené 27,20)
Zisk: 25,- USD

Nepáči sa mi, že vošla až do 26. Chcel som kúpiť, lebo v pondelok to môžu hnať hore. Stále je veľká šanca, že padne do 25-ky.
Držím teda len 500. Zároveň je ale dobré, že to sťahovali len trhy, celkom dobre sa držala.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 186 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 500 AMD @ 27,20
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 186 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 500 AMD @ 25,50 (kúpené včera 27,20)
Strata: -850,- USD

Túto dennú sviečku som fakt vychytal.

Držím: 500 AMD @ 31,20
5000 PLX @ 0,88
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa pedro.v »

Martin7, to robis swing trading ak som spravne pochopil.
Ako to u teba funguje? Jeden den nakupis a ked vidis ze to druhy den ide proti tebe tak ajtak to nechavas az do konca dna alebo podla coho to predavas? Napr vcera to AMD cely den islo iba dole a aj vsetko ostatne sa iba predavalo, tak naco si cakal az kym to spadne na 25,50 ?
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 186 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 500 AMD @ 25,70

Držím:
500 AMD @ 31,20
500 AMD @ 25,70
5000 PLX @ 0,88

Kúpilo sa mi to v tej sviečke o 20:10, pokyn som mal zadaný skôr. Mal som nejakú robotu a nestíhal som nahlásiť. Na víkend radšej nakupujem, po zelenom dni býva v pondelok silný premarket. Nečakám ale silný rast, blíži sa ER. Nečakám ani silný pokles, suport 24,80 zrejme do ER nepodlezie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Ten Plx je rizikovy ale ma velky potencial, buduci tyzden dam buy 15k az 20k stocks, uvidime co z toho vylezie,chce to zjavne liezt hore, za aktualnu cenu zaujimava spekulacia, ako si na nu prisiel?
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 186 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Trumpeta, ja som sa k PLX dostal úplnou náhodou. V januári 2017 som sa pokúšal urobiť pravidlá alebo systém, ako budem hľadať akcie, ktoré majú potenciál urobiť veľké percentá. Keď som mal systém hotový, povedal som si, že ho otestujem a logicky na penny stocks. Našiel som nejaký zoznam s penny stocks, kde ich bolo 40. Urobil som analýzu týchto 40 firiem a jediná firma, ktorá spĺňala moje podmienky bolo PLX. Bol som prekvapený, nechcel som biotech a ani sa mi tá firma veľmi nepáčila. Povedal som si, že to nechám odležať a vrátim sa k nej o pár dní. Keď som sa k nejakej firme vrátil, ktorá ma zaujala, tak s odstupom času sa mi prestávala páčiť. No PLX sa mi začínalo páčiť viac a viac, až som si uvedomil, že je dosť podobné AMD len v inej oblasti. Sranda bola, že v tom čase bola zrovna spadnutá. Keď som o nej povedal švagrovi, na druhý deň otváral účet vo Fio. Jemu som nejaké akcie nakúpil, ale dlho som nevedel, že on ešte potom si dokúpil. Má ich asi 30-40k. Keď pred pár dňami otvorila na 0,83, tak mi písal SMS, že je konečne pár tisíc v pluse, potom niekto spochybnil výsledky testov a akcia o pol hodinu klesla na 0,53 a bol zase pár tisíc v mínuse. Píšem ti to, lebo spomínaš, že chceš nakúpiť 15-20k shares, tak len aby si vedel, čo ťa asi čaká. Táto akcia vie byť veľmi pohyblivá. Pozrel som si tvoje vlákno a keď máš účet cca 20k, bude tvoj účet lietať o tisícku/ky niekedy aj každý deň. No nevyhováram ti to, aj ja zvažujem dokup ďalších 5000. Len aby si vedel, čo ťa asi čaká a či si na to pripravený. On si na tie pohyby zvykol a PLX verí.

PLX sa dá poňať ako trejd aj ako investícia. Sám chcem ešte dokúpiť a časť predať na ,,sell the news" v marci 2019 a časť nechať ako investíciu (ešte tých sell the news bude viac). Paradoxne už nesúhlasím, že je veľmi riziková, skôr stredne až mierne (ak sa na to pozerám ako trejd do marca), pri posledných dvoch firmách, ktoré do PLX museli investovať na dokončenie vývoja a distribúcie bolo totiž viac firiem, ktoré chceli do PLX investovať a PLX sa rozhodlo pre firmu za najvýhodnejších podmienok pre PLX, investori z odvetvia teda PLX veria a vidia obrovský potenciál, teda pravdepodobnosť, že bude sell the news je veľmi vysoká. Navyše pravdepodobne už nebude treba ďalšiu investíciu do marca. V marci (možno jún) by malo byť finále 3 fázy PRX-102.

Najhorší scenár: Nakúpim 5000x0,60 a na druhý deň padnú trhy a budú padať dva mesiace. Príde veľká kríza a za dva mesiace padnú akcie o 50%. No PLX sa to dotkne menej ako Izraelskej firmy, navyše penny stocks, ale povedzme padne tiež teda zhruba na 0,30. No začiatkom roka sa bude blížiť finále fázy 3. a akcia bude prudko rásť. V roku 2017 bola len druhá fáza a behom dvoch mesiacov išla z 25 centov na max. v premarkete v deň D 1,88! Potom prišlo spochybnenie a vyšla informácia, že testy nedopadli úplne dobre a spadla na myslím 1,01. Ten, kto kúpil skôr bol ale aj tak v zisku. Počas zlých trhov to môže byť horšie, ale urobiť stratu si myslím bude oveľa ťažšie (priam nemožné) ako zisk. No aj tak by som ti odporučil kúpiť radšej menej a dokúpiť viac v poklese. Špekulatívne akcie by som do zisku nedokupoval, to má význam len pri value investingu.

Prečo marec 2019?
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT02795676" onclick="window.open(this.href);return false;

Môžeš to sledovať aj na TASE (Tel Avivskej burze), zrejme kvôli posunu času sa tam obchoduje od nedele do štvrtka. Zvykli byť veľké pohyby počas správ tam už v nedelu, to potom môžeš očakávať v USA v pondelok.
https://info.tase.co.il/Eng/General/Com ... D=01120609" onclick="window.open(this.href);return false;

Pedro.v, prepáč, nestíham, vysvetlím cez týždeň.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Martin7
Dakujem za super analyzu, toto pokial tomu spravne chapem vyzera optimisticky - fillings by tnx date https://m.insidertracking.com/node/7?me ... peutics%2C" onclick="window.open(this.href);return false;
Asi s nakupom pockam do earnings ktore su 8.11. mozno po nich cena klesne.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2797
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 101 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rokosák »

Biotechnologicke akcie su specificke a v mnohych smeroch unikatne. Ich cena sa odvija od testovania ich buducich liekov a ich mozneho ci pripadneho prijatia regulacnymi uradmi krajin. Su to akcie vhodne pre optimistov a informovanych.

Ja som bol investovany asi 15 rokov do biotechnologickeho fondu (FBIOX), ktory som kupil za uplne maximum, ktore sa nedosiahlo roky, ale nakoniec som na tom slusne zarobil. Fond mal samozrejme pristup k informaciam, ktore my ako jednotlivci nemame.

Pri Biotech akciach plati, ze cim vyssie riziko tym vyssia moznost vyssieho vynosu a naopak. Rizika su, ze liek nedosiahne ocakavania, ze bude mat neziaduce nasledky, ze USA priskrtia vydavky na zdravotnictvo, ze EU liek neschvali. Skok vo vynose popri uspesnom vyvoji moze byt aj v pripade, ze firmu kupi vacsia firma, pripadne konkretny vyvoj kupi tiez vacsia firma.

Ja by som investoval iba sumu, ktora pri uplnej strate neposkodi rodinne ci osobne financie.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Osobné dohady:
Predstavme si ten najciernejsi scenar: liek konkretne PRX-102 nebude FDA schvaleny.
Znamenalo by to automaticky bankrot spolocnosti?
Spolocnost vyvija dalsie dve latky aktualne vo faze II. PRX-110 a OPRX-106
Je pomerne velka pravdepodobnost ze firma by ziskala noveho investora ktory by financoval dalsi vyskum a spolocnost by existovala nadalej.
Takze investicia nestoji iba na ocakavanom PRX-102 ale ciastocne aj na tych ostatnych dvoch latkach. Bola by to sice pre shareholdera dost biedna situacia keby ju neschvalili, v kazdom pripade ale dalsia sanca ako nestratit vsetko by pravdepodobne stale bola.
Na druhej strane, v pripade ak by liek schvaleny bol, cena akcii by vystrelila aj na 10 a viac nasobok. Aktualny forecast next 12month je v rangu 2,6 - 4 Usd z cca 0,57Usd
Vitam iny nazor.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Martin7
Ratam s extremne vysokou volatilitou, dokonca aj s tym ze to Fda neschvali, pretoze dnes nikto nevie povedat ci v priebehu testovania na dobrovolnikoch nepride k takym zdravotnym komplikaciam ze sa dalsi test zakaze- to sa moze stat. Podla mna ale ten risk stoji za to, liek je v tretej faze a to uz nieco znamena. Do tejto stock dam 10K € a bud to bude blockbuster alebo prepadak..
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 186 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OK, držím palce. Táto cena okolo 0,54 je OK. Po ER už môže ísť rýchlo hore. Minimá okolo 0,40 už podliezť nevie, nato už ani nebude dôvod. Napíšem večer viac, no nemusíš sa báť, aj keby tie testy nedopadli dobre. V budúcom roku by malo byť finále všetkých troch liekov :wink:
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

BUY 16800 @ 0,59

Povodne som chcel este trochu viacej akcii, ale nejako ma to nechcelo pustit a preslo iba toto, mozno neskor este skusim. Volume je velmi nizke, takze som necakal na lepsiu cenu, ono je to aj tak dost jedno, drzat budem dlhodobo, aspon do toho 10nasobku ci viac :) :D no ved uvidime co z toho bude, v kazdom pripade to bude pekna jazda ci hore alebo dolu..
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2797
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 101 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rokosák »

Trumpeta1978 napísal:liek je v tretej faze a to uz nieco znamena.
Co to znamena? Podla clanku http://www.avance.ch/newsletter/docs/av ... _rates.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; 45% neuspesnych vyvojov sa nachadza v tretej faze a povolovacej faze.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Rokosak
Dakujem za link. Povodne som vychadzal z hodnoty cca 50perc. co je pre mna akceptovatelne riziko. Ak bude liek schvaleny, tak cena pojde vyrazne hore. Ak nebude schvaleny, tak firma moze sice zbankrotovat ale podla mna je vacsia pravdepobnost ze najde spospob ako sa financovat aj dalej. Preco? Pretoze ma vo faze II. este dalsie dva lieky a este jedna vec- je to izraelska spolocnost. Stratit mozem 10K co je maximalne tak na renovaciu kupelky s toaletou. Za tu sumu si clovek nekupi ani dobre nove auto ani byt ani nic podobne. Takze mozna strata nie je velka a moznost vysokeho potencialneho zisku je naopak minimalne 50perc. Nie je to skvely deal? V portfoliu mam este jednu biotech: Cnce ta ma vyvoji najdalej jeden liek v druhej faze.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 186 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 500 AMD @ 26,70 (AH, kúpené 25,70)
Zisk: 500,- USD

a hneď
BUY 50 NVDA @ 240,00 (AH)

Držím:
500 AMD @ 31,20
50 NVDA @ 240,00
5000 PLX @ 0,88
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 186 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Pekne Trumpeta. Tu je graf PTI, včera vyrástla na úspešne dokončenú tretiu fázu. V nedelu ešte napíšem k tomu PLX aj k horším scenárom.
Prílohy
pti.png
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Martin7

budem rad ked pridas svoje dalsie nazory či predikcie. Celkom by ma napr. zaujimalo ako vidis informaciu ze spolocnost bude emitovat nove akcie co predpokladam sposobi strednodoby pokles ceny akcie.

Nieco malo som prikupil takze aktualne som long 19K akcii.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 186 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 50 NVDA @ 230,00 (včera kúpené 240,00)
Strata: -500,- USD

Držím: 500 AMD @ 31,20
5000 PLX @ 0,88

Nvidiu som kúpil na BUY target od Goldmanov, technicky bola na šort, ale bol tam dobrý patern. Pri AMD to bolo presne naopak. Cramer ju ale posielal do šortu. Čakal som, že sa bude držať lepšie vzhľadom na trhy pred otvorením, ale tech nejde resp. semi. Chyba je, že sa snažím držať dlhšie, trhy tomu neprajú, prechádzam na krátke trejdy, tie ale budem robiť menej. Jediné, čo budem dokupovať bude PLX.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin7 napísal: Pri AMD to bolo presne naopak. Cramer ju ale posielal do šortu. Čakal som, že sa bude držať lepšie vzhľadom na trhy pred otvorením, ale tech nejde resp. semi. Chyba je, že sa snažím držať dlhšie, trhy tomu neprajú...
Hlavným dôvodom je tá analýza a downgrade na SELL, čo dal Lukáš:
https://markets.businessinsider.com/new ... 1027634438" onclick="window.open(this.href);return false;

Druhý dôvod ( a ten spôsobuje aj výpredaje na celom trhu ) je tento:
Morgan Stanley said in a note Thursday that it expects broad-based lowered fourth-quarter guidance when chip makers report third-quarter results, driven by "pronounced weakness" in autos and a slowing in industrial. Goldman Sachs said Thursday it expects a cyclical correction in the sector amid weaker data points in the industrial end markets.

Dnes som debatil z technickým analytikom a vravel, že všetky tech a medzi nimi i AMD, FB majú velmi zlé grafy na long.

Klúčové budú nasledujúce 2 týždne, kedy sa predvedú lídri US akciového trhu...Keď ich zverejnenia nepodržia trh, tak nás čakajú zlé časy. To že teraz ked odštartovala sezóna je taký výpredajný tlak - to je zlé znamenie. Ja si nepametám taký tlak v druhej polovici októbra. Ked boli poklesy o takom čase, tak boli z politických turbulencií...ale teraz sa politicky nič nedeje.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa pedro.v »

Martin7 napísal:OUT 500 AMD @ 26,70 (AH, kúpené 25,70)
Zisk: 500,- USD

Držím:
500 AMD @ 31,20
nechcem rypat ale podla mna si zaknihoval stratu $875
a obavam sa ze tych 31,20 sa uz tento rok ani nedockas
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa hokaido »

Martin7 napísal:OUT 500 AMD @ 26,70 (AH, kúpené 25,70)
Zisk: 500,- USD

a hneď
BUY 50 NVDA @ 240,00 (AH)

Držím:
500 AMD @ 31,20
50 NVDA @ 240,00
5000 PLX @ 0,88
Neviem akou metodikou ratas zisky/straty, ale uctovne tj z pohladu danoveho priznania, najprv predavas najstarsie akcie.
Cize ak si kupil
1.1.2017 20ks akcii ABC za 20e/ks
1.1.2018 20ks akcii ABC za 1e/ks
Tak ked 22.10.2018 predavas 20ks po 8e/ks tak, predavas tie z 1.1.2017 tj realizujes stratu.
https://www.investopedia.com/terms/f/fifo.asp" onclick="window.open(this.href);return false;
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2797
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 101 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rokosák »

Podla toho kde zdanujes transakcie a ktorym uctovnickym zakonom podliehas, mas moznost predavat proti najstarsim, najnovsim a konkretnym kupam. Pri zdaneni sa vsak vacsinou snazis o co najvyssiu stratu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

AMD is scheduled to report earnings after the market close on Wednesday.

https://www.marketwatch.com/story/amd-e ... =rss&rss=1" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Jari
Platinum Member ***
Príspevky: 780
Dátum registrácie: St 28 01, 2015 6:01 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 44 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Jari »

Martin7 napísal:Držím:
500 AMD @ 31,20
pedro.v napísal:nechcem rypat ale podla mna si zaknihoval stratu $875
a obavam sa ze tych 31,20 sa uz tento rok ani nedockas
technicky je na short k 18-19 a ked neudrzi, tak 14-15
Time in the market beats timing the market…
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dnes riadny výplach. Najviac čípy. TXN, STM zverenia slabé a potvrdzujú slabý dopyt po čípoch. To ťahá AMD dole...ale boja sa aj dnešného zverejnenia a že aj oni potvrdia slabšie objednávky. Preto AMD dnes nebudem hrať. Nechce sa mi počúvať tlačovku. Semiconductor ETF : -4%

Aj ja som sa nachytal. Vliezol som do TER po dobrom zverejnení , ale sektor a trhy ho spláchli do odpadu (z +5% na -4%).
Nestačilo mi +200, chcel som viac a nechal na noc. Teraz bojujem so stratou :lol:
Nasdaq -3%...práve ked začína výsledková tech paráda ..to si nepametám zopár rokov. Ale páči sa mi to. Konečne sa burza
rozhýbala a ukazuje investorom, že ,,easy money,, nebudú.

P.S. Dnes bude velmi zaujímavé zverejnenie Tesly (TSLA ). Pozrite si akú analýzu urobil Citron ..že Tesla úplne valcuje konkurenciu predajmi a že môže ísť nad 400, kde by mohla byť predaná.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Presne.
Ale na grafe to ešte nie je vidno. Smart money nie a nie kúpiť.
Popravde akú hodnotu má budúci cashflow v mene, ktorá sa limitne blíži k nule?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jari napísal:
technicky je na short k 18-19 a ked neudrzi, tak 14-15
Jari mal pravdu. AMD -23% ..ide po 19,30

Advanced Micro beats by $0.01, misses on revs; guides Q4 revs below consensus (22.79 -2.30)

Reports Q3 (Sep) earnings of $0.13 per share, excluding non-recurring items, $0.01 better than the S&P Capital IQ Consensus of $0.12; revenues rose 4.4% year/year to $1.65 bln vs the $1.71 bln S&P Capital IQ Consensus.
Blockchain-related GPU sales in the third quarter were negligible. In the third quarter of 2017, blockchain-related GPU sales were approximately high single digit percentage of total AMD revenue.
Gross margin grew to 40 percent, up 4 percentage points year-over-year, primarily driven by the ramp of new products, including Ryzen and EPYC processors. On a sequential basis, gross margin was up 3 percentage points primarily driven by IP-related revenue and the ramp of new products. Excluding IP-related revenue and memory and inventory related adjustments, gross margin would have been 2 percentage points lower.
"We delivered our fifth straight quarter of year-over-year revenue and net income growth driven largely by the accelerated adoption of our Ryzen, EPYC and datacenter graphics products," said Dr. Lisa Su, AMD president and CEO. "Client and server processor sales increased significantly although graphics channel sales were lower in the quarter. Looking forward, we believe we are well positioned for further market share gains as we continue making significant progress towards our long-term financial targets."
Co issues downside guidance for Q4, sees Q4 revs of $1.40-1.50 bln vs. $1.59 bln S&P Capital IQ Consensus.
Sees non-GAAP gross margin to increase to approximately 41 percent, driven by sales growth of Ryzen, EPYC and datacenter GPU processor sales. For comparative purposes, Q4 2017 revenue was $1.34 billion, adjusted for the ASC 606 revenue accounting standard, and included blockchain-related GPU sales of approximately low double-digit percent of overall AMD revenue.

P.S. Aj Citroni mali pravdu: TSLA +10%...Tesla prekvapila ziskom i tržbami
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa jan »

17.85 je veľmi dobrá cena na budovanie pozície pre tých, ktorí chceli nakupovať okolo 30.
Ide niekto do toho?
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa jan »

9% zľava počas dňa a k tomu večer ešte ďalšia zľava 23%. 17.45 aktuálne.
Čo viac môže chcieť obchodník?
Kupovať, keď je krv
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Môže ísť aj ku 10. Vôbec by som sa nedivil. Taká je burza. Nechcem strašiť, ale po 10 išla pred pol rokom.
Ona ani teraz nie je podhodnotená. Ročný zisk bude toho roku okolo 0,50 a na budúci rok je odhad 0,69. Tu sa nič nezmenilo.

Zmenil sa len sentiment do budúcnosti. Minule nastala eufória. Teraz šok, lebo tržby sú slabé.

Pritom zisk a guide T bol minule aj teraz zhruba rovnaké:

MINULE: Earnings $0.01 better ...sees Q3 revs of $1.65-1.75 bln vs. $1.76 bln Capital IQ Consensus
TERAZ: Earnings $0.01 better ...sees Q4 revs of $1.40-1.50 bln vs. $1.59 bln S&P Capital IQ Consensus.

Preto som ju nechcel trejdovať. Minule sa utrhla a vôbec nešla podľa zverejnenia...predtým to nerobila.
A keď prišla reťaz dobrých správ a upgradov, tak som si myslel, že pod 30 už nepadne. Ale otočilo sa to... Stále sa učíme.

Dobre že Martin má len 500 ks. To nie je žiadna tragédia. Len lekcia.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa jan »

Môže ísť po 10 aj po 5 aj po 1, ale to, že šla na 35 znamená, že jej hodnotu začali investori v poslednej dobe preceňovať, z nižších hodnôt na vyššie. Čiastočne to potvrdila aj terajšími výsledkami. Jej vnútorná hodnota je preto objektívne vyššia ako bola po minulom zverejnení, navyše určitú hodnotu má aj to, že dosiahla na 35.

Problém je celková situácia na trhu, kde sú už od začiatku mesiaca silné výpredaje a tieto predaje stále vyzerajú veľmi presvedčivo. A vôbec to nevyzerá, že predajný tlak by sa mal skončiť.
Dôvody som sa snažil hľadať už 2 týždne. Momentálne sa mi zdá, že začína prevládať zdesenie z toho, že sa ide ešte pomerne prudko zvyšovať úroková sadzba v USA a zároveň nevedia úplne presne odhadnúť dopady ciel. Pričom firmy zatiaľ na earning calloch vplyv ciel nijako nedramatizuju. Bohužiaľ sme vo fáze, keď sa v zverejneniach začali vyhľadávať všetky nedostatky a skoro každé zverejnenie je potom zlé.
Najhoršia panika vzniká vtedy, keď investori nedokážu presne odhadnúť rozsah škôd a začnú mať pocit, že môžu byť nelimitovane. Riziko tohto stavu po dnešku na trhu narástlo. A zároveň najväčšia eufória vzniká, keď investori nedokážu presnejšie odhadnúť aké veľké môžu byť v budúcnosti zisky a začnú mať pocit, že môžu byť obrovské, ťažko odhadnutelne.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nuž boli tu varovania a veľká slabosť v semiconductors.
BTW tá analýza, čo tu dal Lukáš fantasticky vyšla:

Pierre Ferragu, an analyst at New Street Research in a note sent out to clients on Friday.
He sees AMD shares tumbling by 30% —from almost $27 to $18.

To mu vyšlo na chlp.

By his calculation, AMD's current share price, if fairly valuing the company's business, should be equivalent to a $1.5 earnings per share in 2020. He estimates AMD's 2020 profit to be $0.84 per share.

Podľa toho, keď tomu dobre rozumiem fair cena toho roku by mala byť cca 9 USD. Chlapík zakalkuloval prémiu 100%.
Fair cena v 2020 by tak bola 12,60 USD. S prémiou 100% by to bolo 25 USD.

Keď pozerám priemer sektoru..P/E je 13...priemer industry je 15,41

Intel má teraz cenu 42,40 a forward P/E 10,90
AMD má pri cene 18 forward P/E 26,50

Intel je podľa čísel podhodnotený. AMD aj pri cene 18 nadhodnotená.

Všetko stojí na tom, či sa AMD bude prekonávať, alebo nebude. Všetko je o budúcnosti a tá je vždy otázna.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa jan »

Je lepšie, že splnila profit a nesplnila revenue, práve kvôli týmto valuation modelom.
Keďže profit je to, čo sa v zlých časoch počíta.

Inak netrúfol by som si ju shortovat nad 30, priznávam. Tam mala obrovské objemy. Ale aj preto sa mi zdá teraz zaujímavá na nástup do longu. Akurát by som nešiel All in, ako tu chodia chalani. A diskontoval by som očakávanú target price, pretože tie sa tento mesiac na celej burze dosť znížili.

Tento mesiac je celkovo veľmi netypický a dosť krutý.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 203 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Zverejnenie je zle, server EPYC sklamanie, kde su tie 5% hodnoty market share, sice to ma byt do konca roka...? jedine pozitivum je margin 40%, to bude cesta zlespovania ziskov.
Inak takuto paniku som necakal, ked sa opat pozreim spatne, ked som vyskocil pred tym masivnym 50% narastom behom 10 dni a predal pod 20USD a potom mi usla az nad 30USD, tak aktualne som na tom dobre. Sice prisiel o fiktivnych 35000, ale zachranil som realnych 7000 stratu aktualne....
Uvidim ako otvori, ale podla mna bude este pokles, lebo retail zacne panikarit, hlavne ti co nakupovali nad 25 a nemaju pristum k aftermarket...
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2797
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 101 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rokosák »

Adammd napísal: Inak takuto paniku som necakal, ked sa opat pozreim spatne, ked som vyskocil pred tym masivnym 50% narastom behom 10 dni
Predpovedat buduci vyvoj je nemozne. Lahsie je skusit a reagovat na vyvoj.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"