Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Street target cuts: Robert W. Baird lowers their AMD tgt to $25 from $28 (Neutral); Susquehanna lowers their AMD tgt to $19 from $22 (Neutral); UBS lowers their AMD tgt to $24 from $25 (Neutral); BMO Capital Markets lowers their AMD tgt to $18 from $20 (Market Perform); Morgan Stanley lowers their AMD tgt to $17 from $28 (Underweight); Stifel lowers their AMD tgt to $34 from $38 (Buy); Jefferies lowers their AMD tgt to $30 from $36 (Buy); RBC Capital Mkts lowers their AMD tgt to $34 from $40 (Outperform)
Wells Fargo defended AMD following the selloff, suggesting investors buy the weakness; their positive thesis on AMD's 2019 product cycle / data center share gain story into 2019 remains unchanged.
Cowen defended AMD following earnings/guidance suggesting the overall bullish thesis isn't broken and that the company continues to progress as 7nm products begin this quarter with datacenter GPU and with server, desktop and gaming GPUs in 2019.
Oppenheimer lowered their below-Street CY19 ests to reflect mgmt's tempered outlook; additionally, with much of the 2019 CPU share gain story baked in and EPS upside limited, they remain sidelined.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Som zvedavy s cim sa vytasia klasici zo CITI a Barclays a hlavne Hari z GS....
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Intel zverejnil dobre:
Reports Q3 (Sep) earnings of $1.40 per share, excluding non-recurring items, $0.25 better than Consensus of $1.15; revenues rose 18.7% year/year to $19.16 bln vs the $18.11 bln
Co issues upside guidance for Q4, sees EPS of $1.22, excluding non-recurring items, vs. $1.09 Consensus; sees Q4 revs of ~$19 bln vs. $18.39 bln Consensus.

Horšie je, že AMZN a GOOG zverejnili slabšie a vymazali zisky z dnešnej rally. Zajtra budú obidve zhruba po -7%

Dnešná rally je tým prakticky vymazaná a mal to byť vrchol týždňa. Na budúci týždeň AAPL a FB a je koniec parády.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rado »

Martin písal, že do Earnings ide s 1000ks alebo riskol viac? Dlho tu nič nedal. Verím, že ho to obišlo bez väčšej straty. :?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Rado, vďaka, že máš starosť, ale nič sa nezmenilo. Stále držím 500 AMD a 5000 PLX. Len nemám čas nič písať a ani sem teraz veľmi chodiť. Keď ale niečo nakúpim alebo predám, hneď aj napíšem. Dnes ma celkom lákalo predať v predpredaji za 18,30, bol viac ako 3% a AMD nemalo potenciál zavrieť vyššie, ale nebol som si istý, či sa náhodou trhy ,,extrémne" nespamätajú (vyzerali, že by sa aj mohli ešte v predpredaji), tak som to nakoniec neriskol. V podstate od ER som si vydýchol, cez leto som bol nervózny, že pôjdem na 100-ku len s 500 shares, takto mám znova šancu tam dôjsť s niekoľko tisíc shares. Aj ten pád trhov mi robí radosť. Už ale začína byť riziko ich predať. Ale ako písal Juggler, môže dovtedy ísť aj na 10 a aj pod. Nesnažím sa robiť veľa obchodov, nemám teraz nato čas a zároveň som na burze nebol počas nejakej veľkej korekcie v minulosti alebo kríze a teda nemám skúsenosti na takéto situácie. Skôr to teda len sledujem.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rado »

Síce AMD nepoznám tak dobre ako ty, ale škoda, že len sleduješ. Ja som svoj najlepší obchod urobil práve počas takého obdobia. Jeden z citátov hovorí, že je najväčšia hlúposť kupovať, keď cena podrástla. Je vidieť, že je oveľa väčšia aktivita, keď cena rastie ako keď ceny padajú.
Berte ma prosím s mojimi vedomosťami o AMD s rezervou, ale keď ste kupovali pri cenách 26 -32$, tak teraz keď je cena o 50% nižšia by ste mali byť oveľa aktívnejší. Zmenila sa síce nálada na trhu, ale keď ste si cenili AMD tak vysoko, tak čo sa zmenilo za tých pár dní? Mesiac v živote firmy nezmení skoro nič.
V každom prípade vám všetkým, ktorí sa angažujete v AMD, držím palce.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lenže zatiaľ je pád trhov veľmi malý a majú ešte kam padnúť. Nakoniec to ešte môže byť oveľa väčšia kríza ako teraz vyzerá, pád môže byť 50 alebo až 90%. Skvelá kúpa sa môže ukázať ako úplne mizerná. Ďalšia vec je, že práve SEMI sťahuje dole všetko ostatné kvôli clám a Číne. Najviac padajú tieto akcie. Keď si pozriem graf SPY, tak dno v roku 2009 sa ako tak dalo odhadnúť, ľahšie ako teraz (nie počas poklesu, ale posledná fáza). Keby v tomto klesaní akcie padli zhruba na úroveň marca 2009, tiež by sa ľahšie odhadlo, že už sa to otočí. Zároveň z korekcie sa tech rýchlo spamätáva, ale z krízy mu to už trvá dlhšie. No zaujímavý nákupný bod by mohol byť 15-15,50. Podľa toho čo som čítal, väčšinou každý očakáva podobný priebeh ako v roku 2008. No pád môže byť oveľa rýchlejší a aj spamätanie sa môže mať úplne iný priebeh ako v minulosti. Kľudne sa môže stať, že SPY sa nevráti na svoju najvyššiu hodnotu desiatky rokov. A bude to úplne rovnaké ako čínsky a japonský index. Teraz sú akcie extrémne vystúpané.

Edit: Rado, ten tvoj obchod bol parádny, dávnejšie som ho tu našiel. :D

Asi viac zarobím trejdovaním VIX-u ako kupovaním akcií. :lol: Dá sa trejdovať VIX a tie ostatné volatility aj cez FIO? Má niekto skúsenosť?
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 500 AMD @ 19,80 (AH)

Držím:
500 AMD @ 31,20
500 AMD @ 19,80
5000 PLX @ 0,88

Dokúpil som 500, využil som pokles v AH kvôli ER. AMD sa momentálne blíži krátkodobému vrcholu, až v poklese nakúpim viac.
Pôvodne som chcel nakúpiť včera za 17,20 ale musel som niečo vybaviť a ani pokyn som nestihol dať. Predpredaj bol keď som odchádzal 17,80 a myslel som, že príde úvodný dip (aj prišiel), tak mi to ušlo. Potom som chcel nakúpiť večer za 18,20 v AH, ale som si to rozmyslel, že uvidim ako budú dnes trhy. Dnes som na to čas mal, opäť chcel kúpiť za 18,20, ale Nasdaq lietal stále do mínusu tak som nakoniec nekúpil. Rast by ešte mohol pokračovať do 22, možno nie a príde pullback. Ten využijem na nákup.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 500 AMD @ 20,20 (kúpené včera 19,80) chytený SL, bol zadaný po úvodnom poklese a následnom raste.
Zisk: 200,- USD
Hodinové RSI je extrémne vystúpané + Nasdaq išiel do -1%. PT som mal na 21,20, tam ale nedošla.

Držím: 500 AMD @ 31,20
5000 PLX @ 0,88
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Znova späť.
BUY 500 AMD @ 20,10

Chcel som kúpiť za 19,70, ale ušla mi o 1 sekundu :evil: . V utorok 6.11. má AMD veľký event, bude hovoriť o nových produktoch na budúci rok. V roku 2016 tiež v novembri akcia po takomto evente pekne rástla. Keď bude príležitosť, ešte dokúpim tesne pred.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin7 napísal: V utorok 6.11. má AMD veľký event, bude hovoriť o nových produktoch na budúci rok. V roku 2016 tiež v novembri akcia po takomto evente pekne rástla. Keď bude príležitosť, ešte dokúpim tesne pred.
Je to tak. Dobrý postreh. Dnes AMD vykazuje velkú silu. V preopen bolo nad 21, potom ho trhy zmietli.


Advanced Micro Devices, Inc., which has seen strong product momentum for about two years now, is set to host its "Next Horizon" event Nov. 6 in San Francisco.

The chipmaker hasn't shed much light on details, except for the itinerary and a mention on its earnings call, describing the event as a platform for discussing innovation of products and tech.

This has set tongues wagging that AMD could disclose material information that could impact its stock price, given that the event was announced on its Investor Relations page. In 2016, the company hosted an event under the same name and used it to unveil the Ryzen brand.

The Analyst

Bank of America Merrill Lynch analyst Vivek Arya reiterated a Buy rating on AMD with a $30 price target.

The Thesis

The "Next Horizon" event is likely to see a general presentation and Q&A session with key company executives such as AMD's CEO, CTO, head of data center and head of graphics as well as an update on new 7nm data center CPU/GPU products, Arya said in a Friday note. (See his track record here.)

The analyst expects a detailed update on specs and launch dates for the EPYC 2/Rome server CPU and Vega GPU optimized for data centers, along with an update on possible new customers, the analyst said.

The Rome CPU is likely to go into production by 2019, and the Vega GPU by year-end, Arya said.

The next-gen EPYC2, namely Rome, should help leverage AMD's existing engagements and accelerate share gains, according to BofA.

Arya said Rome will based on Taiwan Semiconductor 's 7nm, giving it parity with or a lead over Intel for the first time. Rome will feature a new node and more cores, he said.

BofA expects cloud customers to come flocking to Rome's high performance and core, leaving the enterprise customers continuing with Naples. The firm expects Rome to be available by the first half of 2019, with major cloud customer ramps in the second half.

Comparable product from Intel Corporation , namely the 10nm Ice Lake, may not be available before 2020, the analyst said.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Reiterate Buy ahead of new nanometer CPU/GPU launches on Tuesday, event refocuses investors back to AMD’s generational share gain opportunity. EPYC 2/Rome can leverage software and qualification work started with EPYC 1, we expect Rome ramp in the second half of 2019.. New Vega GPU will be industry’s 1st at nanometers; AMD already annualizing $100 million+ in data center GPU sales, addressing $10 billion+ opportunity.

https://247wallst.com/technology-3/2018 ... all+St.%29" onclick="window.open(this.href);return false;
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 500 AMD @ 21,20 (kúpené 20,10)
Zisk: 550,- USD

Držím: 500 AMD @ 31,20, 5000 PLX @ 0,88
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Martin7
Co hovoris na dnesne slabe earnings plx? Tipujem ze ak sa nakoniec uskutocni aj planovane riedenie akcii, tak cena padne niekam k 20c. V kazdom pripade odzaciatku som v tom ze niekto financne pomoze a zachrani firmu pred najhorsim, v tych ich liekoch je velky potencial..
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

dozvuky po včerajšej prezentácii:

Stifel maintained AMD (AMD) coverage with Buy and target $34

RBC Capital maintained AMD (AMD) coverage with Outperform and target $34

Pre mňa event momentum končí a nemám potuchy kam pôjde ďalej.
Zaujímavé, že u AMD to je balík dobrých správ, potom balík zlých správ, znova balík dobrých správ a cena lieta ...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tak doplňujem dalsiu dobrú správu:

AMD Gets Boost From Amazon Partnership

Amazon Web Services was launching three cloud computing instances that use AMD's Epyc server CPUs, rather than Xeon CPUs from Intel Corp.

Amazon said the AMD-powered instances were 10% cheaper than existing, comparable, Intel-powered instances.

AMD CEO Lisa Su, in a discussion with TheStreet's Eric Jhonsa, talked about the importance of the AWS partnership, and the types of workloads for which Epyc CPUs were often being used.

video s CEO: https://vid.thestreet.com/p/105/sp/0/pl ... /video.mp4" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 500 AMD @ 21,80 (PM)

Celkovo držím:
500 AMD @ 31,20
500 AMD @ 21,80
5000 PLX @ 0,88

Dnes možno bude pokles, ale nechcem riskovať ďalší rast a kupovať vyššie. Myslím, že sa dostáva do dlhšieho trendu. Na spodku trendovej linky hodinového grafu budem dokupovať. Včera som sa pokúšal využiť pokles v AH spôsobený ER (pravdepodobne QCOM), ale nechytil som ju. Nestihol som ju chytiť v dipe za 21,60, tesne pred polnocou som to zmenil na 21,70 ani tak.
Po včerajšom brejkoute SPY a Nasdaq-u by zas mohli trhy nejakú dobu vydržať zelené.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Trumpeta, spomenul som si na teba počas ER. Zrejme sa to natiahne. Čas bude mať za následok nervozitu a odbudnú investori a cena akcie zrejme klesne. Ako píšeš, tie lieky sú úplne iná liga ako to čo je bežne dostupné, viacero odborníkov to považuje za novú generáciu liekov. Ja si myslím, že ľahko nájdu ďalšieho investora. Sestre som poradil, aby polovicu odpredali a neskôr kúpili nižšie. Oni majú priemer nákupu okolo 0,65. Zatiaľ ale nechcú predávať. Ja budem držať a v poklese (ak príde) dokúpim. Nemám ale veľmi času sa tomu venovať, cez víkend sa nato pozriem bližšie a dám vedieť (minimálne na toto si čas nájdem).
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Milankos »

@Trumpeta1978: ak sa smiem spytat ako znasas aktualny vyvoj ceny? Momentalne je 0.42 a ty si nakupoval za 0.59.. navyse v najblizsej dobe nevidim ani ziadne extra dobre spravy. Mas nejaky plan kedy to predas? Co ak sa rozhodnu spravit reverse split?

P.S: tento post nie je mysleny v zlom. Aj ja mam kupene PLX ale mam ovela mensiu poziciu(ktora je pri aktualnej cene uz tiez mierne stratova) a rozmyslam ze dokedy sa oplati drzat
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Milankos

dakujem za otazku, ano situacia je taka ze na Plx som momentalne minus 3210€ v nezrealizovanej strate. Ako to nesiem? Normálne, pretoze z TA tento pokles v case mojej kupi pre mna aj logicky vyplyval. Preco som to teda kupil vtedy ked som tusil ze bude vyhodnejsia pozicia? pretoze mne primerne ide o radost a vzrusenie z hry. Samozrejme ze by som na tom v konecnom dosledku rad nieco aj zarobil, ale je to hlavne velka zabava a k tomu patria aj velke poklesy, inac by to bola nuda. Ovela vecsi pokles som teraz zazil na CNCE kde bol vpriebehu 2dni pokles myslim cez 25percent-to ma prekvapilo, lebo som ho vobec necakal.
Celkovo som v nezrealizovanej strate na vsetkych svojich shares aktualne cez 12k €, takze samotne PLX mi zo toho robi minimum. Je to zabava mat na pretekoch vela roznych koni a priebezne sledovat ktoremu sa ako dari/nedari.
Mam shares ktore trejdujem a ine shares ktore mam ako investiciu/zabavu. Snazim sa neviazat na peniaze ani na veci ktore by sa dali za ne kupit, pretoze to je kratka radost. Ale mat peniaze v risky shares to uz zabava je, alebo aspon vzrusenie, to sledovanie notes v pooloch kde su investory ktori v nich maju miliony a prezivaju kazdy pokles ci narast ako male deti- je to super zabava. :D
Najhlavnejsie je, ze nikto absolutne netusi, ako to nakoniec s PLX dopadne. Firma je financne velmi nestabilna a je otazkou ci dokaze fungovat do doby az bude prx102 schvaleny FDA a ci vobec bude-v priebehu testovania na pacientoch sa moze stat cokolvek. A tiez je samozrejme mozny aj obrovsky komercny uspech a to by bol super pribeh.. Plx planujem drzat minimalne do schvalenia PRX 102 ak neschvalia, tak budem drzat dalej v podstate bez obmedzenia, kludne aj 10rokov. Reverse split? Padne cena,ktovie ako nizko, ale osobne si myslim ze nebude ,to tak hrozne aby musela byt akcia delistovana z NASDAQ a ked bude tak co, tak bude ako Pinksheet..
Ja si myslim, ze pri investovani/trejdovani by mal byt clovek uplne uzrozumeni s tym, ze peniaze vrazene do toho uz neexistuju. V opacnom pripade je pri kazdom poklese ceny zvierany strachom,robi chyby a skor ci neskor to psychicky nebude zvladat.
Pre mna uz ziadna strata neexistuje, uz mozu byt iba vynosy :D

---
oprava-myslene bolo delistovanie z Nyse, ale primarne som stale na Nasdaq tak preto furt vsade taham..
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 500 AMD @ 19,95 (AH)

Držím:
500 AMD @ 31,20
500 AMD @ 21,80
500 AMD @ 19,95
5000 PLX @ 0,88

Využívam stiahnutie AMD ER Nvidie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin7 napísal: Využívam stiahnutie AMD ER Nvidie.
Aj ja o tom uvažujem...ale Nvdia dala hrozný guide:

Co issues downside guidance for Q4, sees EPS of ~$1.32-1.49, excluding non-recurring items, vs. $2.01 Consensus; sees Q4 revs of $2.65-2.75 bln vs. $3.4 bln Consensus.

Ale máš dobrý risk/reward. Myslím, že v súčasnosti je výhodné AMD nakupovať vždy ked je pod 20 a predávať nad 20...teraz je 22 taký ideálny target .
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 500 AMD @ 20,25 (kúpené včera v AH za 19,95)
Zisk: 150,- USD

Keby to nebol tretí vstup, tak podržím, ale Goldmani stiahli PT Nvidii na 200 + som čakal, či náhodou AMD niekto nedá PT nahor, ale nič sa zatiaľ nedeje a teda nebudem zbytočne riskovať. Nasdaq tiež cez -1%, tu vie ísť AMD cez -6%.

Súhlasím Juggler, tých 22 je na teraz zrejme strop. Ak by to nepokazil ER Nvidie možno až 23-24, ale potom by pokles ešte zrejme taktiež musel prísť.

Edit: Nemusí prísť pád, len mi za súčasného stavu 1000 shares stačí (zvlášť kúpené vyššie). Ak ale akcia otvorí niekde -6%, je viac pravdepodobné, že prvé pohyby pôjdu hore.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 500 AMD @ 17,50 (PM)

Držím:
500 AMD @ 31,20
500 AMD @ 21,80
500 AMD @ 17,50
5000 PLX @ 0,88
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Martin7
Myslim ze bude prilezitost na pekny swing plx: 9/12 sa bude hlasovat o riedeni, ktore asi prejde. Lenze pri tejto dnesnej nizkej cene to nema vyznam. Takze predpokladam ze predtym pride k masivnej pumpe a nasledny sell.Uvidime..
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 500 AMD @ 18,50 (BUY 17,50)
Zisk: 500,- USD

Počkám na ďalší vstup. 1000 shares teraz stačí. Streda ma prekvapila, čakal som otočenie trendu ako u AMD tak aj Nvidie. V utorok má AMD konferenciu, to by ho mohlo stabilizovať. Trumpeta, napíšem k PLX zajtra. Len jednou vetou, vraj finále PRX 102 bude budúci rok, zrejme sa to len posunie na jún.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 500 AMD @ 22,40 (PM o 15:10, BUY 500 @ 21,80) nedalo sa nahlásiť hneď, nefungovala stránka
Zisk: 300,- USD

Držím: 500 AMD @ 31,20
5000 PLX @ 0,88

Predal som v PM, akcia bola +5% a čakal som úvodný dip, plán bol znova chvíľu po opene nakúpiť 500 za 21,90 a ďalších 500 za 21,50. Vedel som, že je to riziko predávať v PM pri +5%, najmä po relatívne pozitívnom summite G20, ideálne je pri +6 až +8. Vtedy ide najprv dole ,,na betón". Myslel som, že pôjde max. po rezistenciu 22,80 a odrazí sa dole a ja nakúpim a bude sa vracať späť hore. Počkám na ďalšiu príležitosť.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pekný rast dnes nad 23. Pozerám, z čoho asi ten optimizmus na AMD...

Maloobchodné predaje cez internet - v Nemecku sa predáva 2 x viac AMD čípov ako od Intelu:

AMD Dominates Retail CPU Sales With Record Breaking Performance in November at Germany’s Largest E-Tailer

For every one Intel processor sold at Mindfactory.de last month, buyers purchased approximately two AMD processors. In terms of volume in the same month, buyers purchased more than sixteen thousand AMD processors via the German E-Tailer, nearly double the amount compared to the same month last year and by far the largest volume of processors ever sold at the e-tailer at any given month.

This indicates that the momentum shift in favor of AMD is largely due to considerable growth in the company’s sales, rather than a decline in Intel’s sales.

The best selling CPU was the AMD Ryzen R5 2600, followed by the R7 2700X, the R5 2600X and finally the Intel Core i7 8700K secured fourth place.

https://wccftech.com/amd-dominates-reta ... -to-1/amp/" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. Bavil som sa s PC odborníkom o AMD čípoch a on i napriek všetkým chválam odporúča Intel. Že vraj výkonovo a cenovo je AMD fajn...ale kvalita sa ukáže po rokoch. AMD čípy vraj nevydržia tolko ako Intelácke a platilo to aj pri predchádzajúcom boome AMD čípov pred 15 rokmi. Takisto pozor na relatívne nové špičkové grafiky za super cenu, ktoré sa vraj hodne predávajú v bazároch...Tiež vraj vydržia málo, lebo šlapali 24 hodín pri dolovaní kryptomien a mineri sa ich zbavujú...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 500 AMD @ 22,90 (kúpené ešte presne o 16:00, opäť nefungovala stránka)
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Skusim zareagovat
JUGGLER napísal: pekný rast dnes nad 23. Pozerám, z čoho asi ten optimizmus na AMD...
Imho ten rast bol kvoli optimizmu z G20, tam bol skok u vsetkych akcii - najma tech ako som tak pozeral. Nvidia isla dost hore 11%
JUGGLER napísal: Maloobchodné predaje cez internet - v Nemecku sa predáva 2 x viac AMD čípov ako od Intelu:
Myslim ze toto nebude pravy dovod. Podobne informacie tu boli uz aj predtym dokonca pred Q3 ER kde AMD podla MindFactory dorovnalo predajmi Intel. Realne sa dane pozitivne cisla nejak velmi neodzrkadlili v ER. AJ ked v principe uz tam bolo vidno trend, lebo myslim v ER calle vraveli ze prepad v konzoliach a grafikach dorovnavali silnymi predajmi consumer CPUs.

Ono to tak vyzera ze mindfactory ( DE trh ) je dost pro AMD. Nie vsade na svete je to rovnake. Ale su patrne zmeny najma teraz po upravach cien Ryzenov smerom dole a po tom co Intel vypustil napr i9 9900k nastaveny cenovo prilis vysoko. Prakticky i9 kupuju ludia co chcu aktualne najvykonnejsie destktop CPU bez ohladu na cenu. Vsade inde kraluje Ryzen.

Prave po uprave cien je AMD na tom velmi dobre. Prakticky v kazdej kategorii ( Total low-end Athlon 200GE, Budget: Ryzen3 2200g ( ~100usd ) , Best all-rounder Ryzen5 2600 ( ~170usd ), High-end Ryzen 7 2700x ( ~329usd ) + znizene ceny Ryzenov s Zen jadrom ( Starsie 14nm Ryzen 1xxx ), rovnako TR aktualne aj tie starsie. Ked pozries nejake odporucania na zostavy ( napr kludne aj na YT ) odporucaju sa velmi Ryzeny kvoli velmi dobremu pomeru cena/vykon. Intel nic zaujimaveho aktualne nema.

Vyhoda v pripade AMD je moznost v buducnosti osadit niektore 7nm Ryzeny 3xxx do aktualnych mainboardov.

Len to toto je len jedna cast. Druha je ze Intel zrejme bude preferovat primarne dodavky pre DC a nasledne OEM. A ohladom OEM, podla mna nikto len tak data nema. A ja neviem ako ini, ale ja stale vidim velku vacsinu desktopov a notebookov od OEM vyrobcov zalozenych na Intel procesoroch. Cize je fajn ze su data z mindfactory ale nie som si isty ze je to naozaj natolko smerodajne.

Intel ma aktualne akurat best gaming CPU ( 9900k, ludia ale kupuju dost 8700k kvoli pomeru cena/vykon v hrach )
Su ale nejake rumors ohladom novych ryzenoch ktore maju mat vyssie IPC ( 10 - 15%, krajne pripady az 29% ) a spekuluje sa o az 5,1Ghz. Ak by to bola pravda, AMD ukradne best gaming CPU Intelu a pri rozumnej cenovej politike si ho aj udrzi. Zaroven sa spekuluje o vyssom pocte jadier Ryzen3 - 6 , Ryzen5-8, Ryzen7-12, Ryzen9-16 co jednak koreluje s tym aky je aktualny vyvoj - napr nove hry z toho dokazu tazit tiez.

Cize rok 2019 bude urcite zaujimavy, hned zaciatkom roka CES. Chvilu pred nim ma mat Intel svoj event.
JUGGLER napísal: AMD Dominates Retail CPU Sales With Record Breaking Performance in November at Germany’s Largest E-Tailer

For every one Intel processor sold at Mindfactory.de last month, buyers purchased approximately two AMD processors. In terms of volume in the same month, buyers purchased more than sixteen thousand AMD processors via the German E-Tailer, nearly double the amount compared to the same month last year and by far the largest volume of processors ever sold at the e-tailer at any given month.

This indicates that the momentum shift in favor of AMD is largely due to considerable growth in the company’s sales, rather than a decline in Intel’s sales.

The best selling CPU was the AMD Ryzen R5 2600, followed by the R7 2700X, the R5 2600X and finally the Intel Core i7 8700K secured fourth place.

https://wccftech.com/amd-dominates-reta ... -to-1/amp/" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. Bavil som sa s PC odborníkom o AMD čípoch a on i napriek všetkým chválam odporúča Intel. Že vraj výkonovo a cenovo je AMD fajn...ale kvalita sa ukáže po rokoch. AMD čípy vraj nevydržia tolko ako Intelácke a platilo to aj pri predchádzajúcom boome AMD čípov pred 15 rokmi. Takisto pozor na relatívne nové špičkové grafiky za super cenu, ktoré sa vraj hodne predávajú v bazároch...Tiež vraj vydržia málo, lebo šlapali 24 hodín pri dolovaní kryptomien a mineri sa ich zbavujú...
Uprimne, ja som za cely svoj zivot nevidel odidene CPU nadmernym pouzivanim alebo niecim takym ( ak teda vravis ze nevydrzia). Uprimne, myslim ze ak CPU odide tak ta sanca je u oboch vyrobcov rovnaka a to skor bude chyba vo vyrobe co sa prejavi neskor. ( ak sa bavime cisto o CPU ). Co mohlo byt problemove predtym boli mainboardy - tie boli predtym pre AMD horsie. Jednak kvalitativne - tie dizajny neboli tak dobre ako u Intel dosiek a jednak chipsety neboli odladene. Dost sa setrilo na AMD boardoch lebo AMD bolo vnimane ako low-cost alternativa. Teraz prave tym ze AMD platformu nevolia len ludia ktori cielia na co najnizsiu cenu, uz aj vyrobcovia zacinaju produkovat coraz lepsie mainboardy. Cim viacej ludi bude mat zaujem, resp celkovo skupin ludi ako hraci, ludia tvoriaci na PC vyzadujuci High perf desktopy ... - tym tie boardy budu vychytanejsie a kvalitnejsie prave kvoli konkurencii medzi vyrobcami. A tie grafiky to je to iste. Niekomu kto tazil kryptomeny imho islo o efektivitu. Tj sice tie grafiky bezali 24/7 ale zasa bola snaha ich tweakovat, znizovat voltaz, pripadne aj frekvenciu pokial tam nebol vyrazny rozdiel vo vypocetnom vykone etc. Kazdopadne tam nema byt aky dovod aby nefungovali resp nejak odchadzali. Vacsina bude prave uplne OK a ludia sa ich zbavuju kvoli tomu ze tazba sa uz neoplati tak co by robili s tymi grafikami. Pre hracov je to zaujimava alternativa dostat sa lacno k slusnej hernej grafike.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

lukas-svk napísal:
Uprimne, ja som za cely svoj zivot nevidel odidene CPU nadmernym pouzivanim alebo niecim takym ( ak teda vravis ze nevydrzia). Uprimne, myslim ze ak CPU odide tak ta sanca je u oboch vyrobcov rovnaka ...
Bavil som sa chlapíkom, čo skladá a servisuje PC 20 rokov. Vravel, že AMD procesory v predchádzajúcom boome pred 15 rokmi bežne odchádzali klientom po 3 rokoch. Nikdy sa nestretol s tým, žeby Intel odišiel po takej krátkej dobe...naopak, vraj sa diví, že u niektorých zákazníkov neodišiel ani po 10-15 rokoch. Je to subjektívne, vôbec to nemusí platiť pre novú generáciu procesorov AMD...on komentoval svoje skúsenosti. Chladil moje nadšenie z AMD...to je všetko.

Nemusí ísť o nadmerné používanie. Ale napr. o jednorazovú záťaž, ked ti napr. odíde chladenie a procesor sa prehreje.
BTW ja som doniesol PC môjho svokra, ktorému odišla celá matičná doska len preto, lebo mu skratoval zdroj. Tá MB mala možno 3 roky...zdroj asi 10. MB išla do koša...

Nadmerné používanie a s ním spojené patálie spomenul ten chlapík pri dolovaní. A ja mu verím a nikdy by som takú grafiku nekúpil. A už vôbec nie pre použitie na hry, kde sa vyžaduje špičkový výkon...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Chris »

Juggler: myslis Gaba ? :) AMD mali vtedy predtym problemy s prehrievanim a rozne pokrivene piny... holt...
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nie, bol to iný. Ku Gabovi si dávam skladať ja. Je fenomenálny. V živote nedám skladať PC niekomu inému...
Ale spýtam sa ho ked budem s ním nabudúce... Len neviem kedy to bude, lebo jeho PC sa nekazia.. :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 500 AMD @ 18,25 (PM)

Držím:
500 AMD @ 31,20
500 AMD @ 22,90
500 AMD @ 18,25
5000 PLX @ 0,88

Predpokladám, že dnešná kúpa je trejd pravdepodobne po 19,50. Je možné, že AMD ešte spadne začiatkom roka na 15,50. Tam predbežne budem robiť veľký vstup.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rokosák »

Martin, mna hrozne drazdi tych 31.20. Tym Ta nechcem ani kritizovat ani poucovat, len sa pytam. Nebol by si na tom lepsie, keby si predal 31.20 za 27?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Bank of America analyst Vivek Arya reiterated his Buy rating for AMD stock but lowered his price target from $30 to $27.

The Thesis

Near-term issues with cryptocurrency demand and the timing of the launch of the “Rome” EPYC server chips suggest AMD’s business might not begin to regain its traction until the second half of 2019.

In the meantime, Arya said there have been four recent indications that the near-term outlook for AMD may be difficult:

-Pricing checks suggest margin pressures.
-Management commentary from Micron Technology, Inc. (NASDAQ: MU) management on memory inventory levels was cautious.
-Commentary from AMD and NVIDIA Corporation (NASDAQ: NVDA) management at recent events and conferences has suggested a weak market.
-Nvidia’s most recent guidance suggested it will take several quarters for the market to recover.

Arya said the next potential bullish catalyst for AMD investors will be the CES conference, which kicks of Jan. 8.
There’s a chance AMD could unveil a new product or two at the event, which could jump-start the stock. However, Arya said long-term AMD investors have nothing to worry about regardless of the near-term trading action.

“We view it as the only company that can challenge two large incumbents INTC and NVDA in a $50bn+ addressable market opportunity in PC, server, high-end gaming, deep learning and related markets where AMD has less than 10% value share currently,” Arya said.

Price Action

AMD's stock was down 2.5 percent Thursday to $17.70 per share. The stock is down 43 percent in the past three months.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 1500 AMD @ 18,42 (o 21,59) Predané kvôli započítaniu strát (dane).
BUY 1500 AMD @ 18,44 (AH) Zajtra vyhodnotím.

Všetkým prajem šťastný a hlavne úspešný nový rok 2019!
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Martin7 napísal:OUT 1500 AMD @ 18,42 (o 21,59) Predané kvôli započítaniu strát (dane).
Kúpené po 500 @ 31,20 @ 22,90 @ 18,25 alebo priemer 1500 @ 24,35.
Strata: -8.895,- USD

Celkovo držím:
1500 AMD @ 18,44
5000 PLX @ 0,88

Budem sa snažiť postupne reagovať na príspevky, ktoré ste napísali, mal som málo času sem chodiť.
Zatiaľ jedna stručná reakcia: Ján a Rado, veľmi dobre ste odhadli vstup do AMD. Na spodu 17-ky som mal vtedy chuť vstúpiť aj ja, ale keď sa dostala až do 16-ky, vtedy som si myslel, že sa bude dať kúpiť aj v 15-ke. Len vtedy boli trhy ešte veľmi málo padnuté a čakal som väčší pád trhov. Tiež som čakal, že AMD ako akcia založená na očakávaniach bude padať rýchlejšie ako iné akcie. No stále rátam aj s tým, že budúci rok môže index padnúť o ďalších 20%, čo znamená, že tech ďalších -50%. Tých 9 pre AMD môže byť, ale myslím, že to je extrém a zároveň úplné dno aj to len za situácie, že tech padne ďalších 50%. 7.1. rokovanie Trumpa o clách, 9.1. AMD predstavuje nové produkty na CES. Pozeral som fóra, každý si predstavuje podľa podobných grafov ako AMD padne dole z tohto trojuholníka, ale mne vychádza, že akurát príde po vrchnú linku a bude CES a hneď nato breakout.
Prílohy
amdfin.png
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Vyhodnotenie 2018:

od 31.12. 2017 do 31.12. 2018
50.590,59 - 46.953,96 = +3.636,63 (+7,75%)

od 24.5. 2016 do 31.12. 2018
58.373,36 + 3.636,63 = 62.009,99
62.009,99 – 20.552,40 = +41.457,59 (+201,72%)

Stav účtu k 31.12. 2018
Akcie (ceny sú close 31.12. 2018 podľa Yahoo):
AMD: 1500x18,46=27.690,-
PLX: 5000x0,311=1.555,-
Cash: 21.345,59 USD
Spolu: 50.590,59 USD
mikr
Gold Member **
Príspevky: 359
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa mikr »

A já stále věřím na 15. Vyhnul jsem se všem extrémům, cena nad 25 mě absolutně nazajímala. Až nyní po cca půl roce se začínám zajímat. Nic neuteče.
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"