VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Život Tradera

Príspevok od používateľa 14u24me »

Kdysi jsem četl tento zajímavý interview člověka který se chytl v New Yorku u T3 Trading Group.
Jeden z manažerů T3 Scott Redler napsal zajímavou knížku o tom jak to u nich chodí = tvrdá práce od nevidím do nevidím. Neobchodují teda víc časových pásem jako to napsal Mika v Londýně, ale jen US trhy. Tradeři musí být v office hodinu před otevřením trhu na přípravu (8.30), ale většina z nich je tam o 2 hodiny dřív. Po zavření trhu v 16h dělají analýzy obchodů a další vzdělávání, takže se reálně končí až po 18h.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Život Tradera

Príspevok od používateľa Airmike »

14u24me napísal:Kdysi jsem četl tento zajímavý interview člověka který se chytl v New Yorku u T3 Trading Group.
Jeden z manažerů T3 Scott Redler napsal zajímavou knížku o tom jak to u nich chodí = tvrdá práce od nevidím do nevidím. Neobchodují teda víc časových pásem jako to napsal Mika v Londýně, ale jen US trhy. Tradeři musí být v office hodinu před otevřením trhu na přípravu (8.30), ale většina z nich je tam o 2 hodiny dřív. Po zavření trhu v 16h dělají analýzy obchodů a další vzdělávání, takže se reálně končí až po 18h.
teraz jak si to sem dal, tak ma napadlo ze aj SNB ma knihu ako to u nich chodi. mozete sa tam docitat o tradingu ovela viac aj zo zakulisia, vyber kandidatov a podobne veci. kniha sa vola "one good trade"
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Život Tradera

Príspevok od používateľa rasto800 »

14u24me napísal:Kdysi jsem četl tento zajímavý interview člověka který se chytl v New Yorku u T3 Trading Group.
Jeden z manažerů T3 Scott Redler napsal zajímavou knížku o tom jak to u nich chodí = tvrdá práce od nevidím do nevidím. Neobchodují teda víc časových pásem jako to napsal Mika v Londýně, ale jen US trhy. Tradeři musí být v office hodinu před otevřením trhu na přípravu (8.30), ale většina z nich je tam o 2 hodiny dřív. Po zavření trhu v 16h dělají analýzy obchodů a další vzdělávání, takže se reálně končí až po 18h.
a to su nejaki financnici.cz z new yorku? Kukol som ten rozhovor, aj ich web stranku (naucime Vas obchodovat a iba xxx usd) a tiez recenzie ku knihe na amazon-e ma v tom len utvrdili - amazon reviews
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Život Tradera

Príspevok od používateľa 14u24me »

Mika napísal:teraz jak si to sem dal, tak ma napadlo ze aj SNB ma knihu ako to u nich chodi. mozete sa tam docitat o tradingu ovela viac aj zo zakulisia, vyber kandidatov a podobne veci. kniha sa vola "one good trade"
Přesně tak, já jsem to trošku spletl... Mike Bellafiore - One Good Trade: Inside the Highly Competitive World of Proprietary Trading. SMB Training a SMB Capital jsou napojené na T3 Trading Group.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Airmike »

rasto800

vies mi to tu zo slovenska mozeme vnimat tak po nasom. v amerike sa proste zije aj marketingom.
SMB Capital je normalny trading desk s desiatkami traderov ktori kazdy den obchoduju a zarabaju si tym. no a na to aby ich bolo vidiet tak sa senior traderi a manazeri staraju aj o PR. prirovnavat ich k financnikom je asi dost urazka. kedze oni vychovavaju a trenuju traderov ako na beziacom pase. Btw: v prvom roku junior na trading desku SMB urobi cca 100-120k USD to je myslim celkom slusne ako start.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa rasto800 »

Mika napísal:rasto800

vies mi to tu zo slovenska mozeme vnimat tak po nasom. v amerike sa proste zije aj marketingom.
SMB Capital je normalny trading desk s desiatkami traderov ktori kazdy den obchoduju a zarabaju si tym. no a na to aby ich bolo vidiet tak sa senior traderi a manazeri staraju aj o PR. prirovnavat ich k financnikom je asi dost urazka. kedze oni vychovavaju a trenuju traderov ako na beziacom pase. Btw: v prvom roku junior na trading desku SMB urobi cca 100-120k USD to je myslim celkom slusne ako start.
diky za vysvetlenie, resp. za dalsie info!
Ja som totiz o ziadnej T3/SMB skupine doteraz nepocul(v tomto som celkom nevzdelany a moc to nepoznam taketo prop trading firmy) a teda ked som si klikol tu na odkaz na fore a videl ich web(asi tak 3minuty velmi rychlo) + som precital komenty na amazone ku tej ich knizke tak som videl dalsich iba marketerov co maju hlavny biznis v skoleni. A vobec ma veru nenapadlo ze ide o prop trade firmu!
Ale ked vravis, ze tam niekto aj realne obchoduje a niekam to dotiahli tak to je iny pripad. A samozrejme preco nedostat dalsie prachy cez reklamu a podobne.

Kazdopadne ked vidim tuto stranku s tymi kravatackymi fotkami tak som trochu skepticky photo. Ale tak to je asi len mojim postojom ku takymto kravatakom :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Airmike »

to bolo nejake nedorozumenie. SMB su ini ludia. precitaj si blog http://www.smbtraining.com/blog/" onclick="window.open(this.href);return false; alebo hlavnu stranku firmy. http://www.smbcapital.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

alebo si pozri wallstreet warriors serial. to je dokumentarny serial su natocene 3 serie a myslim v 2 serii je SMB ako firma rozoberana podrobne. da sa to pozriet na youtube vsetky casti.

http://www.youtube.com/watch?v=V-S-aaxDtq4" onclick="window.open(this.href);return false;
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa rasto800 »

Mika napísal:to bolo nejake nedorozumenie. SMB su ini ludia. precitaj si blog http://www.smbtraining.com/blog/" onclick="window.open(this.href);return false; alebo hlavnu stranku firmy. http://www.smbcapital.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

alebo si pozri wallstreet warriors serial. to je dokumentarny serial su natocene 3 serie a myslim v 2 serii je SMB ako firma rozoberana podrobne. da sa to pozriet na youtube vsetky casti.

http://www.youtube.com/watch?v=V-S-aaxDtq4" onclick="window.open(this.href);return false;
Aha! Ja som vychdzal z toho ze tu bolo uvedene "SMB Training a SMB Capital jsou napojené na T3 Trading Group." a ze to je teda v podstate to iste. Tak som SMB ani nekukal. Idem na to teda dovzdelat sa!
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa jogo »

https://winpes.cz/jake-internetove-zdro ... #more-1191" onclick="window.open(this.href);return false;
Bratři Grimmové mají výborně zvládnutý marketing svých služeb :-). V posledním roce ale dostávají v dlouhodobě prezentovaných strategiích drsnou čočku. Jejich hlavní strategie, kterou ukazují světu už od roku 2011, má teď aktuální drawdown 84 % ze vstupního kapitálu (naštěstí před tím jim strategie vydělávala, takže kumulativní drawdown je přes 30 %). Samozřejmě při obchodování futures se musí s drawdownem počítat, ale takto vysoké propady nutí běžného nezkušeného investora zamyslet se nad tím, jestli nakonec není lepší koupit nějaké nízkonákladové ETFko a nestarat se. Od roku 2011 má ta jejich strategie výnosnost 6 % p.a.. Pro srovnání SPY má za posledních 5 let téměř 15 % p.a. a stačilo jen koupit a držet.
Viete niekto tuto informaciu, uvedenu Borisom Tomciakom v diskusii pod clankom, potvrdit?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Bratři Grimmové mají výborně zvládnutý marketing svých služeb :-). V posledním roce ale dostávají v dlouhodobě prezentovaných strategiích drsnou čočku. Jejich hlavní strategie, kterou ukazují světu už od roku 2011, má teď aktuální drawdown 84 % ze vstupního kapitálu (naštěstí před tím jim strategie vydělávala, takže kumulativní drawdown je přes 30 %).
To vyzerá tak, že niekde zverejňujú real-time trading. Ale majú to dobre zašité - nič také som na ich stránke nenašiel (nie som však registrovaný). Možno je to niečo len pre absolventov kurzov.

Trebalo by sa opýtať. Ty Jogo sa nemôžeš opýtať v tej diskusii? Páčilo by sa mi, keby sme mohli trackovať ich výsledky..sú to velice známe figúrky . Aj Turek tuším sluboval nejaký ucelený trading s výsledkami - ale zdá sa mi, že s prístupom iba pre absolventov kurzov.

Ak je to iba pre absolventov...nevadí. Aspoň niečo prezentujú. A raz to ľudia zverejnia - každý edukátorsky biznis speje k tomu, že nestačí len teoretizovať.

P.S. Minule som pozeral na LTT...tiež mu to skapalo. Asi tá stratégia prestáva fungovať.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Airmike »

v pripade LTT si musim trochu sypat popol na hlavu aj ja. presne na tomto pripade som si uvedomil, ze moje prispevky niekedy mozu sposobit viac skody ako osohu. a hralo to sktocne velku rolu v tom, preco som vyrazne obmedzil moje prispevky na tomto fore.

nechcem povedat, ze to ze chalan skoncil je moja chyba. to urcite nie. chcem len povedat, ze v momente, ked sme zacali tu temu diskutovat, som dopredu vedel kde to skonci. vedel som, ze chalanisko bez skusenosti sa bude snazit obhajit svoj projekt aj za cenu, ze to neustoji. ako slon v porcelane sa snazil argumentovat na odborne veci , hoci sam vedel, ze jeho argumenty stoja na vode. aj na jeho prispevkoch bolo vidiet, ze to uz psychicky nedava. no a to je ta pointa. v takomto stave uz clovek nieje schopny obchodovat. a nieto este viest LIVE trading room. ked je clovek pod tlakom a vie, ze ho sleduju, tak robi chyby. to je prirodzena vec ktoru on este nevedel, lebo si to nezazil.

takze v principe som mal urobit toto. do diskusie som sa nemal vobec pustat. vsetko co som napisal (v tom dlhom prispevku) tu :
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 1&start=40" onclick="window.open(this.href);return false; som mu mohol poslat do mailu s vysvetlenim, ze by nemal na fora vobec liest. mohol som mu slusnou formou vysvetlit preco sa nema pustat do odbornych debat. ale neurobil som to. pretoze si stale myslim , ze ak niekto ma uspiet, tak takyto tlak musi ustat. resp. sa takymto veciam ma oblukom vyhnut.

paradoxom je. ze ten projekt ktory si chalan spustil sa mi pacil . z tej tony podobnych asi najviac. bol to jednoduchy koncept ale bez analyzy dat a obchodnej psychologie. skoda len, ze nebol postaveny na dobrych zakladoch. takze asi tolko k tomu.

to JUGGLER - strategia obchodovania orderflow neprestala fungovat. v principe ani nemoze prestat fungovat. to co bol problem LTT bolo, ze chlapec proste orderflow neobchodoval, a nemal v pohode hlavu. ziadnu s tychto veci si ale neuvedomoval.

osobne som predpokladal , ze ak tam bol nejaky velky fail. tak to ten chlapec nejak zmrazi, oddychne si a dofunduje. pokojne bez publika sa vytrejduje na nove high (predpokladam ze toto bol aj jeho ciel). zacne od znova, pouceny tym co ma a co nema robit z hladiska prezentacie. mozno sa to este stane. mozno sa o pol roka obavi a vsetkym nam ukaze , ze sme mali spatny odhad. ja osobne by som bol rad keby som nemal na svedomi dalsi zostreleny projekt. mozno sa to nezda, ale ja tym ludom svojim sposobom naozaj fandim.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Trebalo by sa opýtať. Ty Jogo sa nemôžeš opýtať v tej diskusii?
Neprispievam do tamtej diskusie, lebo s xZajicom si dako nerozumieme, hoci ho ako jedneho z mala traderov sledujem a uznavam.
On je to totiz programator a ak sa ho nieco opytam ohladne jeho strategie, tak ma odkaze na jeho zdrojovy kod, ktory zverejnil, a ze si to mam naprogramovat a zistit odpoved na svoju otazku. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Myk »

Silně pochybuji, že bratři Grimmové zveřejňují live jakékoliv výsledky.
Většinou pro absolventy kurzu zřídí na fóru uzavřenou sekci a tam si vyměňují zkušenosti účastníci semináře. Takže ta informace může být od účastníka kurzu, který tu strategii obchodoval. Jenže Grimové na to mají pak neprůstřelný argument - neobchodoval to přesně jako my, navíc roli hraje psychika, nedodrželi plán apod.

Jinak já pochybuji, že bratři Grimmové vůbec obchodují.
Jeden z námý si v roce 2009 zaplatil opční akademii Dana Sheridana, což je kurz za 6000 USD. To je takový americký Andersen přes opce, měl komunitu, prodával drahé kurzy a byl populární. No a tam zjistil, že pár měsíců před ním se do opční akademie přihlásili jakýsi Nesnídal a Podhájský a pokládali v diskusísch začátečnické otázky. Jenže po pár měsících už Grimmové prodávali kurzy obchodování opcí s tím, že tu strategii už obchodují přes rok s velkými zisky .....
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Chris »

Grimovci su aspon investori :D. Vedeli docela rychlo otocit investovane peniaze za opcny training a niekolkonasobne na nich zarobit :D
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Sú dobrí podnikatelia. Pochopili, že internet a edukátorský biznis má perspektívu a dotiahli ho na vrchol. :wink: To, že sú úspešní podnikatelia - to im treba uznať. A sú na vrchole prakticky dodnes - to je cca 12 rokov.
Mika napísal: to JUGGLER - strategia obchodovania orderflow neprestala fungovat. v principe ani nemoze prestat fungovat. to co bol problem LTT bolo, ze chlapec proste orderflow neobchodoval, a nemal v pohode hlavu. ziadnu s tychto veci si ale neuvedomoval.
O mnohých stratégiách sa dá povedať , že v príncípe nemôžu prestať fungovať. Fungujú aj obyčajné supporty a rezistencie a takisto ich presný opak - breakouty. Ale nič z toho nefunguje za každých okolností a o ničom sa nedá povedať, že je to holy grail.

Keď sa pozriem na súčasný stav edukátorského biznisu, tak všade vidím len PRICE ACTION a ORDER FLOW.
Proste vyučuje sa to akoby to bol na stroj na peniaze – zaplať a nauč sa zarábať. 90% všetkých nových, čo sa objavujú na webe len replikujú teórie z kurzov u Turka, alebo Grimmovcov.

Ja som LTT fandil, že sa nepustil do vzdelávacieho biznisu, ale zobral to z opačnej strany. Chcel v praxi ukazovať ako sa robia zisky a zároveň vysvetlovať akoto funguje. V tom vysvetlovaní podľa mňa urobil chybu. Zobral na seba veľké sústo, chcel všetko komentovať a ešte v angličtine a počas obchodovania. Mal si len robiť vlastný trading a z toho plynúci signal providing – a možno by fungoval dodnes. Ja verím, že mu to predtým šlo – veď trading room nemôžeš založiť bez toho, aby si nemal overené, že tvoj trading funguje.

Obrovskú chybu, čo LTT urobil bola, že sa nechal opantať vlastným egom, vlastnou pýchou. Proste správal sa arogantne, akoby nadobudol dojem, že je v svojej práci majster sveta a že je neomylný. Stratil pokoru, začal urážať ľudí, teba najviac:

Mika tu popísal kopec hlúpostí a niekoľko ľudí čo sa týmto veciam rozumie (z iných fór) sa na ňom už dobre zabáva. Základnému aukčnému princípu a orderflow ZJAVNE nerozumie...

...To že mika obchoduje forex jasne vysvetľuje prečo o orderflow nemá ani páru. Ja nie som nejaký teoretik čo si tu potrebuje masturbovať ego ohurovaním ostatných prázdnymi frázami ... koľkí z vás chlapci obchodujete orderflow? Môžete tu hodiť nejaké screeny alebo videá z vašich obchodov? Zatiaľ som tu nevidel jeden príspevok k veci. Ale múdri jak rádiá ste tu všetci...


...nuž a ,,božie mlyny melú pomaly, ale isto,,....stalo sa presne to, čo si predvídal.
Myk napísal: Jeden z námý si v roce 2009 zaplatil opční akademii Dana Sheridana, což je kurz za 6000 USD. To je takový americký Andersen přes opce, měl komunitu, prodával drahé kurzy a byl populární. No a tam zjistil, že pár měsíců před ním se do opční akademie přihlásili jakýsi Nesnídal a Podhájský a pokládali v diskusísch začátečnické otázky. Jenže po pár měsících už Grimmové prodávali kurzy obchodování opcí s tím, že tu strategii už obchodují přes rok s velkými zisky .....
Toto robili od začiatku. Prešli kurzom Toma Repíka a onedlho už predávali kurzy a vyhlasovali o sebe, že sú profíci. Tomov portál bol vtedy široko-ďaleko jediný, kde sa vôbec v CZ jazyku písalo o burze.

Ale neide o to...ten chlapík píše, že tú stratégiu ukazujú svetu a že má presne DD 84%... Jejich hlavní strategie, kterou ukazují světu už od roku 2011, má teď aktuální drawdown 84 % ze vstupního kapitálu ...odkial by mal také presné čísla? Musia byť niekde výsledky. Treba sa ho opýtať.

P.S. Ja som sa skúsil opýtať, ale môj antivír mi nedovolí komunikovať z tou stránkou....takže som to vzdal.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:
P.S. Ja som sa skúsil opýtať, ale môj antivír mi nedovolí komunikovať z tou stránkou....takže som to vzdal.
Mna antivir pustil, tak som sa opytal. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER

ja som tym chcel len povedat , ze orderflow nieje strategia. obchodovanie orderflow znamena , ze niekto obchoduje na zaklade sledovania erozie likvidity v orderbooku. sleduje proaktivnych ucastnikov, ktori pouzivaju takzvane Marketable orders. su to likvidity takeri. no a pointa je v tom, ze orderflow ako taky nemoze prestat fungovat. pretoze na trhu vzdy budu takeri. to co ale pri tejto strategii hra hlavnu rolu je, aky vplyv konzumenti maju. a to bola pointa celeho vlakna. ze sledovat trhy kde nemaju takeri velky vplyv a hovorit ze obchodujes orderflow nieje najstastnejsie riesenie. takze jedina strategia ktora mozno prestala fungovat bola ta na LTT. uprimne , neviem. myslim si skor, ze prestala fungovat hlava. pretoze strategiu dotycny nemal.

este by som sa vyjadril k tomuto, a zase si dam na par mesiacov pokoj :)

Mika tu popísal kopec hlúpostí a niekoľko ľudí čo sa týmto veciam rozumie (z iných fór) sa na ňom už dobre zabáva. Základnému aukčnému princípu a orderflow ZJAVNE nerozumie...

aka je uz len toto primitivna forma sebadestrukcie. sak ten chalan vobec nepochopil, ze matrialy z ktorych sa ucil (a ze sa teda ucil hodne blbo) by bez mojho tlachania na forach ani nevznikli. to ma fakt dostalo. :) ale som rad, ze sa jeho imaginarni pomocnici bavili.

je to strasne zaujimave. uprimne naozaj sa cudujem , ako si niekto moze mysliet, ze takymto vystupovanim si ziska coilen jedineho klienta. respektive ako si niekto moze mysliet , ze takymto sposobom ziska jeho projekt nejaku validitu. poviem to na rovinu. LTT som neskompromitoval ani ja, a ani ty. a dokonca ani chalani co postovali prispevky o tom ako manipuluje s trackrecordom. ten chalan sa odrovnal uplne sam. ako keby mal nejaky sebadestruktivny sklon. myslim, ze viem preco sa to stalo. bola to cista chemia. par tyzdnov sa mu darilo a tie pozitivne emocie a endorfiny musel niekde ventilovat. lenze problem bol v tom, ze sme jeho optimizmus nezdielali, a teda tie endorfiny v tele spravili svoje. miesto triezvej analyzy sa postavil do defenzivy proti vsetkemu a vsetkym.

len na pobavenie. mne to velmi pripomenulo diskusiu z 2011-2012 s ABAFX a jeho akademiou. tiez podobny """ podnikatelsky """ plan. a tiez podobna argumentacia. aj ked musim povedat, ze tam to asi bolo skor o diagnoze ako o egu. ale to je vedlajsie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: Mna antivir pustil, tak som sa opytal. :)
Dík. Som zvedavý :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal:v pripade LTT si musim trochu sypat popol na hlavu aj ja. presne na tomto pripade som si uvedomil, ze moje prispevky niekedy mozu sposobit viac skody ako osohu. a hralo to skutocne velku rolu v tom, preco som vyrazne obmedzil moje prispevky na tomto fore.
Mika napísal: este by som sa vyjadril k tomuto, a zase si dam na par mesiacov pokoj :)
Nedávaj si prosím ťa takéto záväzky :(

Tvoje príspevky sú veľmi osožné, teda aspoň pre mňa. Aj v prípade LTT si mal pravdu, pričom tej vašej ,,odbornej,, výmene názorov som ani nerozumel. To že sa niekedy dvihne flejm a nastane ostrá výmena názorov sa stáva.
Koľkokrát sa to stalo mne... ani si nepametám. To preto, že sa vyjadrujeme priamo, tak sme zvyknutí.
Obmedzovanie sa v prispievaní nie je riešenie. Ja som si povedal , že sa budem vyjadrovať menej, lebo veľa písania ma oberá o drahocenný čas a energiu ..ale zároveň sa miernim vo vyjadreniach, lebo hádky a flejmy pôsobia na mňa depresívne... Tak nejak by sa to malo vyregulovať...proste povedať si názor, lebo to je pridaná hodnota, ale nehádať sa, lebo to je kontraproduktívne... :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Dík. Som zvedavý :wink:
Tak som dostal odpoved:
https://winpes.cz/jake-internetove-zdro ... ment-10644" onclick="window.open(this.href);return false;
link:
http://systemstradingreporting.com/webf ... e=02actual" onclick="window.open(this.href);return false;

Morpheus ATS je jako systém třeba prezentovaný tady: http://www.systemsontheroad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Připomínám, že se nesnažím nějak nakrknout Finančníky. Jenom chci poukázat na to, že obchodování futures má své rizika a i mistr tesař se u nich může utnout.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa rasto800 »

Ale bacha:

- Limited avaibility
- 30 users max. (closing soon)

treba sa rychlo tu prihlasit :)

Nahodne som pozrel aj nejaky ich dalsi system (G-REX TF) a DD podobne kvalitne. Tak len treba vydrzat kym sa preklopi do zisku, nie? 8)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Díky Jogo.

Ak ma oči neklamú, tak v 2015 a 2016 systém vyrába len straty. Predstav si, že platíš 50 USD mesačne a začal si rovnako ako systém z odporúčaným kapitálom 6000.

V roku 2016 systém vymazal celý zisk z prvého roku 2011.
V roku 2015 systém vymazal zisk z roku 2014 + 2012
Ostáva teda iba cca zisk roku 2013, čo je približne 1750 USD.
To sedí z výsledným stavom kapitálu 7752 USD teraz v Auguste 2016.

Takže za 5 rokov dokopy zisk +29%. . A filcky majú na stránke posledný stav z júna 2015, ked bolo +150%.

Predpokladám, že v tom sú zahrnuté poplatky brokera. Ak sú, tak treba odčítať tých 50 USD mesačne za leasing, čo je za 5 rokov 3000 USD.

Výsledok. Klient čo by kopíroval systém z rovnakým kapitálom by bol po 5 rokoch v reálnej strate -1250 USD.

Čistý zisk z tradingu +29% ročne za 5 rokov je rovnaká bieda. DD, čiže riziko je obrovské. Systém evidentne prestal fungovať....trading ide dole vodou a hoši to nevedia preladiť. Hold...žiadny holy grail ...

Ostáva teda zhrnúť pre koho je dobrý taký systém. Pre tvorcov a sprostredkovatelov funguje tak ako fondy pre banky.
Tí za ten čas zinkasovali 3000 USD, čiže uchmali polovicu kapitálu klienta. Od každého klienta. Dobrý biznis.

P.S. pozriem sa na to bližšie ked niekedy budem mať čas. A samozrejme, zahrniem do reportov ak sú otvorení a transparentní. Velmi pekne dakujem za linky. Podakuj tomu chlapíkovi...mňa fakt môj PC nepustí na ich stránku.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa rasto800 »

Jedno mi ale nejde do hlavy. Jak to, ze spravili taku velku chybu ze zverejnili vysledky.
Verim ze sa k tomu len tak niekto lahko nepreklika a hlavne ked je to nejaky zaciatocnik co je ich cielova skupina ale aj tak mi to pride zvlastne ze to maju zverejnene. Ak teda je to na 100%, ze to je to co naozaj predavaju.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Chybu spravili, že sa hrali na profíkov po roku 2004. Vtedy nemali čo zverejniť. Klamali kvôli biznisu a to ich muselo pozdejšie žrať. Predpokladám, že okolo 2010 dospeli do štádia, že im trading začal fungovať... kludne by som si tipol, že to súviselo aj s Mikom a inými fundovanými ľuďmi...proste prešli z tápania na Order Flow a iné seriózne stratégie. Nuž a za tých 5 a viac rokov v biznise sa z každého zanieteného človeka musí stať odborník.

Ja myslím, že hlavne tomu Tomášovi Nesnídalovi úspech stúpol riadne do hlavy...zo všetkého trčalo jeho ego. Najprv ten imidž, akože si chodí po svete a trejdí po kaviarňach a plážach ( divadlo za peniaze zarobené v edukačnom biznise ), potom zverejnil čiastkový výpis z tradingu za pár mesiacov ( boli tam zisky, ale riadky povymazávané..takže môj záver bol, že to nebolo zo systematického daytradingu, ale z jedného vydareného swingu) a nakoniec jeho osamostanenie...má svoju stránku o order flow a niekde sme videli príspevok ako rozjímal, že založí Hedge Fond.

To všetko mohlo a nemuselo byť tak, lebo ja to nesledujem. Moja mozaika je poskladaná iba z toho čo občas vidím, ked na nich narazím. Ale myslím si, že ked v roku 2011 začal ten Tomáš verejne prezentovať stratégie, tak to bolo preto, lebo mu to išlo, fungovalo a zarábalo. Akurát, že to bolo naopak ako by malo. Nie z úspešného trejdera sa stal edukátor, ale z úspešného edukátora sa konečne stal trejder.

Výsledky a priebeh tých stratégii sú dostupné preto, lebo sa predávajú cez striker.com. Proste ak máš systém, ktorý je kopírovateľný, tak ho môžeš ponúknuť verejnosti cez rôzne portály a pýtať si za to mesačný poplatok. Ich systémy fungujú iba cez jedného brokera, takže ked bežia, tak musia bežať..je to v rukách developera, čiže trejdera. Real trading sa ošudiť nedá.

Ono dnes už aj v edukačnom biznise musia všade robiť real-trading. Ale je veľký rozdiel medzi tým, či ukážeš pár trejdov ,alebo ukážeš celý priebeh, kde sa ti vytvára track-record. Je obrovský rozdiel byť ziskový (krátkodobo) a byť dlhodobo konzistentne ziskový. To je aj rozdiel medzi suckerom a profesionálom. Proste krátkodobé zisky môže ukazovať kadekto, ale skutočný profík sa dokáže uživiť iba dlhodobým konzistentným ziskom.

Som rád, že sme získali tie linky a info. Odteraz už nemusíme filozovať a polemizovať. Čísla a čas ukážu všetko. :roll:

P.S. Možno existuje paralela, ako im systém prestal fungovať a že to prestalo fungovať aj LTT...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa JUGGLER »

rasto800 napísal: Nahodne som pozrel aj nejaky ich dalsi system (G-REX TF) a DD podobne kvalitne. Tak len treba vydrzat kym sa preklopi do zisku, nie? 8)
Dík za linku na ten druhý systém. A nevieš ako sa nejak nenáhodne dostať k linkám na tie 2 ostatné systémy:
T-GAINER YM ATS a GAINER-5 ATS . Lebo ten G-REX je od 2015...ďalší od 2013...a ten, čo už neberie subscriberov ani nevieme.

P.S. Ináč popritom, akú ryžu si z toho urobil a aké veľkolepé promo si robí... nechcel by som byť v jeho koži ako mu to prestáva fungovať :oops: Ten DD -85% už podľa mňa nerozchodí... Tie systémy sú nanič, ked ich nedokáže ovládať a prispôsobovať zmenám na trhu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Ak ma oči neklamú, tak v 2015 a 2016 systém vyrába len straty. Predstav si, že platíš 50 USD mesačne a začal si rovnako ako systém z odporúčaným kapitálom 6000.

V roku 2016 systém vymazal celý zisk z prvého roku 2011.
V roku 2015 systém vymazal zisk z roku 2014 + 2012
Ostáva teda iba cca zisk roku 2013, čo je približne 1750 USD.
To sedí z výsledným stavom kapitálu 7752 USD teraz v Auguste 2016.

Takže za 5 rokov dokopy zisk +29%. . A filcky majú na stránke posledný stav z júna 2015, ked bolo +150%.
A to obchoduju na tom systeme maly kapital 6000$, cize ziadne vyhovorky o psychologii a velkosti pozicii neplatia.
Skoro som si klavesnicu zodral, ked som im vsade oponoval ohladom nimi propagovanych 15% mesacne... :)

p.s: Podakovanie som odovzdal a dal tam nejake linky ku nam

p.p.s: Skoda, ze uz xZajic netrakuje ten svoj system 90-ku, bol by v tvojom vyhodnoteni asi na prvom alebo druhom mieste. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa rasto800 »

JUGGLER napísal: Dík za linku na ten druhý systém. A nevieš ako sa nejak nenáhodne dostať k linkám na tie 2 ostatné systémy:
T-GAINER YM ATS a GAINER-5 ATS . Lebo ten G-REX je od 2015...ďalší od 2013...a ten, čo už neberie subscriberov ani nevieme.
Asi neviem. Dal som si vylistovat vsetky systemy na stranke http://systemstradingreporting.com/webf ... e=02system" onclick="window.open(this.href);return false;
a dal som hladat podla mena a ziaden Gainer tam nevidim. Zaroven priamo na tej jeho(systemsontheroad) stranke je pri GAINER-5 ATS napisane:
Oversubscribed. Temporarily unavailable due to the reach of the maximum limit of users. . Tak mozno uz Gainer je offline. A ze preco sa to vola Gainer? Na tom som sa teraz super pobavil: The name T-Gainer was chosen because of a proprietary filter that I call “Tom’s secret filter.” Pisat o sebe v tretej osobe to vraj nie je uplne dobre znamenie :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: p.s: Podakovanie som odovzdal a dal tam nejake linky ku nam
Super. Dík. Aj za update výsledkov v mojom vlákne.

rasto800 napísal: Asi neviem. Dal som si vylistovat vsetky systemy na stranke ...a dal som hladat podla mena a ziaden Gainer tam nevidim.
Dík aj za tú linku. Už som to zistil. U strikera fungujú iba tie 2 systémy, čo už máme výsledky. Preto sa tie ostatné nedajú vyhľadať. Tipujem, že sa dostali do strát a klienti utiekli... Aj ten prvý funkčný systém je už v poklese -85% a druhý o -73%. Ono to býva tak, že klienti prídu keď vidia zisky, čiže na vrchole. Takže zrejme vyžrali všetky tie straty v plnej výške a zmizli.. :roll:

Pre istotu som si tie 2 systémy naskenoval. Nebudem sa diviť, keď zmiznú a Nesnídal sa bude aj naďalej tváriť ako majster sveta. Už to, že na svojej stránke zobrazuje tie systémy s performance na vrchole a equity krivkou rastúcou do neba je od neho neférové. Zavádza úplne rovnako ak Gladiš, ktorý sa minule znova chválil ziskami v stovkách %, ale len za vybrané obdobie. To, že za celú kariéru má výnos iba dokopy +11% a neporazil ani infláciu zatajuje aj naďalej. :roll:
Prílohy
FINANCNIK - system 2 a.PNG
FINANCNIK - system 2 a.PNG (11.12 KiB) 11344 zobrazenia
FINANCNIK - system 1.PNG
FINANCNIK - system 1.PNG (11.47 KiB) 11344 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Airmike »

nechapem v akom stave muselo byt ich mentalne rozpolozenie, ked 12 rokov buduju nejaky biznis ktoremu v podstate rozumeju a potom ho zabiju projektom, o ktorom nemaju ani sajnu. je to mozno vec ega, mozno nedostatok informacii. kazdopadne sa podla mna vobec nemali pustat do algotradingu, pretoze vsetko co za poslednych par mesiacov o svojich aktivitach publikovali bolo hodne na amaterskej urovni. no ale v podstate si za ten fail mozu sami. uzavreli forum kde nemali relevantne kriticky feedback. a teraz asi prisla odplata za to co robili.

len nedokazem pochopit, ze to riskli. zda sa ze oni vobec netusili ze stavaju na vode. proste tomu verili.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa rasto800 »

aaale, nejaky 85% drawdown a hned to vidite cierno ;)
tu priamo od guru nieco k tomu:

5. Práce na mentálních výzvách

Za ta léta jsem se přesvědčil, že psychologie obchodování je v tradingu nesmírně důležitá. Tradingu se věnuji více než 10 let (posledních šest let používám jen automatické strategie) a musel jsem se o sobě hodně naučit. Je třeba zjistit vaši toleranci k maximálnímu drawdownu a přizpůsobit tomu vaše portfolio i výši kapitálu. Já například o sobě vím, že nesnesu více než 25% drawdown svého portfolia, a tak se vždy před takovou situací chráním, jak nejlépe mohu. Za tímto účelem rád využívám Monte Carlo analýzu. Poté, co vytvořím finální podobu portfolia strategií, které chci obchodovat, použiji Monte Carlo analýzu, abych zjistil nejhorší možné výsledky z hlediska maximálního drawdownu. Podle toho pak upravím buď portfolio anebo výši kapitálu pro dané portfolio. Musel jsem se naučit, že drawdowny jsou součástí tohoto byznysu. Nemůžete se jim vyhnout. Dobrá zpráva ale je, že se se svými drawdowny můžete naučit žít a přežít je, pokud své portfolium a výši kapitálu přizpůsobíte drawdownu, o kterém víte, že ho snesete. Měli byste věnovat značné množství času tomu, že se budete snažit najít způsoby, jak co nejlépe zvládat drawdowny po mentální stránce. Mně osobně funguje velmi dobře meditace. Už léta provozuji meditaci dvakrát denně (pokaždé zhruba 20 minut) a pomáhá mi to s mentální částí tradingu a s kreativitou.


viac na financnik.cz of course.

:lol:
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Airmike »

no a to je kamen urazu. tie jeho meditacne bullshity. chcel som to spomenut, ale som si zahryzol do klavesnice radsej. :D

ten clovek proste nechape ze ani stroj a ani algoritmus ziadnu psychologiu nema a ta jeho meditacia, ta je tak dobra akurat na to, aby sam seba presviedcal, ze sracka v ktorej stoji nieje zas tak hrozna. na tychto meditacnych kecoch je krasne vidiet ako ta dokazu odstrelit od reality.

ked sa v algotradingu nieco poserie, treba to fixnut. ked okolo chyby bude clovek meditovat, tak jedine co ho dosiahne je , ze bude stratu znasat stale s usmevom .
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal:nechapem v akom stave muselo byt ich mentalne rozpolozenie, ked 12 rokov buduju nejaky biznis ktoremu v podstate rozumeju a potom ho zabiju projektom, o ktorom nemaju ani sajnu. je to mozno vec ega, mozno nedostatok informacii. kazdopadne sa podla mna vobec nemali pustat do algotradingu, pretoze vsetko co za poslednych par mesiacov o svojich aktivitach publikovali bolo hodne na amaterskej urovni. no ale v podstate si za ten fail mozu sami. uzavreli forum kde nemali relevantne kriticky feedback. a teraz asi prisla odplata za to co robili.

len nedokazem pochopit, ze to riskli. zda sa ze oni vobec netusili ze stavaju na vode. proste tomu verili.
Súhlas.

Asi bude za tým ego Nesnídala. Ten Podhajsky má ekonomickú VŠ, viac sa drží pri zemi, asi veciam rozumie.
Nesnídal VŠ vo svojom profile nespomína a píše, že je z prostredia mediálnych projektov. Vyzerá to tak, že celé to promo, ten imidž profíkov od 2003-2004, kedy len ako začiatočníci absolvovali kurz u Toma Repíka na komodity.cz má na svedomí Nesnídal. Prinieslo im to úspech v edukačnom biznise, ale v istom bode, keď im to začalo v tradingu fungovať sa z Nesnídala stal narcis. Viem sa vžiť do jeho pocitov, sám som nemohol dlhé roky uveriť, že mi trading funguje a pritom som len samouk.

Zdá sa, že Nesnídal sa oddelil od edukačného biznisu (možno si nechal podiel ) a uveril vízii, že je predurčený na profesionálny trading. Založil si stránku o order flow, takisto začal predávať AOS...tam sa všade spomína iba jeho meno.
http://www.systemsontheroad.com/#!autom ... blog/c1lax" onclick="window.open(this.href);return false;

Od istej doby vystupuje len ako tvorca AOS a profesionálny trader..tak ako si to môžeš prečítať v tomto interview:
http://www.striker-report.com/issues/SR ... 4&intID=74" onclick="window.open(this.href);return false;

Tomas Nesnidal is a European trader and system developer based in Southern Spain. He has two passions: developing trading systems and traveling. His lucrative work as a trader allows him to live his dream of traveling extensively and internationally. Since he became a system developer in 2007, he has visited 60 countries and completed a 100 day cruise around the world. He says that many of his out-of-the-box ideas for his trading systems have come to him while traveling.

Mr. Nesnidal uses high-end technology and a rigid development protocol to incorporate the innovative algorithms that are unique to his trading systems.

Although my original background is in the film and TV industry, I have been trading fulltime for about 12 years already. I used to do discretionary trading for many years, but since 2010 all my trading is 100% automated.


,, I have been trading fulltime for about 12 years already,, ...to povedal v auguste 2015, čiže vyhlasuje o sebe, že je profík od 2003 :lol: To, že by niečo mal s edukačným biznisom ( a že to bol jeho úspech a hlavný zdroj príjmov) nespomína ani na svojom profile na LinkedIn. :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Airmike »

jasne , ja som to pisal v mnoznom cisle, ale v podstate ide len o tomasa.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa jogo »

Mika napísal:nechapem v akom stave muselo byt ich mentalne rozpolozenie, ked 12 rokov buduju nejaky biznis ktoremu v podstate rozumeju a potom ho zabiju projektom, o ktorom nemaju ani sajnu. je to mozno vec ega, mozno nedostatok informacii. kazdopadne sa podla mna vobec nemali pustat do algotradingu, pretoze vsetko co za poslednych par mesiacov o svojich aktivitach publikovali bolo hodne na amaterskej urovni. no ale v podstate si za ten fail mozu sami. uzavreli forum kde nemali relevantne kriticky feedback. a teraz asi prisla odplata za to co robili.

len nedokazem pochopit, ze to riskli. zda sa ze oni vobec netusili ze stavaju na vode. proste tomu verili.
Bozie mlyny melu pomaly ale isto...
Mna len udivuje, ze kolko argumentov bolo proti ich 15% mesacne pouzitych a vzdy boli ludia, co ich obhajovali...
Ale to iste bolo s kazdym a vzdy su ludia, ktori obhajuju napr. Stalina, Hitlera, Meciara atd....kym clovek sam v slabej chvilke neprizna, ze klamal(vid napr. cyklista Armstong). Vzdy budu priaznivci takych ludi, ktori ich budu z akehokolvek dovodu obhajovat.(kym sa sami nepriznaju k svojim previneniam) :roll:
Ok, vsetci sme len hriesny ludia...ale nechcel by som stat na Bozom sude s tolkymi premarnemymi peniazmi ludi, ktori za tie roky verili(a veria) ich edukacnemu biznisu. :(
To je jeden z hlavnych dovodov, preco som veriaci, proste verim v spravodlivost na tomto nadherne a dokonale stvorenom svete, kde vsetko v ramci nasho poznania viac-menej dokonale funguje, a neverim v taku anomaliu, ze relativne cestny clovek, ktory napriklad obetoval svoj zivot za svoju rodinu(alebo vlast v 2 svetovej vojne),nebude za svoju obet odmeneny a vsetko skoncilo jeho smrtou.
Mně osobně funguje velmi dobře meditace. Už léta provozuji meditaci dvakrát denně (pokaždé zhruba 20 minut) a pomáhá mi to s mentální částí tradingu a s kreativitou.
Myslim, ze skor ako meditaciu, by mal radsej skusit modlitbu a pokanie...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Debaty o politike boli presunuté do: http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 7&start=40" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Chris »

Co niekto sledoval resp niekde objavil danove priznania tak tam boli vacsinou z edukacneho biznisu.
To co budu pred bozim sudom je otazne, kedze vela ludi spravilo daleko horsie ked obrali o uspory cele rodiny ako bmg, all in property dubai, slovak capital a ine.
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa jogo »

Tak už aj Financník.cz "vytriezvel" a udáva ako bežne dosiahnutelné zhodnotenie bez rizika likvidácie účtu 10-20% ročne.
https://www.financnik.cz/komodity/zkuse ... rader.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Už jen proto, že pod jednotlivými pojmy jako „malý trader“ a „živit tradingem“ si každý může představit něco jiného. Začněme u „živit se tradingem“. Předpokládám, že pod tím si každý představuje situaci, kdy náš jediný příjem plyne z trhů a našich strategií. V takové konstelaci bude obchodník jistě hledat především méně volatilní strategie dobře kontrolující risk, se kterými se jde dobře diverzifikovat a lze je obchodovat i s většími penězi. Takové ale pochopitelně nevydělávají nějaké závratné částky. Určitě hovoříme o max. nízkých desítkách procentech ročně, nejčastěji v rámci 10-20 %. Aby tradera takové zhodnocení uživilo, musí mít kapitál. Kolik, si každý jistě dokáže spočítat sám podle toho, co pro něj představuje „rozumná životní úroveň“.
Konečne prichádza na moje slová, ktoré na fórach dlhé roky opakujem. Načase... :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: Konečne prichádza na moje slová, ktoré na fórach dlhé roky opakujem. Načase... :)
Pridávam z toho čo som čítal tento týždeň:

A 2010 Berkeley study found that after 5 years 93% of day-traders had quit.

Štúdia z Berkeley dospela k záveru, že po 5 rokoch skončilo 93% daytrejderov.

According to Business Insider, 80% of day traders lose money, 10% break even, 10% make money, and only 1% of the group that makes money is able to make it consistently. Keep in mind that “makes money” does not mean beat the market. That simply means they made any sort of profit.

Podľa Business Insider ,80% daytrejderov je stratových, 10% na nule, 10% zarába, ale iba 1% z tých čo zarábajú je schopných zarábať konzistentne.

P.S. Moje presvedčenie doteraz bolo, že 1% zo všetkých konzistentne zarába, ale podľa toho čo píšu je to iba 1% z tých čo zarábajú, teda z tých 10%. Zarábať pritom neznamená, že bijete trh (zarábate viac ako indexy).

Záver je teda taký, že cca jeden z tisíc daytrejderov sa uživí ako profík. :roll:

K tomu ešte píšu, že väčšina profíkov daytrejderov trejdí peniaze iných ľudí, teda veľký kapitál a to buď ako inštitucionálni trejderi ( podiel na zisku činí ročne cca 1-3% z kapitálu), alebo hedge fond manažéri (podiel na zisku 20% z high water ).
Toto patrí k najlepšie plateným džobom na svete, preto sa trading páči toľkým ľuďom.

Uživiť sa ako profi daytrejder, ktorý trejdí vlastné peniaze doma je úplnou raritou. :roll:

https://www.businessinsider.com/henry-b ... get-2010-3" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Airmike »

8 rokov stary clanok. tie percenta podla mna ok. mozu sediet. ale okrem dat od fx brokerov nie su ziadne statistiky
osobne si myslim, ze ten pomer 1/1000 nie je realny. ten kto si otvori ucet u brokera s tym, ze to chce vyskusat nie je trader.
preto sa to nema vyznam takto porovnavat.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Airmike »

ale jednou vecou som si uplne isty. ked je to vo vlakne o edukacnych weboch. som si na beton isty, ze pokial niekto prednasa nejaku intradennu strategiu. na zaklade indikatorov, alebo price action, technickej analyzy, orderflow a podobne, tak je uplne minimalna sanca na to, aby sa studenti stali konzistentne profitabilnymi tradermi. tie kurzy sa totiz predavaju s tym, ze najvacsi focus sa cieli na tu ci onu strategiu, signaly, vstupy do trhu a vystupy. to co je skutocne podstatne sa na nich prebera len okrajovo alebo vobec.

ja som si to uvedomil az na sebe, ked som prechadzal diskrecneho pristupu na algo. z tradingu jednotlivych instrumentov pomocou jednej strategie na portfolio. najdolezitejsi je mindset a risk. ako sa vysporiadat zo zlozitymi situaciami .
keby som mal dnes podla svojej traderskej skusenosti zostavovat nejaky trening, tak by som sa vobec nevenoval strategii ako takej. ale len principom a sposobu myslenia premyslat. uz som to spominal velakrat v minulosti, ale podla mna je problem v tom ze profi traderi pouzivaju diametralne odlisny sposob myslenia ako retail.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"