PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

ahojte, pri preliezaní fóra som si všimol, že o túto spolocnost sa v nedávnej minulosti zaujímalo viacero ludi, preto otváram samostatné vlákno venované iba jej, nakolko aktualna cena je velmi zaujimava vzhladom k ocakavanemu potencialnemu rastu.

Pridávam základné informácie:

Homepage http://protalix.com/pipeline/" onclick="window.open(this.href);return false;
Studia BALANCE pre PRX-102 https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT02795676" onclick="window.open(this.href);return false;
Dalsie info https://investorshub.advfn.com/PROTALIX ... -PLX-8731/" onclick="window.open(this.href);return false;

aktuálna cena k 7/12/18: 0,42 USD
ocakavany target price o 12mesiacov-median: 3,30 USD
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

8-K 01/04/19
http://phx.corporate-ir.net/phoenix.zht ... p=irol-sec" onclick="window.open(this.href);return false;
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Milankos »

Trumpeta ak sa nemylim dnes je hlasovanie o riedeni akcii - je to tak? Ak ano, ty budes hlasovat za alebo proti? Alebo ti to je jedno? Ja mam v PLX velmi malu poziciu a nestiham to sledovat tak detailne(skor sa venujem INSG) ale som si vsimol ze za posledne dni rastlo PLX na cene ale na malych objemoch - tak som zvedavy ci to niekto nechce iba napumpovat aby mali novo vydane akcie vyssiu cenu(predpokladam ze v pripade novych akcii by mali aktualnu trhovu cenu.. ale vobec sa v tom nevyznam)
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Milankos
ano, dnes to prebieha. Verim ze hlasovanie neprejde preto som aj nedavno vyrazne navysoval poziciu na vyse 50K shares. Ale aj keby to preslo, tak to neberiem tragicky, pretoze si myslim cena pojde skor ci neskor aj tak hore, skor ako v 1/2020 predavat sa nechystam. Ty mas v plx aku poziciu? Cela situacia je dlhodobo napata, pretoze mnoho ludi spochybnuje buduci medicinsky vyznam prx102 a tvrdia ze pripadne schvalenie zo strany Fda je vzdialene este aj dva roky co nemusi spol. financne prezit. Su to vsetko zakulisne hry ale aspon je to napinave, ja myslim ze za tejto ceny je to vyborny buy do buducna- samozrejme riskantny. Hlasovat nebudem, moja pozicia je prakticky bezvyznamna.
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Milankos »

V PLX mam iba 100$ (=200 akcii).
Ja s investovanim iba zacinam - na zaciatok chcem otestovat 4 "sposoby" investovania. Jeden z nich som si nazval "nahoda" - to znamena ze firmu vyberiem takmer nahodne. Jedine kriterium je aby do buducna bol ocakavany "novy produkt" a s tym spojene vysoke zisky. PLX som vybral prave kvoli tomu ze ocakavania boli aj na 3$ za akciu. Navyse je to biotech a ja sa v medicine vobec nevyznam takze pre nahodny vyber sa mi zdalo toto odvetvie najlepsie.
Nakoniec som ale zacal sledovat aj tuto akciu, co presne vyvijaju, v akom stadiu to je atd. ale nemam na nu cas. Navyse medicina - nic mi to nehovori... Tomuto sposobu investovania verim najmenej, preto som do toho aj dal najmenej - kupil som to vlastne len preto aby som v tom mal aspon nieco a aby s tym boli spojene aspon nejake emocie(len tak na papier je investovanie strasna nuda)

Len pre uplnost dalsie "sposoby" ktore skusam su:

2. dividendy - tam som kupil AT&T (T) - dividenda 6% vyplacana vyse 20 rokov. Tiez je to telco firma - blizke k zamestnaniu... Tomuto som najskor veril najviac ale casom to vyzera tak ze investovanie pre dividendy su kecy - kolko sa zarobi na dividendach, tolko sa strati na cene akcie

3. stabilne spolocnosti - firma Comcast (CMCSA) - od cca roku 2011 stabilne rastla, vyplaca minimalnu dividendu. Okrem poskytovania sietovych sluzieb sa venuje aj zabavnemu priemyslu.

4. riskantne spolocnosti - firma Inseego (INSG) - o tej tu mam samostatne vlakno

Na ziadnom z tychto testov nemam nastaveny stop loss - aby sa ukazali realne vysledky. Pri tak nizkych sumach ma to nebude az tak trapit - ak by som sa ale rozhodol v investovani pokracovat tak urcite stop loss bude nastaveny(napr. PLX by uz bol davno prec)
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Hlasovanie jednoznacne preslo. Ocakavam pred riedenim velku pumpu, ak bude stat za to tak skusim predat, uvidi sa..
Ja som skusil rozne sposoby obchodovania aj investovania do akcii a aktualne sa najviac venujem penny stocks, lebo na nich je casto velka volatilita co ma dynamiku a da sa na tom zaujimavo spekulovat. Je to velky risk, bez toho sa ale vecsie peniaze zarobit na akciach s relativne malym rozpoctom neda.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Adammd »

Pri akej cene predas?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Adammd
Teraz to este netusim. Vela zavisi ako zareaguje dnes trh, aka bude nalada investorov na sietach, musim to premysliet aj s ohladom na dalsie investicie a casove ramce.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Adammd »

Zatial to vyzera, ze mas pravdu, v PM je cena uz 0,5, +13%
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Ano, ale moze to hned po otvoreni prudko padnut, netusime teraz ako zareaguje masa malych investorov.
Kto nie je long, ten najlepsie urobi ked pocka a kupi az ked to pekne vyklesa..
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dávajte pozor s bioakciami. Ja mám s nimi zlé skúsenosti. Väčšinou idú dole, podobne ako OTC penny stocks.

Tuším pred dvoma rokmi som dostal nápad, či sa dlhodobo neoplatí radšej shortovať bioakcie...
Tak som vyselektoval bio stocks, ktoré požívali vysokú mieru optimizmu zo strany retailu, boli relatívne krátkodobo po uvedení na burzu a ceny neboli ešte vyklesané.

Vybral som 48 akcií a nahádzal do 7 portfólii. U niektorých som podľa TA nastavil price alerty, aby sa kúpili ešte za vyššiu cenu...teda aj tie v uptrende. Potom som na to zabudol...

Teraz som sa pozrel a vyhodnotil. Zo 7 portfólii sú iba 2 v zisku (keby som hral na rast ceny). Tu sú výsledky:
1. -39%
2. -54%
3. +6%
4. -24%
5. -45%
6.+14%
7. -17%

Zo 48 akcií je 32 v strate a 16 v zisku. Takže 2/3 akcií sú dole a iba 1/3 hore. Myslel som, že winneri urobia stovky % , ale iba jedna akcia dala viac ako 100%.

Takže páni - kým na akciovom trhu máme dlhodobý bias na LONG, pri bio akciách je to bohužiaľ viac na SHORT.

Ešte ku PLX. Spomínate offering. To je zlá správa nielen keď sa schváli , ale aj ked to urobia pri nízkej cene.
Ked firma potrebuje peniaze a má múdry manažment, tak offering spraví pri vysokej cene. Tak získa najviac kapitálu a pokles sa vstrebá. Každý to chápe. Napr. AMD mohli urobiť 10% offering pri cene nad 30 a získali pri 3 mld dolárov. Keby ho urobili pri polovičnej cene, nedávalo by to logiku a cenu by tlačili ešte nižšie... Nikdy nezabudem na jednu akciu, ktorú som kúpil po velkom poklese a potom úplne rachla počas tlačovej konferencie. A príčinou rachotu bola jediná otázka na konci cc, od jedného fond manažéra, ktorý sa opýtal manažmentu, či sú finančne v tak zúfalom stave, že musia robiť offering pri nízkej cene.

OK. Dávam obrázok ako vyzerá najkrajšie experimentálne portfólio vybraných bio stocks na short:
(možno kliknúť pre zväčšenie )
Prílohy
BIO stocks na short.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Protalix je na burze uz dlho, minimalne od roku 1998 takze nie je ziaden novacik a ma za sebou uz uspesne produkty. Liek Prx102 je vo faze III. posudzovania a zatial je vsetko ok az na to ze maju trochu problem ziskat pozadovany pocet pacientov pre vsetky studie, preto sa to cele tak natahuje. Tvrdia ze v 6/2019 sa budu snazit o zrychlene schvalenie od FDA ale osobne som skeptik a myslim ze skôr neprejde a bude sa musiet cakat na normalny proces.

Vznika automaticky otazka, preco je teda akcia dlhodobo taka lacna. Dovody su viacere, ale jednym z hlavnym asi je, ze ide o izraelsku spolocnost. Vo svojom portfoliu ju drzi iba velmi malo institucii,pretoze z politickych dovodov panuje v tuto oblast nedovera a tak vecsinu akcii vlastni retail ktory nema taku financnu silu.

To ze bolo schvalene emitovanie novych akcii este neznamena, ze hned v podelok sa to udeje. Moj nazor je, ze firma to ma ako poistku pre pripad, ze neprejde v polovici roka zrychlene schvalenie zo strany FDA a v tom pripade by spolocnost mohla mat vyhladovo financne problemy. Pri dnesnej cene nema velky vyznam riedenie akcii, preto je silny predpoklad, ze sa to udeje az ked cena vyrazne porastie. Takze je tu moznost zarobit na pumpe pred riedenim a potom co najskor sa jej zbavit a kupit ju az potom ked bude peke vyklesana na dno.
V kazdom pripade treba zdoraznit ako uz spomenul Juggler, ze investovania vecsieho kapitalu do biotech je vysoko riskantna hra.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

JUGGLER
dva roky je malo na to aby sa dalo povedat ze portfolio zlyhalo.

IMUC-bola sice delistovana z NYSE a je to pink sheet to ale neznamena ze definitivne zbankrotovala, buducnost je otvorena
INCY-sa dala predat zo ziskom uz 17/3/2017
NERV-sa dala predat zo ziskom 28/09/2018
ONCE-sa dala predat zo ziskom 29/09/2017 dalsi vrchol 7/18
SNSS-sa dala predat zo ziskom 02/03/2018
TRVN-cena nasledne nikdy nevystupila nad nakupnu
TSRO-tak toto bola naozaj smola-kupvanena absolutnom vrchole, cena nasledne nikdy nevystupila nad nakupnu
CRBP-cena pekne stupa, za par mesiacov sa urcite bude dat realizovat zisk

Tie firmy vyvijaju nove produkty a je velka sanca ze ziskaju casom nejakeho investora alebo ich niekto kupi, ci uvedu na trh uspesny produkt.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ono ked pozeráš na grafy, tak všetko sa dá predať v zisku. Ale prakticky to nepredáš, lebo nevieš kde to pôjde a stále veríš, že hore :wink:

Ja som tie portfolia urobil, aby som sa presvedčil, že bio má bias na shortovanie. Lebo retail vždy vidí extrémnych winnerov, ale nepozerá kolko je tam loserov. To sa týka aj mňa - aj ja som retail a mám často optimistické predstavy.. :lol:

Ešte jedna vec. Tá akcia je na NYSE - najprísnejšej burze na svete. Pri tej cene a NYSE kritériách bude s takmer 100% istotou delistovaná. Tipujem , že my nevidíme kopu biostockov, ktoré sa po prepadoch stratia z búrz. Proste zmiznú.

Mám kamaráta, ktorý bol pred rokmi v Kanade a tam si osobne založil účet u brokera. Nakúpil akcie - mal celé portfólio a chcel ho držať dlhodobo. Po rokoch, ked žil tu v SR nevedel čo s tým, lebo oni chceli aby tam osobne prišiel do pobočky. Vymyslel som mu to tak, že sme online založili účet v USA a broker v rámci predpisov požiadal kanadského brokera, aby všetko presunul do USA. Oni to museli urobiť. Ale sranda bola v tom, že polovica portfólia už neexistovala, lebo firmy skrachovali, alebo zmizli z burzy. Akcie mal, ale boli buď bezcenné, alebo neobchodovateľné...

Je úplne jedno, či Protalix je 20 rokov živý. Je na krach a závisí od jedného produktu. Ja som vyberal mladšie na short kvôli cene...Po 20 rokoch je cena bud vyklesaná (loser ), alebo sa firma etabluje, zvyšuje predaje a potom ju už nemá zmysel shortovať. Protalix má pri cene 40 centov trhovú cenu 50 miliónov a tržby iba 10 miliónov. Je stále veľmi vysoko ...

To, že firma je z Izraela nie je dôvodom na pokles. Je to naopak. Izraelské firmy radi idú do USA, lebo tam majú vysokú šancu, že získajú podporu bohatých investorov. V USA donedávna žilo viac židov ako v Izraeli (okolo 5 mil. ) a sú nesmierne bohatí. Židia radi investujú do židovských firiem, v USA sa im darí. Lenže investori majú rozum, musia vidieť, že firma má úspech.Ked nemá ani po 20 rokoch, tak čo dalej?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

1/Plx moze byt delistovana v blizkej buducnosti z NYSE, zostala by ale nadalej obchodovana tak ako doteraz na TASE. Nic zasadne by sa nestalo, neskor sa na NYSE vzdy moze vratit. Apropo spolocnost uz v minulosti mala cenu akcie 0,30Usd a na NYSE fungovala nadalej.

2/Potencialna moznost bankrotu spolocnosti bola zamedzena prave tym, ze maju opravnenie v pripade potreby navysit pocet akcii z 250m. na 350m.

3/Protalix nie je spolocnostou jedneho produktu. Aktualne vyvija 3produkty, prx102 faza III, prx106 a prx 110 obe vo faze II.
Spolocnost tiez vlastni prava na ich uz schvaleny liek Elelyso pre Braziliu, pre zbytok sveta je to Pfizer.

4/Prx102 vo faze III. uz v predchadzajuich nezavislych studiach dokazal svojimi ucinkami nadradenost nad aktualne pouzivanymi liekmi pre liecbu Fabryho choroby vid bod 7.

5/Protalix uz ma podpisanu zmluvu o partnerstve s Chiesi Pharmaceuticals tykajucu sa prav pre prx102.

6/Pravidla pre mnohe investicne fondy nedovoluju investovanie do penny stocks, ci spolocnosti so sidlom na Blizkom vychode- to je potencialna vyhoda pre retail, to aj vysvetluje nizky zaujem zo strany institucii

7/tu je štúdia profesora Westa ohladom ucinnej latky prx102 na prezentacii z 10/18
http://phx.corporate-ir.net/External.Fi ... U9MQ==&t=1" onclick="window.open(this.href);return false;
https://medicine.dal.ca/departments/dep ... -west.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK Trumpeta. Ja ťa neodhováram. Len som si prečítal, že už máš 50 000 akcií a vidí sa mi to veľa.
Len upozorňujem na riziko, keď vidím že manažment riedi.

Ja držím podobného losera NNDM, zhodou okolností tiež z Izraela a tiež riedili.Je to rovnaký fundamentálny shit, ktorý trh oceňuje na 110 mil, pričom tržby nedosahujú ani 4 mil. Takisto je to špekulácia postavená na zázraku, že sa presadí so svojím produktom. Ale nerobím si ilúzie. Do takej akcie vrazím vždy menej ako 10% kapitálu a viac nedokupujem.
Som pripravený hocikedy predať a strata ma nebude mrzieť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Juggler
pozeral som NNDM a vobec si nemyslim ze by ta spolocnost bola neperspektivna. To ze ma aktualne nizke trzby sa moze zmenit a ako u kazdej penny stock moze prist rychlo k enormnemu narastu ceny. Suhlasim ze plx je rizikova a bude zaujimave sledovat jej osud aj nadalej. Uvidim ako dlho ju budem drzat, podla toho ci bude pumpa alebo nie.
Ak plx zriedi akcie tak kratkodobo cena moze klesnut aj o vyse tretinu dnesnej ceny ale buduci potencialny rast to investorom vynahradi- dufajme.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Perspektíva tu je, ale príliš dlhodobá - teda aspoň pre mňa. Ja som ju kúpil preto, aby som ju predal čo najskôr pri cenovom spajku. Nie je na trhu dlho (cez 3 roky ) a cenovo začala v pásme 8-10 USD. Posledný rok pásmo 1-2 USD, ale často vyskočí ( minulý rok v zime +70%, v lete +200% ) alebo o desiatky %... v 2017 3x a v 2018 som ja zažil na nej 2x pumpu o 40-50% za ten čas čo ju držím. Lenže celkovo dosť klesla po offeringu. Pri najbližšej pumpe ju asi predám, lebo sa blíži zverejnenie a nevyzerá, že predala dosť printerov.Rozbehla biznis dobre, má predajcov po celom svete, lenže ich to stojí kopec peňazí a nikto nevie, či sa to odrazí na tržbách. Vraví sa, že rok 2019 má byť rokom 5G internetu a 3D+4D printingu, ale to neznamená, že každej firme sa bude dariť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Už ked som tu spomínal NNDM...tu je krátke video ako tlačia integrované obvody a manažment...

https://www.youtube.com/watch?v=CNaCKuK ... SOLIDWORKS" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Aktualna cena 0,44 Usd - price target 4 Usd
https://www.tipranks.com/stocks/plx/price-target" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To je na houby stránka. A ešte chcú za to 27 mesačne... Píšu, že tam je 1 anál, ale je ich viac.
Jeden target 4 je z dec. min. roku od starej NY investičnej banky HC Wainwright, čo má špeciálne bioanála.
A druhý je Rodman & Renshaw, ten má od 5/2017 target 5.

Ja to hodnotím pozitívne, ale treba to brať z rezervou. U bio vždy musí byť úspech v trialoch a uvedenie na trh.
Na finvize vidíte históriu ratingov a je to taký malý cintorín: dostávala targety 6-12 a celý čas išla dolu vodou. Z ceny 10 šla na 0,30..takže -97%.

Nevravím že nestojí za pokus, možno aj ja zoberiem pár tisíc kusov. Bio vie vyskočiť stovky %...už sme videli také shortsqueezy...Ale najradšej by som zobral tak 1 mesiac pred vyhlásením výsledku trialu 3. Nevieš povedať kedy je to plánované ?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

ano Juggler, samozrejme suhlasim ze price targety analytikov treba vseobecne brat s rezervou a nemyslim si ze v horizonte 12mesiacov dosiahne cena plx 4Usd na akciu. Ale ukazuje to na skutocnost, ze dnesna cena je vyrazne podhodnotena, je realne ze do par mesiacov cena narastie z aktualnych cca 0,44 na 0,8 co urcite uznas ze by bol krasny zisk pre kazdeho investora. Je cena 0,8 realna? ano je, dokazom je ze 10/18 cena uz bola cca 0,75Usd.

Preco cena plx dlhodobo,cele roky klesala? Pretoze vecsina investorov videla ze dokoncenie trialov sa natahuje a tak sa akcii zbavili s tym ze bude pre nich vyhodnejsie predat sice zatial s miernou stratou ale o to viac ziskaju ked kupia nazad ked bude riadne vyklesana a aj trialy budu v neskorsom stupni vysledkov - takto si to vysvetlujem.

Studia BALANCE ma byt dokoncena do 6/19
BRIDGE 9/19
BRIGHT 12/19
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT02795676" onclick="window.open(this.href);return false;
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT03018730" onclick="window.open(this.href);return false;
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT03180840" onclick="window.open(this.href);return false;

Toto su datumy na dokoncenie v riadnom termine, ale existuje teoreticka moznost predcasneho schvalenia zo strany FDA este v 1. 1/2 roku 2019 o ktoru sa Protalix bude snazit, ale osobne si myslim ze je to skor nerealne. Budem drzat akcie minimalne do 2020 a to uz budu nejake trialy urcite hotove /aj keby sa natiahli co je dost mozne/ ale to nevadi kvoli daniam,mozno este nejake akcie dokupim..
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

https://www.analystratings.com/articles ... utics-plx/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík Trumpeta. Nakúpim postupne pár tisíc...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

dnes bola krásna skoro 18percentna rally.. Pred mesiacom bola cena na 0,30 a dnes dosiahla 0,50. Ja stale drzim, verim ze do par mesiacov pridu aj podstatne vyssie čisla.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Martin7 »

Hej, išla pekne, predpokladám, že rastie na finále 7.2. 2019. Sledoval som ju, potom som sa viac sústredil na AMD a zrazu 0,48 :lol: Zajtra skúsim 5000 shares dokúpiť za 0,44.

Edit: je to asi divné, ale aj keď mám tu akciu v strate, mám z nej dobrý pocit a myslím, že na nej urobím veľký zisk.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

After market este isiel pekne hore, nejaka mensia korekcia urcite prebehne. Aktualne drzim skoro 55K shares a mozno este budem navysovat, len zase nechcem dat vela penazi do jedneho kosika.. Potencial na vysoky vynos v horizonte 6 a viac mesiacov je realny. Otazne je ci pride k dilution a ked ano tak kedy.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Trumpeta1978 napísal: Aktualne drzim skoro 55K shares
A s cenou sa nepochváliš?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Juggler
Avg. 0.48
V piatok to zase pekne vyletelo hore, k 0.59. Zaciatkom februara bude vedecka konferencia preto ta rally.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. Dík.

,,Preliminary results of a Phase 3 study (pegunigalsidase alfa for treating Fabry disease) and safety data will be presented on Thursday, February 7, 2019 at 8:30 AM ET,,
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Dovod preco tak verim tejto akcii je, ze doterajsie studie ukazuju vyrazne lepsie vlastnosti Prx102 oproti existujucim konkurencnym liekom Replagal a Fabrazyme /niekolko desat nasobne dlhsia aktivita v plazme a velmi nizka tvorba protilatok/. Tj. ak bude Prx102 schvaleny, tak je vysoky predpoklad, ze zaberie vecsinu trhu pre pacientov s Fabry disease co je cca 1miliardovy trh.
Neznamena to, ze sa nemozu este vyskytnut problemy pred schvalenim, ale prilis neocakavam ich. A potom su tu este dalej Prx 110 a Oprx 106 obe vo fazach II. -co dalej navysuje potencialnu hodnotu firmy do buducna. Verim tejto akcii tak, ze som do nej dal aj pozicane peniaze nakolko nemal som uz volny cash a kvoli potencialnej strate nemozem zatial uzatvorit pozicie ktore mam otvorene na dalsich shares.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Rokosák »

Pokial si mozes dovolit stratit celu investiciu a sucasne splatit pozicku, tak tato riskantna investicia je v poriadku. Ak nie, tak to je sialenstvo.

Co znamena, ze si nemozes dovolit stratu na otvorenych poziciach? Zvladnes vyssiu stratu, aku mas teraz?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Rokosák, vysvetlím:
1/dokazem splatit celu pozicku bez problemov aj ratam s teoretickou stratou celej investicie-toto mam poriesene od zaciatku, tie peniaze som uz pochoval a mozu ma uz len prijemne prekvapit ale nie nahnevat.
2/na ostatnych akciach som v nezrealizovanej strate cca 7000€. Logicky by sa mi viacej oplatilo tieto pozicie zavriet aj ked so stratou a zostatok investovat do Plx kde verim ze narast do roka - dvoch bude minimalne 100percent. Toto ale z principialnych dovodov nechcem urobit, pretoze verim ze v case ked som ich kupoval, som urobil dobre a chcem to sam sebe dokazat, aj ked medzicasom nastali v politike take kroky s dopadom na priemysel ktore sa nedali predvivat.
3/pre mna je investovanie v prvom rade velkou zabavou a cim extremnejsia volatilita tym lepsie. Presla ma chut na stabilne akcie, ktorych volatilita je nizka a zabava s nimi nulova, ci na dividendy. Je to uzasne napinave a za tie peniaze mi to stoji- zarucene napatie na cele roky. :D
Naposledy upravil/-a Trumpeta1978 v So 02 02, 2019 5:33 pm, upravené celkom 1 krát.
mramorov
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 14 09, 2007 3:33 pm

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa mramorov »

Gambling :) som taky istý! Nebaví ma čakať či pôjde akcia pár percent hore alebo dole. Lepšie je hop alebo trop.
Plx sledujem a možno niečo kúpim. Momentálne mám NIO a verím že sto percent tento rok bude :)
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

V pripade Plx sa drzim hesla: bud velky krach alebo hviezdny uspech-nic medzi. Bol by to velky pribeh-"penny stock ktoru vecsina odsudzovala k jasnemu krachu vid nedavno cena 30c /aj bio analytici napr. C. C. Abbott/ dosiahla nakoniec uspesne schvalenie Prx102 a cena jej akcie vyrazne narastla".
Kazdy sa musi rozhodnut sam a toto vlakno nikoho na nic nenahovara ani nepodava ziadne odporucania ku kupe ,investovanie ci trejdovanie penny stocks je extremne riskantne.
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Milankos »

Kazdy ma svoj plan a ocakavania... ja som nastavil pokyn na predaj na 0.80.. podla predoslych narastov by sa tam mohla dostat a.ak si pozries ako akcia reagovala v minulosti tak po ohlaseni vysledkov asi klesne spat..
Len pre info: statistika bio anal. C.C. Abbott je dost uboha, takze nebolo by velmi prekvapenie keby jej nieco nevyslo.. vid https://www.tipranks.com/bloggers/c.-c.-abbott
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

dokonca mam podozrenie ze C.C. Abbott, ale je to iba moj sukromny nazor pise svoje blogy ucelovo aby ovplyvnila cenu vybranych akcii. Vychadzam z jej clankov aj aktivit na sietach ohladom akcii kde prispieva obcas tiez-vobec sa mi nepozdava, preto jej nazory ani neberiem velmi do uvahy. Spochybnuje dosiahnute triali pritom ked si to tie clanky clovek precita podrobne, tak zisti ze nepouziva skoro ziadne fakty a snazi sa vytvorit negativnu dojem z Plx102.
Vobec by som sa necudoval keby ju niekto ucelovo platil za to, pretoze pre Replagal a Fabrazyme moze byt v pripade schvalenia Plx 102 ich koncom na trhu.
Urcite ze bude akcia klesat, ale to mi je jedno, zaujimava bude cena o rok, ci neskor a to by uz mohla dosahovat trochu ine hodnoty. Tiez je otazka, aj ked teraz este velmi daleko, ake realne predaje Plx102 dosiahne a s akym ziskom. Pretoze aj ich liek Elelyso na ktory maju prava v Brazilii mal byt velkou bombou, ale nakoniec v konkurencii ostatnych podobnych liekov nerobi skoro ziadne predaje. Uvidime.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa JUGGLER »

V prvom rade nevieme či tie výsledky budú uspokojivé :wink: . Cena akcií PLX vyskočila v pozitívnych očakávaniach, ale realita je taká, že oznámili len to, že odprezentujú výsledky na vedeckej konferencii.

Spresňujem, že na tej konferencii vystúpi 7.2. s prednáškou dozorujúci jedného trialu (Univerzita Iowa ), ale predchádzať tomu budú 3 papierové prezentácie z troch rôznych výskumov na pacientoch ( Iowa, Praha, Alabama ). Tie vyjdú už 5.2.2019.

Ked predbežné výsledky trialu budú super, tak akcia pôjde dalej hore (samozrejme, že niektorí budú aj vyberať zisky...či to spôsobí pullback to nevieme ). Ked výsledky budú slabé, tak akcia rachne. Ostatné info o firme je momentálne nezaujímavé, ani to, čo bude v budúcnosti...tá firma je tu 25 rokov a v podstate nič nedokázala. Odkedy je na burze tak je -95%....má 130 mil. záväzkov a zhruba polovicu krytú....Môže to byť penny stock na večné časy, alebo môže mať šťastie, že jej nejaký liek vyjde.. Realita: trh ju teraz oceňuje na 80 mil. ale tržby má len 10 mil. A to riedenie akcií schválili...modlite sa aby to neohlásili po výsledkoch trialu.

Mne sa páči to, že už vieme, že niečo sa bude diať , vieme dátumy a na to môžeme hrať. O nejakom dlhodobom držaní vôbec neuvažujem, lebo také investície mi v minulosti robili len straty. Toto si musím priznať a snažiť sa držať toho, že som vcelku dobrý ,,momentum,, špekulant, ale mizerný investor.

P.S. Som šťastný, že som pred týždňom vyskočil z NNDM po 1,26 lebo teraz ide po 0,86.
Tieto malé firmičky žijú s veľkých nádejí do budúcnosti, ale treba ich brať podobne ako startupy. Len jedna z desiatich urobí dieru do sveta...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Buduci tyzden bude mozno rozhodujuci, urcite suhlasim.
Ale pozitivne vnimam info, ze firma zafreezovala ostatne dva projekty. Oni samozrejme vedia viacej a ak by sa Plx102 nevyvijal dobre, urcite by chceli co najviac dosiahnut v ostatnych dvoch projektov. Ale uznavam, ze teoreticky moze ist z ich strany iba o ucelovu hru aby zamaskovali neprijemne vysledky. Uvidime za par dni a dufajme, ze budeme svedkami uspechu! :)

S NNDM bola velka strata? To je neprijemne.. :|
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Adammd »

nie, zarobil, ma to vo svojom vlakne
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"