ThomasLloyd - Infraštruktúra

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Čo si myslíte o investícii do Thomas Lloyd v 2021?

1. Myslím, že je to Ponziho schéma a skončí bankrotom
20
56%
2. Je to pochybná investícia s vysokým rizikom straty.
12
33%
3. Neviem. Mám neutrálny postoj.
3
8%
4. Je to zaujímavá investícia
0
Žiadne hlasovania
5. Je to výborná investícia
1
3%
 
Celkom hlasov: 36

JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Juggler -

ak chceš nejakú spoločnosť riešiť aj s inými písálkami na tomto fóre a vyjadrovať sa o nej, najprv si prosím o ThomasLLoydovi naštuduj Referencie, Ocenenia, Výnosy z minulosti Dlhopisov a produktov TL, Referenčné projekty Severná Amerika, Kanada, Filipíny, teraz sa realizuje India...

Výkonová bilancia 2016

http://investiceprovsechny.cz/wp-conten ... e-2016.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Referencie, Prezentácie, Články

https://www.investujeme.cz/clanky/hleda ... jich-neni/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic ... &t=1293980" onclick="window.open(this.href);return false;

https://poradci-sobe.cz/investice/thoma ... struktury/" onclick="window.open(this.href);return false; + video z prenášky

http://www.solarninovinky.cz/?zpravy/20 ... ny-v-indii" onclick="window.open(this.href);return false;

https://archiv.ihned.cz/c1-66463510-z-p ... homaslloyd" onclick="window.open(this.href);return false;

Určite Ti Centrála v Prahe pre ČR a Slovensko pošle ake materiály vyžaduješ - partneri@thomas-lloyd.com https://www.thomas-lloyd.com/cs/kontakt/" onclick="window.open(this.href);return false;

+420 277 001 745

V úcte,

Jarty Gulak
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal:Juggler -

ak chceš nejakú spoločnosť riešiť aj s inými písálkami na tomto fóre a vyjadrovať sa o nej, najprv si prosím o ThomasLLoydovi naštuduj Referencie, Ocenenia, Výnosy z minulosti Dlhopisov a produktov TL, Referenčné projekty Severná Amerika, Kanada, Filipíny, teraz sa realizuje India...

Určite Ti Centrála v Prahe pre ČR a Slovensko pošle ake materiály vyžaduješ - partneri@thomas-lloyd.com https://www.thomas-lloyd.com/cs/kontakt/" onclick="window.open(this.href);return false;

+420 277 001 745

V úcte,

Jarty Gulak
Ďakujem pán Gulak. My riešime výhodnosť pre investorov. Našťastie sú smernice EU ktoré chránia investorov tým, že podobné projekty musia zverejňovať poplatkovú štruktúru a mieru rizika. Toto je pán Gulak projekt, ktorý holí investorov od výnosov tak ako bača holí ovce. Ak chcete, môžem svoju analýzu dať do slušnejšej podoby a ponúknuť ju na zverejnenie napr. v Trende. Buďte radi, že si to preberáme iba tu v našej komunite. Kopírujem vám to, čo je smerodatné pre investorov. Nás zaujímajú čísla, nie frázy. Viete, ono to chodí v živote tak, že super investície sa neponúkajú verejnosti. Zarába na nich súkromný kapitál. Akonáhle sa niečo dobré predsa len objaví na verejnosti, tak vždy smutne skonštatujeme, že je to buď podvod, alebo veľkú časť výnosov chce niekto BEZ RIZIKA skasírovať do vlastného vrecka.

P.S. Nepotrebujeme letáky z centrály. Stačí aby vaši predajcovia - kvázi ,,finanční poradcovia,, vraveli pravdu o poplatkoch, výnosoch a riziku. Nič iné sme od začiatku nechceli.

ANALÝZA.

Tak som si našiel čas tento pekný víkend a tu je moja analýza:

Za všetkým stojí ThomasLoyd Cleantech Infrastructure Fund GMBH ...to je spoločnosť s ručením obmedzením (s.r.o) sídliaca v Nemecku vo Frankfurte.

Táto firma investuje do infraštruktúry ako solárne a veterné elektrárne a to cez projekty, ktoré obyčajne trvajú cca 7 rokov.

Tu sú výsledky prvého takého cyklu ThomasLoyd Cleantech Infrastructure Fund GMBH na základe ktorého firma získala reputáciu:

2011: +43,65%
2012: +11,96%
2013: +28,43%
2014: +16,97%
2015: +7,05%
2016: +19,49%

Spolu bol ročný priemer výnosov +21,3 % p.a.

linka: https://www.schmidtner-gmbh.de/pdf/thom ... rzinfo.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Zaujímavý je prvý rok, kedy bolo zhodnotenie extra vysoké. To prilákalo investorov a znásobilo Total assets z 8 mil. € v 2011 na 41 mil € v 2012.

Potom to už stúpalo pozvoľna: 72 mil. v 2013, 99 mil v 2014, 138 mil. v 2015 a 193 mil v 2016.
Ten prvý rok bol proste pripravený excelentne, firma vyštartovala elitne a investori zarobili.

Po tomto cykle však Thomas Lloyd vymyslel inú stratégiu. V duchu logiky ,,keď sme už takí dobrí, tak poďme z tých investorov vytĺcť trochu viac,, vymysleli zlaté prasiatko v investičnom biznise – aktívne riadený investičný fond.
Samozrejme s patričnými poplatkami. Veď ide o aktívnu správu.

Fond založili v Luxemburgu a volá sa ThomasLloyd Cleantech Infrastructure Fund SICAV.

Fond je založený na dobu určitú do 31. decembra 2024, čo sa dá 2x predlžiť o 1 rok.
Fond SICAV funguje od 30 apríla 2018 a investovať sa do neho bude dať do 31. decembra 2019.
Potom táto investícia bude uzavretá až do konca 2024.
Čiže investor vkladá peniaze na viazanú dobu, priemerne 6,7 rokov.

Momentálne ich investície smerujú hlavne na Filipíny, o tom si v češtine môžete prečítať tu:
http://thomas-lloyd.cz/b_cz/pdf/2017-Q1 ... A1tina.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Je to report z jedného kvartálu, ale tým sa v nevzrušujte. Jednotlivé projekty sú tam popísané a komerčne spúšťané od 3/2016 do konca roku 2018.. Získate prehľad o objemoch jednotlivých investícii aj z minimálne garantovanými (zazmluvnenými) výnosmi behom prvého roku. Dokument je verejne prístupný.

Predkladám sumár projektov vo formáte Investičné náklady / Minimálny výnos v prvom roku:

41,4 mil /5,19 mil USD
24,8 mil / 3,95 mil.USD
95 mil / 14,1 mil USD
95 mil / 22,6 mil
103,6 mil / 28,2 mil USD
105 mil / 28,8 mil USD

A teraz sa vráťme k zlatému prasiatku - novému luxemburskému fondu SICAV.
Darmo tu niekto skrýva informácie. Zákon ukladá všetkým inštitúciam predložiť kľúčové informácie o povahe, riziku, poplatkoch i predpokladaných výnosoch a stratách, tzv KID.

Ten si môže verejnosť vygúglovať, tak ako som ho našiel ja. Takže zdôrazňujem, že informácie mám z verejne prístupných zdrojov na internete. Kľudne o tom môžete napísať článok, nech to neostane iba tu v diskusii. Nebudem tu dávať linky na videa, kde školia ľudí predávať medové motúziky. Zameriam sa na to, čo potrebuje vedieť každý investor.

1. Táto investícia je viazaná. Doba viazanosti je 6,7 roka.

2. Táto investícia je stredne riziková. Riziko teda nie je nízke, ale ani vysoké.

Ak by depositár, alebo fond skrachoval, táto investícia nespadá pod fond ochrany vkladov.

Najväčšie riziko podľa mňa je v tom, že výkupné ceny sú síce garantované v USD, ale obyvateľstvo na Filipínach platí za elektriku vo vlastnej mene - filipínskych pesos. Takže inflácia, devalvácia, prírodné katastrofy - to sú podľa mňa hlavné riziká.Fondy sa proti tomu zvyknú hedžovať, takisto platia poistenie...takže krach veľmi nehrozí, len riskujeme stratu.

Podľa prospektu KID treba rátať, že:

1. pri najhoršom scénari príde investor o menej ako polovicu investovaného kapitálu ( v priemere -8% p.a., -44,5%)
2. pri najlepšom scénari zarobí +13% p.a., čo je za tých 6,7 roka presne +126%.

Priemerne sa podľa KID kalkuluje z výnosom okolo +5% p.a. čo je za 6,7 rokov výnos +40%.

To všetko podrobnejšie viď scan KID, ktorý dám nakoniec.

Zarába sa tak, že prvý rok je výnos nominálne najvyšší a potom nižší. To sa zrejme dosiahne zazmluvnením s vládou.

Možno sa to zdá divné v porovnaní s oslnivými výsledkami rokov 2011 – 2016. Diabol je zakliaty v poplatkoch.
Poplatky sú totiž najvyšie v prvý rok a priemer postupne klesá:

POPLATKY:

Prvý rok z účtu odíde cca 21%
Za prvé 4 roky z účtu investora odíde priemerne 7,8% p.a.
Za celú dobu je priemer poplatkov 5,1% p.a.

Skladba poplatkov:

Vstupný poplatok je 5% (subscription fee)...ako naznačil Thomas - môže Vám dať menej
Počiatočný poplatok správcovskej spol. je 13,8%.

Spolu s poplatkom za správu a ostatnými je to tých 21% za prvý rok.
Potom každý rok platíte manažment fee 2% ...s inými ako poplatky depositára to dáva spolu 2,45% p.a.

To však nie je všetko. Zlatý klinec produktu sú podiely na zisku, tzv. performance fee.
Tie KID v prospekte nezapočítáva, len oznamuje, že podiely na zisku môžu byť účtované, viď ,,iné dôležité informácie,,.

Tak sa poďme pozrieť na ,,iné dôležité informácie,,. :roll:
Hovoria o tom, že keď výnosy fondu dosahujú nové maximá ( tzv. high water mark princíp ) manažment si účtuje ročný podiel na zisku:

25% pri ročnom zisku do +8%
33% pri ročnom zisku 8-15%
50% pri ročnom zisku nad 15%.

Inými slovami:

1. z akéhokoľvek výnosu do 8% p.a. si manažment nechá 1 /4.
2. ak fond dosiahne výnos nad 8% p.a., ale menej ako 15%, manažment si nechá 1/3 výnosu !

3.ak fond dosiahne výnos nad 15% , manažment si nechá polovicu !

Musím konštatovať, že také vysoké ,,performance fee,, a poplatky za správu som v živote nevidel !

Hedge fondy všeobecne berú za správu 1-2% a performance fee 10 až 20%. V súčasnom období je to skôr 1/10%, lebo výnosy a inflácia sú slabé. Svetový rekordér je asi hedge fond manažér Simons, ktorý , keď si dobre pametám bral 45% + 5% fee. Lenže to je génius, ktorý vo svojích fondoch dosahoval najvyššie zhodnotenie na svete a to pri minimálnom riziku (najmenších drawdownoch).

ThomasLloyd sa ani zdaleka nepriblíži výnosom Jamesa Simonsa. Poplatkami ho však prekonáva.
Zlatá medaila vo vysokých poplatkoch a podieloch na zisku !

Bolo by zaujímavé namodelovať investíciu napr. 100 000 €.

Ihneď z nej odíde 5% vstupný poplatok, 13,8% poplatok advisorovi....to je fuč 18500 € a spolu 21 000 € s ročným fee 2,45%.
Ostane tam 79 000 €...potom príde prvý ročný výnos, ktorý by mal byť najtučnejší.
Ak bude ten ročný výnos nad 15% p.a., tak Vám z neho zoberú polovicu... :roll: :roll: :roll:

Veľa šťastia investori.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Juggler ty píšeš len o Sicav fonde a NEZMYSLI, vidieť, že si nevidel kompletnú ponuku ThomasaLLoyda (českú, nemeckú)

( Ak chcete, môžem svoju analýzu dať do slušnejšej podoby a ponúknuť ju na zverejnenie napr. v Trende. Buďte radi, že si to preberáme iba tu v našej komunite. Kopírujem vám to, čo je smerodatné pre investorov.)

Si normálny" v pohode Juggler? Dával som Ti odkaz na oficiálnu Auditovanú výkonovú bilanciu spoločnosti 2016 - 2017 -poriadne si ju preštuduj.

Aký máš email?

Napr. prospekty českých Dlhopisov CTI 3 / 3 ročný - "naštuduj si poplatky" chytrolín

https://www.thomas-lloyd.com/cs/investo ... hopisy-cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

CTI 2 / 2 ročný
http://thomas-lloyd.cz/b_cz/pdf/TL_Pros ... Z_2016.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Ach bože "vy asociálny traderi vo svete Forexu, komodit, ETF...a iných sračiek", kde si cez 90% investorov vymaže svoje účty... .
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Po 11 02, 2019 1:47 am, upravené celkom 1 krát.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

(Najväčšie riziko podľa mňa je v tom, že výkupné ceny sú síce garantované v USD, ale obyvateľstvo na Filipínach platí za elektriku vo vlastnej mene - filipínskych pesos. Takže inflácia, devalvácia, prírodné katastrofy - to sú podľa mňa hlavné riziká.Fondy sa proti tomu zvyknú hedžovať, takisto platia poistenie...takže krach veľmi nehrozí, len riskujeme stratu.)

Ano riziká všade súhlasím, ale ThomasLLoyd elektrárne projektoval a projektuje na ZAKÁZKY pre vlády, inštitucionálnych investorov, banky...atď - to sú dlhoročné medzinárodné zmluvy, ktoré sa riešia. Elektrárne sa po dokončení provozujú cca 12 - 36 mesiacov a potom ich odkupujú do portfolií dochodkové fondy, ktoré sa na solárne projekty špecializujú napr. austrálsky Maquarie...atď

Takže ak spoločnosť odpredá posledné 3 elektrárne na Filipínach, tak asi do firmy natečie veľký kapitál, z ktorého bude realizovať ďalšie projekty v Indii a vyplácať dividendy svojim retailovým, profesionálnym a korporátnym klientom.

https://www.thomas-lloyd.com/cs/projekt ... -projekty/" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Po 11 02, 2019 1:52 am, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pán Gulak. Vyjadrujte sa k analýze Sicav Fondu. To je predmetom diskusie aj analýz. Ja sa nezaoberám junkovými (odpadovými ) dlhopismi. A ked mám kúpiť nejaký, tak si zoberiem junk dlhopis napr. od GoodYear zo 6-7% yieldom.

Stále ospevujete Thomas Lloyd. Ja vám to neberiem, že majú super výnosy. Však o tom aj píšem, že majú.

THOMAS LlOYD MÁ SUPER VÝNOSY !

Ale pochopte, že my tu preberáme výhodnosť investície pre obyčajných ľudí. Nepotrebujeme ružové okuliare. Potrebujeme analyzovať výnosy, poplatky, riziko...a to, čo zarobí obyčajný INVESTOR. Ak máte pocit, že som urobil zlú analýzu, tak mi oponujte v číslach, vo faktoch...ved ja mám tie čísla z oficiálnych materiálov. Prečítajte si celé vlákno ako váš človek tu prišiel a zatĺkal fakty. A čím viac zatĺkal, tým viac ma hecoval aby som spravil skutočnú analýzu.

P.S. Čím viac sa tu budeme hádať, tým väčšiu sledovanosť bude mať toto vlákno. Potom neplačte, že sa moja analýza dostane do pamäti Googla a bude ju čítať každý kto hľadá fakty o investovaní do Thomas Lloyd Sicav fondu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal:Pán Gulak. Vyjadrujte sa k analýze Sicav Fondu. To je predmetom diskusie aj analýz. Ja sa nezaoberám junkovými (odpadovými ) dlhopismi. A ked mám kúpiť nejaký, tak si zoberiem junk dlhopis napr. od GoodYear zo 6-7% yieldom.

Stále ospevujete Thomas Lloyd. Ja vám to neberiem, že majú super výnosy. Však o tom aj píšem, že majú.

THOMAS LlOYD MÁ SUPER VÝNOSY !

Ale pochopte, že my tu preberáme výhodnosť investície pre obyčajných ľudí. Nepotrebujeme ružové okuliare. Potrebujeme analyzovať výnosy, poplatky, riziko...a to, čo zarobí obyčajný INVESTOR. Ak máte pocit, že som urobil zlú analýzu, tak mi oponujte v číslach, vo faktoch...ved ja mám tie čísla z oficiálnych materiálov.
"Odpadové 2, 4, 3 ročné Dlhopisy," ktoré sa celkovo v Českej republike predali do 2 miliárd CZK, niekoľko emisií :D :D nemám presný údaj.

Ak považujete na 4 ročnom Dlhopise 7% p.a. fixný / pevný výnos s kvartálnou výplatou úroku pre bežných investorov (CTI4, CTI3) za "odpad", tak si teda myslím o Vás už svoje :D :D, vygooglite si ich minulé emisie v CZK, na Slovensko prišli Green Bondy neskôr... .

Ja TL neospevujem, ale ak nejakú spoločnosť riešim, tak si o nej PORIADNE overím informácie, referencie od klientov, ocenenia, preverím ich produkty(celú platformu produktov)..atď. To ste napísal Vy veľkými písmenami.

Analýzu ThomasaLLoyda za 1 večer, či pár dní? Už ste to s niekým diskutovali s diskutérom vidím predo mňou- ehmmm neviem...ako to oficiálnym auditorom trvá niekoľko mesiacov.

Btw...do materského Sicav fondu sa presúvajú všetky výnosy českých a slovenských investorov, asi by ste mali vedieť, že Luxembursko je dosť bezpečné legislatívne a z neho sa financujú projekty ThomasALLoyda (z materského fondu).

To je tu zbytočné....ďalšie diskusie. No majte sa krásne Trader :) a choďte si klikať EUR/USD, GBP/USD...Zlato, Ropu, Binárne Opcie či ETF...a odporučte tu brokerov nech sa lamy chytia založia si účty 5000 - 10.000 USD a vymažú si ich... .

Na webe a tuším som tu dával pevnú linku na centrálu LLoyda pre ČR a Slovensku, tak si dohodnite schôdzku a zájdite za vedením a Riaditeľmi do Prahy, a môžte s nimi pokračovať v debate...na analyzovanie výnosu, poplatkov a rizika, a tuším sa robia aj školenia Praha, Brno aj v Bratislave - majú Relationship manažera pre Slovensko v Bratislave - veď ho skontaktujte a dajte si s ním kávu = ľahko ich nájdete na LinkedIne ak si zadáte ThomasLLoyd.

Inftraštruktúra resp. jej produkt je kvalitný v investičnom každom portfóliu...môj osobný názor.

Majte sa
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Po 11 02, 2019 2:31 am, upravené celkom 2 krát.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

TL / Slovensko

https://www.linkedin.com/in/peter-vostinar" onclick="window.open(this.href);return false;
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rokosák »

JartyGulak napísal:
Na webe a tuším som tu dával pevnú linku na centrálu LLoyda pre ČR a Slovensku, tak si dohodnite schôdzku a zájdite za vedením a Riaditeľmi do Prahy, a môžte s nimi pokračovať v debate
Majte sa
Vynikajuci navrh! Az po tej schodzke v Prahe by som zacal pomyslat s investiciou. :lol: Medzi tym je plno investicii do renomovanych titulov s dlhou existenciou, ktore su pre bezneho investora vhodnejsie, lacnejsie a jednoduchsie.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

a)
A hlavne rizikovejšie Rokosák :), pretože porovnávať investovanie do Obnoviteľných zdrojov / elektrární a FOREX, Komodity, ETF, Akcie, Opcie.... je "neporovnateľné ako Nebo a Dudy" to sú úplne diametrálné iné inštrumenty... .

b)
Asi si nepochopil význam tejto vety - (Inftraštruktúra resp. jej produkt je kvalitný v investičnom každom portfóliu.). Trochu sa zamyslí Rokosák ak príde za Tebou napr. Tvoj dlhoročný klient, ktorý ma nakúpené Cenné kovy / Zlato, Striebro, pozemok, nehnuteľosť, traduje ETF, indexy a Ropu...a ma voľných 30.000 EUR čo mu doporučíš do portfólia...ak chce niečo konzervatívnejšie pre deti a rodinu nechať im to v dospelosti...atď

c)
Ale rád porovnáme Tvoju ponuku :P pre bežného človeka - vhodnejšiu, lacnejšiu a jednoduchšiu / s podobnou ponukou ako má Lloyd... . Kľudne hoď linky čo máš.

CTI 2, CTI 4 - bývalé emisie českých Dlhopisov TL

https://webmium.blob.core.windows.net/u ... ormace.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Bezpečnejšou alternatívou sú dlhopisové fondy
Ak investora predsa len lákajú dlhopisy a chce ich mať v portfóliu, voľbou môže byť dlhopisový fond. „Ak investujete do podielového fondu, kde sú dlhopisy od 300 a viac emitentov, tak problém jedného z emitentov pre vás nič vážneho neznamená. Navyše v podielových fondoch máte väčšinu dlhopisov reálne ocenených trhom, väčšina emitentov má pridelený rating a je omnoho ľahšie odhadnúť riziko, ktoré ako investor podstupujete,“

Nedávno tu niekto dával tip na dlhopisové etf z úročením vyšším ako 7%. Riziko bolo diverzifikované v stovkách dlhopisov..

Čo sa týka TL - to je úplná katastrofa. Trochu som surfoval, čo odporúčajú profíci pri analýze korporátnych dlhopisov a TL nič z toho nesplňa. Napr. je emitovaný eseročkou, ktorá vznikla v 2017 zo základným imaním 25 000 €. Dlhopisy sú BEZ RATINGU.

Ked už kupujeme dlhopisy a nevyznáme sa, tak nech sú preverené renomovanou bankou, alebo o.c.p.

Hoci banka aj investičná skupina majú v porovnaní s bežným človekom viac nástrojov, ako si overiť kvalitu firmy, ktorej dlhopisy predávajú, záruku na splatenie dať nemôžu. Ak vydávajú dlhopisy firmy, ktoré ich aj samé predávajú, celá fáza overovania je na klientovi a často je možnosť overiť si riziko prakticky nulová.


Základná otázka pri investícii do takýchto dlhopisov je, že bežný človek požičiava firme, ktorej by nepožičala banka !

Ak banka nepodstúpi toto riziko ale podstupujete ho vy, tak sa treba nad tým zamyslieť.

Nakupovať korporátne dlhopisy by mal len skúsený investor, ktorý vie čítať prospekt cenného papiera a vyzná sa vo finančných výkazoch emitenta,“

Ak sa totiž spoločnosť dostane do problémov a nebude schopná splatiť svoje „pôžičky“, môže človek prísť o celú investovanú sumu. „Ak si kúpite jeden dlhopis a jeho emitent bude mať problémy, tak máte veľký problém aj vy ako investor. Veľmi ľahko totiž môžete prísť o sto percent vášho vkladu,“

Je vhodné sa vyvarovať investícií do dlhopisov, ktoré nie sú obchodované na regulovanom trhu, v prípade takým, pri ktorých nebol zostavený prospekt cenných papierov schválený regulátorom. Alebo tých, ktoré sľubujú neštandardné výnosy, no pri ich príprave ktorých neparticipovala banka alebo licencovaný obchodník s cennými papiermi.“ Výpočet rizík pritom nie je možné považovať za konečný.

10 základných pravidiel:

1. Dlhopis nie je termínovaný vklad. Peniaze klienta nie sú nijako chránené, ak sa emitent dostane do problémov, klient riskuje, že z investovaných peňazí neuvidí nič.

2. Vyšší výnos znamená aj vyššie riziko. Pri veľmi atraktívnych výnosoch treba byť obozretný. V súčasnosti sú dokonca nízko úročené aj rizikové dlhopisy.

3. Poznaj svojho emitenta. Ak je emitentom banka, na jej zdravie dohliada bankový dohľad. Nad zdravím nefinančnej spoločnosti bdejú len jej vlastníci. Tí môžu mať pri emisii aj špekulatívne úmysly.

4. Garancie za dlhopisy. Ak za výplatu záväzkov z dlhopisov nikto neručí, treba jej finančnému stavu venovať zvýšenú pozornosť. Sústrediť sa najmä na mieru jej zadlženosti, v prípade eseročky na výšku základného imania, ktorým v prípade problémov ručí za svoje záväzky.

5. Výnos nehovorí všetko. Ponúkaný výnos je druhoradý, dôležité je mať dôveryhodného emitenta.

6. Diverzifikujte portfólio. Investovať nepomerne veľkú časť úspor do jedného cenného papiera alebo jedného emitenta je riziko.

7. Prečítajte si emisné podmienky. Môžu obsahovať ustanovenia zvyšujúce riziko. Napríklad že pohľadávky z dlhopisov budú v prípade úpadku emitenta uspokojené až ako posledné. Alebo môžu mať ustanovenia znižujúce ich na prvý pohľad atraktívne výnosy – napríklad právo emitenta predčasne splatiť alebo nevyplatiť v niektorých prípadoch kupón.

8. Pečiatka nechráni. Informácia o tom, že Národná banka Slovenska schválila emisiu, nič nehovorí o bonite emitenta.

9. Sledujte rating. Pravdepodobnosť, že dlžník svoje záväzky splatí, sledujú ratingové agentúry. Emitenti s vysoko úročenými dlhopismi obvykle žiadne rating nemajú. Ich bonitu si treba preveriť.

10.Poraďte sa. Ak klient nie je zvyknutý investovať sám do cenných papierov, môže sa obrátiť na poradcu. Za jeho radu a pomoc síce zaplatí, v prípade, ak mu poradí nesprávne, však od neho môže požadovať náhradu škôd, ktoré mu zlou radou vznikli.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal:Bezpečnejšou alternatívou sú dlhopisové fondy
Ak investora predsa len lákajú dlhopisy a chce ich mať v portfóliu, voľbou môže byť dlhopisový fond. „Ak investujete do podielového fondu, kde sú dlhopisy od 300 a viac emitentov, tak problém jedného z emitentov pre vás nič vážneho neznamená. Navyše v podielových fondoch máte väčšinu dlhopisov reálne ocenených trhom, väčšina emitentov má pridelený rating a je omnoho ľahšie odhadnúť riziko, ktoré ako investor podstupujete,“

Nedávno tu niekto dával tip na dlhopisové etf z úročením vyšším ako 7%. Riziko bolo diverzifikované v stovkách dlhopisov..

Čo sa týka TL - to je úplná katastrofa. Trochu som surfoval, čo odporúčajú profíci pri analýze korporátnych dlhopisov a TL nič z toho nesplňa. Napr. je emitovaný eseročkou, ktorá vznikla v 2017 zo základným imaním 25 000 €. Dlhopisy sú BEZ RATINGU.

Ked už kupujeme dlhopisy a nevyznáme sa, tak nech sú preverené renomovanou bankou, alebo o.c.p.

Hoci banka aj investičná skupina majú v porovnaní s bežným človekom viac nástrojov, ako si overiť kvalitu firmy, ktorej dlhopisy predávajú, záruku na splatenie dať nemôžu. Ak vydávajú dlhopisy firmy, ktoré ich aj samé predávajú, celá fáza overovania je na klientovi a často je možnosť overiť si riziko prakticky nulová.


Základná otázka pri investícii do takýchto dlhopisov je, že bežný človek požičiava firme, ktorej by nepožičala banka !

Ak banka nepodstúpi toto riziko ale podstupujete ho vy, tak sa treba nad tým zamyslieť.

Nakupovať korporátne dlhopisy by mal len skúsený investor, ktorý vie čítať prospekt cenného papiera a vyzná sa vo finančných výkazoch emitenta,“

Ak sa totiž spoločnosť dostane do problémov a nebude schopná splatiť svoje „pôžičky“, môže človek prísť o celú investovanú sumu. „Ak si kúpite jeden dlhopis a jeho emitent bude mať problémy, tak máte veľký problém aj vy ako investor. Veľmi ľahko totiž môžete prísť o sto percent vášho vkladu,“

Je vhodné sa vyvarovať investícií do dlhopisov, ktoré nie sú obchodované na regulovanom trhu, v prípade takým, pri ktorých nebol zostavený prospekt cenných papierov schválený regulátorom. Alebo tých, ktoré sľubujú neštandardné výnosy, no pri ich príprave ktorých neparticipovala banka alebo licencovaný obchodník s cennými papiermi.“ Výpočet rizík pritom nie je možné považovať za konečný.

10 základných pravidiel:

1. Dlhopis nie je termínovaný vklad. Peniaze klienta nie sú nijako chránené, ak sa emitent dostane do problémov, klient riskuje, že z investovaných peňazí neuvidí nič.

2. Vyšší výnos znamená aj vyššie riziko. Pri veľmi atraktívnych výnosoch treba byť obozretný. V súčasnosti sú dokonca nízko úročené aj rizikové dlhopisy.

3. Poznaj svojho emitenta. Ak je emitentom banka, na jej zdravie dohliada bankový dohľad. Nad zdravím nefinančnej spoločnosti bdejú len jej vlastníci. Tí môžu mať pri emisii aj špekulatívne úmysly.

4. Garancie za dlhopisy. Ak za výplatu záväzkov z dlhopisov nikto neručí, treba jej finančnému stavu venovať zvýšenú pozornosť. Sústrediť sa najmä na mieru jej zadlženosti, v prípade eseročky na výšku základného imania, ktorým v prípade problémov ručí za svoje záväzky.

5. Výnos nehovorí všetko. Ponúkaný výnos je druhoradý, dôležité je mať dôveryhodného emitenta.

6. Diverzifikujte portfólio. Investovať nepomerne veľkú časť úspor do jedného cenného papiera alebo jedného emitenta je riziko.

7. Prečítajte si emisné podmienky. Môžu obsahovať ustanovenia zvyšujúce riziko. Napríklad že pohľadávky z dlhopisov budú v prípade úpadku emitenta uspokojené až ako posledné. Alebo môžu mať ustanovenia znižujúce ich na prvý pohľad atraktívne výnosy – napríklad právo emitenta predčasne splatiť alebo nevyplatiť v niektorých prípadoch kupón.

8. Pečiatka nechráni. Informácia o tom, že Národná banka Slovenska schválila emisiu, nič nehovorí o bonite emitenta.

9. Sledujte rating. Pravdepodobnosť, že dlžník svoje záväzky splatí, sledujú ratingové agentúry. Emitenti s vysoko úročenými dlhopismi obvykle žiadne rating nemajú. Ich bonitu si treba preveriť.

10.Poraďte sa. Ak klient nie je zvyknutý investovať sám do cenných papierov, môže sa obrátiť na poradcu. Za jeho radu a pomoc síce zaplatí, v prípade, ak mu poradí nesprávne, však od neho môže požadovať náhradu škôd, ktoré mu zlou radou vznikli.

Juggler OK Tvoje rady beriem, ale reagujem na jeden Tvoj odsek "hlavne, že je úplná katastrofa" :shock: :roll:

(Čo sa týka TL - to je úplná katastrofa. Trochu som surfoval, čo odporúčajú profíci pri analýze korporátnych dlhopisov a TL nič z toho nesplňa. Napr. je emitovaný eseročkou, ktorá vznikla v 2017 zo základným imaním 25 000 €. Dlhopisy sú BEZ RATINGU)

O to sa snažil v roku 2016 Chytrý Honza, a.s. - http://www.chytryhonza.cz" onclick="window.open(this.href);return false; v Českej republike nabúrať ThomasaLLoyda - http://www.thomas-lloyd.cz" onclick="window.open(this.href);return false; a stiahni si na jeho analýzu odpoveď vedenia pre ČR a Slovensko z ulozto.cz ...dosť Ťa to dostane do obrazu hlavne k Dlhopisom napr. CTI2, CTI4 aj iných diskutérov, Obnoviteľné zdroje a Private Equity je dosť náročný segment... . Ale každý ma na svoj názor právo... . Dole máš link.

Ja sa sa tu už nemienim hádať.

https://uloz.to/!Py58Nzn6knAl/tl-vyjadr ... mLJjWQw5Bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To odporúčam každému si prečítať. Ked už Chytrý Honza a.s. - finančný sprostredkovateľ zo základným kapitálom 150 miliónov CZK ako distribútor Thomas Lloydu kladie také otázky, tak mám husiu kožu do takej firmy investovať.

Však sú to všetko logické a podstatné otázky, ktoré odhaľujú mnohé pochybnosti a fakty....a ktorých obhajovanie zo strany Thomas Lloyd je irelevelantné, pretože obhajuje sám seba. Keby TL sa obhajovala cez nejakú investičnú banku alebo auditora, , alebo finačného experta ,to by som čítal. Ale že sa TL obhajuje sama a len kecami, to je akoby sa obhajoval cap, že práve on je najlepším záhradníkom :wink:

Vy vôbec nechápete, že tie dlhopisy sú obyčajnými ľuďmi nepreveriteľné a rizikové? Nebojíte sa, že ked TL raz krachne, že budete chodiť po kanáloch? Lebo ste to vy, čo zavádzate ľudí a rozčulujete sa tu ked sa pýtam na poplatky. Keď urobím riadnu analýzu dokumentov KID, ktoré musela TL publikovať v rámci európskej legislatívy. :roll:

Napíšem teraz otázky od Chytry Honza a zo 2 zarážajúce odpovede, ostatné nech si prečítajú ľudia sami:

„Celá emise působí velice neprofesionálně a vzhledem k tomu, že budou dluhopisy obchodovány na trhu OTC, nevzniká emitentovi povinnost předčasného splacení, resp. odkoupení dluhopisů od klientů. I přes výše zmíněnou opci.“

Očekáváme, že filipínská vláda bude v příštích letech garantovat nižší výkupní ceny elektřiny pro nové projekty solárních elektráren. Stejně tak pravděpodobně skončí daňové úlevy u nových energetických projektů. V zemi je velmi špatná rozvodná síť elektrické energie a také velmi vysoké ceny elektrické energie (jedny z nejvyšších na světě) pro koncové spotřebitele dle parity kupní síly.

,,Státem vlastněný smluvní odběratel elektrické energie má kreditní rating od agentur Moody’s, S&P a Fitch na hranici investičního a spekulativního stupně. Dle hodnocení Transparency Interational jsou Filipíny jedním z nejvíce zkorumpovaných států na světě.“

„ThomasLloyd investuje také v Kambodži, kde jsou rizika obdobná.“

„Navíc je z důvodu nedostupnosti konsolidované účetní závěrky ThomasLloyd Holdings nemožné zjistit celkové závazky a majetek společnosti / emitenta.“

Odpoveď: Konsolidovaná účetní závěrka ThomasLloyd Holdings Ltd. je zcela irelevantní pro posouzení celkových závazků a majetku společnosti. K objasnění je třeba poznamenat,....

„Personální obsazení i vlastnická struktura společnosti, dle našeho názoru, neodpovídá náročnosti a velikosti projektu. Většina vrcholného managementu se za celou svoji kariéru pohybuje výhradně ve společnosti ThomasLloyd či majetkově spřízněných firmách.“

„V minulosti ThomasLloyd investoval i do akcií společností. Ve více fázích bylo celkem investováno 90 mil. USD do automobilky Fisker. Ta v roce 2013 zbankrotovala, tudíž nejspíše celá investice musela být odepsána.

Odpoveď TL v skratke: áno, ale predali sme pred bankrotom z neutrálnym výsledkom ..

„ThomaLloyd nabízí v Německu zhodnocení investice 18 % p.a. a to po dobu 10 až 30 let. Investovat lze již od 50 EUR. Takovéto parametry jsou již sami o sobě velice podezřelé s ohledem na to, že výnosy private equity investic u alternativních energií nedosahují v průměru ani 5 % ročně.“

„Pokud ThomasLloyd upíše všechny emise plánované v Německu a v České republice v plné výši, tak na výplatu úroku bude každý rok potřebovat 169 mil. EUR. Což je více, než jsou poslední známá aktiva fondu.“

,,Obří kumulativní ztráta 77 mil. EUR společnosti ThomasLloyd Group (dle dat dostupných k dnešnímu dni) vypovídá o managementu i přesto, že ThomasLloyd Holdings není s touto částí nijak majetkově přímo propojen. Navíc samotný fakt, že i přes takto vysokou ztrátu si tři manažeři vyplácejí milionové měsíční platy (v korunách) je zarážející.“

________________________________________________________________________________________________________

Na záver poviem len toľko, že ja osobne by som pre 7% p.a. nikdy neriskoval stratu 100%. Keby som sa ulakomil, tak kúpim diverzifikované etfko emitované renomovanou firmou a obchodované na burze...prinajhoršom viac sólo high yield dlhopisov , ale od známych firiem ako Goodyear, Tesla, Netflix.

A pre obyčajných ľudí ktorých zaujímajú dlhopisy mám len jednu radu: bondové etfká, ktoré sú diverzifikované a ktorých výnos môžete zvýšiť podobne ako u akcií: že ich kúpite podhodnotené, alebo po nevinnom cenovom poklese.

Keby ma bondy, alebo dividendy bavili, tak netrávim čas analýzou pochybných a nepreveriteľných firiem. Ale zaoberám sa tým, čo som písal minule ( High dividend + high buyback+ dobré RSI ), alebo študujem bondy s vysokým yieldom, ale nízkym NAV, či iné diverzifikované fondy. Napríklad etf DFP (mutual fund ) platí 7,5% ročne, je tam pomerne nízke riziko a výnos možno zvýšiť tým, že ho kúpite len ked je vyklesané... To by ma určite viac bavilo než závisieť na investíciách pochybnej firmy do rizikových a skorumpovaných krajín... O to viac, keď vidím ako zelené energie fungujú u nás ( aspoň že výnosy, ktoré im platíme všetci cez vysoké ceny elektriny ostanú doma...)

A na záver: tá analýza fondu Sicav ma doslova šokovala. Dáva mi obraz o ľuďoch čo stoja za TL. Takisto mi dáva odpoveď, prečo taká ,,super,, firma loví medzi retailovými investormi. Taký produkt kde je tolko poplatkov a kde sa doslova ukradne polovica výnosu investorom ktorí nesú 100% rizika, to som úprimne prisahám v živote nevidel.

P.S. Šmejdi zavádzali a okrádali kým sa nesprísnil zákon o ochrane spotrebiteľa. Úvery a poplatky boli netransparentné kým sa nezaviedli RPMN, TER, povinné vyčíslovanie nákladov a pod. Stovky ocp vyčistili od pliagy a ostalo ich pár. Dohľad nad investičnými produktami v EU sa sprísnil. Akurát vo finančnom dohľade v Kocúrkove SR a ČR ešte zaostávame.. Ale ide to dopredu...napr. taký zákon o finančných sprostredkovateľoch už je na ceste. Je to miliardový biznis v ktorom úspory finančne negramotného obyvateľstva zbytočne odtekajú, miesto aby sa množili... Prepáčte mi za úprimný názor, ale viem že slovač čakajú biedne dôchodky..tie náš sociálny systém nezvládne. A tak mi je smutno že mnoho ľudí vďaka hlúpym a rizikovým investíciám nakoniec prežije starobu v biede...

Ked bude čas, tak ako som vravel...TL fund Sicav zaradím do vyhodnotenia. Musí sa však začať niekde kótovať. Zatial ani nemá históriu...len sa prelievajú peniaze z firmy do firmy a ten fond vymysleli len nedávno. Na jednej strane operujú históriou a výsledkami, na druhej strane sročka eminent dlhopisov a fond fungujú od 2017... Velmi divné.

Jo a ešte čo som čítal v papieroch: ThomasLloyd Cleantech Infrastructure Holding GmbH je společnost s ručením omezením Základný kapitál 25 000 €....Má velký počet tichých spoločníkov, ktorým bolo do júla 2018 vyplatené 354 mil.€... :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Ešte na niečo veľmi doležité som zabudol Juggler tu máš všetky Prospekty, Výkonovú bilanciu 2016 - 2017, Ocenenia

http://thomas-lloyd.cz/b_cz/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;

(Však sú to všetko logické a podstatné otázky, ktoré odhaľujú mnohé pochybnosti a fakty....a ktorých obhajovanie zo strany Thomas Lloyd je irelevelantné, pretože obhajuje sám seba. Keby TL sa obhajovala cez nejakú investičnú banku alebo auditora, , alebo finačného experta ,to by som čítal. Ale že sa TL obhajuje sama a len kecami, to je akoby sa obhajoval cap, že práve on je najlepším záhradníkom)

Odporučám Ti podrobne si preštudovať Výročnú bilanciu od 1 strany do strany 96 za r. 2016 - 2017, ak si vyžiadáš staršiu bilanciu na porovnanie za r. 2015 aj skôr určite Ti ju centrála v ČR pošle na mail.

(Nebojíte sa, že keď TL raz krachne, že budete chodiť po kanáloch? )

Juggler ak by ThomasLLoyd mal padnúť, museli by "rachnúť najprv tieto Elektrárne, solárne parky...atď"! Osobne asi vidím riziká zemetrasenie, vojna, nejaký meteroit by padol na Áziu či Indiu., výbuch super Vulkánu..(okrem toho, že elektrárne sú poistené najlepšími poisťovnami sveta a všetko k ním súvisiace, na platforme je Q3 report tam je to popísané)... . Nenapadá ma nič iné... .

https://www.thomas-lloyd.com/cs/projekt ... -projekty/" onclick="window.open(this.href);return false;

(Lebo ste to vy, čo zavádzate ľudí a rozčulujete sa tu ked sa pýtam na poplatky. Keď urobím riadnu analýzu dokumentov KID, ktoré musela TL publikovať v rámci európskej legislatívy.)

Analýzu asi vypracuj, akú chceš Juggler ale to si teda lepší "auditor" :) asi ako Vistra strana 96 + od strany 74 do strany 90 máš podrobný rozpis platformy produktov a ich výsledkov...atď

http://investiceprovsechny.cz/wp-conten ... e-2016.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

(Vy vôbec nechápete, že tie dlhopisy sú obyčajnými ľuďmi nepreveriteľné a rizikové?)

Hádam tu nechceš tvrdiť, že Emisia za 500 mil. CZK Dlhopisov - CTI4 a CTI2, ktorú schválila Česká Národná banka, ktoré boli predtým vydané...je menej dôveryhodná ako Emisie za 10 - 20 - 25 - 30 mil. CZK na http://www.dluhopisy.cz" onclick="window.open(this.href);return false;, kde často vydané emisie prevyšujú výšku celkového majetku Emitenta??? Naštuduj si dluhopisy.cz čo sú tam za sračky a hovná.. .

To Ti raz napíšem...uvidíme kto z nás mal pravdu. Tento bod si uložím, pamätám a ak padnú prvý emitenti sa Ti ozvem.

( Dáva mi obraz o ľuďoch čo stoja za TL. Takisto mi dáva odpoveď, prečo taká ,,super,, firma loví medzi retailovými investormi. )

Pretože banky sa týchto projektov, Developerských projektov boja financovať...pozri sa na česko-slovenské spoločnosti to je to isté Doprastav, SAZKU, Metrostav a iné spoločnosti. Pre Lloyda je dobrý biznis ich produkty predávať cez retail 10 - 20.000 EUR vklady...atď vo svete. Ak banky preveria audit LLoyda po 2 rokoch napr. a vidia, že im to funguje...požičajú im 2x - 4x viac potom... .

(Na záver poviem len toľko, že ja osobne by som pre 7% p.a. nikdy neriskoval stratu 100%. Keby som sa ulakomil, tak kúpim diverzifikované etfko emitované renomovanou firmou a obchodované na burze...prinajhoršom viac sólo high yield dlhopisov , ale od známych firiem ako Goodyear, Tesla, Netflix.)

Aj ja som osobne do Lloyda nedal všetko :) . 100% ztratu máš všade, spomeň si na BMG Invest, Fruniho, Devín banku, Dexiu tuším, IPB v ČR, nebankovky...atď

Však si portfólio zahedžujem fyzickým zlatom...atď, pretože fondy klesnú v časoch krízi aj LLoyd može znížiť svojim investorom výnosy v časoch kríze...on to všade píše v prospektoch aké sú riziká.

(Prepáčte mi za úprimný názor, ale viem že slovač čakajú biedne dôchodky..tie náš sociálny systém nezvládne. A tak mi je smutno že mnoho ľudí vďaka hlúpym a rizikovým investíciám nakoniec prežije starobu v biede...)

Diverzifikácia - rozklad - cykly nákupu bohatstva v časoch krízí do preverených spoločností a produktov. podľa cieľov, likvidity, rizika investora..nič iné nepoznám. Ak si chce niekto tradovať nech si kliká a zpravuje si svoje portfólio sám ETF, indexy, komodity, FOREX a zodpovedá si za to sám.

Mám akciové fondy Afriku, Thajsko, Áziu a komoditný fond / ťažobné firmy cez Franklin Templeton tam si šporím 4x50 EUR = 200 EUR / mes., dynamické a balancované portfólio v Pioneere / AMUNDI - 30 EUR balancované a 70 EUR dynamické / mes. + prikupujem unce spomínaného fyzického Zlata mesačne... 20 - 30% držím stabilne cash flow v banke na bežné výdavky v podnikaní a domácnosti., pretože bankám neverím :). Do budúcna pozemok alebo nehnuteľnosť.

A prenájmy sú TOP + podiely vo firmách, ale tie už dú dosť pre bonitných podnikateľov / investorov a nejaké napr. kvalitné dividendové akcie portfólio si zostaviť a držať dlhodobo v živote napr. ČEZ klasika či Philip Morris, Yahoo, Microsoft, Allianz, Adidas, Google...atď atď

Pokiaľ vyslovene nie je investor špecifický - automobilové veterány, vína, sochy, obrazy, známky, numizmatika...atď, ale v tom sa už treba dobre vyznať.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rokosák »

JartyGulak napísal: Pokiaľ vyslovene nie je investor špecifický - automobilové veterány, vína, sochy, obrazy, známky, numizmatika...atď, ale v tom sa už treba dobre vyznať.
Podobne sa treba vyznat aj v mladych firmach s nedostatkom overenych informacii a mnohymi otazkami, ktore nie je treba riesit s renomovanymi firmami. Niezeby tie renomovane firmy garantovali zisk, ale u nich riesis rovnicu s podstatne menej neznamymi. Vo vyvinutych krajinach musis ponukat zlozite financne instrumenty v sulade so znalostami klienta. Nemozes ponukat sekundarne derivativy na Palladiove futurity niekomu s $30 tisicovou investiciou a minimalnymi skusenostami ci dokonca vedomostami. Vynimkou su samozrejme bohati ludia, ktori mozu zaplatit nezavislemu poradcovi.

Juggler zistil plno informacii a dosiel k zaveru, ze Tvoja ponuka nie je vhodna pre bezneho smrtelnika. Ja som ponuku Tvojej firmy nestudoval na zaklade toho, ze ponuky s podobnym profilom ma nezaujimaju. Paci sa mi vsak Tvoja zanietenost a pracovitost. Zelam Ti mnoho stastia, ale s vhodejsimi ponukami.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rokosák máš to popletené.

Aká moja ponuka? :) Tu ponúkal amatérsky užívateľ Thomas od začiatku diskusie, nie Ja. Rozlišuj ponuky a argumenty.

Juggler zisťoval veľa informácií ako horúcou ihlou, ale "zbuchal to narýchlo ako miešačka nekvalitný cement" ani si nenaštudoval celú bilanciu, Q reporty Lloyda, emisné prospekty Dlhopisov...atď napr. na tej Platforme pre Poradcu tak tam pisal veľa nepresnosti do narýchlo vygooglenych informáci.To nie je nič tajné, preto som to tu linkoval.

Ak by si to v kľude overil, zistili by napr.,že do týchto projektov sa dá sporiť od 100 EUR/ mes. a jednorázovo investovať min. od 5000 - 10.000 EUR, podľa typu produktu takže pre bežného Investora vhodná je a ako infraštruktúra aj do jeho klientského portfólia.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jarty Gulak: oceňujem tvoj prístup a snahu dodať informácie. Od toho mali začať aj tí, čo tu prišli TL propagovať a založili toto vlákno.

Áno tie materiály dodávajú info o TL. I keď ratingová agentúra Telos nie je celosvetovo známa, je to predsa len už nejaký filter a punc dôveryhodnosti. Takisto rakúsky OGUT. Hoci ani jeden, ani druhý nemajú ani len webové stránky v angličtine.

Ale pozor, tie posudzovania sa týkali rokov 2015 a 2016. Nič za tým som nenašiel... To, že sa nejaké projekty v rizikových a rozvíjajúcich krajinách vydarili v minulosti - to nie je žiadnou zárukou, že sa vydaria i v budúcnosti.

Ako som urobil analýzu, ja nespochybňujem výsledky prvého investičného cyklu 2011-2016. Výnosy tam boli krásne i keď pre nás len na obrázku - lebo tam nezarábala slovenská ani česká verejnosť.

To, čo ja spochybňujem som jasne napísal:

Po tomto cykle však Thomas Lloyd vymyslel inú stratégiu. V duchu logiky ,,keď sme už takí dobrí, tak poďme z tých investorov vytĺcť trochu viac,, vymysleli zlaté prasiatko v investičnom biznise – aktívne riadený investičný fond.
Samozrejme s patričnými poplatkami. Veď ide o aktívnu správu.


Fond založili v Luxemburgu a volá sa ThomasLloyd Cleantech Infrastructure Fund SICAV.

Fond je založený na dobu určitú do 31. decembra 2024, čo sa dá 2x predlžiť o 1 rok.

Fond SICAV funguje od 30 apríla 2018 a investovať sa do neho bude dať do 31. decembra 2019.
Potom táto investícia bude uzavretá až do konca 2024.
Čiže investor vkladá peniaze na viazanú dobu, priemerne 6,7 rokov.

Nuž a potom som len upozornil na riziká s letáku KID..že je fond stredne rizikový a nespadá pod ochranu vkladov:

_______________________________________________________________________________
Podľa prospektu KID treba rátať, že:

1. pri najhoršom scénari príde investor o menej ako polovicu investovaného kapitálu ( v priemere -8% p.a., -44,5%)
2. pri najlepšom scénari zarobí +13% p.a., čo je za tých 6,7 roka presne +126%.

Priemerne sa podľa KID kalkuluje z výnosom okolo +5% p.a. čo je za 6,7 rokov výnos +40%.


Zarába sa tak, že prvý rok je výnos nominálne najvyšší a potom nižší. To sa zrejme dosiahne zazmluvnením s vládou.

A potom som upozornil na mimoriadne vysoké poplatky:

Možno sa to zdá divné v porovnaní s oslnivými výsledkami rokov 2011 – 2016. Diabol je zakliaty v poplatkoch.
Poplatky sú totiž najvyšie v prvý rok a priemer postupne klesá:

POPLATKY:

Prvý rok z účtu odíde cca 21%
Za prvé 4 roky z účtu investora odíde priemerne 7,8% p.a.
Za celú dobu je priemer poplatkov 5,1% p.a.

Skladba poplatkov:

Vstupný poplatok je 5% (subscription fee)...ako naznačil Thomas - môže Vám dať menej
Počiatočný poplatok správcovskej spol. je 13,8%.

Spolu s poplatkom za správu a ostatnými je to tých 21% za prvý rok.
Potom každý rok platíte manažment fee 2% ...s inými ako poplatky depositára to dáva spolu 2,45% p.a.

To však nie je všetko. Zlatý klinec produktu sú podiely na zisku, tzv. performance fee.
Tie KID v prospekte nezapočítáva, len oznamuje, že podiely na zisku môžu byť účtované, viď ,,iné dôležité informácie,,.

Tak sa poďme pozrieť na ,,iné dôležité informácie,,. :roll:
Hovoria o tom, že keď výnosy fondu dosahujú nové maximá ( tzv. high water mark princíp ) manažment si účtuje ročný podiel na zisku:

25% pri ročnom zisku do +8%
33% pri ročnom zisku 8-15%
50% pri ročnom zisku nad 15%.

Inými slovami:

1. z akéhokoľvek výnosu do 8% p.a. si manažment nechá 1 /4.
2. ak fond dosiahne výnos nad 8% p.a., ale menej ako 15%, manažment si nechá 1/3 výnosu !
3.ak fond dosiahne výnos nad 15% , manažment si nechá polovicu !

Musím konštatovať, že také vysoké ,,performance fee,, a poplatky za správu som v živote nevidel !

Hedge fondy všeobecne berú za správu 1-2% a performance fee 10 až 20%. V súčasnom období je to skôr 1/10%, lebo výnosy a inflácia sú slabé. Svetový rekordér je asi hedge fond manažér Simons, ktorý , keď si dobre pametám bral 45% + 5% fee. Lenže to je génius, ktorý vo svojích fondoch dosahoval najvyššie zhodnotenie na svete a to pri minimálnom riziku (najmenších drawdownoch).

ThomasLloyd sa ani zdaleka nepriblíži výnosom Jamesa Simonsa. Poplatkami ho však prekonáva.
Zlatá medaila vo vysokých poplatkoch a podieloch na zisku !

__________________________________________________________________________________


Záver: Nemci na prvom cykle zarobili pekné peniaze...Tak si kladiem otázku, prečo v čase, ked sú úroky v bankách takmer nulové predávajú novozaložený fond Slovákom a Čechom. Nemám iné vysvetlenie len to, že usúdili, že my sme práve tí, na ktorých sa dobre nabalia cez poplatky. Nuž a čo sa týka rizika, to na 100% nesie investor.

Bolo by zaujímavé namodelovať investíciu napr. 100 000 €.

Ihneď z nej odíde 5% vstupný poplatok, 13,8% poplatok advisorovi....to je fuč 18500 € a spolu 21 000 € s ročným fee 2,45%.
Ostane tam 79 000 €...potom príde prvý ročný výnos, ktorý by mal byť najtučnejší.
Ak bude ten ročný výnos nad 15% p.a., tak Vám z neho zoberú polovicu... :roll: :roll: :roll:



Nemá zmysel o tom dalej debatovať. Venoval som tomu už dosť času. Každý nech si urobí svoj vlastný názor. Jarty Gulak ma však potešil, že zmenil tón a predložil viac info. To je jediná cesta ktorou môže TL získať viac retailových investorov.

Jarty: nevidím žiadne výsledky za 2017 a 2018 . Ako som povedal, rád zahrniem ThomasLloyd Cleantech Infrastructure Fund SICAV do našej hitparády, len musím nájsť nejaký zdroj, kde môžem sledovať NAV. K tomu mi môžeš viac napísať...kedy fond začal, s akým NAV. ..Niet lepšej reklamy pre TL ako investičné výsledky ktoré môžu ľudia sledovať naživo. Pozriem sa na to večer, či nenájdem info...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

(Jarty: nevidím žiadne výsledky za 2017 a 2018 . Ako som povedal, rád zahrniem ThomasLloyd Cleantech Infrastructure Fund SICAV do našej hitparády, len musím nájsť nejaký zdroj, kde môžem sledovať NAV. K tomu mi môžeš viac napísať...kedy fond začal, s akým NAV. ..Niet lepšej reklamy pre TL ako investičné výsledky ktoré môžu ľudia sledovať naživo. Pozriem sa na to večer, či nenájdem info...)

Obráť sa na centrálu v Prahe pre ČR a Slovensko.

(Nemci na prvom cykle zarobili pekné peniaze...Tak si kladiem otázku, prečo v čase, ked sú úroky v bankách takmer nulové predávajú novozaložený fond Slovákom a Čechom. Nemám iné vysvetlenie len to, že usúdili, že my sme práve tí, na ktorých sa dobre nabalia cez poplatky. Nuž a čo sa týka rizika, to na 100% nesie investor.)

Sicav fond nie je výhodný a hlavne je pre TOP klientelu, nebudem sa o ňom baviť.... . ThomasLLoyd má kopu iných dobrých produktov české Dlhopisy, Green Bondy, komanditné podiely, Private Placement... .

(Áno tie materiály dodávajú info o TL. I keď ratingová agentúra Telos nie je celosvetovo známa, je to predsa len už nejaký filter a punc dôveryhodnosti. Takisto rakúsky OGUT. Hoci ani jeden, ani druhý nemajú ani len webové stránky v angličtine.

Telos aj OGUT sú dobré agentúry. Nemože mať každý Standar and Poor + Moodys...Juggler Slovensko nie je "Wall Street ani Londýnska City". Na ČR a Slovensko má Lloyd fakt kvalitu v ponuke.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Airmike »

uz dlhsiu dobu sledujem, ze vzdy ked niekto obhajuje nejaky produkt, tak sa nezabudne zmienit o tom, ze vsetko to ostatne co trh ponuka su hluposti. nerozumiem sice tomu, preco to robi. dnes su standardy sposobu predaja vo svete trosku ine. kazdy si dava zalezat na komunikacii s klientom. firmy si uvedomili, ze im to nerobi dobre meno.
bez ohladu na to, kto v tejto diskusii vystupuje ako reprezentant firmy. mal by si uvedomit, ze pokial pride na forum, kde sa treberaju investicie a obchodovanie na burze, tak nemoze diskusiu zacat s tym, ze vy chudaci diskuteri, klikaci, traderi a neviemcoeste. pretoze opacna reakcia bude. boze dalsi predavaci teplej vody, kolko sme ich tu uz zazili.

ak by sa vsetci diskutujuci trosicku uvedomili, tak by ta diskusia mala uplne iny rozmer aj hodnotu. emotivne prejavy nikomu nic predat nepomozu. cele to vyzera este smiesnejsie, ak reprezentant firmy predava produkt firmy, hoci sa este pred par mesiacmi znazil predaval kurzy o tom ako sa stat na burze uspesnym, prave tym klikanim.
predpokladam, ze inteligentny clovek pochopi, ze burza nie je pre kazdeho a neuspech na nej nie je ziadna handa. o to viac by si ale ludia co predavaju financne produkty mali uvedomit, ze chovat sa korektne nie je slabina ale deviza.

cela diskusia by sa dala zhrnut do jednej vety. vynos dobry pre retail, ale poplatkova struktura neodpovedajuca industry standardom. rizika vyssie ako benchmark.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Airmike

produkty cez weby tu s tými internetovými pisálkami...atď predávajú amatéri, ak niečo predávam klientovi, výhradne profi telefonicky alebo face to face ako Obchodník.

(uz dlhsiu dobu sledujem, ze vzdy ked niekto obhajuje nejaky produkt, tak sa nezabudne zmienit o tom, ze vsetko to ostatne co trh ponuka su hluposti. )

písal som hore, kde všade investujem...ak by Franklin, Pioneer/AMUNDI fondy boli "hlúposti" určite by som cez nich neinvestoval

Poplatková štruktúra odpovedá industry, ale bohužiaľ sa tu Juggler oháňa len Sicav fondom - písni mi na dufe@post.cz a budeš vidieť aj iné produkty ThomasaLLoyda.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa MartinPillar »

ak niečo predávam klientovi, výhradne profi telefonicky alebo face to face ako Obchodník.
Vidíš a toto mne napríklad príde úplne amatérske to takto robiť.
Ak niekto chce mne niečo predať telefonicky tak to zo zásady skladám.

Ono najlepšie je podľa mňa, keď človeku nepredávaš, ale keď si človek niečo kupuje. Aspoň musí mať ten pocit, že to tak je.

A úplne amatérske je nechať iba email a povedať, že viac info, ak mi pošleš email. Tak to je úplná horská liga.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Airmike »

JartyGulak

ja chapem co hovoris. ale skusim to povedat inak.

ak ma sales chlapik dobry produkt, a chce robit predaj poriadne, tak sa musi odlisit tym, ze ten dobry produkt bude prezentovat kvalitne. problem je, ze na trhu je zaplava produktov z roznou kvalitou , ktore ludia nemaju sancu rozlisit. takze vsetkych hadzu do jedneho vreca. nikomu sa nepaci ked ho nazvu predavacom teplej vody. hlavne ked to mysli uprimne a ma dobry produkt.

na druhu stranu, ja robim v tradingu. a mam zaujem o to, aby sa tradingu venovalo co najviac ludi co najserioznejsie ako sa da. pretoze ich potom mam sancu nahirovat. ked ty napises, ze na tomto fore su klikaci co mazu jeden ucet za druhym a ze sa to neoplati. tak v principe presviedcas ludi o tom, ze s tym nema vyznam ani zacinat. mne nevadi tvoj nazor, ale celkom urcite mi vadi ako sa moj biznis prezentuje. odlieva sa ludsky kapital do sektorov, ktore ho v principe ani nepotrebuju.

ja viem o energetickom biznise a private equity v podstate hovno. nedovolim si kritizovat to co nepoznam. to co poznam je moj sektor, a preto som si na 100% isty, co je industry standard pri hedgefondoch.
hadam, podla toho co si napisalv uvode, ze ty vies o tradingu asi to, co ja o energetickom biznise. a rad by som sa dozil toho , ze sa ludia, hoci na obycajnom fore k sebe budu spravat normalne.

MartinPillar

to s tym predavanim po telefone, to je len nasa mentalna inabilita. ze nemame sales kulturu v nature. predaj po telefone je uplne prirodzeny a dolezity. to ze to tu ludia nevedia robit je jedna vec a to ze my tomu neverime len dosledok. v podstate kazdy servis, ktory kupujem a ma pre mna value riesim po telefone. pretoze ho primarne nakupujem zo zahranicia a musim si byt isty, ze clovek na druhom konci dratu je kvalifikovany a vie co predava.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

(na druhu stranu, ja robim v tradingu. a mam zaujem o to, aby sa tradingu venovalo co najviac ludi co najserioznejsie ako sa da. pretoze ich potom mam sancu nahirovat. ked ty napises, ze na tomto fore su klikaci co mazu jeden ucet za druhym a ze sa to neoplati. tak v principe presviedcas ludi o tom, ze s tym nema vyznam ani zacinat. mne nevadi tvoj nazor, ale celkom urcite mi vadi ako sa moj biznis prezentuje. odlieva sa ludsky kapital do sektorov, ktore ho v principe ani nepotrebuju. )

O tradingu niečo viem, bol som krátko v jednom brokerovi, ale v zásade sa to končí, tak ako o tom píše p. Žuffa...presne u každého brokera / každý jeden na svete sa snaží vydrbať klientmi !!! NEEXISTUJE dobrý broker

https://www.aktuality.sk/clanok/658817/ ... -rozhovor/" onclick="window.open(this.href);return false;

(ja viem o energetickom biznise a private equity v podstate hovno. nedovolim si kritizovat to co nepoznam. to co poznam je moj sektor, a preto som si na 100% isty, co je industry standard pri hedgefondoch.
hadam, podla toho co si napisalv uvode, ze ty vies o tradingu asi to, co ja o energetickom biznise. a rad by som sa dozil toho , ze sa ludia, hoci na obycajnom fore k sebe budu spravat normalne.)

Manažeri Hedge-fondov sú high-level tých najvačších povýšeneckých sračiek a odpad..., aký som v živote stretol. NIKDY viac, to si radšej budem investovať sám ako to dať nejakému nagelovanému...vylizanému debilkovi, aby si žil z mgm. a success fee, high watermark...atď na tie ich autá, akurát tak chlapci možno z Metatronu Capital sú dobrý...ostatných nemusím.

Martin Pillar

cez telefón sa oslovuje, predáva sa hlavne na schôdzke, Obchodník sám seba... .
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Airmike »

!!! NEEXISTUJE dobrý broker

vies to je zase take tvrdenie. retailovy klient povedal. je jasne, ze skoro vsetci brokeri, ktori poskytuju sluzby malym investorom a traderom neposkytuje dobru, sluzbu, ale najdu sa aj vynimky. v tom profesionalnom svete je to uplne opacne. keby brokeri neposkytovali spickovy servis, tak by zanikli. btw: ty by si niekomu poskytol sluzbu v hodnote 100k keby ti z jeho biznisu prislo naspat 20k ? asi nie. pokial klient nema dostatocne zaujimavy a stabilny objem, tak sa s nim kvalitny broker ani nebude bavit. ak ale splni requirements. tak pre teba broker urobi prve-posledne. ja mam velmi dobru skusenost. poslednych 10 rokov som spolupracoval len s tromi brokerskymi firmami a nemal som dovod na zmenu.

manazeri hedgefondov. su vo vacsine pripadov uplne obycajni ludia. asi si ich v zivote nestretol dost, alebo si sa nestretol s normalnymi. ako medzi vacsinou populacie, najdu sa aj blbci, a tych je najviac vidiet. ale nema vyznam generalizovat.
stejne v nasom regione neexistuje relevantna statisticka vzorka, kedze tu existuje len par manazerov a par fondov.

cely financny sektor je rozdeleny na dve skupiny ludi.

ti ktori vedia, ze nevedia a preto su pripraveni skumat alternativy
ti ktori nevedia ze nevedia, no a ti nemaju dlhu zivotnost. to ze nevedia sa nikdy nedozvedia.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

(!!! NEEXISTUJE dobrý broker

vies to je zase take tvrdenie. retailovy klient povedal. je jasne, ze skoro vsetci brokeri, ktori poskytuju sluzby malym investorom a traderom neposkytuje dobru, sluzbu, ale najdu sa aj vynimky. v tom profesionalnom svete je to uplne opacne. keby brokeri neposkytovali spickovy servis, tak by zanikli. btw: ty by si niekomu poskytol sluzbu v hodnote 100k keby ti z jeho biznisu prislo naspat 20k ? asi nie. pokial klient nema dostatocne zaujimavy a stabilny objem, tak sa s nim kvalitny broker ani nebude bavit. ak ale splni requirements. tak pre teba broker urobi prve-posledne. ja mam velmi dobru skusenost. poslednych 10 rokov som spolupracoval len s tromi brokerskymi firmami a nemal som dovod na zmenu.)

Airmike brokeri :) žijú len z poplatkov, zo Spreadu a z toho, že si klient u nich napr. peniaze vybúcha a vypáli = zo strát... . To, že si 10 rokov nemal dovod na zmenu nemení fakt, že ani jeden broker nechce, aby si klient zhodnotil peniaze / klient zarobí - broker prerobí, broker zarobí - klient prerobí... . trading je kolotoč. Ja som zástanca investovania do Vecných hodnôt ! / Real Estate, Developerské projekty, Private Equity, Obnoviteľné zdroje, fyzické Cenné kovy, pozemky, nehnuteľnosti...atď

Manageri Hedže fondov možu byť úplne obyčajný ľudia, ale niektorý z nich si myslia, že zjedli múdrosť sveta...nehovorím, že napr. Infinity Capital, Verdi Capital či Česky Fond Pudy sú "zlé fondy"... .
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Airmike »

JartyGulak napísal:
Airmike brokeri :) žijú len z poplatkov, zo Spreadu a z toho, že si klient u nich napr. peniaze vybúcha a vypáli... . To, že si 10 rokov nemal dovod na zmenu nemení fakt, že ani jeden broker nechce, aby si klient zhodnotil peniaze / klient zarobí - broker prerobí, broker zarobí - klient prerobí... . trading je kolotoč. Ja som zástanca investovania do Vecných hodnôt ! / Real Estate, Developerské projekty, Private Equity, Obnoviteľné zdroje, fyzické Cenné kovy, pozemky, nehnuteľnosti...atď

Manageri Hedže fondov možu byť úplne obyčajný ľudia, ale niektorý z nich si myslia, že zjedli múdrosť sveta...nehovorím, že napr. Infinity Capital, Verdi Capital či Česky Fond Pudy sú "zlé fondy"... .
uf , teraz som asi na konci. castokrat sa dostanem do diskusie kde v snahe vysvetlit nejaku komplexnu vec, neviem co napisat.
aby som bol uplne presny, neviem s cim skor zacat. musel by som totiz zacat od uplnych zakladov a na to fakt nemam kapacitu.

vyhral si :D
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rokosák »

JartyGulak napísal:
Aká moja ponuka? :) Tu ponúkal amatérsky užívateľ Thomas od začiatku diskusie, nie Ja. Rozlišuj ponuky a argumenty.
Ako vies, ze Thomas je amatersky uzivatel? Nie je nahodou sucastou financneho priemyslu? Poznas ho?

Tvoj argument je: chod sa spytat na centralu do Prahy. A co tam ponukaju? Housku so spekackami, Auto znacky Lamborghini? Dievcata?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa jogo »

JartyGulak napísal:
Airmike brokeri :) žijú len z poplatkov, zo Spreadu a z toho, že si klient u nich napr. peniaze vybúcha a vypáli = zo strát... . To, že si 10 rokov nemal dovod na zmenu nemení fakt, že ani jeden broker nechce, aby si klient zhodnotil peniaze / klient zarobí - broker prerobí, broker zarobí - klient prerobí...

Ty nam tu chceš radiť, ako investovať do junkových dlhopisov ThomasLloyda (junkový dlhopis=dlhopis, ktorý nemá rating od renomovanej americkej agentúry), a nechápeš ani to, že záujmom seriozneho brokera je, aby si neskrachoval, ale aby si dlhé roky obchodoval na burze. :)
Lebo príjmom seriozneho brokera sú len tvoje poplatky za obchody. Preto ma záujem, aby si dlhé roky obchodoval na burze a on mal príjem z tvojich poplatkov. Ak by si skrachoval, tvoja straty by nešli na účet brokerovi, ale tvojej protistrane na burze. A skrachovaný klient by už v budúcnosti žiadne poplatky brokerovi nezaplatíl. :)

Bavíme sa tu o serioznom brokerovi, ktorý len sprostredkuje tvoje obchody na burze za určitý poplatok za obchod a nie CFD-brokerovi, ktorý je tvojou protistranou v obchode a ten ma eminentný zaujem, aby si prišiel o svoje peniaze, lebo tvoje straty su jeho zisky.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

(Ty nam tu chceš radiť, ako investovať do junkových dlhopisov ThomasLloyda (junkový dlhopis=dlhopis, ktorý nemá rating od renomovanej americkej agentúry), a nechápeš ani to, že záujmom seriozneho brokera je, aby si neskrachoval, ale aby si dlhé roky obchodoval na burze)

Seriózni neexistuje Jogo :) Prosím Ťa vieš komu hovor? :D

Ano , preto som videl ešte Account Manager / 1 rok pre jedného On-line brokera, keď si niektorý blázni za 10 minút vypálili 6000 - 7000 EUR účty alebo klient si vymazal 20.000 USD, že si kolegovia tlieskali....koľko im klienti zarobili :) na výplate, mali z toho radosť. Ten klient zarába, tak mu rýchlo predaj STP...riadil Riaditeľ kolegov...atď

Možu byť brokeri MM Market Market a STP, všetko je to rovnaká pakáž na svete... . Ak by som si už obchodoval tak 5000 USD - max. 10.000 USD účet opatrne si obchodovať a každý mesiac si vyberať zisky, a ECN účet na českom a slovenskom trhu len tak neotvoríš... alebo nemám úplne info.

Tie Junkové Dlhopisy" sa predali v objemoch cez 2 miliardy CZK..., preto "lebo sú odpad a junkové" ich podnikatelia nakupovali. Poznám klienta čo tam v apríli 2017 dával 1,5 mil. CZK - je dodnes pekných 185.000 CZK + drobné z kvartálnych výplat úroku v zisku.

Choď si klikať na Platformu a neser sa do oboru, o ktorom nevieš nič...
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

Z diaľky pozorujem ako sa tu sekáte. :D
JartyGulak napísal:
Tie Junkové Dlhopisy" sa predali v objemoch cez 2 miliardy CZK..., preto "lebo sú odpad a junkové" ich podnikatelia nakupovali. Poznám klienta čo tam v apríli 2017 dával 1,5 mil. CZK - je dodnes pekných 185.000 CZK + drobné z kvartálnych výplat úroku v zisku.
Len malú poznámku. Zisky by som rátal až na konci, keď sa vráti vklad. :wink: a idem ďalej klikať.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Airmike »

Rado

a ja by som rad vedel, kolko taky brigadnik od TL za takuto prezentaciu firmy berie :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa jogo »

JartyGulak napísal:Tie Junkové Dlhopisy" sa predali v objemoch cez 2 miliardy CZK..., preto "lebo sú odpad a junkové" ich podnikatelia nakupovali. Poznám klienta čo tam v apríli 2017 dával 1,5 mil. CZK - je dodnes pekných 185.000 CZK + drobné z kvartálnych výplat úroku v zisku.
Poznám tetku, čo dala do BMG 100 000Skk a z úrokov 40% ročne vyštudoval jej syn vysokú školu. Potom peniaze vybrala a je vysmiata doteraz. To však neznamená, že všade budem ľuďom radiť: "Investujte do ponziho schémy typu BMG hneď na začiatku".
Medzi nami, keď BMG skrachovalo, nechalo sekeru 40 mld Skk, tak tu nemachruj s 2 mld CZK v dlhopisoch TL.

Očividne nevieš, čo je to seriozny broker, ako napríklad InterActiveBrokers. Tak si to prosím ťa naštuduj, kým tu budeš opisovať zážitky u treťotriedneho CFD brokera.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Airmike napísal:Rado

a ja by som rad vedel, kolko taky brigadnik od TL za takuto prezentaciu firmy berie :)


Slušné provízie, aj niečo mesačné, aj ročné podľa toho čo distribuuješ :) :wink: Inak Airmike nie "brigádnicí", ale Poradci, ktorí prešli odbornými školeniami (inak Ťa k distribúcii nepustia...) produktov...atď po dlhej praxi niektorý už kvalifikovaní.
Naposledy upravil/-a JartyGulak v St 13 02, 2019 2:41 pm, upravené celkom 4 krát.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

(Poznám tetku, čo dala do BMG 100 000Skk a z úrokov 40% ročne vyštudoval jej syn vysokú školu. Potom peniaze vybrala a je vysmiata doteraz. To však neznamená, že všade budem ľuďom radiť: "Investujte do ponziho schémy typu BMG hneď na začiatku".

Medzi nami, keď BMG skrachovalo, nechalo sekeru 40 mld Skk, tak tu nemachruj s 2 mld CZK v dlhopisoch TL.

Očividne nevieš, čo je to seriozny broker, ako napríklad InterActiveBrokers. Tak si to prosím ťa naštuduj, kým tu budeš opisovať zážitky u treťotriedneho CFD brokera.)

Jogo - BMG bola slovenská nebankovská TOP špina. Porovnáť to s Lloydom je to trochu odvážne, ThomasLloyd je známy na celom svete, s históriou od r. 2003 (ma už slušný Track record) a výsledky, referenčné projekty... tým nehovorím aj uňho sú riziká a sme určite pred krízou...aj Lloyd može znížiť investorom výnosy... .

Nemachrujem, len som Ti hovoril v akých objemoch sa predali asi 2 - 3 emisie jeho Dlhopisov schválených ČNB čo o niečom vypovedá... .

Interactive je najvačší na svete cez 6000 inštrumentov - FX, Komodity, ETF, Opcie, Akcie či čo všetko majú v ponuke. Aj u nich sa robia svinstvá...prelievali sa financie na iné klientské účty at. Ja sa som pre brokera 2x pracoval / Ďakujem NIKDY viac nechcem ! Brokerage je špinavý biznis a a trading nie je pre mňa...i keď sú seriózni traderi.

Už ak by si teda klient, kamarát chcel obchodovať, tak možno z pár brokerov tak Ducascopy, Swissquote aj austrálsky Pepperstone nie je špatný... .
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ja som nikdy o Thomas Loyd nepocul a na prvy pohlad by som si myslel, ze ide o vlastny brand LIDLU pre flasu alkoholu. Ale pocul som o Lloyd's of London, ktory je skutocne znamy na celom svete.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ani ja. Hned ma napadla krachujúca britská banka Lloyds, ktorej akcie sú od 2006 v strate -92% :lol:

Ten chlapík čo tento biznis vymyslel je nemec žijúci v Británii. Je členom obchodnej komory UK i pre Filipíny...tak chlapec si urobil dobré kontakty na skorumpovaných politikov. A ten biznis - tá prvá vlna, ktorú všade teraz ukazujú, tá prebehla ako u nás, ked EU dala zelenú solárnym elektrárňam. Čo myslíte kto zarobil na naších solárnych poliach, ktoré tak hyzdia Slovensko. A nemajú žiadny význam....Mali zazmluvnené vysoké ceny, garantované roky dopredu...

Problém Thomas Lloydu vidím v tom, že ten biznis bude uzavretý. Myslím, že 8 rokov. Čiže napcháš tam peniaze, dostaneš akcie a čakáš 8 rokov kým cyklus skončí. Na začiatku sú velké poplatky, aby ťa ani náhodou nenapadlo odísť v strate....Každý rok ti z výnosov zoberú polovicu + ostatné poplatky....a vôbec sa nebudem čudovať, ked to na konci všetko krachne. Nekrachlo doteraz, lebo to rozbiehali s malými peniazmi. Ale teraz sú v tom veľké a cudzie...a vyplácajú stovky miliónov € úroky a výnosy tichých spoločníkov...

A ked to všetko krachne, trebárs pre prevrat na Filipínach, alebo kvôli tunelu, či sprenevere.....tak čo sa stane? Obrovské NIČ. Pár titulkov v novinách a svet beží ďalej...To len jedna nemecká eseročka zo základným imaním 25 000 € zahučí....a jednému fondu Sicav v Holandsku sa prepadne NAV.

Manažmentu ostanú vybraté výnosy a poplatky za celý ten čas...investori nesú celé riziko od začiatku až do konca.... A potom sa môžu ísť sťažovať do ratingovej agentúry Telus...povedia že, predtým mali všetko v poriadku...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

(Ten chlapík čo tento biznis vymyslel je nemec žijúci v Británii. Je členom obchodnej komory UK i pre Filipíny...tak chlapec si urobil dobré kontakty na skorumpovaných politikov. A ten biznis - tá prvá vlna, ktorú všade teraz ukazujú, tá prebehla ako u nás, ked EU dala zelenú solárnym elektrárňam. Čo myslíte kto zarobil na naších solárnych poliach, ktoré tak hyzdia Slovensko. A nemajú žiadny význam....Mali zazmluvnené vysoké ceny, garantované roky dopredu...)

Aká prvá vlna, keď dala EU zelenú? :D :D Veď prvé projekty na čom sa LLoyd podielaľ bola Severná Amerika a Kanada. Aneboli to len Solárne parky !

Napr. Starwood St. Marie / 3 najvačšia solárna elektráreň na svete https://www.thomas-lloyd.com/cs/portfol ... rie-ssm-2/" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.thomas-lloyd.com/cs/projekt ... -projekty/" onclick="window.open(this.href);return false;

Lloyd sa špecializuje okrem prvej vlny (Sev. Amerika, Kanadu) na Áziu, Oceániu, kde je 365 dní v roku takmer vždy slnko a výnosnosť solárnych parkov je tam veľká. Taktiež na krajiny (Filipíny, Kambodža, India, možno potom Srí Lanka...), kde je obrovský problém s infraštruktúrou a je tam zastaralá, kde ich elektrárne zásobujú el. energiou veľa obyvateľstva, nemocníc, škol...atď a prinášajú im veľký prínos.

(Problém Thomas Lloydu vidím v tom, že ten biznis bude uzavretý. Myslím, že 8 rokov. Čiže napcháš tam peniaze, dostaneš akcie a čakáš 8 rokov kým cyklus skončí. Na začiatku sú velké poplatky, aby ťa ani náhodou nenapadlo odísť v strate....Každý rok ti z výnosov zoberú polovicu + ostatné poplatky....a vôbec sa nebudem čudovať, ked to na konci všetko krachne. Nekrachlo doteraz, lebo to rozbiehali s malými peniazmi. Ale teraz sú v tom veľké a cudzie...a vyplácajú stovky miliónov € úroky a výnosy tichých spoločníkov...)

Zasa píšeš nepresnosti Juggler

- akcie sa nedostávajú :), ale vyplácajú sa fixné mesačné dividendy z komanditných produktov a kvartálny úrok kupónu z českých Dlhopisov. Nemecké nepoznáš, len Sicav fond (ten je pre klientov nevýhodný) a zisti si poplatky CTI 3 českého Dlhopisu, máš ho na tej Platforme čo som tu dával.

(A ked to všetko krachne, trebárs pre prevrat na Filipínach, alebo kvôli tunelu, či sprenevere.....tak čo sa stane? Obrovské NIČ. Pár titulkov v novinách a svet beží ďalej...To len jedna nemecká eseročka zo základným imaním 25 000 € zahučí....a jednému fondu Sicav v Holandsku sa prepadne NAV.)

- prevrat na Filipínach byť potom može, pretože ThomasLLoyd :) je v roli elektrární GLOBÁLNY PORADCA a len PROJEKTANT, ktorý ich stavia na dlhodobé medzinárodné zakázky vládam, inštitucionálnym investorom...atď alebo radí v tomto segmente medzinárodným zákazníkom. To znamená ak sa 1 portfólio predalo v júli - septemberi 2015 na Filipínach dochodkovým fondom, ktoré ich odkúpili a na solárny parky špecializujú vo svojich portfóliách, tak už potom LLoyd za to nenesie zodpovednosť a sú to je Referenčné projekty...ešte čakajú na Filipínach 3 elektrárne na predaj.

A prejdi si ešte opeť poistenia elektrární v Q3 kvartálnom reporte na platforme a tú Výročnú bilanciu podrobne :wink:

U Teba ako Tradera ma to neprekvapuje, že sa v biznise ThomasaLloyda budeš ešte veľmi dlho rýpať a hľadať tam chyby... :mrgreen:

Btw ThomasLloyd je v ČR od r. 2010 - 2011 a české produkty prišli v r. 2014 - 2015, tiež už počúvam Poradcov 7 - 8 rokov, že im to rachne...no a stále pekne bežia ďalej... .
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa hokaido »

Pozeral som si ponuku pre SVK investorov https://www.thomas-lloyd.com/cs/investo ... hopisy-sk/" onclick="window.open(this.href);return false; ale pre GREEN GROWTH BOND 18/27 EUR nachadzam len prospekt a ziadny KID. Mozete mi prosim nalinkovat KID pre LI0431500078 ak ho mate, alebo ak nie, kedy bude k dispozicii?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa jogo »

.
Naposledy upravil/-a jogo v Št 14 02, 2019 10:04 am, upravené celkom 2 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa jogo »

.
Naposledy upravil/-a jogo v Št 14 02, 2019 10:04 am, upravené celkom 1 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

(Keby BMG vyplácal 8% úroky a udržal rast vkladov expanziou na globálne trhy, tak tu možno existuje dodnes a ma track-record od roku 1994. Pozri si takého Madoffa. https://cs.wikipedia.org/wiki/Bernard_Madoff" onclick="window.open(this.href);return false;)

Jogo - BMG neprojektovala :) portfólia Elektrární (Solárne parky, Vodné, Biomasa, Geotermálne) napr. od 100 mil do 400 mil. USD.

Madoffa tu do diskusie neťahaj...prosím Ťa. "Ešte zajeb, že ThomasLLoyd je ponzi" 16 rokov na trhu od r. 2003 :D


(Teraz ti tu napíšem veľmi zjednodušený príklad, ako môže fungovať ponziho schema napríklad pri 8 ročných dlhopisoch.
Uvažujme spoločnosť, ktorá vypláca 50% úrok z istiny . O túto spoločnosť postupne narastá záujem, lebo každý rok vyplatí 50% úroky z vkladov a objem dlhopisov sa preto každý rok zdvojnásobuje)

Aké 8 ročné Dlhopisy máš na mysli? Vždy boli na 4 roky, 3 roky, 2 roky...CTI 4, CTI 3, CTI 2
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"