mBank

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

mBank

Príspevok od používateľa Tibor »

takže mBank už nebude zadarmo
http://firmy.etrend.sk/firmy-a-trhy-fin ... nkami.html

Ja som napríklad používal VISA kartu k eMAX účtu na výbery malých súm v nonEURO bankomatoch, napr. v Maďarsku, Česku, Chorvátsku a podobne. Tiež to samozrejme nebolo bez poplatku, pretože mBank mala horší konverzný kurz z nonEURO meny na EURO. Ale teda ten kurz určite nezmenili a pritom zaviedli poplatok 1,20 e za výber.

Tiež používam kreditku s (doteraz) nulovým poplatkom, od 1.1.2011 by som mal kreditkou platiť 50 euro mesačne. To sa ešte dá.
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa rmaly »

ja som z toho tiez rozcarovany... Nie ze by sa ma to nejako zvlast tykalo (mam TB kvoli hypo este z davnych dob a este 13 rokov ju mat budem), ale mbank vyuzivam na ukladanie prachov (zatial)...
Najviac mi vadi to ich spravanie cca od zaciatku roka - totalne nekonzistentne, nevidim tam ziadnu viziu do buducna, na co sa orientovat...
Veci z ktorych mozu zit (pozicky, hypo, kreditky, vkladove produkty) dodrbavaju kazdy mesiac a z poplatkov nevyziju... Nerozumiem tomu
BLINKY2
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Po 10 12, 2007 9:53 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: mBank

Príspevok od používateľa BLINKY2 »

No aspoň, že ten jeden výber nehali.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa filip glasa »

keď sú od založenia v strate, tak musia niečo urobiť, aby ten ich biznis začal byť rentabilný. Nie je problém nalákať klientov na všetko zadarmo. Ale je jasné, že donekonečna to tak nemôže ísť. Hlavne keď oni (mBnak) za tie výbery musí iným bankám platiť.
Blazz
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Št 30 10, 2008 1:50 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa Blazz »

mBank má nový úrok na eMax plus 2,1 %. Takisto ruší poplatok 5 € za druhý a ďalší výbor, hoci podľa cenníka to platí až od 16.6.2012
ome
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:34 am

Re: mBank

Príspevok od používateľa ome »

http://finweb.hnonline.sk/c1-59518660-o ... rus-zajtra
Dufam, ze ked toto v buducnosti nastane u nas, tak sa k nasim pobockovym bankam zachovaju politici rovnako. :P
johny190
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 18 03, 2013 3:57 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa johny190 »

MBank znizil urok na eMax plus z 2% na 1.61% ( Ani mailom neupozornili, musel som si vsimnut na ich stranke ). Tak peniaze ktore im natiekli vo februari od klientov Zuna koli lepsiemu uroku, pojdu asi naspat do Zuna (1.81%). Otazne je kedy bude nasledovat v Zune dalsi pokles.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa Biosko »

nj ja som si zabudol v mbank otvorit ucet aj ked som chcel. ale tak ako vidim tak nevadi :D
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa filip glasa »

a ja som si uz pomaly chel v Zuno zrusit ucet Plus. Cez internet sa dala zrusit len karta a ucet nejako telefonicky. Telefonovat sa mi nechcelo, tak som zrusil len kartu a zrusenie ucet Plus som nechal nabuduce.
Vidim ze som to vobec rusit nemusel :-)
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa marco »

Tych 1,81% v ZUNE je SPORENIE PLUS, obyc. SPORENIE kde su mozne aj vybery (teda ekvivalentny produkt ako v mbank) vychadza 1,5%
takze vacsiu sumu dam naspat na ZUNO a "rezervu" necham v mbank na tych 1,61.

Inak je to samozrejme bieda, co sa tyka tychto urokov. Zaraza ma tiez, podobne ako johnyho, ze niesu schopni poslat ani mailom, alebo viditelne hned ako sa clovek prihlasi do svojho konta informacie o zmene sadzieb. A je uplne jedno, ci to sledujem, alebo nie. Ked zdvihnu o 0,15 %, budu to mat zase vycapene cez cely web.

V pripade mbank ma skor zaraza rocny terminak za 1,7% , donedavna bol 2,9% ... aj som ocakaval pokles, ale mal som vtedy peniaze viazane inde. A ked internetove banky niesu schopne dat aspon na dnesne pomery normalnu sadzbu - tym myslim okolo 3%, tak budem zrejme nuteny otvorit terminak v J&T. "Penize nepoznaji sentiment".
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

takze ak sa nemylim, aktualne je najlepsia AXA bank s 1,8 p.a., kedze ta ma aj moznost vyberov bez straty urokov, vsak ?
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa Biosko »

Vyzera to tak ze ano. Ja zatial ostavam verny Zuno. Ten "1 mesacny terminak"-sporenie plus za 1.81 mi vyhovuje.
Teda nevyhovuje ale... co uz.
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa marco »

tak tiez nebudem kvoli tym desatinam zakladat zase dalsi ucet. priebezne presuvam sporenia medzi zuno a mbank. a za chvilu asi dam vacsiu sumu na rocny/dvojrocny terminak do Ja a Ty. co uz s nimi.
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa rmaly »

majstri slova v mBank :)
Nadpis: Nový sadzobník: Viac voľných výberov z bankomatov na Slovensku pre aktívnych zákazníkov mBank
Realita: 1 výber z bankomatu v SR alebo v zahraničí v mesiaci zadarmo, ak objem platieb debetnou a kreditnou kartou zákazníka dosiahne čiastku 80 € (pre neznalych, doteraz je to 1 zdarma bez podmienok)

Slovami velkeho "myslitela" a prezidenta hlavy statu - Bude radosť iná. Bude to smútok. :) :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa filip glasa »

Slovami velkeho "myslitela" a prezidenta hlavy statu - Bude radosť iná. Bude to smútok. :) :)
:lol: :lol: :twisted: :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa filip glasa »

Rozhovor so šéfom mBank:
Ak by sme mali banku len na hypotéky, tak podľa mňa ju uživíte, keď predáte už dve- až tritisíc hypoték. Ide o vysokomaržový dlhodobý produkt s minimálnymi nákladmi na údržbu a tým, že je založený nehnuteľnosťou, stavia vás to do veľmi komfortnej pozície.
http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2 ... ebook.html" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa jogo »

Máte niekto skúsenosti s touto bankou?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa rmaly »

jogo napísal:Máte niekto skúsenosti s touto bankou?
mam ucet od zaciatku, mal som tam 2 hypo... pouzivam ju ako doplnkovu banku... pytaj sa :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa JUGGLER »

rmaly napísal:
mam ucet od zaciatku, mal som tam 2 hypo... pouzivam ju ako doplnkovu banku... pytaj sa :)
Mam tam účet zo 10 rokov...no nepoužívam ho. Ale neúčtovali žiadne poplatky, tak som sa ani nestaral.

Stále sú bez poplatkov? Dík.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa rmaly »

@Juggler poplatkova struktura sa dost pomenila (k horsiemu podla mojho nazoru). Stale vsak je samotny ucet zdarma. Uctuju 1.2 za kartu. Poplatok odpustia, ak mas uver alebo zallatis kartou nejaku sumu...
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa jogo »

rmaly napísal: ... pytaj sa :)
Na webe som narazil na sťažnosti pri riešení problémov s ich telefonickou podporou aj kamennou pobočkou. A hlavne, ak mi nebudú vyhovovať, nerobia obštrukcie pri zrušení účtu?....Lebo raz už som mal "velké problémy" s rušením účtu v nemenovanej českej banke a ešte väčšie problémy s rušením zmluvy u nemenovaného českého mobilného operátora.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa rmaly »

@jogo

Tak az take problemy, ze by som musel rusit banku som nemal. V principe max zursis kartu, ucet je zdarma, tak ani nemusis rusit. Pokial viem, rusit musis asi zlozitejsie ako zalozit (ako skoro so vsetkym). Nejake drobne problemiky mozno boli za tu historiu, ale urcite nic svetoborneho. Prave naopak. Vcelku schopne vedeli riesit hocico. S hypo som bol nadmieru spokojny. Chvilu ma stvalo, ze otravovali marketingovo, ale dalo sa to nakoniec vypnut v IB.
Za mna fakt ze ok. A ako vravim, staci, ak to prestanes pouzivat (len musis zrusit kartu, za tu sa plati 1.2 ak nesplnis podmienky)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa jogo »

rmaly napísal: Tak az take problemy, ze by som musel rusit banku som nemal.
Veď ani ja nemám v mojej terajšej banke také problémy, aby som u nej okamžite zrušil účet, ale už ma začínajú hnevať. Na poplatkoch ma oberú o 2x vyššiu sumu, ako moji brokeri, hotovosť mi úročia úrokom nula nula skoro nič, na kamennej pobočke si za všetko zaviedli horibilné poplatky, ako keby boli online banka. Minule som chcel zmeniť limit na karte a pýtali ma za túto zmenu tuším 30 alebo až 50 Euro. :shock:
Toho roku mi navýšili poplatok za kartu o 50%...
Ak v tom chcú naďalej pokračovať, tak sa s nimi po 25 rokoch rozlúčim. Ale najprv si musím nájsť lepšiu alternatívu. :)
Keďže už všetko riešim u nich aj tak online a cez bankomat, tak asi prejdem k online banke, kde nebudem mať žiadne poplatky.

p.s: Žiadosť o zrušenie účtu v m-bank je zložitejšia, ale zatiaľ je to v pohode. https://www.mbank.sk/pomoc/info/ucty/vy ... uctov.html" onclick="window.open(this.href);return false;
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa rmaly »

jogo napísal: Veď ani ja nemám v mojej terajšej banke také problémy, aby som u nej okamžite zrušil účet, ale už ma začínajú hnevať. Na poplatkoch ma oberú o 2x vyššiu sumu, ako moji brokeri, hotovosť mi úročia úrokom nula nula skoro nič, na kamennej pobočke si za všetko zaviedli horibilné poplatky, ako keby boli online banka. Minule som chcel zmeniť limit na karte a pýtali ma za túto zmenu tuším 30 alebo až 50 Euro. :shock:
Toho roku mi navýšili poplatok za kartu o 50%...
Ak v tom chcú naďalej pokračovať, tak sa s nimi po 25 rokoch rozlúčim. Ale najprv si musím nájsť lepšiu alternatívu. :)
Keďže už všetko riešim u nich aj tak online a cez bankomat, tak asi prejdem k online banke, kde nebudem mať žiadne poplatky.

p.s: Žiadosť o zrušenie účtu v m-bank je zložitejšia, ale zatiaľ je to v pohode. https://www.mbank.sk/pomoc/info/ucty/vy ... uctov.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Zatial mi z trojice "online" bank (mbank, 365bank, fio) najlepsie vychadza Fio banka. Sice nema kreditne karty (ale to si vies ked tak zalozit aj u inej spolocnosti), ale ma asi najblizsie k plnohodnotnej banke a je zdarma. Teraz ju zacinam intenzivnejsie pouzivat, tak nachadzam kozmeticke vady v inkasach / prikazoch... Ale inac maju aspon zopar pobociek, vies tam teoreticky vlozit / vybrat cash. Maju ucet pre PO zdarma aj fyzicke... proste z tych troch rozhodne fio.
Respektive, vsekty tri ak sa ti s tym chce babrat, lebo kazda ma nejaku vyhodu...
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ta karta v mBank je dufam VISA. Ja o rok tiez budem musiet menit banku, lebo mal som ZUNO a bol som nad mieru spokojny. Lenze skoncilo a prebrala ho Tatrabanka, a zatial som tiez nad mieru spokojny, lebo na 3 roky mi dali bezny balik sluzieb zdarma. Ale o rok pojdem teda asi do tej mBank, ked FIO nedava VISA kartu.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa rmaly »

jaroslav80 napísal:Ta karta v mBank je dufam VISA. Ja o rok tiez budem musiet menit banku, lebo mal som ZUNO a bol som nad mieru spokojny. Lenze skoncilo a prebrala ho Tatrabanka, a zatial som tiez nad mieru spokojny, lebo na 3 roky mi dali bezny balik sluzieb zdarma. Ale o rok pojdem teda asi do tej mBank, ked FIO nedava VISA kartu.
Myslis kreditka v mbank? Vlastne neviem. Ja to nepouzivam. Kartu mam kvoli vyberu z hociktoreho bankomatu (ked si potrebujem vybrat bankovky, pouzivam Slsp kvoli moznosti vyberu aj druhu bankoviek), ale nesledujem, ci je to master card alebo visa. Kukni na stranke. A kedze tam mam hypo, mam to zatial zadara.

Ja pomaly koncim v TB a presunul som sa do fio (ale stale mam mbank aj 365 bank). Kreditku bud vyriesim v mbank alebo poskulujem po tej od cetelemu ci kto to teraz vydava. Maju tusim aj cashback...

Ale trh s KK na slovensku je biedny (oproti Cecham napriklad). TB ma vyhodu, ze mozem mat doplnkovu kartu pre manzelku (a vyuzil som pred par rokmi akciu, tak je dozivotne zdarma ta doplnkova). Mbank doplnkovu tusim vobec nevie, FIO kreditky myslim nema, 365 tiez nie... Je to hruza :) :)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Myslel som obycajnu kartu, ktorou mozem zaplatit v obchode, na pumpe, v internetovom obchode. Aby som nemusel vsetko platit v hotovosti alebo prevodom z uctu na ucet cez internet banking. Vobec mi nejde o precerpavanie do minusu. A oproti domu mam male Tesco, tak zaplatit 10 nakupov mesacne kartou mi nerobi problem.
Co sa tyka MasterCard, platinovej a neviem akej - vzdy ak mi ponukali nieco take, povedal som im, ze nemam zaujem. Najlepsie ak to je obycajna VISA karta, lebo tam sa ma nebude snazit nikto obrat na poplatkoch. V TB platim tusim euro za vyber z cudzieho bankomatu, ale kedze pouzivam vyber jedine 2000E (40 x 50 EUR), tak to euro ma neboli.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa rmaly »

V tom pripade opat, FIO mas 1 vyber z bankomatu zadarmo mesacne na celom svete, ziadne obmedzenia... mbank presne ako pise @pokus.
Fuzata babka
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2017 7:34 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa Fuzata babka »

jaroslav80 napísal:Myslel som obycajnu kartu, ktorou mozem zaplatit v obchode, na pumpe, v internetovom obchode. Aby som nemusel vsetko platit v hotovosti alebo prevodom z uctu na ucet cez internet banking. Vobec mi nejde o precerpavanie do minusu. A oproti domu mam male Tesco, tak zaplatit 10 nakupov mesacne kartou mi nerobi problem.
Co sa tyka MasterCard, platinovej a neviem akej - vzdy ak mi ponukali nieco take, povedal som im, ze nemam zaujem. Najlepsie ak to je obycajna VISA karta, lebo tam sa ma nebude snazit nikto obrat na poplatkoch. V TB platim tusim euro za vyber z cudzieho bankomatu, ale kedze pouzivam vyber jedine 2000E (40 x 50 EUR), tak to euro ma neboli.

Caves,

Ja pouzivam mbank a som s nou nadmieru spokojny. Mam aj klasicku debetnu kartu (embosovana VISA) a uz aj kreditnu (MASTERCARD WORLD). S Visou som nemal problem ani v USA, tak isto vybery z bankomatou vsade kde som bol v pohode (namatkovo: UK, USA, HU, SK), ale je na slovensku minimalna suma 70€ a v zahranici ak sa nemylim ani neni ziadna minimalna.

Kreditka ma aj cashback (nepoviem presne percento) a bol max 20€ za mesiac, ale znizovali to na 10€.

Precerpanie do minusu ta marketingovo otravuju ci si nechces zapnut, ale ked im vysvetlis ze nie tak je to v pohode.
Karty su zadarmo ked uskutocnis s nimi urcity obrat (neviem presnu sumu, ale v cenniku to najdes dost rychlo).

Ja som nezaplatil za cele fungovanie mbanku ziadne poplatky navyse, cize som nadmieru spokojny.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Vdaka za informaciu. Pred par dnami som presne na toto myslel, ze o pol roka to budem musiet riesit a zistit si ten typ informacii, ktore si mi teraz popisal.
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Úpravy poplatkov a podmienok pre "zadarmo" pre debetné karty, kreditné karty a ostatné od 1.10.2021.
https://www.mbank.sk/promotion/sadzobnik/
sebbe11
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 16 12, 2020 5:46 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa sebbe11 »

Negatívne zmeny co sa týka kariet hlavne pre tých, čo mali viac kariet. Doteraz som mal kreditku a debetku gold. Stačilo platiť kreditkou a automaticky som mal bez poplatku aj debetku gold. Po novom nestačí používať jednu kartu, ale podmienky na vedenie karty treba plniť pre každú kartu samostatne. Co pre mňa už nemá zmysel, všetko platim kreditkou. Rusim obe karty.
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Obdobne môj prípad, debetku gold ruším, ale kreditku si ponechám 1% späť poteší.
zolbed
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St 03 02, 2021 8:23 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa zolbed »

podobne aj moj pripad, debetka Gold a kreditka plus.. rozmyslam ze debetku zrusim, a ku kreditke si budem platit 2,7 za cestovne positenie..
alebo ina alternativa na SK?
sebbe11
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 16 12, 2020 5:46 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa sebbe11 »

Cestovné poistenie zadarmo už asi k iným kartám v SR moc nie je. Vub ma ku kreditke magnifica dobre cestovné v cene. Ale samotná karta stojí 8 eur mesačne, pripadne je poplatok vrátený pri platbách min.800 eur mesačne. Diners club ma co v cene karty - ročný poplatok 59eur.
Inak to poistenie v MBank nie je nič moc podľa mňa. Za tu cenu co je za 12 mesiacov 32,4 eur nájdeš cestovné poistenie ku karte aj v iných bankách a so širším poistným krytím. Mne vyhovovalo kym bolo zdarma.
zolbed
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St 03 02, 2021 8:23 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa zolbed »

Jj, VUB som mal predtym, zrusil som a preisel som k Mbank, kvoli tym 800e, kde som to mal jednoduchsie "zadarmo", a pat mesiacov nato, zas mozem rozmyslat ako to vyriesim ;) napada ma moznost " dobitia" Revolutu, na vypise mbank to vidim ako platba kartou, takto by to nebolo riesitelne? :)
sebbe11
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 16 12, 2020 5:46 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa sebbe11 »

Za dobitie Revolut nedáva odmenu 1% mbank a tak isto ani vub. A pri vub pozor na dobitie Revolutu, v novom sadzobníku od 1.4. 2021 toto vub spoplatnuje sumou 2 eur. Ak by to vub aj akceptovala ako podmienku na plnenie obratu, neoplatí sa to práve kvôli poplatku. Ak poznáš kartu curve, platby a aj výbery nou akceptuje vub aj mbank (dáva aj odmenu a počíta sa aj do objemu na bezplatné vedenie). Za mňa sa to však už moc neoplatí takto obchádzať.
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa Lex »

Fee na revolut pri VUB sa dá obísť cez použitie apple pay/google pay, je to aj v cenníku ako výnimka. Tieto služby majú veľmi prísne podmienky používania, neexistuje aby si niekto uplatnil takéto fee.
sebbe11
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 16 12, 2020 5:46 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa sebbe11 »

Žiaľ, mam to odskúšané. Vub účtuje 2 eur za dobitie Revolut aj cez Google pay. A dokonca Revolut blokuje dobitie myslím max 200e cez Google pay. Dobil som a zároveň vub zuctovala poplatok 2 eur.

Edit: práve som to dohladaval v Revolut aj vo vub, neviem to potvrdit, či som naozaj použil Google pay. V Google pay históriu už nemám, kartu som zmazal. A ani vub ani Revolut mi nezobrazuje, či som použil Google pay. Skúsim dohladat vub výpis, tam to bude označené. A dám info.

Avsak predpokladám, že aj keby vub neuctovala poplatok, dobitie Revolut nebude počítať do obratu pre bezplatné vedenie karty.
sebbe11
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 16 12, 2020 5:46 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa sebbe11 »

výpis ku kk z vub prišiel, vyzerá to tak, že som použil uloženú kartu na dobitie revolut - za toto bol ten poplatok 2 EUR. Označené je to ako poplatok za bezhotovostný prevod peňazí cez platbu kartou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"