Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Ja sa nehnevám, akurát ma zarážajú otázky na ktoré tu máš jasné odpovede. To čo sa ti zdám sebavedomoví je tvoj názor, nebránim sa mu, viem s čím pracujem viem že ako to funguje a viem prečo to funguje takže ano možem sebavedomo tvrdiť že moje algoritmi su kvalitné.

Raz píšeš že market sa každý deň mení a treba stratégie prispôsobovať a teraz chceš aby som ti posielal backtesty za poslednych 5 rokov ? Aky zmysel ma ladit strategie na take obdobie ked sa trh mení ? A porovnaváť rok 2017 kedy jedina možná stratégia bola klikať ako o dušu na tlačidlo LONG s rokom 2018 kde sme mali všetky možné swingy či už hore dole alebo total do strany tak mi to príde odveci. Pozri sa na graf a ohodnoť si ako sa graf hybal od 1.9.2018 najdeš tam všetky možne scenáre preto to testujem od tohto dátumu a priebežne sledujem posledné 3 mesiace či sa tam nevyskuju zasadne zmeny. Nič zasadne sa nemení a univerzálna stratégia stále vypľúva len ziskové trejdy. Ked sa to zmení budem hladať príčiny a snažiť sa ich vyriešiť. Je strašne malá pravdepodobnosť že sa začne srať všetkých 7 stratégií preto ak to nastane dokážem toto obdobie prežiť. Nehovorím o tom že začínam liesť na forex a indexy čím si zmenšujem celkové riziko aby som sa čakalo kaziť všetko naraz a ja som zbankrotoval. A možem ťa ujistiť že ak nastane nejake tragicke obdobie potrvá strašne dlho aby som celý bustol a ja niesom ten typ žeby sa tomu len tak prizeral a nič s tym nerobil.
cryptotrader napísal: To skor, ty asi po sebe necitas, co pises. Takze este raz, ako mozes trvrdit, ze nieco v buducnosti sa naplni so 100% pravdepod obnostou. Ked ti raz ten scalp nevyjde, comu priradis chybu?
Ukáž mi kde tvrdím že všetko čo ma v minulosti 100% winrate ju bude mať aj v buducnosti. To čo cituješ vyššie je vystrihnuté z kontextu lebo sa vyjadrujem k tomu že aj 5% winrate dokaze byt profitabilný a rovnako rovnako 90%+ winrate može byt stratový.

A ak si už 4x čítal moj prvý príspevok a ajtak si prehliadol túto časť ktorý cely ten tvoj post popiera, neviem či to tu len trolluješ ale si jediný zo všetkých ktorý do diskusie ničím podstatným neprispel len tu vytrhávaš veci z kontextov alebo na mna priamo útočíš. Kašli asi nato.
Keďže poznám pravdepodobnú úspešnosť každej stratégie viem dobre pracovať veľkostami pozicí a zohľadniť potencionálne riziko každého tradu. Výsledky v backtestoch sú však len minulosť, nevedia predpovedať budúcnosť ale vedia s vysokou pravdepodobnosťou trafiť úspešný trade. Každý obchod je otváraný s už dopredu určeným stoplossom a teda už dopredu viem s akými stratami počítať v prípade jeho neúspechu aby to nezabolelo celkové porfólio a následne matematicky sedelo do ďalších trejdov.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa Airmike »

wolf25

ako som napisal vyssie v prispevku. myslim, ze si na spatnom fore. z diskusie ti nakoniec vide len to , ze ludi zaujima len to, ci su tvoje vysledky relevantne alebo nie. narozdiel odomna. kedze velmi hmlisto tusim co robis a preto viem, ze tam priestor na zaujimavy zisk je. kedze si jediny kto ma k dispozicii trackrecord a nemienis ho zverejnit, tak pri diskusii akurat dojde k nezhodam a cele sa to pretavi do neporozumenia a zbitocnych emocii. na konci dna ti v tvojej snahe nikto nepomoze, pretoze to co ty tu nikto nerobi.

co sa tyka tej mojej ponuky. spociatku som si myslel , ze robis nieco uplne ine. preto som prejavil zaujem.
mna zaujimali len tri veci.

1. ci obchodujes smerove, alebo nesmerove strategie.
2. ci vyuzivas fixne dany edge. (interest rate a rebate).
(s predoslych dvoch vyplyva, ze nemas market risk a vies ze v idealnych podmienkach ktore su 99% casu peniaze zarobis)

3. to co popisujes ako rebrikovanie je podla mna averaging, cize sa bude jednat asi o smerovu strategiu.
a tam je podstatne ci pouzivas pozityvny alebo negativny.

z toho co pises mam zhruba predstavu co robis, ale uplne isty som si neni. sam preferujem market neutral umocneny pakou. ale z toho co pises je jasne, ze ty si directional. a to nie je moja salka kavy. sam by som do toho nesiel. je to neisty vysledok a vela casu straveneho za kompom. ja si testujem strategie najprv rucne a podobny scalping system som si skusal vo februari, pacilo sa mi to. ale je jasne, ze tento styl je temporary, pokial sa nezmenia market condition. pri cene bitcoinu trebars na 6000-8000 ta zachrani len to, ze robis pozitivny averaging. ak negativny, tak skor ci neskor zhoris.
ja som skusal aj negativny (nedalo mi to). profit cca 91% z pociatocneho kapitalu. cize prijatelna performance na to, ze riskujem cely kapital. ale trebars zo 100k USD by som do toho nesiel. cim vyssie sa dostanes , tym viac ti pada performance. neda sa skalovat.

co sa tyka tvojho win ratia a toho, ze sa snazis dosiahnut 100% a zaroven rozmyslas nad tym, ze prejdes na standardne trhy. tak by som ta este raz chcel varovat. Bitcoin ma jednu fundamentalnu vyhodu, ktora je oproti akemukolvek inemu trhu nepriestrelna. a to je obrovsky rebate a pomer spreadu k asset value.

nechcem teoretizovat ak presne neviem ako mas system nastaveny, ale aspon jednu vec ti skusim dat do pozornosti. dam ti tip a ty si to prever ak chces. pozri sa na FX a interest rate diferencialy roznych mien. tam sice nedostanes rebate ale ten nahradza overnight INTEREST RATE, (to iste co mas na bitcoine kazdych 8 hodin. akurat, ze na FX to je fixny edge, nemas floating IR(funding rate)). pri niektorych paroch a ich oscilacii v pasmach mas lepsiu sancu prezit ako na indexoch. pokial mas tem vzorec na riskmanagement urobeny dobre, tak by to nemal byt problem.

na NG a YM nemas skoro ziadny sancu. feecka ta zabiju, nemas rebate, asset value je vysoka a spready a tick size male a nemas yield na svojej strane.

ak rozumies tomu co som napisal, tak ti to moze pomoct. nechcem sa o tom rozpisovat na fore. chcel som len prispiet niecim co by ti mohlo pomoct. ked uz tak tvrdo makas :).
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Ďakujem za obsiahly príspevok. Čo sa týka mna, som uplne pokojný, emócie dokážem eliminovať až priveľmi, čo je síce fajn pri tradingu ale dosť zle v osobnom živote. Hádať sa s nikým nebudem, dost som uvedomelý nato aby som videl že to pre mna nemá zmysel a som lenivý aby som to vlastne robil.

Táto téma však splnila účel, narazil som tu na zaujímavých ludí, taký JUGGLER má zjavne blizko k ludom z fondov a to je jeden z typov spolupráce ktoru som hľadal. Možno k nej nikdy nedojde ale určite dostanem kopec zaujimaveho infa ako to minimálne na Slovensku v tejto sfére funguje. Ďalej si tu ty, čo si zjavne moja krvná skupina a planoval som ta osobne neskor kontaktovať lebo aj ked som nehladal tento typ spolupráce (krypto sféra), nikde som nenašiel človeka s ktorým by som mohol prebrať veci ktoré možem prebrať s tebou a získať tak na veci nový pohľad.
nechcem teoretizovat ak presne neviem ako mas system nastaveny, ale aspon jednu vec ti skusim dat do pozornosti. dam ti tip a ty si to prever ak chces. pozri sa na FX a interest rate diferencialy roznych mien. tam sice nedostanes rebate ale ten nahradza overnight INTEREST RATE, (to iste co mas na bitcoine kazdych 8 hodin. akurat, ze na FX to je fixny edge, nemas floating IR(funding rate)). pri niektorych paroch a ich oscilacii v pasmach mas lepsiu sancu prezit ako na indexoch. pokial mas tem vzorec na riskmanagement urobeny dobre, tak by to nemal byt problem.
Ďalej je toto dalšia z vecí ktoru som tu hľadal. Hoci má BTC s tradičnym trhom veľa spoločného ma aj veľa rozdielov a fees sú jedna z tých vecí. Jasné časom by som všetko možno prišiel aj sám ale som rád že su tu ludia ktorý poznaju oba trhy a vedia mi už rovno napísať rozdiely na ktoré si musim dať pozor. Verím tomu že tradičné trhy majú veľa sentimentálnych aspektov ktoré ovplyvňujú trh a darmo sa im budem snažiť prisposobovať algoritmicky. Napriklad sa bude čakať na doležité vyhlásenia FED-u alebo ECB ktore marketom zamávajú. Ja o týchto dátumoch a eventoch neviem kedže sa na tychto trhoch nepohybudem, preto som od spoluprace očakával aj takéto know how kedy je lepšie algoritmy vypnúť počkať si na daný event.
Potreboval som však dostatočné impulzy nato aby som vedel že má zmysel obetovať čas tomu aby som ladil moje stratégie aj na indexy pripadne forex. Čim viac sa v tom vrtam tym viac sa mi to páči a tým viac som presvedčený že to nebude premrhaný čas keďže sa nebavíme o hodinách ale o ich násobkoch v tisícoch.

Čo sa týka zvyšku príspevku, nebudem klamať veľa veciam som nerozumel, som samouk a možno viem o čom hovoríš a čo myslíš ale neviem že sa presne tak označuje daná metóda. Určite by som to všetko rád celé prebral detailnejšie ale už to asi nebude verejne.

BTW ako som písal tento post dostal som signál na short SPX na cene 2826.5 a trvalo asi 5 minút a už bol hitnutý potencionálny target
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Samozrejme je konzervatívna lebo targetujem na čo najväčšiu úspešnosť trejdov, preto radsej neotvaram dalsie obchody ak šance na ich uspech su nižšie ako su nastavene teraz. Ak by som zmiernil niektore podmienky mal by som pravdepodobne viac obchodov ale bolo by medzi nimi viac tých neuspešných čo by bolo v konečnom hladisku kontraproduktivne a možno by som bol po čase vo väčšom pluse ale fakt len s velmi malym rozdielom. Nehovorim že na psychiku človeka nevpývajú stratove obchody dobre a som preto vo väčšom klude. To že ich je málo davam za vinu volatilite, na ktoru je moja strategia priamo viazaná a cena musí vlniť aby som našiel ziskový trejd. Stači sa pozriet na graf aj teraz je očividné že ak sa cena za hodinu vie zmenit ani o 4 dolare tak to je zle a budem musiet počkat na väčší zaujem zo strany traderov.

Mám strategiu prichystanu aj na ETH ale nieje spustená. ETH malo pred začiakom roka divoké obdobie kedy ho po zalistovaní iba všetci dumpovali a tomu prisposobovat strategiu velmi nechcem. Počkam ešte mesiac dva nech mam aktualnejšie vzorky na ktorych budem stavať. Dalšia nevýhoda že všetky altcoiny koreluju s cenou bitcoinu, väčšina signalov z ETH pride v čase kedy ho dostavam aj v BTC preto je to celkovo tiež kontraproduktivne. Dalšia vec vysoká dominancia BTC dosť výrazne určuje cenu altov. Je fajn ak dostanem signal na long pri altoch no ak sa medzitym BTC zosype letí zakonite dole aj altcoin.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

BTW sledujem ako sa vediet signalu čo som posielal na EUR a je to tiež trocha nuda. Signal bol dobrý prišlo vysypanie nie však dostatočné ale to je o tom ako dobre vyladim targety na kazdom aktive. Ak by som to realne tradeoval tak už by bol pravedpodobne vonku minimálne break even po tom čo prisla tá vracačka hore. Trejd je vsak stale platny, SL hitnuty nebol. Je to prvy trejd ktory na forexe aj realne sledujem. Viem ho zanalyzovat a vytiahnut užitocne info s ktorym by som dalej pracoval

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Co je edge tohto tvojho trejdu /systemu/?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Airmike co myslis pod pojmami pozitivny alebo negat. averanging?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

osamely chodec napísal:Co je edge tohto tvojho trejdu /systemu/?
Neviem či sa pýtaš na toto ale daný short signál bol odoslaný na základe price action, ktorá je monitorovaná na viacerých time frames súčastne a po splnení určitých podmienok na každom z nich je odoslaný signál, ktorý na základe informácií z historických dát má vysokú štatistickú šancu že cena bude pokračovať želaným smerom
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa osamely chodec »

kolko time frames sledujes ? a aky je najvacsi? maju signaly z kazdeho framu rovnaku vahu? musia tvoje podmienky platit na vsetkych sledovanych framoch aby bol signal platny?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Každé aktivúm a každá stratégia je inak, na BTC mam pri jednej stratégií 8 rôznych TFs pri druhej 5 a podobne. A áno, podmienky z každeho TF musia byt splnené v jeden moment aby bol signál odoslaný na burzu

Najmenší TF ktorý sledujem je 1 tick a najväčší asi 6h ale ako vravim pri každej je to uplne inak
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

osamely chodec napísal:Airmike co myslis pod pojmami pozitivny alebo negat. averanging?
Moja domienka:

Ak trader uspesne obchoduje a ucet mu v absolutnych cislach rastie, no on nadalej riskuje rovnake percento uctu na obchod, tak je to negativny averaging a po case zrejme skrachuje (lebo v absolutnych cislach dava do kazdeho obchodu stale viac a viac).

Ak je trader uspesny a ucet mu rastie, no on na obchod v absolutnych cislach riskuje stale tolko ako ked zacinal, tak je to pozitivny averaging a je nizsia sanca ze skrachuje (lebo postupne riskuje percentualne stale mensiu cast uctu na obchod) .

Pripadne to mohol mysliet na dokupovanie do straty, kde martingale system by bol negativny averaging a dokupovanie do straty stale s mensimi poziciami pozitivny averaging.

wolf25 napísal:Každé aktivúm a každá stratégia je inak, na BTC mam pri jednej stratégií 8 rôznych TFs pri druhej 5 a podobne. A áno, podmienky z každeho TF musia byt splnené v jeden moment aby bol signál odoslaný na burzu

Najmenší TF ktorý sledujem je 1 tick a najväčší asi 6h ale ako vravim pri každej je to uplne inak
Signal na jednom instrumente ti ovplyvnuju len viacere TF toho jedineho instrumentu, alebo ovplyvnuju ti ho aj grafy niektorych inych instrumentov (s nejakou nizsou vahou)?
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

jaroslav80 napísal: Signal na jednom instrumente ti ovplyvnuju len viacere TF toho jedineho instrumentu, alebo ovplyvnuju ti ho aj grafy niektorych inych instrumentov (s nejakou nizsou vahou)?
Zaujímava otázka. Akutalne naostro tradujem iba BTC a ten ma v krypte tak obrovskú dominanciu že jeho by pohyb iného aktíva ovplynoval len málokedy ak vôbec aj keď je pravda že niekedy altcoiny začnu pumpovať ako prvé kym BTC spraví veľký pohyb.

Niečo podobne som testoval ked som robil stratégiu na ETH že čerpala pár dát aj z grafu BTC ale nemal som nejake presvedčivé výsledky, možno sa ešte nato raz zamerám a skusim dalšie testy.

Naopak na forexe kde niektoré páry priamo korelujú to može byť zaujímavá fičúra ale overene to ešte nemám
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Čo sa týka môjho pomínania "pozitivny alebo negat. averanging" tak si skor myslím že hovorí o pridávaní kontraktov do pozície čim meni jej average entry.

Toto napríklad na forexe nefunguje ? Otváraš kontrakt na konkretnu cenu a možeš ich mat viac naraz alebo je to ako na bitmexe a zlejú sa všetky pozície do jednej len sa mení entry ?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa Airmike »

osamely chodec napísal:Airmike co myslis pod pojmami pozitivny alebo negat. averanging?
pozitivny je ked dokupujes do zisku
negativny ked dokupujes do straty
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa osamely chodec »

dik za odpoved, videl si nejaky funkcny system s negativnym priemerovanim?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa Airmike »

nikdy nezalezi len na systeme. vzdy zalezi na produkte ktory trejdujes. ja mam overene ze pri bitcoinovych futures sa da nastavit priemerovanie do straty tak, aby si pri troche stastia dostal niekolkonasobok pociatocneho vkladu. takze viac ako o systeme je to o produkte. a potom dobre si rozpocitat dokupy.

ale ako som napisal vyssie. beriem to skor ako akademicku otazku, pretoze na par bitcoinoch to mam otestovane, ale napriklad 100k USD by som do takeho systemu jednoducho nedal. takze cisto teoreticka odpoved, ano existuju. ale nemam vobec potrebu ich obchodovat, pretoze pozitivnym priemerovanim mas risk profile strategie uplne inde a oplati sa to tradovat ovela viac na standardnych trhoch, ktore su bezpecnejsie
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

wolf25 napísal:SIGNAL: Short EUR/USD 1.12280, target 1.12055
Target práve hitnutý, signal teda vyšiel, dostávam zároven pár cenných info s ktorými sa dá pracovať. Ak tu má niekto Interactive Brokers a skusenosti s forexom mohol by hodiť približné info kolko by daný obchod stál na všetkych poplatkoch ?

Počítajme že som otváral marketom, hitoval limit target, veľkosť pozície 10 000€ a držal som ho od piatku celý víkend až do dnes. Dosť by ste mi pomohli nech viem s akým % škrtom rátať v ziskovosti danej stratégie. Napišem to aj do témy IB ale skusim najprv tu nech to tam neseriem ak sa niekto nájde

Obrázok
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Airmike napísal: ale ako som napisal vyssie. beriem to skor ako akademicku otazku, pretoze na par bitcoinoch to mam otestovane, ale napriklad 100k USD by som do takeho systemu jednoducho nedal. takze cisto teoreticka odpoved, ano existuju. ale nemam vobec potrebu ich obchodovat, pretoze pozitivnym priemerovanim mas risk profile strategie uplne inde a oplati sa to tradovat ovela viac na standardnych trhoch, ktore su bezpecnejsie
Áno je to na bitcoine dosť nebezpečné niekedy padá strašne rýchlo a percentuálne veľmi, negatívne vstupy je tažko hladať automaticky o dost lepšie výsledky dosiahne ak ich bude hladať po otvorení pozície na charte sám. Ak má človek dostatočnú vzorku či už zo stvojich tradeov alebo backtastingu dá sa po krátkej analýze drawdown-u nájisť nejaké optimálne číslo ktore bude hitované dosť často. Ale za naslednym počitaní veľkosti kontraktov to chce už vyššiu matiku. Mám vplane sa nato neskor vrhnúť ale momentálne puštam plnú sumu do prvého entry. Tak či tak myslím že ak to človek bude robiť dobre tak to može neskutočne naboostovať celkovu ziskovosť stratégií a razantne eliminovať prípadné straty
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

wolf25 napísal: Zaujímava otázka. Akutalne naostro tradujem iba BTC a ten ma v krypte tak obrovskú dominanciu že jeho by pohyb iného aktíva ovplynoval len málokedy ak vôbec aj keď je pravda že niekedy altcoiny začnu pumpovať ako prvé kym BTC spraví veľký pohyb.

Niečo podobne som testoval ked som robil stratégiu na ETH že čerpala pár dát aj z grafu BTC ale nemal som nejake presvedčivé výsledky, možno sa ešte nato raz zamerám a skusim dalšie testy.

Naopak na forexe kde niektoré páry priamo korelujú to može byť zaujímavá fičúra ale overene to ešte nemám
Myslel som to trochu inak.
Obchodujes teraz EURUSD a beries do uvahy len timeframy EURUSD. Myslel som to tak, ze do vypoctu kvality signalu by urcitymi vahami bol zahrnuty este aj graf ropy, SP500, gold, BTC a vsetkych hlavnych mien.
Nie len, ze ked obchodujes BTC ze by si prizeral este na inu kryptomenu.

Vidis na danom obrazku pik v januari medzi JPY a AUD? (fialova/seda) V case toho piku reagovali aj ine meny nejako. A zrejme aj ine aktiva trhu. Proste mohli by ti mozno kvalitu signalu potvrdit alebo vyvratit.
Prílohy
forex.png
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

wolf25 napísal:
Target práve hitnutý, signal teda vyšiel, dostávam zároven pár cenných info s ktorými sa dá pracovať. Ak tu má niekto Interactive Brokers a skusenosti s forexom mohol by hodiť približné info kolko by daný obchod stál na všetkych poplatkoch ?

Počítajme že som otváral marketom, hitoval limit target, veľkosť pozície 10 000€ a držal som ho od piatku celý víkend až do dnes. Dosť by ste mi pomohli nech viem s akým % škrtom rátať v ziskovosti danej stratégie. Napišem to aj do témy IB ale skusim najprv tu nech to tam neseriem ak sa niekto nájde
Our tight spreads and substantial liquidity are a result of combining quotation streams from 16 of the world's largest foreign exchange dealers which constitute more than 60%1 of the market share in the global interbank market. This results in displayed quotes as small as 0.1 PIP. IBKR passes through the prices that it receives and charges a separate low commission. We do this in the interest of providing a transparent pricing structure instead of marking up our quotes and charging nothing in commissions as is the practice with many forex brokers. Tiers are based on the combined Monthly Trade Value of Forex CFD and Spot Forex trades.

Spread majú 0,1 pips ( iní brokeri 2-3 pips )
do objemu 1 mld USD účtujú fee 0,2 z 1 pipsu ( čiže z 0,0001) + trade value, min. 2 USD

Tomu výpočtu nerozumiem, ale dnes som menil 20 000 USD na EUR a všimol som si, že ma to stálo 2 USD.

Interest charged USD = benchmark rate +1,5% ( do 100 000 ...potom menej )
Dal som 10 000 EUR do ich kalkulačky a vyšlo 1,5%...pri 10 000 USD je to 3,93%

IB je výhodné v tom, že má všetky inštrumenty...ja ked som trejdil forex, tak cez futures...takisto môžeš cez CFD.
Z poplatkami sa nemusíš zaoberať...majú ich veľmi nízke...samozrejme pre backtesting treba.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa Airmike »

interactive brokers ma nevyhodny fx koli minimalnemu feecku.
spread je rovnaky ako pri ostatnych btokeroch. 2-3 pips uz skoro nikto nema. tie casy su davno prec.
co sa tyka API - IB je jeden z najhorsich. najpomalsich
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To feečko je minimálne 2 USD, čiže v podstate další 0,1 pips. Takže berme, že s feečkom je to spolu 0,2 pips.

Viem, že je kopa všelijakých špeciálne FX brokerov, ale napr. slávne Ducascopy píše: Using average spreads of 0.32 pips on the EUR/USD for the US trading session during Q4 2018, combined with the default commission rate of 0.70 pips round turn, the all-in cost equates to 1.02 pips and is comparable to other brokers with commission-based pricing,

A ked pozriem na aktuálne spreday tak furt vidím viac...

Wolf napísal, že ,,priemerný čas v obchode na EUR/USD je 12 hodín a 19 hodín na SPX. Túto štatistiku kazia obchody otvorené cez víkend, inak je to ovela menej,,.

Takže nie sú to scalpy, je to daytrading až swing trading pri ktorom podľa mňa nezáleží ani na API, ani na tom feečku.
A pokiaľ viem, u IB sa dá trejdiť aj cez softvér tretích strán..vid Third-Party Services.

Wolf: ked to robíš naostro, tak tvoj najväčší cost je štát: musíš mu zaplatiť 19% dane a 14% odvod.
Na firmu to bude 21% ( pri zisku tuším nad 38k až 25% ). Na sročku si však môžeš kúpiť Lamborghini a odpisovať ho 4 roky, takisto máš straty započítatelné...

Keď už ľudia riešia trading cez CFD, čo je v podstate trading cez UK marketmakerov, tak odporúčam pozrieť trading cez spreadbetting. Ja som teraz pozeral, že najnižšie spready majú 0,3 až 0,8 pipsu, ale treba preskúmať či nie sú fee.

Následne treba preštudovať zákon o dani, lebo podla mojích vedomostí u nás zisk zo stávkovania nepodlieha zdaňovaniu. A ked sa dobre pametám, tak ani z obdobných stávkovacích entít v cudzine ( teraz neviem, či v EU, alebo po celom svete ). Preto si myslím, že spreadbettingom sa možno dá obchodovať bez zdaňovania. Angličania tak obchodujú a využívajú tento fakt, ale čo sa týka nás, to by trebalo prebrať s daňovým poradcom.

P.S. Sranda. teraz každý CFD broker musí povinne udávať kolko % retail klientov je u neho stratových.
XTB 80%...u IB som tuším pri CFD videl 68%.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

vďaka JUGGLER za pre mna veľmi užitočné posty. Hej nezývať to scalpy bol zvyk z crypta kde som scalapmi chytal cca 0.2%. Pri forexe je to o inom :D Určite na EUR/USD budem ďalej pracovať, fees su fakt skvelé čiže tam budem mať viacero stratégií ktoré pojdu aj po nižších targetoch. Na interactive brokers som asi ani raz nečítal nič zlé, to že sa tam da obchodovať všetko je super. Navyše bez ďalších úprav viem pripojiť priamo Sierru s ktorou viem pracovať a nemusím vobec riešiť ich UI. Sú tam nejaké subscription živých dát čo si neviem ako presne vysvetliť. Je to len market depth alebo tam hrá rolu aj aktuálna cena aku vidim ? Sierra ma free nejake services ale tomu nerozumiem, sami píšu že ich cena može byt opozdená.

Čo sa týka SRO tak výhody už viem a obchodovat na slovensku bez toho asi nemá ani zmysel. Hádzať si veci do nákladov je v tomto super, ak sa rozleziem na tradičné trhy určite chcem dokúpiť ďalšie trading PC, nech je každy zamerany na iný trh a nepletie sa to všetko dokopy na jednom ako to mam teraz. Nehovoriac že SRO s "finančnou" živnosťou by nemala mat problémy s uznaním reprezentatívych položiek ako sú obleky, autá, (možno večere? :D ). Jediny problem ktory sme rozoberali ako NBS berie zakaz vysokofrekvenčného algo obchodovania ale pri takýchto pomalých obchodoch nebude problem zadavať ordery aj ručne aj ked to je nepohodlné.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

BTW, Bitcoin nam spravil za hodinu +25% :D Prelomil dôležité rezistancie a očakávam príval volatility keďže sme "vo vodách" kde nemáme vytvorené žiadne relatívne supporty a rezistencie. Najlepším nástrojom budú teraz zrejme Fibo úrovne
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Wolf , vybral si si najtazsi trh /forex/, ja som osobne este nestretol tradera , ktory by bol na forexe dlhodobo profitabilny a to ich pozorujem par rokov dozadu. To samozrejme neznamena, ze nie su :). Len si kladiem otazku v com mas vyhodu na krátkych framoch a s limitovanym kapitálom oproti priemyslu s neobmedzenými zdrojmi ako ludskymi tak aj financnymi. Samo ze ti drzim palce , len riesis to co vacsina zaciatocnikov brokera a dane ...
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Pre mna osobne je na forexe fascinujúca konzistencia sviečok už aj na 1m grafe. Prikladám porovnanie s kryptom a pre mna ako človeka čo stravil tisicky hodin sledovaním sviečok je graf eur/usd niečo ako porno.

Obrázok


Či je to najťažší trh na svete je diskutabilné. Bitcoin je divoký západ na ktorom sa dejú také veci že na tradičných trhoch by za také praktiky ludia už dávno sedeli. EUR/USD má pekné pravidelné pohyby a myslím si že na takom trhu sa bude oveľa lahšie hľadať priestor na ziskové obchody.

Určite sú na forexe dlhodobo ziskoví traderi, či sú to charteri neviem, ale som presvedčený že ľudia venujúci sa algotradingu ktorí sú v tom naozaj dobrí tak so ziskovostou nemajú problém. To že boti na krypte nemožu byť profitujúci som počúval denno denne ale postupom času som prišiel nato že to vždy tvrdia ludia ktorí ak niečo sami nedokážu tak sa to automaticky stáva nemožné pre každého.

Prečo to nerobia ludia s neobmedzenými zdrojmi tak si myslím že to nieje pre každého, je veľmi doležite ako človek hľadí na problémy a zohladnuje rôzne faktory. Aj keď si nato nájde tým ludí nebude ich nikdy vediet dobre usmerniť aby spolu dosiahli nejaký rozumný ciel. Rozoberať to tu hlbšie nechcem ale 5 rokov som sa venoval zamestaniu ktoré je podĺa mojho názoru niekoľko násobne ťažšie ako je trading, človek je pravidelne vystavovaný ovela väčšiemu psychickému tlaku a čelí rozhodnutiam ktoré pracujú s väčším spektrom scenárov ako sú tie dva pri tradingu ( cena pojde hore alebo dole ). Toto obdobie ma ako človeka dosť zmenilo nielen spôsobom ako hladim na problémy ale aj emočne a pri tradingu takmer žiadne nepociťujem, čo si tiež nemože povedať každý.

Sam sa za začiatočníka v tradingu nepovažujem, ano som začiatočník v birokracií ktorú vyžaduje regulovaný trh, preto potrebujem načerpať info ktoré som doteraz pri tradingu nepotreboval a radšej to budem riešiť už na začiatku ako o pol roka ked budem rozbehnutý a zbytočne strácať peniaze kvoli nevýhodným podmienkam
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Viem ako vypadá aktualny graf, pumpu som sledoval live od 6ej rano ked som sa zobudil. Je to chart zpred pumpy a minutovka takto vypadla vo veĺmi vela prípadoch od začiatku roka. Pointa je uplne niekde inde, na forexe som takyto cintorin nevidel
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa Tilbur »

Rozoberať to tu hlbšie nechcem ale 5 rokov som sa venoval zamestaniu ktoré je podĺa mojho názoru niekoľko násobne ťažšie ako je trading, človek je pravidelne vystavovaný ovela väčšiemu psychickému tlaku a čelí rozhodnutiam ktoré pracujú s väčším spektrom scenárov ako sú tie dva pri tradingu ( cena pojde hore alebo dole ).
Mozes byt konktretny a povedat o ake zamestnanie islo?
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Sorry ale nie verejne. Možem len povedať že s tradingom to malo spoločné tak cca 70-80% akurat že všetko išlo z hlavy a za pochodu a nie z pohodlia že rozmýšlal počítač.

Wild Wild West z rána

Obrázok
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa Tilbur »

Podla mna je trading najtazsi job, aky sa da vybrat. Nie povahou a charakterom prace,ale konkurenciou, ktora nema lokalne obmedzenia. Na tomto trhu sutazis len s najschopnejsimi a technicky ovela lepsie vybavenymi hráčmi ako si ty. Ak si myslis, ze nieco na tomto trhu funguje a ze si nasiel nejaky super system, pride obdobie sklamania.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Vravím že to je každého uhol pohladu, ja si to nemyslím, nesúťažíš len s lepším jednotlivcom, súťažíš s majoritou a nepotrebuješ byť najlepší aby si vyhral, potrebuješ byť lepší ako tí ktorí tredujú hoci netušia čo robia, a vyhrávať preto môžeš aj ked budeš 100tí najlepší v danej súťaži
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Pointa je uplne niekde inde, na forexe som takyto cintorin nevidel
To je dost naivne.
Tie minute charty, ktore pozeras su asi dost kratke. Backtestujes tickove data na forexe? Ak nie tak neskalpuj.

Rady:
1. Nesnaz sa zacinat s forexom na nizkej volatilite, ktora je teraz. Splachne ta to, ked to zacne lietat. Pozri si pohyb na CHF paroch v Jan 2015 a otestuj system, ci to vydrzi. Alebo GBP pary jun 2016. pripadne AUDJPY v okt 2008. Gapy mozu byt vacsie ako si vies predstavit a filly orderov tiez.
2. Nekalibruj system iba na jeden par. Musi ti to fungovat na mnohych paroch, najlepsie na vsetkych co mas na screene.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Ano, aktualne je to postavené na 1 tick charte, neviem ako su natom vyššie TFs nevrtal som sa v tom ešte detailne možno budu fungovat tiež, uvidim ale pri scalpoch mi nedavaju velmi zmysel.

Samozrejme že kym nemam otestované a odsledované spravanie trhov tak sa do real tradingu puštať nebudem, to može trvat kludne polroka možno rok uvidim ako intenzivne sa tomu budem venovať ak sa preberie BTC.

Jadro každej scalping stratégie je rovnaké, vyladujem len pár detailov, rovnako nastavovanie targetov a stoplossov sa bude asi od páru k páru líšiť, ako taku schopnu strategiu mam zatial len na EUR/USD, inym som sa ešte nevenoval neviem čo tam bude fungovať
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Prvé plody pumpy sa dostavujú zatial len signal na long scalp, trvanie 15min celkovy zisk okolo 8-9%. Vstup aj výstup limitom. Nejaky vtipálek ma vyplnal po 50 kontraktoch

Obrázok
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

tick je skor jednotka pohybu nie času. Order price som zakryl nechtiac ked som pridaval štvorce, ale je to limit čiže sa zhoduje s Exec Price
Skalpovanie je obchodná stratégia založená na krátkodobých obchodoch
Táto stratégia je založená na otváraní a zatváraní veľkého množstva obchodov s malými ziskami
Veľké množstvo obchodníkov používa rôzne stratégie, ktoré sú postavené nielen na ich skúsenostiach a znalostiach, ale aj na ich osobnosti. Zatiaľ čo poziční obchodníci majú tendenciu držať obchody otvorené aj niekoľko mesiacov alebo rokov, swingoví obchodníci držia obchody otvorené niekoľko dní alebo týždňov. Na druhej strane stoja obchodníci, ktorí používajú skalpovacie stratégie a držia svoje obchody otvorené iba niekoľko sekúnd alebo minút.
https://www.xtb.com/sk/scalping-skalpovanie-kb" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa Airmike »

teraz som si vsimol, co je tu napisane o tych API a myslim si, ze by internetovym diskusiam velmi pomohlo, keby sa kazdy ucastnik diskusie vyjadroval skutocne len k tomu, s cim ma realnu skusenost. uvediem priklad.

ak sa zamyslime ligicky nad tym, ake financne moznost maju bitcoinove burzy a zaroven vezmeme do uvahy, kto tie burzy vytvara, tak je viac ako pravdepodobne, ze ich infrastruktura nebude zodpovedat kvalite standardnych marketplacov. je v principe jedno ci ide o stocks, options , futures alebo fx. do infrastruktury standardnych trhov boli nainvestovane miliardy dolarov a funguju desiatky rokov. do bitcoinoveho burzoveho ekosystemu radovo stovky tisic resp jednotky milionov.

podla mojej uvoddnej vety ale vobec nezalezi co je logicke a co je moj nazor a preto sa treba pozriet na ekosystemy detailnejsie. bez ohladu na to, kto si co mysli . bitcoin API je postaveny prevazne na 3 technologiach komunikaciie. Rest, Websocket, a este nejakych proprietarnych combo veciach. FIX sa pouziva skutocne len ojedinele a kvalita je velmi diskutabilna.
vo financnom svete je FIX protokol industry standard a umoznuje komunikciu a odozvu aj pre retailoveho participanta s kolokaciou v mikrosekundach. ziadna bitcoinova burza na svete toto nezvladne. aj pri najlepsom rieseni ide radovo o desiatky milisekund. to je prva vec, ktora stoji za zmienku.

tou druhou vecou je struktura a ekosystem samotny. pokial ma bitcoinova burza nejake zakladne API, tak si ho vacsinou robila sama. co jednoznacne nie je indikatorom, ze by to mohla zvladnut na spickovej urovni. pretoze kazdy department riesi ako celok. ci uz je to technologia, brokerage, clearing a settlement a nakoniec sj biznisove veci. vsetko all in one.
v burzovom svete je to presne opacne (az na vynimky ktore ale nebudem spominat, pretoze algotrader by o ne ani nezakopol, ked mysli biznis vazne). v burzovom svete riesia matching engine burzy. komunikaciu s nimi riesia spickove technologicke firmy, clearing a settlement riesia clearingove firmy a brokerage riesia brokeri. je logicke ze sa firmy, ktore maju synergie spajaju. a existuju nejake kombinacie biznisov, ale fakt je ten, ze ked pouzivam nejaku clearing firmu s ktorou som spokojny a ona so mnou tiez, tak mi necha si zvolit si infrastrukturu pre algotrading akulen chcem. ak si ju teda mozem dovolit zaplatit.

takto nejak to funguje na standardnych trhoch.uz to tu par rokov opakujem a marne dufam ze podobny post uz napise aj niekto iny. je od diskutujucich dost bezohladne, ze hadzu na fora toxicke prispevky, ktore potom niekto iny precita a zacne na nich stavat. bol by som celkom za to, aby sa forum dalo delit na vlakna kde pisu ludia nazory a na fora kde si diskutuje na zaklade faktov, dokazov a relevantnych zdrojov. najlepsie by bolo , keby tieto vlakna boli aj farebne odlisene.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa Istiach »

Problem s industry o ktorej pises je podla mna obrovska, priam neprekonatelna vstupna bariera. Potom sa nemozeme cudovat ze tie diskusie aj tak vyzeraju. Uvediem priklad.

Zober si, ze sa chcem naucit IT: ( moj priklad )
- urobim si zakladny research na internete
- na zaklade researchu sa rozhodnem ako sa chcem profilovat
- najdem si materialy, ktore su k dispozicii zadarmo v x roznych jazykoch
- zacnem to robit, freetime/partime/fullltime
- x 1000 hodin a mam v tom aku taku zrucnost

Zober si, ze sa chcem naucit Trading, investovanie etc:
- urobim si zakladny research na internete
- o 5 rokov neskor mam o x tisic euro menej a neviem o nic viac ako predtym

Presekat sa cez vsetky tie hluposti, ktore su na internete ohladom tradingu a rozonat co je relevantna informacia je pre cloveka, ktory sa v tom neorientuje priam nemozne. Dostat sa do industry na serioznu poziciu je v takej Ziline napriklad nemozne, hodi ako IT specialsta sa uplatnis lavou zadnou. Ja viem ze sa mozem prestahovat, ale realita je taka, ze koli tomu aby sa stal clovek napr IT speciallista/programator atd sa stahovat nikam nemusi. A to si nestazujem, len pisem ako to vnimam.

A hlavne, este som sa nestretol s tym, ze ti niekto realne povedal co mas vlastne robit ak chces tradovat. Ty tu Mika pises dobre prispevky. (asi... :)) No, aby tie prispevky clovek pochopil, musi mat urcity zaklad. Bez toho zakladu tu informaciu ktoru ponukas nedokaze ten clovek spracovat a pochopit tak, ako si ju realne zamyslal podat.

Z toho mi vyplyva, ze vacsina ludi sa tomu nerozumie,a samozrejme ticho nebudu, a potom preto sa tie diskusie vedu v duchu v akom sa vedu.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Vďaka za príspevky chalani. Bitcoin je konečne trejdovatelný otváram obchody ako na páse. Pre porovnanie za 4 posledne dni som spravil viac obchodov ako za celý Marec. Dokončujem aj jednu prezentačnú Challenge, je to účet kde sa snažím o zhodnotenie 10 000% (0.01 -> 1 btc) a po cca 50tich obchodoch som už takmer nakonci. Ak bude záujem vysledky možem prezentovať aj v tejto téme.

K serverom Bitmexu len tolko že asi z poslednych 10 obchodov som 8 znich musel posielať v rýchlosti ručne, pretože som chytil hlášku Overload. Síce by to vyriešil jednoduchý repeat script ale to je už vec pre programatora a zatial si musim vystačiť sám. Vstávať však o 2ej ráno na alarm rýchlo zisťovať o aký trejd sa jedná, aká veľkosť a mať všetko len pár sekund dokáže človeka čo vstal 10 sekund pred tym dost potrápiť

Budem potrebovať nové trading mašiny preto chcem urýchliť zakladanie SRO a našiel som na celkom zaujímavý článok:

https://www.companyconsulting.sk/blog-7 ... yptomenami" onclick="window.open(this.href);return false;
Takže nič nebráni tomu, aby ste ako firma obchodovali s kryptomenami, alebo ich derivátmi.
Myslíte že nejaká realna šanca obchdovať aj na Bitmexe ? Viem si predstaviť že daný članok asi hovorí o brokeroch typu XTB kde sa da trejdovat BTC ale neviem si ani účtovne predstaviť Bitmex. To by som asi musel najprv nakupiť BTC na coinbase poslat ho na Bitmex zisky vyberat na coinbase a naspat na účet firmy.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa Rokosák »

Obycajny clovek by mal vediet, ze vsetko co sa prezentuje vo svete ako informacia su iba nazory. Nazory su obcas zalozene na vedeckej metode, skusenostiach ci snahe o ovplyvnovanie verejnej mienky zo zistnych dovodov. Vsetky tieto informacie su vsak uzitocne, pokial sa spracuvaju skepticky.

My na Slovensku mame urcite navyky, ktore su nezdrave. Po prve sme dovercivi a naivni. Domnievame sa, ze systemy su vytvorene, aby nam pomohli. Po druhe, myslime si, ze vsetko sa da zvladnut vzdelanim ci skusenostami. To rozhodne neplati pri predvidani buducnosti o com vlastne investovanie je. Po tretie zaciname z pozicie, ze sme inteligentni a dostatocne vzdelani. To je velmi nebezpecny pristup. lepsie je pracovat na zaklade tezy, ze nikto nic nevie. A ak nahodou niekto nieco vie, tak to nie sme my. Trosku viac to rozvadza tema "Ako investovat ked nic nevies".
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"