Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Zareagujem podrobnejšie cez víkend.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

lukas-svk napísal:Tak som si precital tvoj prispevok Juggler akurat mam zopar otazok:
Kde cerpas info o priemernom PT? Ja som nasiel ze na zaklade 22 analytikov je priemer 26,84 s MAX 42 a min 18.
Ohladom warrantu - oni ho uz nahodou aj nevykonali?
Pozerám na finvize. V tej hlavnej tabulke to je. Ale máš pravdu...teraz som zistil, že na rôznych portáloch je to rôzne...napr. na marketbeat je 26 análov a TP 25,70.

Myslel som normálny offering aký si pametám tuším spred 2 rokov...cca 10% ...aj cena klesla 10%.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 1000 SNES @ 1,16. Nemal som zatiaľ čas na príliš detailnú fund. analýzu celého odvetvia, zatiaľ teda radšej len 1000.
K analýze sa budem mať čas dostať až začiatkom apríla. Technicky je ale na rast, 28. marca má ER a v apríli by už mohlo byť neskoro.

Držím:
500 AMD @ 23,30
1000 SNES @ 1,16
5000 PLX @ 0,88
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 1000 SNES @ 1,22.

Pol dňa mám pokyn za 1,21 a nezobralo mi to aj keď bola cena na SELL aj BUY po 1,21. Čudné. Tak som zobral o cent vyššie.
Takže SNES 2000 @ 1,19.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Vyhodnotenie 2019 po Q1:

od 1.1. 2019 do 31.3. 2019
56.295,64 - 50.590,59 = +5.705,05 (+11,28%)

od 24.5. 2016 do 31.3. 2019
56.295,64 – 20.552,40 + 11.019,40 + 400 = 47.162,64
alebo 41.457,59 + 5.705,05 = +47.162,64 (+229,48%)

Stav účtu k 31.3. 2019
Akcie (ceny sú close 29.3. 2019 podľa Yahoo):
AMD: 500x25,52=12.760,-
PLX: 5000x0,44=2200,-
SNES: 2000x1,22=2440,-
Cash: 38.895,64 USD
Spolu: 56.295,64 USD
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Výborne martin. Dík. :D

P.S. Stačí updatovať kvartálne. Od 2016 budem updatovať raz ročne - najbližšie po skončení roku 2019.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 1000 PTI @ 1,30

Chcel som ju kúpiť už v piatok za 1,18, ale myslel som, že ešte pôjde dole, zavrela 1,26 a v AH išla na 1,22. Dnes ráno som zvažoval zadať pokyn na slepo za 1,25, keďže ma čakala návšteva daňového úradu, ale povedal som si, že dôjdem domov skôr. Bol som tam nakoniec dlhšie, takže zatiaľ 1000, ak by ešte klesla 1000 dokúpim. Je to skôr trejd, táto akcia je potenciálne menej zaujímavá ako SNES.

Celkovo držím:
500 AMD @ 23,30
5000 PLX @ 0,88
1000 SNES @ 1,16, 1000 @ 1,22, teda priemer 2000 @ 1,19
1000 PTI @ 1,30

Ešte som nikdy nemal také široké portfólio firiem :lol:
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Hello, dufam ze tema ohladom AMD je stale aktualna :)

Vidim ze nikto nekomentoval Stadia a kopec dalsich veci okolo AMD

Dnes novy PT:

AMD initiated with a Buy at Nomura Instinet. Nomura Instinet analyst David Wong started AMD with a Buy rating and $33 price target.

Takze tu mame zaujimavy skok AH.

Stadia je zaujivy projekt. Som velmi zvedavy ci tie custom CPU o ktorych vraveli su od AMD alebo Intelu. GPUs su od AMD.

MS sa chysta spustit podobny projekt tiez.

Dnes tiez Intel data center innovation day, takze taktiez zvedavost s cim pride Intel. Ale mam taky pocit ze s nicim zaujimavym, to by trhy uz reagovali, ale uvidi sa.

Martin ty neplanujes dokupit AMD??
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lukas, ja som urobil strašnú chybu. Dávnejšie som písal, že najlepšie vstupy sú na 200 SMA, tam keď príde cena z väčšej výšky sa vždy prudko odrazí. Tam som plánoval dokúpiť. Víkend pred posledným pádom na 200 SMA som pozeral, že 200 SMA bola okolo 20,50 a aktuálna cena bola vtedy niekde okolo 22. No za následujúce tri dni sa SMA posunula až na 21,09 a ja som si to nevšimol.
Na 200 SMA som plánoval urobiť ALL-IN vstup ale tak, že nakúpim, cena sa hneď odrazí a hneď zadám SL 2 centy nad vstup. Graf, keď sa to stalo som sledoval, ale nevedel som, že SMA sa tak rýchlo posunula. Ešte si hovorím, že chová sa to tak, ako keby sa odrazila od 200 SMA :( . Tak som rýchlo pozrel stockcharts.com a zistil, že sa naozaj odrazila. Ja som nebol presvedčený, že nepôjde akcia ešte nižšie, ale vedel som, že sa tam cena odrazí a budem mať možnosť dať SL a teda buď urobím zisk, alebo neurobím žiadnu stratu. Tradingview mi umožňuje mať len 3 indikátory a tie mám iné. 200 SMA pozerám na stockcharts.com, to mi stačí pozerať raz za čas.

Ak vydržia trhy, (čo je viac pravdepodobné, že ešte nejaký čas vydržia) AMD sa môže držať, ale je momentálne dosť vystúpané (tu neplánujem veľmi vstupovať). Dôvod prečo sa tak dobre AMD drží je zhruba mesiac stará nezávislá analýza, že takmer každá veľká firma (napr. Microsoft, Google) plánuje nové servery stavať ako na platforme Intelu tak aj AMD veeeľmi zhruba povedané 50:50 (niektoré viac, niektoré menej). Podiel by sa mal dosť rýchlo vyrovnávať. Všetko hrá AMD do karát, no stále treba mať na pamäti, že AMD je extrémne predražená (PE). AMD by teda malo v nasledujúcich rokoch výrazne dohnať podiel Intelu v serveroch.

Ešte pár dní späť to vyzeralo, že trhy sa otočia zase dolu. Musím počkať na dobrú príležitosť. Bolo by fajn, keby sa ti to podarilo držať celý rok a urobil by si super zisk a ešte k tomu by si to nemusel zdaniť. Celkovo som mal teraz menej času na burzu.

Edit: tento PT po zavretí trhov vnímam skôr ako pokus o prerazenie. Nie je dôvod aby teraz išla ešte vyššie, čakajú nás slabé výsledky za tento kvartál, je relatívne slabé volume, ale potom už môže letieť ,,to the moon" :D . Skrátka to prerazenie 30-ky by bolo logickejšie až po ER. Ak náhodou prerazí skôr, potom ešte spadne a pôjde znova hore po ER (podľa mňa). Tiež treba byť opatrný takto je AMD vždy pumpované keď sa očakáva väčší pokles trhov aby veľmi nezletelo dole.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Vravim si ze uz konecne zareagujem, ale vzdy mi nieco do toho voslo :D

No ved prave .. ak vydrzia trhy.

Moj plan som uz pisal minule - podrzat zhruba rok na splnenie danoveho testu. Dokupovat na zaklade situacie ked cena klesne. Len cim vyssie cena je, tym sa to tazsie odaduje, a tym je vacsia nevola nakupovat.
Napr. za posledny kvartal som prikupoval raz a len male mnozstvo za 22.50. Bolo to presne vtedy ked sa SP odrazila od 200SMA na 21. Tiez som to vtedy nespravil uplne najlepsie. Sanca bola este za 22,30 po pullbacku z 25 po ER. Vtedy som to tiez sledoval ale myslel som ze pojde este nizsie.

Ja zatial teda planujem drzat do zaciatku buduceho roka, resp. konca roka 2020/ zaciatku 2021 podla situacie. Velmi zalezi s cim vyrukuje Intel a aka bude situacia. Lebo ja si stale myslim ze oni dostali zo 14nm co sa dalo. Tiez ako vidno aj teraz, kedze nemaju node advantage tak sa snazia bojovat optimalizaciami na urovni architektury. Otazka je co sa udeje ked budu mat lepsi node ( napr 7nm ). + Velmi bude zalezat ako to bude vyzerat so zen2. Lebo AMD teraz demonstrovalo 8c pri citelne nizsom TDP CPU ktore je rovnako rychle ako 9900k. Pokial ale AMD vyuzije node advantage tak ako v pripade Radeon7 vs rtx 2080 resp. zen2 nebude adekvatne dobry ( nie len rychlejsi nez to co je aktualne k dispozicii) tak to bude zle. Tiez bude zalezat co NAVI. Leto bude max zaujimave. Ten koniec roka by ale mohol byt safe pretoze Intel ma teda 9900k, vydal nove xeony 9xxx - to zname 56c 112t, 400W :D aby akoze bojoval s Rome. Papierovy vykon zaujimavy ( v praxi 400W imho nepouzitelne ) ale revenues z neho ( resp. ze celeho Cascade lake ) sa neprejavia skorsie nez v oktobri. V desktopoch ma vyjst nejake 10c. No a len to tu uz bude dostupny Rome ( up to 64c ) a Zen2 .. 12c/24t. Dufam ze sa AMD rozhodne neuolnit naraz aj zen2 16c/32t a radsej to urobi neskor. Cize preto myslim ze ak vydrzia trhy tak snad do toho nasledujuceho januara/februara by to mohlo byt ok.

Noo co sa tyka ceny len ci oni nechcu postavit SP pod tu historicku rezitenciu na 33 pred ER a podla toho ake budu vysledky bud prerazi ( nove maxima ) ruka v ruke spolu s SP500 alebo pride sklamanie a cena spadne niekde k 22-23, pripadne az k 20-21.Kto vie.

Edit: Ono nakoniec, darmo moze mat AMD skvele produkty, trh vie byt aj pekne iracionalny. Cize bohvie ako to cele dopadne :)
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Aspon sem pridam nejaky drobny update ohladom AMD.
Dalsie PT

Dva starsie:
- Northland Capital Markets analyst Gus Richard reiterates an Outperform rating on AMD
- AMD price target raised to $35 from $30 by Vivek Arya of BofA/Merrill

Jeden novy:
- Cowen and Company raises AMD price target to $33 from $28

A kopec dalsieho naokolo napr. TSMC's 5nm, leaky ohladom Zen2 a Rome ( pocet PCI-lanes ), x570 etc.
.. a zhruba 2 - 3 tyzdne do ER.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Ak vydržia trhy AMD dá v lete / druhej polovici roka pravdepodobne all time high teda niekde 45-50, ak vydržia aj budúci rok môže dať aj stovku. Ale táto pumpa teraz je nezmyselná resp. je príliš skoro. Prvý PT dala Nomura, tu musím podotknúť, že dala výbornú analýzu, oveľa lepšiu a hlavne oveľa hlbšiu ako má napr. Morgan Stanley na AMD. Ale načasovanie je príšerné. BAC-ka sa len pridala ako vždy. Tu sledujú niečo iné. Ani nie o tri týždne je ER, čakajú nás pravdepodobne najslabšie výsledky za posledné dva roky a po ER už bude letieť hore. Posledná negatívna vec ktorá nie je úplne v cene. To že bude aj potom ešte extrémnejšie predražená nevadí, lebo ďalšie výsledky už budú oveľa lepšie, takže sa PE bude spolu s rastom znižovať. Ak to teraz vypumpujú na 32 - 33 predám. Tiež som chcel držať rok a dokupovať kvôli daniam ale z tohto stúpania podľa mňa ešte padne, tipujem na 200 SMA a potom poletí na all time high. Je obrovská škoda, že táto príležitosť je tu zároveň keď sú trhy na maximách (edit: presnejšie poslednom ekonomickom cykle pred recesiou)

Toto je podľa mňa jeden z najlepších analytikov na AMD (Kwan-Chen Ma), ale stalo, že aj s ním som sa niekedy vôbec nestotožnil. Túto situáciu vidím podobne ako on.
https://seekingalpha.com/article/425364 ... er-2h-2019" onclick="window.open(this.href);return false;

Včera som váhal dokúpiť 500 keď išla 27,20-27,30. Tu otočka sa dala čakať podľa fibonacciho retracementu (presne 27,20).

Edit: dnes bude vyjadrenie FED-u myslím, že o 20:00 nášho času (nie som si istý), to ovplyvní trhy. Ďalšia vec, pri AMD je ťažké držať rok, pretože zaujímavé obdobia trvajú 3 až 9 mesiacov, prípadne týždňové swingové obchody. Myslím si, že pred ER ešte prídu downgrady.

Edit2: Nie som si istý, či ten prvý PT resp. tú analýzu dala Nomura. No na mysli mám analýzu a prvého zvýšeného PT teraz v apríli.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Ja som vahal tiez. Presne tak a bola uplne v pohode prilezitost az do close. AKurat ja som si vravel ze by este mohla vyplnit ten GAP a klesnut tak k 26,70. ( mozno to este do ER stihne ). Uvidime, mozno nakoniec pojde do strany az do ER v nejakom pasme a ten shareholders summit, nasledne ER a potom 1st May a nove produkty mozu odstartovat nejaky vacsi pohyb.

Skoda, chcel som este dokupit aspon aby som zarovnal pocet shares na nejake pekne cele cislo :)

Jo ten prvy PT je od Wonga z Nomury.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 500 AMD @ 27,80

AMD držím:
500 @ 23,30
500 @ 27,80 alebo priemer 1000 @ 25,55

V závere sa trhy vrátili hore, technicky je AMD, SPY aj QQQ na hodinovom grafe MACD nastavené na rast a blíži sa breakout, tak sa zrejme na 32-33 dostane. Uvidíme.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Nejaky dalsi PT:

https://www.streetinsider.com/Analyst+C ... 65873.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Hej zachytil som. Pumpujú to za každú cenu viacerí (PT aj analýzou). Je možné, že aj keď budú aktuálne výsledky zlé, že budú o niečo lepšie ako bola prognóza a budú to pumpovať na ďalšie obdobia. Teraz dva dni idú akcie do strany, je veľa opcií a zároveň sa akcia dobíja na rast. V utorok sa bude riešiť Čína, ak to dopadne dobre akcie pôjdu hore. No stále môže kedykoľvek prísť nízky PT a SELL na zlé očakávané výsledky tohoto kvartálu.

Edit: Dnes som chcel kúpiť 100 AAOI za 12,30 som mal pokyn na slepo (nemal som čas to sledovať), možno skúsim ešte v pondelok za 12,60, ale vyššie ju kupovať nebudem. Na túto akciu čakám ako padala zo 40-ky. Ak by po kúpe ešte klesala, za 8,50 by som dokúpil viac. SNES by som rád ešte dokúpil aspoň 1000 za 1,10, to už sa ale možno nepodarí.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Hi, a co ta tak zaujalo na AAIO?

Kurnik vcera som mohol dokupit AMD za 27 ale stale som myslel ze uz ten GAP zavrie a ona nie a nie.

Intel uz vypustil cenovo porovnatelne xeony urcene do 1 socketovych masin. Cieli na obdobne aktualne dostupne Epyc-y. ( 7401 a pod. )

Ja len tak okrajovo sledujem NIO a NOK, SONO ale len sledujem. Sono bolo v okoli 9 usd, z TA to tak vychadzalo ze by mohlo skocit hore, potom ohlasili kooperaciu s IKEA a bum uz je zrazu za 11.

Nokia by mohla casom breaknut hore, kvoli 5G. Goldmani jej dali sice downgrade, ale myslim ze nokia je jeden z dvoch ci troch velkych hracov na poli mobilnej infrastruktury pre operatorov. ( myslim ze su tam Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung ).

No a NIO moze byt zaujimave v dlhodobom horizonte, elektromobilita a velky cinsky trh. Akurat ze udajne Tesla planuje postavit v Cine tovaren. Moc som to zatial nepozeral.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Zadany pokyn OUT 500 AMD @ 27,85.
Lukas, pomýlil som sa, napíšem viac v priebehu dňa. Podľa mňa ešte nedokupuj, zabudol som na ešte jeden kvartál.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Zadaný pokyn BUY 100 AAOI @ 12,30
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Pokyn na AMD zrušený.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 100 AAOI @ 12,60.

Edit: pokyn na 12,30 sa nevyplnil, low bolo 12,36, ja som musel sledovať AMD, takže kúpené neskôr.

Lukas, dnes je ER Netflixu, bude sa hýbať aj AMD v AH. V noci napíšem viac k AMD aj AAOI.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Hi, jasne. Aj technicky mi to tak prislo ze sa dneska v AH resp zajtra pocas dna nieco zrejme udeje.

Bud pojdem smerom k ER AMD dole ( falling wedge ) alebo prekona 28 a mohla by pokracovat v nejakom zacatom trende smer 30 - 32 ..

To AAOI vyzera pekne vyklesane a riadne pod 200MA, asi ratas s tym ze sa odrazi spat k 200 day MA, co?

Inak som zvedavy na ER AMD, to ma byt 30.4.

Vysledky za 1Q by nemuseli byt prepadak. Predaj GPU sa sice prepadol, CPU by mohli nieco potiahnut aspon podla Mindfactory dat. Ak by ale boli vysledky zle, kam by mohla spadnut? na 24? 23,50?

Inak neviem nebude 2Q horsi? Myslim tym, ak bol problem so zasobami GPU ( kvoli crypto ), announcnu nove produkty a stare uz nikto nebude chciet kupovat. Bude treba riadne discountovat. Na druhej strane ( a to je len taka idea ) sa zacina crypto opat prebudzat co moze rychlejsie vycerpat zasoby GPUs ( netusim ci napriek rastucej cene sa oplati opat tazit crypto ). Oznamenie novych produktov by mohlo trosku nafuknut SP. Horsie by bolo keby bol napr. Q3 sklamanim, lebo v principe kazdy rata ze lepsi 2H/2019 je proste fakt.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Dnes bol ten koniec na trhoch zaujímavý. Najskôr som si myslel, že Intel dostal nejaký downgrade. V tradingview mám asi 30 akcií, ktoré sledujem denne. Intel dropol prvý a najvýraznejšie z nich a AMD v tej prvej fáze dokonca rástlo. Minulý týždeň bolo zaujímavé, že Intel, Nvidia aj Micron dostali niekoľko downgradov a AMD 4 upgrady. No ja by som tie up/downgrady dal presne naopak. Z tej číny mali evidentne najväčšiu radosť investori v AMD (keď išla na 30). Ja mám pocit, že chcú ,,nabulikať" investorov, potom AMD zhodia, investori urobia straty a potom príde veľké stúpanie a pridajú sa tí ktorí stratili a vysqeezujú to hore. Myslím si, že do ER (áno, dnes to dalo AMD von, bude 30.4.) pôjde AMD viacmenej podľa Nasdaq-u len ,,prepákovane" (napr. Nasdaq +1, AMD +5%). Teraz ide hlavne o to, či SPY a Nasdaq breaknu na ALL-TIME-HIGH, alebo príde pullback. To je kľúčové aj pre AMD.

Ja som chcel dnes urobiť to, že v opene predám za tých 27,85 a v úvodnom dipe som chcel kúpiť za 27,40. Najvyššie ale vtedy vyšla na 27,84 a nezobralo mi to. Zároveň neklesla na 27,40 ale len 27,49 a ak by mi to zobralo, tak by som kúpil späť pri 28,60, to nie je taký rozdiel. Len preto, lebo nemám rád keď akcia behá hore dole okolo môjho vstupu. Pôvodne som plánoval AMD držať, že nebudem trejdovať, ale utekajú mi príliš veľké zisky (nevybrané) a Goldmani stále strašia ako to v Q4 všetko padne. Asi prejdem s AMD do swingu. Nemal som teraz veľmi čas, tak si ho asi budem musieť urobiť. Ostatné akcie sú dlhodobejšie, tam neplánujem robiť rýchle trejdy.

To čo som dnes písal, že som zabudol na jeden kvartál som myslel tak, že včera v noci som zistil, že som si trochu AMD splietol s inou akciou (analyzoval som teraz viac firiem) a zabudol som, že po tomto kvartále príde ešte jeden slabší. Keď som robil vstup pri 27,80, bol som v tom, že po tomto už ide ten výrazne silnejší kvartál. Podľa mňa to teda zatiaľ s veľkosťou pozície nepreháňaj, ešte bude mať čas ísť dole, ešte nieje tak dobrá aby letela hore. 200 SMA ešte v priebehu budúceho kvartálu bude. AMD je a musí byť pohyblivá, je veľmi obchodovaná ako akcie tak aj opcie. Všimni si, teraz v piatok bolo výrazne viac opcií celkovo (konkrétne CALL 28 a PUT 27) teda oboma smermi, vtedy najčastejšie zakončí neutrálne a teda niekde medzi 27-28. Dnes som čítal, že AMD obchoduje/obchodoval minulý rok aj Soroš (presnejšie jeho fond).

Na druhej strane ako si aj ty písal, AMD mohlo zámerne podhodnotiť nasledujúce dva kvartále a tým by výrazne zmenilo náladu, akcia by už veľmi neklesala ale tlačila sa hore. Ak bude ale AMD moc hore tesne pred ER tak do toho pôjdem len s 500 shares.

AAOI - túto firmu sledujem pravidelne od leta 2017, nemám ju detailne zanalyzovanú (ťažko je do nej vidieť), ale sledujem ju viac povrchne avšak dlhodobejšie a vidím, čo sa ako premieta do ceny. O pár mesiacov by sa jej malo lepšie dariť, veľa investovala do technológii (napr. minulý týždeň obrovská investícia alebo minulý rok vynaliezla nový laser atď.) Teraz som napríklad dlhšie čakal, že bude klesať, tŕpol som keď bola okolo 20 aby ešte klesala a išla dole. Teraz som ešte čakal, že by mohla ísť aspoň na 10, ale minulý týždeň dostala downgrade SELL 11, teraz v pondelok SELL 10 a už veľmi nižšie nechce. Cítim, že do nej ide optimizmus. Myslím, že by za rok mohla byť tak v 20-ke až 30-ke. Možno sa jej medzi tým podarí nejaký deal a pôjde ešte vyššie, ale to by bol len bonus, s tým nepočítam. Ak ešte klesne, dokúpim. Ešte je jedna zaujímavá akcia AEZS, tiež má veľký potenciál. No už nechcem teraz veľa malých akcií, lebo potrebujem cash na AMD.

NIO - som zachytil tu na fóre. K nemu sa skúsim dostať koncom mesiaca. Pozrel som ho rýchlo technicky, ešte je čas, bude pravdepodobne padať do 3-ky. Keď si písal o Nokii, spomenul som si na Blackberry. To bola skvelá firma s obrovským potenciálom. Zakladali si na bezpečnej komunikácii, zvlášť dnes by mali obrovský potenciál. Ale urobili obrovskú chybu. Raz švédska polícia (myslím, že to bola švédska) vyšetrovala nejaký zločin a potrebovali dešifrovať telefón od Blackberry nejakého mŕtveho kriminálnika. Polícia teda chcela od firmy spôsob ako to dešifrovať. Blackberry vyhovelo. Informácie ,,ako" ale vyleteli von a firma padla na dno. Dali svoje know-how chlapom, čo vedia akurát mlátiť obuškami. Apple malo viac rozumu v podobnej situácii. Na tom padli.

V priebehu týždňa napíšem k SNES (do SNES vlákna). Škoda, že už ide hore, chcel som jej dokúpiť výrazne viac.

Cez víkend som našiel video o mladej českej traderke. Veľa sa z toho nedozviete, skôr také odreagovanie:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/je-j ... autoplay=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Edit: tak ten výkyv na trhoch v závere asi naozaj spôsobil Intel a Qualcomm:
https://twitter.com/cnbcnow/status/1118 ... 18466?s=21" onclick="window.open(this.href);return false;
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa jan »

Aaoi sledujem aj ja. Jej cena úplne zodpovedá súčasnej situácii vo firme.
Vo všeobecnosti pokiaľ sú trhy na maximách a akcie akejkoľvek firmy na minimách, tak firma má objektívny problém.

Aaoi je dnes stratovou firmou vo vysoko konkurenčnom prostredí, kde väčšina firiem je zisková.
Aaoi stratili kľúčových zákazníkov a nič nenasvedčuje tomu, že ich niekedy získajú naspäť.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Susquehanna maintained AMD (AMD) coverage with Neutral and target $26 Past Target Price: $22 Issuance Date: 2019-04-17 Copyright 2019 StreetInsider.com


Pozeral som troska to AAOI a mne to neprislo az tak tragicke.. aspon na zaklade posledneho ER callu.
Akych klucovych zakaznikov stratili?
Oni tam prave spominali ...

Yeah, Simon. So, I can't obviously comment due to non-disclosure agreements on specific individual customers. However, as we pointed out in our prepared remarks, and I'll say again, we believe all of our major, hyperscale data center customer relationships remain intact. + Niekde este inde v tom calle to spominali.

Komentovali tam aj buduci potencial 400G v Q2 resp. 2H/2019 a nejake plany na 2020 pre 5G. Len tak zbezne som to pozrel ze co su zac.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Zadaný SL na 500 AMD @ 27,30.

Edit: chytený, večer dám prehľad.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 500 AMD @ 27,30 (chytený SL, kúpené 27,80)
Strata: -250,- USD

Držím:
500 AMD @ 23,30
100 AAOI @ 12,60
5000 PLX @ 0,88
2000 SNES @ 1,19 (1000 @ 1,16, 1000 @ 1,22)
1000 PTI @ 1,30

Asi zbytočný predaj, no SPY aj Nasdaq išli v úvode rýchlo do červena a myslel som, že ide pullback na trhoch, chcel som radšej predať ešte hore. AMD stále drží 27,20 (fib. retr.). Zatiaľ to stále vyzerá na sideways pred stúpaním. Dnes som zistil, že piatok je voľno (trhy zavreté úplne).
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa jan »

lukas-svk,

Klucovi zakaznici v tejto oblasti su Amazon, Google a Facebook.

Stratili Amazon a hned potom mali problem s Facebookom. Lahko viditelne je to v trzbach, na grafe a na nekonecnom pocte otvorenych sudnych procesov medzi akcionarmi a firmou.
Cenu 100USD dosahovali hlavne vdaka tomu, ze
- mali slusne rozbehnute obchody prave s najvacsimi zakaznikmi.
- V priebehu roka 2018 sa v Azii ocakaval prechod na 5G siete.
- Odvetvie malo hrubu marzu nad 35 percent a vsetkym firmam v biznise to umoznovalo vysoku ziskovost.

Situacia dnes je taka, ze
1. Cina minuly rok oznamila, ze bude podporovat vyvoj vlastnych firiem v tomto odvetvi
2. marze portfolia produktov v odvetvi klesaju pretoze
3. vsetci konkurenti maju uz pripravene portfolio produktov na 5G siete, na ziskanie velkych zakaznikov je potrebna cenova vojna
4. dochadza ku konsolidacii a k spajaniu v odvetvi
5. je tu obchodna vojna medzi USA a Cinou
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

AMD:
Zajtra to zrejme vystrelí hore. Pred ER bude teda asi hore a vzhľadom na fin. výsledky AMD po ER zletí dole.
Všimnite si opcie 3. mája PUT 25.
https://www.nasdaq.com/symbol/amd/optio ... &money=all" onclick="window.open(this.href);return false;

AAOI:
Ján, vďaka za názor aj tvoju analýzu. Súhlasím, že ešte to nie je na rast, ale myslím si, že v priebehu pár mesiacov sa trend otočí. Očakávajú lepšie výsledky a čo sledujem sú až príliš aktívny. Dnes som zachytil, že si znížili platy o 12%. 8.5. majú ER a prvý vstup už chcem mať aj keby zletela ešte dole.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Nejaky par hodin stary PT pre AMD

Barclays analyst Blayne Curtis raised his price target for AMD to $26 from $21
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 500 AMD @ 28,10
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 500 AMD @ 28,18 (AH) (kúpené 28,10)
Zisk: 40,- USD

Rozmyslel som si to. Na dennom grafe je pripravená na rast, ale na hodinovom vyzerá ísť skôr poklesová perióda, asi sa bude dať chytiť ešte za 27,50. SPY stále nevyzerá dobre, Nasdaq vystúpaný a je ER sezóna, náhodou zajtra pred otvorením trhov nejaký ER dopadne zle, tak radšej neriskujem. No zajtra to môžu pumpnúť, na druhej strane je to nezvyklé pred ER.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Martin: imho mohla by ist dnes hore kvoli tomuto
https://wccftech.com/amd-partners-summi ... -7nm-navi/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja som si to zle zafixoval ako shareholders summit, ale je to partners summit. Mal by byt teraz niekedy.
"Summit that is happening around April 23 later this month."
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lukas, je to možné, uvidíme, ja som tesne po 14-tej mal prst nad enterom za 28,10, toľko chvíľu bola, lenže zároveň si hovorím, že vrchol pred pár dňami na trhoch bude možno stále vrchol ďalších 10 rokov :lol:

Edit: Zadaný pokyn BUY 500 AMD @ 28,10
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

No ale je to len rumor, zopar sites o tom informoalo ale nic podrobnejsie som nenasiel. A to ked uz rumors tak to sa daju rovnako vazne brat tie debaty okolo tesla vs nvidia AI chipu a ci pre Teslu aspon cast IP neposkytlo AMD. :-)

A s tymi opciami, tak ludia myslia ze pojde pod 25. No len aby z toho nebol zasa nejaky SQ, jeden nikdy nevie :)
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 500 AMD @ 28,10 (potvrdzujem kúpu z PM pokynu, kúpené dnes v prvej minúte openu).
Dnes to bol falošný breakout :) . Zajtra asi bude repete. Trhy sa dostali na nové maximá. AMD malo nízke volume, dlhšie má teraz nižšie. V závere niekto kúpil v jednom bloku 500k shares za 27,92. Tak snáď zajtra.

Lukas, držíš stále rovnako?

Edit: k opciám PUT 25: Lukas tu nejde len o opcie, keďže AMD lieta počas kvartálu na vlne očakávaní, ER je najlepšie obdobie na konfrontáciu s realitou.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Jasne, stale drzim rovnako.
Uvazoval som ze este dokupim aspon nejake mensie mnozstvo ( na dorovnanie poctu shares )

Chcel som dokupovat v den ked oprela 26,96 ale cital som tvoju reakciu ohladom Q1/Q2 tak som nekupoval.

Btw teraz ten posledny mesiac to vyzera na cup and handle ..

Edit: toto je trosku starsie, info som nasiel este vcera ale nenasiel som to potvrdene z viacerych zdrojov.

https://www.barrons.com/articles/amd-ma ... 1556045227" onclick="window.open(this.href);return false;

Jefferies analyst Mark Lipacis on Tuesday raised his price target for AMD shares, citing his optimism for chip share gains against Intel. He reiterated his Buy rating on AMD.

Lipacis raised his price target for AMD stock to $34 from $30, representing 22% upside to the stock price.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lukas, dnes je ER Intelu. Takže bude večer divočina :D . Dnes behal internetom rumor, vraj Intel príde s 10 nm čipmi až v roku 2021/22, vraj to ale môže byť len krízový plán. Pýtali sa na to aj v Inteli, ten zareagoval, že to nebudú komentovať. Dnes ten prudký prepad bol celkom šok. Pred otvorením trhov bola obrovská volatilita DOW -0,40%, SPY 0% a Nasdaq +0,40%, to sa často nevidí, že jeden index výrazne v pluse a druhý v mínuse.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

No pozeral som presne na to dneska. Aj na tu leaknutu roadmapu. Co som cital tak niektori aj riskli short na INTC.
Imho zalezi co povedia pocas ER. Ak spomenu silnejucu konkurenciu tak AMD asi vystreli ak napr celkovo maksie predaje, nizsi dopyt, horsie vyhliadky tak by to mohlo stiahnut AMD dole. Tak sa budem moct rozhodnut ci prikupit alebo nie.

Sranda by bola keby to AMD zasa beatlo. Ak ale potvrdi vysledky INTC tak to imho nebude moc dobre. To asi potom bude pad rovno z utesu ..

Edit: MS ale beatol a udajne na licencnych poplatkoch maju +9% YoY. Cize dufajme ze to bude pozitivne pre AMD.

Zaujimave napr TSMC v ER calle spominaju na dalsi kvartal:

Now let me provide the second quarter guidance. Based on the current business outlook, we
expect second quarter revenue to be between USD 7.55 billion and USD 7.65 billion, which is a 7.1% sequential increase at the midpoint.

Tak ked INTC z toho co som narychlo precital cutuju outlook a povedzme TSMC ocakava increase tak nebude to skor len vec Intelu?
Ja by som ich moc nepodcenoval s tou roadmapou. Imho je len otazka casu kedy vyriesia ako ziskat/udrzat si vyhodu co sa tyka nodu a potom moze byt vsetko uplne inak. Medzitym by ale mohli slusne klesnut :-)
Naposledy upravil/-a lukas-svk v Št 25 04, 2019 10:58 pm, upravené celkom 1 krát.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Veru, tech padá vo všeobecnosti, očakáva sa slabší rok pre SEMI, práve preto môže byť AMD zaujímavé, má totiž fantastickú guidance, pozerám, že AMD ide práve do plusu. Včera padlo XLNX, dnes pád pokračoval a to sťahovalo pravdepodobne celé SEMI. Musíme počkať na analytikov.

Edit: AMD ide do plusu :D Ak sa totiž náhodou to s tým 10 nm procesom potvrdí, tak AMD pôjde hore ako raketa.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"