Výnimoční podnikatelia (výmena názorov)

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Prezentácia výsledkov Hedge Fondov (HF)

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Dúfam, že aspoň na týchto ľudí ste hrdí.
Vobec nie.
Iba sú lucky v tom čo robili, nič viac. Keby robili niečo iné, možno chodia do práce na nočné.
Strašne to preceňuješ.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Prezentácia výsledkov Hedge Fondov (HF)

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Ale tú Airmikovu odporúčanú knihu som si objednal na Martinuse, lebo od Airmika ma baví všetko čo napíše :D
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezentácia výsledkov Hedge Fondov (HF)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zadarmo si stiahni na webe CHUDOBNÝ HONZA, BOHATÝ JOHN od Vanharu a dostaneš sa do obrazu o čom je podnikanie.
Buď to máš v sebe, alebo ti žiadne knihy nepomôžu. :wink: Je lepšie prečítať si o podstate podnikania v USA, lebo tam to vychádza z kapitalizmu. U nás tá falošná predstava, že podnikanie je o šťastí , alebo o peniazoch vychádza z komunizmu. Komunizmus potláčal v ľuďoch chuť sa presadiť a produkoval závisť. Výsledkom je, že ľudia dodnes všade hľadajú chyby, len nie u seba...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Prezentácia výsledkov Hedge Fondov (HF)

Príspevok od používateľa Rokosák »

Existuje studia (zial neviem kde je zverejnena), ktora hladala spolocne crty uspesnych podnikatelov. Porovnavali vzdelanie, vek, zaciatocny kapital, rodinu a rozne ine faktory. Co zistili? Nic. Mnoho ludi s tymi istymi predpokladmi ako uspesni podnikatelia nedosiahli nic. Vysledok vyskumu je, ze k uspechu potrebujes stastie. Ak ho nemas, mozes mat vsetko ostatne aj tak ti to nebude nic platne.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Prezentácia výsledkov Hedge Fondov (HF)

Príspevok od používateľa jogo »

Airmike napísal: jogo - tych seriovych podnikatelov je more, to ze filip v nejakom clanku pisal opak, to asi nebude problem tych podnikatelov.
Keď si spätne pozriem naše názory prezentované na tomto fóre, už teraz preverené časom, tak Filip mal najkvalifikovanejšie názory z nás všetkých. A Jonatanus podobne. Možno preto sú teraz úspešnejší, ako my ostatní.


Nevyznám sa v tých prepojeniach firiem, ktoré si tam uviedol pre paypal mafiu, ale confinity a xcom snáď boli len iné názvy pre paypal.

https://en.wikipedia.org/wiki/PayPal_Mafia" onclick="window.open(this.href);return false;

PAYPAL predali za 1.5mld USD v roku 2002.

http://www.cnet.com/news/ebay-picks-up- ... 5-billion/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tak len jednoducho tieto peniaze z predaja investovali do iných projektov. Ak by boli nakúpili za tie peniaze indexove fondy v roku 2002 na dne krízy, takisto by už z nich dnes boli miliardari. Teda okrem Muska tam nevidím nikoho, kto by založil ďalšiu firmu takú známu ako PAYPAL.
Zas ale treba uznať, že americký sen je zbohatnúť z ničoho ako napr. Gates, Bezos, Musk a keď už raz niekto zbohatol, ako môže znova zbohatnúť z ničoho. To by musel najprv skrachovať...idem sa ja radšej venovať dejinám fyziky :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prezentácia výsledkov Hedge Fondov (HF)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

JUGGLER napísal: Aspoň čiastkové info:

ESET ročné tržby okolo 400 miliónov €, 1300 zamestnancov.
AVG: obchodoval som ich na Nasdaqu až kým ich nekúpili za 1,3 mld. USD. Hádajte kto ich kúpil? Avast
AVAST: obchoduje sa na Londýnskej burze a má kapitalizáciu okolo 3 miliardy €.
Avast má tržby okolo 800 mil. USD ročne a 1800 zamestnancov.

Dúfam, že aspoň na týchto ľudí ste hrdí.
S pocitacmi sa zaoberam od 10 rokov od 8 bitovych po Win10. Mam doma minimalne 10 pocitacov a v zamestnani podobne. Kde narazim na antivir, hned ho odinstalujem. Win10 tolerujem v zopar pocitacoch, tie skutocne pracovne maju Win7 Pro alebo Win XP. Vo vsetkych sukromnych pocitacoch mam cracknute Win7 Ultimate alebo cracknute WinXP, zo zasady ziadne aktualizacie a ziadne antiviraky. Za poslednych 10 rokov som ziaden z tych pocitacov neformatoval kvoli virusu.
Takze AVAST, AVG, ESET, NOD, ESET - su z mojho pohladu "rubbish".

Spoluziak z FEI, ktory bol inteligencne vzdy daleko predo mnou a v rocniku musel byt medzi TOP5 robil zopar rokov v ESETe a minuly rok dal vypoved, lebo sa to tam vyvijalo podobne ako v nasej fabrike. Management uplne vygumovany, jeden manager robil naprieky inemu managerovi a uplne nezmyselne rusil rozpracovane projekty len aby sa mohol blysnut obcas pred nejakym inym managerom a "zasluhy" malo akoze jeho oddelenie. Proste typicke zabo-mysie vojny managerov, ktori po technickej stranke nemaju ponatia o nicom, travia dni na poradach a prezentaciach a jedinou ich starostou je, aby sa nejako zubami nechtami este chvilu udrzali na pozicii, kam sa dohrabali (samozrejme uplne "poctivo", vdaka schopnostiam a znalostiam).

Prepojenie ESETu s nastupujucou politickou garniturou zacina byt trochu uz aj zverejnovane, a nemam problem verit tomu, ze kus pravdy na tom aj moze byt.


Proti Jonatanusovi a Filipovi nic nemam, ich vytvory nepoznam, tak sa nemam sancu relevantne vyjadrit. Ich produkty su urcene asi skor pre naozajstnych investorov.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prezentácia výsledkov Hedge Fondov (HF)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ked sa nad tym len trosicku fundamentalne zamyslite, jedina firma, ktora ma dovody naozaj sa snazit o ochranu pred virusmi, je Microsoft. Vsetky ostatne sa vezu na predavani suchych rozkov zabalenych v celofane uzivatelom. Davaju im v podstate malware a nechavaju si za to platit. Ved preco si neukrojit z kolaca, kde sa da uliat si miliony. Z neostrihanych ustrachanych oveciek bojacich sa o par ich rodinnych fotiek, ktore si mozu dat na USB disk a osud vsetkych vsednych domacich pocitacov s par hrami im moze byt uplne ukradnuty.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Prezentácia výsledkov Hedge Fondov (HF)

Príspevok od používateľa Rokosák »

Je mozne, ze ani Jonatanus ani Glasa nemaju na tuto sajtu cas? Iba sa pytam.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezentácia výsledkov Hedge Fondov (HF)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rokosák napísal:Je mozne, ze ani Jonatanus ani Glasa nemaju na tuto sajtu cas? Iba sa pytam.
Firmy sa im rozrástli. Narodili sa im deti. Filip mal naposledy 15 zamestnancov. Nie každého baví forever vykecávať len tak.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Prezentácia výsledkov Hedge Fondov (HF)

Príspevok od používateľa Airmike »

jogo

respektujem to, ze mas nejaky nazor, ale aj ty musis reflektovat to, ze je opat limitovany informaciami, ktore mas. takze tuto debatu porovnavania kto dalej docika, by som nechal tak. kazdy clovek je individualita. jonatanus robil globalny biznis. filip robi lokalny. vobec nema zmysel porovnavat ani tieto dva pripady, nie este hodnotit ostatnych. ak sa citis ako autorita, ktora by to mohla hodnotit, tak je to trochu zvlastne, ale ked uz sa tu vyjadruju nekompetentni ludia k ESETu , AVG, AVASTu, Tesle a podobne. tak je to stale este uplne v pohode.

cele toto vytvaranie nazorov je priamo umerne prostrediu v ktorom sa pohybujes. uvediem ti priklad. pred nedavnom sme sa bavili v diskusii s podnikatelmi o tom, preco na Slovensku nevznikaju dostatocne velke a uspesne firmy. moj nazor bol ten, ze je to prostredim, mindsetom ludi, ze nemaju viziu rast do velkosti, kde je zaujimave urobit napriklad IPO. ked v amerike alebo v nemecku alebo v UK mas 10M USD valuaciu a firma nepokracuje v raste, tak je to fail (moj nazor), Filip na to povedal, ze mat firmu z valuaciou 10M USD nie je fail v ziadnej krajne. takze v principe dva uplne odlisne nazory. otazka je, ktory z nich je relevantny.

pre cloveka, ktory si chce v malom robit na vlastnom piesocku nejaky projekt je to super. pretoze je v porovnani zo svojim okolim super podnikatel. (co je mimochodom pravda). pre cloveka , ktory zamestnava top spickovych (a drahych) ludi, ktori maju potencial postavit 10x vacsiu firmu, je to strata casu. je jedno ci tu firmu zavries, predas, ponechas na mlieko. jednoducho je evidentne, ze bootstrapovat x rokov pre firmu, ktora nenarastie do zmysluplnej velkosti je blbost. a to ti povie kazdy investor, kazdy top zamestnanec a kazdy podnikatel, ktory sa pohybuje v prostredi, kde maju konkurencne firmy (mysli sa tym konkurencia v zamestnavani ludi, konkurencia investorskeho kapitalu) valuacie 10-30-50-100M USD.

takze takto nejak je to s tou validitov nazorov. vzdy je to o uhle pohladu. ty ako clovek si mozes sam pre seba vytvorit nazor o tom, kto je kvalifikovanejsi. ale pravda je taka, ze na tom co si myslis vobec nezalezi. ani na tom co si myslim ja alebo Filip.

btw: spomenul som si na jednu prednasku z 2016, ktora hovori o seriovych podnikateloch, resp tej nasej diskusii s Filipom.
nedajte sa odradit nazvom, je to prezentacia o porovnani CZ a SK
https://slideslive.com/38898288/there-a ... ?locale=en" onclick="window.open(this.href);return false;
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prezentácia výsledkov Hedge Fondov (HF)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

cryptotrader napísal: Nehnevaj sa, ze budem osobny, ale podla tvojich prispevkov aj z ineho threadu o pocitacovom vybaveni si dost v tejto oblasti amater. Nevies ani ako pracuje USB kluc. To ze pouzivas unsupported Windows XP tiez dost o niecom hovori. Hackeri sa na tvoje pocitace dostanu aj bez virusov. A ten tvoj kamarat, ak chcel studovat IT si mal vybrat FIIT, nie FEI. Ale na FIITku ho asi nevzali, tak mu nezostavalo nic ine, len ist FEIku.
V case ked sme studovali my, existovala este len FEI. FIIT vznikla az po nas a spociatku bola len D blok z FEI. Mimochodom ten kamos zopar rokov aj cvicil/cvici studentov na FIIT ako bokovku, pripadne tam mozno viedol aj nejaky drobny predmet vo vyssich rocnikoch. Ja som bol elektronik, kamos info. IT-ckari sa uz v tom case zaoberali diametralne odlisnimi vecami nez my elektronici.
JUGGLER napísal: Zadarmo si stiahni na webe CHUDOBNÝ HONZA, BOHATÝ JOHN od Vanharu a dostaneš sa do obrazu o čom je podnikanie.
Pacila sa mi. Dnes som ju na smene zbezne precital, niektore casti iste preluskam este raz. Najviac ma pobavili casti, ako Americania povazuju za neslusne, ked im povie niekto pravdu do oci (obzvlast sefovia). A ako sa od nich ich realny nazor nikdy nedopatras (narovinu; jedine z ich nasledneho konania).
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezentácia výsledkov Hedge Fondov (HF)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Som rád že sa ti páčila. Možno aj ty raz ,,upletieš z hovna bič,, :lol:

ALL: tu je linka na pdf: https://www.podnikanivusa.com/wp-conten ... _v_USA.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
iné verzie: https://www.podnikanivusa.com/moje-kniha/" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prezentácia výsledkov Hedge Fondov (HF)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Airmike napísal:ked v amerike alebo v nemecku alebo v UK mas 10M USD valuaciu a firma nepokracuje v raste, tak je to fail (moj nazor), Filip na to povedal, ze mat firmu z valuaciou 10M USD nie je fail v ziadnej krajne. takze v principe dva uplne odlisne nazory. otazka je, ktory z nich je relevantny.
Je to o tom, ako pozeras na ludi. Ked kazdy zo 7,6 miliardy ludi bude chciet mat firmu s valuaciou 10M USD a rast, tak zemegula neznesie ani frakciu takeho planu. Filip ma evidentne (v tejto veci) k ludom vacsiu uctu nez ty. A to je ten rozdielny "mindset".
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prezentácia výsledkov Hedge Fondov (HF)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

JUGGLER napísal:Som rád že sa ti páčila. Možno aj ty raz ,,upletieš z hovna bič,, :lol:
Jedine Chuck Norris vie aj z hovna upliect bic.
Velmi ma prekvapilo, ze prvy rok tam vobec nemaju dovolenku. Nasledujuci rok tyzden a neskor dva. Aj ine veci ma tam dost prekvapili.
Uz Cinu s komunistickymi pohanacmi nepovazujem za az taku hrozbu v porovnani s USA a ich systemom. Su to prakticky blazni. Mozno bude aj prinosom, ked sa tieto dva systemy o par desatroci vzajomne znicia.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Prezentácia výsledkov Hedge Fondov (HF)

Príspevok od používateľa Airmike »

jaroslav80 napísal:[

Je to o tom, ako pozeras na ludi. Ked kazdy zo 7,6 miliardy ludi bude chciet mat firmu s valuaciou 10M USD a rast, tak zemegula neznesie ani frakciu takeho planu. Filip ma evidentne (v tejto veci) k ludom vacsiu uctu nez ty. A to je ten rozdielny "mindset".
trepes totalne blbosti. a zacina to byt osobne. nechapem aku ty mozes mat vedomost o tom, aku uctu mam ja k ludom. absolutne to s temou nesuvisi, ale predsa mas pocit, ze sa potrebujes vyjadrit.

pisal som o tom, ze spickovi ludia ti nebudu pracovat vo firme, ktora nema potencial, uspech firmy je ich uspechom. moja ucta k ludom, je prave v tomto pripade az prehnana. nedovolil by som si mrhat ich casom, pre svoj osobny benefit. to ale pochopi len clovek co maka. a nechodi si to do prace len odsediet.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prezentácia výsledkov Hedge Fondov (HF)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

OK, napisal som to asi prilis hrubo, ospravedlnujem sa.

Filip chcel zrejme poukazat na to, ze uz ked niekto vybudoval 10M hodnu firmu je to uspech. Proste komentoval prvu cast toho co sa stalo, a druhou castou (ze firma uz dalej nerastie) sa prilis nezaoberal.
A ja som chcel povedat, ze nemozu vsetky firmy ktore dosiahli 10M pokracovat v raste, lebo tu proste nie je tolko zdrojov. Rast jednej firmy je automaticky upadkom niektorych konkurencnych. A nemusi byt len z toho isteho oboru. Ked proste peniaze od spotrebitelov ziska tvoja firma, minu menej za vyrobky a sluzby inych firiem.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Prezentácia výsledkov Hedge Fondov (HF)

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Trochu o vizionaroch z Googlu
Prílohy
837662AD-5B70-4A0D-8176-A0E214F817D5.jpeg
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prezentácia výsledkov Hedge Fondov (HF)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Airmike napísal:ked v amerike alebo v nemecku alebo v UK mas 10M USD valuaciu a firma nepokracuje v raste, tak je to fail (moj nazor), Filip na to povedal, ze mat firmu z valuaciou 10M USD nie je fail v ziadnej krajne. takze v principe dva uplne odlisne nazory. otazka je, ktory z nich je relevantny.
Odpoved upravena do slusnej formy - Filipov, lebo 7,6 miliona ludi a len jedna zemegula.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Prezentácia výsledkov Hedge Fondov (HF)

Príspevok od používateľa Airmike »

ok, to je dobra odpoved, na otazku preco na Slovensku nevznikaju velke a uspesne firmy.
kompletne to dava zmysel. ako vacsina veci, ktore si tu napisal.

tymto beriem tuto temu, ako dokonale vycerpanu :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Výnimoční podnikatelia (výmena názorov )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

založená nová téma
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Výnimoční podnikatelia (výmena názorov )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

a debata presunutá..
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prezentácia výsledkov Hedge Fondov (HF)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Airmike napísal:ok, to je dobra odpoved, na otazku preco na Slovensku nevznikaju velke a uspesne firmy.
kompletne to dava zmysel. ako vacsina veci, ktore si tu napisal.

tymto beriem tuto temu, ako dokonale vycerpanu :)
Ak je na akehokolvek cloveka na Zemi pisany majetok vyssi nez 10M USD, vidim to ako jednoznacny fail systemu. Bez ohladov na to, ako je ten clovek schopny a pracovity. Ty to vidis inak a to je diametralny rozdiel medzi nami.

Cize firma s kapitalizaciou 100M ak je vlastnena menej nez 10 ludmi, vidim to ako jednoznacny fail systemu.
Proti vzniku velkych korporacii nic nemam.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Prezentácia výsledkov Hedge Fondov (HF)

Príspevok od používateľa jogo »

Airmike napísal:jogo

nie este hodnotit ostatnych. ak sa citis ako autorita, ktora by to mohla hodnotit, tak je to trochu zvlastne,
Ja nikoho hodnotiť nemusím, čas hodnotí naše názory, či boli správne. Ale keďže analytici, politici a všeobecne ľudia dnes tvrdia to a zajtra ono, tak je dobre sa pozrieť 10 rokov dozadu, aké mali názory o budúcom vývoji a nakoľko sa ich názory potvrdili. Ja mám tu smolu alebo šťastie, že si veľa pamätám a tak tu niektorým členom fóra občas pripomeniem, že v minulosti to videli ináč. A preto si pamätám aj Glasové názory a hoci som vtedy moc s nimi nesúhlasil, tak sa ukázali správne. Určite nie všetky, ale dosť ich bolo.
Každá teória(fyzikálna ale aj ekonomická) musí vysvetľovať nielen minulé udalosti, ale hlavne predpovedať aj budúce ešte udalosti. Ak predpovie budúce udalosti, tak to potvrdzuje jej pravdivosť.
Preto by som veľmi uvítal, aby každý analytik mal svoje verejné fiktívne portfólio, a tam fiktívne obchodoval svoje analýzy. Hneď by bolo jasné, kto má akú úspešnosť a vedeli by sme, akú váhu davať jeho názorom.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Výnimoční podnikatelia (výmena názorov )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Test, či sa môj príspevok objaví v aktívnych ...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Výnimoční podnikatelia (výmena názorov)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

test
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"