SNES

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

SNES

Príspevok od používateľa Martin7 »

Našiel som jednu biotech firmu, ktorá ma celkom zaujala. Volá sa Senestech (ticker SNES). Má vo vývoji potravu pre hlodavce, kde po konzumácii dôjde k zníženiu plodnosti. Je to teda ,,humánne likvidovanie" hlodavcov. Tento ich vynález je v schvaľovacej fáze 2 (ak som to správne pochopil, v dohľadnej dobe budú výsledky). Napadlo ma, keďže sa jedná o zvieratá, musí byť aj fáza tri? Firma je samozrejme zatiaľ stratová, ale má zaujímavý potenciál (podľa mňa). Toto by mohlo na západnom trhu ísť. Ja sám mám z toho zmiešané pocity. Myslím, že v najbližšom období by mohla byť zaujímavá na kúpu. Ak sa niekomu chce na ňu pozrieť a napíše svoj názor budem rád. Celkom by ma zaujímal názor Trumpetu, keďže sleduje biotech. Dnes akcia zavrela 1,08 USD.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 746 times
Been thanked: 81 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa rmaly »

Martin7 napísal:Našiel som jednu biotech firmu, ktorá ma celkom zaujala. Volá sa Senestech (ticker SNES). Má vo vývoji potravu pre hlodavce, kde po konzumácii dôjde k zníženiu plodnosti. Je to teda ,,humánne likvidovanie" hlodavcov. Tento ich vynález je v schvaľovacej fáze 2 (ak som to správne pochopil, v dohľadnej dobe budú výsledky). Napadlo ma, keďže sa jedná o zvieratá, musí byť aj fáza tri? Firma je samozrejme zatiaľ stratová, ale má zaujímavý potenciál (podľa mňa). Toto by mohlo na západnom trhu ísť. Ja sám mám z toho zmiešané pocity. Myslím, že v najbližšom období by mohla byť zaujímavá na kúpu. Ak sa niekomu chce na ňu pozrieť a napíše svoj názor budem rád. Celkom by ma zaujímal názor Trumpetu, keďže sleduje biotech. Dnes akcia zavrela 1,08 USD.
a azijci nebudou mit co zrat :)
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Martin7 napísal:Našiel som jednu biotech firmu, ktorá ma celkom zaujala. Volá sa Senestech (ticker SNES). Má vo vývoji potravu pre hlodavce, kde po konzumácii dôjde k zníženiu plodnosti. Je to teda ,,humánne likvidovanie" hlodavcov. Tento ich vynález je v schvaľovacej fáze 2 (ak som to správne pochopil, v dohľadnej dobe budú výsledky). Napadlo ma, keďže sa jedná o zvieratá, musí byť aj fáza tri? Firma je samozrejme zatiaľ stratová, ale má zaujímavý potenciál (podľa mňa). Toto by mohlo na západnom trhu ísť. Ja sám mám z toho zmiešané pocity. Myslím, že v najbližšom období by mohla byť zaujímavá na kúpu. Ak sa niekomu chce na ňu pozrieť a napíše svoj názor budem rád. Celkom by ma zaujímal názor Trumpetu, keďže sleduje biotech. Dnes akcia zavrela 1,08 USD.
Martin, ta spolocnost nevyzera az tak zle. Ale je to microcap a zatial tvori iba stratu. Cela jej buducnost zavisi od schvalenia toho produktu co je obrovsky risk.
Nikto nemame vestecku gulu a pokazit sa moze cokolvek. My ako potencialni investory mozme mat nastudovane vsetko verejne dostupne o tej spol. a produkte, ale to este nie je ziadna zaruka toho ze by sme vedeli predikovat konecny uspech-neuspech. Neskor sa na to este pozriem, privitam nazor ostatnych.. Taketo micro spol. malokedy maju obrovsky uspech, vecsina z nich skor ci neskor zbankrotuje a mnohe aj vedome zavadzaju investorov.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mne sa páči. Viac ako bioakcie ktoré sme rozoberali predtým. Ja ju mám pod Agricultural Chemicals.
Pred 2 rokmi išla po 10 USD. Graf ma vynikajúci. Potkanov je v Amerike strašne veľa a nerobia škody len v poľnohospodárstve. Minule som pozeral video ako na najprestížnejších plážach Los Angeles sa to večer hemží tisíckami potkanov...Otrasné.

Z tržbami 50 tisíc USD pred rokom...toho roku sa čaká 580 tisíc a na budúci rok 6,88 milióna...to je parádny rast.

Trebalo by zistiť detaily, či to nezničí aj užitočné zvieratká, hmyz, vtáky...atd.. prípadne iné možné negatíva.... Aj u nás je taký prípravok na mravce faraóny: dáš im nažrať, oni to odnesú kráľovnej a tá prestane rodiť (sterilita )...Celá generácia potom vymrie.

Dalej ako je na tom konkurencia...Je to prevratný spôsob ? Zatial viem tak, že jedy používané u nás narúšajú zrážanlivosť krvi a potkany vykrvácajú. Ovšem tie jedy sú nebezpečné aj pre ľudí a iné zvieratá... To zníženie plodnosti je zaujímavý spôsob.

Nepáči sa mi, že firma offeruje za nízke ceny...proste riedia...treba zistiť ako sú na tom finančne...či vydržia.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: SNES

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Oddelil som túto akciu do samostatnej témy. Dnes som znova trochu poštudoval.

ContraPest® is designed, formulated and dispensed to be low hazard for handlers and non-target species such as wildlife, livestock and pets, where the active ingredients break down rapidly.

Neškodí iným druhom, aktívna látka sa rýchle rozkladá a tí čo ju použili majú s ňou dobré skúsenosti. Podľa toho, čo som naštudoval , tento prípravok je už schválený a registrovaný, len sa usilujú dostať ho zo schvaľovaním do rôznych oblastí, nielen poľnohospodárstva.

Ja si myslím, že posledný rast je na základe dobrých správ, že bola úspešne použitá v trojmiliónovom meste St. Louis.
V miestnej TV ju vychválili. Takisto som narazil na viacero dobrých referencií, takže si myslím že tento produkt má budúcnosť.
Amerika je zamorená potkanmi. Nikde na svete sa toľko neplytvá potravinami ako tam. A druhá vec, že priamo v polnohospodárstve hlodavce zožerú kopec úrody a v živočíšnej výrobe žerú krmivo priamo hosp. zvieratám (napr. hydine ) a roznášajú choroby.

Treba si uvedomiť, že jeden pár potkanov - samec a samička za 1 rok dokážu vytvoriť populáciu 15 000 potkanov.
Ak použijete dostupné otravy, problém potlačíte, ale tie potkany čo prežili obnovia predošlú populáciu do pol roka. Takže s otravami je to len večné zabíjanie, kým s produktom ContraPest je to kŕmenie potkanov, ktoré sa postupne prestanú množiť. Prípravok potláča tvorbu vajíčok u samičiek, ale aj tvorbu a životaschopnosť spermí u samčekov.

Podľa grafu je firma na burze tretí rok, pričom bola zo začiatku trhom oceňovaná na cca 8 USD. Teraz ide po 1,24. Firma ako taká má 35 zamestnancov a je to vzorná firma , čiže manažment je OK.
Jediná vec čo ma znepokojuje, či prežijú ako start-up finančne. Lebo podľa offeringov vidno, že riedia, čiže tlačia stratu pred sebou a to je tlak na pokles ceny akcií, nie na rast.

Zapísal som si do kalendára, že budú zverejňovať na budúci týždeň. Zvyknú zverejňovať slabo, strata je vždy väčšia, takže dnes som kúpil prvých 2000 ks po 1,25 a o ďalšom dokupe sa rozhodnem po zverejnení finančných výsledkov - ked podľa mňa cena klesne. Takisto zvykne klesnúť po offeringu...takže jej budúcnosť je o tom, aby čím rýchlejšie sa dostala na trh a začala expedovať svoj výrobok firmám, ktoré ničia škodcov (Pest Control ).
Prílohy
SNES.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: SNES

Príspevok od používateľa JUGGLER »

update, info, earnings:

Earnings slabé ako som očakával:
eps strata -0,11..tržby 137k .....čakala sa strata -0,10 a T 440k
keďže to bol Q4, tak za celý rok strata -0,63 a tržby 297k ( čakalo sa -0,62 a T 580k )

Tá strata je v podstate ok, ale tržby sú oveľa slabšie ako sa čakalo.
Akcia pôjde zajtra určite dole...Dnes zavrela po 1,41...teraz ked toto píšem ide po 1,15.

Napriek týmto earnings je tento pullback viac menej technický...po silnom raste nad 100% za prvé tri mesiace tohto roka.
Fundamenty nie sú zlé, firma má long term dlh iba štvrť milióna...svojích 35 zamestnancov a výrobu dokázala pekne financovať z kapitálového trhu. Tá strata je viac menej in line, akurát menšie tržby prekvapujú, ale môže to byť len omeškanie.....Som zvedavý, či na cc povedia niečo k next Q, lebo tam sa očakávajú tržby 500k...takže to závisí dosť od toho kolko expedujú do Washingtonu...Neviem kde sa pokles zastaví...zajtra si ešte prečítam tlačovvú konferenciu a budem hľadať optimálnu cenu na ďalšie nákupy.

dalšie info a zhrnutie:

The Company ended the year with approximately $5 million in cash and minimal long-term liabilities of $0.3 million.
The Company announced its largest ContraPest® order to ship to Washington D.C. with the deployment expected to commence in the spring of 2019. (news vieme, ale termín začne teraz )
SenesTech and Pestmaster announced deployment of ContraPest in a major transit agency in Southern California.
The Company confirmed news reports that the St. Louis Gateway Arch Park Foundation expects to continue and expand their use of ContraPest as the city of St. Louis embraces the role fertility control plays in integrated pest management.
The Company announced expanded deployment of ContraPest in a number of animal sanctuaries in the state of New York.
The Company hosted trials of ContraPest in poultry production facilities in Central California.
The Company added highly-regarded leader in the hospitality industry Kenneth Siegel to the Board of Directors.
Removal of the "Restricted Use Only" label from ContraPest was ordered by the U.S. Environmental Protection Agency (EPA) in October 2018, and subsequently, as of March 27th, the Company has received state approval for the new label in 23 states, including Florida and Washington.
The Company launched a new scientific speaker series, showcasing the scientists and researchers who have made substantial contributions in rodent/animal behavior, rodent management, fertility control and other related fields.
Continued improvements in cost of goods sold should improve gross margins in 2019 significantly.

We are confident that this latter marketing focus, which we call 'pull', will drive substantial growth in 2019."
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: SNES

Príspevok od používateľa Martin7 »

Vďaka za názory Trumpeta a Juggler. Pár informácií, ktoré som medzičasom zistil, niečo už načrtol aj Juggler. V priebehu marca a apríla sa ohľadom tejto spoločnosti dosť udialo. V USA niekoľko miest a štátov zakázalo používanie klasických jedov na potkany (napr. na báze riedenia krvi). Nejde tu ale zďaleka len o humánnosť a o problém ich rozkladajúcich sa tiel. Problém vo väčšine amerických miest to vôbec neriešilo ale len presúvalo. Niektoré vyjadrenia miest som aj celé čítal. Do miest to lákalo túlavé psy a v menších mestách aj iné väčšie zvieratá, ktoré sa kŕmili potkanmi a ohrozovali ľudí. Pozrel som si o tom aj niekoľko dokumentov. Čo je ešte viac prekvapivé, že podobný problém a riešenia začali resp. začínajú zavádzať aj ázijské krajiny. Na fórach som zachytil informáciu, že produkt od SNES bol schválený v 20 krajinách behom posledného mesiaca. Neviem to ale definitívne naisto. SNES ide výrazne zapracovať na marketingu, táto informácia sa tiež pričinila o rast akcie. Sám som si hovoril, že tu bude teraz najväčšia slabina. Zverejnili už aj očakávané tržby na rok 2020 a bude to 11 mil. USD. Vyzerá to na zaujímavú guidance.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: SNES

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin7 napísal: Na fórach som zachytil informáciu, že produkt od SNES bol schválený v 20 krajinách behom posledného mesiaca. Neviem to ale definitívne naisto. SNES ide výrazne zapracovať na marketingu, táto informácia sa tiež pričinila o rast akcie. Sám som si hovoril, že tu bude teraz najväčšia slabina. Zverejnili už aj očakávané tržby na rok 2020 a bude to 11 mil. USD. Vyzerá to na zaujímavú guidance.
Na fórach sa všeličo poprekrúca...

- schvalili len to, že v 23 štátoch USA už nemusí mať nálepku ,,iba na obmedzené použitie,,
as of March 27th, the Company has received state approval for the new label in 23 states, including Florida and Washington.

- Prípravok je schválený od 8/2016

- na marketingu im už zapracovala jedna firma - postarali sa o články v celoamerických časopisoch a pod. Myslím, že kvôli tomu sa cena odrazila od dna. Ale to už je za nami...

- v marketingu sa zmenilo to, že okrem vlastnej stránky už majú aj stránku na FB, Instagrame a LinkedIne

- tržby 11 mil. za 2020 sú len odhady analytikov..takisto tržby 6,72 mil. na tento rok (2019).
Realita za minulý rok (2018) sú tržby 0,3 mil. pričom sa čakalo oveľa viac

Tu sú fundamenty s poslednej prezentácie začiatkom tohto mesiaca v New Yorku:

Tržby za 2018: 300 tis.
Strata za 2018: -8 mil. USD ( každý rok takú vyrába....tento rok ked sa zvyšia T tak by sa to malo zlepšiť )
Dlh: 0,5 mil
Cash: 4,9 mil.

Tá firma má super budúcnosť, ked tržby pôjdu hore a nezvalcuje ju nejaký podobný produkt od inej velkej firmy...
Lenže je už pomaly +200% toho roku a veľa sa toho nezmenilo...
Stále je to nič oproti cene 8 pred dvoma rokmi, kedy boli očakávania extrémne veľké...
Ale fundamentálne pri terajších tržbách je vysoko....

Tu pekne vidno ako ťažko je oceniť akciu, ktorej tržby a zisk sú momentálne na penny stock, ale perspektíva rastu tržieb a ziskov ju môže dostať aj k 10 USD.
Prílohy
SNES April 2019.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: SNES

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Teraz zverejnila. Znova veľmi slabé tržby. Odhady boli 350 tisíc, ale mali iba 19 tisíc... :roll: Takto z nich raketa nebude...
Strata sa čakala -0,10 a aj bola -0,10.

Tu sú výhovorky:
"Results during the first quarter reflect temporary disruptions as we implemented our end user sales and marketing strategy, delays in deployments due to anticipated seasonal reduction in rodent activity during the quarter and the transition to the removal of ContraPest's 'restricted use only' status at the state level. We continued to drive improvements in our operating expenses and limit our cash utilization. We ended the quarter with cash, cash equivalents and investments of approximately $2.9 million and have received accelerating warrant exercises subsequent to the end of the quarter."

P.S. Shortol som 1000 po 1,62 a zavrel po 1,44. Viac mi nechytilo.
V ďalších dňoch sa uvidí čo dalej...budem uvažovať o nákupoch pri poklese
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: SNES

Príspevok od používateľa Martin7 »

CEO SNES-u Ken Siegel nadobudol 700.000 shares. Pravdepodobne budú v blízkej budúcnosti pozitívne správy, akcia je technicky pripravená na rast cez 2 USD. Predpredaj je vyššie.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: SNES

Príspevok od používateľa Rokosák »

Martin7 napísal:CEO SNES-u Ken Siegel nadobudol 700.000 shares. Pravdepodobne budú v blízkej budúcnosti pozitívne správy, akcia je technicky pripravená na rast cez 2 USD. Predpredaj je vyššie.
Co znamena "nadobudol", kupil, alebo dostal?

Dnesna zprava je, ze Kalifornia robi kroky k zakazaniu antikoagulantov proti potkanom. Pozri https://finance.yahoo.com/news/californ ... 00912.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: SNES

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Najskor v ramci remuneration balicka dostal aj call opcie a niektore z mnohych boli nahodou v case expiracie in the money, takze ich uplatnil a predpokladam, ze ich v co najkratsej dobe do trhu narve.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: SNES

Príspevok od používateľa Martin7 »

Rokosák, správa kde som to čítal použila slovo ,,acquired", nechcel som zavádzať, tak som to tiež tak napísal. Asi to bude tak, ako píše Martin Pillar. Správa z Yahoo čo si sem dal sa objavila až výrazne neskôr. Je to dobrá správa, ale nie úplne nová. Už v marci som čítal správu Kalifornie, kde zakazujú používanie klasických jedov na potkany, naopak, vyzerá to tak, že produkt SNES-u bude čoskoro vo viacerých štátoch USA jediný povolený prípravok (smeruje to k tomu) a v súčasnosti sa rovnakou problematikou zaoberá aj Čína (tiež smeruje k tomu, že klasické jedy nebude používať). Táto firma má správny produkt a čo je oveľa dôležitejšie aj v správny čas. Vyzerá to tak, že je jediná svojho druhu (aspoň tak sa o tom zmieňujú články).

Edit: tu je to formulované zase inak:
http://www.conferencecalltranscripts.or ... id=6362809" onclick="window.open(this.href);return false;

Asi ten rast spôsobila tá správa čo si dal, len na Yahoo bola neskôr a ja som ju nezachytil.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"