Ako zistiť zaciatok zalistovania IPO na burze

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
manforweb
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 10 02, 2019 11:12 am

Ako zistiť zaciatok zalistovania IPO na burze

Príspevok od používateľa manforweb »

Zdravim, som novacik a zaujimalo by ma akym spobom viem obdrzat emailovu notifikaciu o zaciatku obchodovania vybranej akcie na burze. Napr. som teraz pred velkou nocou prepasol nakup akcii Pinterest. Teraz by som rad nakupil UBER, nedari sa mi vsak dohladat rozumny sposob skoreho alertu, aby som vedel nakupit hned pri otvoreni obchodovania. Dakujem za kazdu radu.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Ako zistiť zaciatok zalistovania IPO na burze

Príspevok od používateľa Martin7 »

https://www.nasdaq.com/markets/ipos/act ... b=upcoming" onclick="window.open(this.href);return false;
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako zistiť zaciatok zalistovania IPO na burze

Príspevok od používateľa Ladis »

Nemel bys kupovat akcie predrazene prvni den na burze.
Vedouci pracovnici firmy koupili akcie dlouho pred IPO. A pri IPO uz prodavaji.
Nekolik dni pozdeji po IPO muze byt akcie levnejsi, ale stejne extremne predrazena.
Napriklad Beyond Meat s IPO minuly tyden ma P/B 49, P/S 35, P/E neg., dividend yield 0%.
Koupi jen zacatecnici, hlupaci a silenci, tedy dohromady hodne lidi.
https://www.morningstar.com/stocks/xnas/bynd/quote.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Na druhe strane treba akcie BMW je extremne levna s P/B 0.9, P/S 0.5, P/E 8, dividend yield 5.3%.
Koupi jen inteligenti. Tedy malo lidi.

Datum IPO dopredu i dozadu se hleda zde :) http://www.nasdaq.com/markets/ipos/" onclick="window.open(this.href);return false;
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
manforweb
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 10 02, 2019 11:12 am

Re: Ako zistiť zaciatok zalistovania IPO na burze

Príspevok od používateľa manforweb »

Neviem Ladis ale praveze uz pri par nastupoch IPO som si vsimol ze prvy tyzden cena vystupa a az potom padne, ku prikladu teraz naposledy Pinterest. Cize moja strategia je co najskor nakupit a predat po par dnoch ked by sa to uz zacalo lamat smerom dole. Je okolo toho dost velky medialny boom a myslim ze to pojde prve dni hore a potom to az padne. Ak sa vsak ocakava rovnaky scenar ako pri akciach Lyft-u tak to logiku dava.
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: Ako zistiť zaciatok zalistovania IPO na burze

Príspevok od používateľa mm1809 »

manforweb napísal:Neviem Ladis ale praveze uz pri par nastupoch IPO som si vsimol ze prvy tyzden cena vystupa a az potom padne, ku prikladu teraz naposledy Pinterest. Cize moja strategia je co najskor nakupit a predat po par dnoch ked by sa to uz zacalo lamat smerom dole. Je okolo toho dost velky medialny boom a myslim ze to pojde prve dni hore a potom to az padne. Ak sa vsak ocakava rovnaky scenar ako pri akciach Lyft-u tak to logiku dava.
Tvoj pattern sa pri UBERi nepotvrdil, ako si zareagoval?
manforweb
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 10 02, 2019 11:12 am

Re: Ako zistiť zaciatok zalistovania IPO na burze

Príspevok od používateľa manforweb »

Dakujem Ladis, cuvol som aj na zaklade tvojho prispevku :) som opat o skusenost bohatsi.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Ako zistiť zaciatok zalistovania IPO na burze

Príspevok od používateľa Istiach »

Niekedy clovek urobi blbost a vypali to dobre, niekedy urobi vsetko dobre ale vypali to ako blbost. inokedy urobi blbost a skonci to ako blbost, alebo urobi dobru vec a dopadne to dobre. Ktory z tych dvoch pripadov bol ten tvoj? :)
manforweb
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 10 02, 2019 11:12 am

Re: Ako zistiť zaciatok zalistovania IPO na burze

Príspevok od používateľa manforweb »

Istiach: chcel som urobit blbost a skoncilo by to ako blbost, ak by k tomu Ladis nepridal svoju pripomienku, takze mu este raz dakujem :)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Ako zistiť zaciatok zalistovania IPO na burze

Príspevok od používateľa Rokosák »

Medzi rokmi 1980-2014 bolo 8061 IPO. Z toho priemerny vynos z prveho dna bol 17.9% a priemerny trojrocny rast bol 22.1%.

https://site.warrington.ufl.edu/ritter/ ... -03-08.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
m1809
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut 14 05, 2019 7:48 pm
Been thanked: 3 times

Re: Ako zistiť zaciatok zalistovania IPO na burze

Príspevok od používateľa m1809 »

V tom pripade manforweb urobil chybu ze akciu Uberu nekupil a spolahol sa na internetoveho diskutera a nie na statistiku.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Ako zistiť zaciatok zalistovania IPO na burze

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

... na statistiku, kde vzorkov boli US firmy v rokoch 1980-2014.

Navyse "market-adjused" vysledok tej statistiky je -17,8% ... cize logickejsie vychadza kupit nahodilu akciu nez IPO.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Ako zistiť zaciatok zalistovania IPO na burze

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ladis napísal: Napriklad Beyond Meat s IPO minuly tyden ma P/B 49, P/S 35, P/E neg., dividend yield 0%.
Koupi jen zacatecnici, hlupaci a silenci, tedy dohromady hodne lidi.
https://www.morningstar.com/stocks/xnas/bynd/quote.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tí začiatočníci, hlupáci a šílenci práve zarobili +100% za 5 dni :lol:

P.S. ...a tí inteligenti čo kúpili BMW sú -40% za posledných 5 rokov...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Ako zistiť zaciatok zalistovania IPO na burze

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

JUGGLER napísal: zarobili +100% za 5 dni
Zarabanie penazi na burze musi byt hracka. Staci sa vyvarovat dokupovaniu do straty, pekne teraz dokupit do zisku a pockat na +300% behom mesiaca, ved aj take sa na burze deje.

Hovori sa, ze pri kupe akcie mas stratu limitovanu 100% a zisk mas nelimitovany. Dost zakerny marketing, ak jednym dychom zaroven nedodaju, ze tych "runnerov" ktori urobia stovky percent je pomerovo velmi malicko v porovnani s tymi, ktore vyrobia stratu pripadne skoncia uplne na smetisku.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: Ako zistiť zaciatok zalistovania IPO na burze

Príspevok od používateľa Glogol »

Trocha OT ale tu som iba BYND nasiel a zase velku vedu z toho nechcem a aspon vidime ako niekedy IPO do dlhsej dobe ... Ako BYND vidite teraz za 12,30 ? Ma potencial k nejakemu odrazu ? Myslim samozrejme ako rizikovu polozku ptf. Z grafu by aj clovek povedal ze sa pokles zastavil a mam trocha chut na to ...a skor ako vstupim do dalsieho blue chipsu ala Wish ci Xela radsej sa poradim.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"